Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších zápasů play-off National Hockey League napočtenou!
Druhé utkání série mezi Edmontonem Oilers a San Jose Sharks se odehraje v sobotu 15. 4. 2017. Úvodní vhazování bude v Rogers Place vhozeno v 04:30!.

Využití přesilové hry: 1/3 – 1/6
První zápas série mezi Oilers a Sharks právě skončil. Autorem vítězné branky se stal Melker Karlsson. Za Sharks se ještě prosadili Joel Ward a Paul Martin, za domácí skórovali v první třetině Oscar Klefbom a Milan Lucic.
Stav série:
Edmonton Oilers – San Jose Sharks 0:1
63:22
San Jose právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Výborné přihrávky Pavelskiho ze středního pásma využil Švéd MELKER KARLSSON, který prostřelil Talbota střelou na lapačku a stává se tak hrdinou prvního zápasu této série! Asistence: Joe Pavelski, Marc-Eduard Vlasic.
61:56
Od modré to nyní zkusil Schlemko, Talbot pozorný.
61:35
Marc-Eduard Vlasic zakládá útočnou akci San Jose od vlastní branky.
60:49
Jones má puk v rukavici, následně se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
60:28
O první střelu prodloužení se postaral Nugent-Hopkins, Jones vyrazil betonem.
60:05
Úvodní vhazování prodloužení pro Sharks.
60:01
Prodloužení může začít, jste připraveni?

EDM: Oscar Klefbom (O) – 23:03

SJS: Brent Burns (O) – 26:03
Statistiky po 60 minutách

Střely na branku: 17 – 37
Hity: 46 – 34
Za námi také třetí třetina prvního utkání série mezi Edmontonem Oilers a San Jose Sharks. Ve 46. minutě se podařilo srovnat Paulu Martinovi na 2:2. Poté jsme viděli dobré příležitosti na obou stranách, branky jsme se ale nedočkali. 60 minut řádné hrací doby tedy vítěze neurčilo, rozhodnout se bude muset v prodloužení.
60:00
59:57
Ve třetí třetině se již nic dalšího nestane.
59:38
Draisaitlův pokus zblokován jedním z beků Sharks mimo.
59:01
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny! V Rogers Place je skóre vyrovnané, 2:2.
58:03
Karlssonova střela od mantinelu mimo Talbotovu branku.
57:01
Nyní se hraje celkem opatrně – nikdo nechce udělat chybu.
56:21
Dosnkoiův pokus z pravé strany zblokován mimo tři tyče.
55:56
Kris Russell s kotoučem za vlastní brankou.
55:35
Karlssonova dobrá střela, Talbot byl ale připraven.
55:06
Střela Warda z pravého kruhu pro vhazování končí v náručí Cama Talbota.
54:17
Konec reklamní přestávky, Ryan Nugent-Hopkins a Tomáš Hertl na vhazování ve střední třetině.
54:17
Edmontonu nevyšel přechod do útočného pásma, píská se ofsajd. Následně je tu další reklamní přestávka.
53:39
Vlasicova střela od modré, Talbot vyráží vyrážečkou.
53:15
Draisaitl a Pavelski na vhazování po pravici Martina Jonese.
53:15
Střela McDavida zblokována Vlasicem do ochranné sítě, následuje další z reklamních přestávek.
53:13
53:05
Po střele Burnse nastal před brankou Edmontonu velký závar! Talbot a jeho družina však dokázali obstát.
52:58
Wardova teč do pravé tyče branky Cama Talbota!
52:25
Střela Joela Warda z mezikruží mimo Talbotovu branku.
52:14
První minuta Lucicova trestu za námi, Talbot zatím zasahovat nemusel.
51:13
Zpět do akce: Letestu a Marleau na vhazování po pravé ruce Cama Talbota.
51:13
Krátce po polovině třetí dvacetiminutovky je skóre v Rogers Place vyrovnané, 2:2.
Střely na branku: 17 – 30
51:13
Šestá početní výhoda Sharks začne ale až po reklamní přestávce.
51:13
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., sekání).
51:00
Prudká rána Schlemka, Talbot vyráží mimo.
49:55
McDavid nenašel před brankou nikoho ze spoluhráčů, do útoku tak nyní mohou hosté.
49:13
Pavelskiho střela zblokována Sekerou, Talbot byl tak opět bez práce.
48:00
Meierův pokus zamířil mimo Talbotovu branku.
46:57
Hertl se obtočil kolem branky, na gólmana Oilers ale nevyzrál.
46:32
McDavid mohl domácím vrátit vedení, ve skvělé příležitosti ale minul Jonesovu branku!
45:22
Je vyrovnáno! Hertl, který se skvěle vytočil zpoza brány ještě na Talbota nedokázal vyzrát. Následně se ale k puku dostal zkušený obránce PAUL MARTIN, a ten už poslal puk za záda brankáře Edmontonu. 2:2! Asistence: Tomáš Hertl.
44:58
Sharks v postavení mimo hru, vhazování nyní ve střední třetině.
44:51
Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách, vhazování po pravé ruce gólmana Oilers.
44:51
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Patrick Maroon – 2 min., držení hole).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Marc-Édouard Vlasic – 2 min., hrubost).
44:51
44:40
Tvrdý hit Leona Draisaitla na Tomáše Hertla ve střední třetině sklidil v ochozech velký aplaus!
44:02
Klefbomova střela od modré trefila jen před brankou stojícího spoluhráče Maroona.
43:51
Kotouč skončil mimo hrací plochu. Vhazování ve středním kruhu.
42:55
Russell zblokoval pokus Dillona, Talbot tak byl bez práce.
42:39
Patnáctý zákrok pro Martina Jonese poté, co na něj vyslal střelecký pokus Andrej Sekera.
42:08
Vhazování po pravici Cama Talbota.
42:08
Příležitost na druhé straně – Hertl trefuje tyč Talbotovy branky!
41:55
Od modré čáry to nyní zkusil Oscar Klefbom, gólman Sharks má ale puk pod kontrolou.
41:10
Caggiula se po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, Jones ale předvedl dobrý zákrok!
41:02
40:55
Další střela Brenta Burnse, tentokrát mimo tři tyče.
40:29
Talbot vyráží střelu Burnse od modré.
40:01
Přestávka po druhé třetině se chýlí do svého konce, třetí třetina tohoto utkání tak začne za malou chvíli!
Na začátku třetí třetiny budou mít Sharks k dispozici ještě minutu a 2 vteřiny z Caggiulova trestu.

