Z mé strany je to už pro tento nádherný zápas všechno. Dobrou noc přeje Petr Sumbal.
Československá stopa v utkání:
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Tři hvězdy utkání:
1. Kyle Turris (OTT) 1+0
2. Derick Brassard (OTT) 1+0
3. Jimmy Vesey (NYR) 1+1
Bylo to velmi pohledné utkání a také hodně napínavé. Ottawa si vynutila prodloužení až gólem při závěrečné powerplay. V prodloužení pak jako první vstřelil gól Grabner, ten ale nemohl platit, protože byl vstřelen vysokou hokejkou. O pár minut později pak skončil puk naopak v brance Lundqvista a ten už platil. Hrdinou pátého utkání série je Kyle Turris, který tento gól vstřelil. Senators tak mají mečbol a na ledě Rangers mohou rozhodnout o svém postupu. Hrát se bude v noci z úterý na středu.
66:28
Ottawa právě vstřelila branku!
Je hotovo! Druhý gól, který padl v prodloužení už platí a nejvíc se z něj raduje KYLE TURRIS! První střela útočníka Ottawy byla zablokovaná Lindbergem, ale Turris celou situaci dohrál a napodruhé už Lundqvista propálil. Videorozhodčí ještě musel potvrdit, že se nejednalo o ofsajd. Asistence: Alexandre Burrows, Erik Karlsson.
65:40
Tvrdá střela Marka Stonea z pravé strany jen zaduněla o mantinel za brankou Rangers.
65:25
Ottawa přežila klinickou smrt a nyní se znovu pouští do útoku. Lundqvist si připisuje už pátý zákrok v prodloužení.
64:12
Hráči Rangers už se radovali z vítězství, ale rozhodčí rozpažují a gól neplatí! Grabner totiž puk sklepl za Andersona z příliš velké výšky.
64:02
Alexandre Burrows prověřil pozornost Lundqvista. Ten na jeho střelu dobře viděl a puk v pohodě chytil do lapačky.
63:20
Po další Smithové střele puk končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Lundqvistem.
63:02
Zack Smith pálil z levé strany, ale branku Rangers přestřelil.
62:25
Z pravé strany nahodil puk na Andersona Glass. Brankář Ottawy měl velké štěstí, protože na puk vůbec neviděl a nakonec mu pomohla tyč!
62:11
A hned je tu další zakázané uvolnění Rangers, tak aby si hosté ještě o něco více odpočinuli, když nemohli střídat.
62:05
Tanner Glass nedokázal puk dostihnout, a tak se píská icing.
61:55
Dvakrát po sobě od modré čáry vystřelil Derick Brassard, pokaždé dokázal zakročit Henrik Lundqvist.
61:17
Přihrávka Ottawy na modrou byla nepřesná a tak domácí přichází o pásmo.
60:48
Stone nahodil kotouč do útočného pásma, tam jej ale sebral Rick Nash.
60:01
Začalo prodloužení.
Tři třetiny nerozhodly. 60 minut hry bylo obou týmům málo, a tak bude muset o vítězi 5. zápasu této série prodloužení. Bude to podruhé, co se bude v této sérii prodlužovat. Druhý zápas rozhodl až v druhém prodloužení pro Ottawu Pageau. Uvidíme, jak dlouho se ještě hokejem budeme bavit dnes.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:57
Steoneovi se kotouč nepovedlo dostat před branku a uvidíme zřejmě prodloužení.
59:30
Ottawa se usadila v útočném pásmu a bude se ještě snažit utkání rozhodnout před koncem třetí třetiny.
58:34
Je vyrovnáno, domácí velmi rychle po naskočení šestého hráče na led dokázali skórovat. Lundqvist střelu z pravé strany nejprve vyrazil, ten ale pak proskákal brankovištěm až za základní čáru. Bez asistence.
58:27
Anderson je na střídačce, Ottawa zkouší powerplay.
58:07
Rangers znovu dokázali dostat kotouč pryč ze svého obranného pásma.
57:39
Karlsson má na starosti další rozehrávku svého týmu ve středním pásmu.
57:04
Další vyhození New York Rangers znamená další icing a také nemožnost vystřídat.
56:35
O to ale nakonec přeci jen přišli a museli se vracet dozadu, aby zastavili akci hostů.
