Boj mezi Washingtonem a New Yorkem je u konce a já si Vás dovolím přesměrovat na utkání českého hokejového národního týmu, který po dvou třetinách prohrává se Švédskem 1:2.
Já Vám děkuji za pozornost a přeji hezký víkend.
3. Braden Holtby (WSH) 24 zák., 0 gólů, 100,0%
Neuvěřitelný zápas je u konce! První třetinu jsme mohli vidět vyrovnané utkání, v těch dalších třetinách byla k vidění jasná převaha domácího celku. Za zmínku stojí výkon brankářů na obou stranách, jak Lundqvist, tak i Holtby dnes chytali perfektně. Šťastnějšími jsou nakonec hráči z hlavního města USA, když se v 68. minutě zápasu v přesilové hře prosadil obránce Mike Green a ukončil tak dnešní urputný boj.

Střely za celý zápas: 38:24
68:00
Washington právě vstřelil branku!
Tlak domácího mužstva byl znásoben přesilovkou a domácí se konečně prosazují! Mike Ribeiro si vyměnil kotouč s MIKEM GREENEM, který se trefuje přímo k tyčce. Asistence: Mike Green, Alexander Ovechkin.
67:06
Na dvě minuty za zdržování hry odchází McDonagh.
67:00
Greenova střela skončila na vyrážečce brankáře hostů.
66:30
Velký tlak první formace Capitals. Ovechkin pouze do hrudě Lundqvista.
66:08
McDonagh nepustil svého soupeře ke střele.
65:42
Oddechový čas pro hosty.
65:42
Jezdci vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.
64:58
Washington tlačí svého soupeře. Od modré to zkoušel Erskine, poté Carlson. V obou případech Lundqvist kryje.
64:28
Ovechkin to zkoušel na Lundqvista přes obránce. Brankář si s jeho střelou poradil.
63:51
63:34
Jezdci se nemohou dostat do útočné třetiny.
63:07
Fehr měl šanci na druhé straně, bohužel pro domácí se neprosadil.
62:37
Hostům se zatím nepodařilo vystřelit.
61:51
Steve Oleksy se provinil nedovoleným zákrokem a odchází na dvě minuty.
61:47
Chimera dobrým napadáním vybojoval puk v útočné třetině a nahrával před branku, tam nikdo nebyl.
60:57
Vhazování ve středovém kruhu.
60:26
Hosté se usídlili v útočné třetině, Ribeiro vyhazuje rukavicí mimo hrací plochu.
60:01
V základní hrací době se nerozhodlo. Družstva se rozchází po třetí třetině do kabin za bezbrankového stavu. Dnešní utkání se rozhodně v prodloužení, těšme se na něj.
60:00
59:52
V základní hrací době se nerozhodne.
59:15
Po prozkoumání videorozhodčím se vylučovat nebude.
59:05
Oba celky pečlivě brání, nikomu se nedaří dostat se do útoku.
58:14
57:40
Richards to zkoušel od modré, Holtby vyrazil a obránci vyhazují.
57:52
A znovu.
56:55
Washington se osvobozuje.
56:14
Na tresnou lavici odchází Troy Brouwer za sekání.
56:14
Rick Nash trefuje tyč Holtbyho klece.
55:23
Domácí reklamují vyhozený kotouč z obranného pásma na straně Rangers. Bez úspěchu.
54:55
Domácí stále v útočném pásmu.
54:16
Zakázané uvolnění Washingtonu.
53:50
Tak tečovaná střela i na straně Rangers.
53:24
Johansson to zkoušel bekhendem. Jeho pokus byl zřejmě zblokovaný a skončil za brankou.
52:48
Ovechkin v dobré střelecké příležitosti ještě hledal Ribeira.
52:25
Erat s Alznerem udrželi kotouč v útočné třetině.
51:40
Domácí v útočném pásmu, fanoušci skandují!
50:55
Nádherný zákrok Lundqvista, když zakročil proti střele Chimery.
50:33
Chimera zblokoval střelu Stralmana a pomohl tak dostat se do útoku.
50:05
Hagelin pouze nahodil na Holtbyho.
49:12
Nebezpečný brejk hostů zhatil Erskine.
48:31
A Nash znovu v šanci, zkoušel z prostoru mezi kruhy.
48:02
Nash ve velké příležitosti, Holtby s menšími problémy ukryl kotouč ve výstroji.
47:32
Boyle to zkusil příklepem, těsně minul.
46:54
Beagle zatáhl kotouč podél mantinelu. Čtvrtá formace Washingtonu v útočném pásmu.
46:02
Tlak Washingtonu zeslábl, šanci dostávají i hosté.
45:20
Backstrom nahrál na volného Johanssona, ten poměrně zbytečně mu kotouč vracel zpět.
44:46
Ribeiro zatáhl kotouč do útočné třetiny, tam jej ztratil.
44:11
Callahan důrazně dorážel, to se nelíbí obráncům domácích.
44:04
Nyní icing domácího týmu.
43:20
Carlsonova střela od modré byla ještě tečována, Lundqvist ji vyrazil.
42:49
Domácí zůstali v tempu z druhé třetiny. Jezdci nejsou schopni usadit se v útočném pásmu.
42:16
A Capitals znovu v útočném pásmu.
41:38
Johansson se po hezké kombinaci celého útoku nedostal ke střele.
40:52
Oba celky vstoupily do třetí třetiny opatrně.
40:01
Tak ani ve druhé třetině nepadla žádná branka. Tak, jak jsme mohli po první třetině říct, že je utkání vyrovnané, po téhle třetině to tvrdit nemůžeme. Více ze hry měli hráči domácího Washingtonu. Proti nim stojí výtečný Lundqvist. Dnešní utkání může rozhodnout jediná branka, které z mužstev bude v druhém utkání této série úspěšnější?

