Střely na branku – 18:26 (3:11, 6:5, 9:10)
Zblokované střely – 13:12
Vyhraná vhazování – 36:33
Trestné minuty – 10:8
Hity – 32:38
Hokejisté Washingtonu dnešní zápas jasně ovládli a vynutili si tak rozhodující sedmý zápas na vlastním ledě, přestože v sérii prohrávali už 1:3 a v pátém utkání po dvou třetinách 1:2.

Ve třetí části Caps zásahy Nicklase Bäckströma, Johna Carlsona a Andrého Burakovskyho navýšili skóre až na 0:5. Domácí pak v samotném závěru alespoň korigovali na konečných 2:5. Nejprve se prosadil Jake Guentzel a krátce po něm zamířil do černého i Jevgenij Malkin.

Stav série – 3:3.
59:51
Od modré ještě pálil Ruhwedel. Holtby má puk ve výstroji a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Caps.
59:01
Začala poslední minuta třetí části i celého utkání.
58:22
Oba týmy jsou v plném počtu. Tučňáci už nemají čas na to, aby závěr ještě výrazněji zdramatizovali.
57:30
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pozor, domácí snižují na 2:5! Conor Sheary našel před brankou zcela osamoceného JEVGENIJE MALKINA. Jeho bekhendový blafák ještě Holtby zastavil, ale s dorážkou ruského forvarda už nic dělat nemohl. Asistence: Conor Sheary a Brian Dumoulin.
56:38
Domácí se dočkali alespoň čestného úspěchu! Přečíslení 2 na 1 založil odebráním puku protihráči ve středním pásmu Sidney Crosby, jenž situaci vyřešil přihrávkou na JAKEA GUENTZELA a ten střelou po ledě k tyči překonal přesouvajícího se Holtbyho – 1:5. Asistence: Sidney Crosby.
56:21
Karl Alzner držel Patrica Hörnqvista, který oplácel krosčekem. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
56:21
56:09
Ovečkin se snažil prostrčit puk na Toma Wilsona, který už by jel sám na brankáře, ale přihrávku zablokoval Ron Hainsey.
55:45
Utkání se již dohrává. Fleury přerušil hru po střele Justina Williamse z pravého kruhu.
54:45
Je jasné, že tuto sérii rozhodne až sedmý zápas. Washington působí jako tým, který má mnohem více sil, ale sedmé duely jsou samozřejmě velmi specifické a dá se říci, že nemají favorita.
53:10
Je tu reklamní přestávka. Marc-Andre Fleury zůstává v brance.
52:29
Washington právě vstřelil branku!
Začíná z toho být exhibice! ANDRÉ BURAKOVSKY si vychutnal padajícího obránce Chada Ruhwedela, který odklouzal úplně mimo hru a z mezikruží vymetl šibenici nad lapačkou Marca-Andreho Fleuryho. Ten byl opět naprosto bezmocný. Bez asistence.
51:17
A je asi hotovo! Hosty nemusí mrzet dorážka Justina Williamse, která minula odkrytou branku. O nějakých 20 sekund později totiž nabil Niskanen na volej JOHNU CARLSONOVI, jenž z vrcholu levého kruhu napálil kotouč nad lapačku Fleuryho. Caps vedou už o čtyři góly. Asistence: Matt Niskanen a Jevgenij Kuzněcov.
50:41
Hosté si užívají hru v útočném pásmu. Střelu Johna Carlsona od modré čáry pokryl Fleury.
49:32
Matt Cullen sekl Jaye Beagla a dvě minuty si posedí na trestné lavici. V oslabení domácí třígólové manko opravdu nedoženou.
48:55
Nyní už najížděl z pravé strany na Fleuryho Daniel Winnik. Hostující forvard vypálil těsně mimo!
48:31
Lars Eller dostal přihrávku od Shattenkirka a vypadalo to, že by mohl jet sám na Fleuryho. Justin Schultz ho ale dokázal dobruslit a nepustil ho do gólové šance.
47:17
Marc-Andre Fleury domácím ještě udržel malou naději! Nejprve vyrazil nepříjemnou střelu Burakovskiho přes obránce a poradil si i s dorážkou T. J. Oshieho!
46:41
Domácí jsou v plném počtu. Jevgenij Kuzněcov zavezl puk do útočné třetiny, ale neprosadil se přes jednoho z obránců. Volný puk sbírá Fleury a po přerušení hry je tu čas na reklamní přestávku.
