Andrej Sekera (EDM) (0 + 0, 2 střely, čas na ledě 23:48)
Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 3 střely, čas na ledě 18:35)
Střely na branku v zápase

Edmonton Oilers: 36

San Jose Sharks: 16
Obrovská radost v hale, Edmonton Oilers vítězí první utkání v play-off po jedenácti letech. A nutno dodat, že naprosto zaslouženě. V první třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej, ale pak už měli zápas v režii domácí. Nejen, že San Jose přestříleli, ale povedlo se jim něco velmi netradičního. Hned dvakrát totiž skórovali ve vlastním oslabení, tím prakticky rozhodli celý duel. Cam Talbot předvedl výborný výkon, udržel čisté konto a je dalším hrdinou domácích. Série se tedy postěhuje do Kalifornie za vyrovnaného stavu 1:1 a ještě se určitě máme na co těšit. Jestli něco nechybí, tak je to parádní atmosféra a něco velmi podobného očekávejme i v SAP Center. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend.
59:47
Pravděpodobně poslední vhazování ve středním pásmu.
59:35
Ještě jedno nahození z dálky, to už ale ani Sharks nebudou nikam spěchat. Vědí, že dnes v Kanadě neuspějí.
59:06
Začala poslední minuta základní hrací doby a také celého zápasu. Hala je na nohou, Edmonton si hlídá útočné pásmo a hlavně nebude chtít pustit soupeře na puk.
58:49
Ještě jeden zásah pro Martina Jonese, právě před jeho zraky se bude vhazovat za pár okamžiků.
58:36
Edmonton sice hraje přesilovku, ale nikam se teď samozřejmě hnát nemusí. Benning jen od modré čáry z první vystřelil a čekal, zda se tento pokus ujme.
58:23
Výrazná komplikace pro hosty a tohle už bude mít Edmonton v pohodě. Brent Burns totiž musí za vysokou hůl na trestnou lavici a jeho celek jde do oslabení. Nejspíš je o vítězí zápasu rozhodnuto.
58:03
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. San Jose zatím drží Oilers pod zámkem, ale nemůže se dostat ke střele.
57:50
San Jose už hraje bez brankáře a zkouší to se šesti hráči v poli. Hosté samozřejmě nemají na co čekat, zároveň si vybírají oddechový čas.
57:46
Joe Pavelski už sice získal útočné pásmo, ale následnou nahrávku jeho spoluhráč nezpracoval moc dobře. Když potom musel Talbot zasahovat, v klidu zastavil kotouč betonem u levé tyčky.
57:09
Sharks to zkoušejí dlouhými i krátkými nahrávkami, ale ani jedním způsobem se jim nedaří získat útočné pásmo. Cam Talbot už si pěkně dlouho nesáhl na puk.
56:54
Znovu přerušená hra, tentokrát pro postavení mimo hru v podání Edmonton Oilers.
56:47
Zack Kassian přestřelil, trefil jen zadní mantinel. Vhazovat by se nyní mělo někde ve středním pásmu.
56:39
Russell v klidu vyhodil puk aspoň do středního pásma, jeho tým teď nemá kam spěchat.
56:05
Stále stejný problém pro hráče v bílých dresech. Mají potíže udržet se s pukem na hokejce v útočném pásmu, a tam si poslat nějakou lepší nahrávku.
55:45
San Jose už je samozřejmě kompletní. Ale předchozí momenty musely stát Sharks velké množství sil, které hostům mohou chybět při závěrečném dohánění ztráty.
55:33
Ještě jedna komerční pauza, pak už budeme pokračovat ve zbytku základní hrací doby.
55:12
Opravdu neuvěřitelné. Obrana Sharks už musela mít vyplazený jazyk. Z jedné strany na druhou teď Edmontonští motali San Jose a skoro s podivem, že Martin Jones stačil všechno pochytat.
54:35
Tak to je neskutečný zámek. Edmonton už skoro celé dvě minuty drží San Jose kolem jeho klece a vůbec jej nepouští na kotouč.