56:19
Turrisova střela byla zablokovaná, ale domácí drží dál pásmo.
55:48
Rangers vyhráli v obranném pásmu buly a okamžitě jej dostali po mantinelu ven. Až na zakázané uvolnění.
55:42
Ottawa získala útočné pásmo a právě v něm se bude i vhazovat, poté co kotouč skončil pod tělem Veseyho.
54:45
Widemanova střela letěla jen těsně vedle. A Lundqvist si mohl hodně oddechnout, protože měl zakrytý výhled.
53:55
Pro nahození do útočného pásma si až za branku dojel Karlsson. Domácí ale záhy ztrácí puk i pásmo.
53:26
Lundqvist nedovolil domácím rychlé srovnání stavu, když vyrazil střelu Pageaua.
52:48
Rangers právě vstřelili branku!
Anderson první střelu, kterou na něj vyslal Skjei dokázal vyrazit. Po puku se pak ale vrhl JIMMY VESEY a dokázal jej dostrčit za brankovou čáru. Anderson sice dokázal zázračně kotouč chytit do lapačky, ale bylo to právě až za čárou. Branku uznal až videorozhodčí. Asistence: Brady Skjei, Derek Stepan.
52:41
Akce Ottawy ale k ničemu nevedla a naopak musel být znovu ve střelu Anderson. Proti střele Veseyho dokázal bez problému zasáhnout.
52:17
Zuccarellova přihrávka byla nepřesná a šanci zaútočit tak mají domácí.
51:53
Do druhé vlny dostal kotouč norský šikula Mats Zuccarello, svou rychlou střelou však Andersona překonat nedokázal.
51:06
Stone nahrával nepřesně a kvůli tomu domácí tým přichází o útočné pásmo.
50:24
Turris dostal puk mezi kruhy, ale obrana Rangers jej zablokovala a nenechala vystřelit z této dobré pozice.
49:01
Po velké chybě defenzivy domácího týmu najížděl Chris Kreider úplně sám na Andersona. Ten předvedl vynikající zákrok a udržel nerozhodný stav.
48:07
J. T. Miller udělal dvě pěkné kličky a pak chtěl vystřelit skrytě přes obránce. Jenže místo toho puk napálil přímo do něj.
47:20
Widemanovo nahození bylo jednoduchou prací pro Henrika Lundqvista.
46:38
Jimmy Vesey objel branku Andersona a pak na něj z pravé strany vypálil. Brankář Senators kotouč jen vyrazil před sebe, o zbytek se pak postarali jeho obránci.
45:58
Marcu Methotovi se nepovedla rozehrávka, ale ještě zabojoval a znovu vybojoval puk pro své barvy.
45:24
Kyle Turris přimáčkl na mantinel Tannera Glasse a připravil jej o kotouč
44:53
Z pravé strany střílel nebezpečně Jean-Gabriel Pageau, ale puk z jeho hokejky těsně minul branku Rangers.
44:26
Clarke MacArthur vyslal jedovatou střelu, ta byla ale nakonec sražena nad branku.
43:29
Protečovaný kotouč skončil až u Andersona, ten jej posunul směrem ke svým spoluhráčům, nechtěl buly v obranném pásmu.
42:29
Z pravé strany ve velké rychlosti najížděl na Lundqvista Ryan, ale střelu mezi ruku a tělo si švédský brankář pokryl.
41:50
Po přihrávce Nashe z pravé strany vypálil Stephan, ale Andersona nepřekvapil.
41:21
Turrisova střel z levé strany si cestu až na branku hostů nenašla.
40:33
40:01
Pokračuje přesilovka Ottawy.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 23:16.
Také druhá část zápasu je za námi a také ta byla velmi zajímavá. Senators se povedlo góly Hoffmana a Pyatta během 27 sekund otočit vývoj utkání a dostat se do vedení. Pak hráli nějakou dobu hokejisté Rangers dost zakřiknutě, ale dokázali se dostat zpět do tempa a nakonec i vyrovnat na 3:3. Andersona překonal tečí kapitán Rangers McDonagh.
40:00
40:00
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Jean-Gabriel Pageau – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan McDonagh – 2 min., nesportovní chování).
40:00
39:54
Další zákrok Craiga Andersona, tentokrát proti ráně Miky Zibanejada.
