NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Rangers - 12. ledna 2020   02:00

St. Louis
St. Louis
09:38' Bortuzzo (Barbašev, Pietrangelo) • 18:41' Dunn (Sanford) • 21:26' Perron (B. Schenn, Pietrangelo) • 30:34' Sanford (Barbašev, J. de La Rose) • 34:50' Schwartz (B. Schenn, Sundqvist)
5:2
(2:1, 3:1, 0:0)
Rangers
Rangers
01:34' Chytil  (R. Lindgren, Panarin) • 28:49' B. Howden  (Chytil, Bučněvič)

3. Zachary Sanford (STL) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 29-23; Zablokované střely: 8-14; Vhazování: 44%-56%; Hity: 12-16; Přesilové hry: 1/4-0/3; Trestné minuty: 18-31.
Český útočník Filip Chytil vstřelil na ledě úřadujících šampiónů úvodní gól a celkem zaznamenal dva body, jenže Rangers poté nevyužili čtyřminutovou přesilovou hru a Blues ještě před přestávkou zápas otočili. Hosté už se do střetnutí vraceli těžko a St. Louis předvádělo jednu fantastickou akci za druhou. Několik hráčů Blues zaznamenalo dva kanadské body včele se Zacharym Sanfordem, který jako jediný vstřelil gól s asistencí. Konečný stav. St. Louis Blues 5 New York Rangers 2.
60:00'
Jacob Trouba dostal po závěrečné potyčce 5 minut za sekání plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování, zatímco Vince Dunn dvě minuty za hrubost.
59:23'
Brett Howden byl ještě v závěru zápasu vyloučen za vysokou hůl. Blues dohrají střetnutí v přesilové hře.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:15'
Brendan Smith a Mackenzie MacEachern v zápase dohráli, když dostali 10 minut za nesportovní chování.
58:15'
Jordan Binnington předvedl v rychlém sledu tři senzační zákroky a zůstal potřetí nepřekonán!
57:37'
Jacob de La Rose před bránou tečoval nahození z levého křídla a puk těsně minul pravou tyč sítě.
56:28'
Nahození Rangers zamířilo ze středního pásma do ochranné sítě. Vhazování v neutrální zóně.
55:09'
Alex Pietrangelo odpověděl střelou z pravého křídla a ke dvěma asistencím mohl přidat gól, jenže Henrik Lundqvist byl proti a jeho pokus vyrazil.
54:50'
Greg McKegg vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela s příklepem skončila v lapačce domácího brankáře Jordana Binningtona.
54:07'
Blues se dostali ke střele na bodu levého kruhu a Henrik Lundqvist na přední tyči dobře zasáhl, když puk přizvedl do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
53:04'
Blues se dostali na pravém křídle k nahození, které hostující obránce Jacob Trouba přizvedl do ochranné sítě. Následuje krátká komerční přestávka.
52:24'
Následovala rána Rangers z bodu pravého kruhu pro vhazování, která minula pravý horní roh brány, a Jordan Binnington v domácí bráně nezasahoval.
51:40'
Niko Mikkola dobře vystřelil na vrcholu levého kruhu a mířil do předního horního rohu brány, jenže Henrik Lundqvist puk pravým ramenem vytáhl do ochranné sítě.
51:00'
Rangers sice nepřesně rozehráli podél střídaček, jenže Brayden Schenn musel hrát, protože se zakázané uvolnění nepískalo a Rangers navíc jeli za pukem.
49:32'
David Perron odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí hráči tedy hrají opět v pěti.
48:17'
Artěmij Panarin vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a před bránou kotouč tečoval mezi nohama Mika Zibanejad, brankář Blues ale puk zachytil.
47:32'
Blues hráli v šesti a po komerční přestávce budou hrát v oslabení. Týmový trest nyní odpyká David Perron.
47:18'
Adam Fox se dostal z pozice obránce ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže jeho pokus zamířil vysoko nad bránu a skončil na ochranném skle.
46:32'
Mackenzie MacEachern vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus těsně minul vzdálenější levou tyč brány, aniž by ho někdo tečoval.
45:50'
Filip Chytil si sjel z pravého křídla krásně před bránu a mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase, Jordan Binnington ho ale skvěle vychytal pravým betonem! Český útočník má bod a asistenci!
45:16'
Robert Bortuzzo se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jenže Henrik Lundqvist ho dokázal na pravém boku skvěle vychytat! Skvělý zákrok.
43:51'
A další střela domácích hokejistů, která tentokrát přišla na pravém křídle z ostrého úhlu. Henrik Lundqvist byl ale opět připraven a vyrazil puk za svou bránu.
42:15'
Blues odpověděli střelou na levém křídle, která od modré čáry taktéž mířila k přední tyči brány, Henrik Lundqvist ale proti ní zasáhl svou vyrážečkou.
41:55'
Libor Hájek pálil z podobného místa o něco přesněji a puk mířil k přední tyči brány, Jordan Binnington byl ale připraven a pokus českého obránce vyrazil.
41:37'
Mika Zibajenad dobře vypálil na vrcholu levého kruhu, jeho následná střela ale skončila nad bránou.
40:08'
Vyloučený Mika Zibanejad se vrátil z trestné lavice zpět na led a Rangers hrají opět v plném počtu.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-14; Zablokované střely: 6-12; Vhazování: 40%-60%; Hity: 9-11; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:54.