Využití přesilové hry: 1/3 – 1/5
Je za námi také druhá třetina prvního zápasu série mezi Oilers a Sharks. Hostům se na jejím začátku podařilo snížit na rozdíl jedné branky – přesilovou hru využil po Donskoivě přihrávce Joel Ward. Po čtyřiceti minutách tak platí skóre 2:1 pro domácí.
40:00
39:59
Marleauova střela zblokována Russellem mimo.
39:03
Začíná pátá přesilová hra San Jose v tomto utkání.
39:02
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Drake Caggiula – 2 min., vysoká hůl).
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:37
Vhazování po pravé ruce Martina Jonese.
38:37
Na druhé straně to zkusil z pravého kruhu pro vhazování Kris Russell, Jones má puk v náručí. Následuje reklamní přestávka.
38:00
Meier nabil Burnsovi, Talbot vyráží.
37:05
Střela Schlemka mimo tři tyče, Talbot tak nyní zasahovat nemusel.
36:28
Bødkerova střela z levého strany, Talbot pozorný.
36:10
Hertl se zkoušel obtočit kolem Talbotovy branky, k zakončení se ale nedostal.
35:07
Nurseův pokus od modré mimo tři tyče, Jones tak byl bez práce.
34:32
33:46
Puk skončil na střídačce San Jose, vhazování v obranné třetině domácích.
33:33
Začíná druhá minuta trestu Erica Gryby.
33:12
Kassian to zkusil při oslabení z pravého kruhu pro vhazování, Jones vyrazil.
32:44
Talbot vyráží Coutureovu střelu do rohu.
32:32
32:32
Krátce po polovině zápasu vedou Oilers už jen o gól, 2:1.
Střely na branku: 12 – 15
32:32
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Eric Gryba – 2 min., faul loktem).
32:21
McDavid ujel obráncům Sharks, Jones ale jeho bekhendový blafák dokázal zastavit!
31:59
Vlasicova střela zblokována jedním z beků Oilers.
31:47
Další icing Edmontonu, vhazovat se tak bude opět v jeho obranné třetině, konkrétně po pravici Cama Talbota.
30:11
Zakázané uvolnění domácích.
29:51
29:38
Draisaitl přihrál před branku Eberlemu, který ale v obrovské šanci poslal puk mimo tři tyče!
29:29
Kapitán Oilers nabil Sekerovi, jeho prudká střela ale minula Jonesovu branku.
28:35
McDavid přihrával před branku, Lucic se ale ke kotouči nedostal.
27:57
Sharks vyhráli vhazování a vyhazují do střední třetiny.
27:51
27:51
Po reklamní přestávce dostanou Oilers k dispozici třetí početní výhodu v tomto utkání.
27:51
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., sekání).
27:45
Icing hostů, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
27:28
Marleauova střela z úhlu Talbota nepřekvapila.
27:22
26:26
McDavidova střela zblokována Vlasicem do ochranné sítě. Vhazování po levé ruce gólmana Sharks.
26:20
Letestu to zkusil po přihrávce Klefboma z první, Jones vyrazil.
25:22
Druhá přesilová hra Oilers v tomto utkání. Bude stejně úspěšná jako ta první? Vhazuje se po pravici Martina Jonese.
25:22
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., podražení).
24:55
Nurse vyčkává s kotoučem za Talbotovou brankou.
24:02
Dillonova střela zblokována před brankou Russellem.
23:40
Burns ve skvělé příležitosti, Talbot ale výborným zákrokem podržel svůj tým!
21:43
Sharks snižují! Donskoi přihrál chytře před branku a JOEL WARD byl tím, který uklidil puk za záda brankáře Oilers Talbota. Přesilová hra hostů je tak využita, 1:2 z pohledu San Jose! Asistence: Joonas Donskoi, Marc-Eduard Vlasic.
20:50
Vhazování po pravé ruce Cama Talbota.
20:34
Burnsova střela zblokována Nugetnem-Hopkinsem, kotouč opouští útočné pásmo.
20:01
Oba týmy jsou již zpět na ledové ploše Rogers Place, druhá třetina tak začne za několik málo okamžiků!
Sharks budou mít na začátku druhé dvacetiminutovky k dispozici ještě minutu a 45 vteřin přesilové hry.

