Winnipeg - Carolina | ONLINE | 18.12.2019 02:00 | NHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Carolina - 18. prosince 2019   02:00

Ukončeno
Winnipeg
Winnipeg
19:52' Roslovic (Ehlers, Wheeler) • 32:18' Laine (Beaulieu) • 52:02' Scheifele (Wheeler, Pionk)
3:6
(1:1, 1:4, 1:1)
Carolina
Carolina
18:23' Wallmark  (Niederreiter, Dzingel) • 28:39' Aho  (T. Teräväinen, Slavin) • 33:10' Svečnikov   • 36:46' Aho  (Niederreiter, D. Hamilton) • 38:43' J. Staal  (Aho, D. Hamilton) • 43:16' J. Staal  (D. Hamilton, Foegele)
Winnipeg
Sestavy:
Hellebuyck (41. Brossoit) – Morrissey (A), Poolman, Sbisa, Pionk, Bitetto, Beaulieu – Connor, Scheifele (A), Laine – Ehlers, Wheeler (C), Roslovic – Copp, Lowry, G. Bourque – Luoto, N. Shore, L. Shaw. Hlavní trenér: Paul Maurice.
Rozhodčí
Pierre Lambert, Dan O'Halloran. Čároví: Andrew Smith, Brian Murphy
Bell MTS Place, Winnipeg
15325 diváků
Carolina
Sestavy:
Mrázek (Reimer) – Slavin (A), D. Hamilton, Edmundson, Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk – Svečnikov, J. Staal (C), Foegele – Niederreiter, Aho, T. Teräväinen – Dzingel, Wallmark, Nečas – B. McGinn, Martinook (A), Gibbons. Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.
Přenos se aktualizuje automaticky

Československá stopa v utkání:

Martin Nečas (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:48
Petr Mrázek (CAR) 60 minut, 30 zákroků, 3 góly, 90,9%
Tři hvězdy utkání:

1. Sebastian Aho (CAR) 2+1
2. Jordan Staal (CAR) 2+0
3. Nino Niederreiter (CAR) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 33-28; Zablokované střely: 18-10; Vhazování: 43%-57%; Hity: 20-11; Přesilové hry: 1/2-2/2; Trestné minuty: 4-4.
Carolina dokázala navázat na vítězství v Calgary, když dnes vyhrála ve Winnipegu, kde se dvakrát prosadili Sebastian Aho a kapitán Jordan Staal, zatímco obránce Dougie Hamilton zaznamenal tři asistence. Konečný výsledek nádherného střetnutí v Bell MTS Place tedy zní. Winnipeg Jets 3 Carolina Hurricanes 6.
Konec zápasu.
59:08'
Anthony Bitetto tvrdě vypálil od modré čáry a Petr Mrázek měl co dělat, aby na vzdálenější levé tyči dokázal puk vyrazit. Jets poté z dorážky skórovat nedokázali.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:13'
Blake Wheeler na pravém křídle vypálil od hrazení a Petr Mrázek šel rychle do kolen, aby jeho pokus na přední tyči podržel v náručí. Hra byla přerušena.
57:27'
Jordan Staal se pokusil zkompletovat hattrick, jenže jeho střela ze středového kruhu zamířila nad bránu prázdné brány domácího Winnipegu.
56:56'
Winnipeg odolal brankáře a Mark Scheifele vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování, Petr Mrázek byl ale připraven a poházel si s pukem ve své lapačce.
56:41'
Mark Scheifele vzápětí vypálil na pravém křídle a jeho rána od hrazení skončila v náručí Petra Mrázka, který kotouč podržel. Následuje komerční přestávka.
56:02'
Jack Roslovic se řítil z pravého křídla sám na bránu a v pravém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou Petr Mrázek vytáhl do horní tyče, od které se puk odrazil do brankoviště!
55:53'
Winnipegu se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a hra se vrátila před bránu domácího týmu, ve kterém chytá střídající brankář Laurent Brossoit.
55:30'
Petr Mrázek dnes předvedl několik parádních zákroků a nyní se vydal za bránu, aby zastavil nahození Winnipegu od střídaček a podél hrazení bez problému rozehrál.
55:00'
Mark Scheifele před pár okamžiky využil přesilovou hru Winnipegu a protáhl svou sérii zápasů, ve kterých bodoval minimálně jednou, na pět zápasů v řadě.
