1. Patrice BERGERON (BOS) 1+0, 5 střel, čas na ledě 31:59
2. Tuukka RASK (BOS) 53 zákroků, 1 gól, úsp. 98,1%
3. Jevgenij MALKIN (PIT) 0+0, 10 střel, čas na ledě 33:44

Hity: 34:46
Zblokované střely: 25:24

Nejvíce střel: Johnny Boychuk a Brad Marchand 6 – Jevgenij Malkin 10
Nejvíce času na ledě: Zdeno Chára 41:49 – Kris Letang 40:03

Branky a nahrávky: 2. Krejčí (Lucic), 96. Bergeron (Marchand, Jágr) – 29. Kunitz (Martin, Dupuis). Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Rozhodčí: Joannette, O'Rourke – Barton, Murphy. Diváci: 17565 (vyprodáno).
Neskutečný zápas! 95 minut a 19 vteřin museli diváci v TD Garden čekat na rozhodující gól! Boston se po dnešní výhře ujímá vedení v sérii 3:0 a je tak krůček do postupu do finále Stanley Cupu!

V dnešním utkání ale byl lepším týmem Pittsburgh. Tučňáci zasypali Tuukku Raska celkem 54 střelami, ujala se ale jediná, a to Chrise Kunitze z 29. minuty. Už ve druhé minutě otevřel skóre David Krejčí. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém po skvělé práci Jaromíra Jágra rozhodl Patrice Bergeron!

Bruins právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Po neskutečných 95 minutách a 19 vteřinách rozhoduje PATRICE BERGERON! Jágr nejdříve ve středním pásmu obral o puk Malkina, posunul do brejku Marchanda, který našel přesně hokejku Bergerona! Asistence: Brad Marchand a Jaromír Jágr.
95:03
Crosby stále hrál bez helmy, vyslal do šance Dupuise, jeho střelu opět kryje Tuukka Rask.
94:35
Crosby i bez helmy získal kotouč a dostal se do zakončení, Rask měl velké problémy s jeho střelou!
94:09
Oběma týmům byl nařízen takový technický oddechový čas, utkání má drtivé tempo.
93:38
Jaromír Jágr mohl rozhodnout, po jeho dorážce se puk vyklouzal těsně vedle tyče! Na druhé straně opět zvoní tyč po střele Adamse!
93:15
Vokoun nechce, aby se vhazovalo před jeho brankou, rychle tak rozehrává.
92:33
Po Iginlově ráně se puk po mantinelu dostal až do obranného pásma Penguins.
92:10
Hraje se dlouho bez přerušení, v útočném pásmu opět hosté.
91:14
Crosby odzbrojil od puku Bergerona, Tučňáci drží puk na svých holích.
90:45
James Neal z úhlu neuspěl, Pittsburgh je ale v posledních momentech hry o něco aktivnějším týmem.
90:18
Niskanen svou střelou trefil clonícího obránce.
89:44
Seguin s Jágrem spěchali do brejku dva na jednoho, mladý útočník Bruins našel Jágra, který ale tísněn zakončoval pouze jednou rukou, Vokoun si pohlídal prostor mezi nohami.
89:05
Crosby nechal kotouč za sebou, Marchand se ovšem také nedostal daleko.
88:25
Chára trochu uklidňuje hru za vlastní brankou.
87:35
Ve velké šanci na druhé straně Iginla, jeho průnik zastavil až Rask.
87:20
Letang obral Jágra o puk, český útočník ale ještě nabil Ferencovi, jehož střelu srazili hostující obránci.
86:45
Orpik odstavil Krejčího od puku, dopředu můžou jít hosté.
85:47
Seguin, který odpykával trest za střídačku Bruins, je zpátky na ledě. Bostonští se ale provinili icingem, hrát se tak bude stále před Raskem.
85:21
Další Malkinova rána, puk vyrazil Rask do ochranné sítě.
84:56
Malkin měl před sebou dost prostoru, trefil ale před ním stojícího obránce.
84:30
Chára vyhazuje až k Vokounovi.
84:14
Rychlá kombinace mezi Crosbym a Malkinem končí střelou Krise Letanga, Rask chytá.
83:47
Boston špatně střídal, Horton ještě nebyl na střídačce, když Peverley přebíral kotouč. Přesilová hra pro Penguins.
83:31
Rask kryje Orpikovu střelu od modré čáry.
82:54
Jágr posunul puk na Krejčího, Vokoun střelu nejproduktivnějšího hráče play off vyráží.
82:35
Dupuis střílel z blízkosti Raskovy branky, trefil pouze Kruga.
82:10
Seguin pouze posunuje puk za Vokounovu branku, oba týmy střídají.
81:33
Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
81:08
Chárovo nahození se snažil tečovat Krejčí, Vokoun nemusí zasahovat.
80:23
Malkin je na ledě, Pens hrají v plném počtu.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Druhé prodloužení začne přibližně v 5:50.

