Příjemné úterní ráno přeje Petr Dejnožka.
Tímto se s vámi loučím, děkujeme za přízeň nejen u dnešního finále, ale i během celé hokejové sezóny. Za nedlouho se rozeběhne další, která jistě bude zajímavá díky skvělým zápasů nejlepších lig světa, Olympijských her v Soči a nebo světového šampionátu.
Na hřišti ještě dochází ke společnému fotu, slavit na straně jedné a smutnit na straně dlouhé se bude ještě dlouho.
Myslím, že to by pro letošní ročník nejlepší hokejové ligy světa stačilo. Sezóna se v zámoří střetla s velkou řadou problémů, nebylo vůbec jasné, zda se odehraje. Její zkrácená část však fanoušky jistě potěšila a já tedy mohu konstatovat, že majitelem Stanley Cupu pro sezónu 2012/2013 je celek Chicaga Blackhawks!
Nejproduktivnějším hráčem play-off byl David Krejčí, cena pro nejužitečnějšího hráče pro něj ale také nezbyla. Pro české fanoušky je důležité, že Stanley Cup bude v České republice k vidění zásluhou Michaela Frolíka a Michala Rozsívala.
Na straně poražených jistě smutní zejména Jaromír Jágr. Po 21 letech se mohl opět radovat ze zisku Stanley Cupu, po finálové sérii je ale jasné, že si bude muset ještě počkat. V rozhodujícím finále mnoho nehrál kvůli drobnému zranění, ale doufejme, že ho nebude nic limitovat v tom, aby v boji o třetí vítězství ve Stanley Cupu ještě nevzdá.

Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 24:30
Ještě se pohledem na statistiky vraťme k rozhodujícímu šestému zápasu.

Corey Crawford (CHI) – 23 zákroků, 92,00 % úspěšnosti zákroků
Nyní je již po červené koberci přinesen slavný Stanley Cup! Jonathan Toews se již jistě těší až ho společně se svými spoluhráči zdvihne nad hlavu..
Conn Smythe Trophy získává Patrick Kane!
Ještě před předáním poháru se bude vyhlašovat Conn Smythe Trophy, nebo-li trofej pro nejužitečnějšího hráče vyřazovacích bojů. Jedním z možných je i David Krejčí.
O vítězi se rozhodlo v rozmezí sedmnácti vteřin, kdy se prosadili Brian Bickell a Dave Bolland. Hráči Bostonu se nemohou smířit s porážkou, je na nich vidět obrovské zklamání.
Na ledě vidíme velkolepé oslavy hráčů Chicaga, mezi nimi jsou i Češi Michael Frolík a Michal Rozsíval! I oni se radují ze zisku nejprestižnější hokejové trofeje na světě.
Je konec! Neuvěřitelný závěr zápasu rozhoduje o vítězi Stanley Cupu! Chicago Blackhawks zvládlo šestý zápas lépe a může se radovat!
60:00
59:21
Rask míří na střídačku, Krejčí nahazuje puk do útočného pásma!
59:01
Boston si pochopitelně vybírá oddechový čas!
59:01
Chicago právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, neuvěřitelné! Ještě před malou chvílí Blackhawks prohrávali a po několika vteřinách mají na dosah zisk Stanley Cupu! Boychuk nepohlídal na brankovišti dorážejícího DAVEA BOLLANDA, který velmi rozradostnil fanoušky Chicaga – 2:3! Asistence: Johny Oduya a Marcus Kruger.
58:44
A tento risk hostujícímu týmu stoprocentně vyšel! Hrdinou Chicaga je BRIAN BICKELL, který prostřelil Raska a srovnává skóre dnešního utkání – 2:2! Asistence: Duncan Keith a Jonathan Toews.
58:41
Jdeme do finále, Chicago hraje bez brankáře!
58:09
Keith se zjevil na brankoviště s pukem, jeho dorážka ale minula branku Raska!