53:12'
Nikolaj Ehlers zkusil vypálit na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána mířila do bližšího horního rohu brány, Petr Mrázek ji ale dokázal hrudí vyrazit mimo.
52:02'
Winnipeg právě vstřelil branku!
MARK SCHEIFELE vypálil na bodu levého kruhu a jeho rána bez přípravy poté zamířila nad levým betonem Petra Mrázka ke vzdálenější pravé tyči brány! Asistence: Blake Wheeler a Neal Pionk.
51:09'
Sebastian Aho byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Winnipeg může snížit během druhé přesilové hry.
50:03'
Laurent Brossoit podržel kotouč v náručí a po přerušení hry následuje předposlední reklamní přestávka. Carolina stále vede na ledě Winnipegu Jets o čtyři góly.
49:09'
Andrej Svečnikov se u levé tyče prosadit z blízkosti nedokázal a poté to vypadalo, že se pokusí znovu skórovat po vyjetí zpoza brány, puk ale nezkrotil.
48:11'
Další střela Winnipegu přišla opět z pravého kruhu pro vhazování a tentokrát skončila na výstroji českého brankáře Petra Mrázka, který ji vyrazil za bránu.
47:47'
Nikolaj Ehlers předvedl v útočném pásmu nádherný slalom a v pravém kruhu pro vhazování vystřelil, jeho bekhendové zakončení ale minulo přední tyč brány.
47:15'
Winnipegu se nepodařilo rozehrát a podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění. Jets sice v posledním zápase rozstříleli Flyers, dnes se jim ale nedaří.
46:57'
Carolině se v kanadském prostředí během posledních dvou zápasů velmi daří a po přerušení hry dostává prostor komerční přestávka. Za chvíli pokračujeme.
46:47'
Winnipeg vyrazil do přečíslení tři na dva, ze kterého nakonec nic nebylo, a následná střela od modré čáry skončila na vyrážečce českého brankáře Petra Mrázka.
45:41'
Andrej Svečnikov také mohl zadělat v dnešním zápase na hattrick, když prudce vypálil na vrcholu mezikruží, jeho střela s příklepem ale zamířila nad bránu Winnipegu.
44:47'
Hurricanes se nepodařilo rozehrát podél střídaček, za čtyřbrankového vedení 6:2 je to ale příliš mrzet nemusí. Dougie Hamilton už má na kontě tři asistence.
43:16'
Carolina právě vstřelila branku!
Laurent Brossoit opět dokázal vyrazit střelu z pravého kruhu pro vhazování, v levém kruhu se ale dostal k dorážce kapitán JORDAN STAAL a nádhernou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Jordan Staal a Sebastian Aho dnes vstřelili dva góly. Carolina vede 6:2. Asistence: Dougie Hamilton a Warren Foegele.
43:00'
Jordan Staal vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Laurent Brossoit jeho střelu vyrazil vyrážečkou mimo.
41:18'
Střídající brankář Laurent Brossoit si musel dávat pozor, aby ho nezaskočilo nahození z ostrého úhlu, nakonec ale vestoje u své pravé tyče puk odkopl za bránu.
40:06'
V první třetině se pískalo zakázané uvolnění po šesti sekundách proti Carolině, ve druhé třetině po šesti sekundách hry proti Winnipegu a ve třetí třetině po šesti sekundách proti Carolině. Dnes je to obyčej.
40:01'
Střídání v týmu Winnipeg Jets: ze hřiště odchází Connor Hellebuyck, přichází Laurent Brossoit.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-23; Zablokované střely: 15-9; Vhazování: 49%-51%; Hity: 16-7; Přesilové hry: 0/1-2/2; Trestné minuty: 4-2.
Třetí třetina začne přibližně v 3:59.
Hokejisté Caroliny po přestávce dostáli své přezdívky a rozpoutali pořádný uragán, když vstřelili čtyři branky, zatímco domácí Winnipeg pouze jeden. Sebastian Aho zadělal na hattrick, zatímco Andrej Svečnikov podruhé v sezóně ukázal své šikovné ruce a vstřelil magický lakrosový gól. Skóre po druhé třetině utkání v Bell MTS Place. Winnipeg Jets 2 Carolina Hurricanes 5.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:43'
Carolina právě vstřelila branku!
