Československá stopa v utkání:
Tomáš PLEKANEC (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:39
David KREJČÍ (BOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:49
Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:35
Dnešní utkání zvládli lépe domácí hokejisté, kteří si díky tomuto vítězství vynutili rozhodující sedmý zápas na ledě Bostonu. Gólman Price dokázal udržet čisté konto, hosté se nedokázali přes výtečnou obranu soupeře prosadit a většina střel byla zablokována, nebo skončila ve výstroji domácího gólmana. Vítězství pečetil v poslední třetině gólem do prázdné branky Vanek, když se hosté rozhodli více, než pět minut před koncem, k riskantní hře bez brankáře.
60:00
59:37
Tresty Boston: Zdeno Chára (hrubost) 2 minuty, další dvě minuty za sekání (odseděl Matt Fraser) a Jarome Iginla trest 2 + 10 minut osobní trest za hrubost (odseděl Shawn Thornton). 7
Montreal: Mike Weaver trest 2 + 10 minut osobní trest za sekání.
59:37
Ještě emoce na ledové ploše, hráči se tam do sebe pustili, rozhodčí je již roztrhli, budou se rozdávat tresty.
59:11
David Desharnais si ještě půjde odpočinout na trestnou lavici za podražení, hosté dohrají zápas s výhodou přesilové hry.
59:00
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a zároveň i celého zápasu.
57:38
Puk za brankou Canadiens, aktivita hostů je poloviční oproti tomu, co Bruins předváděli před obdrženým čtvrtým gólem.
56:24
Utkání se již může pouze dohrát, o vítězi šestého zápasu této série již není pochyb, o postupujícím tak rozhodne až poslední možný zápas v Bostonu!
56:-5
Montreal právě vstřelil branku!
David Desharnais vybojoval puk pro THOMASE VANEKA, ,který trefuje ze středního pásma odkrytou branku, byť se ještě Rask snažil naskočit ze střídačky na led a vrátit se do branky, je rozhodnuto! Asistence: David Desharnais.
55:33
Krejčí prohrál souboj s bránícím Bournivalem v útočném pásmu a puk míří ze třetiny Montrealu.
54:45
A hosté to zkouší bez gólmana, Rask zůstává na střídačce!
54:45
Oddechový čas pro hosty.
54:45
A domácí se osvobozují vyhozením puk u přes všechny čáry.
54:29
Patrice Bergeron netrefuje branku z pravé strany.
54:06
Boychuk s Krugem rozehrávají z vlastní třetiny, hosté se usazují ve třetině Canadiens.
52:48
Komerční přestáka.
52:35
A když už nějaká ze střele Bruins projde spletí hokejek bránících hráčů Canadiens, zasáhne výtečně chytající Price, případně na brankové čáře některý z jeho spoluhráčů...
52:06
Bergeron přihrává z pravé strany Marchandovi, jehož střela z mezikruží je – ano, opět zablokována!
51:38
Domácí odpalují puk přes všechny čáry, ale není to icing, hosté musí hrát.
51:06
