Radek Faksa (DAL 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:28.

Trestné minuty: 2 – 6
Využité přesilové hry: 0/2 – 0/0
Bodyčky: 35 – 21
Vyhraná vhazování: 57% – 43%.
Parádní utkání je u konce. Minnesota i bez dvou opor Zacha Pariseho a Thomase Vanka vydřela v Texasu svou druhou výhru v sérii, jež bude mít šesté pokračování na ledě Wild. Stars se po špatném úvodu nepoložili a ve třetí třetině se i dostali do vedení, jenže poté vzal vše do svých rukou Mikko Koivu a dvěma góly zvrátil průběh zápasu na stranu Divočáků.
64:55
Minnesota právě vstřelila branku!
Je hotovo, série se vrátí do Saint Paul! Hostující kapitán MIKKO KOIVU se stává hrdinou, ve třetí třetině dokázal vyrovnat a nyní po nahození Ryna Sutera šikovnou tečí zaskočil Niemiho, který byl připravený zasáhnout proti původní střele od modré čáry. Asistence: Ryan Suter, Nate Prosser.
64:30
Sudí viděli nějaký prohřešek proti pravidlům a nařídili vhazování ve středovém kruhu.
64:18
Faksovi se ve středním pásmu zamotal puk mezi nohama, Klingberg vzápětí pouze nahodil a odjel se svými kolegy střídat.
63:44
Johns se vrací do vlastní třetiny, zakázané uvolnění Wild se nepíská a hra pokračuje.
63:23
Eaves zpracoval dlouhou přihrávku a roztáhl hru na Spezzu, jehož pokus z levé strany Dubnyk betony vyrazil.
62:55
Faksovu přihrávku ze zadního mantinelu přečetl Suter, který však okamžitě vrátil puk domácím hokejistům.
62:33
Jamie Benn při nastřelené z červené čáry trefil hokejku soupeře a od ní puk vyletěl nad mantinely.
62:17
Klingberg podél modré čáry nahrál Goligoskimu, jehož střelu švihem Dubnyk vyrazil do bezpečí.
62:06
Spezza nevzdal souboj o puk, Dubnyk jej předním přesto včas pokryl a opět zastavil časomíru.
61:23
Faksa se na levé straně obtočil kolem své osy a zakončil, puk trefil branku pouze z vnější strany.
60:40
Goligoski dnes vypomáhá ofenzivě opravdu aktivně, nyní se dokonce dostal za obranu soupeře, ale Dubnyk v těžké pozici obstál.
60:11
Devan Dubnyk poprvé v kariéře chytá v prodloužení zápasu playoff, možná i proto nyní neriskoval rozehrávku a po nahození přerušil hru.
60:01
Střely na branku po 3. třetině: 38 – 22 (12-7, 11-10, 15-5).
Divoká třetí třetina nabídla výborný hokej a hned pět branek. O jednu více jich vstřelil Dallas, který několik minut dokonce vedl a šel si za vítězstvím, jenže Mikko Koivu jako správný kapitán udržel Wild ve hře a dotáhl utkání do prodloužení, které začne zhruba v 6:36.
60:00
59:48
Coyle sebral puk Eakinovi a vydal se do protiútoku. Na jeho konci stál z levého kruhu střílející Sutter, ale Niemi hostům gólovou radost nedopřál.
59:15
Oduya potáhl kotouč po levé straně, jenže kotouč vzápětí vyletěl do ochranné sítě lemující útočné pásmo Stars.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:44
Demers zastavil puk až ve středním pásmu a nahozením na Dubnyka jej odevzdal Minnesotě.
58:36
Zakázané uvolnění Minnesoty vrací hru do útočného pásma Dallasu, jenž se jistě bude snažit rozhodnout ještě v základní hrací době.
58:21
Hemský posunul kotouč na modrou, další zakončení z hole Goligoskiho ale letělo mimo branku.
57:57
Goligoski se stahovačkou zbavil dvou soupeřů najednou, jenže střela příklepem zamířila do výstroje Dubnyka.
57:32
Za domácí po delší odmlce zahrozil Jason Demers, ale branka Minnesoty odolala.
