Finsko - Německo | ONLINE | 25.6.2017 16:00 | MS v inline hokeji 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v inline hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Německo - 25. června 2017   16:00

Ukončeno
Finsko
Finsko
16:29' Suomi  • 30:17' Lepaus  • 34:56' Joki-Erkilla  • 35:11' Kiiskinen  • 42:34' Mertanen 
5:2
(0:0, 1:1, 3:0, 1:1)
Německo
Německo
22:26' Preibisch   • 36:27' Dueck  
Finsko
Sestavy:
Taponen (Airasvaara) – Markkanen, Pukka, Lepaus, Suomi – Partanen, Lappalainen, Joki-Erkkila, Palanto – Penttinen, Aalto, Pellinen, Kiiskinen – Mertanen
Rozhodčí
Kralj Crt (SLO), Williams Dylan (CAN)
Zimní stadion Ondreje Nepely
213 diváků
Německo
Sestavy:
Martinovič (35. Filimonow) – Toelzer, Dueck, Lachner, Krzizok – Jiřík, Brazda Tob., Brazda Tim., Preibisch – Jeske, Poetzel, Toth, Deubler – Schiessl, Gomow.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to již protentokrát vše a nezapomeňte sledovat večerní zápas české reprezentace. Děkuji za pozornost a na shledanou.
Statistiky utkání

Střely na branku: 13:6 (10:2).
Tresty: (2:2) 1:1.
Využití: 1:1.
Dochází k úpravám zápisu o střelcích. První branku Finů nakonec vstřelil Eemeli Suomi, asistence mají Lepaus a Pukka. Asistenci u druhé branky hokejistů v modrých dresech měl kromě Suomiho ještě Jouni Aalto.
Utkání nakonec končí podle očekávání, tedy vítězstvím Finska a to poměrem 5:2. O výhře celek Suomi rozhodl především ve třetí čtvrtině, a to i přestože v tomto období byli Němci aktivnější.

Hráči utkání:

