Zdeno Chára (BOS) 1+1, 9 střel, čas na ledě 38:02
Jaromír Jágr (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:11
David Krejčí (BOS) 0+1, 5 střel, čas na ledě 21:09
Tři hvězdy utkání:
1. Derick Brassard (BOS) 0+1
2. Zdeno Chára (BOS) 1+1
3. Brad Marchand (BOS) 1+1
První utkání série mezi Bruins a Rangers přineslo více, než vyrovnanou bitvu po prvních šedesát minut. Dění na ledě by se dalo vyjádřit příslovím „každý chvilku tahá pilku.” Vyrovnaný zápas byl po šedesáti minutách i z pohledu vstřelených branek, a proto se muselo prodlužovat. V nastaveném čase už byl ale na ledě pouze jeden tým, neboť energie a pověstná bojovnost Blueshirts jako by se vytratila. I z toho důvodu mohli domácí roztočit kolotoč, který v čase 75:40 zakončil Brad Marchand.
75:40
Boston právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Medvědi nakonec dokázali přetavit svou převahu z prodloužení ve vítězství! Povedlo se jim to díky brance BRADA MARCHANDA, který v situaci dvou proti jednomu obdržel parádní nahrávku od Patriceho Bergerona! Asistence: Patrice Bergeron.
74:42
Del Zottova svižná střela minula branku.
74:23
Kotouč se teď chvíli točil v obranném pásmu Jezdců, takže Lundqvist při první možné příležitosti zastavil hru.
71:24
Nash se prosmýkl skrz oba obránce, ale nepodařilo se mu zakončit.
71:14
Krejčí se dostal do výborné šance, ale Lundqvist zasáhl svým levým ramenem!
67:17
Chárovu střelu Lundqvist sráží pravým betonem do rohu.
66:34
Johnny Boychuk trefuje tyčku!
66:10
McDonagh pálil od modré, přičemž ještě mohl tečovat Richards, ale neuspěl.
65:51
Jezdci se octli v postavení mimo hru.
65:34
John Moore dostává pukem do obličeje. Opouští proto led a míří do kabin.
65:17
Bruins si stále udržují převahu, ikdyž už je jejich přesilovka u konce.
64:41
Hortonova střela je sražena mimo hřiště.
64:20
Rangers jsou v plném počtu.
64:03
Hamilton pálí ihned po buly, ale Lundqvist chytá!
63:59
Seguin tvrdě pálí od modré čáry z voleje. Lundqvist se přesouvá a chytá kotouč na svůj hrudník. Hra je po dlouhém tlaku přerušena.
63:17
Jágr trefuje tyč!
63:09
Lundqvist si připisuje těžký zákrok proti Chárovi!
62:20
Derek Dorsett fauluje Peverlyho, takže si Bruins zahrají přesilovou hru.
61:52
Derek Dorsett pálil zpoza Cháry z většího úhlu. Brankáře soupeře ale nepřekvapil.
61:24
Přečíslení tří proti dvěma po nahrávce zakončoval Zuccarello. Rask byl pozorný a zakročil.
60:39
Marchand pálil zprava, Lundqvist zasáhl.
60:01
Prodloužení v play-off se mezi těmito dvěma celky odehrálo naposledy v roce 1958, kdy zvítězili Bruins. Kdo si výhru v nastaveném čase odnese dnes?
Hosté do třetí třetiny vstoupili nejlépe, jak mohli – hned vsítili branku. V pouhých 15 sekundách tak díky McDonaghovi a Stepanovi otočili stav utkání ve svůj prospěch. O necelé tři minuty později se ale začínalo od začátku, neboť Bruins zásluhou Kruga využili přesilovou hru. Až do závěrečné sirény se už skóre neměnilo – ač Rangers měli ke konci několikrát hodně namále – a proto se bude v bostonské TD Garden prodlužovat.
Prodloužení začne zhruba v 04:25.
60:00
59:59
Jezdce zachraňuje tyčka! Opakovaný záběr ukazuje, že červená konstrukce zazvonila pouhou jednu desetinu sekundy před koncem třetiny!
59:51
Hosté jsou v plném počtu.
59:38
Obrovská šance domácích! Chára pálil a Lundqvist vykopl kotouč přímo na hůl Seguina, který okamžitě dorážel! Do jeho dělovky se ale vrhnul Girardi, který střelu zastavil!
59:26
A od modré to dobře zkoušel i Seguin, ale Lundqvist vyráží svou lapačkou!
59:01
Chára dvakrát pálil, Lundqvist byl v obou případech schopný zakročit.
58:27
Ofsajd domácích.
58:16
Domácí jsou v plném počtu a hrají přesilovku.
57:58
Boychuk dvakrát tvrdě pálil, ale oba jeho pokusy byly zblokované.
57:51
John Moore teď zbytečným faulem posílá Jezdce do čtyř hráčů. Oba týmy tak budou oslabené o jednoho hráče po 25 sekund, aby pak začala přesilová hra Medvědů.
57:06
Ofsajd hostů.
56:50
Rich Peverley se dostává k puku a vyhazuje ho až k Lundqvistovi.
56:16
Druhá lajna hostů se dostala do velké šance! Callahan pálil z prostoru mezi kruhů, ale netrefil. Svěřenci Johna Tortorelly si alespoň vykoledovali faul, takže si 3 minuty a 44 sekund před koncem základní hrací doby budou moci zahrát přesilovou hru.
55:11
Rangers se opět pokusili obtočit kolem branky, ale znovu neuspěli.
54:32
Puk letící vzduchem nad brankou Henrika Lundqvista švédský brankář lapí.
53:44
Hosté svůj forčeking několik posledních střídání vytahují hodně hluboko do obranného pásma soupeře, což Bostonu činí problémy.
52:37
Boyle se obtáčel zpoza branky, ale nezamířil přesně.
51:56
Čtvrtá lajna hostů dlouho točila své soupeře v obranném pásmu. K zakončení se však nedostala.
51:07
Další icing v podání domácích.
50:49
Emingerova tvrdá rána od modré těsně minula cíl.
50:07
Hamiltonovu střelu sráží Lundqvist do rohu svou lapačkou.
49:39
Puk opustil po zásahu jiného hráče hrací plochu.
49:16
Počet střel je zatím vyrovnaný – 27:27.
48:38
Carl Hagelin využil své rychlosti, díky které objel kolem branky a po vyjetí do kruhu pálil zápěstím. Rask zůstal pozorný.
48:15
Boychukův pokus vyráží Lundqvist mimo branku.
47:58
Stralmanova střela byla sražená mimo tři tyče.
46:07
Po krásných dvou nahrávkách z první se před brankou ocitl Mats Zuccarello, ale Tuukka Rask norského technika vychytal svým pravým betonem!
45:50
David Krejčí se díky odraženému puku dostal do velké šance, ale od Lundqvistovy masky se puk odráží do břevna a ven!
45:07
Tvrdě z pravé strany pálil Krejčí. Lundqvist zakročil svým pravým betonem.
44:40
Pyatt teď nahazoval kotouč do branky, kde byl ještě Dorsett, ale Rask jej dokázal vyrazit!
44:09
Paille vystihl rozehru Girardiho, díky čemuž se dostal do dobré šance z levé strany! Henrik Lundqvist si ovšem s jeho pokusem poradil!
42:55
Máme opět srovnáno! Po kombinaci se ke střele z kruhu dostává TOREY KRUG, který střílí svůj první gól v NHL ve svém prvním zápase kariéry! Asistence: Dougie Hamilton a Brad Marchand.
42:38
Další úspěšný výhoz Blueshirts.
42:08
Chárova střela zblokovaná Boylem.
41:29
Hosté puk dostávají na druhou stranu kluziště.
41:09
Bruins si zahrají přesilovou hru. Vyloučeným hráčem Jezdců je Steve Eminger.
40:52
Zakázané uvolnění domácích. Opakovaný záběr ale ukázal, že se o icing nejednalo, takže se vhazovat bude na středovém kruhu.
40:14
Rangers právě vstřelili branku!
To je ale nástup do třetiny! Girardi přistrčil z obrany puk Hagelinovi, který ho zavezl do pásma, zasekl, a následně našel do druhé vlny sjíždějícícho DEREKA STEPANA, který z první propálil Raska mezi betony! Asistence: Carl Hagelin, Dan Girardi.
40:01
Máme za sebou čtyřicet minut velice vyrovnaného hokeje, o čemž svědčí i poměr střel – 21:20 ve prospěch newyorských borců. Jestliže totiž první dvacetiminutovku byli o chlup lepší domácí, pak ve druhé části utkání o něco lepším dojmem působili hosté. I přesto se ale jako první do vedení dostali Bruins, za které se od modré trefil Zdeno Chára. Už to vypadalo, že třetina skončí za stavu 1:0, ale Ryan McDonagh pouhou sekundu před zazněním sirény napodobil slovenského obra a nekompromisně svou dělovkou srovnal.
Třetí dvacetiminutovka začne v cca 03:30.
40:00
39:59
Rangers těsně před zazněním sirény srovnávají! Už už to vypadalo, že Nashovo obtočení kolem branky bude poslední šancí třetiny, ale vyražený puk se ještě dostal na modrou čáru k RYANU MCDONAGHOVI, který ho nekopromisní pumelicí poslal přímo do horního rohu Raskovy brány! Asistence: Rick Nash, Derick Brassard.
39:44
Přečíslení tří proti dvěma zakončoval střelou Chris Kelly. Jeho pokus byl ale z poměrně velkého úhlu, a tak Lundqvist neměl příliš mnoho práce.
38:34
Z levého křídla sřílel Jágr, ale na svého bývalého spoluhráče nevyzrál.
37:59
Z ostrého úhlu střílel Derek Dorsett. Překvapený Rask se štěstím vyrazil.
37:22
Nash křižně hledal Emingera, ale tomu puk těsně přeskočil hůl!
36:41
Steve Eminger pálil od modré, aby po Raskově zákroku ještě dorážel Nash! I s jeho šancí si ale finský gólman poradil.
36:21
Osmé zakázané uvolnění Medvědů v tomto utkání.
36:13
Icing Bostonu.
35:52
Domácí jsou opět v pěti hráčích.
35:03
Rangers se nemohou dostat přes modrou čárů do útočného pásma.
34:21
Bruins vyhazují.
33:52
Adam McQuaid zabránil Brianu Boylovi ve hře a po zásluze tak dostává dvě minuty. Jezdci mají šanci srovnat.
32:49
Rask špatně rozehrál a Jezdci mohli do prázdné branky srovnat! Callahan ale kvůli obránci padajícímu do střely těsně minul branku!
32:23
A máme tu první gól série! ZDENO CHÁRA obdržel od Krejčího nahrávku na modrou čáru, a každému bylo jasné, co přijde. Obrovitý obránce vyslal svou dělovou ránu, která se s přispěním štěstí došourala až za brankovou čáru! Asistence: David Krejčí, Nathan Horton.
31:57
Další zablokovaný střelecký pokus Medvědů. Puk se tentokrát odrazil až do ochranné sítě, a hra je proto přerušena.
31:43
Jágr pálil z pravého kruhu, ale obrana hostů jeho střelu zblokovala.
31:07
Domácí nepříjemně kombinují ve svém obranném pásmu, ale zatím se nedostali k zakončení.
30:12
Chára překvapivě zápěstím pálí na Lundqvista! Ten sice reaguje v poslední chvíli, ale i přesto lapačkou zasahuje!
29:51
A kotouč opět po teči opouští hrací plochu.
29:39
Callahan pálil, ale obránce střelu srazil mimo hru.
28:49
Bekhendovou střelu Dericka Brassarda nad branku přizvedl jeden z hráčů na brankovišti.
27:22
Třetí útok Jezdců se teď nepříjemně motá kolem branky Raska, přičemž si dokonce připsal jednu střelu na branku. Rask si ale obtočení kolem klece pohlídal.
26:38
Domácí jsou v plném počtu.
26:11
John Moore vyslal od modré čáry střelu zápěstím, ale Rask na ni dobře viděl a zakročil.
25:28
Další vyhození puku přes všechny čáry.
25:09
Boston vyhazuje kotouč.
24:38
Rick Nash si dobrým pohybem vynutil faul Zdena Cháry. První přesilovku si tak zahrají i hosté.
24:26
David Krejčí zadovkou přenechává puk Nathanu Hortonovi, ale ten se nedokázal prosadit přes famózního Henrika Lundqvista.
24:22
Hosté jsou kompletní.
24:06
Callahan se dostává k puku a vyváží ho mimo obranné pásmo.
23:50
Ze stejného místa to z první zkoušel i Krejčí, ale netrefil branku.
23:26
Seguin pálil z voleje, Lundqvist byl však rychlejší a zakročil.
22:51
Rozehra domácích neúspěšná. Po teči se kotouč dostal mimo hru.
22:35
Bergeron tvrdě pálil z pravého kruhu, ale netrefil branku.
22:22
Taylor Pyatt sráží u hrazení Johnnyho Boychuka. Ten teď leží na ledě a vypadá hodně otřesený. Pyatt míří na trestnou lavici, ale bostonské fanoušky teď určitě více zajímá, zda-li bude jejich obránce v pořádku.
21:51
Lundqvist měl za svou brankou problémy s rozehrou! Obránci Jezdců mu ale pomohli situaci vyřešit.
21:34
Del Zotto, který se vrátil do hry poté, co ho trefil puk do ucha, pálil, ale Rask zasáhl svým pravým betonem!
21:25
Icing domácích. Následuje buly před Raskem.
20:57
Bruins kombinovali v útočném pásmu, ale nedařilo se jim dostat puk od hrazení.
20:26
Carl Hagelin pálil zleva. Bez úspěchu.
20:01
První třetina úvodního duelu série mezi Bostonem a New Yorkem branku nepřinesla. K vidění však byl velmi vyrovnaný hokej, ve kterém se mírná převaha jednoho, či druhého celku poměrně pravidelně střídala. Mírně lepší však byli bostonští hokejisté, kteří svého rivala přestříleli poměrem 11:8.
Druhé dějství začne zhruba v 02:34.
20:00
19:59
Třetí lajna domácích měla před závěrečnou sirénou tlak! Jaromír Jágr ale před brankou nebyl schopný vypálit!
19:29
Patrice Bergeron vystřelil, ale puk se po Del Zottově holi svezl do obráncova obličeje! Del Zotto odchází do šaten. Doufejme, že mladý obránce bude v pořádku.
19:03
Nash pálí ještě jednou. Tentokrát se trefuje mezi tři tyče, ale Rask kotouč vyráží mimo hrací plochu.
18:45
Nash vyslal nízkou střelu. Ta těsně minula tyč.
18:01
Lundqvist zasahuje proti Lučičem tečovanému puku.
17:27
Domácí nastřelují puk od červené čáry. Lundqvist ho bez problémů lapí a nakonec pro jistotu přerušuje hru.
17:01
Del Zottova střela zblokována.
16:24
Brian Boyle se dostal do šance jednoho proti jednomu. Vysoký útočník se pokusil o kličku, ale bránící Medvěd mu kotouč vypíchl.
16:00
Velká šance Bostonu! Chárovu střelu ještě obrana Rangers zblokovala, ale následnou pumelici Dougieho Hamiltona Lundqvist hodně těžce krotil mezi svými betony!
15:16
Derek Stepan se od mantinelu rychle dostal do středu hřiště a pálil, ale bližší horní růžek o pár centimetrů minul!
14:42
Z levé strany to golfovým úderem zkoušel Carl Hagelin, ale minul branku. Z následné akce byl touš ztečovaný do ochranné sítě, takže sudí museli hru přerušit.
13:33
Paille po levé straně zavezl kotouč, aby se s ním pokusil rychle obtočit kolem branky. Pro Lundqvista ale nebylo žádným problémem zakročit.
13:09
Hru přerušuje ofsajd hostů.
11:49
Od modré pálil Ryan McDonagh. Jeho šance sice byla zblokovaná, ale o to nebezpečnější byla dorážka Matse Zuccarella!
11:14
Domácí se zřejmě rozhodli vytvořit rekord v počtu zakázaných uvolnění. Toto je jejich čtvrté během minuty a půl.
10:36
Del Zotto trefuje po vyhraném vhazování Jezdců břevno!
10:31
Boston se potřetí během krátké doby osvobozuje vyhozením.
10:18
Nash zpoza branky hledal před bránou stojícího Matse Zuccarella, ale jeho pas nebyl přesný.
10:06
A máme tu další icing bostonských hokejistů.
09:52
Zakázané uvolnění domácích.
09:27
Bruins začínají získávat převahu! Tentokrát se kolem Michaela Del Zotta provlékl Brad Marchand, který ale se svým bekhendem nebyl schopný gólově zakončit.
08:21
První vážná situace! Milan Lučič v útočném pásmu nahrával na šířku kluziště, kde stál úplně volný Tyler Seguin! Talentovaný mladík ale zkušeného Lundqvista nepřekonal!
07:19
Za Jezdce pálil Nash, Rask zasáhl.
06:47
Matt Bartkowski pálí od modré, ale jeho projektil je hodně nepřesný.
06:31
Puk po teči končí na střídačce celku z Manhattanu.
06:10
Čtvrtý útok domácích nepříjemně napadal. Výsledkem mohla být šance Daniel Pailleho, ale obrana hostů v poslední chvíli puk uklidila do bezpečí.
05:34
Teď se zase Jezdci snaží marně něco vymyslet ve svém útočném pásmu.
05:11
Boston v útočném pásmu, ale přes dobrou obranu Blueshirts se k ničemu nedostal.
04:47
Rick Nash pálí zleva svým bekhendem. Tuukka Rask bez problémů zasahuje.
03:59
Ryan Callahan od půlky nahazuje puk do útočného pásma a odjíždí střídat. K puku se tak dostávají domácí.
03:03
Daniel Paille chtěl kličkou objet Dana Girardiho, ale kanadský bek se ošálit nenechal.
02:12
Adam McQuaid si připisuje první střelu série! Lundqvist zasahuje levým betonem.
01:10
Na druhé straně štěstí zkoušel Anton Stralman, ale jeho pokus byl zblokovaný.
00:47
Střela Zdena Cháry letí mimo.
00:13
Puk se hned podíval do obranného pásma hostů, ale moc dlouho se tam neohřál.
00:01
Střetnutí začne během pár minut.
Dobrý den, vítejte u sledování onlajnu ze zápasu mezi domácími Boston Bruins a hostujícími Rangers z New Yorku.

BOSTON BRUINS:
Medvědi postoupili díky svým výsledkům ze zkrácené sezóny do vyřazovacích bojů ze čtvrtého místa. Ligová pravidla jim do prvního kola přiřkla duel s divizním rivalem – týmem Toronta Maple Leafs. Série byla více než vyrovnaná, což dokazuje i její nejdelší možné trvání. V rozhodujícím, sedmém duelu, už to vypadalo, že Toronto postoupí (Listy vedli pár desítek sekund před koncem o dvě branky), ale bostonští hokejisté si díky dvěma brankám se šesti hráči v poli vynutili prodloužení, ve kterém postup černožlutého celku zajistil Patrice Bergeron.

NEW YORK RANGERS:
Jezdci na základě svých výkonů ze základní části vkročili do play-off jakožto šestý nasazený celek. Tato příčka pro celek z Manhattanu znamenala boj s vítězem jihovýchodní divize, kterým byli Washington Capitals. Ve vyrovnaných partiích s málo brankami dokázali Caps získat díky vedení 3:2 v sérii mečbol, ale Blueshirts se ostře nabroušenému noži na svém krku dokázali ubránit, a díky dvěma výhrám v řadě sérii otočit ve svůj prospěch. Největší podíl na tom měl Henrik Lundqvist, který v posledních dvou zmíněných partiích nepustil ani jeden puk za svá záda.

Máme tu začátek druhého kola v honbě za pohárem Lorda Stanleyho. Který z týmů získá první výhru této série?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.