Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:54
Tři hvězdy utkání:
1. Cam Talbot (EDM) 27 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Martin Jones (SJS) 21 zák., 1 gól, 95,5%
3. Zack Kassian (EDM) 1+0
Domácí hokejisté prohrávají tento zápas 0:1. Hrdinou utkání se stal brankář Cam Talbot, který dnes pochytal sedmadvacet střel, podruhé v řadě udržel čisté konto a zejména díky jeho práci vede po třech zápasech Edmonton 2:1 v sérii.
59:50
Hosté vyhodili dobře, icing to není.
59:28
Tomáš Hertl opět na ledě a znovu se snaží něco vymyslet a překvapit soupeře.
59:17
Oddechový čas pro domácí.
59:17
Hosté odehráli jen na icing, vhazovat se bude před brankou Oilers.
58:55
Domácí se usadili v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet. Brent Burns minul branku.
58:30
Tomáš Hertl se probojoval k dobré střele, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti byl zablokovaný.
58:13
San Jose hraje v šesti, gólman zůstává na střídačce.
58:13
Martin Jones už pokukuje po střídačce, zda nemá opustit hrací plochu. Domácí budou hrát pravděpodobně bez brankáře.
57:44
Kris Russell hraje velmi dobře před vlastní brankou, v souboji jeden na jednoho vybojoval kotouč a ještě jej odehrál.
57:26
Paul Martin má kotouč za svou brankou a snaží se co nejrychleji probojovat se do útočného pásma.
57:00
Necelé tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, Edmonton vede.
56:56
Komerční přestávka.
56:42
Příliš času už domácí hokejisté nemají, výborně hrají hráči Edmontonu před svou brankou.
56:20
Melker Karlsson nedokázal vyhrát osobní souboj, a tak hrají Oilers.
55:51
Mnoho šancí momentálně k vidění není, Sharks se snaží za každou cenu vyrovnat, zatím se ale nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma.
55:24
David Schlemko nahodil na branku soupeře, jeho pokus byl ještě tečovaný, ale kotouč končí mimo bránu. Cam Talbot zasahovat nemusel.
55:01
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí hokejisté stále prohrávají o jednu branku.
54:33
Patrick Marleau vybojoval puk za brankou, ale neměl komu přihrát, a tak to zkusil individuálně.
54:04
Hosté se nikam neženou, hrají zodpovědně z obrany a snaží se nedělat chyby.
53:40
Joel Ward dostal kotouč do předbrankového prostoru, jeho rychlou střelu výborně vyrazil brankář Edmontonu.
53:27
Vhazovat se bude před brankou domácích, Martin Jones musí být pozorný.
53:00
Cam Talbot kryje střelecký pokus domácího hráče. Joonas Donskoi pálil z dobré pozice, ale brankáře nepřekonal.
52:36
Patrick Maroon vyvezl kotouč z obranného do útočného pásma. Hosté vedou o jednu branku a nyní se snaží hrát takticky.
52:09
Marc-Édouard Vlasic udržel hru v útočném pásmu, ale do zakončení se on ani jeho spoluhráči nedostali.
51:51
Domácí hokejisté se snaží s výsledkem něco udělat, zatím se ale nemohou probojovat do vyložené střelecké pozice.
50:45
Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení. Domácí obránce David Schlemko naprosto nepochopitelně přihrál před svou branku, ale byl ZACK KASSIAN. Puk zpracoval a poslal jej mezi betony brankáře. Bez asistence.
50:10
San Jose se snaží vypracovat si dobrou střeleckou pozici a proměnit ji. Zatím ale obrana Oilers hraje zodpovědně.
49:32
Ryan Nugent-Hopkins prodloužil na Oscara Klefboma, ale ani druhý jmenovaný nedokázal přesněji zakončit. Jeho pokus zablokovala obrana Sharks.
49:01
Jedenáct minut hry zbývá ze třetí třetiny, momentálně k vidění není mnoho šancí. Brankáři příliš práce nemají.
48:39
Leon Draisaitl se probojoval do střelecké pozice, ale jeho rána byla zablokovaná. Výborně zapracovala domácí defenziva.
48:10
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
47:51
Martin Jones kryje střelecký pokus od modré čáry. Komerční přestávka.
47:25
Domácí fanoušci velmi hlasitě podporující své oblíbence, nyní neuspěl Joel Ward.
47:04
Kris Russell čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně mezi dvířky střídačky mizí i on.
46:33
Melker Karlsson byl volný před brankou, dostal kotouč, k zakončení se však nedokázal probojovat.
46:04
Benoit Pouliot obkroužil branku a dostat se ke střele. Domácí brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.