46:16
Z pravé strany střílel Matt Niskanen. Trefil jen bránícího Bonina.
45:36
A Pittsburghu se podařilo vyhodit.
45:22
Hosté tráví úvodní minutu přesilovky v útočné třetině. Šanci si ale zatím nevytvořili.
44:31
Následné Rustovo padnutí na Holtbyho je posouzeno jako faul na hostujícího gólmana! Washington tak bude hrát přesilovku.
44:31
Bryan Rust se ze strany natlačil až před Holtbyho, ale hostující gólman puk udržel před brankovou čarou!
43:35
Capitals v plném počtu. Penguins se prostě nemohou dostat do utkání.
43:12
Nyní už hosté vyhazují.
43:01
Od modré vypálil Olli Määttä a Holtby si v oslabení konečně sáhl na puk. Vyrazil ho do rohu.
42:30
Pens dnes přesilové hry nejdou. Zatím se nemohou usadit v útočném pásmu.
41:34
Za držení je vyloučen Lars Eller. Domácí si tak zahrají přesilovku!
40:59
Hned po vhazování vypálil Chad Ruhwedel. Holtby přidržel puk na hrudi.
40:56
Jevgenij Kuzněcov schytal nějaký hit, či úder, a zůstává ležet na ledě. Rozhodčí raději přerušili hru.
40:16
Tohle je pro domácí ten nejhorší začátek třetiny, jaký si mohli představit! Tučňáci propadli ve středním pásmu a NICKLAS BÄCKSTRÖM najížděl spolu s Oshiem na jediného obránce. Švédský útočník situaci vyřešil střelou z levého kruhu nad Fleuryho lapačku a gólman Pens byl bez šance – 0:3. Asistence: T. J. Oshie a Dmitrij Orlov.
Hity – 25:23
Po druhé třetině vedou hráči Washingtonu v Pittsburghu už 2:0 a vypadá to, že by si mohli vynutit rozhodující sedmý zápas na domácím ledě. Druhou branku Capitals vstřelil ve 27. minutě André Burakovsky, jenž obral o puk Hainseyho a procedil ho skrz výstroj Fleuryho až za brankovou čáru. Tučňáci toho v útoku mnoho nevymysleli a na zlepšení už mají jen dvacet minut.
40:00
39:27
Puk byl sražen mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácího týmu.
39:13
Z levého kruhu to zkoušel Conor Sheary. Braden Holtby má puk v náručí.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:53
Šarvátka v rohu za brankou Washingtonu. Po uklidnění situace zůstává ležet na ledě Tom Wilson, ale snad bude v pořádku.
37:54
Kessel a Guentzel se dostali do přečíslení 2 na 1. Zakončení druhého jmenovaného však srazil holí do ochranné sítě vracející se Kuzněcov!
37:07
Conor Sheary se protáhl dopředu podél levého mantinelu. Pozorného Holtbyho ale nepřekonal.
36:42
Po vhazování vystřelil Hörnqvist, ale puk byl sražen do ochranné sítě. Následuje ještě jedna reklamní pauza.
36:38
Další icing Washingtonu.
35:47
Zakázané uvolnění Washingtonu, hra se vrací před Holtbyho.
35:08
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení. Penguins krouží v útočném pásmu, ale zatím bez efektu.
34:31
Orlov u mantinelu obral o puk Conora Shearyho. Domácí se v útoku moc neprosazují.
33:37
Tom Kühnhackl to vzal na sebe a projel s kotoučem až do útočného pásma. Holtby jeho střelu vytěsnil mimo svou klec.
33:04
Tahle přesilovka domácím zrovna nepomohla, vůbec nic v ní nepředvedli a publikum nesměle bučí.
32:21
Caps se opět osvobozují.
32:00
Hosté mají polovinu oslabení za sebou, nyní vyhodili. Pens v přesilovce ještě nevystřelili.
31:03
Domácí dostávají šanci na snížení. Dvě minuty za hákování dostává André Burakovski.
30:43
Olli Määttä se vydal na útočný výlet a přihrávkou z rohu kluziště připravil šanci pro Sidneyho Crosbyho, který dostal v předbrankovém prostoru trochu času na zakončení. Puk ale končí pod Holtbym! Následuje reklamní přestávka.
30:25
Od modré střílel Patric Hörnqvist, jenž ale netrefil branku.
29:35
Nyní pálil Dmitrij Orlov a Fleury si připisuje další zákrok.
29:23