54:08
Ani Edmontonu nefunguje přesilovka úplně nejlépe, hlavně se zakončením to vázne. Ale na rozdíl od Sharks domácí zůstávají celou dobu v útočné třetině.
53:25
Draisaitl a McDavid hned ve dvou šancích, ale ani jednou neposlali puk přesně na branku. Pak ještě jeden z beků Oilers ohrozil hostujícího gólmana.
53:11
Tentokrát vyloučení na druhé straně. Dvě minuty dostane David Schlemko a Edmonton Oilers mají možnost definitivně potvrdit své vítězství.
53:06
Jones se pouze ohlédl za kotoučem, který proletěl kolem levé tyče.
52:36
Domácí se drží v útočném pásmu. Andrej Sekera nahazoval od modré čáry kotouč na branku a doufal, že ho někdo tečuje. To se ale nestalo. Edmonton ale stihne vystřídat.
52:05
Oscar Klefbom po nějakém zranění odešel do kabiny a Edmonton se zatím bude muset obejít bez něj.
52:05
Je tu komerční přestávka, po jejím konci budeme pokračovat.
52:05
Zdá se, že hosté budou muset vše vsadit na jednu kartu, protože moc času už jim nezbývá.
51:25
Oilers jsou kompletní a opět se mohou soustředit na hru dopředu. Sharks mají problém dostat se na puk a nějak s ním zkusit kombinovat.
50:31
Edmonton právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné. Domácí celek dnes moc dobře nezvládl přesilové hry, ale ve vlastním oslabení exceluje. A to nejen při výborném bránění přečíslení soupeře, ale i směrem do útoku. Edmonton Oilers dávají dnes už druhou branku v oslabení a hala po gólu CONNORA MCDAVIDA málem explodovala. Kapitán kanadského celku unikal kolem levého mantinelu úplně sám a nemýlil se, hravě prostřelil Martina Jonse. San Jose bude pokračovat v přesilovce, ale teď bude zase o něco hůře dohánět ztrátu. Asistence: Darnell Nurse, Cam Talbot.
50:08
Už to vypadalo, že se hosté dostanou do krásné kombinace, ale znovu pohotová obrana Oilers zabránila problémům. Talbot je i v tomto oslabení prakticky bez práce.
49:35
Schlemko našel Burnse na pravé straně, ale obávaná střela obránce Sharks nepřišla. Místo toho je tu další vyhození Olejářů a fanouškům se tohle samozřejmě líbí.
49:02
Klefbom vyhazuje přes všechny čáry, San Jose musí hledat co nejrychlejší cestu zpátky do útočné třetiny. A hlavně se tam Sharks potřebují usadit.
48:52
Až příliš často jsou dnes domácí hráči na trestné lavici. Tentokrát dává další možnost Žralokům Milan Lucic, který dle soudu rozhodčího fauloval vysokou holí. Oilers musí znovu bránit.
48:38
Edmonton na nic nečeká a hned se snaží získat útočné pásmo zpátky.
48:06
Adam Larsson je zpátky ve hře, San Jose si opět nevytvořilo žádnou lepší šanci. Čas do konce základní hrací doby navíc hodně rychle ubývá.
47:55
Zakázané uvolnění San Jose, další nepřesnost a hra míří před Martina Jonese.
47:39
Další vyhození domácího tým a zdá se, že i tuto početní nevýhodu Olejáři zvládnou bez inkasování.
47:24
Talbot má puk v lapačce, sebral ho ze vzduchu a raději přerušil hru. San Jose ani tuhle přesilovku nezvládá moc dobře, bude muset častěji a hlavně přesněji zakončovat.
46:55
Burns poslal střelu na branku od modré čáry. Talbot toho moc neviděl, přesto někudy našel puk a vyrazil jej levým betonem k mantinelu.
46:35
Znovu stejná situace. A navíc se Edmonton dostal do útočného pásma, málem ve vlastním oslabení prchl do dalšího přečíslení a Jones měl co dělat.
46:15
Hosté vyhráli vhazování a hned se snažili vymyslet něco, z čeho by vyslali lepší střelu. To se ale nestalo, Edmonton vyhazuje přes všechny čáry.