38:49
Anderson dokázal chytit střelu Hayese zápěstím.
38:34
MacArhur sekl Smithe a je vyloučen.
37:49
Od modré čáry vypálil Girardi. Tuto střelu dokázal Anderson vyrazit, ale jen ke Grabnerovi. Ten z otočky okamžitě poslal puk znovu na Andersona a na tuhle střelu, kterou ještě jemně tečoval RYAN MCDONAGH, už brankář Ottawy nedokázal reagovat. Asistence: Michael Grabner, Dan Girardi.
37:10
Z nulového úhlu vypálil Jimmy Vesey. Anderson si svou levou tyč dobře hlídal a nenechal se překvapit.
36:41
Kotouč má v moci Anderson, vhazovat se bude po jeho pravici.
36:22
Tečovaná střela Holdena skončila v rohu kluziště.
35:44
Po nepřesné rozehrávce domácích se píská zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Andersonem.
34:56
Nyní už sice Pageau vypálil, ale puk na Lundqvista ani neprošel.
34:38
Jean-Gabriel Pageau nebyl puštěn na pravém křídle ke střele.
33:53
Cody Ceci se jako obránce nebál zaútočit, ale jeho střela z pravé strany nemohla Lundqvista zaskočit.
33:10
Ryan McDonagh u mantinelu ukázkovým bodyčkem poslal k zemi Viktora Stålberga. To byl nádherný moment.
32:38
Tanner Glass dokázal sice kotouč před Andersonem tečovat, ale jen vedle branky.
32:29
Anderson nepředvedl proti střele Zuccarella od modré úplně jistý zákrok, ale nakonec si mohl oddechnout, protože kotouč skončil v jeho lapačce.
32:01
K Lundqvistovi doklouzal tečovaný kotouč a švédská brankářská stálice jej raději podrží a uklidní situaci.
31:45
31:14
Znovu pálil kapitán Sens Karlsson a znovu byla jeho střela zablokovaná.
30:44
Nyní Nash dokonce ve vlastním oslabení pozlobil soupeře. Jeho střela z pravé strany letěla jen těsně vedle.
30:20
Erik Karlsson vypálil od modré čáry, ale Rick Nash jeho pokus obětavě zablokoval.
30:08
Turris z blízka střílel a pak ještě Jean-Gabriel Pageau puk dorážel. Lundqvist byl ale ve svém postoji a pak i rozkleku pevný a kotouč za svá záda nepustil.
29:45
Hodně zbytečné vyloučení pro New York Rangers. Za zdržování hry je vyloučen Ryan McDonagh, který vyhodil puk ven ze hřiště.
28:50
Během 27 sekund je tu druhý gól Senators a domácí jsou rázem ve vedení! Střelu Smitha od modré bruslí tečoval TOM PYATT a na tuto změnu směru nedokázal Lundqvist reagovat. Asistence: Zack Smith, Derick Brassard.
28:17
Po nádherné akci domácích je srovnáno, 2:2! Nash ztratil v útočném pásmu puk. Domácí okamžitě vyrazili dopředu a přes Karlssona a MacArthura se kotouč dostal až k MIKEOVI HOFFMANOVI. Ten z pravého kruhu překonal Lundqvista. Asistence: Clarke MacArthur, Erik Karlsson.
27:30
Tentokrát už se hostům povedlo vyhodit kotouč tak, aby se o icing nejednalo.
27:25
Po zakázaném uvolnění Rangers se hra přesune zpět před Lundqvista.
27:08
Menší postrkování mezi Turrisem a Holdenem nakonec na větší bitku nepřerostlo.
27:03
Až nyní se hostům konečně podařilo dostat kotouč ven ze své třetiny.
26:39
Rangers se ale rozehrávka nedaří a tak je tu tlak Senators.
26:10
Brady Skjei se vrátil puk do svého obranného pásma a bude rozehrávat další akci svého mužstva.
25:38
Pyatt se snažil najít přihrávkou najíždějícího Burrowse, ale ten byl dobře pokrytý Glassem.
25:13
Obě mužstva jsou kompletní.
24:52
Hoffmanova střela zápěstím končí na chráničích Henrika Lundqvista.
24:13
Ještě minutu se bude hrát čtyři na čtyři. Ottawa rozehrává zpoza vlastní brány.
