NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Chicago - 3. ledna 2020   04:00

Vancouver
Vancouver
05:04' J. T. Miller (Horvat, E. Pettersson) • 22:48' Pearson (Edler, Virtanen) • 30:20' Q. Hughes (J. T. Miller, E. Pettersson) • 31:45' E. Pettersson (Boeser, J. T. Miller) • 48:10' Horvat (Edler, Pearson) • 55:49' Gaudette (J. T. Miller) • 59:51' Horvat (Pearson)
7:5
(1:1, 3:3, 3:1)
Chicago
Chicago
14:00' C. Murphy  (D. Kubalík, J. Toews) • 24:15' Kämpf  (Z. Smith, E. Gustafsson) • 26:25' P. Kane  (Boqvist) • 28:17' J. Toews  (D. Kubalík, Määttä) • 53:44' P. Kane  (D. Kubalík, Keith)
Vancouver
Lambert, McCauley – MacPherson, Gawryletz
Rogers Arena, Vancouver
18.871 diváků
Chicago

V tomto zápase jsme viděli celkem dvanáct branek a nakonec se ze zisku bodů raduje domácí celek, který svého soupeře z Chicaga dokázal porazit 7:5. Hostům nepomohly asi tři asistence Kubalíka ani branka Kämpfa.
Vancouver právě vstřelil branku!
Domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky poslal BO HORVAT. Asistence: Tanner Pearson.
59:22'
Oddechový čas pro hosty.
59:22'
Jacob Markström (Vancouver) kryje kotouč po střele Kirby Dacha.
59:19'
Hosté hrají v šesti.
58:24'
Robin Lehner (Chicago) výborným zákrokem betonem zastavil situaci dva na jednoho.
58:00'
Canucks vyhazují přes všechny čáry.
57:30'
Hostující celek má k dispozici nyní přesilovou hru, ve které se může pokusit o vyrovnání.
57:19'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Motte – 2 min., podrážení).
56:30'
Nyní se hosté usadili v útočném pásmu, Dominik Kubalík mohl zakončovat, jeho rána končí vedle branky.
55:49'
Domácí jdou do vedení, z mezikruží poslal kotouč do horní části branky ADAM GAUDETTE. Asistence: J. T. Miller.
55:24'
Dylan Strome (Chicago) to zkoušel individuálně, ale moc daleko se s kotoučem na hokejce nedostal.
55:03'
Robin Lehner (Chicago) zůstává v brance Chicaga, zdá se, že chce zápas dochytat.
54:52'
Bo Horvat (Vancouver) pálil z dobré pozice, Robin Lehner (Chicago) zasáhl. Ale následně zůstal ležet na hrací ploše, vypadá to, že je zraněný.
54:30'
Diváci viděli v tomto zápase deset branek a je jasné, že při nejmenším ještě jeden uvidí.
53:44'
Chicago právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno, ránou mezi betony se prosazuje dnes aktivně hrající PATRICK KANE. Asistence: Dominik Kubalík a Duncan Keith.
52:50'
Alex DeBrincat (Chicago) mohl vyrovnat, ale jeho projektil ztečoval jeden z hráčů mimo hrací plochu. Komerční přestávka.
51:15'
Bo Horvat měl na hokejce šestou branku domácích, ale ve výborné střelecké pozici jej vychytal brankář.
51:05'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
48:10'
Domácí celek otáčí vývoj zápasu a jde do vedení, Bo Horvat přihrával před branku, jeho pokus o střelu vyrazil brankář jen do míst, kde byl Dennis Gilbert, který si kotouč srazil do své branky. Autorem gólu je BO HORVAT. Asistence: Alexander Edler a Tanner Pearson.
46:33'
Antoine Roussel (Vancouver) pálil z bezprostřední blízkosti, před brankou zůstal volný, ale brankáře soupeře neprostřelil. Robin Lehner vytáhl skvělý zákrok.
46:01'
Komerční přestávka.
45:45'
Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.
45:29'
Jacob Markström (Vancouver) byl připravený a snadno si poradil s ránou od modré čáry.
44:52'
Jacob Markström (Vancouver) musel být pozorný, Dennis Gilbert (Chicago) pálil od modré čáry. Ale kotouč mu nevypadl.
44:30'
Ani jeden celek se nyní nikam nežene, hraje se spíše ve středním pásmu. Mnoho práce brankáři nemají.
43:46'
Robin Lehner (Chicago) ukryl kotouč do rukavice, buly před jeho brankou. Vancouver se pokouší získat vedení na svou stranu.
43:27'
Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, mírnou převahu má Chicago.
41:27'
Domácí hokejisté se nyní při pokusu dostat se do útočného pásma dostali do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
40:40'
Hraje se spíše ve středním pásmu. Brock Boeser pálil z dobré pozice, jeho ránu vyrazil hostující brankář ramenem.