Nejvíce času na ledě: Zdeno Chára 36:58 – Kris Letang 34:32
První prodloužení nabídlo opět hodně divoké tempo, na hráčích už byla vidět značná únava. Nejvíce se toto tvrzení projevilo v předposlední minutě, kdy Jevgenij Malkin chtěl pomoci svému týmu jednoduchým vyhozením, puk ale z únavy poslal až na tribunu a Boston ještě bude mít chvilkovou výhodu přesilovky v druhém prodloužení. První prodloužení jinak nenabídlo tolik střel jako třetiny v základní části, na obou stranách ale zvonily tyče po střelách Hortona a Kunitze. Velkou šanci měl také Craig Adams, který ale z dorážky na Raska nevyzrál. První prodloužení tak o vítězi nerozhodlo, za malou chvíli se bude pokračovat.
80:00
Konec prvního prodloužení.
79:45
Horton zachytil puk příhodně do své jízdy, sám o něm ale nevěděl.
79:17
Chára neměl komu předat puk, Tučňáci tak opět vyhazují.
78:55
Penguins se zatím ale dobře brání, puk za Raskovou brankou.
78:23
Jevgenij Malkin je už hodně unavený, ruský útočník chtěl pomoci svému týmu jednoduchým vyhozením do středního pásma, puk ale nabral až moc a vyhodil ho na tribunu! Přesilovka pro Bruins!
78:12
Icing hostů, Jaromír Jágr si teď hodně protáhl své střídání, na ledě zůstal ještě s Krejčím a Lucicem.
77:30
Jágr se uvolnil od Malkina a vypálil, jeho střela se ale zastavila někde v houšti těl před brankou.
76:57
Ofsajd domácích.
76:45
McQuiad ještě udržel útočné pásmo, tak dobře se už ale nevedlo Bergeronovi.
76:02
Řada osobních soubojů, Tučňáci vyhazují až na zakázané uvolnění.
75:22
Milan Lucic si to jako tank namířil do brankoviště Pens, po srážce s Engellandem domácí útočník narazil do Vokouna, posunutá branka hostů.
74:53
Obrovská šance Penguins! Craig Adams se dostal k dorážce Dupuisovy střely, Rask všechno nebezpeční dokázal zhasit.
74:26
Kellyho střela sražená do ochranné sítě, nyní je hra hodně kouskovaná.
74:02
Ihned po vhazování vypálil Johnny Boychuk, Vokoun kryje i jeho ránu.
73:57
Vokoun v pohodě sbírá Krejčího nahození.
73:41
Krug byl u puku dříve než Letang, píská se tak zakázané uvolnění Penguins. Obránce Penguins ale nebezpečně atakoval domácího hráče, vylučovat se nebude ani po následné strkanici s Marchandem.
73:26
Orpik je na ledě, hosté hrají v plném počtu.
72:56
Marchand vracel puk před branku, kde ale nestál nikdo z jeho spoluhráčů, kotouč tak vycestoval až do středního pásma.