56:51
V Texasu je znovu vyrovnáno a v hale najednou panuje hrobové ticho! Mikael Granlud přihrál zpoza branky, Niemi byl v pohybu ke své levé tyči a zakončující MIKKO KOIVU poslal puk do jeho protipohybu. Asistence Mikael Granlund, Jason Pominville.
56:16
Po vhazování ve středním pásmu Stars zase vyhodili na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude po levici Niemiho.
55:55
Goligoski s Klingbergem čekají za vlastní brankou a Minnesotě tak hodně rychle utíkají vteřiny, které ji zbývají na vyrovnání.
55:34
Stars zahráli na icing, načež několik desítek vteřin nepustili Divočáky do útočného pásma.
54:52
Koivu vyhrál buly nad Eakinem, zpoza levého kruhu vypálil Suter a Niemi měl velkou kliku, že mu puk prošel mezi betony těsně vedle branky.
54:43
Kotouč si ohmatal také Niemi, který neriskoval po nahození ze středního pásma a započal komerční přestávku.
54:16
Strážce hostující klece tak udržel šance Wild na vítězství, nicméně jeho spoluhráči v útoku by měli v závěru třetí třetiny výrazně zabrat.
53:47
Skvělý Dubnyk! Roussel vhazování prohrál Faksa se přesto zničeho nic objevil před brankou, ale trefil beton hostujícího brankáře, který zlikvidoval i šanci Hemského!
53:32
Eakin v útočném pásmu získal další ztracený kotouč, nahození za branku kvůli zvláštnímu odrazu skončilo na holích obránců Wild, kteří také tentokrát vyhodili na icing.
53:02
Nepříjemné momenty pro Divočáky nekončí, hráči v bílých dresech se zmohli jen na vyhození přes všechny čáry.
52:32
Špatná přihrávka Dubnyka skončila u Janmarka, jenž přihrál na modrou čáru, ovšem hostující brankář se na střelu Stephena Jonse stihl vrátit do postavení.
52:13
Dubnyk zastavil nahozený kotouč a posunul jej k obráncům, kteří neohrabaně vyhodili na další icing.
51:42
Pominvillem s Haulou dlouho drželi puk u mantinelu, ale Češi ve službách Stars jej nakonec získali.
51:12
Icing také na straně Dallasu, vhazovat se bude po levici finského brankáře Antti Niemiho.
50:56
Kotouč vyletěl mezi diváky, vyhození Wild však bylo tečované a vylučovat se nebude.
50:37
Jamie Benn zabojoval v rohu hřiště a přenechal puk Eakinovi, který z levé strany donutil Dubnyka zasáhnout.
50:19
Dallas nemohl hrát kvůli signalizovanému ofsajdu, Eakin se přesto dral za pukem a zavinil tím další odpískání.
50:07
Puk už byl ve středním pásmu a Minnesota se tak provinila ofsajdem. Následuje reklamní přestávka.
49:59
Spolupráce mezi Hemským a Faksou obranu Wild neohrozilo, na druhé straně po rychlé akci tečoval střelu od modré Jason Pominville, jenže Niemi puk chytil.
49:38
Po osmi vteřinách se opět přerušuje, a to kvůli icingu Minnesoty, která to bude mít v posledních deseti minutách hodně těžké.
49:30
Teď domácím fandům zatrnulo, když jeden z obránců ztratil puk v obranném pásmu a Granlund pálil z nulového úhlu. Antti Niemi byl každopádně v pozoru a u pravé tyče zasáhl.
48:56
Dallas právě vstřelil branku!
A opravdu se tak děje, Hvězdy jdou poprvé v zápase do vedení! Cody Eakin vyhrál vhazování za sebe pro ALEXE GOLIGOSKIHO, který se posunul na levou stranu a trefil v brankovišti Prossera, jenž si zřejmě srazil kotouč za vlastního brankáře. Asistence Cody Eakin.
48:51
Stars mají ideální možnost přidat další branku, Wild vyhodili na zakázané uvolnění a musí nechat na ledě stávající pětici.
48:28
American Airlines Center je na nohou, domácí znovu srovnávají krok! Autorem branky je ve velké formě hrající JASON SPEZZA, který udržel na svých zádech Haulu a vyjel zpoza branky, aby rychlou střelou z otočky překonal Dubnyka. Asistence: Mattias Janmark, Patrick Eaves.
