David Krejčí (BOS) 1+0, 1 střela, čas na ledě 19:49
Jaromír Jágr (BOS) 0+2, 1 střela, čas na ledě 14:24
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 24:25
Tomáš Vokoun (PIT) 17 minut, 9 zákroků, 3 góly, 75,0%

Boston v Pittsburghu způsobil pro mnohé zlé noci. Dokázal totiž zvítězit v obou utkáních a značně se tak přiblížil finále. Celkové skóre 1:9 po dvou zápasech jistě nikdo nečekal. Za neúspěchem stojí značná střelecká impotence útočných řad Pittsburghu. Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc. Na přečtenou.
60:00
59:07
Seguin Fleuryho neprostřelil, vhazovat se bude v obranném pásmu Pittsburghu.
58:36
Bruins právě vstřelili branku!

Touš se z rohu dostal na hokejku JOHNNYHO BOYCHUKA, který od modré příklepem poslal touš za záda Fleuryho.
Asistence: Shawn Thorton, Gregory Campbell.
57:35
Kunitz se pokusil s výsledkem něco udělat, ale jeho tvrdá rána nemířila do branky.
56:30
Žádný z týmů se dlouho nedostal do žádné slibné šance. Lehkou střelu Iginly nyní Rask pokryl lapačkou.
55:10
Téměř polovina diváků již opustila svojí sedačku, zápas se spíše dohrává.
54:27
Peverley svojí svižnou střelou trefil pouze tyč!
53:25
Domácí už by se rádi viděli ve sprše, kamenné tváře bez výrazu a jakéhokoliv projevování emocí nyní zdobí hráče Pittsburghu.
52:28
Slibnou útočnou akci domácích zastavil ofsajd.
51:49
Nealova střela skončila těsně vedle branky.
51:10
Krásnou střelu nyní vyslal Malkin, ale Rask drží Boston dalším jistým zákrokem.
50:05
Malkin pálil z kruhů, Iginla dorážel, ale Rask touš za svá záda nepustil.
49:01
Nyní pálil Crosby, ale Rask jeho pokus vyrazil a hosté vyhazují.
48:25
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale téměř minuta přesilové hry je pryč a stále nepřišla ani jedna střela.
47:33
Lucic (BOS) vyloučen za nedovolené bránění.
46:15
Fleury neudržel Krugovu střelu, ale touš ihned odklidil jeden z obránců Pittsburghu.
45:38
Neal nahazoval touš před Raska, ale nebyl zde nikdo, kdo by se jej pokusil dotlačit za záda finského brankáře.
43:55
Malkin střílel z křídla, ale ani Kunitz, ani Crosby nedokázali dotlačit touš za Raska. Vhazovat se bude v obranéém pásmu Bruins.
42:05
Crosby našel zadovkou Morrowa, ale ten střelecký pokus prováhal a touš ztratil.
41:45
Na stadionu panuje hrobové ticho, diváci už ani nebučí na Jaromíra Jágra.
40:27