57:33
Čas do konce se velmi rychle krátí, Boston brání téměř bezchybně.
56:20
Domácí i další oslabení přežili, hrají v pěti.
56:13
Nyní se to přece jen podařilo. Do šance se dostal Patrick Kane, po jeho střele vedle ale došlo k posunutí Raskovy branky. Rozhodčí rozhodly, že se buly uskuteční po pravici finského brankáře.
55:57
Další akci Chicaga zastavil ofsajd, hosté se jen stěží dostávají do útočné třetiny.
55:10
Přesilová příležitost Blackhawks se velmi rychle krátí, hosté se ještě k ničemu nedostali.
54:46
Boston začal oslabení velmi dobře, vyhodil totiž puk až ke Crawfordovi.
54:20
Kelly (BOS) to ve středním pásmu přehnal s atakem na Laddyho, za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici. Před Medvědy je nyní dlouhá dvouminutovka, ve které se budou snažit ubránit jednobrankové vedení.
54:03
Stalberg z levé strany mířil mezi betony, místo mezi nimi ale nenašel. K dorážkám se posléze dostal také Shaw, Rask byl znovu připraven.
53:45
V hale se ozývají také fanoušci, kteří ženou Medvědy kupředu.
52:55
Chicago rázem musí začít útočit, před branku se po hlavě vrhl Seabrook, nic nebezpečného ale nevykřesal.
52:11
Bruins právě vstřelili branku!
Tlak Bostonu je necelých osm minut před koncem odměněn vedoucí brankou! Medvědi ostřelovali hostující svatyni ze všech stran, až se na brankovišti dostal k puku MILAN LUČIČ, který ranou mezi betony podruhé v zápase prostřeluje Coreyho Crawforda – 2:1! Asistence: David Krejčí.
51:55
Horton křižnou přihrávkou našel Ference, který prudkou ranou po ledě protáhl hostujícího brankáře!
50:44
Jágrova řada postupovala do protiútoku tři na dva, Marchand velmi chytře zatáhl kotouč do pásma a na kruzích našel volného Zdena Cháru! Slovenský obránce ale z mezikruží neprostřelil Crawforda!
50:10
Deset minut před koncem třetí třetiny je odpískáno zakázané uvolnění Chicaga. Hra se vrací před Coreyho Crawforda, jenž si dnes připsal již dvacet úspěšných zákroků a inkasoval jedinou branku.
49:47
Thorntonova střílená přihrávka před branku nikoho v barvách Bostonu nenašla.
48:46
Boston je v posledních minutách aktivnějším mužstvem, první formace ale příliš dlouho v útočné třetině nevydržela.
48:03
Po delší době jsme viděli zajímavou šanci před Crawfordem! Potlesk za samostatnou akci sklidil Paille, který na levé straně nabral rychlost a po bekhendové kličce se snažil zasunout kotouč pod hostujícím gólmanem do branky. Crawford se jak široký, tak dlouhý, roztáhl na brankovišti a zabránil nejhoršímu!
47:11
Sharpovu střelu Rask vyrazil pouze před sebe, kde jako hladový vlk číhal Kane. Dobrou práci ale předvedl Ference, který znemožnil hostujícímu forwardovi kloudnější zakončení.
46:54
Jágrova přihrávka na Marchanda mířila na brusle a tím ho vystavila do ofsajdu.
46:26
Duncan Keith osamocen v obranné třetině Bostonu, nezbývalo mu nic jiného než vystřelit. Jeho rána příklepem zaduněla na plexisklu za brankou brankáře Medvědů.
46:06
Horton zachytil na modré čáře nepřesnou rozehrávku Chicaga, rozhodl se přihrát na Cháru. Slovenský zadák se však snažil ještě vyšperkovat akci a to byla chyba, domácí o puk následně přišli.
45:32
Po krátké době druhý icing v podání domácích Bruins.
