Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc. Budu se na vás těšit u některého z dalších zápasů play-off NHL.
Československá stopa

Andrej Šustr (TBL) (0+0), 0 střel, 13:53 čas na ledě.
Ondřej Palát (TBL) (0+0), 1 střela, 17:57 čas na ledě.

Petr Mrázek (DET) – 44 zákroků, 2 inkasované branky, 95,7%.
Marek Židlický (DET) (0+0), 0 střel, 13:19 čas na ledě.
Tomáš Tatar (DET) (0+0), 1 střela, 12:37 čas na ledě.
Tomáš Jurčo (DET) (0+0), 0 střel, 9:51čas na ledě.
Tři hvězdy utkání:

1. Petr Mrázek (DET) 44 zák., 2 góly, 95,7%
2. Pavel Dacjuk (DET) 2+0
3. Brian Boyle (TBL) 1+0
Dnešní utkání sleduje 19204 diváků.
V dnešním utkání byla daleko lepší Tampa, která dostala od Detroitu lekci z produktivity, a tak se hosté dostávají do vedení v sérii 1:0. Výborný výkon před vedl Petr Mrázek, který společně s Pavlem Dacjukem dovedl Rudá Křídla k výhře. Ben Bishop bude muset hodně rychle hodit zápas za hlavu, jelikož z jeho strany to bylo hodně nepovedené utkání.
Střely na branku: 46:14.
60:00
59:54
Detroit Red Wings dostává hru do středního pásma a dnes vyhraje.
59:47
Samozřejmě, že Ben Bishop zůstává na střídačce.
59:47
Oddechový čas pro hosty.
59:47
Za hákování dostává dvě minuty Darren Helm, jenž dává domácím poslední šanci na vyrovnání!
59:06
Sledujeme obrovský tlak domácího celku, který Petra Mrázka nemůže překonat.
58:25
Ben Bishop míří na střídačku a Tampa Bay Lightning hraje v šesti!
58:09
Detroit Red Wings se soustředí na bránění výsledku a je se čtyřmi hráči ve středním pásmu.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:25
Tampa Bay Lightning potřebuje vystřídat, a tak zvolila pouze nahození za branku soupeře.
56:44
Mezi kruhy byl osamocený Matthew Carle, jehož pokus našel pouze vyrážečku českého brankáře, který drží Detroit ve vedení!
56:02
Victor Hedman v krátkém sledu zlomil dvě hokejky. Druhý střelecký pokus tak zamířil jen vedle brány.
55:40
Sledujeme ofsajd Tampy Bay Lightning, který vrátí hru do středního pásma.
54:42
Sledujeme další zakázané uvolnění Detroitu Red Wings.
54:38
Ke střele od modré čáry se dostal Anton Stralman, ale ani on svému celku vyrovnání nezařídí.
54:05
Ve hře je spousta nepřesností a týmy si celkem pravidelně vyměňují kotouč.
52:55
52:30
Detroit Red Wings vyhazuje a spěchá na střídačku.
51:54
Z pravého kruhu vystřelil Nikita Kučerov, který jen vyprášil beton českému brankáři.
51:42
Tampa Bay Lightning kombinuje před brankou soupeře, ale přihrávka Ondřeje Paláta před branku se dostává pod lapačku hostujícího gólmana.
51:11
V souboji českých hráčů nyní vyhrává Petr Mrázek, který vychytal ránu Ondřeje Paláta, který vystřelil z první.
50:55
Tampa má šanci na vyrovnání. Na trestnou lavici putuje jeden z hostujících hráčů, který dostává dvě minuty.
50:45
Bekhendový pokus domácího kapitána zamířila jen těsně nad branku Petra Mrázka.
50:23
Je signalizována početní výhoda pro Tampu.
50:00
Domácím borcům zbývá posledních deset minut na to, aby dokázali se zápasem ještě něco udělat. Naopak Detroit bude chtít vykročit do série první výhrou.
48:26
Tampa právě vstřelila branku!
NIKITA NESTĚROV nejprve trefil horní tyč, ale situace pokračovala dále a k puku se na hranici kruhů dostal opět domácí obránce, který snižuje stav duelu. Asistence: Ryan Callahan, Alex Killorn.
47:53
Střela od modré čáry byla na hranici brankoviště tečována, ale Petr Mrázek má tolik štěstí, že puk vyrazil!
47:38
Detroit Red Wings se dopouští dalšího zakázaného uvolnění a vhazovat se tedy bude před brankou českého brankáře.
47:05
Kombinace domácího týmu končí nahozením puku na zadní mantinel, kde jsou obránci Detroitu.
45:50
Detroit právě vstřelil branku!
LUKE GLENDENING si v obrané třetině obhodil Victora Hedmana a následně se v útočném pásmu pěknou otočkou zbavil obránce. Navíc hostující hráč přidal bekhendovou střelu po ledě, které skončila mezi betony Bena Bishopa, a tak i Detroit se prosazuje v oslabení. Bez asistence.
44:59
Mezi kruhy byl Valtteri Filppula, jehož pokus zamířil pouze do bránícího hráče.
44:35
Za krosček dostává dvě minuty Marek Židlický.
44:35
Jeden z domácích hráčů byl natlačený na branku hostů, a tak Blesky nedokázaly využít zaváhání za brankou, o které se postaral Petr Mrázek.
43:07
Domácí jeli dva na jediného obránce, ale domácí kapitán místo přihrávky volil střelu z úhlu, které úspěch neslavila.
42:46
Nahození od modré čáry končí pod lapačkou Petra Mrázka, který si pohlídal odraz od mantinelu.
41:56
Detroit Red Wings byl pod palbou střel, ale žádná z nich za brankovou čárou nekončí.
41:22
Ryan Callahan předvedl na hranici brankoviště pěknou otočku, ale následnou střelou trefuje českého brankáře.
40:54
Jenže Detroit vybojoval puk u mantinelu a vyhazuje přes všechny čáry.
40:28
Na trestnou lavici putuje Danny DeKeyser, jenž přišel do souboje jako třetí a usedá na trestnou lavici.
40:08
Hned v úvodu musel proti střele z úhlu zasahovat Petr Mrázek, jenž kotouč pouze vyrazil.
40:01