47:59
Sharp si nabruslil na osu hřiště a předal puk Klingbergovi, jenž z pravého kruhu zaměstnal jistého Dubnyka.
47:38
Wild špatně rozehráli a z nepřesného pasu resultovalo zakázané uvolnění.
47:20
Faksa čistě vyhrál vhazování a nasměroval puk na modrou, odkud nepřesně vypálil Kris Russell.
47:16
Ničkuškin díky své urostlé postavě protlačil puk do útočného pásma, ovšem Stoll jeho koncovku nadzvedl do ochranné sítě.
46:50
Klingberg zakřižoval Jonese a natlačil ho k mantinelu, kde hostující útočník přišel o kotouč.
46:18
Niederreiter se dostal s Pominvillem do přečíslení, jenže prvně jmenovaný finální přihrávku pokazil.
45:52
Russell si ve středním pásmu všiml na pravé straně volného Patricka Sparpa, který měl dost času na střelu příklepem, ale tu Dubnyk v pohodě lapil.
45:01
Výborně hrající Schroeder se vydal k zadnímu mantinelu, odkud našel volného Zuckera, ale ten z dobré pozice mezi kruhy minul.
44:42
Faksově formaci nevyšel přechod přes útočnou modrou a domácí se museli rychle vracet, aby zabránili přečíslení.
44:04
Gabriel svým napadáním získal puk pro hosty, ale útočník ze čtvrtého útoku Wild neměl dostatečnou podporu a sám Niemiho neohrozil.
43:52
Následná akce Wild už tak divoká nebyla, oba týmy střídají a Oduya čeká za svou brankou.
43:08
Johnsův propagační pokus z delší vzdálenosti schoval Dubnyk do lapačky a přerušil hru.
42:51
Jamie Benn tečoval střelu od modré čáry, jenže Dubnyk prokázal dobrý postřeh a nepustil puk do branky.
41:50
Tak to je parádní vstup do třetí třetiny, Wild si berou vedení zpět! Skvělou přihrávku vymyslel Jared Spurgeon, jenž uvolnil NINA NIEDERREITERA. Ten si v úniku dal kotouč na bekhend a blafákem nedal Niemimu žádnou šanci. Asistence: Jared Spurgeon, Jason Pominville.
41:24
Neutekla ani půlminuta a Stars získali další vhazování v útočném pásmu. Dubnyk musí být znovu v pozoru.
41:00
Stars vlétli do třetí třetiny jako uragán a po minutě slaví vyrovnání! Koivu nedokázal vyhodit, Klingberg rukavicí udržel útočné pásmo pro Dallas a přihrál před branku JAMIEMU BENNOVI, jehož ukázkový forhendový blafák pokořil Dubnyka. Asistence: John Klingberg.
40:50
Pokus Eakina už tak nebezpečný nebyl, Devan Dubnyk bez komplikací zasáhl a zastavil časomíru.
40:34
Velká šance Dallasu na vyrovnání! Demers od modré minul a hosté dostali puk do středního pásma, ovšem Roussel vzápětí přihrál z levé strany a Faksa trefil tyč!
40:01
Střely na branku po 2. třetině: 23 – 17 (12-7, 11-10).
Druhá dvacetiminutovka rozhodně nenudila, oba celky si vytvořily několik solidních příležitostí, leč čtvrtá branka v této části utkání nepadla. Wild si tak udrželi nejtěsnější možné vedení i do třetí třetiny, která bude rozhodně zajímavá.
40:00
39:50
Janmark z dobré pozice minul a závěrečný pokus Klingberga skončil na blokujícím Scandellovi.
39:37
Klingbergovu střelu od modré Dubnyk nekontroloval, ale napodruhé vypíchl puk až do středního pásma.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:59
Oduya se vrací za vlastní branku a uklidňuje hru v divokém závěru druhé dvacetiminutovky.
38:32
Hemského nahození ze strany Dubnyk vyrazil, Schroeder v protiútoku minul a nyní už se zase žene útok na branku Minnesoty.
38:19
Scandella osvobodil hosty a Johns musel hodně pospíchat, aby dojel volný kotouč.
37:28
Eakin objel celé útočné pásmo Dallasu a vystřelil z pravé strany, ovšem Dubnyk moc práce neměl.