44:54
Nepříjemná skrumáž před Raskem dala možnost dorážet Kaneovi i Shawovi, ani jeden se ale k pořádné střele z hranice brankoviště nedostal.
44:26
Nyní se naopak začala hra kouskovat, Medvědi se dopustili zakázaného uvolnění.
44:08
Protiútok Chicaga je ukončen postavením mimo hru, čeká nás buly ve středním pásmu.
43:51
Hraje se velmi svižně, téměř bez přerušení. Ve hře byl nyní další český útočník David Krejčí, jeho přihrávka na Zdena Cháru však byla sražena do bezpečných vod.
42:54
Jágr je zpět na ledě a jeho přítomnost zavařila hlavy hráčům Chicaga! Nejprve si česká osmašedesátka pohrála s dvěma protihráči a procpala puk na Marchanda, ten ale z bezprostřední blízkosti puk do sítě nedostal!
41:52
Blackhawks jsou v začátku třetího dějství aktivnějším mužstvem, Rask musí lapit další střely z hokejek hostujících hráčů.
40:26
První zákrok ve třetí třetině si připsal Tuukka Rask, z ostrého úhlu jeho připravenost prověřil Patrick Kane.
40:01
Hráči jsou zpět na ledě, zapojí se do hry i Jaromír Jágr?

Corey Crawford (CHI) – 17 zákroků, 94,44 % úspěšnosti zákroků
Právě třetí dějství startuje zhruba v 4:15.
Po čtyřiceti minutách hry není vůbec nic jasného. Boston hraje s Chicagem nerozhodně 1:1 a my můžeme pouze spekulovat, jak daleko je jeden či druhý celek od zisku Stanley Cupu. Toewsovo srovnání při vlastním oslabení dalo Blackhawks velkou naději, rozhodnout se může již ve třetí třetině.
40:00
39:31
A právě Bolland nyní předvedl pěknou zadovku, kterou poslal do šance Davida Krejčího. Jeho skrytá rána tahem o několik centimetrů přeletělo břevno Raskovy svatyně.
39:16
Bollandovo nahození na teč z pravé strany doplachtilo až na Raskův beton.
38:52
Další útok druhé formace je přerušen kvůli postavení mimo hru.
38:07
S Bergeronem a Marchandem nastupuje v závěru druhé třetině Seguin a právě tato formace si v závěru druhé části dokázala vytvořit tlak. Po Bergeronově přiklepnutí objížděl branku právě Marchand, Crawford se stihl přesunout včas.
38:03
A právě Sharp je dnes nejaktivnějším střelcem, na branku soupeře vyslal již čtyři pokusy. Na branku ale stále čeká.
37:50
Patrick Sharp vlétl jako uragán do pásma, jeho střela s tahem ale pouze vyprášila hruď Tuukky Raska.
37:12
Handzuš pouze posunul kotouč do středního pásma a zmizel na střídačce. Druhá perioda se spíše jenom dohrává.
36:45
Na Rozsívalovu přihrávku Kane nedosáhl – icing.
35:57
I Boston zvládl oslabení poměrně dobře, potrestaný Seguin již opustil trestnou lavici.
35:12
Hossa se pokusil vystřelit, puk se mu však vrátil na hokejku a po přihrávce na Sharpa si připsal dvanáctý zákrok Rask.
33:57
Uvidíme první přesilovou hru Chicaga Blackhawks v dnešním zápase. Hákováním zmařil Tyler Seguin (BOS) Toewsovu šanci a za svůj přestupek proti pravidlům míří na trestnou lavici.
33:22
V tuto chvíli se nám hra poměrně zklidnila, nevidíme žádné velké příležitosti. Chvíle v útočném pásmu si nyní užívá Chicago.
32:56
Saad se snažil nahodit kotouč na branku Bostonu, trefil ale jen nohu Seguina.