Střely na branku ve druhé třetině: 13:12
40:00
39:35
Brouwer se natlačil až před Lundqvista, nepodařilo se mu vystřelit.
39:11
Ovechkina zastavil odpískaný ofsajd.
39:00
Je tu poslední minuta druhé třetiny.
38:48
Zuccarello zablokoval tvrdou střelu kapitána domácích.
38:07
Nyní nádherná souhra první útočné formace Washingtonu. Backstrom minul po křižné přihrávce od Ovechkina.
37:45
Boyle vyslal na Holtbyho nebezpečnou bekhendovou střelu, Powe se dostal ještě k dorážce.
36:58
Střela Dorsetta nenadělala Holtbymu žádné problémy.
36:35
Ward zkoušel tečovat střelu Oleksyho, to se mu nepovedlo.
35:55
Jezdcům se nedaří dostat se do útočné třetiny. Washington má značnou převahu.
35:05
Ovechkin nahazoval na branku, kde jeho pokus tečoval Chimera.
34:42
Backstrom to znovu zkoušel, jeho pokus byl sražen některým z obránců.
34:15
Ribeiro to zkoušel na rameno Lundqvista, ten mu radost neumožnil.
34:06
Stralman to zkoušel z rohu, skóre stále bezbrankové.
33:46
Utkání je momentálně velmi kouskované, jsme svědky mnoha přerušení na obou stranách. Momentálně vhazování ve středovém kruhu.
33:30
Po dlouhé době si na puk sáhl i Holtby. Vhazovat se bude po jeho levici.
32:35
Washington má velkou převahu. Utkání zatím stále bez branek.
32:01
Wardova přihrávka neprošla až na Beagla, u kotouče Rangers.
31:20
Oleksy tvrdě vypálil od modré, Lundqvistův beton připraven.
30:25
Backstrom vyslal tvrdou střelu po Johanssonově zadovce.
29:55
Ani jednomu z celků se po nahození nedaří ukořistit kotouč v útočné třetině.
29:16
Útoky obou týmů končí na připravené obraně.
28:41
Powe se ocitl ve velké šanci. Holtby si svou tyčku pohlídal a kotouč nepropustil.
28:01
Otěže zápasu přebírají hráči Capitals, když jsou momentálně aktivnějším týmem.
27:28
Obě mužstva v plném počtu.
27:16
Volný Johansson v obrovské příležitost nepřehodil Lundqvista.
26:38
Callahan se zkoušel dostat před Holtbyho, to mu domácí obránce zamezil.
25:53
Střela od modré byla ještě tečována a prošla těsně vedle tyčky Lundqvista.
25:28
A znovu vylučování na obou stranách. Na té domácí odchází Ward za nedovolené bránění. Za hosty odchází Dorsett rovněž za nedovolené bránění.
25:11
Backstromova formace opět v útočném pásmu.
24:42
Girardi to zkoušel z úhlu, brankář domácích znovu pozorný.
24:02
Callahan dobře vystřelil z mezikruží, jeho střelu Holtby vyrazil vyrážečkou mimo nebezpečí.
23:39
Vhazování po pravici Holtbyho.
22:40
Carlsonovu střelu se snažil tečovat Fehr, brankář hostů je dnes více než jistý.
21:59
Ovechkin se krásným manévrem dostal až před Lundqvista, ten jeho střelu vyrazil ramenem.
21:31
Jezdci vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně a nehodlají opustit útočnou třetinu.
21:10
20:43
Callahanova střela zblokována některým z domácích obránců.
20:14
Vhazování vyhráli znovu domácí, do šance se dostal Brouwer!
20:01
Jsme svědky vyrovnané série, čehož je důkazem i vyrovnanost dnešního zápasu, potažmo první třetiny. Mohli jsme vidět pohledný a defenzivní hokej, který dokazuje důležitost dnešního utkání. Šance byly k vidění na obou stranách, avšak brankáři obou celků jsou pozorní. Do druhé třetiny oba celky vstoupí pouze ve čtyřech hráčích, jelikož hráčům budou pokračovat tresty za hrubost z první třetiny.