36:53
Niederreiter se zbavil Demerse a po objetí branky zblízka neprotlačil puk přes Niemiho.
37:23
Spezza měl puk na bekhendové části hokejky, jenže přes Brodina kotouč k Dubnykovi nedostal.
35:49
Janmarkovi střela z otočky nesedla, Dubnykovi puk vypadl z lapačky a hra tak pokračuje i po vyhození Wild.
35:38
Charlie Coyle dostal přihrávku do jízdy, jenže z pravého kruhu netrefil domácí branku. Na druhou stranu se ihned vydal Eaves, ale Dubnyk s přehledem zasáhl.
35:16
Další pokus Jasona Pominvillea už byl přesnější, jenže postrádal potřebnou razanci a finský strážce domácí branky lehce zakročil.
35:02
Pominville vystřelil z pravé křídla, ale puk si nenašel cestu do prostoru Niemiho svatyně.
34:22
Faksova formace po reklamním brejku opět zahrozila, ale Hemský ani Roussel nenašli recept na pozorného Dubnyka.
34:07
Hemský nastartoval Roussela, který z nulového úhlu nepříjemně nahodil do brankoviště, ovšem Dubnyk udržel puk před dojíždějícím Faksou.
33:48
Hra je přerušena a Wild jsou asi hodně rádi, že můžou konečně vystřídat. Následuje vhazování ve středovém kruhu.
33:19
Přihrávku Sutera zastavil Spezza, který se v protiútoku dostal ke střele po nahození Janmarka, ale puk za Dubnyka nedostal.
32:53
Brodin se Suterem uklidňují hru a na vlastní polovině vyčkávají s rozehrávkou.
32:26
Jeden z hostujících hráčů přišel o hokejku, ale i bez ní ukončil rozvinutý útok Stars.
31:58
Spurgeonovu střelu od modré srazil Fiddler a poslal puk do ochranné sítě. Krátce předtím se do brejku dostal Coyle, ale Russell mu na poslední chvíli vpadl pod nohy.
31:41
Dubnyk zaváhal při rozehrávce, ovšem Sceviour po přihrávce před opuštěnou klec nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
31:29
Zbytečné zakázané uvolnění Dallasu znemožňuje domácím hráčům vystřídat.
31:01
Po přerušení hry si Zucker něco vyříkával s Rousselem, ale ten trochu netradičně neměl zájem o žádný konflikt.
30:52
Divočáci se krátce po vhazování v útočném pásmu museli vrátit do středu hřiště.
30:33
Chris Porter minul, z minusového úhlu se k dorážce dostal Kurtis Gabriel, ale Antti Niemi opět podržel svůj tým nad vodou.
29:51
Oduya vyhodil jen k obráncům Wild, kteří jsou v posledních minutách o něco aktivnějším celkem.
29:21
Ani tentokrát neměl Granlund přesnou mušku, ale Minnesota ještě zůstává nastěhovaná před Niemim.
28:53
Granlunda při zakončení rozhodil Demers a Niemi nakonec vůbec zasahovat nemusel.
28:26
Spezza se před vlastní brankou dobře zorientoval a dostal puk mimo nebezpečný prostor.
28:13
Stars vinou střídání nechali hodně prostoru Zuckerovi, který se na chvíli objevil v útočné třetině zcela sám, jenomže střelou z pravé strany nepřekvapil Niemiho.
27:29
Krátce po reklamní pauze trefil Scandella Faksu, který okamžitě založil útok Dallasu.
27:16
Nic na tom nezměnil ani Nate Prosser, jenž švihem vystřelil z delší vzdálenosti a donutil Niemiho předvést jednoduchý zákrok.
27:05
Zakázané uvolnění Dallasu vrací hru do útočného pásma Minnesoty, která toho ve druhé třetině směrem dopředu zatím moc nevymyslela.
26:53
Sceviour dloubákem vyhodil kotouč do středního pásma, kde pro hosty vybojoval kotouč Spurgeon.
26:12
Domácí se zničeho nic ocitli v přečíslení tři na dva, jenomže zakončující Sharp nezamířil mezi tři tyče.
25:49
Wild se sami vyhnali z útočného pásma a po ztrátě Prossera musí vyklidit prostor před nezaměstnaným Niemim.