Andrej Šustr (TBL) (0+0), 0 střel, 11:30 čas na ledě.
Ondřej Palát (TBL) (0+0), 0 střel, 11:55 čas na ledě.

Petr Mrázek (DET) – 26 zákroků, 1 inkasovaná branka, 96,2%.
Marek Židlický (DET) (0+0), 0 střel, 11:11 čas na ledě.
Tomáš Tatar (DET) (0+0), 0 střel, 9:43 čas na ledě.
Tomáš Jurčo (DET) (0+0), 0 střel, 6:24 čas na ledě.
V úvodu druhé části využil přesilovou hru Pavel Dacjuk, který poslal znovu Detroit do vedení. Tampa měla několik dobrých šancí, ale vždy ztroskotala na skvělém Petru Mrázkovi. Uvidíme, jak bude probíhat třetí dvacetiminutovka.
Střely na branku: 27:10.
40:00
39:50
Americký brankář si nyní poradil s nepříjemnou střelou, která vyletěla z hranice kruhů a mířila po břevno.
39:31
Mezi kruhy byl Luke Glendening, jehož pokus z první končí ve výstroji domácího gólmana.
39:15
Tampa Bay Lightning posunula hru do středního pásma, odkud jí nebezpečí nehrozí.
39:06
Až nyní se ke střele dostal hostující kapitán, jehož pokus srazil do ochranné sítě Andrej Šustr.
38:33
Minuta přesilové hry hostujících hráčů je pryč a žádnou střelu v ní jsme neviděli.
38:00
Hrají se poslední dvě minuty druhé části hry.
37:43
Domácí hráči vyvezli černou gumu do útočné třetiny, kde šetří drahocenné vteřiny.
37:31
Detroit Red Wings si zahraje další početní výhodu. Na trestnou lavici už usedá za hákování Cedric Paquette.
36:44
Jeden z hostujících obránců vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus neměl potřebnou přesnost.
35:44
Z ostrého úhlu zakončil Anton Stralman, který našel u tyče připravené betony českého brankáře.
35:26
Ve druhé části už není tempo hry takové jako v té první a hlavně domácím nevychází přechod přes útočnou modrou čáru.
Střely na branku: 25:7.
35:12
Jeden z hostujících hráčů vyslal bekhendový pokus, který jen projel brankovištěm až k mantinelu.
34:40
Tak když už měl Andrej Šustr před sebou dálnici, tak v rozhodujícím momentu zlomil hůl.
33:47
Detroit Red Wings vyhazuje na další zakázané uvolnění a hra se přesune před Petra Mrázka.
33:21
Domácímu týmu se nepodařila rozehrávka, a tak se s kotoučem musel vrátit za vlastní klec.
32:51
Victor Hedman se protáhl mezi obránci, ale ke střele se z mezikruží nedostal.
32:38
Hra se opět přerušuje a vhazovat se bude ve středním pásmu.
Střely na branku: 24:7.
32:07
Hostující obránci dobře čistí předbrankový prostor před Petrem Mrázkem, kterému hodně pomáhají.
31:12
Přihrávku od mantinelu usměrnil mezi kruhy na branku Ondřej Palát, jenž v českém souboji trefuje Petra Mrázka.
30:19
Steven Stamkos našel u mantinelu spoluhráče, jehož pokus z první minul odkrytou klec!
29:48
