Jiří Hudler (CGY) 1+1, 2 střely, čas na ledě 16:16
Radim Vrbata (VAN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:07
Tři hvězdy utkání:
1. Jiří Hudler (CGY) 1+1
2. Jonas Hiller (CGY) 28 zák., 1 gól, 96,6%
3. Henrik Sedin (VAN) 1+0
Calgary vyhrává tento zápas zcela zaslouženě poměrem 3:1, stejným náskokem vede v sérii. Pro Vancouver nastala složitá situace.
60:00
59:44
Hiller za pomoci obránců odolal náporu elitní formace hostů, kteří se nechtějí smířit s tím, že dnes nevyrovnaní stav série, naopak budou prohrávat 1:3.
59:25
Zakázané uvolnění znamená buly před brankou Calgary.
59:00
Poslední minuta.
58:58
Domácí se osvobozují vyhozením do středního pásma.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:51
Hiller kryje další střelu hostů. Vancouver odvolává brankáře, zkusí to v šesti s prázdnou brankou.
56:22
Vrbata a Sedinovci jsou v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do ideální střelecké pozice.
56:00
Zbývají poslední čtyři minuty v základní hrací době.
55:20
Domácí kontrolují hru, soupeře do žádných vyložených šancí nepouští. Utkání chtějí v klidu dohrát.
54:34
Komerční přestávka.
54:14
Sedinovci s Vrbatou se snaží něco vymyslet před brankou, ale nedaří se jim to.
53:36
Hra se začíná přiostřovat. Matt Stajan měl na holi rozhodnutí, Millera nepřekonal.
52:50
Calgary má puk pod kontrolou ve středním pásmu.
52:31
Do konce základní hrací doby mnoho času nezbývá, a hosté stále prohrávají o dvě branky, mám takový pocit, že to dneska nevyjde.
51:21
51:13
Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Kosatek.
50:30
Utkání se dostává do své poslední desetiminutovky v regulérní hrací době.
49:58
Miller má puk za svou brankou, pokoušel se založit rychlou rozehrávkou útočnou akci, ale nepodařilo se mu to.
49:00
Čas z pohledu hostů běží hodně rychle, zatím se prakticky do gólové pozice nedostali.
48:20
Hraje se rychlý hokej bez přerušení, sudí nechávají hře volný průběh, což přispívá k celkovému dobrému obrazu hry.
47:10
Flames hrají s kotoučem na holi daleko od vlastní branky. Hostům nelze upřít snahu s výsledkem něco udělat, ovšem proti době hrající obraně Calgary a rozchytanému brankáři to nebude snadné se prosadit.
46:01
Kris Russell střelou zápěstím donutil Millera k zákroku, hra je přerušena.
45:32
Ryan Miller kryje střelu, kterou od modré čáry vyslal na jeho branku Benett.
45:00
Střelecky jsou aktivnější celkově hosté, v tomto ohledu vedou 18:13, ovšem na skóre se to podepisuje spíše negativně. Flames ze 13 střel proměnili hned 3.
44:05
Hraje se ve středním pásmu, domácí za hlasité podpory publika kontrolují hru.
43:16
Hiller kryje nahození Sedina.
42:50
Vancouver hraje aktivněji, na střely vede v této třetině 3:0.
41:12
Yannick Weber se probojoval do zajímavé pozice, kterou využít ovšem nedokázal. Hostující celek bojuje dál, ovšem má to těžké.
40:57
Derek Dorsett minul branku v dobré pozici.
40:32
Henrik Sedin střelou zápěstím trefil jen Jonase Hillera.
40:01
Druhá třetina branku nepřinesla, domácí hrají aktivněji, a stále vedou o dvě branky. Miller v brance hostů zatím neinkasoval.
40:00
39:39
Sam Bennett měl na holi další gól Flames, branku Kosatek minul.
39:17
Buly v obranném pásmu domácích, ti se ke kotouči dostali, a tak má Hiller volnější směnu.
39:00
Poslední minuta hry v této třetině.
38:21
Vancouverský Dam Hamhuis v dobré pozici v mezikruží nedokázal přesně trefit poskakující puk.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:54
Hostujícímu týmu se vůbec nedaří najít způsob, jak překonat obrannou hru domácích. Calgary brání velmi dobře a zodpovědně.
36:26
Jedinou šanci a střelu vyprodukoval Jannik Hansen, který pálil mimo.