25:07
Janmark nabral dobrou rychlost, jenže z levého kruhu neprostřelil Spurgeona, který nepustil puk k Dubnykovi.
24:43
Johns se vydal na útočný výlet, který zakončil přihrávkou do brankoviště, ve které si musel Dubnyk dávat velký pozor.
24:13
Zucker vyhodil kotouč pouze k červené čáře, kde si jej znovu přivlastnili obránci Dallasu.
24:05
Šikovný Hemský se obtočil kolem hostující branky, ale Dubnyk si prostor u své pravé tyče pohlídal a za cenu nějakého zranění udržel puk před brankovou čárou.
23:32
23:26
Stars v této přesilovce trápí malé nepřesnosti, kvůli kterým se žádný z hráčů nedostal ke střele z první.
22:54
Spezza na modré čáře neudržel útočné pásmo a do protiútoku se vydal Granlud, po jehož pasu nepřesně pálil Suter.
22:16
Wild udrželi domácí hráče u mantinelu a po nepřesné přihrávce Benna dostali kotouč do bezpečí.
21:47
Spezzova střela z vrcholku pravého kruhu byla sražená, Klingbergův pokus od modré branku vůbec netrefil.
21:32
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jared Spurgeon – 2 min., podražení).
21:12
Dallasu se nepovedlo vrátit do útočného rozestavení a ze špatné přihrávky vzešel icing.
21:02
Sharp zadrbal přečíslení dvou na jednoho a pokazil přihrávku na Benna, který se vzápětí přece jenom dostal ke kotouči, ale na překonání Dubnyka jeho střela švihem nestačila.
20:21
Hemský napřáhl k tvrdé střele zpoza levého kruhu a Dubnyk měl velké problémy při svém zákroku, po kterém se k dorážce sápal Faksa.
20:12
Hned po dvanácti vteřinách se přerušuje, Dubnyk schoval nahozený kotouč a neriskoval rozehrávku.
20:01
Střely na branku po 1. třetině: 12 – 7.
Úvodní dvacetiminutovka nezačala pro Dallas vůbec dobře, Granlund a Schroeder dvěma góly zaskočily domácí fanoušky a zařídili až nečekaně dobrý start pro Divočáky. Další průběh první třetiny už ovládli Stars, kteří sice nevyužili přesilovku 4 na 3, ale v osmnácté minutě se dočkali úvodní branky, když Dubnyka propálil Oduya a dostal Hvězdy na dostřel.
20:00
19:49
Pominvillem napadaný Russell s přehledem rozehrál o mantinel a poslal kotouč do středního pásma.
19:14
První útok Wild v závěru třetiny uzamkl domácí hráče před vlastní brankou, jenže Niemi ani jednou zasahovat nemusel.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:37
Suter měl před levým kruhem dost místa, střela příklepem každopádně přesná nebyla.
18:19
Koivu se vrátil pomoct obráncům a dvakrát za sebou získal kotouč na stranu Minnesoty.
17:54
Fiddler ze zadního mantinelu našel Roussela, jenž měl problém se zpracováním chytré přihrávky a hosté se vydali do protiútoku, ve kterém Schroeder na Niemiho nevyzrál.
17:18
Domácím se konečně povedlo překonat Dubnyka a zaslouženě snižují na rozdíl jediné branky! Hemský opustil svou střídačku a tísněný obráncem zavezl puk do útočného pásma. Ke střele se nedostal, ovšem Prosser místo něj nechtěně přihrál na modrou čáru Klingbergovi, po jehož vyražené střele Faksa přiťukl puk na JOHNYHO ODUYU a ten tvrdou ranou propálil maskovaného muže v brankovišti Wild. Asistence: Radek Faksa, John Klingberg.
16:58
Poslední reklamní pauza výrazně ubrala na tempu hru. Po pozvolných kombinacích pálil od modré Oduya, ale Dubnyk byl na svém místě.
16:15
Mikko Koivu svými zády odrazil puk na střídačku Dallasu a sudí museli opět přerušit hru.
15:44
Oduya našel na útočné modré Faksu, jenž poslal puk do rohu a sudí záhy přerušili hru kvůli přihrávce rukou.
15:04
Haula měl v rychlém protiútoku velké problémy se zpracováním přihrávky od Pominvillea a puk mu uskočil do brankoviště, kde jej Niemi vyrazil do strany.
14:36
Právě hostující kapitán Mikko Koivu se po pravé straně prosmýkl do útočného pásma a natlačil se až před branku, nicméně Niemi ho vychytal.
14:16
Rusellova dělovka od modré opět neměla potřebnou přesnost a Koivu následně dostal puk do bezpečí.
13:48
Zucker přečetl Spezzovu přihrávku, jenže Wild u kotouče vydrželi jen několik málo vteřin.
13:18
Domácí mají na ledě elitní formaci, která se k žádné koncovce nedostala a naopak musí bránit.
12:53
Kriss Rusel nejprve vyprášil Dubnykův beton a o pár vteřin později zakončil nepřesně.
12:36
Faksa s Ničuškem a Hemským dělají obraně Minnesoty velké problémy, snižující branka je na spadnutí.
12:06
Dumba dostal na modrou čáru těžkou přihrávku a kotouč mu přeskočil do středního pásma.
11:42
Wild získali puk na obranné modré, Jonesovo zakončení z protiútoku ale bylo sražené do ochranné sítě.
11:21
Niemi zastavil puk za svou brankou a svým pasem načal novou akci Dallasu.
10:41
Po reklamní pauze se pokračuje ve hře, Minnesota opět brání útočné snažení Hvězd, které jsou po dvou inkasovaných gólech jasně lepší.
10:18
Po skončení přesilovky pálil Demers do zadního mantinelu, od kterého se touš vrátil do brankoviště a Dubnyk raději zastavil hru.
10:13
09:47
Wild dobře pokrývali prostory, a tak ani jedna z přihrávek neznamenala přímé nebezpečí pro Devana Dubnyka.
09:24
Domácí ponechali na ledě stejné hráče, po vyhození se rychle vrátili do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet.
09:00
Spezza přihrál na úroveň brankové čáry Bennovi, který mu puk vrátil, ovšem hráč s devadesátkou na dresu střelou z mezikruží neuspěl.
08:49
Po střele Spezzy se hosté na chvíli osvobodili, jenže Stars už opět krouží kolem Dubnykovy branky.
08:33
Jamie Benn těsně před brankou neměl kudy přihrát, tak to zkusil sám, jenže Dubnyk kotouč vyrazil.
08:13
Domácí si zahrají přesilovou hru 4 na 3! Jared Spurgeon podrazil Sharpa a poslušně odjel za Dumbou na trestnou lavici.
07:59
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Antoine Roussel – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., hrubost).
07:59
07:59
Roussel vyjel ze střídačky a namířil si to na Portera, kterého u mantinelu tvrdě srazil k ledu. To se nelíbilo Dubnykovi, který se s francouzským ranařem pustil do krátce trvající šarvátky.
07:34
Oduya si trochu koledoval při rozehrávce, ovšem domácí nepříjemnou situaci zvládli bez jakékoliv šance Wild.
07:05
Přes Spezzu a Janmarka se kotouč dostal až k Sharpovi, jehož zakončení si Dubnyk pohlídal a přerušil hru.
06:53
Wild se dvakrát v několika málo vteřinách ubránili útoku Stars a dostali puk do středního pásma.
06:19
Eaves vyhrál vhazování po levici Dubnyka, jenže puk směřoval mezi Demerse a Russella a opustil útočné pásmo.
06:12
Hvězdy se každopádně rychle vrátili před Dubnyka, který musel zasahovat proti poměrně slabé střele švihem z hole Jamieho Benna.
05:59
Klingberg se po pravé straně vydal na útočný výlet, jenže u mantinelu mu hosté kotouč uzmuli.
05:16
Tak to je opravdu nepovedený úvod ze strany Stars, kteří prohrávají už o dvě branky! Spurgeon od modré čáry roztáhl hru na levou stranu, odkud vystřelil Suter. Niemi jeho pokus s problémy vyrazil přesně před JORDANA SCHROEDERA, který z další dorážky zdvojnásobil vedení Wild. Asistence: Ryan Suter, Jared Spurgeon.
04:56
Hned čtveřice hráčů bojovala o kotouč v rohu hostujícího útočného pásma. Vítězně z tohoto souboje vzešli hosté, kteří opět kombinují.
04:15
Spezzovu krátkou zadovku Janmark nezachytil a puk mu utekl do středního pásma.
