NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Toronto - 26. února 2020   01:00

Tampa
Tampa
09:46' Kučerov (Stamkos, Hedman) • 31:54' Maroon (Paquette, Shattenkirk) • 47:27' Gourde (Shattenkirk, Goodrow)
3:4
(1:2, 1:2, 1:0)
Toronto
Toronto
12:48' Muzzin  (Spezza, F. Gauthier) • 16:42' Tavares  (Barrie, Matthews) • 32:25' Tavares  (W. Nylander) • 34:21' W. Nylander  (Marner, Barrie)
Tampa
Rooney, Walsh – Pancich, Gibbs
Amalie Arena, Tampa
Toronto

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji klidný zbytek noci.
3. Kevin Shattenkirk (TBL) 0+2
Zápas je u konce. Toronto v závěru ustálo drtivý tlak Tampy a veze si z jejího ledu cenné vítězství 4:3. Skóre zápasu otevřel pro domácí Tampu v desáté minutě Nikita Kučerov. Ještě v první části ale Toronto skóre otočilo zásluhou Jaka Muzzina a Johna Tavarese. Druhá třetina měla vlastně totožný vývoj. Nejprve se povedlo srovnat na 2:2 Patricku Maroonovi, ale pak Toronto znovu kontrovalo dvěma góly. Podruhé v utkání se prosadil John Tavares a po něm ještě nádherným způsobem s hokejkou mezi nohama William Nylander. Ve třetí třetině měla Tampa obrovskou převahu, ale vytěžila z ní jen snížení Yanniho Gourda na konečných 3:4.
59:28'
Oddechový čas pro domácí.
59:28'
Další Kučerovou ránu dokázal Vasilevskij chytit a kotouč si ponechal u sebe a přerušil hru.
59:22'
Kučerovovu ránu srazil mimo Dermott.
59:15'
Tlak Tampy v útočné pásmu pokračuje.
58:50'
Sergačjovova rána od modré čáry byla sice tvrdá, ale také nepřesná.
58:28'
Už je to tady, Tampa Bay zkouší power play!
58:14'
Toronto vyhodilo puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a už jen čekáme, kdy Vasilevskij odjede na střídačku.
57:55'
Na druhé straně pálil nepřesně Johnson, ale domácí ještě drží útočné pásmo.
56:53'
Auston Matthews se dostal možná do své největší šance zápasu, ale jeho střelu po přihrávce Nylandera Vasilevskij parádně vyrazil.
56:14'
Po zásahu puku vysokou holí je hra přerušena.
55:29'
Dopředu uháněl finský rychlík Kasperi Kapanen, ale skvěle mu nakonec ve střele zabránil obránce Michail Sergačjov.
54:49'
Toronto konečně ve třetí třetině poprvé vystřelilo na braku a měl to na svědomí Auston Matthews. Andrej Vasilevskij však zasáhl.
53:58'
Toronto se dostalo do útočného pásma, ale neudrželo se tam dlouho a už se zase bude muset bránit.
52:31'
A další šance pro Tampu, tentokrát po střele z levé strany. Hosty znovu podržel brankář Frederik Andersen.
52:06'
Marner z dálky z otočky vystřelil, ale branku netrefil. Tampa ve třetí třetině vede na střely 10:0.
51:39'
Frederik Andersen předvedl důležitý zákrok, když ho chtěl nachytat střelou mezi betony Anthony Cirelli.
50:53'
Další střela Tampy od modré, tentokrát pálil po vyhraném vhazování Kevin Shattenkirk. Jeho rána ale na branku Toronta neprošla.
50:43'
Tentokrát pálil zápěstím od modré čáry Victor Hedman a Andersen to zase zvládl. Ne tak jeho branka, která se posunula z předepsané pozice.
49:43'
Od modré čáry vystřelil Michail Sergačjov. Frederik Andersen toho sice moc vidět nemohl, přesto však dokázal kotouč vyrazit.
48:32'
Toronto vyhodilo puk do středního pásma a pak se i zmocnilo puku.
