To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Andrej SEKERA (EDM) 0+0 0 střel, čas na ledě 1:54
3. Rickard RAKELL (ANA) 1 + 1
Střely na bránu

Anaheim Ducks – 64 (13; 9; 22 – 14; 6)
Edmonton Oilers – 38 (7; 10; 12 – 9; 0)
Hráči Edmotnonu prchli do šatny a není divu, dnes měli zápas v podstatě již vyhraný, když ještě necelé čtyři minuty před koncem zápasu vedli 3:0. Pak ale domácí předvedli neskutečný zvrat, kdy v rozmezí tří minut nasázeli soupeři tři góly a dokázali si vynutit prodloužení! V prvním prodloužení ještě gól nepadl, ovšem do druhého vlétli domácí s velkým nasazením a soupeře zatlačili před jeho branku. Edmonton se urputně bránil, ale nakonec inkasoval a definitivně tak zápas ztratil.
Anaheim získává veledůležitý pátý zápas a v sérii se ujímá vedení 3:2.
86:57
Anaheim právě vstřelil branku!
Anaheim dotáhl neskutečný obrat do vítězného konce! Ve druhém prodloužení byli domácí jasně lepší, Edmonton v podstatě jen vyhazoval puky ze třetiny a bylo jen otázkou času, kdy domácí udeří. Ryan Getzlaf vybojoval puk v rohu, přihrál COREY PERRYMU, který si sjel před branku a celkem pohodlně zasunul puk podél levého betonu Talbota do branky Edmontonu. Asistence: Ryan Getzlaf a Rickard Rakell.
86:10
Ve druhém prodloužení jsou jasně aktivnější domácí, kteří již vystřelili šestkrát, hosté ani jednou.
85:48
Nate Thompson vypíchl puk rozehrávajícímu Letestuovi, ale pak stihl zasáhnout obránce Oilers, který puk získal dříve, než útočník Anaheimu.
85:16
Hraje se hodně opatrně, ani jedno z mužstev nechce udělat chybu.
84:41
Ryan Getzlaf napřáhl od modré a pálí na branku Oilers, jeho dělovka ale míří pouze na zadní mantinel.
83:41
Milan Lucic nahazuje puk do útočného pásma, pak odchází střídat.
82:55
Hra přerušena, puk končí mimo ledovou plochu, nicméně odrazil se od levé ruky domácího Getzlafa, který šel s bolestivou grimasou do předklonu, ovšem není to nic vážného.
82:20
Behendový pokus Nate Thompsona z pravé strany, Cam Talbot vyráží.
81:38
Connor McDavid zavezl puk do útočného pásma, ale tam ho Patrick Maroon neudržel a hrají tak opět domácí.
80:48
Cam Fowler za vlastní brankou, oba týmy střídají, na led naskakuje elitní formace obou týmů.
80:22
Nahozený puk za branku Anaheimu, Milan Lucic dobruslil, ale posléze puk ztratil.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Druhé prodloužení začne přibližně v 8:30.
První prodloužení je tedy za námi a nadále se pokračuje za stavu 3:3. Trochu více ze hry měli hosté z Edmontonu, kteří si vypracovali několik kvalitních příležitostí, avšak ani jednu nedokázali využít. Naopak Anaheim vybojoval jednu přesilovou hru, nicméně tu hosté celkem bez problémů ubránili.

Anaheim Ducks – 58 (13; 9; 22 – 14)
Edmonton Oilers – 38 (7; 10; 12 – 9)
80:00
Prodloužení skončilo.
79:46
Anaheim ještě přispěchal s jednou kombinací v útočném pásmu. Kromě střely od modré čáry jsme však nic zajímavého neviděli.
79:24
Rozjetý Connor McDavid si to zprava namířil až před Gibsona. Bekhendem však domácího brankáře příliš nevystrašil.
79:03
Před chvílí byla ohlášena poslední minuta prvního prodloužení. Milan Lucic se snažil proniknout do útočného pásma, ale zastavil ho ofsajd.