JORDAN STAAL si najel před bránu na přihrávku Sebastiana Aha z pravého kruhu pro vhazování a nadvakrát mezi betony Connora Hellebuycka procedil puk do sítě! Cans vedou nad Jets 5:2! Asistence: Sebastian Aho a Dougie Hamilton.
38:04'
Dougie Hamilton vypálil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila do vzdálenějšího rohu brány, Connor Hellebuyck ji ale vyrazil vyrážečkou.
37:52'
Anthony Bitetto byl vyloučen na dvě minuty za držení a Carolina si po komerční přestávce zahraje druhou přesilovou hru v zápase. Úvodní dnes využít dokázala.
37:24'
Brankář Petr Mrázek měl plné ruce a nohy práce, hokejisté domácího Winnipegu ho ale nedokázali ani nadvakrát překonat! Český brankář předvádí úžasné věci a zatím inkasoval pouze dvakrát.
36:46'
Carolina právě vstřelila branku!
Blake Wheeler orazítkoval levou tyč a na opačné straně ledové plochy vzápětí podruhé skóroval SEBASTIAN AHO, když si teď v mezikruží najel na nádhernou diagonální přihrávku z pravého křídla a bekhendem poté z blízkosti zamířil mezi betony Connora Hellebuycka! Skóre zápasu je nyní 4:2. Asistence: Nino Niederreiter a Dougie Hamilton.
36:20'
Blake Wheeler rychle vypálil z prostoru levého kruhu pro vhazování a Petra Mrázka tentokrát zachránila branková konstrukce! To je jízda!
35:31'
Petr Mrázek fantasticky zasáhl proti táhlé ráně od modré čáry a u levé tyče mohl skórovat z dorážky Adam Lowry, jenže český brankář mu spektakulárním zákrokem ukradl gól na 2:2!
34:31'
Ryan Dzingel na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a v mezikruží napřáhl k prudké střele zápěstím, která zamířila nad bránu Connora Hellebuycka.
33:10'
Carolina právě vstřelila branku!
Connor Hellebuyck sice vleže fantasticky zasáhl levým betonem, jenže ANDREJ SVEČNIKOV poté za bránou Winnipegu nabral puk na čepel hole a po rychlém vyjetí zpoza ní ho u levé tyče poslal nad pravým ramenem brankáře Winnipegu Jets do bližšího levého horního rohu! Neskutečný a magický gól, který už útočník Caroliny jednou v letošní sezóně předvedl. Bylo to proti Calgary a v bráně byl brankář David Rittich. Bez asistence.
32:47'
Hurricanes se na levém křídle ocitli v postavení mimo a prostor dostává komerční přestávka. Možná to bylo zakázané uvolnění, hra je každopádně přerušena.
32:18'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Nathan Beaulieu teď na pravém křídle vypálil od modré čáry a PATRIK LAINE na přední tyči sklepl puk ze vzduchu k bližší pravé tyči! První střela Winnipegu ve druhé třetině skončila brankou a domácí tedy opět odpověděli! Nathan Beaulieu.
31:26'
Sebastian Aho od trestných lavic nahodil puk do útočného pásma Hurricanes a za bránou Connora Hellebuycka u něj byl jako první Neal Pionk.
30:39'
Tempo zápasu je stále hodně vysoké a hra se přelévá ze strany na stranu, jenže Winnipeg se po přestávce těžko dostává do nějaké brankové příležitosti.
29:58'
Andrej Svečnikov vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím a po špatné rozehrávce Winnipegu minul pravý horní roh brány domácího Connora Hellebuycka.
29:37'
Kotouč po nahození Hurricanes opustil ledovou plochu a prostor dostává komerční přestávka. Před pár okamžiky skóroval Sebastian Aho a hosté tedy vedou 2:1.
28:39'
Carolina právě vstřelila branku!
Teuvo Teräväinen si na pravém křídle zpracoval puk a z otočky a ostrého úhlu ho nádherně poslal na vzdálenější levou tyč brány, kde ho SEBASTIAN AHO skvělou tečí poslal po ledě pod pravým betonem Connora Hellebuycka do sítě! Asistence: Teuvo Teräväinen a Jaccob Slavin.