46:03
Navíc si San Jose zahraje přesilovku. Obránce Adam Larsson totiž fauloval soupeře vysokou holí a usedne na trestnou lavici. Další zlomový okamžik celého duelu.
45:52
San Jose je kompletní a může se znovu pokusit přepnout hru směrem do útoku.
45:20
Nebezpečná střela Andreje Sekery od modré čáry. Zastavil ji někdo těsně před brankovištěm. Martin Jones měl štěstí, že nikdo z Oilers už nečekal na dorážku.
44:48
Maroon vyslal pecku, ta se ale odrazila od někoho v bílém trikotu. Moc času už do konce přesilovky domácích nezbývá, ani Sharks se v oslabení nebrání vůbec špatně.
44:30
Mark Letestu pálil bez přípravy, pak se Jones musel přesunout ještě proti druhé střele tohoto hokejisty. Ale gólman hostů to zvládl moc dobře.
43:58
Už se Sharks podařilo poprvé v tomto oslabení vyhodit puk přes všechny čáry. Je ale jasné, že Olejáři budou zase za pár okamžiků znovu kombinovat.
43:41
První pokus Lucice Jones kryje do lapačky a přerušuje hru.
43:34
Další problémy pro San Jose. Brenden Dillon je odeslán na trestnou lavici za nedovolené bránění a Edmonton Oilers si zahrají přesilovku. Klidně to může být klíčový moment zápasu.
43:05
Po delší době možnost Oilers, ale ani ti Jonese neohrozí. Začátek poslední dvacetiminutovky se hraje hodně opatrně.
42:39
San Jose nahodil puk k zadnímu mantinelu, díky tomu se ještě udrželo v útočné třetině. Meier pak sice bojoval srdnatě o puk, ale k zakončení už se neprobojoval.
42:25
Puk je mimo hrací plochu, takže se bude muset znovu vhazovat.
42:15
Edmonton se nikam za každou cenu netlačí. Jakmile je pro domácí cítit trošku nebezpečí, hned se stahují zpátky ke své kleci.
41:35
Burns hledal rozjetého Fina Donskoie, jenže ani ten se do vyložené šance nedostal. Měl totiž na zádech přilepení hned dva soupeře a neuspěl proti nim.
41:05
Také Sharks to zkusili rychlým protiútokem. Zálusk na vyrovnání si dělal Logan Couture, ale když už měl kotouč dobře zpracovaný na holi, tak přestřelil.
40:30
Kassian si na pravém kruhu nenápadně našel prostor na střelu a zakončil. Trefil ale pouze beton připraveného Martina Jonese.
40:10
San Jose zvládlo vhazování a je jasné, že se hned od začátku posledního dějství bude chtít co nejvíce tlačit kupředu.
40:01
Blíží se začátek třetí třetiny. Podaří se Sharks odpovědět na edmontonskou ofenzivu a alespoň vyrovnat zápas? Nebo už si Oilers výsledek pohlídají?
Střely na branku po dvou třetinách

Edmonton Oilers: 21

San Jose Sharks: 12
To je ze druhé třetiny vše. Viděli jsme v ní jedinou branku, gól ve vlastním oslabení oslavil domácí Zack Kassian. Edmonton měl v prostřední části herně navrch a jasně Sharks přehrával. Ještě ale nemá vyhráno, do konce mače zbývá odehrát dvacet minut, takže hosté mají dostatek času minimálně na vyrovnání.
40:00
39:28
Postavení mimo hru Edmonton Oilers, takže ještě jedno buly ve středním pásmu.
39:05
Poslední minuta prostřední periody je tady. McDavid se málem trhl do samostatného úniku, na poslední chvíli jej bránící hráči San Jose stačili zastavit.
38:38
Blíží se konec druhé třetiny, ale domácí nepolevují. Stále jsou aktivnější a pálí na Jonese jeden pokus za druhým. Jako nyní McDavid.
38:18
Další rána z dálky od beka Oilers, tentokrát mířila jen k zadnímu mantinelu.
37:52
Slepyšev dobře zapracoval v obranné třetině a nedovolil dvojici hráčů v bílém trikotu dostat se do šance. Sharks už zase hodně dlouho čekají na střelu.