35:11
V oslabení to zkušil San Mohahan, který pálil po přihrávce Hudlera.
34:58
Vyloučen Matt Stajan na dvě minuty za zdržování hry.
34:02
33:47
Hra přerušena pro přihrávku rukou. Buly ve středním pásmu.
33:15
Calgary musí od své vlastní branky zakládat další útočnou akci.
32:51
Postavení mimo hru píská se domácím.
32:21
Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho zajímavých příležitostí. Sudí nechávají hře volný průběh, zbytečně nepřerušují.
31:12
Více ze hra mají domácí, snaží se jednak hrát aktivně, na druhou stranu zodpovědně v obranné hře.
30:37
Hostující gólman kryje další střelecký pokus domácího týmu. Vancouver prohrává v sérii 2:1, dnes to bude mít hodně těžké, aby dokázal vyrovnat krok.
30:14
30:00
Utkání se nám dostává do své druhé poloviny, domácí stále vedou o dvě branky.
29:29
Ryan Miller toho moc neviděl, a tak bylo štěstí, že maskovaného muže hostujícího celku trefila povedená střela Jiřího Hudlera.
28:41
Gaudreau zblokoval střelu Edlera.
27:33
Luca Sbisa nedokázal střelou z mezikruží trefit branku, pravděpodobně jeden z beků tečoval puk vysoko nad.
26:15
Gólman hostů kryje puk, následuje komerční přestávka. Na trestnou jde Brandon Bollig osobní trest deset minut.
25:54
25:10
Derek Dorsett to zkusil v oslabení, jeho rána nebyla špatná, ale zároveň ne gólová.
23:54
Vyloučen hostující Brando McMillan na dvě minuty za krosček, kterým poslal k zemi Michaela Ferlanda. Přesilovka pro domácí.
23:51
Michael Ferland si probojoval do dobré střelecké pozice, Miller připraven.
23:31
V této třetině viděli jsme zatím dvě střely na branku, každý brankář zasáhl jednou.
22:32
Wideman pěkně zblokoval střelu Higginse, dobrý obranný zákrok.
21:40
Hostující Bo Horvat to nemyslel špatně, ale do dobré střelecké pozice se dostat nedokázal.
20:17
Alexandre Edler nevyl v koncovce přesný.
20:01
Miller nahradil v brance hostů Läcka.
20:01
První třetina nabídla čtyři branky. Domácí zatím školí soupeře z produktivity. Střely 7:11 a skóre 3:1. Úvodní tři branky padly v přesilových hrách.
20:00
19:28
Vyloučen Bo Horvat na dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro domácí.
19:19
Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení o dvě branky. Colborne přihrál na křídlo volnému TJ BRODIEMU, který střelou zápěstím prostřelil hostujícího gólmana, který se sedmé rány inkasuje třetí gól. Asistence: Joe Colborne, Mikael Backland.
18:55
Brandon McMillan střelou zápěstím z dobré vzdálenosti zkoušel překonat brankáře Jonas Hillera, ale neuspěl.
18:00
Henrik Sedin vyvezl kotouč z obranného pásma do střední zóny, kde jej odevzdal soupeři, a tak šel střídat, měl za sebou poměrně dlouhý pobyt na ledové ploše.
17:26
Daniel Sedin vyhrál buly nad Mattem Stanjanem, a tak mohou hrát hostující hráči. Ti jsou aktivnější střelecky, vedou 9:6, ovšem na skóre to příliš dopad nemá.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:12
Deryk Engelland střelou zápěstím z předbrankového prostoru chtěl poslat domácí do vedení 3:1, proti byl maskovaný muž jménem Läck, který celou situaci z pohledu Kosatek zachránil.
15:45
Sedin výborně zblokoval střelu Backlunda. Skvělý obranný zákrok hostujícího zkušeného hráče.
15:00
První třetina se blíží do svého konce.
14:18
TJ Brodie se proháčkoval do zajímavé střelecké pozice, kterou nedokázal zakončil povedenější střelou než lehkým nahozením na branku Läcka.
14:15
Komerční přestávka v době, kdy do konce prvního dějství chybí necelých pět minut.
13:59
Hudler nedokázal přesněji trefit poskakující kotouč, Vancouver rychle kontruje, Hiller nahození od modré pro jistotu kryje.
13:33
Hra je přerušena, píská se postavení mimo hru, kterým se provinil hostující celek. Buly ve středním pásmu na polovině domácích.
