Martin Marinčin (TOR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:11
Tři hvězdy utkání:

1. T.J. Oshie (WSH) 2+0
2. Tom Wilson (WSH) 2+0
3. Willam Nylander (TOR) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 34-27; Zablokované střely: 17-22; Vhazování: 48%-52%; Hity: 49-31; Přesilové hry: 1/4-1/1; Trestné minuty: 2-8.
Capitals na druhý pokus dobyli Air Canada Centre a vyrovnali stav série na 2:2. Poprvé se neprodlužovalo. Washington během první třetiny vstřelil do sítě Toronta čtyři góly, o dva z nichž se postaral Tom Wilson. Maple Leafs na začátku třetí třetiny nevyužili přesilovou hru 5 na 3, vzápětí ale dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Na gól Austona Matthewse ale bleskově odpověděl svou druhou brankou v utkání T.J. Oshie a 27 sekund před koncem pouze snižoval při hře bez brankáře Tyler Bozak. Konečný výsledek: Toronto Maple Leafs 4 Washington Capitals 5.
59:33
Toronto právě vstřelilo branku!
Gól TYLERA BOZAKA po přezkoumání videa kvůli nevolenému bránění brankáři platí! Maple Leafs 27 sekund před koncem prohrávají pouze o gól poté, co Mitchell Marner z pravého křídla nahodil puk před bránu a na vzdálenější levé tyči ho dorazil do brány ze vzduchu Tyler Bozak. Asistence: Mitchell Marner a William Nylander.
59:20
William Nylander pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střelu ale skvěle zablokoval T.J. Oshie.
59:12
Morgan Rielly spěchal za pukem, aby se co nejdříve proti Caps pískalo další zakázané uvolnění.
59:00
Nikita Zajcev na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho přizvednutá střela skončila v ochranné síti.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:32
Capitals minuli prázdnou bránu, což znamená, že se proti nim pískalo zakázané uvolnění.
58:20
Do konce utkání zbývá odehrát přesně 100 sekund a Capitals až na jednu výjimku v závěru velice dobře brání.
57:42
Brána Maple Leafs je po vhazování v blízkosti útočné modré čáry znovu prázdná a domácí to zkouší v šesti.
57:01
Braden Holtby dvěma skvělými zákroky podržel Caps nad vodou! Jake Gardiner na levé straně vypálil od modré čáry a po zákroku brankáře Washingtonu pravým betonem se dostal v blízkosti levé tyče k dorážce Nazem Kadri, který puk dobře zvedal pod horní tyč. Jenže Braden Holtby pravou rukou vyrazil puk nad bránu!
56:43
Maple Leafs jsou štěstí naproti a Frederk Andersen tři minuty a sedmnáct sekund před koncem naskočil na střídačku!
56:21
Maple Leafs se nepodařilo rozehrát a po zákroku Frederika Andersena několik sekund předtím vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
54:48
Maple Leafs chtěli vpadnout podél hrazení na levém křídle do útočného pásma, jenže jejich postup vpřed zastavilo postavení mimo hru. Na řadu přichází reklamní přestávka.
54:35
Maple Leafs prohrávají znovu o dvě branky a potřebují vstřelit dva góly, aby utkání dotáhli do prodloužení.
53:55
Matt Niskanen mohl skórovat v blízkosti pravé tyče ze stejného prostoru jako před ním T.J. Oshie, jenže jeho prudká rána zápěstím minula bližší horní roh brány!
52:59
Washington právě vstřelil branku!
Maple Leafs měli šanci vyhodit puk z pásma, jenže tak neučinili a T. J. OSHIE v blízkosti pravé tyče nad levým ramenem Frederika Andersena zamířil do bližšího horního rohu brány! Toronto se vrátilo do hry a vzápětí rychle inkasovalo. Washington vede 5:3! T.J. Oshie dnes skóroval v Torontu podruhé. Asistence: Nicklas Bäckström.
52:19
Morgan Rielly prudce vypálil od modré čáry a dobře mířil pod horní tyč, zároveň ale také doprostřed brány, kde Braden Holtby puk sevřel mezi rukavicemi a přerušil hru.
52:00
AUSTON MATTHEWS během posledního střídání předeslal směrem k protihráčům, že si na něj mají dávat velký pozor, jenže nedali! Auston Matthews u levé tyče zablokoval táhlou střelu Matta Hunwicka od modré čáry a poté puk pohodlně dorazil do odkryté části brány. Toronto prohrává k radosti fanoušků v Air Canada Centre a těsně před ním pouze o gól! Asistence: Matt Hunwick a Connor Brown.