37:10
Další vyhrané vhazování pro domácí. Russell hned pálil, jenže ani on netrefil hostující klec vůbec dobře. A tak si vzápětí mohli útok vyzkoušet také Sharks.
37:06
Nugent-Hopkins už byl na ledě dlouho a potřeboval udržet útočné pásmo. Takže nahodil puk na branku a zařídil nové vhazování po levé ruce Martina Jonese.
36:40
Klefbom dostal nahrávku na hrot levého kruhu a střílel bez přípravy. Trefil ale jen prvního bránícího hráče před sebou.
36:08
McDavid našel na levém kruhu volného Leona Draisaitla. Ten se ale nedostal ke střele, protože puk zamířil mimo jeho hokejku. Na druhé straně opět v akci Talbot.
35:52
Talbot si v pohodě pohlídal prostor u levé tyčky a přerušuje hru.
35:35
Také hosté už to zkoušeli rychlou kombinací přes střední pásmo. Nakonec pálil bez příprav obránce Burns, ale úplně minul tři červené tyče.
35:19
Znovu se bude vhazovat u branky Sharks.
35:08
Po komerční pauze se znovu hraje a Talbot rozehrál puk zpoza své klece. Jeho spoluhráči pak hned ohrozili Jonese.
34:57
Už měl Martin Jones problémy. Oscar Klefbom ho prověřil ránou z dálky. Ale gólman San Jose měl dobrý výhled, takže celkem bez problémů zakročil.
34:35
Ani jedna střela v přesilovce Sharks. Domácí jsou kompletní a mohou znovu myslet na hru dopředu.
34:08
Za chvíli bude Nurse zpátky ve hře. Je tu navíc další vyhození a San Jose zkazilo i další početní výhodu. Na této části hry musí hosté hodně zapracovat.
33:30
Polovina přesilovky San Jose je pryč. Sharks se s pukem stále nedostali do útočného pásma a Cam Talbot nemusí vůbec zasahovat.
32:43
Hala šílí nadšením. Jeden z domácích borců tvrdým hitem atakoval Coutureho a ten měl veliký problém se pak sebrat z ledu. Fanoušci stojí na nohou a ženou svůj tým za ubráněním oslabení.
32:29
Edmonton si komplikuje život dalším vyloučením. Darnell Nurse fauloval Brenta Burnse v úniku na pravém kruhu a je nucen odejít pykat za držení. Další šance pro Sharks.
32:05
Oilers jsou navíc pozorní i směrem dozadu. Ve středním pásmu získávají většinu kotoučů a nedovolují soupeři z Kalifornie prakticky žádné přečíslení.
31:20
Znovu se pokračuje. Sharks potřebují častěji pálit na branku, v této třetině zatím ohrozili Talbota jediným pokusem a je jasné, kdo v tuto chvíli diktuje tempo hry.
31:18
Puk je mimo hrací plochu. Pokračovat se bude ve středním pásmu, ale až po komerční pauze.
30:35
Eberle se těšil na zakončení z první, jenže v klíčové situaci mu puk přeskočil hokejku. Takže Martin Jones zůstává v klidu a zatím další zásah nepřidá.
29:55
Meier dlouho doloval puk v útočném pásmu v rohu. Nakonec ale o puk přišel a mohl být rád, že z toho nebylo edmontonské přečíslení na druhou stranu.
29:30
Jsme v polovině zápasu a stále mají o něco více ze hry domácí. Teď budou Sharks potřebovat uklidnit hru a nepustit soka do dalších šancí.
29:09
Patrick Maroon prchl z trestné lavice hned do samostatného úniku, ale Martin Jones ho na poslední chvíli dokázal zastavit, když sevřel betony k sobě.
28:48
Poslední sekundy a Patrick Maroon bude zpátky na ledě. Olejáři dnes hrají oslabení moc dobře.
28:28
Hertl si hledal někde na pravém kruhu prostor ke střele, ale ani on na Cama Talbota nevyzrál. Trefil pouze jeho levý beton.