72:15
Hosté vyhazují do středního pásma.
71:47
Jágr našel napříč pásmem Krejčího, který měl před sebou prázdnou branku, šanci ale prováhal a Vokoun se stihl přesunout, následnou Chárovu střel český brankář vyráží.
71:26
I Bruins si zahrají přesilovku! Za hru vysokou holí je vyloučen Brooks Orpik.
71:10
Beau Bennett se hezky uvolnil, jeho střelu kryje Rask. Na druhé straně Vokoun lapí střelu Riche Peverleyho.
70:27
Kelly na ledě, domácí přežili oslabení!
70:20
Boston opět vyhazuje, přesilovka Pittsburghu se chýlí ke konci.
69:34
Crosbyho rána končí na Raskových chráničích, Marchand poté vyhazuje.
68:46
Chris Kunitz vystřelil bekhendem, puk se odrazil od horní tyče!
68:27
Velká šance pro Penguins! Na trestnou lavici míří Chris Kelly za faul na Beaua Bennetta, faul posouzen jako podražení.
68:15
Dlouho se hraje bez přerušení, Jaromír Jágr nyní může být hodně rád, že mu prošel zákrok na Engellanda.
67:37
Nathan Horton se lehce vytočil od levého mantinelu, poté svižnou ranou trefil břevno!
66:56
RIch Peverley svou střelou netrefil branku, v akci pokračuje Krejčí.
66:15
Rána Niskanena sražena, Rask pomohl svým obráncům s rozehrávkou.
65:30
Dlouhé střídání Jágrovy formace končí, hra má v posledních momentech opravdu obrovské tempo!
64:35
Nathan Horton se neprokličkoval do útočného pásma, hrají zase Tučňáci.
64:00
Paille dvakrát za sebou nedokázal dostat puk do středního pásma, do šance se pak dostával James Neal, netrefil ale branku.
63:13
Hosté opět v ofsajdu.
63:03
Cooke s Lucicem na ledě, hraje se v plném počtu.
62:21
Letang špatně rozehrál na útočné modré čáře a do samostatného úniku se dostal Nathan Horton! Letang se nakonec stihl vrátit, i tak ale bostonský útočník dokázal zakončit, Vokoun ale jeho střelu chytá!
61:53
Ofsajd hostů.
61:24
Po střele Nathana Hortona se puk odrazil zpátky před bránu, Vokoun se mu jen tak tak vyhnul, následná Seidenbergova střela končí vedle branky.
61:03
Milan Lucic a Matt Cooke, ti dva si toho mají hodně co říkat. Už před začátkem série se tato dvojice hodně řešila, nyní se oba pustili do menší šarvátky, za kterou jsou potrestáni dvouminutovým trestem za hrubost.
61:03
Malkin se dostal k nebezpečné dorážce, Rask ale jeho střelu dokázal udržet.
60:41
Letang si nerozuměl se svými spoluhráči, odpískáno zakázané uvolnění Pens.

