Milan Michálek (OTT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:00
Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:32
Tři hvězdy utkání:
1. Carey Price (MTL) 43 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Jean – Gabriel Pageau (OTT) 0+0
3. Brendan Gallagher (MTL) 1+0
Domácí tým svého soupeře dnes přestřílel 19:43, klíčovým mužem byl Carey Price, který neinkasoval, a skvělým výkonem pomohl Montrealu v postupu do dalšího kola play-off NHL. Naopak domácímu týmu, dnes po velmi dobrém představení, sezóna končí. Vyhrát může jen jeden, což dnes a v této sérii je Montreal Canadiens.
60:00
59:59
Montreal právě vstřelil branku!
A je to jasné. Ottawa v letošní sezóně končí v prvním kole. Pojistku postupu Montrealu střelou do prázdné branky zajistil MAX PACIORETTY. Bez asistence.
59:48
Price znovu úspěšný proti další střele soupeře.
59:42
Zakázané uvolnění hostů, buly v jejich obranném pásmu.
59:32
Price kryje další nebezpečný moment. Domácí fanoušci v hale stojí, modlí se. Hosté trefili před chvíli dalekonosnou střelou tyčku branky. Mohlo být hotovo, ale není, a tak drama pokračuje.
59:20
Hosté dostali puk z obranného pásma.
59:01
Poslední minuta.
58:57
Zibanejad to měl na hokejce, puk měl před odkrytou brankou, ale nedokázal ho zvednou přes brankáře Price.
58:51
Domácí se dostali do pořádného tlaku. Gólman Price nevěděl, kde má kotouč, ale udržel jej před brankovou čárou. Pak puk sudí ztratili z dohledu, hra je přerušena.
58:46
58:40
Domácí bez brankáře, zkouší to v šesti.
58:40
Veledůležitý zákrok Price. Zvládl se přesunout proti střelci, a tak zmenšit střelecký úhel.
58:20
Canadiens v útočném pásmu šetří čas.
58:00
Poslední dvě minuty základní hrací doby.
57:46
Hosté znovu vyhazují, hrají velmi dobře oslabení.
57:00
Hosté vyhazují.
56:46
Obrovská šance pro domácí, na trestnou jde za zbytečný faul Jacob De La Rose.
56:26
Canadiens hrají aktivně obrannou hru už v útočném pásmu.
56:00
Další minuta hry je pryč, což není dobrá zpráva pro Senátory.
55:34
Domácí se stále nemohou dostat stabilně do pásma, možná jistou roli hraji i nervozita.
55:00
Pět minut zbývá ze základní hrací doby tohoto utkání.
54:49
Další Komerční přestávka.
54:40
Domácí se nemohou dostat k náporu v útočném pásmu, což vzniká vinou dobré hry Montrealu. Ten si je moc dobře vědom, co by znamenala výhra v dnešním zápase, a tak pro to dělá maximum.
53:56
Brankář hostů kryje další šanci domácích. Na svém kontě má už 34 úspěšných zákroků.
53:00
Price lehce tečuje kotouč, který letí mimo jeho branku. Velmi zodpovědně hrají Canadiens.
52:25
Čas hraje do karet hostům, naopak domácí by jej nejraději zastavili.
51:29
Postavení mimo hru Senátorů. Komerční přestávka.
50:41
Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho šancí a gólových příležitostí. Ani jeden tým nechce udělat chybu. Hosté stále vedou, pokud vyhrají, postupují do dalšího kola, naopak pro domácí sezóna končí.
50:05
Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny.
49:18
Domácí hokejisté začínají své síly směřovat do útočení, a tak se hostům otevírá šance na brejky.
49:00
Domácí hráč sestřelil Gallaghera, který rychle přihrál na hůl Tomáše Plekance. Český hráč mířil na Andersona úplně sám, ale nedokázal ho překonat. Následuje komerční přestávka.
48:02
Bobby Ryan si nepřišel střelou zápěstím na brankáře Price.
47:21
Montreal jel dva na jednoho, hosté druhou branku nepřidali, neboť se v koncovce nedohodli. Obrovská šance Canadiens.
46:59
Střela Lazara nebyla přesná, rychlou ranou k křídla minul.
45:42
Domácí v plném počtu. Canadiens sehráli svou přesilovku výrazně lépe než soupeř ty své.
44:58
Dobře to sehráli hosté, ale domácí nakonec vyhazují.