Brett Howden sice dokázal odpovědět na gól Davida Perrona, který skóroval krátce po přestávce, jenže poté Henrika Lundqvista překonali Zachary Sanford a Jaden Schwartz. Skóre po druhé třetině utkání na ledě šampiónů. St. Louis Blues 5 New York Rangers 2.
40:00'
39:30'
Robert Thomas na levém křídle vystřelil z úhlu a dobře mířil nad lapačku Henrika Lundqvista, jeho střela ale minula levý horní roh brány a skončila mimo. Škoda.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:49'
David Perron na levém křídle zkusil vystřelit z ostrého úhlu a jeho střela zápěstím byla zablokována.
38:08'
Mika Zibanejad fauloval na pravé straně obranného pásma NY Rangers a dostal dvě minuty za hákování.
37:16'
Jay Bouwmeester na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Henrik Lundqvist si ale s ránou poradil a vyrážečkou ji vyrazil.
36:27'
Fanoušci Blues odpočítali pět vstřelených gólů do sítě Rangers a další akci domácího týmu zastavilo postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.
34:50'
St. Louis právě vstřelilo branku!
JADEN SCHWARTZ si najel před bránu na žabku Braydena Schenna z pravého křídla a tečí na dlouhou hůl kotouč usměrnil k levé tyči brány! Asistence: Brayden Schenn a Oskar Sundqvist.
34:38'
Rangers vypálili ihned po vhazování na ose útočného pásma a táhlá střela od modré čáry skončila v náručí připraveného brankáře Jordana Binningtona.
34:31'
Anthony DeAngelo mířil nádhernou střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování nad pravým ramenem Jordana Binningtona do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jenže puk se od horní tyče odrazil do ochranné sítě! Přestávka.
33:29'
Ryan Strome vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Jordan Binnington se bez problému přesunul k přední tyči, kde puk podržel ve svém náručí.
33:18'
Rangers na pravé straně obranného pásma vyhráli vhazování a puk poté zasáhl tvář domácího útočníka Davida Perrona, který po přerušení zamířil na ošetřovnu.
32:40'
Rangers začali hýřit pohybem, jenže nyní se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a za dvoubrankového vedení Blues následuje reklamní přestávka.
32:10'
Mika Zibanejad bez přípravy vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána minula přední tyč brány. Jordan Binnington tedy zasahovat nemusel.
30:34'
ZACHARY SANFORD si nádherně vyměnil puk s Ivanem Barbaševem a na vzdálenější pravé tyči poté z blízkosti skóroval po ledě k pravé tyči! Asistence: Ivan Barbašev a Jacob de La Rose.
29:32'
Alexander Steen na vrcholu mezikruží zablokoval prudkou ránu Rangers od modré čáry a s obrovskou bolestí odjíždí na střídačku domácího týmu St. Louis.
29:11'
Robert Bortuzzo na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho rána ale minula bližší horní roh brány.
28:49'
Rangers právě vstřelili branku!
BRETT HOWDEN si nabruslil na parádní přihrávku Filipa Chytila mezi dvěma protihráči zpoza brány a z blízkosti po ledě zamířil k levé tyči! Rangers snížili. Asistence: Filip Chytil a Pavel Bučněvič.
27:56'
Artěmij Panarin prudce vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, do jeho rány ale padl Vince Dunn a přizvedl puk do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
25:40'
Henrik Lundqvist si bez problému poradil se střelou Blues, kteří na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu, a vyrazil puk do rohu obranného pásma Rangers.
24:55'
Rangers mohli otočit hru, jenže nepřesně rozehráli podél trestných lavic a kotouč zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před bránou Henrika Lundqvista.
23:45'
Blues tentokrát vypálili na vrcholu levého kruhu pro vhazování a švédský král si připsal další dobrý zákrok, když proti ráně domácích hráčů zasáhl vyrážečkou.
23:09'
Ivan Barbašev se ocitl u levé tyče brány ve velké brankové příležitosti, Henrik Lundqvist ho ale vychytal pravým betonem! Fantastický zákrok.
22:48'
Greg McKegg na levém křídle nabral velkou rychlost, jenže poté byl donucen ke zpětnému oblouku směrem k modré čáře a do zakončení se nedostal.
21:26'
DAVID PERRON vystřelil po nádherní přihrávce Braydena Schenna přes šířku útočného pásma na bodu levého kruhu pro vhazování a parádní bombou vzápětí nad pravým ramenem Henrika Lundqvista vymetl přední horní roh brány! Blues využili přesilovou hru a skórovali potřetí v řadě. Asistence: Brayden Schenn a Alex Pietrangelo.
20:35'
Jaden Schwartz dobře clonil před bránou Rangers a střelu z pravého kruhu pro vhazování zřejmě usměrnil do tyče, puk každopádně skončil za bránou.
20:21'
Pavel Bučněvič nyní fauloval v útočném pásmu a za zbytečný faul byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
20:01'
Rangers vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny, do které vstupují s jednobrankovým mankem poté, co Blues krátce před přestávkou otočili skóre.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-8; Zablokované střely: 4-7; Vhazování: 53%-47%; Hity: 7-6; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 4-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:59.