78:22
Maroonovo rychlé zakončení z levé strany se odrazilo jen od ramene pozorného Gibsona.
77:56
77:14
Hosté se pokusili vysunout Kassiana, nicméně ten měl ke kotouči příliš daleko a zakončení mu bylo znemožněno.
76:51
Tvrdou střelu od modré čáry vyslal Ryan Getzlaf. Talbot byl pozorný a Rickard Rakell už se pak k dorážce nedostal.
76:27
Kesler puk zprava natlačil do brankoviště, ale Talbot byl u tyče připraven a následně byla brána vytlačena ze svého místa určení.
75:56
Hodně zbytečná chyba Edmontonu. Hosté pokazili střídání, když hráli v šesti a velký fanoušek Oilers, Wayne Gretzky v hledišti kroutí hlavou. Dvě trestné minuty odsedí Patrick Maroon (EDM).
75:32
Na předchozí akci se ještě pokusil navázat Lucic, nicméně jeho zakončení po objetí brány nebylo přesné.
75:09
Po Draisaitlově přihrávce se ke střele z mezikruží dostal Letestu. Gibson dokázal zasáhnout levým betonem.
73:53
Oilers kotouč podél mantinelu nahazují do útočného pásma. Defenzíva Kačerů však vypadá velmi pevně.
73:21
Napadající Kesler se málem dostal ke kotouči. Nakonec mu však střela byla znemožněna pozorným obráncem.
72:49
Jenže cesta do útočného pásma byla pro domácí pevně uzavřena. Edmonton nyní skvěle bránil.
72:13
Tentokrát puk hosté posílají jen do středního pásma. Tam se kotouče ujímá Anaheim, jenž zahajuje ofenzívu.
71:26
Desharnais s Caggiulou rozjeli rychlé přečíslení. Zakončení na sebe vzal druhý zmíněný, avšak Gibson dokázal zasáhnout vyrážečkou.
70:16
Pouze od červené čáry teď zakončoval Corey Perry. Vybojoval však aspoň buly u Talbota.
69:54
Hosté se ještě drželi v blízkosti Johna Gibsona a teď Kačeři zahrávají jen na další zakázané uvolnění.
68:54
Draisaitl puk bekhendem dostal před Gibsona a dobře si najíždějící Lucic kotouč dokázal usměrnit. Bohužel pro hosty šel touš těsně vedle brány.
68:33
Rychlé zakončení Jakoba Silfverberga letělo přesně do Talbotovy náruče. Domácí však získávají aspoň buly v útočném pásmu.
68:11
Jeden z hostů teď dostal puk zpoza brány, ale v brankovišti si situaci pohlídal Gibson. Oba celky na led posílají čerstvé síly.
67:43
Ducks se z úzkých dostávají jen za cenu zakázaného uvolnění.
67:27
Po McDavidově bekhendu se k dorážce z bezprostřední blízkosti tlačil Caggiula. Gibson odolal!
66:49
Nepřesné rozehrávky domácích se teď pokusila využít trojice napadajících soupeřů. Nakonec však Anaheim přesto dostává puk do bezpečí.
66:17
Další dva úspěšné zákroky Cama Talbota. Edmonton pak dostal kotouč aspoň do neutrální zóny.
65:53
Znovu se hra dostává do obranného pásma Edmontonu, neboť hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
65:38
Po nahození od modré čáry se puk zjevil za Talbotovými zády. Skvěle ale zahrál Russell, který puk rychle dostal do bezpečí.
65:29
Do výborné pozice se dostal Logan Shaw. Rozjetý útočník Ducks zakončoval od levého kruhu, ale Talbot si připsal důležitý zákrok.
64:51
Stále mají více ze hry hráči Oilers. Nějaký těžší zákrok však Gibson dosud nemusel vytáhnout.
