S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 18 111 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Mike Hoffman (OTT) 1+0
2. Bobby Ryan (OTT) 1+0
3. Craig Anderson (OTT) 45 zák., 1 gól, 97.8%
Dnešní utkání je tedy u konce a domácí se mohou radovat. Po brance Jevgenije Malkina z 25. minuty sice vedl hostující Pittsburgh, ale Ottawa ještě do konce druhé třetiny vyrovnala. Přesilovou hru 5 na 3 totiž ve 34. minutě využil Bobby Ryan. Svěřencům Guye Bouchera pak vyšel vstup do třetí třetiny, když se hned v jejím úvodu krásnou střelou prosadil Mike Hoffman. Na tuto branku už Tučňáci i přes obrovskou střeleckou převahu neodpověděli a můžeme se tedy těšit na rozhodující sedmé utkání!

Střely na bránu

Ottawa Senators – 30 (9; 10; 11)
Pittsburgh Penguins – 46 (11; 23; 12)
59:57
Jeden z obránců trefil jen blokujícího Turrise, který posléze v poklidu dobruslil volný kotouč. Přihrávka před odkrytou bránu už nevyšla, ale hosté už nemají čas na vyrovnání.
59:38
Crosby vyhrál důležité buly a hosté se drží před Andersonem. Zatím bez střelby.
59:24
Oddechový čas pro hosty.
59:24
Nyní už se Pens usadili před brankářem Ottawy, avšak následovala pouze střela Phila Kessela, jenž zleva vypálil přesně do gólmana.
59:06
Další založení akce hostujícího celku zastavil Mark Stone. Puk je stále daleko od domácího brankáře.
58:42
Zatím se hosté nemohou usadit před Andersonem. Ottawa našetřila několik cenných vteřin držením kotouče u červené čáry.
58:16
Matt Murray spěchá na střídačku a do útočného pásma Pittsburghu spěchá šestý hráč.
58:04
Neurovnaná rozehrávka domácího týmu se nakonec dostala až na střídačku Penguins. Nařízeno je vhazování v neutrální zóně.
57:55
57:43
Už se zdálo, že Ceci stihne puk v pásmu soupeře, ale nakonec už se kotouč zjevil za modrou čárou. Odpískán je proto ofsajd.
57:26
Stále se Senátoři ne a ne vrátit před Murrayho. Hosté se opravdu skvěle brání.
57:03
Návrat do útočného pásma Ottawy se zatím nekoná. Mezitím se přesilová hra dostala do své druhé minuty.
56:29
Svižné zakončení Turrise bylo vyraženo pouze před Murrayho bránu, ale tam si puk našel jeden z obránců bránících se Pens.
56:16
Začátek přesilové hry Ottawě docela vyšel. Obě střely z levé strany si však pohlídal Matt Murray, který navíc nedopustil ani jednu dorážku.
55:55
Nepříjemnost pro hostující celek. Na ledě bylo šest hokejistů s Tučňákem na hrudi a to znamená dvouminutové vyloučení. Trest odpyká Scott Wilson.
55:24
Komerční přestávka je za námi a Tučňáci už se zase tlačí do útoku. Zatím se jim ale nedaří přechod přes dobře zahuštěné střední pásmo.
54:57
A celou pasáž hostující obránce zakončil nahozením puku do ofsajdové pozice.
54:52
Ian Cole nejprve neprostřelil blokujícího soupeře a poté byla jeho přihrávka posunuta do neutrální zóny.
54:16
Ottawa sice dostala puk až k Murraymu, ale velmi rychle se znovu formuje ve středním pásmu. Zdá se, že na ofenzívu už domácí rezignovali.
53:56
Další úspěšný zákrok Craiga Andersona. V tomto případě si domácí brankář poradil s rychlým zakončením Nicka Bonina.
53:27
Stále se hrálo v útočném pásmu Pittsburghu a Anderson musel řešit nepříjemně tečované nahození od modré čáry! Vyrovnání ale nedopustil.