51:38
Auston Matthews vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela minula přední levou tyč.
50:58
Capitals se nepodařilo rozehrát podél boxu časoměřičů a puk zamířil na zakázané uvolnění.
50:08
Mitchell Marner dobře vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho střela mířila pod horní tyč, Braden Holtby do ní ale zastavil masku, od které se puk odrazil do vzduchu a poté levého rohu!
49:52
Tom Wilson vyhodil puk z obranného pásma na zakázané uvolnění a hra byla znovu přerušena.
49:44
James van Riemsdyk byl zřejmě hráčem, který vypálil na levé straně od modré čáry, a jeho pokus skončil v ochranné síti. Následuje krátká reklamní přestávka.
48:33
Pokud by byl gól uznán, Maple Leafs už by to měli hodně těžké. Ne, že by nyní byli v jednoduché situaci.
48:11
Frederik Andersen byl nedovoleně bráněn a Barry Trotz ztrácí po neúspěšně Coach Challenge oddechový čas! Maple Leafs prohrávají stále 4:2.
48:11
Washington právě vstřelil branku, která na ledě nebyla uznána kvůli nedovolenému bránění brankáře! Nate Schmidt krásně vypálil od modré čáry a jeho prudká rána se po teči jednoho z hráčů odrazila k levé tyči! Je zkoumáno video.
47:48
Capitals nahodili puk do pásma Maple Leafs a okamžitě zamířili znovu na střídačku. Hosté zrychlili střídání.
47:13
Brian Boyle na levém křídle vlétl do útočného pásma a před vrcholem levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Braden Holtby vyrazil pravým betonem!
46:38
Delší dobu se hraje bez přerušení a čekáme na to, zda si jeden z týmů vytvoří nějakou slibnou brankovou příležitost.
45:49
Úvodní tlak Maple Leafs ve třetí části je pryč a Capitals se začínají čím dál více dostávat do hry poté, co přečkali úspěšně přesilovou hru domácího týmu 5 na 3.
44:53
Justin Williams na levém křídle dobře vypálil od hrazení a jeho střela mířila do předního levého horního rohu brány, jenže Frederik Andersen puk vyrážečkou vyrazil do ochranného skla!
44:21
Morgan Rielly dobře vypálil z levého kruhu pro vhazování, na přední tyči byl ale Braden Holtby, který puk zastavil.
44:15
Další přerušení hry poté, co Braden Holtby u levé tyče rychle zmrazil puk pod lapačkou po nahození Williama Nylandera z ostrého úhlu. Dobrá práce brankáře Capitals.
44:08
Jake Gardiner napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila pouze do náruče připraveného Bradena Holtbyho, který přerušil hru.
43:14
Slovenský obránce Martin Marinčin na pravém křídle vypálil od modré čáry, jenže jeho tečovaná střela skončila na výstroji Bradena Holtbyho, který puk zřejmě hrudí vyrazil.
41:57
Je tomu skutečně tak. Brooks Orpik už je také na ledě a Washington udělal významný krok k vítězství, když na začátku třetí třetiny přečkal oslabení 3 na 5!
41:55
Lars Eller naskočil na ledovou plochu a za dvě sekundy se vrátí i Brooks Orpik! Capitals přečkají přesilovou hru 5 na 3!
41:40
Nazem Kadri se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele, kterou Braden Holtby levým betonem vyrazil za bránu.
41:31
Nicklas Bäckström mohl z pravé strany vyhodit puk, jenže Maple Leafs mu to neumožnili. Dobrá práce a tlak.
40:49
Capitals sice vyhodili puk, u levé tyče se ale vzápětí v obrovské šanci po nahození z pravého křídla ocitl James van Riemsdyk, jenže z blízkosti rozvlnil pouze boční síť!
40:01
Lars Eller a Brooks Orpik se vrátili z kabin na trestnou lavici a začíná přesilová hra Maple Leafs 5 na 3!
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-24; Zablokované střely: 14-9; Vhazování: 44%-56%; Hity: 37-25; Přesilové hry: 1/4-1/1; Trestné min.: 2-8.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:05.