A útočí zase hosté. T. J. Oshie branku netrefil a pokus Carlsona vyrazil Fleury.
28:57
Od levého mantinelu pálil Chris Kunitz. Trefil jen obránce Carlsona.
28:18
Zaskočení domácí teď jen posouvají puky do středního pásma. Jejich hře schází jakákoliv kombinace.
27:30
Zakázané uvolnění Tučňáků. Ti jsou v těžké pozici. Budou muset hodně přidat, pokud se chtějí vyhnout sedmému zápasu v hlavním městě USA.
27:19
Puk byl sražen mezi střídačky. Následuje reklamní přestávka.
26:36
Hosté zvyšují na rozdíl dvou branek! Obránce Ron Hainsey se nechal u mantinelu obrat o puk ANDRÉM BURAKOVSKYM, který ze strany projel až před Fleuryho, který si špatně pokryl prostor u své bližší tyčky a kotouč mu nešťastně propadl za brankovou čáru – 0:2. Bez asistence.
25:46
Domácí přidávají! Sidney Crosby ale v dobré šanci opět minul.
25:20
Domácí musejí zvýšit četnost střelby. Nejprve pálil od modré Chad Ruhwedel a Holtby puk vytěsnil vyrážečkou. Následně hostující gólman přerušil hru po ráně Olliho Määttäho.
24:44
Domácí v dalším postavení mimo hru.
23:57
Poprvé na sebe výrazněji upozornil Sidney Crosby, který pálil po šikovném přistrčení Hörnqvista! Jeho střela ale prosvištěla vedle hostující klece.
23:31
André Burakovski před Fleurym pohotově tečoval letící kotouč. Domácí brankář ale stačil zakročit.
23:24
Patric Hörnqvist byl v útočném pásmu dříve než kotouč. Pískáno postavení mimo hru.
23:16
Hosté působí živěji, lépe bruslí. Jako by měli více energie.
22:23
Tom Wilson mířil z pravé strany na vzdálenější tyčku. Fleury zakročil širokou částí své hole.
21:52
Po nahrávce Bonina zakončoval Phil Kessel. Domácí forvard přestřelil branku.
21:38
Justin Williams obkroužil branku a nahrál obránci Natemu Schmidtovi. Jeho střelu srazil mimo kluziště Rust.
20:39
Hainsey hledal dlouhým pasem Bryana Rusta. Ten puk jen protečoval za branku Capitals.
Hity – 13:10
První třetina je za námi. Capitals v ní byli lepším týmem a není tedy divu, že si do šaten odnášejí jednobrankový náskok. Ve 13. minutě se trefil v přesilové hře T. J. Oshie. Domácí se zmohli za dvacet minut jen na tři střely na branku a v tomto ohledu tak budou muset v dalším průběhu utkání pořádně přidat.
20:00
19:58
Domácí ho vyhráli a dokonce ještě stačili zaútočit. Nahození Matta Cullena přidržel Holtby v lapačce.
19:49
Zakázané uvolnění domácích. Ještě jedno vhazování před Fleurym.
19:18
A hosté jsou kompletní.
19:12
Domácí špatně rozehráli a dopustili se zakázaného uvolnění. Přesilovou hru tak určitě nevyužijí.
19:01
Poslední minuta první třetiny, domácí teď bránící čtveřici Capitals melou před jejich brankou!
18:17
Na konci pěkné kombinace Pens byl Patric Hörnqvist. Zblízka však netrefil hostující klec!
17:50
Hostům se podařilo vyhodit.
17:26
Ránu Phila Kessela pokryl Braden Holtby. Gólman Caps přerušil hru.
17:17
A Jevgenij Kuzněcov právě Malkina sekl a daruje tak domácím první přesilovou hru.
17:01
Justin Williams připravil obrovskou šanci Jevgenijovi Kuzněcovovi. Tomu však před odkrytou brankou ukradl puk vracející se Malkin!
16:39
Niskanen odehrál puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v útočném pásmu Pittsburghu.
15:52
Ostrá střela Alexandra Ovečkina končí v lapačce Marca-Andreho Fleuryho. Gólman Tučňáků má v první části mnohem více práce než Holtby.
14:51
Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1. Carl Hagelin to zkusil z levého kruhu sám, ale Holtbyho nepřekonal!
14:27
Hokejisté Washingtonu dnes hrají s velkou chutí. Po ráně Jaye Beagla přerušil hru Fleury. Je tu další komerční přestávka.
13:49