53:15
Oba týmy hrají v plném počtu.
52:48
Přeci jenom se Penguins dostali až k ohrožení Craiga Andersona, avšak nějaké nebezpečné střely k vidění nebyly.
52:16
Více ze hry mají hostující borci, kteří se pochopitelně častěji tlačí do útočného pásma. Nyní ale musí založit akci do zformované obrany soupeře.
51:46
Při hře čtyři na čtyři teď zahrozil Jevgenij Malkin, který si to středem namířil do útočného pásma. Zakončení letělo jen do Andersona.
51:15
Vše končí vyloučením Erika Karlssona (OTT) a Bryana Rusta (PIT). Oba byli potrestáni za hrubost.
51:15
51:15
Dojíždějící Bryan Rust zabrzděním osprchoval domácího gólmana a logicky následovala šarvátka. Obrana Ottawy byla hodně důrazná a bez helmy nakonec skončil i Crosby.
50:55
Hned po vhazování se hosté udrželi v útočném pásmu. Po jednom Andersonově zákroku se ke střele dostal Rust, avšak jeho pokus by pro změnu sražen.
50:39
Mezi dva obránce si šikovně najel Scott Wilson. Ještě před zakončením mu ale Pyatt odebral kotouč a následoval icing Ottawy.
50:13
Hodně neurovnaný přechod do útočného pásma Penguins končí ofsajdem. Čas na další komerční přestávku.
49:49
Ve velké šanci byl před chvílí Crosby, který si sjel před Andersona, nicméně zblízka jej nepřekonal. Následně puk až k Murraymu dostal Pyatt.
49:08
Rychlá akce dva na dva skončila výrazným zabrzděním ze strany Mikea Hoffmana. Hosté hru rychle vracejí k Andersonovi.
48:43
Hodně nepříjemný odraz kotouče od zadního mantinelu teď musel vyřešit Anderson, jenž šel za bránu. Nakonec mu pomohli pozorní obránci.
48:29
Další nahození domácího celku již musel zneškodnit Matt Murray, který puk podržel v lapačce. Tím zařídil přerušení a komerční přestávku.
47:51
S protiútokem přispěchal Erik Karlsson. Domácí kapitán však neměl více prostoru a proto kotouč pouze nahodil a jel střídat.
47:19
Hra se rychle přenáší ze strany na stranu. Dvakrát se hosté pokusili ohrozit Andersona, jenže zakončení z velkého úhlu snad ani neměly šanci na úspěch.
46:32
Jedovatou střelu v podání Kylea Turrise teď Murray neudržel. Naštěstí pro hostujícího brankáře šel touš několik centimetrů vedle vzdálenější tyče.
45:58
Archibald se pokusil dostat puk z pásma Penguins, nicméně u mantinelu byl tvrdě sražen napadajícím obráncem. Hosté ale zůstávají u kotouče.
45:45
Po buly ve středovém kruhu se domácí rychle vydali do útočného pásma. Murray sice vinou teče Zacka Smithe nedokázal lapit Pyattovo nahození, avšak poté už kotouč zkrotil.
45:16
Nakonec se hosté dostali až k zakončení, ale slabý pokus od modré čáry byl sražen. Anderson tedy mohl zůstat naprosto v klidu.
44:48
Až teď se Tučňáci usazují v útočném pásmu. Zpoza brány se však zatím nedokázal vymotat Bryan Rust.
44:21
Dva domácí hráči se zničehonic dostávali do přečíslení, avšak finální přihrávka na MacArthura byla sražena nataženou hokejkou posledního obránce Pens.
43:35
Nepřesná rozehrávka domácího celku však doputovala až na zakázané uvolnění. Vhazovat se po levici Craiga Andersona.
42:59
Stále se hraje hodně daleko od Craiga Andersona. Tučňáci by rádi rychle odpověděli, nicméně zatím se ne a ne vyvarovat nepřesností.