64:18
Na pravé straně se rozjel Ryan Kesler, nicméně jeho svižnou střelu si bez problémů pohlídal Cam Talbot.
63:57
V posledních desítkách vteřin jsou hosté poněkud aktivnější. K pořádnému zakončení se ale nedostávají.
63:13
Edmonton se usazuje v útočném pásmu. Zatím však kombinuje jen za Gibsonovou bránou.
62:37
Leon Draisaitl byl po odpískání dohrán u mantinelu a to se mu vůbec nelíbilo. Vylučovat se však nebude.
61:57
Prodloužení je zatím poměrně dost rozkouskované. Ani jeden z celků se nedostává do nějakého trvalejšího tlaku.
61:33
Hra se přesouvá ze strany na stranu. Jeden zákrok proti bekhendovému zakončení z pravé strany si teď připsal také John Gibson.
60:58
Znovu je časomíra zastavena. Tentokrát vinou zakázaného uvolnění domácích.
60:39
Domácí to prodloužení vstoupili velmi aktivně. Cam Talbot už si připsal dva solidní zákroky, ale nyní je odpískán ofsajd Kačerů.
60:01
První prodloužení začne přibližně v 7:43.
Řádná hrací doba naprosto neuvěřitelného zápasu je za námi a půjde se do prodloužení. Edmonton sice ještě v 57. minutě vedl 3:0, ale poté domácí třikrát odvolali brankáře a vytěžili tři branky. Nejprve se v čase 56:44 radoval Ryan Getzlaf, o 35 sekund později snížil Cam Fowler a drtivý finiš byl dokončen v samotném závěru. Patnáct vteřin před koncem utkání využil Rickard Rakell zmatků na brankovišti a bekhendem obstaral vyrovnání.

Anaheim Ducks – 44 (13; 9; 22)
Edmonton Oilers – 29 (7; 10; 12)
60:00
59:45
Gól platí! Domácí se během chvíle vyhrabali ze stavu 0:3 a míříme do prodloužení.
59:45
Jenže pozor! Hostující trenér ještě zkouší Coach's Challenge a reklamuje nedovolené bránění vůči brankáři.
59:45
Tak to je něco neuvěřitelného! Po nahození od modré čáry byly před Talbotem velké zmatky, kotouče se ujal RICKARD RAKELL a jeho bekhend se mezi nohami brankáře dostal do brány. Neskutečný závěr třetí třetiny. Asistence: Corey Perry, Cam Fowler.
59:11
Jenže hosté kotouč dostali až ke vzdálenější modré čáře. McDavid se natahoval po puku, avšak zakončení do odkryté brány mu nebylo umožněno.
58:49
John Gibson potřetí opouští brankoviště a Anaheim se pokouší o vyrovnání.
58:23
Nugent-Hopkins při přečíslení našel Pouliota, který zakončoval z prvního doteku, ale místo gólu přišla jen tyč. Následně je hra přerušena po souboji u mantinelu.
57:48
Edmonton nechce dopustit další šance domácího celku a celá pětice se nastěhovala do útočného pásma.
57:19
Tak pozor! Rozdíl už je pouze jednobrankový. Domácí dostali hned tři hráče do těsné blízkosti Talbota, který vůbec nic neviděl a CAM FOWLER ho prostřelil svižným zakončením od modré čáry. Asistence: Jakob Silfverberg, Corey Perry.
57:11
Domácí znovu bleskově odvolávají gólmana a spěchají do útočného pásma.
56:44
No a hra bez brankáře se vyplatila. K tvrdé střele od modré čáry se odhodlal RYAN GETZLAF, který nejprve sestřelil Draisaitla a druhou střelu otřel o záda ležícího Němce. Dráha puku se tedy změnila, kvůli čemuž byl Talbot bez šance. Asistence: Jakob Silfverberg a Ryan Kesler.
56:26
Anaheim zkusí štěstí při power-play. Do útočného pásma míří šestice domácích hráčů.
