NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Winnipeg - 22. ledna 2020   01:00

Carolina
Carolina
02:28' Nečas (Dzingel, H. Fleury) • 05:30' Williams (T. Teräväinen, Slavin) • 18:22' T. Teräväinen (Aho, Svečnikov) • 49:13' Williams (Svečnikov, T. Teräväinen)
Winnipeg

Skončilo nám utkání mezi Carolinou a Winnipegem. Domácí se po velmi dobrém výkonu radují ze zasloužené výhry 4:1. Od počátku střetnutí až do konce byli lepší, a proto dva body zůstávají na ledě Hurricanes. Winnipeg dnes nepředvedl vůbec dobrý výkon. Tento fakt potvrzuje počet střel na bránu, kterých Tryskáči vyslali jen 17.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Hvězdy utkání:

1. Justin Williams (CAR) 2+0
2. Teuvo Teräväinen (CAR) 1+2
3. Andrej Svečnikov (CAR) 0+2.
Československá stopa v utkání

Martin Nečas (CAR) 1+0, 2 střely, +/- +1, čas ve hře: 14:15
Petr Mrázek (CAR) 16 zákroků, 1 inkasovaný gól.

59:56'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., podrážení).
59:16'
Hosté si málem dali vlastní gól. Nepřesná přihrávka totiž vyhostila Winnipeg z útočné třetiny a navíc málem zamířila do brankového prostoru.
58:54'
Winnipeg se stále drží na kotouči, ale zatím je jeho snažení bez střelby.
58:32'
Laineho nahození bylo těsně před bránou tečováno. Kotouč ale zamířil mimo tři tyče.
Oddechový čas pro hosty.
58:14'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jaccob Slavin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:47'
Mrázek si poradil také s další střelou od modré čáry. Následně se Carolina osvobodila.
57:27'
Gardinerovo vyhození zamířilo jen těsně vedle prázdné klece. Nakonec je pískáno zakázané uvolnění.
57:20'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brett Pesce – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 5 min., bitka).
57:20'
Mark Scheifele se pustil do pěstního souboje s Brettem Pescem.
57:08'
O kotouč se bojuje u mantinelu v pásmu Caroliny.
56:30'
Hosté ztrácí tři branky, ale přesto se nevzdávají! Zkouší hrát powerplay.
55:53'
Mrázek se musel po delší době předvést. Proti tvrdé ráně Nikua od modré čáry ale nastavil pravý beton.
55:16'
Opět byl v akci Justin Williams. Pohotově si nabruslil před bránu a dokázal sklepnout skákající přihrávku z hole Ryana Dzingela. Hellebuyck ale pokryl mezeru mezi betony.
54:36'
Foegelovu ránu dokázal zablokovat pravou nohou Sami Niku.
53:58'
Také Brett Pesce se zapojil do útočení. Přihrávku Jordana Staala si však nezpracoval ideálně.
53:40'
53:03'
Carolina svírá svého soupeře v obranném pásmu. Domácí mají tento zápas plně pod kontrolou.
52:28'
Justin Williams mohl zaútočit na hattrick. Jeho teč tentokrát úspěšná nebyla.
51:45'
Martin Nečas ihned po vhazování pálil z velmi dobré pozice. Hellebuyck si ale povyjel z brány a na poslední okamžik vystrčil svou lapačku.
51:40'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Andrew Copp – 2 min., hákování).
51:34'
Aho krásnou žabičkou našel Teräväinena, jehož bekhendovou kličku dokázal Hellebuyck vyrazit.
51:15'
Hosté uklidňují situaci. Nyní se pokusí o kloudnou rozehrávku z vlastní třetiny.
50:34'
Foegele se sice dostal okolo beka, ale následně už vypálit nedokázal. Na puku se ale i nadále drží domácí tým.
50:06'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., hrubost).
50:06'
Connor Hellebuyck čaroval. Dokázal se natáhnout na brankové čáře a zamezil pátému gólu Caroliny. Foegele měl společně se Svečnikovem velkou šanci na branku.
49:13'
Carolina právě vstřelila branku!
Carolina zřejmě rozhoduje o své dnešní výhře. Teräväinen dostal kotouč do pásma soupeře, přihrál na levé křídlo Svečnikovovi, jenž krásnou přihrávkou oslovil na zadní tyči volného JUSTINA WILLIAMSE. Veterán domácího týmu se dokázal prosadit podruhé v utkání. 4:1. Asistence: Andrej Svečnikov a Teuvo Teräväinen.