Domácí kapitán je při střelecké chuti, ale také nyní kotouč do branky nedostal.
29:24
Detroit Red Wings poslal kotouč na modrou čáru, kde obránci utekl do středního pásma, a tak se píská ofsajd.
28:51
Ondřej Palát se snažil zavést kotouč do útočné třetiny, kde ho u mantinelu zastavil soupeř.
28:27
Jenže Darren Helm si pomohl faulem a opět oslabuje své spoluhráče.
28:23
Darren Helm nabral velkou rychlost, ale bekhendovým zakončení našel jen Bena Bishopa.
27:55
Střelou přes obránce se prezentoval Nikita Kučerov, který našel pouze beton hostujícího brankáře.
27:23
Hned po vhazování zakončoval Marek Židlický, který měl na střelu dost času, ale trefil pouze bránícího hráče.
27:19
Bude se hrát ve čtyřech! Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Valtteri Filppula, který se snažil rozhodit Petra Mrázka.
26:44
Na levé straně byl napřažený domácí kapitán, ale také jeho střelecký pokus končí na českém brankáři.
26:30
Hostujících hráčů bylo příliš mnoho na hrací ploše, a tak uvidíme přesilovou hru domácích.
26:12
Domácí se opět dostali do přečíslení dva na jediného obránce. Oba borci si kotouč vyměnili, ale střela Cedrica Paquetteho, končí na rameni Petra Mrázka, který podává výborný výkon v brance Detroitu.
25:20
Od modré čáry vystřelil Andrej Šustr, který trefil prvního bránícího hráče, a tak českému obránci musel pomoci směrem dozadu spoluhráč.
24:53
Domácí jeli dva na jednoho obránce a kotouč dostal Braydon Coburn, jenž jel sám na Petra Mrázka, ale střela do vzdálenějšího rohu našla pouze lapačku brankáře.
24:35
Zásah holí inkasoval J.T. Brown, ale ani jeden z hlavních sudích zákrok neviděl, a tak se vylučovat nebude.
24:21
Od modré čáry vystřelil Brian Boyle, ale také jeho střelecký pokus zastavil jeden z bránících hráčů.
23:30
Luke Glendening si šikovně položil obránce, ale poté už byl blízko brankáři, který jeho pokus vyrazil k zadnímu mantinelu.
22:49
Blesky pouze protečovaly hru do středního pásma, kde je opět připravený soupeř.
22:42
Z pravé strany vystřelil Gustav Nyquist, jehož pokus končí na hrudi Bena Bishopa.
22:01
Hostující kapitán motel obraně domácích hlavy, ale přihrávkou před branku nenašel hůl spoluhráče.
21:23
Nejprve tvrdou ránu od modré čáry vyrazil český brankář a poté se hosté osvobozují pouze vyhozením na icing.
20:42
Tampa Bay Lightning musí opět dotahoval, ale nyní domácí zastavuje ofsajd.
20:08
Detroit Red Wings využívá přesilovou hru. Darren Helm našel mezi kruhy najetého PAVLA DACJUKA, který střelou do horní poloviny branky dává svůj druhý gól dnešní noci. Velký podíl na brance má Tomáš Jurčo, jenž výborně clonil brankáři! Asistence: Darren Helm.
20:01