Ano, je to tak, rozhodčí rozpažil, gól se ani tentokrát hostům vstřelit nepodařilo, puk za brankou čárou nebyl, potvrzuje videocentrum.
51:06
Skvěle tam za Priceho zasáhl Desharnais, který puk, povalující se na brankové čáře, již za zády gólmana, dokázal rukou odehrát z branky, tak uvidíme, co na to rozhodčí, ale mělo by to být jasné.
51:06
Závar před brankou Candiens, hosté tam mají ruce nahoře na oslavu gólu, ale sudí rozpažil, nicméně jde se ještě poradit s videocentrem.
50:54
Gallagher zablokoval střelu Cháry od modré.
50:29
Subban nedokázal dostat puk ze třetiny, elitní formace Bruins nyní svírá soupeře v jeho třetině.
50:00
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, to je v hokeji stále dost času, určitě i na vstřelení tří gólů, ale to by musel Boston co nejdříve skórovat.
49:10
R. Smith nahazuje puk do útočného pásma, spěchá za ním Marchand, kterému se ho nedaří vybojovat a domácí rozehrávají.
48:46
Nyní jejich "rozlet" zastavuje odpískaný ofsajd na útočné modré. Následuje komerční přestávka.
48:31
Hraje se dlouho bez přerušení, hosté zvyšují obrátky, stále ještě mají čas na to, aby se vrátili do zápasu.
47:09
Plekanec střílí z pravé strany, v útočném pásmu soupeře, Rask vyráží do rohu.
46:46
Boston se po návratu Lucice drží v útočném pásmu, defenziva Canadiens má plné ruce a nohy práce.
45:58
45:25
Hosté se zatím v pohodě brání, domácí se nemohou dostat na delší dobu do útočného pásma.
45:00
Markov nezachytil na útočné modré další vyhozený puk ze třetiny Bruins.
44:41
Ale jen na okamžik, než se Bergeronovi podařilo zachytit puk a osvobodit svůj tým.
44:27
Subban nahazuje puk za branku Bruins a domácí se dostávají do třetiny.
44:05
Vhazování ve třetině Bostonu, hosté získávají puk a odpalují ho přes všechny čáry.
43:58
Vylučuje se, na trestnou lavici odchází bostonský Lucic za podražení, domácí si zahrají přesilovou hru.
43:39
Max Pacioretty si sjíždí z levé strany před branku, pokládá si Raska, ale nakonec se dostává z úhlu a trefuje pouze boční síť!
43:05
Na druhé straně souboj Bergerona s Plekancem, útočník Bostonu má blíže k puku.
42:15
Bartkowski nahazuje puk do třetiny Montrealu, ale tam obrana dobře zapracovala a odehrává ho znovu do středního pásma.
41:56
Branka za Raskem posunuta, hra přerušena. Předtím tam bránící Beaulieu dostal nepříjemný úder pukem někam do levé nohy a hodně to bolelo, soudě dle jeho výrazu a odkulhání na střídačku.
41:15
Chára nedovolil Bourquemu vystřelit, dobrý obranný zákrok slovenského beka.
40:55
Canadiens v útočném pásmu, Desharnais pálí nepřesně z pravé strany a hosté dostávají puk ze třetiny.
40:29
Střelu Boychuka z pravé strany Price chytá a přerušuje hru.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:35 hodin.

Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:14
Skončila druhá třetina, která byla dlouho vyrovnaná a gól mohl vstřelit kterýkoliv tým. Na obou stranách však dominovali oba gólmani, až přišla 36. minuta, kdy si za obranu najel na vyhozený puk Pacioretty, který se poté tváří v tvář Raskovi dokázal prosadit. Ale to nebylo ze strany Canadiens vše, třetí gól pak přidal ve 38. minutě Vanek při přesilové hře a stanovil tak konečné skóre po čtyřiceti minutách.
40:00
39:32
Lucic proniká po levé straně do útočného pásma, Iginla se poté dostává ke střele z mezikruží, ale opět je tento pokus zablokován obránci Canadiens.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:14
Puk za brankou Raska, hostům se podařilo odehrát alespoň do středního pásma.
37:39
Zmatek před brankou Bruins, kde se dva hráči Canadiens snažili prosadit, ale nakonec se musel přihnat z levé strany THOMAS VANEK, aby volně ležící puk doklepl do odkryté branky, za záda ležícího Raska. Asistence: Max Pacioretty a Andrej Markov.
37:13
Ano, Campbell dostává za hru vysokou holí dvě minuty a domácí si zahrají přesilovou hru.
37:13
Hosté dostávají puk ze třetiny, ale rozhodčí ve středním pásmu přerušují hru, bude se vylučovat?
36:36
Nakonec střílel od modré Bartkowski, jeho pokus Price vyráží a domácí okamžitě kontrují, Rask musí zasahovat po střele Bourqueho, hra přerušena.
36:20
Krejčí s pukem na pravé straně, v útočném pásmu, ale místo střely přihrává.
35:45
Je to dnes hodně zřetelné – Boston se trápí v koncovce, spousta střel je nepřesných či zblokovaných, to se pak těžko dávají góly.
35:29
Ovšem to již neplatí, protože MAX PACIORETTY si dokázal najet na vyhozený kotouč ze třetiny Canadiens a byť bráněn Chárou, dokázal svůj únik gólově zakončit. Asistence: Nathan Beaulieu a Mike Weaver.
35:09
Probíhá poslední pětiminutovka druhé třetiny, stále platí, že domácí hájí těsné vedení.
34:41
Komerční přestávka.
34:29
Bránící Kevan Miller musel nyní strpět tvrdé ataky na mantinel, hlavně ten druhý od Weavera stál opravu za to!
33:46
Puk ve třetině Bruins, Briere se k němu snaží dostat, marně, hrají hosté.
33:14
Střelu Krejčího z levé strany Price v pohodě chytá a přerušuje hru. Následuje další komerční přestávka.
32:53
Gorgesovi se daří dostat puk ze třetiny, hraje se ve středním pásmu.
32:40
Hosté nahazují puk do útočného pásma.
32:00
Puk v lapačce Priceho, který přerušuje hru, čas pro reklamní přestávku.
31:39
Jemelin dostává puk ze třetiny, Boston si ale udržuje mírnou převahu.
30:39
Thomas Vanek vybojoval puk na pravé straně a pohotovou střelou z úhlu donutil Raska k zákroku.
30:08
Subban vyčkává se střelou na pravé straně, sjíždí si blíže k brance Bruins, ale jeho pokus míří vedle.
29:24
Až nyní se elitní řadě Canadiens daří dostat puk do třetiny Bostonu.
28:46
Iginla zkouší z levé strany pozornost Priceho, ten v pohodě vyráží. Hosté však nyní tlačí svého soupeře v jeho třetině.
28:19
Boston i po skončení přesilové hry útočí, po střele Millera se Lucic snaží před Pricem dostat puk do branky, marně.
27:08
26:49
Marchand pálí z pravé strany, ale netrefuje branku, puk příliš přizvedl, rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování ve středním pásmu.
26:38
Bruins v útočném pásmu, vůbec poprvé v přesilovkovém rozestavení.
26:23
Při vlastním oslabení se Pacioretty dostává do třetiny Bruins, byť nemůže vystřelit, získává velmi cenné vteřiny.
25:53
Zdeno Chára uplatňuje své fyzické parametry v osobních soubojích, přesvědčil se o tom nyní i obránce Jemelin.
25:29
Puk ve středním pásmu, hosté nahazují, Price za brankou zastavuje puk a pomáhá tak defenzivě.
25:08
Bude se vylučovat, hosté si zahrají přesilovou hru, rozhodčí posílají za hákování na trestnou lavici nejproduktivnějšího hráče Montrealu, P.K. Subbana.
24:23
Beaulieu naskakuje ze střídačky a hned se v útočném pásmu dostává ke střele z levé strany, ale netrefuje branku.
23:08
Gionta postupuje po pravé straně, dostává se do útočného pásma, bruslí s ním i Eller, ale ten nedostává přihrávku, hrají hosté.
22:28
Přihrávka rukou, signalizují rozhodčí a vrací hru do třetiny Bostonu.
22:01
21:34
Gallagher znovu ve velké šanci, ani tentokrát však puk po jeho střele nekončí v síti, když z levé strany netrefuje odkrytou část branky!
21:21
Plekanec bekhendem nahazuje puk do třetiny Bruins.
20:55
Hosté se zatím ale v pohodě brání, puk ve třetině Canadiens.
20:01
20:00
Dougie Hamilton dostal na konci první třetiny trest za hrubost a domácí tak mají v úvodu druhé třetiny výhodu přesilové hry.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:37 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Montreal Canadiens: 11