48:43'
Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu Caroliny.
48:18'
Svečnikov přihrával podél modré čáry nepřesně. Domácí sami sebe vyhnali z útočné třetiny.
47:44'
Jets započali své oslabení velice dobře. Niku se pustil do útočení, ale na útočné modré čáře jeho postup vpřed ztroskotal.
47:10'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mason Appleton – 2 min., nedovolené bránění).
46:55'
Williams si našel nahození od modré čáry a jemně jej tečoval do protipohybu hostujícího brankáře. Hellebuyck ale na poslední chvíli dokázal zareagovat.
46:45'
Connor Hellebuyck přerušil hru. Následovat bude první komerční přestávka v rámci závěrečné třetiny.
46:22'
Foegele se na malou chvíli ocitl před bránou, ale při pokusu o zakončení byl čistým způsobem obrán o puk.
45:59'
Appleton nahazuje kotouč za Mrázkovu svatyni. Oba celky v tuto chvíli střídají.
45:18'
Carolina velmi sympaticky zaútočila. Hellebuyck ale nadvakrát dokázal zasáhnout.
44:28'
Teräväinenova přihrávka do předbrankového prostoru nenašla adresáta. Kulikov na poslední moment strčil do nabídky před bránu hůl.
43:46'
Hosté se velmi obtížně usazují v pásmu soupeře. Nakonec se jim to povedlo, ale Carolina velmi urputně brání.
43:12'
Fleury od modré čáry nahazoval kotouč. Jeho tečovaná pobídka ale zamířila do ochranné sítě.
42:48'
Další pokus hostů o zavezení puku do útočné třetiny nebyl úspěšný. Pískal se ofsajd.
42:20'
Před bránou zůstal úplně nekrytý Andrew Copp. Útočník hostů ale nezakončil, neboť hledal ještě výhodnější pozici.
41:44'
41:12'
Naopak zaútočit mohli domácí, jenže Aho svůj průnik nedotáhl do zdárného konce.
40:32'
Hosté se stěží dostávají do útočné třetiny. Carolina se úvodním sekundám svého oslabení dobře brání.
40:01'
Ve druhé třetině branka nepadla. Winnipeg byl lehce aktivnější, ale na Mrázka si nepřišel. Domácí se do hry dostali zhruba až v polovině třetiny, ale také oni si vypracovali několik zajímavých šancí. O druhé pauze tak stále platí skóre 3:1.
Střely na bránu: 12 – 14.
40:00'
39:44'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Joel Edmundson – 2 min., sekání).
39:26'
Bude se vylučovat na straně domácích. Hosté v tuto chvíli mají ponechanou výhodu.
39:00'
Začala probíhat poslední minuta druhé třetiny. Roslovic zakládá protiakci Winnipegu.
38:26'
Laineho další rána jen vyprášila betony českého brankáře ve službách Caroliny.
37:56'
Patrik Laine se mezi třemi hráči Caroliny nedokázal proháčkovat ke střeleckému pokusu.
37:42'
Rychle po sobě pálil Pesce a McGinn. Jelikož pokus obránce Caroliny se k brankáři nedostal, tak druhý jmenovaný hráč vypálil. Hellebuyck se i přes nepřehlednou situaci stačil zorientovat a dokázal sklapnout své betony včas.
37:13'
36:35'
Nino Niederreiter dostal na hůl přesnou pobídku a ocitl se úplně sám mezi kruhy. Jeho razantní pokus jen o pár milimetrů minul šibenici. Tohle byla velká šance Hurricanes.
36:07'
Hellebuyck zlikvidoval ostrý pokus obránce Slavina. S odpalem kotouče si už poradili jeho spoluhráči.
35:39'
Andrew Copp si obhodil beka, ale následně už neměl dostatek sil na to, aby zaútočil i ve vlastním oslabení.
35:13'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dmitrij Kulikov – 2 min., vysoká hůl).
35:06'
Třetí lajna Caroliny se usadila v útočném pásmu. Nyní hýří pohybem před bránou Winnipegu.
34:49'
Jordan Staal se rychle otočil. Všiml si před bránou Svečnikova, kterému také přihrávku naservíroval. Ruský útočník se ale už z poměrně velké blízky neprosadil, jelikož kotouč nezvedl dostatečně vysoko.
34:10'
Fleury získal volný kotouč. Následně se dostal na pravý kruh, odkud zkusil štěstí. Hellebuyck ale stačil zakročit pravým ramenem.
33:34'
Až nyní je hra zastavena kvůli zakázanému uvolnění hostujícího týmu. Vhazovat se bude před Hellebuyckem.