40:01'
Po divoké druhé třetině, která nabídla šest branek, tři na každé straně, pokračuje duel za vyrovnaného stavu 4:4.
40:01'
40:00'
39:54'
Bo Horvat neuspěl ránou z bezprostřední blízkosti, minul branku.
39:17'
Hraje se spíše ve středním pásmu.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:30'
Chicago rozehrávalo od své branky, následně se při protiakci dostal Vancouver do postavení mimo hru.
37:30'
Mnoho času už ve druhé třetině nezbývá, sledujeme klidnější pasáž hry.
36:26'
Robin Lehner (Chicago) má na svém kontě další zákrok, dokázal s poradit se střelou soupeře.
36:10'
Strome se dostal do zajímavé střelecék pozice, ale obránci soupeře ránu zblokovali.
35:43'
Robin Lehner (Chicago) kryje ránu soupeře od modré čáry.
34:45'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Erik Gustafsson – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Troy Stecher – 2 min., držení).
34:36'
Jacob Markström (Vancouver) senzačně vychytal jednoho Chicaga.
31:45'
Domácí celek se prosazuje a vyrovnává tento zápas. Tvrdou ránou se prosazuje ELIAS PETTERSSON. Asistence: Brock Boeser a J. T. Miller.
31:40'
Hra je nyní přerušena, komerční přestávka.
30:36'
Dylan Sikura to zkoušel individuálně, ale obranného pásma se dostat nedokázal. To se podařilo až jeho spoluhráčům.
30:20'
Domácí celek také proměnil přesilovku, a tak dává kontaktní branku a je sníženo na rozdíl jediné branky. Ránou od modré čáry se prosazuje obránce QUINN HUGHES. Asistence: J. T. Miller a Elias Pettersson.
30:10'
Vancouver se usadil v útočném pásmu.
29:44'
Hraje se spíše ve středním pásmu, Canucks se přesilovka nedaří podle představ.
29:18'
Domácí celek hraje přesilovou hru a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.
29:11'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Zack Smith – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
28:17'
Oddechový čas pro domácí.
28:17'
Domácí celek během necelé minuty inkasuje dvě branky, tentokrát Kubalíkovu střílenou přihrávku před brankou usměrnil za záda brankáře JONATHAN TOEWS. Asistence: Dominik Kubalík a Olli Määttä.
27:24'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
26:25'
Třetí branku v posledních dvou zápasech dává PATRICK KANE.Jeho rána z první zapadla v přesilovce přesně do branky, hosté využívají přesilovku a jdou do vedení. Asistence: Adam Boqvist.
26:00'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Adam Gaudette – 2 min., podrážení).
25:25'
Hraje se spíše ve středním pásmu, následně se Canucks dostali do útočného pásma, ale obrana Chicaga vypadla ze svého postavení.
24:15'
Hostují celek znovu dokázal v tomto zápase vyrovnat, ránou zápěstím se prosazuje obranou Canucks nedostatečně pokrytý DAVID KÄMPF. Asistence: Zack Smith a Erik Gustafsson.
24:00'
Čtyři minuty hry jsou pryč ze druhé třetiny, domácí celek se dostal do vedení, které nyní hájí.
23:26'
J. T. Miller se pokoušel dostat do další velké šance, ale přihrávka na něj postrádala přesnost.
22:48'
Domácí celek si bere vedení zpět v tomto zápase. Nenápadnou tečí střely obránce se prosazuje útočník TANNER PEARSON. Asistence: Alexander Edler a Jake Virtanen.
22:08'
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, Kane měl další velkou šanci, ale jeho ránu vychytal brankář.
21:20'
Blackhawks pokračují v aktivní hře.
21:05'
20:32'
Patrick Kane (Chicago) pálil z dobré pozice před brankou, ale jeho projektil postrádal přesnost. Nechybělo mnoho a Chicago šlo do vedení.
20:01'
Po první třetině platí vyrovnaný stav. Nejprve se prosadil domácí celek, J. T. Miller poslal Vancouver do vedení, a pak vyrovnal šest minut před koncem první třetiny Connor Murphy.
20:00'
19:35'
Brankář Canucks si dokázal poradit s ránou z první.
19:05'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., faul loktem).
16:35'
Dennis Gilbert (Chicago) pálil od modré čáry, jeho pokus našel domácí brankář v rukavici.
16:03'
Canucks se musí bránit útočné hře soupeře, zatím se mu to daří.
15:01'
Po komerční přestávce se dostáváme do finální fáze první třetiny. Aktuálně má převahu Chicago, které pálilo z dobré pozice před brakou, Jacob Markström měl štěstí, pomohla mu branková konstrukce.
14:18'
Stav zápasu je vyrovnaný a hostující Chucago pokračuje v mírně aktivnější hře.