27:58
Další vyhození přes všechny čáry, hostujícímu týmu se nedaří udržet v útočné třetině.
27:29
San Jose je zpátky v útočném pásmo. Schlemko si na modré čáře dělal prostor na střelu, ale ta se mu nakonec vůbec nepovedla, protože nedokázal trefit branku.
27:10
Hned první střelu zablokoval obránce Russell a Oilers se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
27:02
Patrick Maroon dnes už podruhé usedne na trestnou lavici, Sharks tedy mají šanci srovnat skóre na kostce. Maroon inkasuje menší trest za to, že fauloval soupeře loktem.
26:40
Tomáš Hertl mířil bojovat do rohu o kotouč, měl tam ale proti sobě dvojici hráčů v oranžovém dresu, nakonec pro Žraloky touš zpátky nezískal.
26:08
Jde vidět, že Edmonton nyní hraje více v klidu a dává si pozor na rozehrávky z vlastního pásma. Sharks jsou naopak na začátku druhé třetiny hodně bez šťávy.
25:47
Až teď je přerušená hra, kotouč končí sražený mezi diváky.
25:36
Na druhou stranu to sice zkusil Meier, ale vrhl se sám proti třem hokejistům soupeře, takže neměl moc velkou šanci uspět.
25:08
Už se hraje hodně dlouho bez přerušení a zatím z toho dobře těží domácí. Ti často a jednoduše zavážejí puk do útočného pásma.
24:48
Nurse hledal před brankovištěm Maroona, ale našel jej moc pozdě. Druhý jmenovaný nestihl puk trefit ideálně, a tím pádem neohrozil Jonese.
23:55
Opět Kassianova šance, tentokrát ale bek Oilers nezakončil, takže Martin Jones mohl zůstat relativně v klidu.
23:13
Eberle se zkusil prosadit od levého mantinelu, ale trefil pouze zadní mantinel. Potom už se nikdo v oranžovém trikotu na kotouč nedostal.
22:36
Hraje se navíc stále ve vysokém tempu a tohle očividně vyhovuje domácím. San Jose aspoň na pár okamžiků zabrzdilo kotouč za svou klecí.
22:08
Edmonton je najednou na koni. Domácí posílají na Jonese jedno zakončení za druhým a nenechají Sharks ani na okamžik vydechnout.
20:42
Jenže místo toho, aby se v přesilovce snažili o skórování San Jose Sharks, tak je tu branka domácího týmu. Stačila jedna malá chybička, nepozornost na modré útočné čáře hostů a forvard Edmonton Oilers ZACK KASSIAN využil svou možnost. Řítil se ve vlastním oslabení úplně sám na branku a nezaváhal. Počkal si na pohyb Martina Jonese a udělal to zkušeně, pověsil puk do horní poloviny branky. Máme tak na světě velmi brzy ve druhé části úvodní gól a uvidíme, jak teď bude reagovat družina kouče DeBoera. Asistence: Mark Letestu.
20:06
Sharks také nyní vyhráli buly a hned se budou snažit dostat co nejdříve před branku soupeře. Z jejich přesilovky zbývá ještě něco málo přes minutu.
20:01
Vše je připraveno na úvodní buly prostřední části, pojďme do akce.
Nebude dlouho trvat a začne druhá třetina. Dočkáme se v ní první branky zápasu?
Střely na branku v první třetině

Edmonton Oilers: 9

San Jose Sharks: 6
Máme za sebou úvodních dvacet minut zápasu, ale branku jsme neviděli. Oba celky si vytvořily šance, avšak brankáři zůstávají bezchybní. Ani jednomu týmu se nepodařilo využít přesilovku. Uvidíme, co nabídne prostřední část hry, Sharks ji začnou v početní výhodě.
20:00
19:35
Hosté ale mají opět problém usadit se v útočném pásmu a vymyslet nějakou lepší kombinaci, která by je poslala do vedení.
19:16
Ještě je tu na konci úvodní části početní výhoda pro Žraloky. Patrick Maroon inkasuje dvě minuty za krosček a posílá svůj celek do oslabení.
19:16
Vhazování před domácí brankou.