Rozhodnuto. Jaromír Jágr našel krásnou přihrávkou PATRICE BERGERONA, který již měl prázdnou branku. 1:5!
Asistence: Jaromír Jágr.
40:01
Pokud Pittsburgh nezmění styl hry, tak se zdá být rozhodnuto. Rask ani ve druhé části neměl příliš mnoho práce, šlo na něj pouze 7 střel. Třetí třetina začně přibližně v 3:59.
40:00
39:00
Malkin s Iginlou nyní zavařili bostonským, ale Raska ohrozit nedokázali.
38:21
Engellandova střela skončila v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:38
Česká osmašedesátka vybojovala v útočné třetině kotouč pro Bergerona, ale ten jej následně ztratil.
36:56
Paul Martin vystřelil tvrdě od modré, ale Rask měl lapačku tam, kde jí měl mít. Vhazování v obranném pásmu Bruins.
36:40
Dupuis zkusil obkroužit branku a zasunout touš za Raska, ale finský brankář byl na místě.
36:00
Morrow nahodil touš do útočného pásma, ale nebyl zde nikdo, kdo by jej dobruslil.
34:25
Bekhendové nahození Malkina Rask bez menších problémů kryje.
34:08
Jágr se ocitl v ofsajdu, následuje komerční přestávka...
33:50
Pár vteřin před koncem přesilovky první šance Tučňáků. Dlouhý závar před Raskem však ukončil sám brankář, když skočil na touš a zalehl jej.
32:55
Peverley a Paille v úniku dva na jednoho, druhý jmenovaný se ocitl sám před brankou, ale puk mu v poslední chvíli sjel z hole.
32:40
Do třetice všeho dobrého, puk v obranném pásu Pittsburghu.
32:20
Další vyhození až k Fleurymu.
32:05
Ihned po vhazování hosté vyhazují.
31:54
Marchand (BOS) míří na trestnou lavici za podražení.
30:55
Mohlo být sníženo, ale ani Vitale, ani Adams nedokázali z bezprostřední blízkosti dorazit touš za záda Raska.
30:10
Hosté kombinují ve své třetině, na jejich hře je vidět, že už nikam nespěchají.
28:58
Kunitz pálil od mantinelu, ale trefil jen hokejku jednoho z obránců.
28:30
Crosby se dostal ke kotouči v útočném pásmu, ale přihrál pouze na hůl jednoho z obránců.
27:00
Nutno dodat, že základem dnešního neúspěchu domácích je to, že první dvě formace jsou takřka nulové. Hvězdy jako Crosby, Kunitz, Malkin stále nepředvedli víc než nic.
25:40
Po menší odmlce se do šance dostal Sidney Crosby, ale byl odzbrojen Boychukem.
23:51
Hosté si příliš neporozuměli při zakládání útočné akce a vyhazují na zakázané uvolnění.
23:26
Boston je značně aktivnějším týmem i ve druhé části.
23:01
Rask vyrazil pokus Dupuise nad branku.
22:01
Hortonova střela neměla tu správnou razanci, Fleury s ní neměl žádné problémy.
20:44
Marchand se protlačil před branku a nebyl daleko od svého druhého hat-tricku v NHL.
20:01
Neuvěřitelné, Boston si doslova hraje s obranou Pittsburghu. Stav 1:4 odpovídá průběhu první třetiny, Boston přestřílel Pittsburgh 13:6. Uvidíme, zda Penguins dokáží zabrat a vyrovnat skóre.
20:00
19:52

Gól jako přes kopírák, Marchand vymetl ze stejné pozice ''vingl''! Fleury tedy stále nemá ani jeden zákrok. Boston opět odskakuje na rozdíl tří branek.
Asistence: Patrice Bergeron, Jaromír Jágr.
19:27
Pittsburgh právě vstřelil branku!

Máme zde snížení, Cooke našel ve středním pásmu BRANDONA SUTTERA, který si vybruslil do třetiny a nádhernou střelou do šibenice ukončil Raskovu neprůstřelnost.
Asistence: Matt Cooke, Paul Martin.
19:10
Střela Neala skončila na chráničích jednoho z obránců.
18:05
Jágr zpoza branky našel Bergerona, který však branku netrefil. Fleury stále bez zákroku.
16:31
Tomáš Vokoun míří na lavičku, do branky se dostane jednička Pittsburghu FLEURY!
16:31

Bostonští nyní doslova vyšachovali obranu Pittsburghu. Finální přihrávku vyslal Lucic na hokejku DAVIDA KREJČÍHO, který již byl ve skvělé pozici a nezaváhal! 0:3!
Asistence: Milan Lucic, Nathan Horton.
16:21
James Neal ve skvělé pozici nepřekonal Raska.
15:30
Crosbyho jedovatá střela se mezi tři tyče nevešla, u puku hosté...
14:37