23:17
Mats Zuccarello vyplaval po vhazování úplné volný, střelou bekhendem, která mířila mezi betony ovšem Andersona nenachytal.
23:13
Za nedovolené bránění je vyloučen Glass. S pomstou pak okamžitě přispěchal Neil a také on je vyloučen, za hrubost.Pro Neila navíc ještě trest na 10 minut za nesportovní chování. Hrát se bude čtyři na čtyři.
23:13
23:13
Bude se vylučovat, ale ještě před tím je tu bitka. Neil neváhal a okamžitě se pustil do Tannera Glasse.
22:35
Hoffmanovi nevyšla rozehrávka, takže domácí budou muset zakládat akci nanovo.
21:59
Rick Nash se pěknou otočkou zbavil dvou protihráčů, pak ale neposlal přesnou přihrávku před branku.
21:18
Ofsajd zastavuje akci domácího týmu.
20:37
Střela Miky Zibanejada z levé strany byla obranou Senators zablokovaná.
20:20
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 22:11.
První třetina je za námi. Rangers měli vynikající start do utkání, už po šesti minutách vedli 2:0, když se prosadili Fast a Holden. Domácím se pak povedlo rychle snížit zásluhou Stonea, další branka pak už nepadla, i když si obě mužstva zahrála i přesilovky.
20:00
19:27
Puk odražený od zadního mantinelu si našel MacArthur a tvrdě vypálil. Lundqvist dokázal puk vyrazit.
18:51
Jesper Fast dokázal vyvézt puk až do útočného pásma a ušetřil tak pro svůj tým drahocenný čas.
18:46
Ottawě začíná přesilovka, ale vyhození Rangers přišlo ještě v době, kdy se hrálo čtyři na čtyři, takže se píská icing.
18:20
Nick Holden přesekl Burrowsovi hokejku na dvě části a je vyloučen.
18:02
I v oslabení Ottawa zahrozila a Lundqvist musel stát hodně pevně, aby ubránil prostor u své pravé tyče.
17:30
Střelu Zibanejada z levé strany jeden z bránících hráčů Ottawy zpomalil, takže měl Anderson usnadněnou práci. Zasáhl betonem.
16:43
Za nedovolené bránění na trestnou lavici musí usednout Jean-Gabriel Pageau.
16:40
Obrovskou šanci měl po úžasné přihrávce Grabnera Rick Nash, ale z blízka Andersona překonat nedokázal.
16:14
Veseymu se nepovedlo tečovat nahození Ricka Nashe.
15:50
Mika Zibanejad vyhodil kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
14:50
Teď zase několik desítek sekund pobyli v útočném pásmu hráči New Yorku, ale žádnou nebezpečnou příležitost si nevypracovali.
13:56
Nakonec je to J. T. Miller, který vyváží kotouč pryč z obranného pásma a umožňuje svým spoluhráčům vystřídat.
13:16
Tlak Ottawy pokračuje, přestože jsou hosté už kompletní.
12:37
12:36
Hoffman dostal přihrávku zpoza branky, ale z dobré pozice nedokázal trefit branku.
11:45
Další neuvěřitelný zákrok Lundqvista. Brankář Rangers byl zcela mimo své brankoviště, ale tygřím skokem dokázal chytit střelu Turrise z pravé strany.
11:12
Z pravé strany mířil na přední tyč Mark Stone, ale Lundqvista nepřekonal.
10:37
Ottawa si zahraje přesilovku. Na trestné lavici už sedí Oscar Lindberg, který je potrestán za krosček na MacArthura.
10:36
Z protiútoku pak na Lunqvista vystřelil Wideman, ale také švédský brankář vytáhl parádní zákrok.
10:21
Obrovská šance Rangers. Situaci dva na jednoho zakončoval rakouský útočník Michael Grabner, ale Anderson předvedl vynikající zákrok a puk za svá záda nepustil.
09:55
Mika Zibanejad vystřelil z úhlu, branku Ottawy však netrefil.
08:53
Od modré čáry se rozhodl vypálit Brady Skjei. Craig Anderson si našel skulinku, kterou viděl tu střelu a puk chytil do lapačky.
08:16
Nahození Rangers do útočného pásma sice zastavil za brankou Anderson, ale hosté získali puk zpátky.
08:04
Další poměrně nejistý zákrok Lundqvista proti střele Pageaua.