33:02'
Dlouho se hraje bez přerušení. Sledujeme poměrně rozháranou pasáž hry.
32:15'
Nahození Bitettoa od modré čáry bylo velmi nepřesné. Winnipeg se stále nemůže na delší dobu usadit před bránou Caroliny.
31:42'
Winnipeg dostal kotouč do střední třetiny. Hokejisté v červených dresech se budou muset kupředu dostávat znovu.
30:47'
Wheeler předvedl velmi pěkný průnik po pravém křídle. Bránu však těsně přestřelil. Mrázek zasahovat nemusel.
30:09'
30:02'
Niederreiter si nabruslil na vrchol pravého kruhu, odkud jen těsně minul zadní tyč. Halou to jen zahučelo.
29:40'
Wallmarkova střela zápěstím nebyla pro hostujícího brankáře větším problémem.
29:02'
Rychlá přihrávka Svečnikova do předbrankového prostoru byla zastavena. Rázem se hosté osvobodili.
28:35'
Teräväinen už měl před sebou odkrytou bránu, jenže kotouč k němu nedoputoval.
28:11'
28:09'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min., podrážení).
27:28'
Carolina mohla vyrazit dopředu, ovšem postup vpřed zastavil ofsajd.
27:12'
Aho uhrál cenné vteřiny v útočném pásmu. Winnipegu se zatím tato početní výhoda nedaří.
26:32'
Blake Wheeler přihrál po mantinelu tak prudce, že kotouč skončil až ve středním pásmu. Hosté se budou muset dopředu dostávat znovu.
26:11'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Ryan Dzingel – 2 min., nedovolené bránění).
26:02'
Coppův bekhendový pokus nemířil mezi tři tyče. Carolina se opět ubránila.
25:14'
Protiútok tři na dva nevyřešili hosté ideálně. Laine vybízel v tandemu Scheifeleho, ovšem druhý jmenovaný hráč vystřelit nedokázal.
24:36'
Edmundson nedal Ehlersovi ani milimetr prostoru. Přesto dánský útočník přihrál na modrou čáru, odkud byla vyslána střela. Mrázek ji však bez problémů zastavil.
23:57'
Sbisa udržel kotouč v útočné třetině. U mantinelu už v akci pokračuje Ehlers.
23:36'
Hellebuyckova klec je posunuta. Hra je přerušena.
23:14'
Na druhé straně přihrával Teräväinen zpoza brány. Hůl svého spoluhráče ale nenašel.
22:39'
Winnipeg pokračuje v aktivitě. I nadále operuje v útočné třetině.
21:48'
Opět byla obrana domácích nedůsledná. Nechala pálit Wheelera z bezprostřední blízkosti. Mrázek zasáhl pravým betonem.
21:12'
Jack Roslovic se řítil úplně sám na Petra Mrázka. Těsně před brankářem Caroliny pálil pod břevno, jenže Mrázek předvedl skvělý zákrok, kterým zachránil svůj celek.
20:51'
Scheifele nedokázal přesněji prostrčit puk na Connora, jenž stál na levém kruhu.
20:23'
Slavinova střela od modré čáry byla přizvednuta nad horní tyč.
20:01'
První třetina je u konce. Přestože jsme viděli pouhých 13 střel na bránu, tak nám byly nabídnuty čtyři trefy. Carolina je zatím aktivnější a zaslouženě vede. Pokud chce Winnipeg pomýšlet na body, tak se musí rapidně zlepšit.
Střely na bránu: 8 – 5.
20:00'
19:52'
První perioda se dohrává ve středním pásmu.
19:28'
Carolina je při chuti. I nadále pobývá v útočné třetině.
18:22'
Finská spolupráce končí třetím gólem domácích! Aho se dostal do velké rychlosti, díky které přebruslil všechny hostující hráče. Za bránou poté puk zkrotil a rychle jej nabídl na levý kruh. TEUVO TERÄVÄINEN střelou pod víko přidal třetí trefu. 3:1. Asistence: Sebastian Aho a Andrej Svečnikov.
17:43'
Slavin udělal chybu. Nohou přistrčil puk Lainemu, který okamžitě pálil. Petr Mrázek se vytáhl rychlým zákrokem levým ramenem.
17:26'
Zakázané uvolnění v podání Caroliny. Těžiště hry se přesouvá k Petru Mrázkovi.
17:01'
Jordan Staal se obtočil podél brány. Přesnou přihrávkou ale svého spoluhráče nedokázal vybídnout.
16:43'
16:00'
Laineho ostrý pokus zablokoval van Riemsdyk. Obránce Hurricanes ale zůstal ležet na ledě, neboť finský hokejista má opravdu tvrdou ránu.
15:45'
Scheifeleho dělovku musel Petr Mrázek vyrazit pravým ramenem.
15:16'