43:45
Domácí vyhazují.
43:42
Vyloučen domácí Clarke MacArthur na dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilovka pro hostující celek.
42:50
Canadiens se zapomněli v útočném pásmu, a tak jeli domácí v přečíslení na Price, ten nakonec zasahovat nemusel, poslední přihrávka nebyla přesná.
42:08
Střelecky vedou domácí 30:17, což jen dokresluje převahu jednoho mužstva.
41:35
Domácí fanoušci ženou Ottawu vpřed, ovšem i oni vědí, že překonat brankáře Montrealu nebude úkol z kategorie snadno proveditelných.
40:45
Brankář Montrealu nyní na poslední chvíli dokázal zareagovat na tečovaný puk mířící za jeho záda. Velmi dobrý zákrok Price.
40:25
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Canadiens. Senátoři se dostali ke kotouči, Stone zakončil pobyt svého týmu v útoku střelou, se kterou si poradil gólman Price.
40:01
Úvodní vhazování třetí třetiny vyhráli hostující hráči, kteří stále drží jednobrankový náskok.
40:01
Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Domácí Senátoři zlepšili hru, ovšem naráželi na dobře hrají obrannou řadu soupeře podpořenou výborným brankářem. Přesilovky Ottawě absolutně nevycházejí.
40:00
39:20
Hosté mají puk pod kontrolou. Třetina se v klidu dohrává.
38:55
Hra přerušena, puk vylétl do hlediště,a tak má fanynka/fanoušek zajímavý a cenný suvenýr z tohoto utkání.
38:37
Erik Condra se probojoval k volnému kotouči, vší silou jej poslal na branku soupeře, ovšem Price zasahovat nemusel, puk letěl mimo.
38:00
Montreal se velmi dobře brání v oslabení, Senátoři se nemohou dostat ke střelbě. Tento faktor by mohl ovlivnit dnešní duel, a tedy i celou sérii.
37:52
37:23
Hra přerušena, domácí se dostali do postavení mimo hru. A tak musí pásmo znovu získat, což se jim na první pokus nepodařilo.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:40
Hosté se dostali do brejku, Max Pacioretty se málem stal druhým střelcem svého týmu v tomto utkání. Chyběly centimetry.
35:52
Domácí měli dlouhou dobu ponechanou výhodu. Na trestnou odchází hostující PK Subban na dvě minuty za podražení.
35:00
Druhá třetina se blíží do své závěrečné části.
34:41
Hra je přerušena, vhazování před brankou Ottawy, která vede na střely 25:16, ovšem skóre hovoří v její neprospěch, ba co víc, v její vyřazení.
34:24
Komerční přestávka.
34:10
Senátoři, zejména pak první jejich formace, hrají velmi aktivně. Tlačí se před branku Priceho. Pravděpodobně je jen otázkou času, kdy vyrovnají.
32:27
Jean-Gabriel Pageau se dostal do dobré střelecké pozice, na poslední chvíli mu do rány vložil hůl bek, a tak puk letěl mimo branku.
32:14
Icing domácích.
31:50
Až teď se domácí osvobozují.
30:45
Canadiens krouží v útočném pásmu, pobyt je zakončen střelou PK Subbana od modré, ten branku netrefil. Tlak pokračuje dál. Eller rovněž nebyl přesný.
30:00
Polovina utkání je minulostí, aktivnější jsou domácí hráči, ale hosté drží jednobrankový náskok, který zařídil Gallagher.
29:36
Vhození kotouče do hry proběhne před brankářem Pricem.
29:15
Střelecky jdou domácí do trháku – 22:14, takový je poměr střel na branku.
28:29
Postavení mimo hru, dopustili se ho hostující hokejisté, a tak se vhazuje v neutrální zóně.
27:46
Puk vylétl ze hřiště, a tak je hra znovu zastavena. Vhazování v obranném pásmu domácích. Ihned po buly pálil Pateryn, který branku minul.
27:24
Hra přerušena, Canadiens se dostali do postavení mimo hru. Buly se tak bude konat ve středním pásmu.
27:09
Výkon domácího týmu se od první třetiny výrazně zlepšil, hosté se s obtížemi brání, což se dá, vzhledem k situaci Ottawy, očekávat.
26:55
Domácím se podařilo dostat kotouč do branky, Pricemu vypadl puk z výstroje, a tak jej usměrnil za jeho záda Mark Borowiecki. Sudí si mysleli, že brankář má puk ve své moci, a tak přerušili hru. Tento gól tak nemůže platit, neboť jej bylo docíleno až po odpískání. Následuje komerční přestávka.