27:08'
Jordan Staal zpomalil hru za bránou Petra Mrázka a počkal, až jeho spoluhráči z Caroliny v klidu a správně dostřídají. Winnipeg měl také čas na okysličení.
26:01'
Lucas Wallmark skvěle přečetl přihrávku Winnipegu přes osu útočného pásma a Carolina málem vyrazila do protiútoku, nakonec ale puk pouze vyhodila.
25:10'
Hra se během posledních okamžiků přelévala v rychlém sledu ze strany na stranu a Winnipeg se ubránil za cenu zakázaného uvolnění. Skóre zápasu je 1:1.
24:49'
Hurricanes vyrazili podél trestných lavic do přečíslení tři na dva a Nino Niederreiter napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele zápěstím, kterou brankář Jets vyrazil.
24:06'
Jaccob Slavin před vrcholem pravého kruhu pro vhazování vypálil bez přípravy a jeho rána po ledě mířila ke vzdálenější levé tyči brány, Connor Hellebuyck ale skvěle zasáhl pravým betonem a zmrazil puk pod svou lapačkou.
23:09'
Gabriel Bourque na levém křídle zkusil vystřelit z téměř nulového úhlu, jeho střela ale na bránu Hurricanes neprošla, protože byla hosty dobře zablokována.
22:17'
Jake Gardiner na levém křídle nedosáhl na modré čáře na prudkou zpětnou přihrávku podél hrazení a rozehrávky se ujal hostující brankář Petr Mrázek.
21:32'
Neal Pionk zkusil na pravém křídle vypálit od modré čáry, jenže rychle k němu přistoupila dvojice hráčů Hurricanes, z nichž jeden puk dokázal zablokovat.
21:06'
Kyle Connor už se chystal něco vymýšlet v prostoru mezi kruhy útočného pásma Winnipegu, jenže rozhodčí odpískali hru vysokou holí a hra byla přerušena.
20:19'
Joel Edmundson na levém křídle vypálil od modré čáry a napřáhl k prudké střele s příklepem, Gabriel Bourque ale rychle zaklekl a přizvedl puk do ochranné sítě.
20:06'
V úvodu zápasu to byla Carolina, která vyhodila puk po šesti sekundách na zakázané uvolnění, nyní se stejný kousek povedl domácím hráčů Winnipegu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-11; Zablokované střely: 5-6; Vhazování: 52%-48%; Hity: 7-2; Přesilové hry: 0/1-1/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:04.
Connor Hellebuyck a Petr Mrázek chytali fantasticky a vypadalo to, že úvodní část utkání skončí bez branek, jenže poté necelé dvě minuty před přestávkou otevřel skóre Lucas Wallmark, na jehož gól 7,4 sekundy před koncem první třetiny odpověděl Jack Roslovic. Skóre po první části. Winnipeg Jets 1 Carolina Hurricanes 1.
20:00'
První třetina skončila.
19:52'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Nikolaj Ehlers na ose útočného pásma vystřelil z otočky od modré čáry a před bránou fantasticky tečoval puk JACK ROSLOVIC, když dal hokejku instinktivně za sebe a kotouč poté ve vzduchu usměrnil k levé tyči brány! Jets rychle vyrovnali na 1:1! Asistence: Nikolaj Ehlers a Blake Wheeler.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:23'
Carolina právě vstřelila branku!
LUCAS WALLMARK se teď dostal před bránou k volnému puku a rychlou střelou zápěstím vymetl během přesilové hry levý horní roh brány Jets! Nádherná kombinace skončila úvodní brankou – 0:1. Asistence: Nino Niederreiter a Ryan Dzingel.
18:14'
Andrej Svečnikov chtěl poslat puk zpoza brány do levého kruhu pro vhazování, Nathan Beaulieu ale jeho úmysl přečetl a přizvedl puk do ochranné sítě.
17:43'
Jordan Staal se dostal do zakončení v blízkosti pravé tyče a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Connor Hellebuyck ale kotouč vyrazil svým pravým betonem.
17:25'
Domácí Josh Morrissey zabránil gólu, když z brankoviště domácího Winnipegu odpálil puk do ochranné sítě. Následovala komerční přestávka a trest za zdržování hry po vystřelení kotouče mimo ledovou plochu Bell MTS.