Maple Leafs po přestávce zlepšili svůj výkon a během přesilové hry dokázali snížit, když se krásnou střelou zápěstím prosadil James van Riemsdyk. Capitals měli šance, Frederik Andersen ale ve druhé části puk za svá záda nepustil a společně se spoluhráči se může těšit na přesilovou hru 5 na 3 poté, co byli během posledních pěti sekund prostřední části utkání vyloučeni Lars Eller a dvě sekundy na to Brooks Orpik. Dokáží se Leafs dostat na dostřel? Skóre po druhé třetině: Toronto Maple Leafs 2 Washington Capitals 4.
40:00
39:57
Brooks Orpik dostal dvě minuty za sekání a Capitals absolutně nezvládají závěr prostřední části! Maple Leafs mají čas na jednu střelu a po přestávce budou hrát přesilovou hru 5 na 3!
39:55
Lars Eller na bodu pro vhazování zahrál rukavicí a rozhodčí ho neváhali poslat na dvě minuty za trestnou lavici.
39:53
Martin Marinčin vyrazil po pravém křídle do rychlého protiútoku a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou Braden Holtby na přední tyči zastavil ve výstroji a přerušil hru.
39:13
Matt Hunwick na levé straně ihned po vhazování vypálil od modré čáry směrem na vzdálenější pravou tyč, kde puk skvěle vyrazil levým betonem připravený Braden Holtby.
39:09
Leo Komarov měl na levé straně dobrou rychlost, kterou využil ke střele zápěstím, jeho pokus z kruhu pro vhazování ale na přední tyči Braden Holtby ukryl ve svém náručí.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:28
Rozhodčí zřejmě postřehl, že byla posunuta časomíra a ihned se snaží situaci vyřešit. Týmy mohou nabrat dech.
38:28
Maple Leafs tentokrát zvolili konstruktivní rozehrávku, jenže jejich přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
38:07
Connor Carrick od modré čáry obloukem nahodil puk do levého rohu útočného pásma, kde ho žádný z jeho spoluhráčů nedokázal dobruslit a Capitals se rychle osvobodili.
37:33
Jevgenij Kuzněcov nemohl na levé straně pokračovat v akci, útočnou snahu Caps zastavilo postavení mimo hru.
36:07
John Carlson na levém křídle vypálil od modré čáry a Frederik Andersen jeho pokus pravým betonem vyrazil.
34:48
Hra byla přerušena v útočném pásmu Capitals a musím se vrátit k šanci Kasperiho Kapanena, kterého fantasticky dobruslil Dmitrij Orlov a poté ho rozhodil. Skvělá defenzivní práce.
34:05
Kasperi Kapanen se řítil do samostatného úniku, jenže v blízkosti pravé tyče ztratil kontrolu nad pukem a jeho forhendová střela zamířila mimo! Maple Leafs se mohli dostat na dostřel!
33:56
André Burakovsky nabral na levé straně rychlost a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která přes obránce Maple Leafs mířila pod horní tyč, Frederik Andersen ji ale po krásném semaforu lapil do lapačky!
32:31
Washington na pravém křídle dvakrát v rychlém sledu vypálil a po druhé střele musel Frederik Andersen zasahovat.
32:07
Capitals na levém křídle zastavilo postavení mimo hru a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
31:44
Maple Leafs se před minutou řítili do nebezpečného přečíslení dva na jednoho, jenže Brooks Orpik ho dokázal rozbít!
30:29
Maple Leafs vypálili z levého kruhu pro vhazování a jejich tečovaná střela mířila těsně nad ledem k přední tyči, kde ji Braden Holtby skvěle vyrazil svým pravým betonem!
30:16
Matt Hunwick na pravém křídle nabral rychlost a poté puk nahazoval diagonálně před bránu, kde ho tečoval Nazem Kadri, puk se ale od jeho hole odrazil vedle levé tyče.
29:06
Marcus Johansson zkoušel štěstí, když na vrcholu mezikruží napřáhl k prudké střele, která před bránou byla sražena mimo, a Frederik Andersen po ní zasahovat nemusel.
27:40
John Carlson byl zřejmě hráčem, který prudce vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Frederik Andersen ale skvěle zasáhl pravým betonem a puk vyrazil.
26:44
T. J. Oshie dobře vypálil od modré čáry, jeho prudká střela ale těsně nad ledem zamířila vedle pravé tyče.
25:39
Morgan Rielly se na útočné modré čáře pomazlil s pukem a poté ho rozdal doprava, kde JAMES VAN RIEMSDYK napřáhl v kruhu k nádherné střele, která zamířila do vzdálenějšího levého horního rohu! Také Maple Leafs dnes využili přesilovou hru a snížili na rozdíl dvou branek. Asistence: Morgan Rielly a Mitchell Marner.