26:10
Smith-Pelly a jeho první formace hostů se dostala do zajímavé střelecké pozice, brankář Senátorů toho mnoho neviděl, i tak ale dokázal zasáhnout.
25:52
Gólman Price kryje další střelu, kterou na něj vyslal člen domácího mužstva.
25:00
Prvních pět minut druhé části hry ukázalo, že Senátoři budou bojovat, soupeři nedají bez boje ani metr ledu. Můžeme se ještě těšit na zajímavé momenty před oběma brankami.
24:40
Eric Condra se hnal do útočného pásma, bekhendovou stranou hole vyzkoušel pozornost brankáře hostů, který byl pozorný.
24:30
Hraje se zejména ve středním pásmu, šancí k vidění mnoho není, brankáři nějaké složité situace řešit nemusí.
22:51
Senátoři prohrávají v sérii 2:3, jediná prohra je dělí od konce sezóny, a tak dnes musí bezpodmínečně vyhrát, chtějí-li pomýšlet na lepší umístění než první kolo play-off.
21:35
Domácí celek má opticky více ze hry, ovšem nemůže se dostat do gólových příležitostí.
20:47
Curtis Lazar se dostal k první střele ve druhé třetině, střelou zápěstím nedokázal překonat Carey Priceho.
20:01
První třetina přinesla pohledný hokej, poměrně hodně šancí, jednu z nich využil Gallagher, a tak poprvé v sérii vedou hráči Montrealu 1:0.
20:00
19:53
Ještě jedno buly v útočném pásmu Canadiens.
19:40
Třetina se v klidu dohrává, puk mají v moci hosté.
18:56
Price na střelu od modré viděl, prostor měl před sebou, a tak se nenechal zaskočit. Dobrou práci odvedla pětice hráčů před ním, protože vyklidili prostor před brankou.
18:00
Poslední dvě minuty hry v prvním dějství.
17:31
Alex Galchenyuk nedokázal svůj pokus namířit do místa určení, zajímavá šance hostujícího hráče.
17:23
Craig Anderson zaváhal, vyjel pro puk daleko ze své branky, a tak logicky mezi třemi tyčemi chyběl. S velkou dávkou štěstí a pomocí svých obránců domácí neinkasovali další branku, která by Canadiens zase o krůček přiblížila postupu.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, která nabízí velmi pohledný hokej.
16:29
Střelecky se nám utkání poměrně vyrovnalo 10:11, tak to nyní vypadá.
15:24
Dva hráči Ottawy ujížděli na jediného obránce Montrealu. Kyle Tirris to vzal na sebe, jeho tvrdou střelu dokázal přemisťující se gólman Price zneškodnit. Obrovská šance domácích na vyrovnání dostává přívlastek nevyužitá.
15:00
První třetina se blíží do své finální fáze.
14:50
Senátoři poněkud ustupují od své učesané hra směrem do útočného pásma. Nyní se snaží jakkoliv překonat neutrální zóny a udělat co největší rozruch před brankou soupeře.
13:37
Mika Zibanejad mohl vyrovnat, ale scházela "maličkost" – přesné zakončení. Carey Price si naprosto s přehledem s touto situací poradil.
13:26
Poprvé v této sérii skóruje Montreal jako první. Plekanec přenechal kotouč Paterynovi, který vystřelil, rána se mu úplně nepovedla. Trefil BRENDANA GALLAGHERA, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru, brankář Anderson nedosáhl na puk. Hosté měli notnou dávku štěstí, ale ta k tomu prostě a jednoduše patří. Asistence: Greg Pateryn, Tomáš Plekanec.
13:00
Když tak sleduji tvorbu útočných akcí Senátorů, přijde mi, že se snaží hrát hodně na jistotu. Žádné bezhlavé útočení, nýbrž dobře promyšlený soubor přihrávek vedoucí před brankou Canadiens.
12:27
David Desharnais mohl přihrát, zodpovědnost vzal na sebe, vystřelil z mezikruží, jeho rána nebyla špatná, ale brankář Craig Anderson přitiskl betony k sobě, a tak kotouč za svá záda nepustil. Následuje komerční přestávka.
11:41
Hosté v plném počtu. Jednu střelu na branku vyslali domácí hráči v této přesilovce.