Menší výměna názorů mezi Jevgenijem Kuzněcovem a Jakem Guentzelem. Za tohle se ale vylučovat nebude.
12:41
Tohle hosté sehráli výborně! Nicklas Bäckström nahrál na úroveň brankové čáry Jevgenijovi Kuzněcovovi, který puk z první poslal před branku na hůl T. J. OSHIEHO a ten taktéž z prvního doteku překonal střelou ke vzdálenější tyčce Fleuryho. Ten byl bez šance na zákrok. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Nicklas Bäckström.
12:12
Caps v postavení mimo hru.
12:05
Domácí vyhráli buly a dostali puk alespoň do středního pásma.
11:56
Sidney Crosby zahákoval Toma Wilsona a odchází na trestnou lavici. Hosté budou hrát druhou přesilovku!
11:21
A šestý zásah Fleuryho. Domácí gólman vyrazil golfák Larse Ellera.
11:04
Penguins ještě nebyla připsána ani jedna střela na branku! To hosté donutili Fleuryho k pěti zákrokům.
10:25
Capitals je pískáno postavení mimo hru. Další reklamní přestávka.
09:27
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale nebezpečnější jsou přeci jen hosté. Ti už dnes nemají kam uhnout.
08:53
Hosté hrají velmi aktivně! Ránu Orpika od levého mantinelu vykopl Fleury k Johnovi Carlsonovi, který pálil hned z první. Fleury se ale stačil rychle srovnat do správného postavení a sáhl si pro kotouč lapačkou!
08:06
Od modré střílel Ron Hainsey, ale Holtby jeho pokus vyrazil. Následně Caps ujeli do přečíslení 3 na 1 a Johansson předkládal kotouč před odkrytou branku najíždějícímu Kevinovi Shattenkirkovi. Výbornou defenzivní práci však předvedl Jake Guentzel, který situaci dobruslil a tečoval kotouč mimo dosah protihráče!
07:31
Crosby nahrál Patricovi Hörnqvistovi do postavení mimo hru. Následuje první komerční přestávka.
07:15
Ano, Crosby je v pořádku. Už je opět na ledě.
06:58
Caps se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje před Holtbyho.
06:08
Domácí odehráli zbytek oslabení velmi dobře a už jsou v plném počtu.
05:18
Z oblíbené pozice na levém kruhu střílel Alexandr Ovečkin. Marc-Andre Fleury puk našel, k radosti domácích fanoušků, ve výstroji.
04:29
Domácí vyhazují. Před vyloučením Guentzela měl u mantinelu nepříjemnou kolizi se spoluhráčem Hörnqvistem Sidney Crosby. Kapitán Pens ještě dostal úder hokejkou do tváře a následně se držel za postižené místo, ale zůstává na střídačce. Snad by tedy nemělo jít o nic vážného, co by hvězdného forvarda opět vyřadilo ze hry.
04:07
Jake Guentzel u mantinelu dohrál Kuzněcova a podle sudího to přehnal. Odchází na trestnou lavici za hrubost.
03:12
Od modré vypálil Matt Niskanen. Jeho pokus skončil jen za zadním hrazení.
02:28
Carlson nahazoval puk před branku, kde byl Marcus Johansson. Útočník Washingtonu se snažil natlačit před Fleuryho, ale ten byl pozorný.
01:47
Vyhození Dumoulina bylo tečována, zakázané uvolnění se tak pískat nebude.
01:17
Puk byl vystřelen mimo hrací plochu. To znamená další buly ve střední třetině.
00:57
Capitals v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
00:13
Domácí začali zostra. Crosby hned v úvodu nabízel kotouč na zadní tyčku Conorovi Shearymu, který ho ale netrefil.
00:01
Veškeré oficiality jsou za námi. Úvodní buly bude za malou chvíli vhozeno.
Domácí kouč Mike Sullivan dal znovu dohromady formaci Kessel, Bonino, Hagelin, která byla velmi úspěšná v loňských bojích o Stanley Cup. Uvidíme, jak to bude lajně s přezdívkou HBK šlapat dnes.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Hainsey, Dumoulin, Ruhwedel, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Rust, Malkin (A), Guentzel – Kessel, Bonino, Hagelin – Kühnhackl, Cullen, Kunitz (A).