Nejvíce času na ledě: Zdeno Chára 26:55 – Kris Letang 27:26
Šedesát minut základní hrací doby o vítězi dnešního utkání nerozhodlo. Dnes by si ale zasloužili více vyhrát Tučňáci, kteří ve třetí třetině trefili celkem třikrát konstrukci branky. Nejprve ve 42. minutě zazvonil Crosby, dvě minuty po něm také Orpik a v 56. minutě také Jevgenij Malkin. Hodně to tak připomínalo první utkání série, kdy Penguins trefili celkem šestkrát (!) tyčku! Žádná střela ani na jedné straně se ale neujala, po šedesáti minutách je tak stav zápasu vyrovnaný 1:1, o vítězi dnešního utkání tak rozhodne prodloužení.
60:00
59:44
Pochopitelně si Claude Julien bere oddechový čas, aby si jeho pětka na ledě mohla odpočinout.
59:44
Icing domácích, hráči Bostonu jsou na ledě hodně dlouho.
59:18
Cooke u mantinelu srazil Jágra, vybojoval kotouč a hned se cpal do zakončení, Rask jeho snažení zastavil.
58:45
Kris Letang už byl ve středním pásmu, píská se tak ofsajd.
58:10
Ference musel hrát už ve středním pásmu, poté pouze odevzdal puk.
57:32
Rask musí likvidovat další nebezpečnou střelu Jevgenije Malkina.
57:13
Rask raději pokryje kotouč, nebude riskovat nějakou rozehrávku.
56:50
Rask sbírá Murrayho nahození do své lapačky.
55:47
Jevgenij Malkin dostal hodně prostoru, vypálil z mezikruží, potřetí ve třetí třetině ale zazvonila tyč Raskovy branky!
55:10
Dennis Seidenberg při svém střeleckém pokusu zlomil hokejku.
54:24
Dupuis se vrací na led, Penguins zvládli i toto oslabení skvěle!
53:52
Matt Cooke nyní dokonce donutil Raska podržet kotouč, vhazovat se tedy bude před brankou Bostonu.
53:35
Murray opět vyhazuje, Bruins musí začít opět až od své branky.
53:04
Domácím se opět v početní výhodě nedaří usadit v útočném pásmu, nyní se provinili ofsajdem.
52:50
Jágr ztratil kotouč, Pittsburgh vyhazuje.
52:24
Uvidíme přesilovku Bruins! Za faul na Boychuka je vyloučen Pascal Dupuis, zákrok oceněn jako nedovolené bránění.
51:59
Neal našel před brankou Crosbyho, ten dlouho váhal se zakončením, nakonec ale trefil pouze obránce.
51:20
Hra má opět úžasné strhující tempo, v útoku nyní Penguins.
50:44
Jágr se snažil uvolnit Marchanda, ten v rozhodující chvíli upadl.
49:51
Rána Johnnyho Boychuka od modré čáry vypadal hodně nebezpečné, Vokoun ale vyráží puk do rohu.
49:09
Crosby dlouho mířil, nakonec netrefil branku.
48:27
Murray skáče na led, Tučňáci toto oslabení zvládli na jedničku.
47:35
Penguins se opravdu skvěle brání v oslabení, domácí se nemohou vůbec dostat do útočného pásma.
47:00
Vokoun sráží střelu Bergerona od modré čáry, hosté se zatím dobře brání.
46:27
Uvidíme přesilovku Bruins, za sekání je vyloučen Douglas Murray.
46:22
Rich Peverley se cpal do zajímavé šance, puk mu ale v poslední chvíli sjel z hokejky.
45:36
Boston se snaží více střílet, Chris Kelly nyní vypálil už ze středního pásma.
44:45
Chárovo nahození od modré čáry Vokoun chytá do své lapačky.
44:27
Střela Paula Martina z pravé strany končí v lapačce Tuukky Raska.
44:00
Už se hraje opět 5 na 5, aktivnějším týmem ve třetí třetině je opět Pittsburgh.
43:37
Po střele Brookse Orpika zazvonila opět tyč!
43:23
Kris Letang se snažil vytočit zpoza branky, Rask byl u přední tyče dříve.
42:25
Lucic se snažil hodit Niskanena na střídačku Bruins, to se mu sice nepovedlo, i tak ale TD Garden tento hit ocenila.
41:46
Vzájemné vyloučení za následný konflikt u branky Bruins, za hrubost jsou vyloučeni Brad Marchand a Chris Kunitz.
41:46
Obrovská příležitost Sidneyho Crosbyho! Nepovedenou střelu si zastavil před brankou kapitán Penguins, bekhendem ho poslal na branku a puk se otřel o tyč!
41:05
Icing domácích.
40:41
Iginla se vrací do hry, Pittsburgh přečkal své první oslabení v zápase.
40:25
Hosté vyhazují, Medvědi tak ztrácí pásmo.