Alexander Preibisch (GER), Juha Taponen (FIN)
Konec zápasu.
47:00'
Alexander Preibisch mohl přidat svou druhou branku v utkání! Po jeho rychlém brejku ale svou ránu nasměroval pouze do břevna, od kterého se kotouč odrazil na brankovou čáru a poté mimo nebezpečné území!
46:19'
Filimonow předvedl během několika chvil dva velmi dobré zásahy. Němci působí hlavně v defenzivě velmi odevzdaným dojmem.
45:04'
Rychlý kontr Němců zakončil Poetzel svižnou ranou a Taponen ještě svižnějším zásahem. Skóre se nemění, na čemž nic nezměnila ani skutečnost, že byl po zákroku finský gólman sražen na hrací plochu.
44:49'
O výhře je rozhodnuto, Finové udržují kotouč na svých hokejkách.
43:46'
Krásný zákrok Filimonowa proti pokusu Suomiho z pravé strany! Finský forvard mířil do poloodkryté branky po dalším pasu z levé strany, nakonec ale trefil pouze lapačku gólmana, která byla do prostoru strčena jako poslední, víceméně zoufalý krok.
42:34'
Finsko právě vstřelilo branku!
Přesně čtyři vteřiny zbývaly z trestu Preibische, když výběr Suomi znovu skóroval. Prosadil se po krásné přihrávce Lepause z pravého kruhu SIMO MERTANEN. Asistence: Teemu Lepaus, Eemeli Suomi.
42:19'
Teemu Lepaus viděl místo u pravé tyče, nevyslal však dostatečně rychlou střelu na to, aby ji nezachytila lapačka brankáře Filimonowa.
42:00'
Němci se osvobozují.
41:26'
Ránu Aalta z vrcholu pravého kruhu Filimonow viděl a uschoval ji do své náruče.
41:08'
Vyloučení v týmu Německo (Preibisch – 1,5 min., hrubost).
40:35'
Bude se vylučovat! Další ponechaná výhoda pro Finsko.
39:54'
Tvrdý souboj u mantinelu v úrovni finské branky se obešel bez trestu. Pokračuje se ve hře, Finové vyvážejí kotouč.
38:28'
Lachner zakončil souboj 1 na 1 přízemní ranou, se kterou neměl Taponen sebemenší potíže.
37:40'
Kiikinen naservíroval kotouč před brankou úplně osamocenému Pellinenovi před brankou. Ten však bekhendem nemířil přesně a Mertinoviče tak vůbec neohrozil.
36:27'
Německo právě vstřelilo branku!
Perfektní milimetrová rána ALEXANDERA DUECKA z levé strany a Němci jsou zpátky v utkání. Proti dělovce ke vzdálenější tyči se Taponen natahoval marně. Asistence: Sebastian Lachner, Daniel Krzizok.
36:10'
Buly vyznělo lépe pro Finy.
36:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Finové byli ve velké části třetí čtvrtiny horším mužstvem, nicméně hlavně díky dvěma slepeným zásahům ze samotného závěru ji ovládli a výrazně se tak přiblížili vítězství.
36:00'
Třetí čtvrtina skončila.
35:56'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Martinovič, přichází Filimonow.
35:11'
Finsko právě vstřelilo branku!
Hokejisté v bílých dresech podruhé v krátkém časovém sledu rozebrali německou defenzivu a vedou už 4:1. Po přihrávce Pantanena z levé strany se do střely opřel MATIAS KIISKINEN a propálil přesouvajícího se Martinoviče. Asistence: Petri Pantanen, Lasse Lappalainen.
34:56'
Finsko právě vstřelilo branku!
O chvíli později už se ale hokejisté v modrých dresech přeci jen radují. Přesný pas Palanta zužitkoval Juho JOKI-ERKILLA. Asistence: Jimi Palanto, Sami Markkanen.
34:45'
Po Suomiho pasu pálil z první Markkanen, střelu mu však příliš nesedla a Martinovič si s ní poradil.
33:47'
Finové kombinují s kotoučem, ale jejich protivníci prozatím pečlivě brání.
32:30'
Obě mužstva jsou kompletní. Na každé straně bude k vidění čtveřice bruslařů.
32:16'
Na druhé straně nedotáhl brejk do úspěšného konce Kiiskinen, kterému v posledním okamžiku po úspěšně provedené kličce ujel kotouč.
31:51'
Proti střele z mezikruží se vytáhl Taponen, jenž vytěsnil svou hrudí puk mimo zařízení.
31:22'
Rozhodčí se rozhodl branku neuznat a Finové tedy stále vedou. Němcům zbývá ještě osmašedesát vteřin ze zbývajícího trestu.
31:22'
Němci dostali kotouč za brankovou čáru, což vyvolalo na střídačce hokejistů v bílých dresech obrovskou radost. Jenže sudí následně rozpažil a jede zavolat svému kolegovi u videa.
31:00'
Vyloučení v týmu Finsko (Partanen – 1,5 min., podražení).
30:17'
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak nebude. Krásnou akci zakončil po rychlé kombinaci ranou pod horní tyč TEEMU LEPAUS. Přesouvající se Sinisa Martinovič neměl sebemenší šanci kotouč zachytit včas. Hokejisté ze země Suomi si berou zpět své ztracené vedení. Asistence: Eemeli Suomi, Jouni Aalto.
29:48'
Bude se vylučovat, Finové mají k dispozici ponechanou výhodu.
29:26'
Projektil Kiiskinena zprava byl sražen vysoko do ochranné sítě.
28:01'
Finové si při rozehrávce nerozuměli a budou muset zpátky pro kotouč, který poslali k vlastní brance.
27:44'
Po rychlém průjezdu útočnou polovinou pálil z poměrně ostrého úhlu Aleš Jiřík, na Taponena ale nevyzrál.
26:46'
Na druhé straně byla k vidění před brankou Finů nepřehledná situace, která brankou neskončila. Martinovič kotouč nakonec ukryl do své výstroje a přerušil hru.
25:53'
Tobias Brazda unikal sám vstříc Taponenovi, čímž potvrdil skvělý nástup Němců do druhé poloviny duelu. Mířil do levé šibenice, přesně ke vzdálenější tyči, maskovaný muž ale vytáhl ze své sbírky vynikající zásah a šanci zneškodnil bravurním máchnutím lapačky!
25:15'
Daniel Krzizok opět zakončoval souhru, když tentokrát pálil z pozice beka nápřahem. Finský gólman se roztáhl a brance zamezil!
24:57'
Krzizok vyzkoušel z levé strany pozornost Taponena u bližší tyče. Finský gólman obstál na výbornou.
24:06'
Úvodní buly patřilo Finům. Ti o chvíli později ale přišli o kotouč.
24:01'
Začala třetí čtvrtina.
Oba celky nastupují do třetí čtvrtiny zápasu. Na stadionu je velké dusno, aktuálně teploměr ukazuje hned 29 stupňů, což není pro hráče vůbec jednoduchá situace. I proto jsou na obou střídačkách hned dva větráky. Za pár okamžiků znovu začínáme!
Statistiky po polovině utkání