Ani teď se hosté neudrželi v pásmu na delší dobu. Carolina perfektně vykrývá veškeré prostory ve vlastní třetině.
14:52'
Carolina vyhrála buly a ihned se dlouhým odpalem přes všechny čáry osvobodila.
14:43'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Warren Foegele – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
13:58'
Winnipeg ujel do přečíslení dva na jednoho. Scheifele se ještě snažil vybídnout Laineho, ovšem Jaccob Slavin předvedl výtečný obranný zákrok, kterým hostům nepovolil střelu.
13:38'
Hra je zastavena. Nepřesná rozehrávka hostujícího týmu zapříčinila vůbec první zakázané uvolnění v tomto duelu.
13:21'
Connor Hellebuyck si poradil s nepříjemným pokusem k bližší tyči. Musel dávat velký pozor, aby kotouč nepropadl za jeho záda.
12:48'
Čtvrtá formace Jets se udržela v útočném pásmu jen malou chvíli. Carolina zatím velmi dobře brání.
12:08'
Andrew Copp od modré čáry napálil pouze brusle bránícího hráče. Ani tentokrát nemusel Mrázek zasahovat.
11:08'
Sebastian Aho zastavil na červené čáře rodící se přečíslení hostů. Počet střel na bránu zatím není nikterak obrovský. Carolina vede 4:2.
10:40'
Laine byl v útočném pásmu odstaven od puku Slavinem. Zadák Caroliny následně přesně rozehrál.
10:10'
Bourque přejel útočnou třetinu, ale jeho pokus zápěstím nebyl přesný. Mrázek tentokrát zasahovat nemusel.
09:38'
Winnipeg nyní svírá svého soupeře. Domácí se s obtížemi brání.
08:58'
Coppovu nepříjemnou střelu z mezikruží dokázal pokrýt Petr Mrázek. Český brankář si až nyní připsal první úspěšný zákrok.
08:25'
Kulikov drží puk za svou bránou a hledá varianty k přihrávce. Mezitím oba celky prostřídaly.
07:51'
Winnipeg se dostal do útočné třetiny, ale kombinoval opět pouze v okolí mantinelu.
07:14'
Aktivní hokej pokračuje. Aho se snažil prostrčit puk na volného spoluhráče, jenže hůl bránícího hráče přihrávce zabránila.
06:26'
Winnipeg právě vstřelil branku!
První střela hostů končí snižujícím gólem. Dlouho se bojovalo u mantinelu, až Scheifele dokázal poslat touš před bránu. Mezi kruhy si najel střelec PATRIK LAINE, pro kterého nebylo problémem poslat puk za Mrázka. 2:1. Asistence: Mark Scheifele a Kyle Connor.
05:30'
Přesilovka domácích je využita po třiceti sekundách. JUSTIN WILLIAMS mezi kruhy nastavil hokejku na přesnou pobídku Teräväinena a jemnou tečí poslal puk do sítě. Winnipegu se start tohotu zápasu nepovedl. 2:0. Asistence: Teuvo Teräväinen a Jaccob Slavin.
05:16'
Hellebuyck měl plné ruce práce s rychlou střelou Aha z pravého kruhu. Domácí útočník se neprosadil.
05:00'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Sami Niku – 2 min., hákování).
04:46'
Dzingelova zpětná přihrávka byla až příliš prudká. Carolina se ke střeleckému pokusu nedostala.
04:12'
Roslovic bekhendem nabízel před bránu nepříjemnou přihrávku. Mrázek zatím zasahovat nemusel.
04:02'
Ofsajdem se na druhé straně provinili také hosté. Roslovic se dostal na kotouč o chlup později, než se dostat měl.
03:47'
Ofsajd zastavil Svečnikovův přechod přes modrou čáru. Vhazovat se bude ve střední třetině.
02:28'
Carolina jde do vedení! MARTIN NEČAS si nabruslil na pravé křídlo, odkud si našel protečovanou pobídku beka Fleuryho. Český mladík se poté natlačil před bránu a dlouhou bekhendovou kličkou nedal brankáři šanci. 1:0. Asistence: Ryan Dzingel a Haydn Fleury.
02:06'
Sami Niku poslal kotouč po mantinelu za svou bránu. Následně si jej dojel spoluhráč a Jets se dostali do střední třetiny.
01:33'
Ani jeden celek se zatím nedokázal udržet na puku na delší dobu. Carolina momentálně operuje ve střední třetině.
00:45'
Dopředu se dostal Winnipeg, avšak nepodržel kotouč na svých hokejkách příliš dlouho.
00:12'
Slavinovo nahození zastavil Connor Hellebuyck za svou bránou. Následně přesně rozehrál.
00:01'