Neuvěřitelná chyba domácích! Krugovu střelu Vokoun vyrazil před sebe, ale dvojice obránců Letang – Martin si neporozuměla a ani jeden puk neodklidil. Ke kotouči přibruslil NATHAN HORTON a jemným šťouchnutím jej poslal za záda Vokouna.
Asistence: Torey Krug.
13:25
Teprve teď se dostali hráči Bostonu do útočného pásma, střílel Jágr, ale ihned poté domácí znovu vyhodili až k Raskovi.
12:30
První vyloučení dnešního zápasu, Boston si zahraje přesilovku. Orpik (PIT) – 2 minuty, faul loktem.
12:21
Malkin se prezentoval krásnou individuální akcí, ale Rask stále drží neprůstřelnost v této sérii.
11:40
McQuaidova dělová rána skončila na vyrážečce českého brankáře.
10:40
Cooke obkroužil branku a pokusil se zakončit, ale jeho střela byla velmi nepřesná.
09:35
Crosby opět chyboval v útočném pásmu a nabídl tak Lucicovi možnost úniku, ale Niskanen jej zastavil.
09:17
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude před Raskem.
07:44
Akci hostů zastavil čárový rozhodčí pro ofsajd. Následuje krátká komerční přestávka.
06:45
Seidenbergova střela od modré skončila na mantinelu za brankou, hosté však stále u kotouče...
05:59
Martin si vybruslil do střelecké pozice, ale trefil pouze chrániče jednoho z obránců.
04:45
Milan Lucic vyslal tvrdou ránu z křídla, Vokoun střelu za svá záda nepustil. Vhazovat se bude v obranném pásmu Tučňáků.
04:14
Vokoun si připsal hned dva úspěšné zákroky, když vychytal střelu od modré, ale i následnou dorážku Lucice.
02:56
Chris Kunitz se pokusil najít před brankou kapitána Crosbyho, ale Seidenberg skvělým obranným zákrokem zakročil.
01:35
Hráči Pittsburghu jsou brankou značně zaskočení, na holích jim chybí jistota a srší mnoha nepřesnostmi.
00:28

Tak to je neuvěřitelné! Uběhlo teprve 28 vteřin a Boston jde dovedení! Sidney Crosby chyboval na modré čáře a nabídl tak samostatný nájezd BRADU MARCHANDOVI, který střelou nad rameno dokázal rozvlnit síť.
Bez asistence.
00:14
Finský brankář si dnes poprvé sáhl na kotouč po střele Sidney Crosbyho. Vhazovat se bude v obranném pásmu Bruins.
00:01
Pittsburgh Penguins:
Prvním soupeřem Pittsburghu v letošním play-off byli hráči New Yorku Islanders. Tučňáci tento souboj zvládli a vyhráli v sérii 4:2 na zápasy. Čtvrtfinálový soupeř byl více než překvapivý, když Ottawa dokázala vyřadit Montreal a postavila se tak svěřencům Dana Bylsma. Avšak ani Senátoři nezastavili rozjetý Crosbyho Pittsburgh a prohráli na zápasy 4:1.

Sidney Crosby: (7+8)

Tomáš Vokoun odchytal 515 minut, obdržel 17 gólů a jeho úspěšnost zákroků je 93,68%.

Boston Bruins:
Hráči Bostonu již mohli mít dovolenou, když v sérii proti Torontu v sedmém zápase prohrávali 10 minut před koncem 1:4. Do konce utkání zbývalo jen 82 vteřin a stále byl stav nepříznivý pro domácí – 2:4. Avšak Medvědi dokázali zabojovat a skóre vyrovnali. Prodloužení domácí zvládli a postoupili do dalšího kola play-off, kde narazili na New York Rangers. Boston sérii jednoznačně ovládl a dokázal v ní zvítězit v poměru 4:1.

Zdeno Chára: (2+9)

Tuukka Rask odchytal 817 minut, obdržel 28 gólů a jeho úspěšnost zákroků je 93,33%.

První zápas hraný před dvěma dny skončil velmi překvapivě. Podobný výsledek zřejmě nečekal téměř nikdo. Bostonští Medvědi dokázali vybojovat první cenný bod v semifinále, zápas skončil 0:3! Na tomto výsledku se nejvíce podíleli David Krejčí, který se blýskl dvěma góly a Nathan Horton, ten se prezentoval gólem a dvěma přihrávkami. Výborný výkon předvedl také fantastický finský brankář ve službách Bostonu Tuukka Rask, který si připsal 29 úspěšných zákroků. Uvidíme, zda Boston dokáže i podruhé zaskočit svého soupeře na jeho ledě a pojede domů s výhodou dvou zápasů. Zápasem, který začíná ve 2:00 Vás bude provázet Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.