45:40
Mnoho vyložených šancí k vidění není, domácí hokejisté mají více ze hry, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.
45:02
Domácí hrají za svou branku, Brenden Dillon čeká na dostřídání spoluhráčů.
44:36
Connor McDavid nabral rychlost ve středním pásmu, ale do střelecké pozice se probojovat nedokázal.
44:10
Melker Karlsson vypálil od modré čáry, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale branku trefit nedokázal.
42:48
Timo Meier se skvěle uvolnil, potáhl kotouč, ale jeho rána byla zablokovaná hostujícím hráčem. Domácí hrají velmi dobře a v úvodu třetiny jsou aktivnější.
42:24
Brenden Dillon vypálil, následně David Schlemko tečoval ránu od modré čáry. Kotouč minul branku.
42:00
Tomáš Hertl se zkoušel protlačit od mantinelu až do předbrankového prostoru, ale nepodařilo se mu to.
41:40
Justin Braun dostal hru do útočného pásma, tam už ale neměl komu nahrát.
41:07
Kris Russell vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný.
40:41
Paul Martin rozehrával akci ve svém obranném pásmu, následně se mu pas ale nepovedl, a tak hrají hosté.
40:24
Zápas pokračuje třetí třetinou, gól jsme zatím neviděli.
40:01
Ani ve druhé třetině jsme branku neviděli, střelecky jsou aktivnější hokejisté Oilers, vedou v tomto ohledu 18:17, ale do vyložené šance se zatím ani jeden celek nedostal.
40:00
39:21
Anton Slepyšev se dostal do postavení mimo hru, akce hostujícího celku tak končí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:47
Drake Caggiula vybojoval puk ve středním pásmu, jeho pokus o dlouhý pas nebyl nejhorší, ale scházela přesnost.
38:16
Domácí hokejisté se snaží něco vymyslet, Timo Meier však přihrával nepřesně, a tak se on ani jeho spoluhráči do šance nedostali.
37:58
David Desharnais to vzal na sebe, ale jeho pokus postrádal přesnost. Martin Jones zasahovat nemusel.
37:25
Benoit Pouliot se probojoval s kotoučem pod kontrolou do útočného pásma, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:40
4:11, tak vypadá statistika střel v této třetině, Edmonton je aktivnější, ale nemůže se probojovat do vyložené střelecké pozice.
36:15
Brenden Dillon první střelu zablokoval, a pak znovu vypálil od modré Connor McDavid. Martin Jones kryje jeho pokus, buly před brankou domácích. Nejprve ale komerční přestávka.
35:31
Domácí hokejisté hrají dobře ve svém pásmu, nyní dali příliš prostoru soupeře, Anton Slepyšev obkroužil braku, následně Connor McDavid zakončoval nepřesně.
35:01
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, stav zápasu je stále bezbrankový.
34:43
Melker Karlsson byl na malý moment volný před brankou, ale přihrávka nebyla vůbec přesná.
34:20
Anton Slepyšev hledal dlouhým pasem spoluhráče, ale přihrávka nebyla přesná.
33:55
Marcus Sörensen vedl útočnou akci svého celku, než kotouč dokázal odehrát, přišel o něj.
33:15
Mnoho šancí k vidění není, po střelecky bohaté prví třetině sledujeme klidnější pasáž hry.
32:40
Brenden Dillon prohrál souboj s Jordanem Eberlem, a tak se domácí celek musel bránit. Oilers se ale nedokázali dostat do střelecké pozice.
32:33
Patrick Maroon také neuspěl, Martin Jones drží své spoluhráče. Následovat bude komerční přestávka.
32:27
Connor McDavid se probojoval do zakončení, ale domácího brankáře nepřekonat.
32:07
Sledujeme rychlý hokej, mírnou optickou převahu mají nyní hosté.
31:40
Chris Tierney protečoval kotouč do útočného pásma, icing se tak nepíská. Domácí pokračují v aktivní hře.
31:02
Joe Pavelski ani Joe Thornton nedokázali přesněji zakončit. Druhý jmenovaný dobře vypálil, ještě lépe zakročil brankář.
30:30
David Schlemko dokázal velmi dobře zablokovat střelecký pokus soupeře. Edmonton začíná hrát aktivněji a domácí mají v defenzivě problémy.
29:58
Chris Tierney dobře vystřelil, ale minul branku, na druhé straně z protiútoku neuspěl Ryan Nugent-Hopkins.
29:30
San Jose se snaží hrát aktivně, ale nemůže se probojovat do střelecké pozice.