Andrej Šustr (TBL) (0+0), 0 střel, 6:02 čas na ledě.
Ondřej Palát (TBL) (0+0), 0 střel, 5:18 čas na ledě.

Petr Mrázek (DET) – 9 zákroků, 1 inkasovaná branka, 90%.
Marek Židlický (DET) (0+0), 0 střel, 6:26 čas na ledě.
Tomáš Tatar (DET) (0+0), 0 střel, 5:32 čas na ledě.
Tomáš Jurčo (DET) (0+0), 0 střel, 2:34 čas na ledě.
První třetina nabídla parádní podívanou se spoustou šancí a také dvěma góly. Do vedení se první šancí dostal Detroit, který v jedné z dalších přesilových her udělal chybu a Tampa toho dokázala využit. I díky tomu je stav po první třetině nerozhodný a uvidíme, co nám oba celky předvedou v další části hry.
Střely na branku: 10:3.
20:00
19:29
Jenže Anton Stralman do Petra Mrázka následně narazil, za což dostává dvě minuty.
19:29
Valtteri Filppula se elegantní otočkou zbavil soupeře a předal kotouč na najetého Antona Stralmana, jenž byl sám před českým brankářem, kterého trefil do hrudi!
19:00
Hraje se poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:30
Domácímu týmu se nepodařila rozehrávka, a tak trenér tuto přesilovou formaci stahuje ze hry.
17:56
Hostující obránci mají co dělat, aby střely soupeře blokovali, ale zatím se jim to daří.
17:27
Střelu Stevena Stamkose viděl dobře český brankář, jenž se nenechal překvapit a zasahuje.
16:57
Na druhé straně mohl také v oslabení udeřit Drew Miller, který ale nic nevymýšlel a střelou na vyrážečku trefil brankáře.
16:37
Také domácí si za chvilku vyzkoušejí početní výhodu, jelikož za nedovolené bránění dostává dvě minuty Pavel Dacjuk.
16:20
Blesky opět posílají černou gumu do bezpečné vzdálenosti.
15:52
Detroitu Red Wings se po inkasované brance nedaří usadit před domácí brankou.
14:31
Marek Židlický udělal obrovskou chybu na modré čáře a do samostatného úniku se dostal BRIAN BOYLE, který to vyřešil fantasticky a v oslabení vykoupal i Petra Mrázka. Bez asistence.
14:04
Uvidíme první přesilovou hru, za držení putuje na trestnou lavici Ryan Callahan.
Střely na branku: 5:1.
13:24
Alex Killorn objel branku hostujícího týmu, ale následnou střelou trefil pouze Petra Mrázka, který celou situaci přečetl.
12:35
Po inkasované brance je viděl na hokejkách domácích hráčů nervozita, což vycítili fanoušci, kteří povzbuzují svůj tým.
11:52
Tampa Bay Lightning nahodila černou gumu na zadní mantinel spěchá napadat, což ovoce nepřineslo.
11:13
Ondřej Palát našel přihrávkou o mantinel najetého Nikitu Kučerova, jenž si chtěl obhodil posledního obránce, což se mu nepodařilo.
10:55
Sledujeme další zakázané uvolnění, na které zahrálo domácí mužstvo.
10:28
Hostující tým byl sice v útočné třetině, ale raději zvolil ústup do středního pásma a předal kotouč soupeři.
09:46
Tak to je určitě šok pro domácí hráče, kteří byli lepší v úvodních minutách, ale z první šance prohrávají.
09:03
Darren Helm přihrál na modrou čáru, kde byl připravený Kyle Quincey, jehož střelu mezi kruhy tečoval PAVEL DACJUK, jenž dává první branku dnešního duelu. Ben Bishop neměl šanci proti této teči zasáhnout, a tak loví puk ze své branky. Asistence: Kyle Quincey, Darren Helm.