19:08
Běží poslední minuta první třetiny, puk mají na hokejkách San Jose Sharks. Logan Couture připravil slibnou šanci, Talbot jej na poslední chvíli stačil zastavit betonem.
18:55
McDavid vypálil z levého kruhu, Martin Jones byl ale připraven a vyrazil kotouč vyrážečkou do pravého rohu.
18:20
Vlasic po vyhraném buly nahodil puk k zadnímu mantinelu a doufal, že se k němu jeho spoluhráči dostanou jako první. To se ale nestalo a hrají Oilers.
18:11
Přihrávka rukou. Je tu přerušení hry ve středním pásmu a ještě jedna komerční pauza této dvacetiminutovky.
17:55
Lucic dojel s pukem pouze k modré čáře, tam o něj přišel.
17:25
Zatím to nevypadá, že bychom se měli dočkat branky v první třetině. San Jose sice zavezlo puk za branku Talbota, nemůže se ale dostat do střelecké šance.
16:48
Nurse dohrál dobře útočník Žraloků u mantinelu, pak hned hledal útočníky vepředu. Na druhé stran se neprosadil Marleau s Donskoiem.
16:09
Connor McDavid hledal zpoza klece Draisaitla, ale jeho spoluhráč měl zablokovanou hokejku. Stále sledujeme poměrně opatrnou hru. Obě strany si dávají pozor na chyby.
15:45
Maroon a jeho formace se řítí do útoku. Nakonec na sebe vzal zodpovědnost Desharnais, jenže z pravého rohu se nedokázal protlačit až do zakončení na brankoviště.
15:06
Edmonton je kompletní. Ani jeden tým nesehrál úvodní přesilovku zápasu moc dobře, uvidíme, co celky předvedou při hře v pěti proti pěti.
14:30
Většina z trestu Kassiana je pryč, Sharks navíc nejsou na kotouči a vypadá to, že se na něj v útočném pásmu jen tak brzy nedostanou.
14:06
Ani Sharks ale nehrají přesilovku ideálně. Edmonton už dvakrát po sobě vyhodil přes všechny čáry a nenechává se na delší dobu zamknout ve svém pásmu.
13:04
Je tu ale první početní výhoda pro San Jose Sharks. Zack Kassian z domácích řad dostává od rozhodčího menší trest za hrubost a bude si muset odsedět dvě minuty.
13:04
Cam Talbot zachytil touš do lapačky, pak ještě kolem něho menší rozmíška. Ale nic vážnějšího, chystá se nové buly před brankou kanadského klubu.
12:40
Couture vytušil, že jeho tým potřebuje vystřídat, tak nahodil puk do středního pásma a pustil tím na led čerstvé síly.
12:16
Oilers jsou nyní o něco málo aktivnější. Potřebují však častěji zakončovat, protože až příliš přihrávají a těžko se jim dostávají kotouče do brankoviště Sharks.
11:55
Martin Jones si zahrál s pukem za brankou, ale hned zase musel zpátky do brankoviště, protože kolem něj bylo hodně rušno.
11:36
Už sice skončila komerční přestávka, ale San Jose Sharks hned vyhazují na zakázané uvolnění.
11:30
Opět dvojice McDavid – Draisaitl v akci, ale druhý jmenovaný opět minul branku.
11:06
Zdá se, že první část za sebou budeme mít hodně rychle. Stále se hraje bez přerušení. Za pukem se vydal do útočného pásma Draisaitl, ale byl velmi rychle zastaven.
10:35
Další dobrá práce Tomáše Hertla. Český útočník si nabruslil do útočného pásma, dostal nahrávka. Až na poslední chvíli mu kotouč přeskočil hokejku.
09:55
Pavelski chtěl využít chyby soupeře ve středním pásmu, jenže moc se mu to nepovedlo. Neměl jít totiž na hranici útočné třetiny s kým do kombinace.
09:28
Edmonton potřebuje dostřídat, stejně tak Sharks, takže Adam Larsson teď na nějako chvíli pozdrží puk za brankou Cama Talbota.
08:55
Ani se moc nepřerušuje, takže sledujeme pohledný a rychlý hokej. Jeden souboj v rohu o puk z druhým.
