3 HVĚZDY ZÁPASU:

3. Dan Girardi (1+0)
2. Derick Brassard (0+1)
1. Carl Hagelin (1+2)
Newyorští Rangers dokázali doma vyhrát i druhý zápas (nutno říci, že zaslouženě, protože po většinu utkání byli lepším celkem), díky čemuž se vrátili zpět do série, ve které prohrávali již 0:2. Po čtvrtém zápase je tedy stav 2:2, a o postupujícím týmu se tak rozhodne v dalších dvou, až třech zápasech. Ten pátý v pořadí se bude hrát ve Washingtonu v noci z pátku na sobotu.
60:00
59:39
Domácí výborně brání, vypadá to, že se zvládnou ubránit.
59:10
Hosté se nemohou dostat do pásma.
58:55
Holtby míří na střídačku. Caps hrají v šesti.
58:01
Mats Zuccarello obral Ovečkina o puk nahrával sjíždějícímu Brianu Bolyovi! Ten ale neproměnil!
57:33
Domácí se začínali dostávat pod tlak, ale povedlo se jim vyhodit.
56:40
Ward v další šanci! Tentokrát se po levé straně protáhl až do branky, ale Lundqvist puk dokázal vykopnout ven!
56:09
Joel Ward dostal nahrávku do jízdy, ale jeho zakončení z levého křídla si brankář v modrém dresu pohlídal.
55:49
Na ledě se začíná přiostřovat. Stralman si teď u mantinelu nebral vůbec žádné servítky s Ribeirem.
54:50
Nicklas Bäckström obdržel z rohu nahrávku přímo mezi kruhy, ale jeho obrovskou šanci zlikvidoval Henrik Lundqvist!
54:29
Ovečkinův pokus blokuje Stralman, od jehož hole se puk odráží do ochranné sítě.
53:49
Girardi pálí zápěstím zprava, Holtby vyráží maskou.
53:19
Tlak Washingtonu teď přerušuje těsný ofsajd, do kterého se hosté dostali vinou Johna Carlsona.
52:06
Matheiu Perreault v rychlosti zajel za branku a chtěl se kolem ní obtočit! Henrik Lundqvist se ale stihl přesunout a puk betonem vykopnout!
51:49
Svěřenci Adama Oatse se nemůžou dostat do pásma.
50:43
Zleva pálí Perreault, Lundqvist zasahuje betonem.
50:11
Přečíslení tří proti dvěma zakončuje Richards střelou. Tu Holtby vyráží.
49:50
Tlak si teď pro změnu vytvořili hosté, ale domácím se po chvíli podařilo puk vyhodit do středního pásma.
48:41
Jezdci se s pukem natlačili až před branku, ale nedokázali se na brankovišti dostat k dorážce!
47:31
Capitals snižují! KARL ALZNER sice s první střelou neuspěl, ale druhý pokus o několik vteřin později si již cestu do branky našel – a významnou měrou k tomu přispěl i Perreault, který Lundqvistovi výborně zaclonil výhled. Asistence: Joel Ward, Matheiu Perreault.
47:27
Karl Alzner pálil, ale Lundqvist i přes změť těl zakročil.
47:21
Capitals se nehodlají jen tak vzdát. Hned po inkasované brance se na několik dlouhých sekund usadili v útočném pásmu s cílem rychle gólově odpovědět. Nakonec pálil Green, ale neuspěl.
46:02
Blueshirts odskakují do dvoubrankového vedení doslova lahůdkovým gólem! První útok domácích totiž hned po vyhraném buly doslova rozebrala obranu soupeře a výsledkem byl gól DEREKA STEPANA do úplně prázdné brány! Asistence: Carl Hagelin, Ryan Callahan.
45:48
Zakázané uvolnění hostů. Následuje buly po pravici Bradena Holtbyho.
45:26
Tempo hry teď mírně opadlo. Většina akcí končí na modrých čárách po neúspěšných pokusech založit útoky.
43:52
Marcus Johansson chtěl přidat další střelu, ale i ta nakonec byla zablokována.
43:32
John Erskine pálil od modré, ale Callahan do jeho pokusu obětavě padl.