42:43
Domácí jsou výrazně na koni a soupeře vůbec nepouštějí do kombinace. Pens jsou úvodem třetí periody zaskočeni.
41:34
Ottawa právě vstřelila branku!
Nyní ale domácí otáčejí nepříznivý vývoj utkání. Po rychlém přechodu do útočného pásma byl kotouč posunut na levou stranu k MIKEU HOFFMANOVI. Domácí kanonýr natáhl k tvrdé střele a poslal puk přesně do horního rohu Murrayho brány. Asistence: Fredrik Claesson, Clarke MacArthur.
41:11
Úvod třetí části je z obou stran poměrně opatrný. Hraje se především ze zajištěných obran.
40:48
Nakonec se Sens dokázali usadit v útočném pásmu, avšak kromě slabých nahození zleva a od modré čáry nic zajímavého nevymysleli.
40:16
Na začátek třetí třetiny jsem zaznamenali neúspěšné útoky na obou stranách. Kotouč se ale nyní dostává na hole domácích.
40:01
Další třetina začne přibližně v 4:19.
Také druhá třetina zápasu je minulostí. Více ze hry měl znovu střelecky aktivnější Pittsburgh a právě hosté se ve 25. minutě dostali do vedení. Úvodní branku tohoto utkání totiž obstaral Jevgenij Malkin. Následně bylo k vidění ještě několik zajímavých momentů a vše vyústilo ve vyrovnání z hole Bobbyho Ryana. Domácí útočník ve 34. minutě využil přesilovou hru 5 na 3, čímž stanovil skóre po čtyřiceti minutách. V závěru ještě Tučňáci měli obrovský tlak, ale podruhé Andersona nedokázali překonat.

Ottawa Senators – 19 (9; 10)
Pittsburgh Penguins – 34 (11; 23)
40:00
39:51
Ještě několik zákroků teď musel předvést Craig Anderson, jenž Ottawu v posledních chvílích hodně podržel. Celkově už domácí brankář čelil více než třiceti střelám.
39:19
Velký závar před Andersonem! Domácí brankář byl zcela mimo správné postavení, ale Ian Cole z pravého kruhu neprostřelil hradbu blokujících soupeřů.
38:57
Až teď se hostující celek dostává zpět do útočného pásma. Kunitz ale nemá moc prostoru na další kombinaci.
38:23
Ani kombinace hostujícího celku teď nenabídla nic moc zajímavého. Puk je znovu mimo ledovou plochu.
37:58
Prudká rozehrávka Zacka Smithe byla jedním z domácích pouze protečována mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:50
Také po nevyužité přesilovce se ale hosté tlačí do útočného pásma. Defenzíva Sens je však pozorná a nepouští svěřence Mikea Sullivana do lepších pozic.
37:04
36:58
Ottawa ustála další kombinaci soupeře a vyhazuje puk přes všechny čáry. Z této přesilové hry Pens nic nezískají.
36:08
Jeden z domácích podnikl rychlý výpad v oslabení. Murray nedosáhl na sražené zakončení do protipohybu, ale puk projel těsně vedle brány.
35:42
Nyní už je kotouč vyhozen aspoň do neutrální zóny. Týmy na led posílají čerstvé síly.
35:19
Jevgenij Malkin se krásně protáhl do útočného pásma a jedovatým bekhendem vystrašil domácího gólmana. Ten dokázal zasáhnout.
35:04
Jenže aktivní Crosby si vynutil nedovolený zákrok soupeře. Za držení protihráče je vyloučen Marc Methot (OTT).
34:59
Po delší době se Pittsburgh natlačil do útočného pásma. Nenápadné zakončení z velkého úhlu šlo do horní části brány, avšak Anderson byl včas u své tyče.
34:23
Obrovská šance! Kyle Turris to nalevo od gólmana udělal skvěle, po stahovačce se pokusil zasunout puk do brány, ale Murray vytáhl parádní zákrok.
34:21
34:10
Trochu prostoru dostal Dion Phaneuf, nicméně jeho razantní střela šla přesně doprostřed brány.