32:22
Hodně času na ledě tráví první lajna Bostonu, aktivní jsou zejména Lučič s Krejčím. Jedna z mnoha kombinacím jim ale v tuto chvíli nevyšla, Frolík si však z protiútoku vedl velmi podobně.
31:35
Znovu v akci Seidenberg, jeho rána po Chárově přihrávce ale trefila pouze dobře postaveného Oduyu.
31:15
Bickell se z pravé strany nacpal až do branky a to doslova. S pomocí Seidenberga je konstrukce posunuta a hra přerušena.
30:32
Bergeron posunul puk na Marchanda, jenže trochu zbrklou přihrávkou ho vystavil do ofsajdu.
28:57
Keith vyslal dělovku na Raska, finský brankář ve službách Bostonu s ní ale neměl žádný problém.
28:06
Boychuk přejel modrou čáru a tahem vyslal střelu na Crawforda. Brankář Chicaga je dnes až na střelu Kellyho prostě neomylný a skvělými zákroky drží svůj mančaft nad vodou.
27:38
Chicago téměř z ničeho dokázalo vyrovnat při vlastním oslabení a šesté finále hned dostalo naprosto jiný rozměr.
27:29
Nepříjemné je to, že Jaromír Jágr znovu nehraje. Ve druhé části si zkusil jedno krátké střídání, po němž usedl zpět na střídačku. S českou osmašedesátkou to tak nevypadá příznivě.
27:12
26:32
Poměrně nenápadná kombinace Marchanda se Seidenbergem vyústila v nadějnou příležitost prvně jmenovaného! Marchand si vybruslil zpoza branky až před ní, ale přes pozorného Crawforda puk do branky nedostal!
25:31
Chicago hned zkraje dalšího oslabení vyhodilo, za branku si bere puk Chára.
25:12
Boston bude mít možnost napravit pokažený začátek druhého dějství. Brent Seabrook (CHI) totiž podrazil Davida Krejčího a odchází po právu na trestnou lavici. Pro Medvědy je to již čtvrtá přesilová hra, Chicago zatím nehrálo žádnou.
24:24
Tak to je šok pro domácí fanoušky! V oslabení totiž ujel do přečíslení dva na jednoho na pravé straně JONATHAN TOEWS, nic nevymýšlel, vystřelil a našel skulinku mezi betony Raska – 1:1! Asistence: Michal Rozsíval.
24:02
Další akci Bruins zastavila přihrávka rukou.
23:40
Seabrook vyhazuje až k Raskovi. Medvědi musí začínat znovu až od své svatyně.
23:16
Početní výhoda zatím nedosahuje takových kvalit jako ty předchozí, Crawford zatím nemusel zasahovat.
22:24
Paille se před Oduyu k zakončení nedostal, z následné výměny názorů přichází další vyloučení. Přichází třetí přesilová hra Bostonu poté, co na lavici hanby míří Andrew Shaw (CHI) za hrubost.
22:13
Bolland střílel od levého mantinelu, trefil pouze Kellyho, od něhož kotouč zamířil až do ochranné sítě.
21:04
Rask sebral ze vzduchu nahození Seabrooka.
20:50
Třetí dnešní střelecký pokus si připsal David Krejčí, brankáře Crawforda zachránila branková konstrukce!
20:25
Medvědi ještě dohrávali krátkou přesilovku, využít se jí ale nepodařilo
20:01
Jágr bruslí se svými spoluhráči na ledové ploše a je společně se svými kolegy připraven k druhé třetině dnešního utkání.
Zhruba v polovině první třetiny opustil Jaromír Jágr střídačku a zamířil do kabiny. V tuto chvíle nemůžeme zjistit důvod tohoto rozhodnutí. Doufejme, že se český hráč ještě zapojí do dnešního šestého finálového utkání.

Další třetina začne přibližně v 3:21.