48:07'
Tampa už je zase usazena v útočném pásmu a pracuje na vyrovnání. Vedle pálil Erik Černák.
47:27'
Tampa právě vstřelila branku!
Tampa už zase prohrává jen o gól 3:4 a drama můe pokračovat. Z pravého kruhu vypálil z první Goodrow. Andersen vyrážečkou odrazil puk pouze před sebe a před brankou byl připravený kotouč do branky dorazit YANNI GOURDE. Asistence: Kevin Shattenkirk, Barclay Goodrow.
47:10'
Po špatné rozehrávce Tampy se píská zakázané uvolnění.
46:55'
Po nahození Tampy zastavil puk za brankou Andersen a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
45:40'
Tampa je ve třetí třetině zatím rozhodně lepším týmem, k čemuž jí pomohla i přesilová hra. Toronto se hlavně brání.
44:26'
Denis Malgin dostal puk do jízdy na pravé křídlo. Z otočky chtěl poslat puk zpět před branku, ale to se mu nepovedlo.
43:36'
Toronto už se z toho dostalo a může z vlastního pásma rozehrávat svou vlastní útočnou akci.
43:10'
Toronto je už sice kompletní, ale až teprve nyní je pod pořádným tlakem Tampy.
42:46'
42:30'
Brayden Point vypálil tvrdě z nápřahu z pravého kruhu, jeho ránu ale ještě dokázal Travis Dermott přizvednout do ochranné sítě.
42:12'
Toronto vyhodilo kotouč a už má tři čtvrtiny z oslabení za sebou.
41:38'
Toronto se znovu v oslabení řítilo dopředu. Tentokrát to byl Marner, který měl ještě po boku Hymana.
40:59'
Toronto se zatím brání dobře, Frédérik Gauthier dokázal zavést kotouč až do rohu útočného pásma.
40:46'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rasmus Sandin – 2 min., sekání).
40:39'
Tampa Bay má výhodu a zahraje si přesilovou hru.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 2:57.
Druhá třetina skončila, Tampa Bay po ní prohrává na vlastním ledě s Torontem 2:4. Toronto bylo ve druhé třetině, hlavně v její druhé polovině, jasně lepším týmem. První branku však vstřelila Tampa Bay, když Patrick Maroon svou tečí srovnával na 2:2. Toronto svému soupeři ovšem poté znovu odskočilo. Už po 31 sekundách se trefil krásně bekhendem John Tavares a pak dal ještě hezčí gól v přesilovce s hokejkou mezi nohama William Nylander.
40:00'
39:48'
Toronto jelo do přečíslení dva na jednoho a Auston Matthews to vzal na sebe. Andrej Vasilevskij ale dokázal zasáhnout a udržel Tampu ve hře o body.
38:36'
Victor Hedman vypálil od levého hrazení, Frederik Andersen si připsal jistý zákrok.
38:16'
Palát sebral v obranném pásmu kotouč a obloučkem ho vyhodil do pásma středního.
37:05'
Kučerov zablokoval Hollovu střelu a Tampa se díky tomu dostala ke kotouči.
36:21'
35:57'
Té se ale nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.
35:40'
Přesilovka Toronta pokračuje a na ledě už je zase elitní přesilovková formace.
34:21'
Toronto právě vstřelilo branku!
Poprvé jedno z mužstev vede o dva góly, a je to Toronto, které využívá první polovinu ze své dlouhé přesilovky. WILLIAM NYLANDER dostal puk před branku a i když ho bránil Černák, neměl nárok. Švédský útočník si překonal Vasilevského střelou s hokejkou mezi nohama. Nádherný okamžik! Asistence: Mitchell Marner, Tyson Barrie.
33:31'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Kevin Shattenkirk – 2 min., vysoká hůl + 2 min., sekání).
32:40'
Náskok Toronta mohl velice rychle ještě navýšit Kasperi Kapanen, který se dostal za obranu Tampy. Nepřekonal však Vasilevského, který se skvěle roztáhl a betonem fantasticky zasáhl.