11:14
Tomáš Plekanec vyhrál buly nad Kyle Turrisem, a tak hosté mohou znovu poslat puk daleko od vlastní branky.
10:34
V oslabení se dostal do zajímavé koncovky Max Pacioretty, na jehož střelu brankář Anderson viděl, a tak z jejím chycením neměl problém. Canadiens zahrozili i v oslabení.
10:06
Hostující brankář lehkou střelu vyrazil betony do ochranné sítě, buly před jeho brankou. Vhazování vyhrál Montreal, který vyhazuje přes všechny čáry.
09:41
Vyloučen hostující Torrey Mitchell na dvě minuty za hákování. Další přesilovka pro domácí. Tu první sehráli mizerně, jak si povedou nyní?
09:35
Komerční přestávka. Střelecky vedou domácí 7:3, ani jedna z deseti ran si nenašla cestu do sítě.
09:03
Alex Chiasson udržel kotouč v útočném pásmu, tvrdou střelou ze střední vzdálenosti vyzkoušel pozornost brankáře Price.
08:35
Ottawa zaznamenala první střelu na branku. A hned se jednalo o velmi solidní šanci, do které se dostal Milan Michálek, jehož úmysl odhalil hostující brankář včas, a tak stihl zasáhnout.
07:50
Greg Pateryn se pokoušel dlouhou přihrávkou urychlit útočnou akci hostů, Ceci puk vybojoval v neutrální zóně, čímž celou akci ukončil.
06:40
Montreal hraje aktivněji, může za to zejména přechod útočného pásma, protože tahle činnost se daří hostům velmi dobře. Naopak domácí se nějak nemohou popasovat se stylem hry, který praktikují Canadiens.
05:50
P.K. Subban se dostal ke střele od modré čáry, Craig Anderson má kotouč v rukavice, hra je tak přerušena.
05:32
Tomáš Plekanec střelou zápěstím nedokázal prostřelit brankáře Senátorů, který českému hráči dobrou poziční hrou zmenšil střelecký úhel.
05:15
Statistika střely na branku hovoří nyní ve prospěch hostujícího celku, který v tomto ohledu vede 2:0.
04:34
Ani jednu střelu na branku si domácí hokejisté v první přesilové hře nepřipsali. Velmi dobře hráli obránci Montrealu, kteří nenechali soupeře usadit se stabilně před brankářem Pricem.
02:51
Pacioretty se obětavě položil do střely Turrise. I tohle jsou momenty, které ozvláštňují vyřazovací boje od dlouhodobé části. Obětavost, nasazení, to jsou věci v play-off nepostradatelné.
02:34
Andrej Markov neuhlídal svůj nástroj, a tak odchází na trestnou lavici na dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilová hra pro Senátory, které budou hnát fanoušci.
02:28
Gólman Anderson kryje další střelecký pokus Canadiens. Tomáš Plekanec to byl, který střílel.
01:21
Sledujeme svižný hokej hned od samého začátku. Zdá se, že žádnou taktikou a opatrností svázanou bitku neuvidíme.
00:34
K první střele v zápase se ale dostat hostující tým. Po křídle ujel Branden Gallagher, s jehož střelou si brankář Craig Anderson poradit dokázal.
00:01
Úvodní vhazování vyhrávají domácí hokejisté, kteří se dostávají do útočného pásma, Kyle Turrus se pokoušel přihrávkou před branku oslovit spoluhráči, ti jeho úmysl nepochopili.
00:01

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Lazar, Pageau, Condra – Chiasson, Smith, Michálek

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Pateryn, Gilbert – Smith-Pelly, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, De La Rose – Flynn, Mitchell, Prust

Rozhodčí: Lee, Watson – Murphy, Shewchyk.
Nejproduktivnějšími hráči Ottawy jsou Patrick Wiercioch (2+2), Mika Zibanejad (1+3), Erik Karlsson (1+3), Mark Stone (1+3). V brance se střídají Andrew Hammond a Craig Anderson. Milan Michálek vstřelil gól.
Nejproduktivnějšími hráči Montrealu jsou Torrey Mitchell (1+2), P.K. Subban (1+2) a Brian Flynn (1+2). Tomáš Plekanec zaznamenal gól a asistenci. V brance je jedničkou Carey Price.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího hokeje, v tomto zápase play-off NHL proti sobě nastoupí Ottawa Senators a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.