56:13
McDavid po dobrém manévru oslovil Russella, avšak ten pálil pouze do Gibsona. Domácí brankář se ale poté nezvedl z ledu zrovna nejrychleji.
55:55
Z velkého úhlu to zkusil Connor McDavid, nicméně Gibson včas zareagoval a natlačil se k bližší tyči. Čas na poslední komerční přestávku.
55:16
Domácí se musejí vrátit až ke své střídačce, neboť přesně tam míří kotouč vyhozený jednom z Olejářů.
54:38
Tvrdé zakončení od modré čáry se zastavilo kdesi před Talbotem, ale následná dorážka mířila kousek mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
53:56
Jenže ani hostům se rychlá akce příliš nepovedla. Kotouč se přesouvá do neutrální zóny, kde se ho snaží vybojovat domácí.
53:27
Lindholmova šikovná přihrávka mezi bruslemi vedla pouze ke ztrátě kotouče. Dopředu spěchá dvojice hráčů v bílém dresu.
52:57
Olejáři vybojovali vhazování napravo od domácího brankáře. Troufnu si říct, že Anaheim už se na zázračný obrat nezmůže.
52:41
Anaheimu už časomíra utíká velmi rychle. Navíc teď zakončoval Nurse, který mířil do horní části brány. Gibson puk nadvakrát zkrotil.
51:47
Edmonton provedl rychlý výpad na levé straně. Ani John Gibson však nemusel zasahovat.
51:21
Dobře teď u Talbota zakombinovala obávaná Getzlafova pětka, nicméně až k zakončení se nikdo z domácích nedostal.
50:44
Cam Talbot se natáhl pro slabý pokus Ritchieho a přerušil kombinaci soupeře. Následuje komerční přestávka.
50:18
Velmi aktivní je v posledních minutách Rackell. Jeho další nahození však nemířilo do prostoru brány.
49:56
Logan Shaw se bleskově vymotal zpoza brány, ale Talbot měl u tyče připravený beton. Následně brankář Edmontonu odolal i Vermetteově dorážce.
49:26
Domácí se pořád nemohou dostat do potřebného tlaku. Hráči kanadského celku se brání bez větších problémů.
48:59
Rozjetý Fowler puk přenechal Rackellovi, nicméně tomu byla střela nejprve znemožněna a pak si zakončení pohlídal Talbot! Důležitý zákrok hostujícího brankáře.
48:13
Pozorný gólman Edmontonu si pohlídal Silfverbergovu tvrdou střelu a poté už hosté dostali kotouč mezi modré čáry.
47:53
Sražené nahození od modré čáry vylétlo vysoko do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat u Talbota.
47:34
Corey Perry vymyslel šikovnou přihrávku zpoza Talbotovy brány, nicméně na brankovišti se ke kotouči nedostal nikdo z domácích.
46:51
46:42
Návrat před Talbota se zatím nekoná. Zdá se, že ani z této přesilové hry Kačeři nevytěží snížení.
46:18
Proti dalšímu zakončení tentokrát zasáhl blokující Russell. Poté byl kotouč znovu vyhozen přes všechny čáry.
45:52
Silfverbergova zajímavá střela z pravého kruhu byla vyražena mimo tři tyče. Puk následně míří ke Gibsonovi.
45:23
Půlminuta přesilové hry je minulostí a kromě jedné nepříliš výrazné střely Anaheim nic nepředvedl. Teď se musí vrátit až ke Gibsonovi.
44:51
Šance pro Kačery. Dvě trestné minuty za držení protihráče totiž dostává Leon Drisaitl (EDM).
44:39
Hosté sice poslali kotouč na zakázané uvolnění, ale teď puk po buly vyvezli z vlastního pásma a střídají.
44:26
Z pravé strany to z poměrně velkého úhlu zkusil Montour. Výsledkem byl naprosto bezproblémový zákrok Cama Talbota, který byl připraven u své tyče.