33:54
Senátoři pokračují klasickou přesilovou hrou. Nyní se ale musejí vrátit až za vlastního gólmana, kam byl puk vyhozen hostující obranou.
33:15
Dvojnásobná početní výhoda Senátorů je využita! Poněkud uspávací kombinace domácích vyústila v Turrisovu přihrávku k levému kruhu, kde stál osamocený BOBBY RYAN. Jeho střela z prvního doteku šla přesně k tyči a prošla mezerou mezi konstrukcí brány a Murrayho betonem. Asistence: Kyle Turis, Erik Karlsson.
32:43
Ottawa se usazuje v útočném pásmu . Jednou střelou se znovu prezentoval Karlsson, avšak Murray zakončení domácího kapitána vyrazil.
32:21
Do dobré pozice si sjel Hoffman. Murray zasáhl ramenem, ale pak Ian Cole (PIT) trefil tvář Turrise. Dvě trestné minuty za vysokou hůl.
31:54
Záhy po vhazování to z pravého kruhu zkusil Karlsson, nicméně kotouč byl sražen a poté poslán až do pásma Ottawy.
31:45
Pronikajícímu Pageauovi se do cesty postavil Ron Hainsey (PIT) a to znamená dvouminutový trest za nedovolené bránění. Využitá přesilová hra by se domácím jistě hodila!
31:13
A znovu se Sens dostali jen k nahození kotouče ze středního pásma. Následuje rychlé střídání na obou stranách.
30:52
Domácí hokejisté se nyní nemohou dostat do přesnější kombinace. Penguins mezihru soupeře dobře napadají.
30:10
Nahození ze středního pásma teď Murray pro jistotu schoval pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.
29:58
Volný kotouč ve středním pásmu přebírá Pageau, jenž se podél mantinelu snaží dostat až k případnému ohrožení Matta Murrayho. Je však na to sám.
29:24
Dva hráči hostujícího celku se srazili v útočném pásmu a to byl signál pro rychlou akci Sens. MacArthur však kotouč nedokázal propasírovat až před bránu.
28:48
Nadále se hraje před Andersonem. Tentokrát to zkusil Mark Streit, který nahozením od modré čáry našel pouze gólmanovu lapačku.
27:59
Penguins se znovu drží v útočném pásmu a opět dokázali zaměstnat domácího brankáře. Ten měl v tomto případě méně práce, ale přesto hru raději přerušil.
27:36
Strhující momenty na obou stranách! Nejprve měli hosté dobrý tlak do brankoviště, po ztrátě jednoho z beků následovalo přečíslení dvou na nikoho, avšak domácí Brassard kotouč netrefil. Poté se v šanci ocitl ještě Crosby, ale ten pro změnu nechal vyniknout Andersona.
26:24
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Hagelin dostal hru k útočné modré čáře, ale následoval pouze ofsajd Penguins.
26:09
Hosté jsou při chuti a znovu dobře kombinovali před Craigem Andersonem. Rychlý výpad ani následná souhra v blízkosti brankáře však druhou trefu nepřinesla.
24:51
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Teď již se hosté mohou radovat z úvodní branky zápasu. JEVGENIJ MALKIN se přes velmi nedůrazného Smithe dostal od zadního mantinelu až před Andersona. Prvním zakončením sice neuspěl, ale následně dostal šanci na dorážku a ta už doputovala za záda domácího brankáře. Asistence: Ian Cole, Scott Wilson.
24:36
Zhruba půl minuty se teď v útočném pásmu držel hostující celek a výsledkem je zakázané uvolnění Sens.
23:54
Hra se několikrát velmi rychle přesunula ze strany na stranu. Oba týmy se dostal do zajímavých střeleckých pozic, nicméně nyní už Murray přerušuje tento zajímavý úsek.
23:04
Trevor Daley dostal kotouč do brány, ale domácí trenér zkusil Coach's Challenge a ta se mu vyplatila. Hostující obránce totiž před gólem tlačil hokejkou do Craiga Andersona, kvůli čemuž branka není uznána.