32:25'
Toronto bleskově odpovídá a vrací se do vedení – 3:2. JOHN TAVARES si tento gól vlastně vypracoval sám, když si z levého kruhu vybruslil více na osu kluziště a pak krásnou střelou bekhendem přesně k protější tyči překonal Vasilevského. Asistence: William Nylander.
31:54'
A máme tu znovu vyrovnáno, Tampa srovnává krátce po polovině zápasu na 2:2. Od modré čáry vystřelil Shattenkirk a kotouč byl poté na cestě do branky dvakrát tečovaný. Nejprve ho usměrnil holí Paquette a pak se ještě odrazil od nohy PATRICKA MAROONA. Asistence: Cédric Paquette, Kevin Shattenkirk.
31:29'
Černák vybojoval za vlastní brankou puk a dokázal ho dostat do středního pásma. A první formace Toronta se bude muset bránit.
30:18'
Kučerov číhal schovaný u pravé tyče Andersenovy branky, ale brankáře Toronta překonat nedokázal, ten prostor u tyče dokázal utěsnit.
29:00'
Z levého kruhu po ledě vypálil Anthony Cirelli, Andersen puk vykopl svým levém betonem.
28:48'
Tampa se dopustila zakázaného uvolnění a vhazovat se bude před Andrejem Vasilevským.
28:00'
Od modré čáry vystřelil útočník Blake Coleman, ale branku Toronta minul.
27:07'
26:40'
Z levé strany vypálil kanadský útočník Tampy Bay Steven Stamkos, ale branku minul a puk opustil kluziště.
26:01'
Tampa má ve vlastní přesilovce méně šancí, než Toronto, které hraje ve čtyřech. Znovu si domácí nechali za zády hráče Toronta a měli problémy.
25:22'
Další velká šance Toronta v oslabení. Jake Muzzin je sice hlavně defenzivní bek, ale teď se dostal za obranu Tampy a měl zálusk na svůj druhý gól. Vasilevského ale nepropálil.
25:07'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká William Nylander.
24:29'
24:20'
Toronto znovu vyhodilo puk a tomuhle oslabení už se ubrání.
24:02'
Kučerov už mohl klidně střílet, ale ještě hledal na levém kruhu Stamkose. Poslal mu ovšem puk pod nohy a nemohl tak střílet z první. Pak byla branka Toronta posunuta.
23:42'
I v oslabení dokázal vypálit Pierre Engvall, a to dokonce po obejití obránce Hedmana. Vhazovat se bude před Vasilevským.
23:09'
Na přesilovce Tampy tradičně nechybí ani Ondřej Palát. Zatím se ale Tampa nedokázala trvale usadit v útočném pásmu.
22:40'
Michail Sergačjov to zkusil z první, ale branku netrefil a následně Toronto vyhodilo.
22:29'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., nedovolené bránění).
21:49'
Z pravé strany z hodně ostrého úhlu vypálil William Nylander a trefil pouze boční síť branky Tampy Bay.
21:01'
Hedman tentokrát jen nahodil kotouč do útočného pásma a zamířil na střídačku.
20:22'
Frederik Andersen si připsal svůj první zákrok ve druhé třetině, vychytal švédského obránce Hedmana.
20:04'
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 2:01
První třetina je za námi a Tampa Bay po ní na domácím ledě prohrává 1:2. První dvacetiminutovka nabídla zajímavý hokej dvou útočně laděných týmů. V úvodu byla lepší Tampa a také se v 10. minutě dostala do vedení, o což se postaral střelou z pravého kruhu Nikita Kučerov. Toronto ale dokázalo velmi rychle vyrovnat, ve 12. minutě zvedl ruce nad radostí nad hlavu obránce Jake Muzzin po bombě od modré čáry. Poté ještě Toronto využilo přesilovku. Šikovnou tečí se prosadil John Tavares a poslal Toronto do vedení. To mělo v závěru ještě jednu přesilovku, ale tu nedokázalo využít. Čtyři vteřiny z této přesilové hry se ještě překlopí do druhé třetiny.