24:35
Nicklas Bäckström dostal dvě minuty za držení hole poté, co zastavil rychlý protiútok Leafs na obranné modré čáře.
24:35
Connor Brown přebruslil Natea Schmidte a řítil se sám na bránu, před kterou po ledě mířil k pravé tyči, Braden Holtby ale levým betonem jeho pokus fantasticky vyrazil! Vzápětí Maple Leafs vyrazili do rychlého protiútoku, po kterém přišel faul.
24:11
Justin Williams napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Frederik Andersen měl ale čistý výhled a puk ukryl ve své lapačce! Krásný zákrok!
23:39
Maple Leafs se ocitli po přestávce pod obrovským tlakem a nyní určitě úmyslně vyhodili puk na zakázané uvolnění.
23:33
Washington dnes hraje velký zápas a na bránu Maple Leafs míří jedna střela za druhou. Nyní to Capitals zkoušeli střelou z pravého kruhu pro vhazování, která nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Frederik Andersen ji ale pravým betonem vyrazil!
23:23
Brooks Orpik na levém křídle vypálil od hrazení a jeho tečovaná střela se snesla před Frederika Andersena za bránu.
22:18
Tým z hlavního města USA před pár okamžiky pálil z pravého křídla a poté levého, Frederik Andersen ale v obou případech rychle zaklekl a puk úspěšně vyrazil mimo tři tyče.
21:51
Morgan Rielly byl zřejmě hráčem, který podél střídaček nepřesně rozehrál. Proti Maple Leafs bylo během pouhých 15 sekund podruhé v rychlém sledu pískáno zakázané uvolnění.
21:36
Frederik Andersen dokázal najít prudkou střelou Caps od modré čáry, která mířila pod horní tyč, a po jejím vyražení jeho spoluhráči vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
21:03
Capitals v pravém kruhu pro vhazování po přestávce poprvé vypálili a jejich střela zápěstím zamířila vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány Frederika Andersena.
20:36
Connor Brown se snažil protáhnout podél střídaček, jenže Alexandr Ovečkin ho dokázal dojet a tvrdě přišpendlit na mantinel. Leo Komarov poté upadl na útočné modré čáře a útok Maple Leafs zastavilo další postavení mimo hru.
20:05
Maple Leafs se po vyhraném vhazování podél střídaček rychle vrhli do útočného pásma, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.
20:01
Statistiky po první třetině Střely na bránu: 6-15; Zablokované střely: 9-6; Vhazování: 38%-62%; Hity: 13-12; Přesilové hry: 0/1-1/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:07.
Zach Hyman snížil poté, co se v dresu Capitals prosadili v rychlém sledu T.J. Oshie a Alexandr Ovečkin, jenže tým z hlavního města vzápětí přidal další dvě branky, o které se postaral pro změnu Tom Wilson, který pár okamžiků před svým prvním gólem v utkání zabránil Maple Leafs skórovat, když na brankové čáře po tygřím skoku zametl puk vpádu hokejovou pod brankáře Bradena Holtbyho. Skóre po první třetině: Toronto Maple Leafs 1 Washington Capitals 4.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:14
Vyloučený Nate Schmidt se vrátil z trestné lavice zpět na led a Maple Leafs se nepodařilo první přesilovou hru využít.
17:40
William Nylander na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Braden Holtby si proti jeho střele skvěle povyjel z brány, aby ji vzápětí vyrazil do ochranné sítě. Skvělý zákrok brankáře Caps!
17:03
Jake Gardiner ve středu útočného pásma prudce vypálil od modré čáry, obranný val před bránou ale tvrdou střelou s příklepem nepropálil a puk byl sražen do levého rohu.
16:14
Nate Schmidt na levé straně obranného pásma vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.
16:04
TOM WILSON si na vzdálenější pravé tyči najel na krásnou přihrávku Andrého Burakovskyho z levého křídla a rychlé přečíslení dva na jednoho zakončil střelou zápěstím pod horní tyč! Frederik Andersen se sice skvěle přesouval, vleže ale v cestě puku pod horní tyč zabránit nedokázal. Asistence: André Burakovsky a Brooks Orpik.