43:58
Tvrdé zakončení po vyhraném vhazování teď Klefbom poslal vysoko nad. Zřejmě byl ale kotouč tečován, neboť se pokračuje i Gibsona.
43:53
A znovu výborná práce defenzívy Olejářů. Navíc se bude vhazovat až vedle pravé ruky Johna Gibsona.
43:12
Hosté se nyní velmi dobře brání a nepouští soupeře k dalšímu zakončení. Kotouč se nachází pouze ve středním pásmu.
42:29
Další dobrý zákrok Cama Talbota. Tentokrát hostující gólman zneškodnil Sheodoreovu střelu a navíc nedopustil ani jednu dorážku.
42:01
Nyní již Talbot musel na led, ale nahození z velkého úhlu mu moc vrásek nepřidělalo.
41:36
Svižnou střelou z pravého křídla se připomněl Ryan Kesler. Cam Talbot v tomto případě vůbec nemusel zasahovat.
41:13
Montour ještě udržel kotouč v útočném pásmu Anaheimu, ale Jakob Silfverberg už na něj za bránou nenavázal.
40:51
Velmi dobře teď ofenzíva dobře pracovala před Gibsonem. Maroon nejprve dostal puk do brankoviště, ale bekhendem neuspěl a se zlou pochodil i dorážející Caggiula.
40:20
Tvrdou střelou se od modré čáry prezentoval Thopson, nicméně jeho projektil se zastavil o Talbotův beton.
40:08
Hned první rozehrávka ve třetí třetině se hostům příliš nepovedla. Odpískáno je zakázané uvolnění.
40:01
Další třetina začne přibližně v 6:42.
Také druhá třetina utkání je za námi, ale tentokrát jsou výrazně spokojenější hosté. Edmontonu se náramně povedl vstup do druhé části, když už po patnácti vteřinách skóroval Leon Draisaitl. Na gól německého útočníka navíc posléze navázal Connor McDavid a ve 33. minutě se při přečíslení trefil i Drake Caggiula. Po těchto třech brankách tak Edmonton vede 3:0 a míří za postupovým mečbolem.

Anaheim Ducks – 22 (13; 9)
Edmonton Oilers – 17 (7; 10)
40:00
39:52
Silfverberg ještě chtěl oslovit Lindholma, ale ten už se ke střele od modré čáry neodhodlal.
39:27
Nepřesnost v rozehrávce Edmontonu si to namířila přes všechny čáry. Icing se však nepíská.
38:58
Tentokrát to byl Lucic, kdo zavezl puk až za Gibsona. Za chvíli bude ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:19
Až teď se Edmonton dostal ke kotouči a vyvezl ho dále od své brány. Krátká převaha Ducks je ta na chvíli přerušena.
38:00
Po další tvrdé střele od modré čáry se i Talbot zapojil do menší strkanice u své brány, když se snažil odtlačit Kerdilese. Vylučovat se nebude.
37:31
Domácí se ale nadále drží v útočném pásmu a snaží se ostřelovat soupeřova gólmana. Oilers jsou pod velkým tlakem.
37:09
Svižné nahození Lindholma teď prosvištělo kolem Talbotovy brány. V hledišti to jen tak zahučelo.
36:49
Byli jsme svědky zakončení domácích, nicméně kotouč byl opět sražen hodně vysoko nad Talbotovu bránu.
36:33
Anaheim puk dostal do útočného pásma, avšak Nugent-Hopkins s Klefbomem svůj celek v pohodě osvobodili vyvezením kotouče do neutrální zóny.
35:59
Logan Shaw si nabruslil do dobré pozice, nicméně jeho rychlou střelu Russell dokázal srazit do ochranné sítě.
35:36
Oba týmy hrají v plném počtu.
35:13
Jenže to se nepovedlo a vpřed už zase míří jeden z hostů. Je to Caggiula, kdo zaváží kotouč blíže ke Gibsonovi.