22:49
Domácí se mohli řítit do přečíslení tří proti jednomu, ale místo toho se musí bránit. Výhodu hráčů v útočném pásmu teď mají Tučňáci.
22:33
Až Bryan Rust to nyní zkusil střelou z pravého kruhu. Anderson však bez větších potíží zasáhl a následuje icing domácích.
22:16
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím nepřináší nic zajímavého. Ani jeden z celků se nemůže natrvalo usadit u soupeřova gólmana.
21:47
Mike Hoffman (OTT) se dostal do výměny názorů s Jevgenijem Malkinem (PIT). Oba kohouti dostávají dvě trestné minuta za hrubost.
21:47
21:28
Senátoři se na začátku druhé třetiny snaží o aktivní přístup a daří se jim držet hru daleko od svého brankáře. Zatím ale bez výsledku.
21:04
Dobrá pasáž v podání Ottawy končí icingem Tučňáků.
20:38
Do skvělé pozice se dostal Pageau, který mohl zakončovat z mezikruží, ale to by se nesměl vrátit Guentzel. Hostující útočník soupeře zezadu odzbrojil.
20:11
Nepřesnost v rozehrávce Senators přichází hned v úvodu druhé třetiny. Kotouč končí na zakázaném uvolnění.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:12.
Úvodní třetina šestého finále Východní konference je u konce. Hostující Pittsburgh byl především v prvních deseti minutách jednoznačně nebezpečnější a několikrát dobře zahrozil, avšak Anderson zatím nebyl překonán. Následně se do šancí dostali i Senátoři, jenže Stone trefil jen tyč a zbytek možností pochytal pozorný Murray. Po dvaceti minutách je tak stav utkání vyrovnaný 0:0!

Ottawa Senators – 9
Pittsburgh Penguins – 11
20:00
19:54
Kotouč doputoval až za bránu Matta Murrayho, ale zdá se, že tam už se první perioda také dohraje. Nikdo nemá zájem o založení další akce.
19:39
Hosté však naprosto v pohodě dostali kotouč do středního pásma a nakonec i na střídačku domácího celku. Následná šarvátka nebyla příliš vážná.
19:08
Jeden z hostujících borců teď zahrál vysokou holí, což znamená buly v blízkosti gólmana Murayho. V závěru se tak Ottawy může dostat do tlaku.
18:40
Po ztrátě útočného pásma domácí předvedli rychlé přečíslení tří proti dvěma. Celou akci zakončoval Turris, avšak proti střele z mezikruží Murray dokázal zasáhnout pravým betonem.
18:19
Zakázané uvolnění Pittsburghu. Znovu se tedy bude vhazovat napravo od Matta Murrayho.
17:49
Zničehonic se v gólové šanci zjevil Brassard. Puk se totiž od mantinelu dostal přesně do jízdy kanadského útočníka Ottawy a výborný zákrok musel předvést Matt Murray.
17:33
17:00
Wilson dostal výbornou přihrávku na hranici brankoviště, ale zblízka už podruhé v utkání neodkázal překonat dobře chytajícího Craiga Andersona.
16:34
Nyní už kotouč doputoval k Andersonovi, avšak velmi rychle byl vyhozen připravenou defenzívou Sens. Oba celky střídají.
16:06
Penguins znovu kombinují v pásmu soupeře, nicméně zatím si ne a ne najít lepší střeleckou pozici. Čtveřice domácích je pevně rozestavena.
15:45
Hned po buly se hosté usadili v útočné pásmu. Následovala však pouze tvrdá střela z vrcholu pravého kruhu, kterou Anderson dobře viděl.
15:33
Bobby Ryan (OTT) byl příliš aktivní při snaze získat kotouč. Při projetí brankovištěm totiž atakoval i gólmana Murrayho, což znamená dvě trestné minuty za nedovolené bránění brankáři.