16:12'
Střela Kylea Connora z pravého kruhu pro vhazování skončila na hrudi Petra Mrázka a Hurricanes poté vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
15:44'
Vyloučený Jake Gardiner je zpět na ledové ploše a Winnipeg nedokázal úvodní přesilovou hru využít.
15:11'
Nikolaj Ehlers mohl skórovat po střele z levého kruhu pro vhazování, Petr Mrázek si ale připsal další zákrok, když levým ramenem vyrazil puk do rohu ledové plochy.
14:29'
Petr Mrázek vyrazil ránu Marka Scheifeleho a domácí se dostali na levém křídle k dorážce, která z ostrého úhlu zamířila za bránu hostujících hráčů Caroliny.
14:01'
Jordan Staal mohl skórovat po rychlém protiútoku v blízkosti pravé tyče, jenže jeho bekhendové zakončení zřejmě nakonec vůbec nezamířilo na bránu Winnipegu.
13:50'
Winnipeg začal úvodní přesilovou hru dnešního zápasu dobře a na vrcholu mezikruží se dostal k táhlé střele, která skončila v náručí českého brankáře.
13:44'
Jake Gardiner byl vyloučen na dvě minuty za držení a Winnipeg si zahraje úvodní přesilovou hru zápasu.
13:36'
Neal Pionk měl na hokejce úvodní gól zápasu, když střelou z mezikruží mířil k levé tyči brány a Petr Mrázek výborně zasáhl pravým betonem!
13:26'
Jordan Staal vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a skrytou střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Connor Hellebuyck ale předvedl parádní semafor.
12:04'
Winnipeg vyrazil do protiútoku a Nikolaj Ehlers se pokusil v levém kruhu pro vhazování vystřelit zápěstím, jeho následný pokus byl ale hosty zablokován.
11:21'
Nino Niederreiter vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho rychlá střela s příklepem skončila v náručí domácího Connora Hellebuycka.
10:39'
Mark Scheifele vystřelil po přihrávce z pravého křídla v prostoru mezikruží a jeho rychlá střela zápěstím byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.
09:55'
Andrew Copp vystihl rozehrávku Hurricanes v blízkosti útočné modré čáry a z pravého křídla přihrával před bránu, kde na jeho přihrávku těsně nedosáhl Adam Lowry.
09:35'
Andrew Copp na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus zápěstím mířil k přední tyči brány, Petr Mrázek byl ale opět připraven a snadno kotouč podržel.
08:12'
Brett Pesce se rozhodl na pravé straně útočného pásma pro nahození, které minulo vzdálenější levou tyč brány, aniž by bylo některým z hráčů tečováno.
07:52'
Blake Wheeler se dostal ke střele na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek snadno zasáhl, když jeho táhlý pokus podržel ve svém náručí.
07:33'
Patrik Laine nedokázal v levém rohu útočného pásma Winnipegu vybojovat kotouč a hvězda domácího týmu zamířila pomalu na střídačku.
06:31'
Sebastian Aho zkusil na pravém křídle vypálit z nulového úhlu, před bránou ale nebyl nikdo, kdo by puk mohl usměrnit směrem na bránu domácích hráčů.
06:20'
Jaccob Slavin na levém křídle vypálil od modré čáry a dobře mířil střelou s příklepem do vzdálenějšího pravého rohu brány, brankář Winnipegu ale vytáhl skvělý semafor.
06:02'
Petr Mrázek předvedl dva výborné zákroky, když ucpal prostor u své levé tyče brány a domácí Adam Lowry ho ani nadvakrát nepřekonal. Komerční přestávka.
05:46'
Hurricanes začali vířit pohybem v útočném pásmu a z pravého kruhu pro vhazování přišla střela, kterou domácí brankář Connor Hellebuyck dokázal vyrazit mimo.
05:11'
Joel Edmundson zkusil pod tlakem vystřelit od modré čáry a jeho pokus z levého křídla byl zablokován. Pokus bývalého hráče St. Louis na bránu Winnipegu neprošel.
04:03'
Ryan Dzingel si sjížděl z levého křídla před bránu a v mezikruží míchal s pukem, rychle k němu ale přistoupil Nathan Beaulieu, který opět vyhrál vzájemný souboj.