Nejvíce času na ledě: Zdeno Chára 18:39 – Kris Letang 18:38
Řekl bych, že jsme viděli vůbec nejlepší třetinu v podání Pittsburghu v celé sérii, Penguins v druhé třetině vyslali celkem 15 střel a po zásluze srovnali skóre na 1:1, když se ve 29. minutě trefil Chris Kunitz. Druhá třetina byla celkově hodně bohatá na velké šance, Tučňáci měli k dispozici celkem tři přesilovky, nevyužili ale ani jednu, Beau Bennett trefil tyčku, velké šance neproměnili Neal nebo Malkin. Nebezpečné situace musel ale likvidovat také na druhé straně Tomáš Vokoun. V 35. minutě už byl český brankář dokonce překonán, po Ferencově ráně se dostal puk za jeho záda, Vokoun ho ale ještě stihl zahrát do bezpečí. Po čtyřiceti minutách hry je tak skóre vyrovnané 1:1.
40:00
39:48
Jágr zamíchal pukem, obránce jeho střelu srazil, k dorážce se dostal Bergeron, Vokoun skvěle zasáhl!
39:25
Krejčí poslal těžkou přihrávku na Jágra, Tučňáci ale nedokázali vyhodit.
39:00
Crosby vyhazuje, do konce druhé třetiny zbývá minuta.
38:41
Uvidíme první přesilovku Bruins, na trestnou lavici je vykázán Jarome Iginla, který se provinil podražením.
38:15
Marchand pálil z mezikruží, svou střelou ale trefil pouze Jaromíra Jágra, který se snažil clonit Vokounovi ve výhledu, český brankář v barvách Penguins si poté shrábl kotouč pod sebe.
37:39
Lucic se snažil uvolnit Krejčího, hosté ale dobře zasáhli, na druhé straně vypálil zápěstím Sidney Crosby, Rask připraven.
37:10
Seguin se hodně snaží, další jeho pokus ale srazil obránce.
36:15
Jevgenij Malkin předvedl úžasnou individuální akci, kterou ale nedokázal dovést do zdárného akce. Na druhé straně se k nebezpečné střele dostal Tyler Seguin, branku ale minul!
35:50
Crosby sice dostal puk do útočného pásma, dál se ale nedostal.
34:54
Dan Bylsma si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli trochu odpočinout, po icingu totiž nemohou střídat.
34:54
Icing hostů.
34:30
Po Ferencově ráně se puk dostal za Vokounova záda, český brankář se ale stihl otočit a dostat puk do bezpečí.
33:00
A Gregory Campbell míří se svým zraněním až do kabiny!
32:50
Campbell kulhá na střídačku, toto střídání ho opravdu muselo hodně bolet, mezitím už je Thornton na ledě, Pittsburgh tak nevyužil ani svou čtvrtou přesilovku.
32:05
Do Malkinovy rány se postavil Gregory Campbell, svým tělem zastavil ránu ruské hvězdy.
31:16
I v oslabení se do dobré šance dostal Brad Marchand, po pěkném uvolnění vystřelil, Vokoun ale jeho střelu vyrazil.
30:50
Hra se přerušila proto, že domácí hráli v šesti! Na trestnou lavici tak míří Shawn Thornton a následovat bude už čtvrtá přesilovka Penguins v dnešním zápase, třetí v druhé třetině!
30:50
Krug se cpal do zakončení, jeho akce ale byla zastavena hvizdem rozhodčího.
30:00
Seidenberg uvolnil Milana Lucice, bostonský power-forvard byl ale těsně bráněn.
29:34
Řada je nyní na Bostonu, hra domácích se ve druhé třetině hodně rozpadla.
28:51
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tlak Tučňáků se konečně mění v branku! Paul Martin se dostal až před Raska, poslal kotouč na druhou tyč, kde stál volný CHRIS KUNITZ, jenž už neměl problém poslat puk do bostonské branky! Asistence: Paul Martin a Pascal Dupuis.
28:44
Až nyní se přerušuje hra, úspěšný zákrok si připisuje Tuukka Rask, ve druhé třetině už desátý!
28:12
Tyler Seguin nedokázal přes Murrayho vystřelit, Medvědi ale zůstanou u puku.
27:37
Hra má nyní velký spád, hraje se nahoru-dolů. Na jedné straně se svou střelou neuspěl Dupuis, před Vokounem zase nezafungovala kombinace první lajny.
26:30
Iginla se nedokázal pořádně zorientovat před brankou, mezitím se McQUiad vrací na led, domácí jsou v plném počtu.
26:18
Beau Bennett se vydal před branku a trefil tyčku!
25:35
Přihrávka Krise Letanga se odrazil hodně zajímavě, následně pálil James Neal, tlak Pittsburghuh stupňuje!
25:00
Po Malkinově dělovce se puk doklouzal až do středního pásma.
24:26
Bude se opět vylučovat, opět na straně Bruins. Adam McQuiad je vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení.
23:44
Krejčí je zpátky na ledě, Bruins přežili i druhé oslabení v dnešním zápase.
23:12
Kris Letang se vřítil do útočného pásma, zkusil i vystřelit, Rask ale jeho pokus lapí.
22:50
Daniel Paille odvádí v oslabení obrovské penzum práce.
22:22
Rána Chrise Kunitzce končí na zadním hrazení, Tučňáci pokračují v kombinaci.
21:44
Další přesilovka pro Penguins, David Krejčí mimo hru oplácel a je tak vyloučen na 2 minuty za hrubost.
21:20
Malkin dostal v mezikruží dost prostoru, aby vypálil, puk ale netrefil tak, jak asi sám chtěl.
20:35
Marchand vzdal souboj o puk, píská se tak zakázané uvolnění Bruins.