03:32
Hosté jdou v polovině čtvrté minuty do vedení! Obrovskou hrubku udělal pár metrů před vlastní brankou Goligoski. Kotouč se snadno dostal k MIKAELU GRANLUNDOVI, který bekhendem trefil levý beton Niemiho, ale z dorážky už zpoza branky protlačil puk za brankovou čáru. Asistence: David Jones.
02:53
Eakin vyhrál vhazování za sebe, Oduya tak mohl pálit od modré čáry, jenže kotouč zaplul do nastavené Dubnokovy lapačky.
02:46
Hemský byl zdvojený Coylem a Porterem, který místo rozehrávky nahodil puk vpřed a je z toho zakázané uvolnění.
01:59
Niemi odevzdal puk Stollovi, kterému střela vůbec nesedla a puk se sotva došoural pod výstroj domácího brankáře.
01:27
Tečované nahození skončilo u Suttera a Johns pak zachytil puk až ve středním pásmu.
00:59
Dubnykovu rozehrávku zastavil Eaves, Jamie Benn poté přihrál z levé strany do brankoviště, ve kterém ale nebyl nikdo v zeleném.
00:23
Úvodní vhazování vyhrál Radek Faksa, jeho spoluhráči však za pár sekund vyhodili puk na zakázané uvolnění.
00:01

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski (A), Johns, Oduya, Demers, Russell – Sharp, Eakin, Benn (C) – Ničuškin, Spezza, Janmark – Hemský, Faksa, Roussel – Eaves, Fiddler (A), Sceviour.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Prosser, Scandella, Dumba, Brodin – Jones, Koivu (C), Granlund – Schroeder, Coyle, Zucker – Pominville (A), Haula, Niederreiter – Gabriel, Stoll, Porter.

Rozhodčí: Lee, O´Rourke – Cormier, Miller.
Československá stopa v utkání

Aleš Hemský (DAL)
Útočník, 32 let
Základní část: 75 zápasů, 39 bodů (13+26)

1. zápas

Úvodní střetnutí se odehrálo na ledě vítěze Západní konference a přineslo zatím nejjednoznačnější výsledek. Dallas před vlastními fanoušky v první třetině čelil pouhopouhým dvěma střelám, ze své převahy ale těžil až ve druhé části, kdy se prosadil Radek Faksa a Jason Spezza. Wild v závěru nedokázali stáhnout manko a naopak ještě dvakrát inkasovali, když Dubnyka překonali Eaves a Jamie Benn.

2. zápas

Odveta přišla na řadu o dva dny později. Stars opět herně ovládl úvodní dvacetiminutovku, ovšem vedoucí branky se stejně jako v prvním zápase dočkal až v prostředním dějství. Na druhou branku Dallasu z hole Jamieho Benna dokázal v 53. minutě odpovědět Scandella, který sice prolomil střelecké trápení Minnesoty, ale ta už se na vyrovnání nezmohla.

3. zápas

První duel na ledě Xcel Energy Center mohl Hvězdy jednou nohou nasměrovat do semifinále konference, což se ale nestalo. Dallasu na třetí výhru v řadě nestačily ani dva úvodní zásahy Patricka Sharpa, neboť Divočáci ve druhé třetině otočili skóre na 3:2 a po druhé přestávce se díky trefě Koiva ujali dvoubrankového vedení. Jiskru naděje Dallasu ještě vykřesal Sceviour, nicméně o premiérovém úspěchu Wild rozhodl minutu před koncem Pominville.

4. zápas

O osudu zatím posledního klání rozhodla pouze druhá třetina, ve které padly všechny branky. Tu první k radosti domácího publika vstřelil Pominville, ale vedení Minnesoty vydrželo jen čtyři minuty, dokud se poprvé po deseti letech v playoff neprosadil Aleš Hemský. Čtyři vteřiny před polovinou zápasu vrátil WIld vedení Coyle, jenže o čtyři minuty později znovu vyrovnal Eaves a třetí vítězství Dallasu vzápětí pečetil ve velké formě hrající Jason Spezza.
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu playoff kanadsko-americké NHL. Od půl čtvrté ráno se můžeme těšit na utkání mezi týmy Dallas Stars a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.