03:50'
Connor Hellebuyck v rychlém sledu předvedl dva nebo tři zákroky a z prostoru mezikruží poté mohl skórovat Kyle Connor, našel ale pouze lapačku Petra Mrázka.
03:10'
Teuvo Teräväinen má fantastickou formu a nyní na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný a minul bránu Jets, kterou hájí Connor Hellebuyck.
02:59'
Warren Foegele se v blízkosti pravé tyče do zakončení nedostal, protože jeden z hráčů Jets mu výborně zablokoval hůl, a následné nahození Cans skončilo v hledišti.
01:42'
Jordan Martinook vypálil z prostoru levého kruhu pro vhazování a jeho střela skončila na boční síti. Poté přišel pokus od modré čáry, jenž skončil vedle levé tyče brány.
01:02'
Ryan Dzingel se dostal ke střele zápěstím v prostoru mezikruží, jenže jeho pokus dobře zablokoval Nathan Beaulieu a zatím čekáme na střelu, která by šla na bránu.
00:53'
Petr Mrázek se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Jets a rozehrál podél hrazení. Puk poté zamířil mimo ledovou plochu, bylo to ovšem s přispěním teče.
00:26'
Další přerušení hry. Tentokrát po postavení mimo hru Caroliny, která nemohla pokračovat ve svém útočném snažení na pravé straně útočného pásma.
00:06'
Utkání bylo zahájeno a Hurricanes po pouhých šesti sekundách vyhodili puk na zakázané uvolnění, když se jim nepodařilo rozehrát podél trestných lavic.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), Poolman, Sbisa, Pionk, Bitetto, Beaulieu – Connor, Scheifele (A), Laine – Ehlers, Wheeler (C), Roslovic – Copp, Lowry, G. Bourque – Luoto, N. Shore, L. Shaw. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Slavin (A), D. Hamilton, Edmundson, Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk – Svečnikov, J. Staal (C), Foegele – Niederreiter, Aho, T. Teräväinen – Dzingel, Wallmark, Nečas – B. McGinn, Martinook (A), Gibbons. Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Dan O'Halloran. Čároví: Andrew Smith, Brian Murphy.
Československá stopa v utkání:

Martin Nečas (CAR) 29 zápasů, 6+10, +/- -2
Petr Mrázek (CAR) 21 zápasů, 554 zák., 52 gólů, 90,6%
Vzájemné zápasy

Winnipeg se potkal s Carolinou v loňské sezóně NHL dvakrát a oba dva vzájemné zápasy dokázal vyhrát. V obou dvou navíc inkasoval jeden gól, když doma vyhrál 3:1 a venku 8:1, takže Hurricanes mu mají co vracet.
Carolina Hurricanes

Carolina má před sebou čtvrtý venkovní zápas v řadě z celkových pěti venku. Hurricanes sice prohráli na ledě Vancouveru po prodloužení, chuť si ovšem spravili v Calgary, kde v posledním zápase dominovali a naprosto zaslouženě vyhráli 4:0. Fantastickou formu má finský útočník Teuvo Teräväinen, který během posledních čtyř zápasů zaznamenal sedm bodů. Pětadvacetiletý útočník je v letošní sezóně nesmírně produktivní, když celkem nasbíral 33 kanadských bodů a položce +/- je +10. Andrej Svečnikov nebodoval dvakrát za sebou.
Winnipeg Jets

Winnipeg se nachází ve skvělé formě, když vyhrál tři z posledních čtyř zápasů. Jets sice utrpěli nepříjemnou porážku s Detroitem, poté ji ale odčinili hladkou výhrou 7:3 nad Philadelphií. Domácí hráči Winnipegu spoléhají především na útočníka Marka Scheifeleho, jenž během posledních šesti zápasů zaznamenal dvanáct bodů a s patnácti góly je nejlepším střelcem svého týmu. Ve fantastické formě hraje také Blake Wheeler, který v pěti z posledních šesti utkání zaznamenal minimálně bod a v střetnutí proti Philadelphii si připsal tři body.
Winnipeg hostí ve středu v noci Carolinu a oba týmy se budou snažit navázat na předchozí hladké vítězství. Carolina naposledy porazila 4:0 Calgary Flames, zatímco Winnipeg rozstřílel vysoko 7:3 Philadelphii. Oba týmy se v letošní sezóně zámořské NHL potkávají poprvé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud