1. Marián HOSSA (CHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 19:06
2. Patrick KANE (CHI) 1+0, 7 střel, čas na ledě 18:55
3. Dustin PENNER (LAK) 1+0, 2 střely, čas na ledě 14:46

Hity: 31:17
Zblokované střely: 7:11

Nejvíce střel: Jeff Carter 4 – Patrick Kane 7
Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 26:05 – Brent Seabrook 26:20

Branky a nahrávky: 4. Vojnov (Clifford, Fraser), 23. Penner (Carter, Toffoli) – 14. Bickell (Frolík, Hjalmarsson), 39. Kane (Bickell, Hjalmarsson), 42. Hossa (Handzuš, Oduya). Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3. Rozhodčí: Watson, Rooney – Sharrers, Racicot. Diváci: 18621 (vyprodáno).
V posledních vteřinách hry se už nic zásadního nestalo, Černí jestřábi dokázali hubené vítězství 3:2 udržet až do konce. Série domácích vítězných zápasů Králů z Los Angeles tak končí na čísle patnáct (8 zápasů v play off, 7 v základní části)! O vítěznou trefu se postaral na začátku třetí třetiny slovenský útočník Marián Hossa, který využil parádní přihrávky svého krajana Michala Handzuše. Blackhakws pak celou třetinu dokázali udržet své soupeře na uzdě, v poslední dvacetiminutovce povolili Kings pouze 2(!) střely na branku! Po týmovém výkonu se tak ujímají Blackhawks vedení v sérii 3:1 a v noci ze soboty na neděli mohou slavit ve své domácí aréně postup do finále Stanley Cupu!

59:42
Další postavení mimo hru Králů, čas se už neúprosně krátí.
59:25
Quick musel opět do branky kvůli ofsajdu svých spoluhráčů, hosté navíc drží puk v útočném pásmu, skvělou práci odvádí Bryan Bickell.
59:08
Už probíhá poslední minuta, Toffoli už zahrál ve středním pásmu, domácí se tak dostali do ofsajdu.
58:43
Domácí kouč Darryl Sutter si bere oddechový čas. Podle všeho Jonathan Quick zůstane na střídačce a Kings budou hrát se šesti hráči na ledě!
58:43
Crawford musí krotit puk u své pravé tyče, Brown tam číhal na dorážku hodně nebezpečně.
58:21
Hjalmarsson byl u puku první, píská se zakázané uvolnění Kings.
57:59
Hosté se štěstím dostali puk do středního pásma, Clifford ale stále napadal, odpískán ofsajd.
57:23
Frolík je na ledě, Blackhawks hrají v plném počtu!
57:05
Hosté opět vyhazují.
56:52
Toews dokázal vypáliti v oslabení, jeho střela sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Quickem.
56:40
Všechny střely Králů jsou zablokvány.
56:15
Vojnov trefil Seabrooka, ten vzápětí vyhazuje až ke Quickovi.
55:52
Carterova střela sražena, domácí se dostal do přesilovkového postavení.
55:23
Za hru vysokou holí je vyloučen Michael Frolík. To je velká příležitost pro domácí na vyrovnání, český útočník je totiž nejnasazovanějším hráčem Blackhawks při oslabení.
55:23
Králové vystřelili ve třetí třetinu na Crawfordovu branku pouze jednou jedinkrát!
55:15
Saad opět dostal puk do středního pásma, hosté stihnout vystřídat.
54:27
Scuderi nedokázal zastavit skákající kotouč na modré čáře, domácí ztrácejí útočné pásmo.
54:05
Vojnov zachránil situaci, když vypíchl kotouč ujíždějícímu Kaneovi.
53:21
Quick likviduje střelu Kanea z pravé strany.
52:45
Michal Rozsíval hraje dnes úžasný zápas, trenér Joel Quenneville mu také dává na ledě nejvíce prostoru ze všech hráčů Blackhawks!
52:00
Domácí hráči se usadili v útočném pásmu, Vojnov se snažil střílet, hostující hráči ale dobře blokují střely.
51:23
Marián Hossa se odhodlal k další střele, Quick jeho ránu chytá.
50:25
Domácím hráčům čas hodně rychle letí, už se hraje druhá polovina třetí třetiny.
49:20
Kane si posunul puk až příliš před sebe, na hvězdě Blackhawks je ale vidět pohoda, kterou získal po vstřelené brance v závěru druhé třetiny.
48:35
Muzzin od modré čáry chtěl nahodit na Crawfordovu branku, puk ale nepříjemně trefil Frolíka.
47:28
Patrick Kane hodně dlouho váhal se svou střelou, Quick už nevěděl, jak má zakročit, tak si pouze lehl na bok a nastavil lapačku, kde mu nakonec po svižné střele i skončil kotouč!
47:15
Drew Doughty se snažil uvolnit ke střele, branku netrefil.
46:35
Brookbank byl u puku dříve než Brown, icing se ale nepíská, hra pokračuje.
45:48
Po špatné rozehrávce se do šance dostal Bickell, Quick si po delší době připisuje nějaký těžší zákrok.
45:24
Hra přerušena, puk vypadl mimo kluziště, vhazování ve středním pásmu.
44:30
Hossa vybojoval puk na Vojnovovi, v akci pokračuje Handzuš.
44:05
Brad Richardson přejel do útočného pásma dříve než Anže Kopitar s pukem, píská se ofsajd.
43:52
Patrick Kane zkusil vystřelit sám, branku přestřelil.
42:43
Zakázané uvolnění hostů.
42:07
Na řadě jsou nyní domácí, kteří poprvé v sérii prohrávají na svém domácím ledě.
41:10
Chicago právě vstřelilo branku!
Špatné střídání domácích znamenal situaci dva na jednoho, kterou slovenští útočníci v barvách Hawks vyřešili na jedničku. Michal Handzuš přihrával, MARIÁN HOSSA pálil! Asistence: Michal Handzuš a Johnny Oduya.
41:00
Regehr je zpátky na ledě, domácí hrají v plném počtu.
40:40
Chicago pokračuje v přesilovce, domácí ale vyhazují.

Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 16:27 – Michal Rozsíval 18:35
I druhá třetina končí nerozhodným výsledkem 1:1, ve výsledku je tak stav vyrovnaný 2:2. Vyrovnaný duel je to zatím i na střely, oba týmy zaznamenaly po 19 střelách. Domácí poslal opět na začátku třetiny do vedení Dustin Penner, který zvýšil na 2:1 už po 132 vteřinách druhé třetiny. Crawford si myslel, že v klidu sebere puk po Carterově nepovedené akci do lapačky, dříve u puku byl ale právě Penner. Černí jestřábi ale dokázali ještě do přestávky vyrovnat, když střela Hjalmarssona propadla Quickovi za jeho záda a u dorážky byl jako první Patrick Kane. Hosté si ještě přinesou rovnou minutu přesilové hry do třetí třetiny, na trestné lavici sedí Robyn Regehr.
40:00
39:48
Blckhawks se tato početní výhoda vůbec nedaří.
39:20
Hossa z úhlu trefil dobře, Quick ale byl u vzdálenější tyče připraven.
39:00
A Chicago si zahraje přesilovku, Kane se probíjel podél mantinelu a Robyn Regehr ho zastavil nedovoleně, zákrok posouzen jako nedovolené bránění.
38:21
Velký tlak Blackhawks končí brankou! Nejdříve puk zvláštně projel brankovištěm, akce ale pokračovala. Střela Hjalmarssona od modré čáry se zbrzdila, Quickovi propadl puk mezi nohami a nejrychleji byl u puku PATRICK KANE, který pohodlně posunul puk do prázdné branky! Asistence: Bryan Bickell a Niklas Hjalmarsson.
38:03
Střela Niklase Hjalmarssona končí těsně vedle.
37:26
Shaw se nevytočil až do střely, hosté ale pokračují v útočném snažení.
36:30
Domácí začínají hrát se svou pověstnou jednoduchou hrou, pouze nahazují puky do útočného pásma a snaží se hlavně dobře bránit.
35:44
Ofsajd domácích.
35:10
Domácí se dlouho v útočném pásmu nezdrželi, útok Hawks rozjíždí Nick Leddy.
34:39
Kane je zpátky na ledě, Blackhawks hrají v plném počtu.
34:23
Kopitar s Brownem si nerozuměli při přechodu modré čáry, odpískán ofsajd.
33:55
Hosté vyhazují, oba týmy střídají.
33:37
Taková uspávací kombinace skončila střelou Drewa Doughtyho vedle branky.
33:05
Vojnov chce využít své skvělé střelecké formy naplno, už dvakrát vypálil od modré čáry, Crawford vždy připraven.
32:39
Za hákování je vyloučen Patrick Kane, přesilovka pro LA.
32:35
Domácí mají výhodu, nebezpečně pálil Carter, Crawford jeho střelu vyrazil.
32:14
Slava Vojnov nyní mířil hodně mimo branku.
31:40
Johnny Oduya s pukem přejel do útočného pásma v době, kdy už tam byl Michal Handzuš, odpískán ofsajd.
30:52
Nahození Nicka Leddyho sražené, dopředu mohou jít domácí hráči.
30:18
Andrew Shaw se dostal do zakončení, Quick si připisuje další úspěšný zákrok.
29:44
Až nyní se píská, hosté se provinili zakázaným uvolněním.
29:35
Hraje se hodně plynule, dlouho se nepřerušilo.
29:00
Stollovi moc nesedla střela, puk skončil na zadním hrazení.
27:53
Kopitar je zpátky na ledě, Kings se ale stále musí bránit" Kane zkusil štěstí z úhlu, Quick je pozorný.
27:00
Corey Crawford si není jistý, nyní ho málem překvapil Jeff Carter, který zkusil jeho pozornost z nulového úhlu.
26:44
Za celou dobu přesilovky 5 na 3 hosté nedokázali pořádně vystřelit, rána Nicka Leddyho, kterou zastavil úspěšným zákrokem lapačkou Quick, už byla v době, kdy je Greene na ledě, domácí tak hrají ve čtyřech.
26:14
Quick si šel pro puk za svou branku, nedokázal ho ale zastavit, a tak se musel rychle vracet mezi své tři tyče.
25:47
Králové jdou do tří! Za vyhození kotouče na tribunu je vyloučen Anže Kopitar, Blackhawks tak mají skoro minutu dvojnásobnou přesilovku!
25:24
Andrew Shaw bojoval na brankovišti, poté pálil Hossa a Seabrook, Quick ale může být v klidu, všechny střely zblokovali obránci.
24:40
Přesilovka pro hosty, za hákování je vyloučen Matt Greene.
23:55
Vojnov našel přes celé kluziště najetého Williamse, který se dostal do samostatného nájezdu, svou bekhendovou kličkou ale na Crawforda nevyzrál.
22:12
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Zaváhání hostujícího brankáře, Crawford si myslel, že v klidu sebere puk po akci Cartera, dříve u něj byl ale DUSTIN PENNER, který tak opět posílá Krále do vedení! Asistence: Jeff Carter a Tyler Toffoli.

Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 8:04 – Brent Seabrook 8:57
Skončila zcela vyrovnaná první třetině čtvrtého utkání finále Západní konference mezi domácími hráči LA a Chicagem. Do vedení se dostali stejně jako v předešlém utkání Králové, prosadil se produktivní obránce Slava Vojnov, který se tak opět dostal v týmovém bodování na první místo před Jeffa Cartera. I Chicago má ale svého produktivního borce v této série, a tím je Bryan Bickell, který svou osmou brankou v letošních vyřazovacích bojích ve 14. minutě srovnal, Jonathan Quick při jeho brance určitě nemá dobré svědomí. Po prvních dvaceti minutách je tak skóre vyrovnané 1:1.
20:00
19:35
Bryan Bickell dojel puk jako první, zakázané uvolnění se tak pískat nebude.
18:48
King hledal před brankou Lewise, ten se k zakončení nedostal.
18:07
Puk končí na střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:25
Na druhé straně také velká šance, Scuderi ještě předal puk do lepší pozice Vojnovovi, ten ale se svou další tvrdou ranou neuspěl!
16:54
Bickell v další ohromné šanci, když se k němu odrazil sražený puk po střele od modré čáry. Quick ale dokázal udržet puk před brankovou čarou!
16:21
Frolík se snažil skrýt svou střelu za obránce, Quick nakonec nemusel zasahovat.
15:48
Robyn Regehr vyslal během jediného střídání hned několik ran na Crawforda, ten si ovšem se všemi pokusy domácího obránce poradil.
15:24
Dwight King se rychle prohnal podél levého mantinelu až před Crawforda, mířil mezi nohy, kde ale nebylo místo.
14:55
Blackhawks jsou po vstřelené brance hodně při chuti, Andrew Shaw se ale proti dvěma soupeřům neprosadil.
13:51
Patrick Sharp měl další slušnou příležitost, Quick se ale stihl přesunout.
13:16
Z ničeho nic hosté srovnávají krok! Lehká střela BRYANA BICKELLA od modré čáry propadla Quickovi mezi lapačkou a levým betonem až do branky! Asistence: Michael Frolík a Niklas Hjalmarsson.
12:20
Michal Rozsíval dnes dostává při absenci Duncana Keitha hodně času na ledě, nyní založil akci, která skončila střelou Michaela Frolíka, Quick měl ale dobrý výhled na to, aby mohl zasáhnout.
11:30
Nahození Jarreta Stolla z úhlu končí za brankou, domácí míří střídat, puk tak získali hráči Chicaga.
10:49
Stoll skáče na led, Kings jsou kompletní.
10:36
Další střelecké pokusy Hossy a Rozsívala byli hodně nebezpečné, domácí obrana v čele s Quickem ale vše ustála bez gólu.
10:15
Hossovo nahození končí na zadním hrazení, tlak Chciaga graduje!
09:22
Špatná rozehrávka Hawks končí až na zakázaném uvolnění.
09:10
Hosté si špatně přihráli, Kopitar vyhazuje, domácí střídají.
08:49
První přesilovka pro hosty, Jarret Stoll je vyloučen za držení.
08:40
Rozsíval měl před sebou hodně prostoru, Quick jeho ránu vyrazil.
08:14
Jonathan Quick likviduje střelu Patricka Kanea, puk skončil v lapačce domácího brankáře.
07:18
Bickell vypálil z mezikruží, branku ale vůbec netrefil.
06:40
Shaw na ledě, Blackhawks hrají v plném počtu.
06:20
Puk opět míří až ke Quickově brance.
05:54
Carter s Toffolim si příliš nerozuměli a Blackhawks mohou opět vyhodit.
05:15
Hjalmarsson vyhazuje, domácí budou muset začít od své branky.
04:40
Hostům už začínají téct nervy! Andrew Shaw oplácel seknutí Toffolimu a míří na trestnou lavici!
04:26
Dustin Penner bojoval na brankovišti, dostal se k odraženému puku, ten se ale vyklouzal těsně vedle branky.
04:00
Akci Stalberga zakončil v pádu Brandon Saad, netrefil branku.
03:28
Kings jdou stejně jako v minulém utkání brzy do vedení, Clifford vybojoval puk u brankoviště, objel branku a poslal ho mezi kruhy, kam si sjel produktivní SLAVA VOJNOV, který nedal přesnou ranou Crawfordovi žádnou šanci! Asistence: Kyle Clifford a Colin Fraser.
02:39
Jonathan Toews si najel na přihrávku a řítil se sám na Quicka, svou kličku á la Peter Forsberg ale nedotáhl do zdárného konce!
02:01
Hosté zakombinovali v útočném pásmu, od modré čáry vypálil Brent Seabrook, Quick jeho střelu kryje.
01:30
Stollovi se nepovedla finální přihrávka, rýsovala se zajímavá příležitost pro Krále.
00:42
Domácí hráči se zdají být na začátku mírně nervózní, začínají icingem.
00:01

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Doughty, Regehr, Vojnov, Scuderi, Greene, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Toffoli, Carter, Penner – Lewis, Stoll, King – Richardson, Fraser, Clifford
Trenér: Darryl Sutter

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Seabrook, Hjalmarsson, Leddy, Rozsíval, Brookbank, Oduya – Bickell, Toews, Hossa – Kane, Handzuš, Sharp – Stalberg, Shaw, Saad – Frolík, Bolland, Krüger
Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Watson, Rooney – Sharrers, Racicot.
NEHRAJE KEITH

Kvůli zbytečnému oplácení, které se obránce Chicaga Duncan Keith dopustil v úterním třetím utkání této série na Jeffu Carterovi, jehož úmyslně zasáhl holí do obličeje, si nejvytěžovanější muž Blackhawks nezahraje v dnešním utkání, disciplinární komise soutěže mu udělila jednozápasovou stopku.
Vzájemné zápasy v sezóně (2-4):

19.1.2013 – Los Angeles – CHICAGO 2:5
(Scuderi, Nolan – 2x Hossa, Kane, Frolík, Toews)

17.2.2013 – CHICAGO – Los Angeles 3:2
(Seabrook, Toews, Sharp – 2x Richards)

25.3.2013 – Chicago – LOS ANGELES 4:5
(2x Frolík, Kane, Toews – Kopitar, Stoll, King, Toffoli, Brown)

1. UTKÁNÍ – CHICAGO – Los Angeles 2:1
(Sharp, Hossa – Williams)

2. UTKÁNÍ – CHICAGO – Los Angeles 4:2
(Shaw, Seabrook, Bickell, Handzuš – Carter, Toffoli)

3. UTKÁNÍ – LOS ANGELES – Chicago 3:1
(Williams, Vojnov, King – Bickell)
BLACKHAWKS HRAJÍ O TŘI MEČBOLY

Chicago suverénně ovládlo letošní základní část NHL, která byla zkrácena na 48 zápasů. V první polovině dokonce Černí jestřábi nepoznali ani hořkost porážky, pouze třikrát se museli sklonit před soupeřem v prodloužení nebo samostatných nájezdech. Suverénní jízdu zdárně uhájili až do konce a mohli se tak radovat ze zisku Prezidentovy trofeje.

V prvním kole čekal na Blackhawks tým Minnesoty, Divoši ale také nebyli pro tým Joela Quennevilla žádným problémem, Chicago vyhrálo snadno 4:1 na zápasy a Hawks se tak mohli radovat z postupu do semifinále západní konference.

V dalším kole už to byl ale pro tým, ve kterém hrají dva čeští zástupci Michael Frolík a Michal Rozsíval, trochu jiný oříšek. Red Wings, kteří sice bojovali o postup do play off až do posledního kola základní části, vyřadili v prvním kole po sedmizápasové bitvě Kačery z Anaheimu.

Po úvodních zápasech v Chicagu byl stav série nerozhodný 1:1, oba duely v Hockeytownu ale vyšli v prospěch Detroitu. Blackhawks tak museli zbývající tři zápasy série vyhrát, aby si zajistili účast ve finále konference. To se s notnou dávkou štěstí také povedlo a zásluhou Brenta Seabrooka, který rozhodl prodloužení sedmého duelu, se mohli Černí jestřábi radovat z postupu.

Oba domácí duely proti LA zvládli Černí jestřábi na jedničku, vlastně Králům nedali ani šanci získat nějaký bod. V obou zápasech byli jasně lepším týmem a po zásluze se tak ujali vedení 2:0 v sérii. V Kalifornii už se tolik svěřencům Joela Quennevilla nedařilo, Králové dokonale eliminovali největší esa Hawks a zvítězili 3:1, Chicago se tak bude v dnešním zápase hodně zlepšit, jestli chtějí získat tři mečboly na svou stranu.