15:16
Kotouče se zřejmě dotkl jeden z hráčů na střídačce Ottawy. Vhazování je totiž nařízeno v obranném pásmu domácích.
14:44
Rychlý protiútok podnikl Jake Guentzel, jenž rychlou střelou zápěstím protáhl domácího brankáře. Ten puk vytěsnil do ochranné sítě.
14:35
Karlssonovu dělovku od modré čáry teď Murray pouze vyrazil a dorážející Mark Stone měl před sebou odkrytou část brány. Zprava však trefil tyč.
14:02
Opět se kotouč dostal mimo hrací plochu. Přerušení znamená poslední komerční přestávku této třetiny.
13:41
Pouze ze středního pásma přišlo nahození Hainseyho, který puk navíc po mantinelu vyhodil až do ochranné sítě. Vhazuje se v neutrální zóně.
13:28
12:57
Zdá se, že z této přesilové hry hostující celek nic nevytěží. Ottawa se velmi dobře brání a nepouští soupeře k dalšímu ohrožení Craiga Andersona.
12:35
Nepovedený přechod do útočného pásma v podání Pens. Odpískán je ofsajd!
12:07
Dva domácí hráči se rychle vydali dopředu, ale poté naopak přišlo přečíslení čtyř proti dvěma. Celou akci zakončoval Malkin, jehož střelu z mezikruží zneškodnil Anderson!
11:33
Okamžitě po vhazování se domácím podařilo dostat puk z vlastního pásma. Penguins ale nečekají a vracejí se k Andersonovi.
11:28
První přesilová hra zápasu. Na lavici hanby usedá Mark Stone (OTT), který krosčekem atakoval Guentzela.
10:51
Ještě na malou chvíli se kotouč vrátil před hostujícího gólmana, nicméně teď už se hraje u Andersona. Pens však zatím nemají prostor na zakončení.
10:27
Senátoři se udrželi před Murrayem a ten musel řešit dva střelecké pokusy Erika Karlssona. Ani jeden však neměl gólové parametry.
10:10
Jenže následně přichází hodně nepřesná rozehrávka Pittsburghu. Zakázané uvolnění a buly u Murrayho.
09:43
Znovu povedená kombinace hostujícího celku. Malkin nejprve hledal Kessela, ale ten byl obsazen a nakonec jen přihrál Wilsonovi. Také jeho zakončení zblízka Anderson pokryl.
09:31
Nyní již útočné trio vedené Boninem dokázalo zahrozit. Přihrávku před vlastního brankáře totiž vyprodukoval Turris a Anderson musel rychle reagovat na svižné zakončení jednoho z hostů.
09:06
Záhy se Tučňáci pokusili projít do útočného pásma. Zastavil je však čárová rozhodčí, který spatřil ofsajd.
08:58
Po úspěšném zákroku Andersona se dopředu vydal Jean-Gabriel Pageau. Domácí útočník měl napravo dobrou rychlost, ale Murray si s jeho střelou poradil.
08:35
Jeden z hostů se důrazně tlačil až před Andersona, avšak Karlsson byl proti ohrožení svého gólmana. Akce skončila ztrátou kotouče.
08:16
Stålberg si puk stáhl ze vzduchu a založil tak velmi rychlou akci domácích. Následné zakončení obstaral White, nicméně hostující brankář se střelou neměl potíže.
07:55
Teď již přichází nepřesná rozehrávka Penguins. Po zakázaném uvolnění se hra přesouvá k Murraymu.
07:31
S další akcí hostujícího celku přispěchal Matt Cullen, jenž střílel hned po přechodu modré čáry. Zakončení se ale nevlezlo do brány.
06:44
Další dobrá příležitost Pittsburghu. Kessel střílel od modré čáry a Wilson puk šikovně tečoval do protipohybu gólmana. Ten však stačil zareagovat.
06:34
Na druhé straně se dobře prezentoval Daley, který nahodil puk do brankoviště a dovolil tak Boninovi hned dvě dorážky z bezprostřední blízkosti! Anderson zasáhl.