Střely na branku: 10:2.
Tresty: 1:1.
Využití: 0:1.
U první a jediné branky Finska došlo k úpravě střelců. Autorem prvního zásahu Suomi byl Sami Markkanen, asistence si rozdělili Lepaus a Pukka.
Třetí čtvrtina by měla začít přibližně v 16:44.
Ano, je tomu tak. Finsko neuhájilo své vedení ze sedmnácté minuty, když nedlouho před koncem druhé čtvrtiny vyrovnal po přesném pasu Brazdy Preibisch. Stav je tedy nerozhodný.
24:00'
Druhá čtvrtina skončila.
23:40'
Pellinen v samotném závěru druhé čtvrtiny ještě orazítkoval tyč německé branky. Do kabin se ale zřejmě bude odcházet za stavu 1:1.
22:26'
Německo právě vstřelilo branku!
V samotném závěru početní výhody Němci vyrovnávají, což je vzhledem k dosavadnímu průběhu pro Finy relativně smolná situace. Už to vypadalo, že Brazda situaci nevyřešil ideálně a po přihrávce prováhal nejlepší střelecký okamžik. Jenže místo toho vykouzlil pas na úplně osamoceného ALEXANDERA PREIBISCHE a ten se nemýlil. Asistence: Tim Brazda.
22:03'
Finové se osvobozují.
21:32'
Po dalším zásahu finský brankář přerušil hru. Do konce trestu Markkanena zbývá ještě dvaapadesát vteřin.
21:13'
Dělovku Duecka z pravé strany vyrazil Taponen vyrážečkou nad zařízení.
20:54'
Vyloučení v týmu Finska (Markkanen – 1,5 min., sekání).
20:08'
Tečovaná střela po zásahu Mertanena jen těsně přelétla horní tyč. Finové pokračují v tlaku.
19:44'
Hokejisté ze země Suomi ovládl vhazování a kombinují na své útočné polovině.
19:18'
Puk vypadl mimo hřiště, do ochranné sítě za brankou Němců.
19:00'
Krušné chvilky pro německou defenzivu ukončila až siréna a následný oddechový čas Němců. Martinovič nevěděl, kde mu hlava stojí, nakonec ale všechny s trochou štěstí a přílišnou finskou hravostí přečkal.
17:40'
O několik chvil později se hokejisté v modrých dresech ocitli znovu ve víru velké šance, tentokrát se ale kvůli včasnému obrannému zásahu jednoho z beků, skóre nemění.
16:29'
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se o chvíli později Finové poprvé prosazují. Zpoza branky naservíroval nečekanou přihrávku na EEMELIHO SUOMIHO Lepaus. První jmenovaný přitom neměl problém prostřelit Martinoviče, který vůbec netušil, kde se kotouč nachází. Asistence: Teemu Lepaus, Mikko Pukka.
16:00'
Brejk 3 na 2 zakončoval Suomi, přízemní ranou ale trefil jen výstroj německého brankáře, od které kotouč zamířil mimo branku.
14:52'
Palanto neměl možnost přihrát při přečíslení 2 na 1 kvůli dobrému zásahu dojíždějícího beka, tak se rozhodl překvapit Martinoviče u bližší tyče. Maskovaný muž se rozhodit nenechal.
14:04'
Aalto se šikovně zbavil beků, u pravé tyče postavenému spoluhráči ale nepřihrál přesně.
13:27'
Preibisch jen těsně nedostihl rychle klouzající kotouč, jinak by mohl ujíždět sám na Taponena.
13:00'
Finové už jsou zpět v okupaci německé poloviny.
12:06'
Tentokrát se radují ze zisku kotouče Němci, kteří ho téměř okamžitě dovezli za svou branku.
12:01'
Začala druhá čtvrtina.
Po první čtvrtině svítí na světelné tabuli bezbrankové skóre. Finové měli k dispozici velké množství šancí a i přesilovku, skórovat však nedokázali. Němci, konkrétně Christian Poetzel, taktéž nebyl při svém úniku úspěšný a tak je jasné, že nás čeká ještě mnoho zajímavých chvil.
12:00'
První čtvrtina skončila.
11:44'