29:05
Brent Burns nahodil kotouč od modré čáry, jeho rána mířila do středu branky, kde byl připravený brankář.
28:46
Hra je přerušena, David Schlemko vypálil nepřesně. Komerční přestávka.
28:17
Benoit Pouliot se po rychlé akci McDavida probojoval do zakončení, branku ale vůbec nedokázal trefit. Martin Jones zasahovat nemusel.
28:00
27:30
Brent Burns to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus se neujal.
27:04
Zack Kassian se při vlastním oslabení probojoval do střelecké pozice, ale minul branku z ostrého úhlu.
26:30
Sharks se vůbec nedaří, nemohou se probojovat do útočného pásma. Joe Pavelski také nedokázal založit akci.
26:10
Domácí hokejisté přišli o útočné pásmo, hosté to nyní sehráli dobře.
26:00
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Drake Caggiula – 2 min., vražení na hrazení).
25:50
Jannik Hansen dobře zastavil útočnou akci soupeře, sledujeme klidnější pasáž hry.
25:28
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Edmontonu, hostující celek se nemůže probojovat do vyložené střelecké pozice, domácí pokračují v aktivní hře.
25:03
Tomáš Hertl se dostal do útočného pásma, ale k zakončení už ne. Následná přihrávka na modrou čáru byla nepřesná, a tak hrají hosté.
24:37
Martin Jones musel být pozorný, vhazovalo se před jeho brankou, domácí ale získali puk, a tak velmi rychle otočili směr hry.
24:00
Milan Lucic uklidňuje hru, s kotoučem se vrací do obranného pásma, ani jeden celek se nikam nežene.
23:20
David Desharnais se probojoval do zakončení, jeho ránu ještě jemně tečoval Slepyšev, ale ani on nedokázal překonat brankáře.
23:00
Gólman Sharks kryje nahození na svou branku, vhazovat se bude v útočném pásmu Edmontonu.
22:06
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu. Zatím si ale obrana hostů dokázala poradit.
21:45
Marcus Sörensen byl úplně volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.
21:20
Tomáš Hertl a jeho formace se probovala do útočného pásma a Cam Talbot měl hodně práce, aby dokázal kotouč zastavit.
20:27
Ryan Nugent-Hopkins nahodil kotouč na branku, s jeho pokusem neměl domácí brankář žádný problém.
20:01
Po první třetině platí bezbrankový stav. Sledujeme rychlý hokej, který se fanouškům musí líbit. 13:6, tak vypadá statistika střel po první třetině, neujala se ani jedna.
20:00
19:55
19:48
Edmonton odehrál kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před jeho brankou.
19:27
Mark Letestu přihrál na modrou, hosté kombinují před brankou San Jose.
19:16
Martin Jones nyní podržel domácí. Ti totiž propadli v útočném pásmu. Hned čtyři hráči Oilers jeli do útočného pásma, situaci ale nevyřešili vůbec dobře.
18:43
18:38
Joe Pavelski vystřelil z mezikruží, branku však trefit nedokázal, Cam Talbot zasahovat nemusel.
18:20
Tomáš Hertl dobře zapracoval ve svém obranném pásmu, kde vybojoval puk.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Sledujeme hru čtyři na čtyři.
17:55
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Marc-Édouard Vlasic – 2 min., podražení).
17:55
Hra je přerušena, uvidíme hru čtyři na čtyři.
17:37
Hosté znovu vyhazují kotouč přes všechny čáry, sledujeme nepříliš povedenou přesilovou hru.
17:12
Zack Kassian vyhazuje kotouč přes všechny čáry, Edmonton se může osvobodit.
16:53
Brent Burns od modré čáry nedokázal přesněji zakončit. Jeho pokusu chyběla přesnost.
16:43
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Benoit Pouliot – 2 min., hrubost).
16:26
Domácí to zkoušeli od modré čáry, ale kotouč se mezi tři tyče nepodařilo dostat.
16:10
Paul Martin ze středního pásma nahodil kotouč na branku, jeho pokus byl spíše propagační než nějaká vážně myšlená rána.
16:00
San Jose má kotouč za svou brankou, David Schlemko je za svou brankou a čeká na volného spoluhráče, kterému by mohl přihrát.
15:33
Joe Pavelski nahazoval kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráči ale šli střídat, a pak i on sám.
15:01
Dostáváme se do finální fáze první třetiny, domácí hokejisté jsou jednoznačně střelecky aktivnější, mají více ze hry, ale nemohou se prosadit.
14:42
Komerční přestávka po zákroku Talbota.
14:15
Tomáš Hertl a jeho formace se bojuje o kotouč, snaží se něco vymyslet, ale nemůže se probojovat do útočného pásma.