34:49
Až teď Anaheim zastavil ofenzívu soupeře a může rozjet kombinaci z vlastního obranného pásma.
33:58
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím nepřináší nic zajímavého. Více se na kotouči drží Edmonton.
33:36
Zdálo se, že budeme svědky přesilové hry, ale současně s Mattem Benningem (EDM) je vyloučen i Andrew Cogliano (ANA). Oba hráči se dopustili sekání.
33:36
32:28
Edmonton právě vstřelil branku!
Teď už je situace pro domácí velmi obtížná. Bleskové přečíslení tří na jednoho vyřešil McDavid přihrávkou doprava, kde byl rozjetý DRAKE CAGGIULA. Gibson dělal, co mohl, ale přesunout se prostě a jednoduše nestihl. Asistence: Connor McDavid, Kris Russell.
32:06
Hned po vyhraném vhazování v útočném pásmu přišla střela jednoho z domácích obránců. Kotouč však vylétl vysoko.
32:00
Maroon po odpískání u mantinelu trochu postrčil Montoura, nicméně z krátké výměny názorů nebylo nic velkého.
31:42
Oilers soupeře nadále prakticky nepouštějí ke svému brankáři. Znovu se navíc bude vhazovat pouze ve středním pásmu.
31:02
Nick Ritchie (ANA) se Zackem Kassianem (EDM) dostávají pětiminutový trest za bitku a k tomu osobní trest na deset minut.
31:02
31:02
Hned po buly po komerční přestávce se do sebe pustila dvojice Nick Ritchie (ANA) – Zack Kassian (EDM). Oba kohouti se od sebe nechtěli odtrhnout, ale nyní už míří do kabin.
30:45
Nahození od modré čáry teď dokázal tečovat Nick Ritchie, nicméně učinil tak jednoznačně vysokou holí a branka proto není uznána.
29:46
Kačeři se nastěhovali do útočného pásma. Zatím však nemohou najít cestu přes velmi dobře bránící defenzívu Edmontonu.
29:00
Hosté přenesli kotouč k útočnému pásmu, nicméně při přechodu před Gibsona je zastavil ofsajd.
28:38
Až nyní se do dobré pozice dostal Perry. Svižným zakončením z pravého kruhu však zkušený Kanaďan netrefil bránu.
27:46
Ducks se opravdu vůbec ne a ne usadit v pásmu soupeře. Kombinace je pravidelně narušována pozorně bránícími hráči Oilers.
27:14
Darnell Nurse neměl síly na další útok Edmontonu a proto kotouč jen nahazuje od červené čáry.
26:38
Znovu se kotouč dostal až před Gibsona. Caggiula chtěl u modré čáry kombinovat s Benningem, nicméně ten puk pustil do středního pásma.
26:08
Domácí jsou teď poněkud rozhozeni a vůbec se nemohou usadit v útočném pásmu. Edmonton soupeře v druhé části k ničemu nepouští.
25:46
Po rychlém přechodu do útočného pásma šla přihrávka před odkrytou bránu, nicméně Lucic puk vůbec netrefil!
24:56
Naopak mohlo být pro Ducks ještě hůře. Rychlé přečíslení dvou na jednoho zakončoval Anton Slepyšev, ale ten mířil trochu výše než měl.
24:38
Anaheim se snaží o odpověď na dvě branky soupeře. Nyní domácí hru přesunuli k Talbotovi, ale k zákroku ho zatím nedonutili.
24:02
22:55
Nyní však hosté dávají svou druhou branku. John Gibson se sice prezentoval skvělým zákrokem proti střele Letesta, ale právě tento hráč následně vrátil puk před brankoviště. Pozorný CONNOR MCDAVID již si věděl rady a ze vzduchu kotouč poslal do odkryté brány. Asistence: Mark Letestu, Ryan Nugent-Hopkins.
22:23
Přesilová hra pěti proti třem zatím není ideální. Jedno slabé zakončení šlo mimo tři tyče a nyní je kotouč vyhozen k Talbotovi.