Využití přesilové hry: 1/1 – 0/3
První třetina tohoto utkání za námi. Domácím se podařilo dostat v 7. minutě díky brance Oscara Klefboma do vedení. To později ještě navýšil Milan Lucic při přesilové hře a Oilers tak vedou po dvaceti minutách nad Sharks 2:0.
20:00
19:57
Burnsova střela zblokována Sekerou.
19:52
Pavelski v dobré příležitosti, Talbot ale předvedl dobrý zákrok!
19:45
Třetí přesilová hra Sharks v tomto utkání, Letestu a Hertl v souboji na vhazování po pravici Cama Talbota.
19:45
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Drake Caggiula – 2 min., hákování).
19:33
Kassian se zkusil obtočit kolem branky, na Jonese si ale nepřišel.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:58
Bekhend Eberleho mimo Jonesovu branku, kotouč následně opustil hrací plochu.
18:27
18:19
McDavid přihrál na Klefboma, střela druhého jmenovaného byla ale zblokována Karlssonem.
17:50
Od modré to zkusil Paul Martin, Talbot má puk pod kontrolou.
17:07
Edmonton právě vstřelil branku!
Přesilová hra využita, Oilers vedou o dvě branky! Jones nejprve dokázal vyrazit střelu Letestua, na následný pokus MILANA LUCICE už ale nestačil. Lucicův druhý bod v tomto utkání, 2:0 pro domácí! Asistence: Mark Letestu, Connor McDavid.
16:29
Konec reklamní přestávky. Letestu a Hertl na vhazování po levici Martina Jonese, početní výhoda domácích může začít.
16:29
Po další z reklamních přestávek si první přesilovou hru v utkání zahrají Oilers.
16:29
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Mikkel Bødker – 2 min., nedovolené bránění).
16:27
Oilers vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
16:19
Lucicův tvrdý hit na Schlemka v obranné zóně domácích.
15:24
15:10
Caggiula to zkusil při oslabení, jeho střela ale byla přizvednuta holí Brenta Burnse do ochranné sítě.
14:52
Sharks zastavuje postavení mimo hru, další vhazování tak proběhne ve středním pásmu.
14:25
Začíná druhá minuta Kassianova trestu, Talbot zatím v této přesilové hře soupeře zasahovat nemusel.
14:12
Edmonton vyhazuje až k Jonesově brance a může tak vystřídat.
13:24
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., vysoká hůl).
13:24
Zpět do akce! Vhazování po pravé ruce Cama Talbota.
13:24
Odehráno 13 minut a 24 vteřin. Oilers vedou nad Sharks díky trefě Oscara Klefboma ze 7. minuty 1:0.
Střely na branku: 5 – 6
13:24
Jones přikryl kotouč pod rukavici, hra přerušena a na řadu přichází reklamní přestávka.
12:54
U mantinelu v obranném pásmu Oilers bojuje o puk několik hráčů.
12:17
Larssonova střela od mantinelu, Jones bez problémů vyráží.
12:08
Zakázané uvolnění Sharks, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
11:53
Nurseův pokus od modré zblokován Braunem.
11:18
10:38
Vlasicova střela od modré čáry, Talbot opět pozorný.
10:25
Puk v ochranné sítě, následně se bude vhazovat po pravici Cama Talbota.
10:17
Coutureova střela z pravého kruhu pro vhazování do tyče Talbotovy branky!
09:58
Oilers to zkusili v oslabení. Kassianova střela však byla zblokována Burnsem, a Jones tak byl bez práce.
09:22
Pavelski vyhrál vhazování a ke střele se následně dostal Brent Burns, Talbot vyrazil.
09:18
09:18
Po první reklamní přestávce začne početní výhoda Sharks.
09:18
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jordan Eberle – 2 min., podražení).
08:55
Oilers se drží v útočném pásmu.
07:13
McDavidova střela z levého kruhu pro vhazování, Jones zasahuje.
06:44
Je tu úvodní branka zápasu a celé série! Lucic zavezl puk do útočného pásma, Eberle poslal křižnou přihrávku na beka OSCARA KLEFBOMA, který následně z pravé strany prostřelil Jonese mezi betony. Asistence: Jordan Eberle, Milan Lucic.
06:10
Na druhé straně pálil od modré Bruns, Talbot puk vyráží.
05:25
Kassian to zkusil bekhendem, Jones byl připraven.
05:04
Larssonova střela zblokována Karlssonem, Jones tak zasahovat nemusel.
04:54
Domácí se drží v útočném pásmu.
03:50
Dillon s kotoučem v obranné třetině svého týmu, oba týmy prostřídávají své řady.
03:04
Hansenova útočná akce zastavena obranou Edmontonu.
02:22
Klefbom vyčkává s kotoučem za Talbotovou brankou.
02:00
Tiernyho střela mimo tři tyče.
01:42
01:42
Kotouč opustil hrací plochu, hra je tak přerušena.
01:21
Oilers s kotoučem ve vlastním pásmu, oba týmy střídají.
00:15
Vlasicova střela od modré byla ještě tečována Pavelskim, Talbot vyráží betonem a zapisuje tak první zákrok v utkání.
00:05
Úvodní vhazování zásluhou Pavelskiho pro Sharks.
00:01
V Rogers Place je nyní již vše připraveno na úvodní vhazování. První zápas čtvrtfinále Západní konference mezi Edmontonem Oilers a San Jose Sharks tak může začít!
Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu, následovat bude americká a kanadská státní hymna.
Zaplněné Rogers Place již čeká na nástup svých oblíbenců na led! V Edmontonu se dá dnes očekávat skvělá divácká kulisa.