12:55
Hendik Sedin vyhrál buly nad Mikaelem Backlundem, a tak mají kotouč v moci hostující hráči.
11:36
Zajímavý pohled nabízí statistika zblokovaných střel 6:0. I toto dokumentuje, že Hillerovi pochopitelně výrazně pomáhají obránci, což se tedy o druhém týmu povědět nedá.
10:36
Komerční přestávka, na střely vedou hosté 8:3. Calgary ovšem ze tří střel hned dvakrát skórovalo. Velmi dobrá produktivita.
09:20
Třetí využitá přesilovka v necelých deseti minutách hry znamená vedení domácích. Russell připravil puk pro JIŘÍHO HUDLERA do dobré střelecké pozice, hráč Flames se svou šancí naložil přesně tak, jak bylo potřeba. Asistence: Denis Wideman, Kris Russell.
09:02
A právě Nick Bonino vyloučen na dvě minuty za hrubost.
08:55
Hosty dostat do vedení mohl Nick Bonino, který branku vůbec netrefil.
08:12
Vancouver právě vstřelil branku!
Vyrovnávací akci začal Daniel Sedin, který posunul na Edlera, ten našel HENRIKA SEDINA, jehož střelu mezi betony brankáře Hillera tečoval Russell. Asistence: Alexander Edler, Daniel Sedin.
07:08
Vyloučen domácí David Schlemko na dvě minuty za sekání proti Brandonu McMilanovi.
07:05
Chhris Higgins hrál před brankou velmi aktivně, Hiller si s jeho střeleckým pokusem s obtížemi dokázal poradit.
06:27
Komerční přestávka v době, kdy domácí vedou o jednu branku.
05:51
Sledujeme aktivní hru hostujícího celku, které vede na střely poměrně vysoko 6:2, ovšem domácích stačili dvě střely k tomu, aby skórovali.
04:44
Shaw Matthias nedokázal v dobré pozici trefit branku, střelu od modré zblokoval obránce Flames.
04:13
Hostující celek mohl vyrovnat, ovšem toho lze docílit za základního předpokladu, že hráč trefí puk mimo dosah brankáře. A přesně to se nepodařilo Linden Veyovi ani Chrisi Higginsovi.
03:23
Domácí využívají přesilovou hru, a tak se dostávají do vedení. Hudler posunul na Widemana, který viděl lépe postaveného a úplně volného JOHNNYHO GAUDREAUA, a ten už neměl problém poslat kotouč za Läcka, který se nestačil přesunout ke druhé tyčce. Asistence: Denis Wideman, Jiří Hudler.
02:58
Přesilovka se domácím vůbec nedaří, nemohou se dostat do střeleckých pozic, hostující bránící čtveřice stíhá se soupeřem bruslit.
01:44
Ronalds Kenins vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
01:26
Derek Dorsett bekhendovou stranou hole nedokázal překonat hostujícího brankáře, který si tak připsal dobrý zákrok.
01:16
Domácí tým se dostal do zajímavé pozice, akci zakončil Jiří Hudler střelou, která minula branku Läcka.
00:35
Oba týmy střídají, zahajovací formace střídají druhé lajny.
00:16
Matt Stajan sestřelil Christophera Taneva ve středním pásmu.

Vancouver: 2,68 – Calgary: 2,60

Podle těchto atributů je lepší Calgary Flames, na druhou stranu, rozdíly jsou velmi malé (přihlédneme-li k tomu, že je vyhodnocována dlouhodobá část čítající 82 utkání).
Československá stopa v zápase
Jiří Hudler (CGY) – 3 zápasy (0+0);
Radim Vrbata (VAN) – 3 zápasy (1+1).
Nejproduktivnějším domácím hráčem je Kris Russell mající na svém kontě gól a dvě asistence. Jedničkou v brance je Jonas Hiller, který ovšem neodchytal všechny zápasy, na pět minut pustil do branky Karriho Rämä.
Nejproduktivnějším hráčem hostů je Bo Horvat, který vstřelil gól a na dva přihrál. V brance je jasné místo pro Edie Läcka, který v sérii mezi tři tyče nikoho jiného nepustil.
Odehrané zápasy série
1. zápas Vancouver – Calgary 1:2 sestřih;
2. zápas Vancouver – Calgary 4:1 sestřih;
3. zápas Calgary– Vancouver 4:2 sestřih.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům světového hokeje. V tomto zápase play-off NHL proti sobě nastoupí Calgary Flames a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.