Střely na branku v první třetině: 12:7
20:00
19:41
Carlson se dostal k dorážce, Lundqvista nepřekonal.
19:10
Za potyčku si dvouminutový trest odpykají Zuccarello a Green.
19:10
Brad Richards vyzkoušel pozornost Holtbyho, vzniká z toho potyčka za brankou domácích.
18:31
Třetí formace Capitals dělá velké problémy obráncům z New Yorku.
18:08
Lundqvist teď podržel svůj tým. Nejprve vychytal ve velké šanci Perreaulta, následně si poradil i se střelou Carlsona.
17:58
17:28
Ovechkin hezky našel Erata, ten ještě hledal lépe postaveného hráče.
17:03
Ovechkin to zkoušel od modré, Rangers vyhazují.
16:24
Jezdcům se podařilo vyhodit.
15:58
Na dvě minuty za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Derek Dorsett.
15:20
Moore zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde jej přenechal svým spoluhráčům. Washingtonu se nedaří vyhodit.
14:45
Žádnému z týmů se momentálně nedaří založit útok.
14:02
Nakonec přerušení na druhé straně.
13:41
Washington pokračuje v tlaku a okupuje útočné pásmo.
13:09
Ovechkinovi se nedařilo přejít do útočného pásma.
12:22
Hra je nyní hodně ofenzivní, když chvíli útočí jeden, později i druhý tým.
11:42
Erat si vyměnil kotouč s Ribeirem. Prvnímu jmenovanému se nakonec podařilo vystřelit.
10:51
Jezdci znovu v útočné třetině, v dnešním zápase jsou zatím aktivnější.
10:20
Hillenovu střelu od modré se podařilo Ovechkinovi ještě tečovat, Lundqvist jeho střelu pokryl.
09:51
První formace Capitals dělá hostům dalším problémy, ti raději vyhazují na zakázané uvolnění.
09:43
Alzner střílel z rohu mezi betony, neuspěl.
09:10
Callahan to zkusil od modré příklepem, Holtby připraven.
08:26
Stepan to z velké blízkosti zkoušel bekhendem, překonat Holtbyho se mu nepodařilo.
08:12
První útok domácích je velmi aktivní a pořád sídlí v obranném pásmu Rangers.
07:25
Ovechkin dokázal vystřelit, Lundqvist připraven.
07:19
06:30
Callahan hledal spoluhráče před brankou, tam byl pouze bránící Oleksy, který vyhazuje.
06:06
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
05:36
Stejná situace, tentokrát po střele Richardse.
05:30
Hagelinova střela skončila v lapačce brankáře Holtbyho.
05:19
Za napadení odchází Troy Brouwer.
05:10
Rangers čeká přesilovka, momentálně využívají výhodu.
04:26
Zakázané uvolnění New Yorku.
04:02
Rangers jsou aktivnějším celkem, Del Zotto ve velké šanci pouze do Holtbyho.
03:40
Holtbyho zachránilo břevno a to po Stralmanově střele.
03:21
Ani jednomu z mužstev se nedaří udržet se delší dobu ve třetí třetině.
02:48
Del Zotto od modré těsně minul.
02:25
Fehr zkoušel vystřelit, jeho pokus vyrazil Girardi do ochranné sítě.
02:05
Ovechkin ztratil kotouč, k němu se dostává Rick Nash.
01:42
První útočná formace Capitals kombinuje v útočném pásmu.
01:45
Ribeiro nahrával před branku Eratovi, tomu se nepodařilo přesně zakončit.
00:55
Jezdci se usadili v útočné třetině, Derek Stepan v šanci.
00:25
Je tu první přerušení, vhazování ve středu hřiště.
00:10
Domácí vyhráli úvodní buly a dostali se do útočné třetiny.
00:01
Místo Kreidera nastoupí na straně Rangers Derek Dorsett.
Ve Verizon Center je vše připraveno k začátku utkání. Domácí Washington nastoupí v dresech červeno-modrých, to hosté z New yorku nastoupí v bílo-modré kombinaci.