08:28
Benningova rána bez přípravy sice dojela až před branku, tam ji ale nikdo z domácích netečoval. Martin Jones nakonec vůbec nemusel zasahovat.
08:00
Srážka Kassiana s bránícím hráčem Sharks, vše ale bylo podle pravidel v pořádku. Hala je na nohou a zatím se baví svižným hokejem první třetiny.
07:27
Letestu udržel jen tak tak útočné pásmo pro hosty, pak na druhou stranu zamířili Hertl s Hansenem. Poslední jmenovaný o pořádný kus přestřelil horní tyčku.
07:08
Kotouč mimo hrací plochu, příští buly ve středním pásmu.
07:04
Jordan Eberle zakončoval z první a Jones proti němu musel do rozkleku. Zvládl to ale moc dobře, puk zastavil a prozatím zůstává bezchybný. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
06:50
San Jose sice vyhrálo buly v útočném pásmu, ale nic dalšího si nevypracovalo. Naopak musí dávat na to, co se děje u jeho svatyně.
06:42
Je tu první komerční přestávka, za pár okamžiků budeme pokračovat.
06:16
Hosté jsou kompletní a dokonce se málem dostali do šance. Talbot vyjel hodně z branky proti Martinovi, ten jej málem přehodil. Oilers měli štěstí.
05:50
Nebude dlouho trval a Paul Martin se vrátí zpátky do hry, první oslabení San Jose brání moc dobře a pravděpodobně ho zvládne bez inkasování.
05:38
Sekera nahazoval puk na branku a doufal, že jej ještě někdo v oranžovém trikotu doklepne do sítě. To se ale nestalo, Jones má touš opět v rukavici a přerušuje hru.
05:21
Nakonec z nepřehledné situace zakončil Patrick Maroon, jenže Jones si na něj dobře počíhal betonem u tyčky.
05:04
Až nyní Edmonton v útočné třetině, ale jen na chvilku. Sharks dobře brání a Oilers mají zatím problém cokoli v přesilovce vymyslet.
04:40
Zatím je puk daleko od hostující klece, Sharks hned na úvod početní nevýhody vyhodili kotouč přes všechny čáry.
04:15
První přesilovku zápasu si tedy zahrají Edmonton Oilers. Obránce San Jose Paul Martin dostává dvě minuty za sekání a bude doufat, že si s tímto oslabením jeho spoluhráči poradí.
04:15
Kassian ve velké šanci. Unikal skoro sám na branku a byl faulován. Trestné střílení to nebude, rozhodčí ale pošlou Sharks do oslabení.
03:48
Eberle a Lucic vypracovali přečíslení dva na jednoho, ale nevyšla jim klíčový nahrávka. Tudíž i tato akce končí beze střely a brankáři prozatím nemají moc práce.
03:20
Dillonovo nahození od modré čáry vypadalo slibně, ale ani tento pokus netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
02:48
Hraje se už docela dlouho bez přerušení, z toho by klidně mohla vzniknout nějaká možnost. Zatím jsou daleko častěji v útočném pásmu hosté, ale netrefují zařízení.
02:20
Pouliot musel rychle nahodit puk za klec Martina Jonese, protože jeho formace byla na ledě příliš dlouho a potřebovala vystřídat.
01:40
Ward hledal na levé straně Donskoie, ale finský útočník si svého spoluhráče všiml až na poslední chvíli. Na druhou stranu to zase zkoušel obránce Nurse, ale neuspěl.
01:14
Zatím se dle očekávání hraje docela opatrně. Ani jedna strana samozřejmě nechce udělat hned na začátku chybu, a tak se hraje velmi takticky.
00:55
Cam Talbot má první zákrok, raději podržel puk, ale spíše symbolicky. Nejednalo se o nic vážného.
00:40
Eberle nahodil puk do útočného pásma Oilers. Nikdo z formace ho ale v tomto útočném nápadu nepodpořil, takže se nakonec nemohl vydat za kotoučem sám.
00:08
Jako první získali kotouč na své hokejky San Jose Sharks, kteří se vydali ohrozit Talbota. Ale zatím se jim to příliš nevede.