22:02
Cam Fowler (ANA) již následuje Ritchieho. Dostává totiž dvě trestné minuty za hákování.
21:59
Connor McDavid si to napravo namířil až k bráně domácího celku a byl faulován. Zakončení mířilo nad Gibsona.
21:25
Domácí pochopitelně okamžitě začali makat, ale Nick Ritchie (ANA) nyní přehnal důraz u zadního mantinelu. Jeho střet s Russellem je po dlouhé debatě rozhodčích odměněn pouze dvěma trestnými minutami za napadení.
20:15
Skvělý vstup do druhé třetiny pro Edmonton Oilers! LEON DRAISAITL nejprve přihrávkou zprava oslovil Klefboma, ale jeho střelu Gibson vyrazil právě k německému mladíkovi. Ten na nic nečekal a rychlou dorážkou s trochou štěstí dostal kotouč za záda přesunujícího se brankáře. Asistence: Oscar Klefbom, Adam Larsson.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:41.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu je minulostí. Aktivnější v ní byli jednoznačně domácí, avšak recept na dobře chytajícího Talbota zatím nenašli. Neuspěl ani Ryan Getzlaf, který je střelecky velmi aktivní a v 10. minutě jel dokonce trestné střílení. Na druhé straně měl největší šanci Letestu, nicméně jeho zakončení z hranice brankoviště Gibson na poslední chvílí vykopl.

Anaheim Ducks – 13
Edmonton Oilers – 7
20:00
19:41
Silfverberg zavezl puk až k Talbotovi, nicméně střelou z vrcholu pravého kruhu trefil pouze blokujícího soupeře.
19:16
Hodně rychle se vpřed vydal Letestu, který svůj výpad zakončil střelou do Gibsonovy vyrážečky. Následně šel kotouč do ochranné sítě.
18:57
18:48
Až nyní se hostům podařilo dostat puk pryč z vlastního pásma. Stalo se tak po sražené střele Coreyho Perryho.
18:26
Jemně tečované nahození Getzlafa šlo jen pár centimetrů vedle Talbotovy brány. Teď měl hostující gólman notnou dávku štěstí.
17:58
Getzlaf pokračuje v dirigování domácí kombinace. Tentokrát ke střele vybídl Fowlera, ale puk byl sražen.
17:29
Na Talbota už sice mířila jedna střela z levé strany, avšak hostující gólman si připsal poměrně jednoduchý zákrok.
16:57
Talbot lapil kotouč a na lavici hanby již míří Matthew Benning (EDM), který seknul Coreyho Perrryho.
16:38
Na druhé straně jsme byli svědky přečíslení dvou na jednoho, avšak Getzlaf v dobré pozici poněkolikáté selhal. Jeden z hostů si ale pomohl faulem.
15:56
Teď se však do šance dostal Letestu, který se dostal na hranici brankoviště a mohl těžit z přihrávky zpoza brány. Gibson ale stačil zasáhnout.
15:20
14:58
Velmi chabá přesilová hra hostujícího celku pomalu spěje ke svému konci. Edmonton ani jednou neohrozil soupeřova gólmana.
14:37
Kotouče se sice po buly ujal Draisaitl, ale ten udělal jen dva kolečka ve vlastním pásmu a musel střídat. Anaheim skvěle brání.
14:17
Opět se Edmonton musel vracet až k Talbotovi. Navíc přišla nepřesná rozehrávka, jež skončila zakázaným uvolněním.
13:51
Začátek přesilové hry se hostům vůbec nedaří. Silfverberg kotouč v pohodě vyvezl až k útočné modré čáře, kde byl odpískán ofsajd Anaheimu.
13:20
A nakonec je to právě Nick Ritchie (ANA), kdo dostává dvě trestné minuty. Sudí ho vylučují za nedovolené bránění vůči brankáři.