Nejvíce času na ledě: Zdeno Chára 9:07 – Kris Letang 9:34
Do dnešního zápasu vstoupili opět lépe hráči Bostonu, když se po 102 vteřinách hry prosadil kdo jiný než David Krejčí, který si vybruslil zpoza branky a hledal přihrávkou do prázdné branky Lucice, puk si ale sám za Vokounova záda srazil obránce Penguins Matt Niskanen. Navýšit vedení mohl v polovině první třetiny Brad Marchand, který společně s Jaromírem Jágrem mířili do brejku dva na jednoho, mladý domácí útočník ale neuspěl ani s následnou dorážkou. Jinak byl k vidění velmi vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách, Pittsburgh zatím nevyužil svou jedinou přesilovku v utkání.
20:00
19:57
Ještě se bude vhazovat před Vokounem po icingu Penguins.
19:26
Jágr hledal Pailleho, puk ale získali hosté, kteří se rychle chtěli dostat před Raskovu branku, provinili se ale ofsajdem.
18:34
Puk mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:05
Vokoun si nyní povyjel proti střele Kruga, český brankář dobře zasáhl.
17:34
Horton se vrací na led, Medvědi své první oslabení přestáli.
17:20
Malkinova další dělovka od modré končí na zadním hrazení.
16:25
Kombinace po ose Letang-Crosby-Kunitz končí nakonec úspěšným vyhozením domácích, Chris Kunitz totiž vůbec nečekal zpětnou přihrávku.
16:02
Malkinova rána z pravé strany končí na Raskových betonech.
15:34
První přesilovka v zápase, Nathan Horton je vyloučen za držení.
15:08
Dupuis vystřelil ihned bez přípravy, branku ale vůbec netrefil.
14:14
Střela Tylera Seguina z pravé strany nebyl nikterak nebezpečná, Vokoun ji v klidu pokryl.
13:10
Bergeronova lajna s Jaromírem Jágrem kombinuje v útočném pásmu.
12:30
Medvědi se nedokázali dostat ze svého vlastního pásma, Iginla této situace ale nevyužil.
11:05
Na druhé straně po dobrém uvolnění vypálil Jevgenij Malkin, Rask si jeho střelu našel.
10:53
Krejčí nabil na modrou čáru Chárovi, tvrdá střela slovenského beka skončila těsně vedle.
10:05
Vokoun sráží střelu Patrice Bergerona do rohu kluziště.
09:31
Vyloučení na obou stranách, Johnny Boychuk je vyloučen za nedovolené bránění na Brendena Morrowa, za hrubost je poté vyloučen Joe Vitale.
09:20
Brad Marchand s Jaromírem Jágrem postupovali do brejku dva na jednoho, prvně jmenovaný hráč vystřelil sám a Vokoun měl velké problémy, domácí útočník ale neuspěl ani z dorážky.
08:35
Pascal Dupuis si našel volný puk mezi kruhy, netrefil jej ale tak, jak asi sám chtěl.
07:48
James Neal se snažil využít menší chyby v obraně Bruins, Rask je dnes ale opět skvěle připraven.
07:11
Postavení mimo hru domácích.
06:14
Chris Kelly se snažil tečovat puk v těsné blízkosti Vokouna, branku ale netrefil.
05:55
První těžší zákrok v utkání si připisuje také Tuukka Rask, pálil Kunitz.
05:36
Nyní byla obrana Penguins hodně otevřená, Brad Marchand vypálil z pravé strany, puk sražen obráncem do ochranné sítě.
05:00
Pittsburgh má velký problém se udržet v útočném pásmu.
04:15
03:56
Další těžký Vokounův zákrok, tentokrát pálil přes obránce Daniel Paille.
03:31
Vokoun si připisuje první zákrok proti střele Shawna Thorntona od pravého mantinelu.
03:07
Icing hostů, vhazovat se bude před Vokounovou brankou.
02:25
Kris Letang rozjíždí akci Pens.
01:42
Fantom Krejčí opět udeřil! Tomáš Vokoun si ještě nesáhl na kotouč a už ho musí lovit ze své branky! DAVID KREJČÍ si vybruslil zpoza branky, hledal hokejku Milana Lucice, puk si ale do své branky sám srazil Matt Niskanen! Asistence: Milan Lucic.
01:02
Jaromír Jágr dovezl kotouč do útočného pásma a míří střídat, domácí hráči rychle střídají.
00:19
V samém úvodu vidíme první šarvátku, vylučovat se ale nebude.
00:01

Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Seidenberg, Chára, Boychuk, Ference, McQuiad, Krug – Horton, Krejčí, Lucic – Jágr, Bergeron, Marchand – Seguin, Kelly, Peverley – Thornton, Campbell, Paille
Trenér: Claude Julien

Pittsburgh Penguins: Vokoun (Fleury) – Martin, Orpik, Niskanen, Letang, Engelland, Murray – Dupuis, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Iginla – Morrow, Sutter, Cooke – Adams, Vitale, Bennett
Trenér: Dan Bylsma

Rozhodčí: Joannette, O'Rourke – Barton, Murphy.
Vzájemné zápasy v sezóně (2-3):

12.3.2013 – PITTSBURGH – Boston 3:2
(2x Sutter, Kunitz – Chára, Seguin)

17.3.2013 – PITTSBURGH – Boston 2:1
(Crosby, Vitale, Seguin)

20.4.2013 – Boston – PITTSBURGH 2:3
(Marchand, Seguin – Jokinen, Iginla, Letang)

1. UTKÁNÍ – Pittsburgh – BOSTON 0:3
(2x Krejčí, Horton)

2. UTKÁNÍ – Pittsburgh – BOSTON 1:6
(Sutter – 2x Marchand, Horton, Krejčí, Bergeron, Boychuk)
NEJOFENZIVNĚJŠÍ TÝM LIGY V NESNÁZÍCH

Stejně jako Boston, tak také Pittsburgh patří dlouhodobě mezi největší favority NHL. Ještě aby ne, když máte ve svém středu aková esa jako jsou Sidney Crosby nebo Jevgenij Malkin.

Penguins letos suveréně ovládli Východní konferenci, alespoň co se její základní části týče. Se 72 body měli Tučňáci devítibodový náskok na druhý Montreal.

V prvním kole čekal na tým Dana Bylsmy Ostrované z New Yorku. Islanders se zpočátku srdnatě drželi, poté ale ofenzivní řádění Penguins neustáli a po prohře 4:2 na zápasy tak šli dál Tučňáci. Důležitým momentem této série byl fakt, že od pátého zápasu se postavil mezi tři tyče Tomáš Vokoun.