20:00'
19:50'
Tampa znovu vyhodila puk a tohle oslabení už nejspíš zvládne.
19:18'
Toronto se od té doby zatím nedostalo do útočného pásma, Tampa odvádí dobrou práci.
18:37'
Matthews chtěl hledat na opačné straně útočného pásma Stamkose, ale puk na něj neprošel a Tampa jela do přečíslení. To ale nezakončila.
18:04'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Kevin Shattenkirk – 2 min., hrubost).
17:52'
Kerfoot poslal puk do útočného pásma, ale tam se Tampa dlouho tentokrát nezdržela.
16:42'
Hosté právě dokonali otočku a ještě v první třetině se dostávají do vedení 2:1. Toronto má jednu z nejlepších přesilovek z celé soutěže a nyní to potvrdilo. Nebyla to žádná světoborná kombinace, Barrie prostě práskl do puku na modré čáře a JOHN TAVARES puk lehce holí tečoval tak, že mu Vasilevskij nedokázal zabránit v cestě do brány. Asistence: Tyson Barrie, Auston Matthews.
16:02'
Matthews přebral puk po přihrávce od Tavarese, ale z pravé strany nevystřelil, puk mu sklouzl z čepele.
15:32'
Yanni Gourde odvedl dobrou práci a donutil Toronto opustit útočné pásmo.
15:25'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blake Coleman – 2 min., sekání).
14:37'
Nejlepší střelec Toronta Auston Matthews o sobě v dnešním utkání zatím nedal moc vědět, teď střílel nad branku.
13:53'
Domácí se zase pokusili o rychlou odpověď, ale tentokrát se Toronto celkem snadno ubránilo.
12:48'
Velice rychle máme znovu vyrovnáno! Gauthier poslal dobrou přihrávku za branku Tampy na Spezzu. Ten poslal puk na modrou čáru, kde byl připravený JAKE MUZZIN a z první tvrdě vypálil. Kotouč nikdo netečoval, pouze Vasilevskij si na něj lapačkou sáhl, než zaplul do sítě. Asistence: Jason Spezza, Frédérik Gauthier.
12:20'
Zkušený forward Toronta Jason Spezza nahodil puk před branku Tampy z levé strany, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
11:53'
Point zavezl kotouč do útočného pásma a Toronto se zase ocitá pod menším tlakem.
10:45'
Po Marnerovi přebral puk Muzzin, přehodil si ho na bekhend a z pravé strany vystřelil. Vasilevského takto ale nepřekonal.
10:22'
Na řadě je komerční přestávka.
09:46'
Toronto sice vyhrálo ve vlastním pásmu vhazování, ale nedokázalo puk dostat ven z vlastní třetiny. Po rychlé kombinaci se puk dostal na pravý kruh k NIKITOVI KUČEROVOVI a ruský kanonýr se z výhodné pozice nemýlil a pověsil puk pod břevno. Asistence: Steven Stamkos, Victor Hedman.
09:36'
Toronto se dopustilo dnes už třetího zakázaného uvolnění.
08:46'
Mladý švédský obránce Rasmus Sandin, který se ukázal i na MS juniorů v Ostravě a Třinci a hraje teprve svůj šestý zápas v NHL, dobře udržel na modré čáře útočné pásmo.
08:29'
Toronto už je v pohodě, dokázalo se ubránit a oba týmy střídají.
07:55'
Tampa poprvé v utkání zatlačila Toronto do defenzívy a stará se o to její první útočná řada.
07:23'
Od modré čáry vystřelil obránce Kevin Shattenkirk, jeho ránu dokázal Anderson vytěsnit vyrážečkou.
06:13'
Kotouč ve středním pásmu vypadl ze hry a je tu první komerční přestávka zápasu.
05:45'
Na druhé straně pálil od levého hrazení Alexander Kerfoot a Vasilevskij si připsal jistý zákrok lapačkou.
04:57'
Nováček v sestavě Tampy Bay dal o sobě hodně hlasitě vědět! Bývalý obránce Buffala Zach Bogosian vypálil od modré čáry a rozezvučel tyč Andersenovy branky!