Československá stopa v utkání – po první třetině:
Tomáš PLEKANEC (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:45
David KREJČÍ (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:30
Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:24
V první třetině se již víc nestane. Oba týmy mají "odpracováno" a mohou jít do kabin načerpat další síly do nadcházejícího průběhu zápasu, v němž zatím vedou domácí 1:0, když zatím jediný gól vstřelil hned ve třetí minutě Eller. Zhruba prvních deset minut se neslo výhradně v režii domácího týmu, který byl lepší a přehrával soupeře, pak Boston hru vyrovnal a v závěru třetiny i častěji ohrožoval branku Canadiens.
20:00
19:27
Střelu Krejčího z pravé strany Price chytá a znovu přerušuje hru, tentokrát se bude vhazovat po jeho levici.
19:06
Fraser se dostává ke střele v útočném pásmu, jeho pokus Price v pohodě chytá. Hra přerušena, vhazování ve třetině Montrealu.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:45
V souboji dvou Čechů úspěšnější Krejčí, Boston dostává puk ze třetiny.
18:37
Rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování po pravé ruce Raska. Na vhazování Krejčí a Plekanec.
18:24
Střelu Boychuka z pravé strany zachytil Desharnais a domácí spěchají do protiútoku.
17:38
Oba týmy již v plném počtu.
17:35
Ofsajd Montrealu na útočné modré, rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování ve středním pásmu.
17:10
Při hře čtyř proti čtyřem mají více ze hry hosté, kteří se ale nedokáží prosadit v útočném pásmu, defenziva Canadiens pracuje zatím na výtečnou.
16:47
Gorges uzmul puk Krejčímu ve vlastní třetině, dobrý obranný zákrok.
16:16
Eriksson od modré spíše nahazuje na branku Canadiens, ale Price raději přerušuje hru, nechce riskovat. Vhazovat se bude po jeho levici.
15:38
Vylučuje se, na trestnou lavici usedá právě Bergeron, ale také domácí Subban, to znamená, že se bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách.
15:38
Bekhendovou střelu Patrice Bergerona Price chytá a raději přerušuje hru.
15:02
Následuje komerční přestávka.
14:59
Nasazení domácích je vysoké, Canadiens skvěle bruslí, dohrávají souboje, hosté zatím nestíhají.
14:23
Hosté odehráli téměř celou přesilovou hru v nezměněném složení, i přesto, že se útočící pětici příliš nedařilo.
14:05
Na ledě zůstává stále stejná pětice Bostonu, která si ale nedokázal zatím získat útočné pásmo.
13:38
Canadiens se zatím ale v pohodě brání, žádné velké nebezpečí pro branku Priceho.
13:12
Iginla zaváží puk do útočného pásma, hosté to zkouší s Iginlou, Lucicem, Chárou, Krejčím a Krugem.
12:50
Hosté bojují o puk v rohu třetiny Canadiens, ale domácím se daří dostat puk ze třetiny.
12:23
Za hru vysokou holí odchází na trestnou lavici domácí Mike Weaver a je tu první přesilová hra v zápase, kterou si zahrají hosté.
11:54
Ofsajd Bostonu, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
11:23
Plekanec vybojoval puk v útočném pásmu a z pravé strany nachází Kruga, který jen lehce tečuje jeho přihrávku, Rask pohotově vyráží.
10:59
Střela Boychuka od modré míří pouze vedle branky.
10:38
Briere ztrácí puk v útočném pásmu a musí se pohotově vracet, hosté hrozí z rychlého protiútoku.
09:33
Elitní formace Canadiens dělá hostům velké starosti, dokáže si vytvořit šance a dostat Bruins pod tlak.
09:03
Na druhé straně zablokoval Chára střelu Subbana, ale domácí přesto zůstávají v útočném pásmu.
08:47
Nenápadná akce Bostonu, kdy Loui Eriksson nastřeluje z pravé strany horní tyčku Priceho branky!
08:01
Bournival zkouší po pravé straně proniknout do útočného pásma, to se mu také daří, ale nedostává se ke střele.
07:23
Dougie Hamilton v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.
06:56
Závar před brankou Bruins, nejprve Gallagher tam z levé strany bekhendem zkouší dostat puk za brankou čáru, skvělý Rask holí vyráží, poté Desharnais pálí z mezikruží, ani tato střela nekončí gólem.
06:41
Puk za brankou Raska, domácí úspěšnější a mohou ohrozit branku Bruins.
06:12
Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
06:05
Hraje se ve výtečné atmosféře, domácí mají převahu, co dokumentuje další střelu Canadiens, Dale Weise z pravé strany trefuje pouze Raska.
05:36
Desharnaisovi "utíká" puk na levé straně, ale přesto domácí zůstávají v útočném pásmu.
05:09
Pacioretty se dokázal prodrat do útočného pásma, hosté se musí bránit.
03:59
Z levé strany střílí Iginla, dobrá akce hostů, ale Price chytá a přerušuje hru.
03:25
Plekanec při práci v defenzivě, vede si výtečně, puk opouští třetinu Canadiens.
02:59
S. Thornton nahazuje puk do útočného pásma, hrají ale domácí.
02:11
LARS ELLER si sjel před branku, kde se k němu odráží puk od zadního mantinelu a nikým nehlídán dává první gól zápasu. Bez asistence.
01:47
Bleskový a přesný pas na Giontu, který čekal na modré, nabruslil si z pravé strany před Raska, který jeho střelu z pravé strany chytá.
01:06
Krejčí postupuje s pukem po pravé straně, najíždí mu také Lucic, který dostává přihrávku, ale netrefuje branku, dobrá šance hostů.
00:01