Eemeli Suomi v další velké šanci. Nabral rychlost na levé straně a šikovně se protlačil až před Martinoviče. Kotouč stáhl do bekhendu, německý maskovaný muž ale jeho záměr rozpoznal a šanci zneškodnil.
10:40'
Penttinen obkroužil zařízení, vyjel si na úroveň pravého kruhu a mířil ke vzdálenější tyči. Branku ale netrefil a Finové musí hodně rychle zpátky.
09:36'
Jimi Palanto si sjel na levou stranu, obdržel přihrávku od levého mantinelu, napřáhl a vyslal dělovku, kterou diváci jen těžko mohli postřehnout. Co už jim ale neuniklo, byl zvuk břevna, který se ještě o několik chvil později rozléhal arénou. Nerozhodné skóre stále trvá!
08:55'
Přečíslení 2 na 1 nedopadlo podle finských představ. Kotouč v nejméně vhodné chvíli uskočil a hokejisté v modrých dresech o šanci přišli.
08:27'
Výborný obranný zákrok Krzizoka znamená chvíli klidu pro německou defenzivu. Kotouč míří k půlící čáře.
07:51'
Finové mají tlak, ale nedaří se jim přijít na způsob, kterým by překonali obranu soupeře a hlavně prozatím bezchybného Martinoviče.
07:05'
Aalto poslal kotouč podél mantinelu, ale ani jeden ze spoluhráčů jeho záměr nepochopil. Puk doklouzal až na finskou polovinu.
06:23'
Dueck je zpět na hrací ploše, Němci jsou kompletní.
06:12'
Hra je po zásahu Martinoviče u levé tyče přerušena. Do konce trestu zbývá ještě jedenáct vteřin.
05:51'
Eemeli Suomi, finský forvard s příznačným jménem, vyslal velmi nepříjemný pokus zleva, který jeden z beků lehkou tečí usměrnil mimo tři tyče.
05:10'
Ostrá dělovka jednoho z beků země s tisíce jezery orazítkovala pouze zadní mantinel. Následně se Němci alespoň částečně osvobozují.
04:53'
Bude se poprvé vylučovat. Alexander Dueck (GER) inkasuje trest za hákování.
04:27'
Finové vyhráli vhazování před Taponenem a vyčkávají na správný moment k zahájení útočného snažení.
03:40'
Na druhé straně únik Christiana Poetzela skončil pouze dělovkou do připravených betonů Taponena. To je úvod zápasu!
03:07'
Krásná akce Penttinena nebyla gólová. Finský bek naznačil přihrávku, obkroužil branku a naservíroval kotouč připravenému Jouni Aaltovi. Jeho pokus z pravé strany mířící k bližší tyči gólman zachytil a přerušil hru.
02:26'
Velmi rychlé napadání hokejistů v modrých dresech dělá německým bekům nemalé potíže, tentokrát ani nadvakrát nedokázali přesně rozehrát. U kotouče jsou opět Finové.
02:00'
U kotouče jsou opět Finové a vymýšlí, jak by se mohli usadit na polovině svého protivníka.
01:12'
Na druhé straně brejk Němců větší nebezpečí neznamenal, celá čtveřice totiž po úvodním náporů hokejistů ze země Suomi postrádala síly a po přízemní střele z relativně velké vzdálenosti odjela střídat.
00:20'
Rychlý přechod do útočného pásma byl zakončen svižnou ranou Markkanena, kterému ponechal kotouč jeden ze spoluhráčů. Finský bek trefil vzdálenější tyč, od které puk zamířil mimo tři tyče!
00:02'
úvodní buly patří Finům. TI jsou následně v držení kotouče.
00:01'
Utkání právě začalo.
Utkání za pár okamžiků začne, na hrací ploše zůstávají zahajovací formace. V brance Finů stojí Taponen, na druhé straně Martinovič.
Trenérem finské reprezentace je Simo Mertanen, německé poté Georg Holzmann. Hokejisté ze země tisíce jezer nastoupí v modrých dresech, Němci budou mít kombinace bílé.
Úvodní sestavy:

Finsko: Taponen (Airasvaara) – Markkanen, Pukka, Lepaus, Suomi – Partanen, Lappalainen, Joki-Erkkila, Palanto – Penttinen, Aalto, Pellinen, Kiiskinen – Mertanen

Německo: Martinovič (Filimonow) – Toelzer, Dueck, Lachner, Krzizok – Jiřík, Brazda Tob., Brazda Tim., Preibisch – Jeske, Poetzel, Toth, Deubler – Schiessl, Gomow

Rozhodčí: Kralj Crt (SLO), Williams Dylan (CAN).
Utkání skupiny "B" započne s úderem šestnácté hodiny. Od 20:00 bude následovat druhý zápas, kdy Češi vyzvou Švédy.
Za finskou reprezentaci nastoupí všichni hráči, kteří jsou zároveň ledními hokejisty. Mikko Pukka je jednoznačně tím s největším počtem zkušeností. V nejvyšší finské soutěži tento bek odehrál hned 601 zápasů, v nichž si připsal 23 gólů a 59 nahrávek. Odehrál navíc hned čtyři zápasy za reprezentaci země Suomi, působil ale třeba i ve Švédsku nebo Kazachstánu.
Nominace Finska

Samu Airasvaara, Juha Taponen – Jouni Aalto, Lasse Lappalainen, Sami Markkanen, Petri Partanen, Tomi Penttinen, Mikko Pukka – Juho Joki-Erkkila, Matias Kiiskinen, Teemu Lepaus, Simo Mertanen, Jimi Palanto, Ossi Pellinen, Eemeli Suomi
Nominace Německa

Daniel Filimonow, Sinisa Martinovič – Alexander Dueck, Vladimir Gomow, Mathias Jeske, Aleš Jiřík, Christian Poetzel, Simon Schiessl, Steffen Toelzer, Andras Toth – Tim Brazda, Marco Deubler, Daniel Krzizok, Sebastian Poetzel, Alexander Preibisch
Dobrý den, vítáme vás u textového přenosu z Mistrovství světa v inline hokeji IIHF. Dnes se proti sobě postaví Finsko a Německo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Články odjinud