43:10
Matt Hendricks pálil z pravého křídla, ale Girardi jeho pokus srazil mimo.
42:32
Další pokusy hostů. Lundqvist si opět vylepšil své statistiky.
41:23
Capitals mohli odpovědět, ale Lundqvist proti šanci pohotově zakročil.
40:59
A Jezdci nabídnutou příležitost využívají! Brassard na sebe parádně navázal hráče, aby pak křižnou přihrávkou nabil DANU GIRARDIMU, který se nemýlil! Asistence: Derick Brassard.
40:01
Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 03:33.
I v prostřední části byli lepším týmem domácí Rangers. Ti se dokonce díky Hagelinově tvrdé dělovce dostali do vedení 2:0, ale to se hostujícím Capitals podařilo v posledních šesti minutách hry smazat díky trefám Perreaulta a Brouwera.
40:00
Jason Chimera nakonec přecejen dostal dvě minuty za bránění ve hře. Rangers proto hrají přesilovku.
40:00
Vypadá to, že k žádnému trestání nakonec nedojde.
40:00
40:00
Washington se dostává do ještě jedné šance, ale při snaze zatlačit do branky se pravděpodobně dopustili faulu, takže rozhodčí zřejmě bude ještě vylučovat.
39:42
Blueshirts dostávají gól do šatny! Capitals se štěstím udrželi pásmo, přičemž se puk odrazil na hůl TROYE BROUWERA, který poslal svůj bekhendový pokus přímo do horního rohu branky! Asistence: Mike Green.
38:59
Holtby teď podržel svůj tým! Dokázal zastavit jak Brassarda, tak i Callahana z nebezpečné dorážky z prostoru mezi kruhy!
37:58
Rozhodčí odpískali hostujícím hokejistům postavení mimo hru.
37:19
Další pokus Mika Greena. Ten je tentokrát obránci sražený mimo hru, takže Jezdci mohou vystřídat.
37:02
Washington neuvěřitelně tlačí! Lundqvist proti pumelici Greena vytahuje zákrok.
35:39
Eric Fehr zápěstím střílel zleva. Jeho pokus skončil na chráničích jednoho z bránících hráčů.
35:00
Blueshirts si vytvořili souvislý tlak, během kterého vyslali na Holtbyho hned tři střelecké pokusy. Poslední pokus Antona Stralmana Holtby zalehl a hru tak přerušil.
34:37
Zakázané uvolnění hostů.
33:08
Tak to byla hokejová lahůdka! Joel Ward zavezl puk po levé straně do útočného pásma. Když už by za brankou, rychlým vyjetím na poslední chvíli vjel do branky a překvapil všechny hráče na ledě. Lundqvist sice zakročil, ale proti následné dorážce osamoceného MATHIEUA PERREAULTA byl krátký! Asistence: Joel Ward, Jason Chimera.
32:29
Brassard vystihl rozehrávku hostů, dostal se k puku a po nádherné kličce se dostal do šance! Holtby ale jeho šanci zlikvidoval.
31:55
Mike Ribeiro hledal křižnou nahrávkou volného Troye Brouwera, ale ten dobrou šanci neproměnil!
30:21
Střela Johna Carlsona letí mimo.
30:13
Jezdci vedou o dvě branky! Derick Brassard zavezl puk do pásma a následně nádhernou diagonálou našel rozjetého CARLA HAGELINA, který svou dělovou ránu umístil přesně do vzdálenějšího růžku branky! Asistence: Derick Brassard, Ryane Clowe.
30:04
Perreaultův pokus neletí mezi tři tyče.
29:39
Zakázané uvolnění domácích.
28:44
Hagelin nahazuje puk na Holtbyho a jde střídat.
27:27
Hosté jsou kompletní.
27:06
Jay Beagle využívá chyby soupeře a puk vyváží až do protilehlého rohu kluziště.
26:27
Další bezproblémový výhoz hostů. Diváci začínají bučet.
26:06
Caps se dostávají bez problémů k puku a vyhazují ho.