15:09
Před bránou Frederika Andersena opět bylo pořádné horko a Capitals se na třetí pokus dostali ke střele, která byla zablokována a zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány.
13:41
Lars Eller pravém křídle nabral obrovskou rychlost a po bleskovém objetí brány na levé straně útočného pásma rychle vypálil z otočky a puk po teči TOMA WILSONA clonícího na přední tyči prošel mezi betony klečícího Frederika Andersena do brány! Washington vede znovu o dva góly poté, co Tom Wilson zabránil Maple Leafs skórovat fantastickým tygřím skokem a po rychlém protiútoku sám udeřil po skvělé teči! Úžasné! Asistence: Lars Eller a Dmitrij Orlov.
13:27
Morgan Rielly na pravém křídle vypálil skvěle z ostrého úhlu a puk mezi betony Bradena Holtbyho po nepřesvědčivém zákroku mířil do brány, na brankové čáře ale po fantastickém tygřím skoku puk zastavil Tom Wilson a poslal ho pod svého brankáře, od jehož levého betonu se kotouč odrazil vedle levé tyče za bránu!
12:14
Capitals na pravém křídle znovu dobře vypálili, jenže v bráně Toronta byl znovu připravený brankář Frederik Andersen, který puk dokázal vyrazit. Maple Leafs stále těsně prohrávají.
11:51
Dnešní utkání má obrovské tempo, možná nejvyšší ze všech třech předchozích zápasů. Neskutečný a rychlý hokej.
11:09
John Carlson na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho prudká střela s příklepem mířila nad ledem k bližší pravé tyči, Frederik Andersen ji ale levým betonem vyrazil za svou bránu, kde vzápětí byla hra přerušena!
10:51
Střela Washingtonu od modré čáry skončila v ochranné síti a na řadu přichází další reklamní přestávka.
10:34
Capitals se nepodařilo na levém křídle rozehrát podél střídaček a puk zamířil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
09:02
Marcus Johansson byl zřejmě hráčem, který zpoza brány posílal mezi kruhy pro vhazování dlouhou zpětnou přihrávku, jenže žádný z jeho spoluhráčů ji nedokázal zachytit a hosté přišli o pásmo.
08:04
Jake Gardiner si před pár okamžiky připsal asistenci a nyní na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, jeho prudká střela s příklepem ale minula vzdálenější pravý horní roh brány.
07:43
Capitals na pravém křídle vypálili ihned po vhazování, na přední tyči byl ale připraven Frederik Andersen, který svým levým betonem pokus týmu z hlavního města vyrazil za bránu.
07:36
Proti Maple Leafs byla na levém křídle pískána přihrávka rukou a po přerušení hry přichází na řadu první reklamní přestávka.
05:16
William Nylander z levé strany vrátil puk na modrou čáru a Jake Gardiner bez přípravy vypálil od modré čáry po ledě směrem na bránu, před kterou skvěle clonil ZACH HYMAN, od jehož hole přiložené k ledu se puk odrazil vedle levého betonu Bradena Holtbyho ke vzdálenější pravé tyči! Maple Leafs velice rychle našli odpověď a utkání dokonale připomíná vývoj zápasu číslo 3. Asistence: Jake Gardiner a William Nylander.
04:34
Kevin Shattenkirk na pravém křídle zachytil puk před tím, než opustil pásmo, a rozdal puk doleva, kde ALEXANDR OVEČKIN napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem a nad levým betonem Frederika Andersena zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Capitals využili přesilovou hru a vedou 2:0! Asistence: Kevin Shattenkirk.
03:58
Tyler Bozak dostal dvě minuty za vysokou hůl a Washington si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání.
03:58
Frederik Andersen předvedl v rychlém sledu dva dobré zákroky, když nejprve vyrazil střelu z pravého kruhu pro vhazování a hned vzápětí ukryl ve svém náručí pokus z levého kruhu.
03:09
Jevgenij Kuzněcov po krásné kolmé a tečované přihrávce za obranu unikl dvěma hokejistům Toronta, jenže samostatný únik zakončil střelou vedle levé teče! Obrovská šance Capitals!
02:58
T. J. OSHIE dokázal využít zpětné přihrávky Nicklase Bäckströma zpoza brány a z blízkosti puk poslal nad lapačkou přesouvajícího se brankáře Frederika Andersena k pravé tyči! Washington vede stejně jako ve třetím zápase v Air Canada Centre 1:0 a skóruje jako první! Asistence: Nicklas Bäckström a Nate Schmidt.