13:20
Po Talbotově dobrém zákroku se do konfliktu s hostující obranou dostal Ritchie, který se pokoušel dorážet po Vatanenově akci. Bude se vylučovat.
13:11
12:38
Další nepřesnost v kombinaci domácího celku. Getzlaf nezastavil přihrávku mířící na jeho hokejku.
12:03
Další dělovou střelu od modré před chvílí schytal Nurse, který už je "ledován" na lavičce. Mezitím však domácí zahráli jen na icing.
11:34
Anaheim soupeře zatím pouze ostřeluje od modré čáry. Po ráně Fowlera musel Talbot zasahovat, avšak Silfverberg následně nemířil přesně a stejně dopadl Getzlaf.
11:11
Patrick Maroon (EDM) se sice trochu diví, ale i přesto usedá na trestnou lavici. Provinil se vysokou holí.
10:29
Přes dobře bráněné střední pásmo se teď Ducks nemohou dostat až k Talbotovi. Naopak dokonce ztrácejí kotouč.
09:43
Kotouč o útočného pásma zavezl Jordan Eberle, nicméně jeho průnik podél mantinelu byl naprosto v pohodě ubráněn.
09:12
Ve skvělé formě hrající Getzlaf volil zakončení střelou, avšak ta se nevlezla do prostoru brány. Talbot tak mohl zůstat relativně v klidu.
09:12
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – trestné střílení, držení protihráče).
09:12
Ryan Getzlaf se natlačil před Lucice a ten ho při úniku fauloval. Uvidíme trestné střílení!
08:48
Hosté kotouč posílají jen tak nazdařbůh do pásma soupeře. Ducks si drží mírnou převahu.
08:19
Anaheim se usadil v útočném pásmu. Po nahození od modré čáry mohl zakončovat Getzlaf, nicméně jeho střela z předbrankového prostoru šla vedle.
05:51
Kotouč se dostal mimo hrací plochu. Vhazovat se bude napravo od Johna Gibsona.
05:18
Ale nyní John Gibson musel rychle reagovat na šikovnou teč v podání Connora McDavida. Kotouč za svá záda ale domácí brankář nepustil.
04:23
Až nyní to zkusil Darnell Nurse. Hostující obránce dostal trochu prostoru na modré čáře, avšak z levé strany trefil pouze Gibsona.
04:06
Edmonton hru přenesl do obranného pásma soupeře, nicméně na zakončení se zatím nezmohl.
03:34
Do perfektní pozice se dostal Lindholm, který obdržel přihrávku na střed útočného pásma, avšak rychlou střelou trefil pouze tyč.
03:00
Stále se ani jeden z týmů ne a ne usadit v pásmu soupeře. Trochu více ze hry však má domácí Anaheim.
02:31
Hra se teď trochu uklidnila. Kombinuje se především ve středním pásmu a oba celky si dobře brání modrou čáru.
01:56
S dalším zakončením přispěchal Benning, nicméně jeho střelecký pokus z pravé strany byl velmi nepřesný.
01:28
Dobře postavený Caggiula teď poprvé prověřil Gibsona, jenž musel likvidovat jeho teč při střele jednoho z hostujících obránců.
00:38
Na Talbota letěly další dvě zakončení. Fowler ani Shaw však na hostujícího gólmana nevyzrál.
00:12
Domácí se hned v úvodu zápasu natlačili do útočného pásma. Ryan Getzlaf pálil z pravého kruhu jen do Talbota.

EDMONTON OILERS

Na rozdíl od domácích musel Edmonton v prvním kole odehrát šest zápasů, ale nakonec si poradil se silným San Jose. Po ideálním vstupu do série na ledě Kačerů se však Olejáři zadrhli a prohráli v obou střetnutích na svém ledě. Ve čtvrtém zápase dokonce Edmonton vedl 2:0, ale přesto utkání ztratil v prodloužení. Tým kolem hvězdného Connora McDavida tak musí začít od znova a zapomenout na nepovedená utkání.