Český útočník Filip Chytil poslal New York Rangers po 94 sekundách do vedení, jenže hosté vzápětí nevyužili čtyřminutovou přesilovou hru a Robert Bortuzzo pak ihned po návratu z trestné lavice vyrovnal. A aby toho nebylo málo, krátce před přestávkou poté dovršil obrat Vince Dunn. Skóre po první třetině dnešního utkání v současnosti zní. St. Louis Blues 2 New York Rangers 1.
20:00'
19:03'
Chris Kreider vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Jordan Binnington si nebyl jistý, zda puk sevřel mezi betony, ale podařilo se mu to. Hra přerušena.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:41'
VINCE DUNN vypálil na vrcholu levého kruhu pro buly a jeho střela se poté od horní hrany lapačky Henrika Lundqvista odrazila ke vzdálenější pravé tyči! Blues vedou! Asistence: Zachary Sanford.
18:22'
Delší dobu se hrálo bez přerušení a David Perron chtěl tečovat nahození Alexe Pietrangela od modré čáry, puk se od něj ale odrazil do ochranné sítě.
16:35'
Zachary Sanford vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Za nerozhodného stavu následuje reklamní přestávka.
15:37'
Rangers se dostali ke střele na levém křídle, následná střela od hrazení ale byla zablokována. Jordan Binnington tedy v domácí bráně zasahovat nemusel.
14:11'
Hokejisté St. Louis nepřesně rozehrál podél střídaček a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
13:48'
Blues na pravém křídle vypálili z ostrého úhlu a Henrik Lundqvist dobře zasáhl svou vyrážečkou.
13:06'
Mika Zibanejad na pravém křídle nedokázal udržet nohu na útočné modré čáře a Rangers se ocitli v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
12:26'
Jesper Fast rychle objel bránu domácích hráčů Blues a u levé tyče chtěl puk z otočky zasunout do sítě, jenže pravý beton Jordana Binningtona byl proti.
11:46'
Alex Pietrangelo na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem minula bližší pravý horní roh brány, kterou dnes hájí Henrik Lundqvist.
10:51'
Ryan Lindgren na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus skončil v náručí Jordana Binningtona, který puk podržel. Následuje reklamní přestávka.
09:38'
Obránce ROBERT BORTUZZO se řítil po nádherné kolmé přihrávce do samostatného úniku a poté rychlou střelou zápěstím z mezikruží vedle levého betonu Henrika Lundqvista zamířil k pravé tyči! Roberto Bortuzzo se vrátil na led po odpykání čtyř minut za vysokou hůl a vzápětí vyrovnal na 1:1! Asistence: Ivan Barbašev a Alex Pietrangelo.
09:09'
Pavel Bučněvič krásně vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho pokus mířil ke vzdálenější pravé tyči, kde ho Jordan Binnington vyrazil levým betonem.
08:35'
Jacob Trouba byl zřejmě hráčem, který nyní vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, puk ale každopádně minul vzdálenější pravý horní roh brány.
07:52'
Anthony DeAngelo vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Jordan Binnington si na přední tyči snadno poradil, když puk ukryl ve své lapačce.
07:15'
Jay Bouwmeester bez problému získal puk a z levého rohu obranného pásma Blues ho podél střídaček vyhodil až za bránu brankáře Henrika Lundqvista.
06:25'
Švédský brankář si vzápětí během oslabení připsal druhý zákrok a Rangers mají obrovské problémy s rozehrávkou. Jako by čtyři minuty přesilové hry podcenili.
05:46'
Alexander Steen mohl skórovat v blízkosti levé tyče během oslabení, Henrik Lundqvist ale jeho pokus vyrazil. Rangers se zatím v přesilové hře vůbec nedaří.
05:32'
Roberto Bortuzzo dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl poté, co fauloval Micheala Haleyho.
05:05'
Rangers se dostali na pravém křídle k nahození od hrazení, se kterým si Jordan Binnington na přední tyči snadno poradil a vzápětí stihl rychle rozehrát.
04:07'
Ryan Strome odvedl na pravé straně obranného pásma dobrou práci a po zisku kotouče puk o ochranné sklo poslal alespoň do neutrální zóny hrací plochy.
03:30'
Chris Kreider se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a hra byla přerušena. Rangers vedou.
02:46'
Ivan Barbašev se v levém rohu útočného pásma prosadit nedokázal, když prohrál souboj u hrazení, a Greg McKegg puk podél střídaček vyhodil do neutrální zóny.
01:34'
FILIP CHYTIL teď na levém křídle zavezl puk do útočného pásma Rangers a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k nenápadné střele zápěstím, která mezi lapačkou a levým betonem Jordana Binningtona zamířila ke vzdálenější pravé tyči – 0:1! Asistence: Ryan Lindgren a Artěmij Panarin.
00:22'
Na opačné straně mohl po chybě Rangers skórovat Brayden Schenn, jenže Henrik Lundqvist si trochu vyjel z brány proti němu, aby ho skvěle vychytal.
00:15'
Mika Zibanejad trefil výstroj Jordana Binninghtona a následná rána Chrise Kreidera z levého křídla zamířila těsně nad domácí bránu St. Louis Blues.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Dunn, Faulk, Bouwmeester, Bortuzzo, Mikkola – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Sundqvist, B. Schenn, Schwartz – Bozak, Thomas, Steen (A) – Barbašev, J. de La Rose, MacEachern. Hlavní trenér: Craig Berube.