25:27
Rangers se dostávají do další šance. Nervy na uzdě už teď neudržel John Erskine, který se po zastavení hry pustil do kapitána soupeře. Následuje přesilovka Jezdců.
24:58
Nash přenechal puk Callahanovi, který ale se svou střelou z dálky neuspěl.
24:27
Erskinovu střelu od modré čáry vyráží Lundqvist.
23:11
Ovečkin zavážel puk do přečíslení dvou proti jednomu, ale Dan Girardi výborně jeho úmysl nahrát přečetl!
22:47
Další obrovská šance domácích! Stepan ale neproměnil ani svůj brejk, ani následnou dorážku!
22:13
Rangers v nepřehledné situaci řed Holtbyho brankou mohli dorážet, ale neproměnili!
21:48
Newyorští nahazují puk do pásma, aby o něj následně bojovali v rohu.
20:48
Icing v podání Rangers. Vhazovat se tak bude před Lundqvistem.
20:26
Capitals jsou v plném počtu.
20:14
John Moore pálí od modré, ale netrefuje se do branky.
20:01
Druhá perioda začne přibližně v 02:37.
Po dvaceti minutách hry odcházejí do šatny domácí Rangers. Ti vstoupili do utkání lépe a svou převahu si dokázali udržovat po většinu třetiny. Odměna za jejich hru přišla v 17. minutě, kdy Braden Holtby špatně rozehrál puk, takže Brad Richards mohl svůj tým poslat do vedení snadným gólem. Domácí navíc může těšit fakt, že ještě 26 sekund budou hrát dvojitou početní výhodu.
20:00
19:55
Poslední pokus třetiny vyslal Stepan, ale Holtby zakročil vyrážečkou.
19:37
Rangers po krátké kombinaci zakončili z vrcholu pravého kruhu. Del Zotto ale se svým pokusme neuspěl.
18:49
Del Zotto je zpět na ledě.
18:26
Rangers teď budou hrát přesilovku čtyř proti třem. Za zhruba dvacet sekund si zahrají dokonce dvojitou početní převahu.
18:26
Tak tohle bude pro Washington těžké. Dvě minuty totiž dostává jak Alexandr Ovečkin, tak Martin Erat, který se dokonce v poslední akci zranil a odešel do kabin. Proto s Ovečkinem na trestnou lavici míří Jason Chimera.
18:26
Stepan se dostává ve vlastním oslabení do brejku! Byl ale zfaulován a bude se proto vylučovat!
17:45
Další šance Jezdců! Hagelin teď našel mezi kruhy stojícího Boyla, ale Holtby jeho pokus chytá!
17:27
Callahan vyvezl puk a dokonce ještě zpoza branky našel úplně volného Dereka Stepana, který ale těsně minul!
17:19
Rangers výborně brání a nakonec se dostávají z pásma.
16:49
Caps dostanou šanci srovnat. Michael Del Zotto totiž od sudích obdržel dvě minuty za podražení.
16:25
Gól! Rangers dostávají vedení díky Holtbyho chybě! Brankář Washingtonu vyjel z branky, aby rozehrál puk, ale jeho rozehru vystihl Pyatt. Následnou Hagelinovu střelu sice ještě zblokovali obránci, ale BRAD RICHARDS se už z dorážky nemýlil. Asistence: Carl Hagelin, Taylor Pyatt.
15:13
Nebezpečně vypadající teč Briana Boyla těsně minula branku.
14:47
Nahrávka rukou přerušuje hru.
14:22
Střelu Antona Stralmana obránci Washingtonu sráží mimo hřiště.
14:13
Taylor Pyatt dostal nahrávku mezi kruhy, ale skákavý puk mu nakonec nedovolil zakončení.
13:10
Callahan hledal před branku sjíždějícího Stepana, ale ten puk netrefil!
12:41
Callahan pálil zpoza obránce, ale Holtby si s jeho pokusem poradil.
12:24
Zakázané uvolnění Caps.
11:52
Washington si vytvořil dobrý tlak. Jason Chimera na jeho konci zpoza branky hledal mezi kruhy stojícího Perreaulta, ale ten Lundqvista nedokázal překonat.