02:53
Nate Schmidt nejprve pálil na levém křídle ihned po vhazování od modré čáry vedle vzdálenější pravé tyče, vzápětí se ale dostal ke střele na vrcholu levého kruhu pro vhazování, po kterém si Frederik Andersen připsal v úvodu zápasu druhý zákrok.
02:40
T. J. Oshie na levém křídle vypálil od modré čáry a Frederik Andersen jeho táhlou střelu zápěstím ukryl ve svém náručí. První zákrok brankáře domácího Toronta v dnešním zápase.
02:09
Capitals vstoupili do utkání pořádně zostra, jsou to ovšem hokejisté Toronta, kteří si dokázali vytvořit první šanci.
01:36
Matt Niskanen vypálil tvrdě od modré čáry, jenže trefil pouze blok před bránou, od kterého se puk odrazil nad ledem vedle pravé tyče.
01:04
Auston Matthews na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a po zákroku Bradena Holtbyho betonem se na vzdálenější pravé tyči dostal k dorážce Zach Hyman, střelou po ledě ale brankáře Washingtonu nepřekonal! Hra přerušena.
00:50
Maple Leafs se v úvodu utkání ocitli pod tlakem, Capitals ale zatím k žádné střele na Frederika Andersena nepustili.
00:09
Čtvrté utkání série mezi Torontem a Washingtonem bylo zahájeno a Alex Ovečkin okamžitě napálil puk do útočného pásma.
00:01

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hunwick (A), Rielly (A), Gardiner, N. Zajcev, Marinčin, C. Carrick – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov, Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Burakovsky, Eller, T. Wilson – Winnik, Beagle, Connolly. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Chris Lee, Kelly Sutherland. Čároví: Ryan Gibbons, Shane Heyer.
Slovenská stopa v utkání (statistiky v playoff):

Martin Marinčin (TOR) 0+0, +/- +2
Vzájemné zápasy čtvrtfinálové série (Východ):

14.04.2017 Washington – Toronto 3:2 po prodl.
Vítězný gól zápasu č. 1: Tom Wilson
15.04.2017 Washington – Toronto 3:4 po prodl.
Vítězný gól zápasu č. 2: Kasperi Kapanen
18.04.2017 Toronto – Washington 4:3 po prodl.
Vítězný gól zápasu č. 3: Tyler Bozak
WASHINGTON CAPITALS

Washington prokazuje během série velice ofenzivní sílu, v obraně ovšem až zas tak silný není, když v Air Canada Centre promarnil dvoubrankové vedení a dovolil Maple Leafs, aby dvěma góly v řadě dotáhli prodloužení, ve kterém byli podruhé v řadě úspěšnější. Capitals v zápase číslo 2 a 3 shodně inkasovali tři branky. Fantastické utkání odehrál švédský útočník Nicklas Bäckström, který jeden gól připravil a poté sám vstřelil, a Capitals na něj určitě budou spoléhat i dnes.

Nejproduktivnější hráči v playoff

1. Justin Williams 4 body (2+2)
2. T.J. Oshie 4 body (0+4)
3. Nicklas Bäckstrom 3 body (2+1)
TORONTO MAPLE LEAFS

Maple Leafs ve třetím utkání prokázalo obrovskou sílu, když dvakrát prohrálo o dvě branky, přesto dokázalo vždy snížit a poté dokonce vyrovnat. Zápas tak šel potřetí v řadě do prodloužení, ve kterém podruhé v řadě a poprvé v Air Canada Centre zvítězilo Toronto. Tentokrát zásluhou Tylera Bozaka. Auston Matthews poprvé v sérii bodoval a dvěma kanadskými body za gól a asistenci pomohl ke skvělému obratu Leafs.

1. Morgan Rielly 3 body (1+2)
2. Tyler Bozak 3 body (1+2)
3. Kasperi Kapanen 2 body (2+0)
V playoff není výsledkově vyrovnanější série, než jakou nabízí souboj mezi Torontem a Washingtonem. Všechny tři úvodní zápasy skončily v normální hrací době nerozhodným výsledkem, přičemž v prvním utkání série zvítězil Washington a v posledních dvou Toronto, které vede v sérii 2:1 a před návratem série do Washingtonu může vybojovat v Air Canada Centre třetí vítězství a tenisovou terminologií řečeno mečbol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.