13:48
Timo Meier neuspěl ránou z první, na přípravu neměl čas, branku minul.
13:26
Darnell Nurse posunul na Patricka Maroona, který však nedokázal přejít do útočného pásma.
13:05
Brenden Dillon velmi dobře dohrál soupeře za vlastní brankou, sledujeme hokej se vším všudy.
12:37
Melker Karlsson se probojoval do výborné střelecké pozice, skvělý zákrok si připisuje hostující brankář.
12:15
Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté mají více ze hry, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.
11:34
Justin Braun to zkusil od modré čáry, jeho zakončení kryje brankář. Komerční přestávka.
11:08
Martin Jones se zapojuje do rozehrávky svého týmu, domácí se následně marně pokoušeli probojovat se do útočného pásma.
10:44
Marcus Sörensen se probojoval do dobré střelecké pozice, brankáře soupeře však rychlou střelou překonat nedokázal.
10:05
Joe Pavelski pálil z první, trefil ale jen Krise Russella, respektive jeho brusli.
09:41
Cam Talbot kryje kotouč po střele zkušeného Joea Thorntona. Buly před brankou Oilers. Domácí hrají aktivně v úvodu zápasu.
09:19
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Edmontonu, domácí se tak dostanou do útočného pásma poměrně snadno.
09:07
Joonas Donskoi vystřelil od modré čáry, hostující brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.
08:33
Po dlouhé době je hra přerušena, brankář Edmontonu kryje kotouč. Komerční přestávka.
08:23
Chris Tierney velmi dobře hraje v útočném pásmu, hledal spoluhráče, ale neuspěl.
08:00
Melker Karlsson nahazuje kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a následně střídá.
07:30
Connor McDavid nedokázal v předbrankovém prostoru překonat domácího brankáře, jeho akci chybělo překvapivější zakončení.
07:02
Leon Draisaitl a Patrick Maroon aktivně napadali domácí rozehrávku a málem se dostali do zakončení.
06:40
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulý a rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
06:18
Anton Slepyšev vystřelil, jeho pokus velmi dobře zablokoval Tomáš Hertl.
05:52
Zack Kassian, první hvězda druhého zápasu, se nyní probojoval do útočného pásma, ale rána se mu nepovedla podle představ.
05:11
Patrick Marleau zkoušel najít spoluhráče najetého před brankou, ale přihrávka byla zablokovaná obráncem Oilers.
04:35
Joe Pavelski se probojoval do výborné střelecké pozice, jeho bekhendová střela jen o malý kousek minula odkrytou část branky.
04:00
Melker Karlsson se snaží něco vymyslet za brankou soupeře, ale neměl komu přihrát.
03:30
Joonas Donskoi ve spolupráci s Tomášem Hertlem vedl další akci svého celku, přes dobrou se však domácí nedostali.
03:12
Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou domácích. Tomáš Hertl vyhrál buly nad Drakem Caggiulau.
02:50
Leon Draisaitl se dostal přes útočnou modrou, ale domácí obránce jej nenechal vystřelit.
02:22
Chris Tierney dohrál osobní souboj za brankou soupeře, domácí nedají svému soupeři nic bez řádného boje.
01:58
Atmosféra je výborná, fanoušci fandí od úvodního buly. Hokej si užívají.
01:36
David Schlemko se probojoval do střelecké pozice, ale jeho zakončení bylo zablokované.
01:03
Domácí Joonas Donskoi vedl útočnou akci svého celku, zakončit se mu však nepovedlo, nechal kotouč za sebou.
00:20
Oscar Klefbom se probojoval do střelecké pozice, Logan Couture zablokoval jeho pokus.
00:01
Tomáš Hertl: Je výborné, že se play-off hraje opět v San Jose. Atmosféra je tu nádherná, rádi bychom vyhráli.
Za velké slávy budou nastupovat domácí hokejisté.
Za malý moment zápas začne.
Atmosféra v SAP Center je parádní a byla velmi dobrá dlouhou dobu před úvodním ceremoniálem.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – M. Karlsson, Couture, Pavelski – Donskoi, Marleau, J. Ward – Hansen, Hertl, Bødker – Meier, Tierney, Sörensen.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – Caggiula, Letestu, Kassian – B. Pouliot, Desharnais, Slepyšev..
Úvodní dva zápasy se odehrály na ledě Edmontonu. Stav série je vyrovnaný 1:1. Úvodní zápas celé série vyhrálo San Jose v prodloužení, následně pak Edmonton vybojoval výhru 2:0. Díky tomu je stav série vyrovnaný.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.