04:35'
Torontu patří úvodní minuty utkání, Tampa se zatím trpělivě brání. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet dál.
04:13'
Z levé strany z dálky střílel švýcarský útočník Toronta Denis Malgin, ale jeho pokus domácí zablokovali.
03:35'
Hyman hledal mezi kruhy Matthewse, ale toho si dobře pokryl obránce Černák a nenechal ho usměrnit puk na branku.
02:55'
Tampa se ocitla pod menším tlakem v obranném pásmu, ale Toronto nenechala vystřelit a nakonec vyvezla puk.
01:57'
Píská se další zakázané uvolnění Toronta a znovu se tak bude vhazovat před Andersonem.
01:47'
Frederik Andersen byl pozorný a do lapačky schoval rychlou střelu Tampy Bay hned po vhazování.
01:43'
Na ledě už jsou třetí formace obou týmů. Hra je přerušena po zakázaném uvolnění Leafs.
00:24'
Už po půlminutě hry se za obranu domácích dostal útočník Toronta Zach Hyman, ale únik se mu nepodařilo pořádně zakončit.
00:01'
Domácí Tampa Bay do utkání nastoupí v modrých dresech, hostující Toronto ve své venkovní bílé sadě dresů.
Vše se chystá na úvodní vhazování zápasu, ještě předním tradičně zazní hymny Spojených států a Kanady.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman, Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, B. Point (C), Stamkos – Killorn, Cirelli, Coleman – Goodrow, T. Johnson, Palát – Gourde, Paquette, Maroon.

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Holl, Muzzin, Barrie, Dermott, Liljegren, Sandin – Marner (A), Matthews (A), Hyman – Malgin, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Clifford.

Rozhodčí: Rooney, Walsh – Pancich, Gibbs.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy utkaly zatím jen jednou. Padlo deset branek a Tampa se radovala z výhry 7:3 na ledě Toronta. Tampa vyhrála šest ze sedmi posledních střetnutí s Torontem, poslední utkání na domácím ledě sním však prohrála.
Toronto Maple Leafs

Toronto má také velmi talentované mužstvo, ale stále ještě dost mladé a jeho vrchol by teprve měl přijít. Postup do play-off by však pro tohle mužstvo měl být povinností. A zatím to vypadá docela reálně. Toronto získalo v 63 odehraných zápasech 72 bodů, a to ho řadí na deváté místo ve Východní konferenci a na třetí místo v Atlantické divizi. Tři z posledních čtyř utkání Toronto prohrálo, naposledy 3:6 doma s Carolinou. Venku zatím Maple Leafs v této sezoně odehráli 31 utkání, z toho šestnáctkrát vyhráli, jednou brali bod a čtnáctkrát prohráli. Z posledních pěti venkovních utkání Toronto vyhrálo jen jednou, naposledy prohrálo 2:5 na ledě Pittsburghu.
Tampa Bay Lightning

Tampa Bay patří stejně jako v minulé sezoně i v té současné mezi hlavní favority na zisk Stanley Cupu. Loni z toho bylo šokující vyřazení už v prvním kole 0:4 s Columbusem a letos by to ráda dotáhla mnohem dál. Po trochu slabším úvodu sezony už Tampa vystoupala po 62 odehraných zápasech s 85 body na kontě na druhé místo Východní konference a na druhé místo Atlantické divize. Na vedoucí Boston ztrácí pět bodů. Poslední dvě utkání Tampa prohrála, přičemž naposledy v Arizoně 3:7, předtím ale vyhrála jedenáct utkání v řadě. Doma v této sezoně zatím Tampa odehrála 29 utkání, z toho dvacetkrát vyhrála, dvakrát brala bod a sedmkrát nebodovala. Posledních jedenáct domácích utkání Lightning vyhráli, naposledy 5:3 nad Philadelphíí.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Tampa Bay Lightning a Toronto Maple Leafs. Zápas se odehraje v Amalie Areně v Tampě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.