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Alzner, Green – Erskine, Carlson – Hillen, Oleksy – Johansson, Backstrom, Ovechkin – Erat, Ribeiro, Brouwer – Chimera, Perreault, Fehr – Hendricks, Beagle, Ward

New York Rangers: Lundqvist (Biron) – McDonagh, Girardi – Del Zotto, Stralman – Eminger, Moore – Hagelin, Stepan, Callahan – Nash, Richards, Zuccarello – Pyatt, Brassard, Kreider – Newbury, Powe, Asham

Rozhodčí: Furlatt, St. Laurent – Gibbs, Racicot.
New York Rangers

Jezdci se do letošní play-off dostali ze šesté příčky a narazili tak na mužstvo, které se jim podařilo vyřadit ve druhém kole loňského play-off.
V letošním play-off je situace výhodnější pro Capitals, kterým se podařilo postoupit z lepší pozice. To se projevilo při prvním utkání, kdy se sice Rangers dostali do vedení zásluhou Hagelina, ale potom už dával góly jen soupeř. Můžeme se těšit co nám dnešní zápas nabídne a zda se jezdcům podaří "brejk" na ledě domácího celku.

Tři nejproduktivnější hráči týmu ze základní části:
Derek Stepan (18+26)
Rick Nash (21+21)
Brad Richards (11+23)
Washington Capitals

Ambiciózní celek Capitals ve své historii ještě nedokázal získat Stanleyův pohár a letošní zkrácená sezóna bude určitě velká příležitost. Domácí celek Washingtonu se po triumfu ve své jihovýchodní divizi dostal do vedení i v prvním kole play-off.
V prvním utkání série se mu podařilo zvítězit 3:1 a to díky vyrovnávací brance Ovechkina a dvěmi slepenými brankami Johanssona a Chimery, které padly během 46 sekund. Podaří se tomuto celku i druhé utkání a odjede tak do New Yorku s náskokem dvou vítězství?

Alexander Ovechkin (32+24)
Mike Ribeiro (13+36)
Nicklas Backstrom (8+40)
Vítejte u přenosu nejprestižnější hokejové ligy světa. Za oceánem se svádí boje play-off a my máme možnost být svědkem jednoho z nich. V hlavním městě USA se zápas mezi Washingtonem Capitals a New Yorkem Rangers odehraje v netradičním odpoledním čase.
První utkání se odehrálo v pátečních ranních hodinách a úspěšnějšími byli domácí Washington Capitals a ujmuli se tak vedení v sérii.
Stav série: 1:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.