06:10
Hoffman v pohodě převzal kotouč mezi modrými čarami a po proniknutí do útočného pásma oslovil Chrise Widemana. Jeho razantní střela prolétla vedle brány.
05:50
Nepřesnost při přechodu do útočného pásma Ottawy znamená postavení mimo hru. Vhazuje se u střídačky Pens.
05:14
Akci Tučňáků sice na chvíli přerušil ofsajd, ale nyní už hosté znovu kombinují v blízkosti Craiga Andersona. Defenzíva Sens však zatím nemá problémy.
04:47
Po menší strkanici u střídačky domácího týmu se hra přesunula před Andersona. Penguins se však ne a ne vymanit od mantinelu.
04:13
Chybnou rozehrávku soupeře teď ve středním pásmu vystihl Phaneuf, jenž si to okamžitě namířil dopředu a prověřil Murrayho tvrdým projektilem.
03:59
Svižné nahození z pravé strany obstaral Kessel, ale puk z jeho hokejky si to nenamířil do prostoru brány.
03:26
Jenže poměrně neurovnaná kombinace Ottawy končí u pozorného Dumoulina, jenž kotouč rozehrává k útočné modré čáře.
02:56
K puku se tentokrát pokusil dostat Crosby, nicméně ten byl velmi rychle atakován jedním z protihráčů. Další akci může založit domácí celek.
02:34
Dvakrát domácí podnikli poměrně rychlý výpad do útočného pásma. Ani jedno zakončení ale nebylo dostatečně razantní.
02:08
Kotouč se ale velmi rychle po vhazování dostal do neutrální zóny, z které vyskočil až mez střídačky. Hra je znovu přerušena.
01:59
Hosté na začátku nechtějí pustit Ottawu do případného tlaku, avšak nyní se dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude nalevo od Murrayho.
01:28
Bobby Ryan ztratil puk ve středovém kruhu a okamžitě musel couvat zpátky. Nakonec to byl totiž Dumoulin, kdo vyprášil Andersonovu lapačku.
00:58
Po vhazování ve vlastním pásmu se Penguins přesunuli k Andersonovi, nicméně ten zatím nemusel řešit nějaké pořádné zakončení.
00:32
Zdá se, že domácí do toho dneska půjdou opravdu bezhlavě. Hned při svém prvním střídání Stone důrazně atakoval Crosbyho, jenž musel snést lehký úder do tváře.
00:13
Domácí se okamžitě vydali za kotoučem do útočného pásma. Domácí defenzíva pod menším tlakem nahazuje puk přesně na Andersona.
00:01
Nyní už je vše připraveno k úvodnímu buly zápasu! Na to se postaví Jean-Gabriel Pageau a Sidney Crosby!
Před chvílí byla držena minuta ticha za oběti teroristického útoku v Manchesteru, ale nyní už zní hymna Spojených států amerických, po které bude následovat hymna kanadská.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman – MacArthur, Turris (A), B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – Z. Smith, Brassard, Mark Stone – Stålberg, Dzingel, White.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, Streit – Guentzel, Crosby (C), Kunitz (A) – S. Wilson, Malkin (A), Kessel – Rust, Bonino, Rowney – Hagelin, Cullen, Archibald.

Rozhodčí: Chris Rooney, Kelly Sutherland – Pierre Racicot, Matt MacPherson.

PITTSBURGH PENGUINS

Lonští vítězové Stanley Cupu sice měli problémy s Washingtonem, ale po Columbusu nakonec v sedmi zápasech vyřadili i nejlepší celek základní části. Ve finálové konferenci Tučňáci nezačali ideálně, když prohrávali 1:0 a 2:1, nicméně nyní mají postupový mečbol. Navíc se jim v posledních dvou utkáních skvěle rozchytal Matt Murray, jenž minule udržel čisté konto, a do velké pohody se dostal také Sidney Crosby.