14:00'
Nenápadná rána a je vyrovnáno, prosazuje se po Kubalíkově přihrávce tvrdou střelou CONNOR MURPHY. Asistence: Dominik Kubalík a Jonathan Toews.
13:36'
Sledujeme klidnější pasáž hry, Kubalík to zkoušel individiuálně, ale ve středním pásmu přišel o kotouč.
13:17'
Oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hokejisté.
12:30'
Obrana Chicaga výborně vyřešila situaci kdy dva domácí hráči mířili na jediného obránce, ten si lehl na led a překazil pokus o přihrávku.
11:26'
Erik Gustafsson (Chicago) rozehrává od své branky, s rozehrávkou nespěchá, zejména nechce chybovat.
10:46'
Po krátké přestávce pokračuje dál první třetina, momentálně vede domácí celek o jednu branku, ale musí se bránit tlaku soupeře.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Vancouver vede o jednu branku, střelecky aktivnější je Chicago.
09:46'
John Quenneville (Chicago) zakončoval situaci dva na jednoho střelou. Domácí brankář první pokus vyrazil a poradil si i s dorážkou.
09:20'
Dominik Kubalík (Chicago) zakončoval z dobré pozice, další dobrá práce pro brankáře Vancouveru.
09:01'
Nyní se hraje zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme spíše klidnější pasáž hry.
08:23'
David Kämpf (Chicago) se dostal do zajímavé pozice, vybruslil si od mantinelu, ale jeho ránu ukryl domácí brankář do rukavice.
08:08'
07:45'
Duncan Keith (Chicago) rozehrává od své branky, ale to už pomalu přesilovka hostujícího celku končí.
07:21'
Erik Gustafsson (Chicago) kombinuje v útočném pásmu, z předbrankového prostoru pálil Dominik Kubalík, jeho ránu kryje domácí brankář.
06:50'
Přesilovku hraje Chicaago, které se sice dostalo do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázalo.
06:08'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., hákování).
05:04'
Hosté sice ubránili oslabení, ale přesně při návratu hráče na led se prosadil Vancouver. Horvat pálil od modré čáry, a jeho ránu před brankou výborně tečoval. pro brankáře nechytatelně, J. T. MILLER. Asistence: Bo Horvat a Elias Pettersson.
04:30'
Ještě půlminuta přesilovky zbývá. Chicago hraje oslabení zodpovědně.
04:07'
Adam Gaudette (Vancouver) se svými spoluhráči kombinoval v útočném pásmu, Lehner si se střelou z první dokázal poradt.
03:40'
Vancouver se sice usadil v úočném pásmu, ale hráči Chicaga si dokázali poradit.
03:02'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dylan Strome – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
02:37'
Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankářem Chicaga Lehnerem.
02:28'
Antoine Roussel (Vancouver) pálil z dobré pozice na kruhu, ale hostující brankář si dokázal snadno poradit s pokusem soupeře.
02:11'
Kotouč vypadl z hrací plochy, buly ve středním pásmu.
01:46'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění není.
01:10'
Connor Murphy (Chicago) jako správný obránce pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná, následně Kubalík pálil mimo.
00:30'
Jako první se do útočného pásma dostal hostující celek, ale prosdit se nedokázal.
00:01'

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Ch. Tanev, Q. Hughes, Edler, Stecher, Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Eriksson – Roussel, Gaudette, Virtanen – Motte, Beagle, Schaller.

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith, Boqvist, E. Gustafsson, C. Murphy, Määttä, Gilbert – D. Kubalík, J. Toews, Quenneville – Sikura, Carpenter, P. Kane – DeBrincat, Dach, D. Strome – Z. Smith, Kämpf, Highmore..
Za Canucks nenastoupí zranění Ferland, Graovac, Leivo a Sutter, hosté nebudou moci využít služeb Saada, Cagguila, Seabrooka, Showa a de Haana.
Poslední vzájemný zápas se odehrál na začátku listopadu v Chicagu a domácí celek vyhrál 5:2.
Chicago Blackhawks odehrálo 41 zápasů s bilancí 13-5-6-17 a získalo 42 bodů. V tabulce Centrální divize je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál čtyři. Poradil si s Coloradem Avalanche 5:3, New Yorkem Islanders 5:2, Columbusem Blue Jackets 3:2 v nájezdech a s Calgary Flames 5:3. Tým nestačil na New Jersey Devils 1:7.
Vancouver Canucks odehrál 40 zápasů s bilancí 15-6-4-15 a získal celkem 46 bodů. V tabulce Pacifické divize je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. V prodloužení si poradil s Vegas 5:4 v prodloužení, Pittsburghem Penguins 4:1, Edmontonem Oilers 4:2, Los Angeles Kings 3:2 a s Calgary Flames 5:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.