V druhém kole play off čekalo na Pittsburgh překvapení celého ročníku z Ottawy. Senátoři vyhráli pouze jediný zápas série, a to ten třetí na vlastním ledě, když navíc vyrovnávali až půl minutu před koncem třetí třetiny a o své výhře rozhodli až v prodloužení.

Až ve finále konference se ale Crosbymu a spol postavil mimořádně těžký protivník. Sami hráči Penguins o Bostonu mluví jako o nejtýmovějším celku v celé lize, všechny čtyři lajny Bruins prý hrají skvěle.

Na jejich slova opravdu došlo, v prvních dvou zápasech série dokázali Tučňáci vstřelit pouze jednu branku a zaslouženě prohráli (0:3 a 1:6). Jevgenij Malkin po druhém zápase odpověděl na otázku, co mohli Penguins udělat lépe trochu lakomicky: ,,Všechno", odvětila ruská superstar.

TOP 5 nejproduktivnějších hráčů:
1. Jevgenij Malkin (16 bodů, 4+12)
2. Kris Letang (16 bodů, 3+13)
3. Sidney Crosby (15 bodů, 7+8)
4. Jarome Iginla (12 bodů, 4+8)
5. Pascal Dupuis (10 bodů, 7+3)

Nejlepší střelci: Pascal Dupuis a Sidney Crosby (7 gólů)
Nejproduktivnější obránce: Kris Letang (16 bodů, 3+13)
Brankářská jednička: Tomáš Vokoun (9 utkání, 6 výher, průměr 2,26, úspěšnost zásahů 92,9%)
V SÉRII 2:0, NA GÓLY 9:1!

Bostonští Medvědi už několik let patří mezi největší favority na vítězství ve Stanley Cupu, povedlo se jim to už před dvěma lety, nyní mají slušně nakročeno k dalším oslavám.

Základní část letošního zkráceného ročníku zvládli Bruins slušně, do posledního kola dlouhodobé soutěže hráli o vítězství v Severovýchodní divizi. Tu nakonec vyhrál Montreal, Boston postoupil do play off ze čtvrtého místa.

V prvním kole čekal na tým Claudea Juliena nevyzpytatelní Maple Leafs, kteří se do vyřazovacích bojů dostali po dlouhých 9 letech! Medvědi sice už vedli v sérii 3:1 na zápasy, strachovat se ale museli až do poslední chvíle.

V závěru sedmého zápasu při nich stáli všichni strážní, Bruins v infarktovém zápase vyhráli 5:4 v prodloužení, i když ještě minutu a půl před koncem třetí třetiny prohrávali 2:4!

V druhém kole čekal na Medvědy další těžký soupeř, New York Rangers byli před sezónou pasováni na jednoho z největších favoritů letošního ročníku, tým Johna Tortorelly (který byl po vyřazení vyhozen) ale nenadělal Bruins výraznější problémy, Boston postoupil po výhře 4:1 na zápasy.

Před začátkem semifinálové série s Pittsburghem se hodně probírali otázky tohoto duelu. Na jedné straně nejofenzivnější tým v lize, na straně druhé nejspíše nejtýmovější celek v NHL.

Oba duely na ledě CONSOL Energy Center vyzněly jasně pro Boston. První zápas vyhráli Medvědi 3:0, v tom druhém dokonce 6:1! Hlavní oporou mužstva je nejproduktivnější hráč celého play off David Krejčí, který má na svém kontě již 20 bodů (8+12).

1. David Krejčí (20 bodů, 8+12)
2. Nathan Horton (17 bodů, 7+10)
3. Milan Lucic (12 bodů, 3+9)
4. Brad Marchand (11 bodů, 4+7)
5. Zdeno Chára (11 bodů, 2+9)

Nejlepší střelec: David Krejčí (8 gólů)
Nejproduktivnější obránce: Zdeno Chára (11 bodů, 2+9)
Brankářská jednička: Tuukka Rask (14 utkání, 10 výher, průměr 1,99, úspěšnost zásahů 93,5%)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:10.