11:13
Caps se pokusili o rychlý přechod do protiútoku, ale zastavil je hvizd rozhodčího. Ten totiž viděl ofsajd.
10:45
Michael Del Zotto zavezl puk a následna nahrál na Matse Zuccarella, který zleva pálil na Holtbyho.
09:44
Puk končí po rozehře hostů na washingtonské střídačce.
09:27
Blueshirts vyhazují na zakázané uvolnění a hra se po delší době přerušuje.
08:34
Rangers jsou v plném počtu.
08:26
Ovečkin při střele láme hůl a domácí vyhazují.
07:37
Ovečkin pálí zprava, ale Lundqvist puk chytá svým betonem!
07:28
Greenova další střela. Tu tentokrát blokuje Ryan Callahan.
06:56
Green pálí z vrcholu rozestavěného deštníku. Mimo.
06:34
Máme tu první vyloučení utkání. Dvě minuty dostává domácí Derek Dorsett. Diváci reagují hlasitým bučením, protože se domnívají, že obranný zákrok byl naprosto čistý.
06:08
Perreault situaci dvou proti jednomu řeší střelou, ale Lundqvist zasahuje pravým betonem!
05:21
Alexandr Ovečkin pálí hned po vjetí do útočného pásma, ale netrefuje branku.
04:33
Jezdci opět kombinují v útoku. Holtby si připisuje dva zákroky – nejdříve proti dlouhé střele Ryana McDonagha a pak i proti dorážce Ricka Nashe.
03:52
Washingtonu se podařilo puk vyvést na druhou stranu kluziště. Od modré čáry to pak zkoušel Mike Green.
03:19
Steve Eminger pálí od modré.
02:56
Ranger jsou lepším týmem. Capitals teď zamkli v jejich obranném pásmu.
02:12
Blueshirts si vytvořili dobrou šanci! Ryane Clowe se s pukem natlačil do branky, ale Braden Holtby odmítl rychlou branku ve své síti!
01:48
Hosté poprvé prověřují Henrika Lundqvista. Ten po zákroku hru přerušuje.
00:55
Dobré první střídání domácích, kteří strávili v útočném pásmu téměř minutu.
00:07
Jezdci utkání zahajují nastřelením puku do útočného pásma.
00:01
Utkání začne za několik málo chvil.
Dobrý den, vítáme Vás u sledování onlajnu ze zápasu mezi domácími New York Rangers a hostujícími Capitals z Washingtonu.

NEW YORK RANGERS: Rangers byli před sezónou mnohými hokejovými experty pokládáni za jednoho z favoritů na Stanley Cup. Ve zkrácené sezóně ale podávali velmi nevyrovnané výkony, což mělo za následek proklouznutí do play-off až ze šestého místa. V prvních dvou zápasech s Washingtonem se pak Blueshirts trápili s koncovkou – měli vstřelený pouze jeden gól. To se ale změnilo se zápasem číslo tři, kdy v prvním domácím zápase zvítězili 4:3 a získali tak svůj první triumf série.

WASHINGTON CAPITALS:
Caps vstoupili do sezóny hodně rozpačitě. Jejich začátek byl dokonce tak špatný, že se dlouhou dobu povalovali u dna Východní konference. S přibývajícími zápasy (a s výměnou trenéra) ale přicházelo postupné zlepšování výkonů a ruku v ruce s tím i příznivější výsledky. Washington nakonec skončil první ve své divizi, čímž si zajistil postup do play-off ze třetího místa. Své úvodní dva duely na domácí půdě zvládli Capitals parádně – po výhrách 3:1 a 1:0 v prodloužení se mohli těšit nejen z vedení 2:0 na zápasy, ale hlavně z téměř úplného vymazání ofenzívy soupeře. V prvním venkovním utkání ale přišla prohra, takže Caps zbyl již jen jednozápasový náskok.

Kdo pro sebe urve čtvrté utkání série? Budou to domácí Rangers, protože prozatím v této sérii fungovalo přísloví „můj dům, můj hrad,” nebo to budou Capitals, kteří se po prohře vybičují k ještě lepšímu výkonu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.