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Orpik (A), Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Schmidt, Alzner – Oshie, Bäckström (A), Burakovsky – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – T. Wilson, Eller, Ovečkin (C) – Beagle, Winnik.

Rozhodčí: Rooney, St. Laurent – Cormier, Miller.
Největší hvězda Capitals, Alexandr Ovečkin, se v sérii neprosazoval podle představ trenérů a pro utkání číslo 5 byl přeřazen až do třetí útočné formace k Ellerovi a Wilsonovi. Dá se očekávat, že to tak zůstane i dnes, jelikož kouč Barry Trotz nebude sahat do sestavy, která v sobotním utkání uspěla.

Průběh série – 3:2 na zápasy:
Zápasy mezi těmito dvěma soupeři vždy přinášejí nezapomenutelné momenty a také bývají velmi vypjaté. Po skončení této série se jistě bude hodně vzpomínat na situaci z úvodní třetiny třetího utkání, kdy obránce Matt Niskaken krosčekoval do hlavy kapitána Penguins Sidneyho Crosbyho, který musel odstoupit s podezřením na otřes mozku a vynechal také zápas číslo čtyři. I bez něho ale Pens duel vyhráli 3:2 a navýšili stav série už na 3:1. Do pátého utkání na ledě Washingtonu již Crosby znovu naskočil, ale Capitals i tak dokázali odvrátit vyřazení, přestože po druhé části prohrávali 1:2. V závěrečné třetině totiž přišel velký obrat a po vítězství 4:2 si Caps vynutili další pokračování hokejových Star Wars.

1. zápas: Washington – Pittsburgh 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 39. Ovečkin (Eller, Oshie), 49. Kuzněcov (Niskanen) – 21. Crosby (Guentzel, Hörnqvist), 22. Crosby (Hörnqvist, Määttä), 53. Bonino (S. Wilson, J. Schultz)

2. zápas: Washington – Pittsburgh 2:6 (0:0, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 23. Niskanen (Ovečkin, Bäckström), 44. Bäckström (Ovečkin, Oshie) – 22. Cullen, 34. Kessel (Crosby, Guentzel), 37. Guentzel (Crosby), 43. Kessel (J. Schultz, Malkin), 46. Malkin (Cole, Kessel), 60. Guentzel (Cullen, Määttä)

3. zápas: Pittsburgh – Washington 2:3 po prodl. (0:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 59. Malkin (Kessel, J. Schultz), 59. J. Schultz (Malkin, Kunitz) – 14. Bäckström (Ovečkin, Williams), 50. Kuzněcov (Ma. Johansson, Williams), 64. Shattenkirk (Bäckström, Kuzněcov)

4. zápas: Pittsburgh – Washington 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Hörnqvist (Määttä, Cullen), 24. Guentzel, 32. J. Schultz (Malkin, Guentzel) – 28. Kuzněcov (Williams, Ma. Johansson), 29. Schmidt (Oshie, Shattenkirk)

5. zápas: Washington – Pittsburgh 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 20. Burakovsky (Shattenkirk, Eller), 43. Bäckström (Burakovsky), 48. Kuzněcov (Ma. Johansson, Carlson), 48. Ovečkin (Eller, Schmidt) – 11. Hagelin (Bonino, Hainsey), 25. Kessel (Malkin, Crosby)
Vítám tu všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje, tedy kanadskoamerické NHL! Dnes v noci je na programu šesté utkání semifinálové série play off Východní konference mezi Pittsburghem Penguins a Washingtonem Capitals. Domácí Tučňáci vedou 3:2 na zápasy a dnes mají druhou možnost sérii ukončit. Vítězové základní části z Washingtonu ale budou naopak dělat vše proto, aby si vynutili rozhodující sedmý duel na svém ledě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.