Z:65 V:35 P:23 OG:152 PR:2,40 ÚS(%):91,2 SO:2

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Gryba – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic (A), Nugent-Hopkins, Eberle (A) – Caggiula, Letestu, Kassian – B. Pouliot, Desharnais, Pakarinen.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns (A), Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – M. Karlsson, Couture (A), Pavelski (C) – Donskoi, Marleau, J. Ward – Hansen, Hertl, Bødker – Meier, Tierney, Sörensen.

Rozhodčí: Tim Peel, Eric Furlatt – Shane Heyer, Ryan Gibbons.

PAC 3: San Jose Sharks (46-29-7)

Sharks obsadili 3. místo v Pacifické divizi, 6. místo v Západní konferenci. Za posledních 20 let chyběli v play-off jen třikrát. V sezoně 2015/2016 obsadili 6.místo v Západní konference se ziskem 98 bodů.
V minulém roce se žraloci dostali přes Los Angeles Kings, Nashville Predators a St. Louis Blues až do finále Stanley Cupu a získali tak Clarence S. Campbell Bowl – trofej pro nejlepší tým Západní konference. Ve finále ale později nestačili na Pittsburgh Penguins (2:4 na zápasy).
Stanley Cup se jim ještě vyhrát nepodařilo. Dočkají se letos?
PAC 2: Edmonton Oilers (47-26-9)

Oilers dokončili základní část na 2. místě Pacifické divize, 4. místě Západní konference a po dlouhých jedenácti letech se kvalifikovali do vyřazovacích bojů. V loňské sezoně přitom zaznamenali pouhých 70 bodů a skončili až na předposledním, 29. místě v NHL.
Při své poslední účasti v play-off (sezona 2005/2006) podlehli ve finále Stanley Cupu Carolině Hurricanes 3:4 na zápasy.
Vyhrát Stanley Cup se jim podařilo pětkrát (1984, 1985, 1987, 1988, 1990).
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje. Boje o Stanley Cup jsou tu! Úvodním dnem se rozeběhne hned pět sérií – tři na Východě, dvě na Západě. Zde budete moci sledovat první zápas série Edmonton OilersSan Jose Sharks. Úvodní vhazování bude v Rogers Place vhozeno krátce po čtvrté hodině ranní! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.