Siréna nám právě ukončila první dvacetiminutovka. Boston hraje dnes o všechno a podle toho také k zápasu přistoupil. Na soupeře v první části vlétl a v osmé minutě se dostal zásluhou Kellyho do vedení. Chicago může být rádo, že prohrává pouze o jednu branku a pokud chce uspět, musí svůj styl hry v Bostonu změnit.
20:00
19:52
Rich Peverley si vyměnil kotouč s Hortonem, jeho následný pokus ale prosvištěl mimo branku Coreyho Crawforda.
18:59
Stoprocentní příležitost měl nyní David Krejčí! Skvělou práci předvedl Marchand, který se sám uvolnil na levé straně a poté milimetrovou přihrávkou našel před brankou stojícího Krejčího! Český útočník ale snad z metru nedokázal trefit prázdnou branku!
18:47
Ihned po buly pálil Chára, branku Chicaga ale netrefil.
18:25
Trestná lavice Blackhawks se nám znovu zaplní. Za katr putuje Michal Rozsíval (CHI), který zvedl hokejku do Marchandova obličeje a půjde si tedy na dvě minuty odpočinout.
18:12
Boychuk to tentokrát zkusil dokonce od červené čáry a téměř z ničeho vybojoval pro svůj celek alespoň vhazování před Crawfordem.
17:39
Marián Hossa vlétl do útočné třetiny a zkusil štěstí, jeho pokus byl ale přizvednut do ochranné sítě.
17:26
Na druhé straně vyslal Kane z pravé strany takovou propagační střelu, kterou Rask bez problému ukryl do své lapačky.
17:08
První formace Bostonu znovu obsadila útočné pásmo a snažila se něco vymyslet. Krejčí s Lučičem kooperovali za brankou, příliš dobře si ale nerozuměli.
16:23
Puk se třepotá v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:59
Shaw odešel s ručníkem na obličeji do kabiny na šití.
15:59
Nepříjemnost pro Shawa, který byl zasažen zřejmě pukem do obličeje a ihned se zřítil k zemi. Na ledě je k vidění i krev, čeká nás tedy ošetřování. Doufejme, že útočník bude v pořádku.
14:08
Sharpova střela zápěstím skončila v náruči Raska.
13:19
Tlak Medvědů můžeme doložit také poměrem střel, domácí jich vyprodukovali již jedenáct, Chicago zatím pouze čtyři.
12:40
Chicago se s velkým štěstím ubránilo přesilovce Bostonu, vyloučený Oduya je již zpět mezi mantinely.
12:24
Krejčí nyní ukázal, že umí nejen střílet, ale také nahrávat. Přihrál totiž mezi kruhy na Lučiče, jehož střelu z dobré pozice přizvedl jeden z obránců do ochranné sítě.
11:52
A opět v hlavní roli David Krejčí, na levou stranu mu puk přiklepl Seguin. Český forward tentokrát střílel tahem, ale napálil pouze beton Coreyho Crawforda.
11:31
Krugerovi se podařilo vyhrát vhazování, Chicago se následně osvobodilo.
11:26
První dnešní střelecký pokus si připsal také nejproduktivnější hráč play-off David Krejčí, střela příklepem ale skončila v lapačce hostujícího brankáře.
11:03
Byli jsme svědky další velké šance Bostonu! Po střele od modré čáry na brankovišti dorážel téměř na kolenou Horton. Ani nadvakrát ale ležícího Crawforda nepřekonal!
10:40
Na trestnou lavici nakonec míří za hákování Johny Oduya (CHI). Podaří se Medvědům v početní výhodě navýšit vedení?
10:31
Boychuk dnes již potřetí vyzkoušel od modré čáry pozornost hostujícího brankáře. Dorážet se snažil Seguin, jenže byl faulován, a tak bude hrát Boston přesilovku. Zatím je z toho ponechaná výhoda.
09:54
Po Kellyho gólu se nám hokejový svátek rozjel opravdu naplno. Tempo vygradovalo, uvidíme, co s ním udělá komerční brejk.