Střely na branku: 4:0.
08:34
Pavel Dacjuk se na útočné modré čáře dlouho přetahoval o puk až se vystavil do ofsajdu, který je po chvilce váhání odpískaný.
08:04
Hra má zatím vysoké tempo a také kvalitu. Doufejme, že v tomto trendu se bude pokračovat až do konce duelu.
07:35
Blesky napadají rozehrávku soupeře a kotouč nakonec vydoloval Ondřej Palát.
06:44
Tomáš Jurčo již neměl sílu ani rychlost, a tak nahazuje černou gumu pouze za branku soupeře a jde střídat.
06:13
Od modré čáry vystřelil Andrej Šustr, do jehož pokusu vložil hůl spoluhráč, ale teč mířila pouze nad branku.
05:37
Marek Židlický dobře odcouval se soupeřem, kterého nepustil ke střele, ale u kotouče jsou stále domácí borci.
05:01
Domácí kapitán našel zadovkou pouze Alexeje Marčenka, jehož střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel. Po chvilce se prvního zakázaného uvolnění dopustili také domácí hráči.
04:45
Jen jsem předešlý příspěvek dopsal, tak Detroit Red Wings vyhazuje na další icing.
04:27
Kromě úvodních přerušení sledujeme plynulou hru.
03:50
Tampa Bay Lightning se usadila v útočném pásmu, ale střelecký pokus od modré čáry končí na betonech českého gólmana.
03:05
Snad poprvé se do hry zapojil také Ben Bishop, jenž zastavuje kotouč za vlastní brankou a čeká až k němu přijede někdo ze spoluhráčů.
02:35
Z ostrého úhlu vypálil Steven Stamkos, jehož pokus Petr Mrázek neviděl, a tak ho vyrazil pouze před sebe, odkud ho odvrátil do bezpečí obránce.
01:56
Hra se nám přelévá ze strany na stranu a registrujeme další střelecký pokus, o který se pokusil Valtteri Filppula, jenž trefuje hostujícího brankáře.
01:36
Od modré čáry vystřelil Marek Židlický, jehož tvrdá rána pouze zaduněla o zadní mantinel.
01:15
Detroit Red Wings potřebuje vystřídat, a tak kombinuje za vlastní brankou.
01:02
Hra se zatím nese v duchu přerušení. I nyní se píská, jelikož hostující tým vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se vrátí před českého brankáře.
00:25
Tyler Johnson využil zaváhání Detroitu a jel se spoluhráčem na Petra Mrázka, ale finální přihrávka byla nepřesná, a tak zůstává stav duelu zatím nezměněný.
00:06
Tak to byl opravdu rychlý ofsajd, který zastavuje domácí Tampu. Následuje vhazování ve středním pásmu.
00:05
Úvodní vhazování vyhrál domácí centr, který dává svému celku právo prvního útoku.
00:01

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Šustr, Nestěrov, Stralman, Carle, Coburn – Killorn, Stamkos (C), Callahan – Palát, Johnson, Kučerov – Neměstnikov, Filppula, Paquette – Morrow, Boyle, Brown.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Marčenko, Quincey, Židlický – Zetterberg (C), Dacjuk, Helm – Nyquist, Sheahan, Tatar – Weiss, Andersson, Jurčo – Miller, Glendening, Ferraro.

Rozhodčí: Rooney, Sutherland – Nowak, Barton.
Ještě jednou vás vítám u úvodního zápasu čtvrtfinálového souboje, jenž by nám měl nabídnout ofenzivní a kvalitní podívanou. Oba celky si myslí na první bod v sérii a uvidíme, jak celý duel dopadne.