07:44
Poprvé se bude v utkání vylučovat. Na trestnou lavici odjíždí Erik Karlsson za faul loktem na Tannera Glasse.
06:50
Střela Bobbyho Ryana z otočky zaskočila Lundqvista a jen tak tak, že brankář Rangers puk betonem vytáhl.
06:35
Střela zápěstím v podání MacArthura končí v lapačce Lundqvista. Pokračovat se bude po komerční pauze.
06:03
Gólová přestřelka pokračuje! Domácím se vyplatil důraz před brankou a už prohrávají jen o jeden gól. MARK STONE si našel vyražený puk Henrikem Lundqvistem a i s trochou štěstí jej procpal za záda švédského gólmana. Asistence: Chris Wideman.
05:13
Hosté odskakují na rozdíl dvou branek! Do tří hráčů si najel do útočného pásma NICK HOLDEN a z levého bodu pro vhazování vypálil přesně do pravého horního růžku branky Craiga Andersona. Asistence: Jimmy Vesey.
04:07
Po nádherné akci Rangers tu máme první gól utkání! Z pravého kruhu našel Smith nádhernou přihrávkou úplně volného JESPERA FASTA. Ten už měl práci poměrně jednoduchou, stačilo mu trefit odkrytou branku, protože Anderson neměl šanci se tak rychle přesunout. Asistence: Brendan Smith, Kevin Hayes.
03:08
Stoneova střela byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Lundqvistem.
02:09
Hned od začátku si chtějí obě mužstva sjednat respekt, po odpískání se hned strhla menší potyčka.
01:45
Z pravého kruhu pálil Derek Stepan, brankáře Andersona však překonat nedokázal.
01:10
Grabner hledal svou přihrávkou Hayese, ta přihrávka však neprošla.
00:42
Craig Anderson se zapojil do rozehrávky svého týmu za svou brankou.
00:01
Úvodní oficiality už máme za sebou, hráči už se formují na úvodní vhazování.
První pětky obou týmů jsou nastoupeny na modrých čarách a stejně jako celý stadion poslouchají hymnu USA. Následovat bude i ta kanadská.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson, Methot (C), Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Harpur – Burrows, Turris (A), Dzingel – B. Ryan, Brassard, Stålberg – Mark Stone, Z. Smith, Hoffman – Pyatt, Pageau, MacArthur.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi (A), McDonagh, Holden, M. Staal, Br. Smith, Skjei – Zuccarello (C), Stepan, Kreider – Rick Nash (A), Zibanejad, Vesey – Grabner, K. Hayes, J. T. Miller – Fast, Lindberg, T. Glass.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Steve Kozari – Pierre Racicot, Matt MacPherson.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva kluby utkaly v základní části čtyřikrát, z toho třikrát se z vítězství radovala Ottawa. V minulosti na sebe narazili v play-off jen jednou, v roce 2012 postoupili do 2 kola Rangers po vítězství 4:3 na zápasy.

Letošní série je zatím vyrovnaná 2:2 na zápasy, obě mužstva zatím vítězí v domácím prostředí.
New York Rangers

Rangers skončili v základní části na 5. místě a v 1. kole je čekal Montreal. Mírným favoritem série byl sice kanadský klub, ale nakonec to byli Rangers, kteří sérii ovládli 4:2 na zápasy. Také v této sérii to bylo po čtyřech zápasech nerozhodně 2:2 a pak další dvě utkání vyhráli Rangers. Jejich nejproduktivnějším hráčem v play-off je Zibanejad se 7 body, nejlepšími střelci jsou Zuccarello, Grabner a Skjei s 4 góly.
Ottawa Senators

Ottawa zakončila základní část na šestém místě a v 1. kole play-off si poradila s Bostonem 4:2 na zápasy. První dvě domácí utkání Ottawa vyhrála, pak dvakrát venku ztratila. Pak ale následné dvě utkání vyhrála a mohla se radovat z postupu. Nejproduktivnějšími hráči Senators v play-off jsou jsou Ryan, Brassard a Karlsson s 8 body. Nejlepším střelcem je Pageau s 6 góly.
Zdravím a vítám všechny hokejové nadšence u sledování utkání play-off NHL mezi Ottawou Senators a New Yorkem Rangers. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.