09:12
Na druhé straně se do úniku dostal Michael Frolík, vyzkoušel ránu příklepem, ale nakonec nechal vyniknout brankáře Raska!
08:23
Boston má nyní drtivý tlak, snaží se navýšit vedení. Z ostrého úhlu dorážel Jaromír Jágr, puk ale do sítě před na tyčku namáčknutého Crawforda neprocpal.
07:19
Tak to byla krásná hokejová akce, která znamená první gól šestého zápasu finále! Po vyhraném vhazování došlo ke skvělé kombinaci, finálovou přihrávku předvedl Seguin, jenž bekhendem našel CHRISE KELLYHO a ten z první nedal přesouvajícímu se Crawfordovi šanci – 1:0! Asistence: Tyler Seguin a Daniel Paille.
07:02
Paille poslal kotouč na modrou čáru na Boychuka, jeho ránu příklepem Corey Crawford neviděl, ale i přesto dokázal ukrýt puk do své lapačky. Poté se na brankovišti strhla ještě menší strkanice, rozhodčí však drobné pohnutky trestat nebudou. Pokračovat se bude po komerční pauze.
06:00
Hra se nyní velmi často kouskuje. Zakázaného uvolnění se nyní dopustil také Boston. Po prudkém začátku silný tlak Bruins trochu upadl, Chicago se stejně jako v minulém utkání skvěle brání.
05:28
Rychlá akce Chicaga byla ukončena ofsajdem.
04:30
Sharp byl čistě zastaven s Chárou, z následného protiútoku se za obranou zjevil Krejčí, jenže od z čepele Lučiče se k němu puk nedostal.
03:57
Crawford raději ukryl kotouč pod lapačku před dotírajícími forwardy soupeře. Nabídl tím domácímu mužstvu vhazování v útočné třetině.
03:46
Střelec minulého zápasu Patrick Kane měl slušnou šanci, dostal totiž od Toewse pěknou přihrávku zpoza branky, ale příklepem nedokázal trefit prostor mezi tyčemi.
03:08
Branku Blackhawks obkroužil Michal Rozsíval, kde byl tvrdě zastaven Ferencem. Útok Bostonu ale pokračuje.
02:54
Odpískáno zakázané uvolnění Chicaga.
02:34
Chicago se zatím téměř nedostalo ze své poloviny. Boston zatím plní úkol, který před zápasem slíbil. Hráči měli jasno, že na Chicago nastoupí v plné parádě.
01:41
První střelecký pokus zápasu si připsal Boychuk, Crawford byl připraven a dělovku odrazil ramenem.
01:23
Další přechod do útočné třetiny nevyšel, Bruins se dopustili ofsajdu.
00:56
První formace Bostonu stále kooperuje před branku Blackhawks, zatím z toho nebyl žádný střelecký pokus.
00:06
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí hokejisty. Medvědi se ihned vrhli do útočné třetiny, jenže tam se příliš dlouho neudrželi.
00:01
Tradičně jako před každým zápasem nás čeká hymna Spojených států.
V hale v Bostonu to vře, hráči nastupují na hřiště!

Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Seidenberg, Chára, Boychuk, Ference, McQuaid, Krug – Horton, Krejčí, Lucic – Jágr, Bergeron, Marchand – Seguin, Kelly, Paille – Thornton, Peverley, Daugavinš

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery)– Seabrook, Keith, Leddy, Rozsíval, Hjalmarsson, Oduya – Bickell, Toews, Kane – Sharp, Handzuš, Hossa – Shaw, Stalberg, Saad – Frolík, Kruger, Bolland

Rozhodčí: McCauley, O´Holloran – Sharrers, Racicot.
Ve 2 hodiny ráno tedy bude v Bostonu pokračovat hokejový svátek, fanoušci jsou natěšení! Vy máte možnost být u toho díky našemu online přenosu!