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Trouba, Skjei, DeAngelo, Hájek, Fox, R. Lindgren – Fast (A), R. Strome, Panarin – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Kakko, Chytil, B. Howden – Haley, McKegg, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Chris Lee. Čároví: Bryan Pancich, Pierre Racicot.

Filip Chytil (NYR) 34 zápasů, 10+4, +/- +2
Libor Hájek (NYR) 27 zápasů, 0+5, +/- -2
Vzájemné zápasy

New York Rangers se potkal se St. Louis v loňské sezóně NHL dvakrát a oba zápasy na začátku roku 2019 vyhrál. Nejprve venku 2:1 a doma poté 4:2.
New York Rangers

Do brány NY Rangers by se měl vrátit brankář Henrik Lundqvist. Švédský brankář se naposledy představil 3. ledna proti Calgary, na jehož ledě inkasoval čtyři góly z 29 střel, a hokejisté Rangers prohráli těsně 4:3. Henrik Lundqvist nastoupí ke svému 882. utkání v zámořské NHL a vyrovná tak v historické tabulce brankářů Johna Vanbiesbroucka. Hráči Rangers vyhráli dvakrát v řadě.
St. Louis Blues

Hokejisté St. Louis mají v domácím prostředí úžasnou bilanci, když v Enterprise Center vyhráli sedmkrát za sebou. Blues budou pokračovat v sérii pěti domácích zápasů a pokusí se vyhrát celkově třetí utkání v řadě. St. Louis v letošní sezóně vyhrálo 15 domácích zápasů a lepší je v této bilanci pouze Pittsburgh, který doma vyhrál šestnáctkrát. Skvělou formu má David Perron.
Henrik Lundqvist se postaví do brány poprvé během posledních čtyř zápasů a společně se svými spoluhráči bude čelit úřadujícím šampiónům ze St. Louis Blues, kteří budou mít výhodu domácího Enterprise Center.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.