00:01
Jdeme na věc.
Vše je připraveno k začátku, chystá se úvodní vhazování, které proběhne hned po hymnách. Takže ještě pět minutek a budeme moci sledovat druhou bitvu této série.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, začínáme asi za deset minut.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – Caggiula, Letestu, Kassian – B. Pouliot, Desharnais, Slepyšev.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – M. Karlsson, Couture, Pavelski – Hansen, Hertl, Bødker – Donskoi, Marleau, J. Ward – Sörensen, Tierney, Meier.

Rozhodčí: Lee, Sutherland – Heyer, Gibbons.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat druhý zápas série čtvrtfinále Západní konference mezi Edmonton Oilers a San Jose Sharks. Vstoupili do ní o něco lépe Žraloci.

Andrej Sekera (EDM) (0 + 0)
Tomáš Hertl (SJS) (0 + 1)
Předchozí zápasy série

Edmonton Oilers – San Jose Sharks 2:3 po prodloužení (13. 4.)
EDMONTON OILERS

Tohle jsou dny, na které fanoušci Edmontonu čekali od roku 2006. Po tak dlouhé době Olejáři nakoukli do play-off. Však to také šlo poznat, diváci zaplnili halu až po strop a vytvořili na úvod play-off pekelnou atmosféru. Ani oranžové peklo ovšem nestačilo k tomu, aby druhý tým Pacifické divize urval vedení v sérii. Po prvních dvaceti minutách čtvrtfinále Západní konference s pořadovým číslem jedna sice Edmonton vedl 2:0. Pak ale San Jose zabralo a ve výsledku strhlo mač na svou stranu. Teď bude pro tým kapitána Connora McDavida velmi důležité, aby zvládl sobotní odvetu. Pokud se tak nestane, pojede do SAP Center se ztrátou 0:2 na zápasy, což může být pro Oilers hodně veliký problém. Domácímu celku nestačily ani další pohotové zákroky brankáře Cama Talbota, či gólový příspěvek Milana Lucice.

Po prvním zápase je na tom nejlépe právě zmíněný Lucic. Kromě vstřelené branky má i jednu asistenci navrch, Connor McDavid se sice neradoval z přesné trefy, ale zapsal hned ve svém prvním utkání play-off kariéry kanadský bod za přihrávku. Právě jeho body budou Oilers potřebovat, jestli chtějí pomýšlet na postup do druhého kola.
SAN JOSE SHARKS

Bude zajímavé sledovat, jak se San Jose s tímhle play-off popere. Po loňské účasti ve finále Stanley Cupu by se kalifornský celek rád popral o stříbrnou trofej. Ale nebude to mít jednoduché, v cestě stojí řada dalších kandidátů na zisk cenného hokejového grálu. V základní části si svěřenci trenéra DeBoera nevedli vůbec špatně, skončili třetí v Pacifické divizi. I když pokazili závěr dlouhodobé sezóny, postavení v play-off s klidem udrželi a pro úvodní kolo vyřazovacích bojů vyfasovali rozjetý Edmonton. S nímž Sharks mimochodem před koncem základní části prohráli 2:4. Teď je ale situace jiná. San Jose první zápas série ovládlo, soupeře předčilo v počtu střel na branku a nakonec i v gólech. A to i přesto, že domácí vedli ještě v první třetině o dva zásahy. Žralokům dlouhodobě vycházejí utkání na ledech soupeřů a tohle je jen další z důkazů. Podaří se partě kolem kapitána Pavelskiho i druhý mač a poveze zpátky domů luxusní náskok 2:0 na zápasy?

Góly v prvním utkání na edmontonském ledě dávali Joel Ward, Paul Martin a nakonec hrdina prodloužení Melker Karlsson. Herně se dařilo českému útočníkovi Tomáši Hertlovi, jenž pro sebe vypracoval několik šancí. I on už má jeden kanadský bod za přihrávku. A nebyl daleko ani k první brance letošních vyřazovacích bojů. Naopak týmu Sharks chyběla opora v podobě Joe Thorntona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.