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Markov, Jemelin, Gorges, Subban, Beaulieu, Weaver – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Bournival, Plekanec, Vanek – Bourque, Eller, Gionta – Prust, Briere, Weise

Boston Bruins: Rask (C. Johnson) – Chára, Boychuk, Krug, Hamilton, Barkowski, Miller – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, R. Smith – Fraser, Soderberg, Eriksson – Paille, Campbell, S. Thornton

Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland – Amell, Nansen.
Vítejte u onlajn přenosu 6. utkání 2. kola play-off NHL mezi týmy Montreal Canadiens a Boston Bruins.
Přehled dosavadních utkání v sérii:

1. utkání
Boston Bruins – Montreal Canadiens
3:4 po pr. (0:1, 0:1, 3:1 – 0:0, 0:1)
43. R. Smith (Marchand, Hamilton), 47. Krug (Lucic, Bergeron), 59. Boychuk (Marchand, Eriksson) – 12. Subban (Markov, Plekanec), 24. Bourque (Eller), 53. Bouillon (Gionta, Bourque), 85. Subban (Markov, Briere)

2. utkání
5:3 (1:0, 0:2, 4:1)
14. Paille (Soderberg, Meszároš), 51. Hamilton (Marchand, Bergeron), 55. Bergeron (Marchand), 57. Smith (Krug, Chára), 59. Lucic (Krejčí, Miller) – 22. Weaver (Plekanec, Gallagher), 39. Vanek (Subban, Pacioretty), 47. Vanek (Subban, Desharnais)

3. utkání
Montreal Canadiens – Boston Bruins
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
11. Plekanec (Vanek, Subban), 15. Subban (Eller, Weise), 34. Weise (Briere, Weaver), 60. Eller – 38. Bergeron (Krug, Marchand), 58. Iginla (Mezsároš, Lucic)

4. utkání
0:1 po pr. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
62. Fraser (Soderberg, Boychuk)

5. utkání
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
14. Soderberg (Eriksson, Bartkowski), 22. Smith (Hamilton, Soderberg), 22. Iginla (Krug, Chára), 55. Eriksson (Fraser, Soderberg) – 35. Gallagher (Plekanec, Markov), 58. Subban (Pacioretty, Markov)
MONTREAL CANADIENS
Nejproduktivnějším hráčem Canadiens v play-off je P.K. SUBBAN, který nasbíral dvanáct bodů za čtyři góly a osm přihrávek. V pořadí bodování play-off je pátý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Montrealu je Lars ELLER, který nasbíral osm bodů za tři góly a pět přihrávek a v bodování play-off je šestadvacátý.
BOSTON BRUINS
Nejproduktivnějším hráčem Bruins v play-off je Patrice BERGERON, jenž má devět bodů za tři góly a šest přihrávek a v pořadí kanadského bodování play-off je zatím šestnáctý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Bostonu je Torey KRUG, který stihl nasbírat také devět bodů za dva góly a sedm přihrávek a v bodování play-off je devatenáctý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:40.