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Edmundson, Slavin (A), Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk, H. Fleury – Niederreiter, J. Staal (C), Svečnikov – T. Teräväinen, Aho, Foegele – Nečas, Dzingel, Martinook (A) – Williams, Wallmark, B. McGinn.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – D. Kulikov, Morrissey (A), Pionk, Sbisa, Niku, Bitetto – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Appleton, Copp, Perreault – Harkins, N. Shore, G. Bourque.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Rooney – Murray, Gibbs.

Martin Nečas (CAR)
Petr Mrázek (CAR)
WINNIPEG JETS

Winnipeg je na tom podobně jako jeho dnešní soupeř. Jets se nacházejí na 9. pozici západní konference se ziskem 54 bodů za 49 zápasů při skóre 148:152. Winnipeg by chtěl jistě otevřít brány play off, a tak se bude muset ve druhé polovině sezóny výsledkově zvednout. Forma Jets není ideální. Zisk pouhých dvou bodů za posledních 5 zápasů je toho důkazem.
CAROLINA HURRICANES

Carolina prozatím prožívá poměrně slušný ročník. Svěřenci Roda Brind'amoura se nacházejí ve východní konferenci na 8. pozici se ziskem 59 bodů za 49 zápasů při skóre 155:131, což je poměrně dobrý počin. Nicméně poslední výkon nebyly optimální, jelikož tým Hurricanes získal pouze 5 bodů z předchozích pěti zápasů, což není žádný velký zázrak.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.