To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového týdne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

Tomáš TATAR (DET) – 0+1, 0 střel, čas na ledě 12:30
Petr MRÁZEK (DET) – 16 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, čisté konto, 3. hvězda zápasu

Ondřej PALÁT (TBL) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:06
Andrej ŠUSTR (TBL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:22
Tři hvězdy utkání:

1. Luke GLENDENING (DET) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:50
2. Andreas ATHANASIOU (DET) – 1+0, 4 střely, čas na ledě 9:05
3. Petr MRÁZEK (DET) – 16 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, čisté konto

Největší čas na ledě: DeKeyser 23:44 – Hedman 26:05

Branky a nahrávky: 33. Athanasiou (Andersson, Tatar), 38. Zetterberg. Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Amell, Nowak. Diváci: 20027 (vyprodáno).
Detroit dnes bezpodmínečně musel vyhrát a taky tak učinil. Red Wings si za vítězstvím šli od samého začátku zápasu a svého soupeře téměř k ničemu nepustili. Petr Mrázek si díky 16 zákrokům připsal čisté konto, moc se ale nenadřel.

Skóre dnešního utkání otevřel v 33. minutě Andreas Athanasiou, který tvrdou ranou z levého kruhu propálil Bishopa poprvé. Asistenci si připsal Tomáš Tatar, který tak bodoval i ve třetím utkání série.

O pár minut později pak Red Wings přidali druhou branku, když se důrazem v brankovišti prosadil kapitán Henrik Zetterberg. Jeho gól ještě musel potvrdit videorozhodčí a kouč Cooper následně neuspěl s trenérskou výzvou.

Detroit si pak ve třetím dějstvím bezpečně hlídal své dvoubrankové vedení, které také dokázal bez větších problémů uhájit, a v sérii tak berou první bod.
60:00
Rozhodčí nakonec ještě rozdali několik trestů. Matt Carle inkasoval menší trest za sekání a desetiminutové osobní tresty dostali Brian Boyle, Alex Killorn a Justin Abdelkader.
60:00
60:00
60:00
60:00
Stejně jako v minulém utkání se i nyní strhla po závěrečné siréně hromadná mela. Brian Boyle se dostal do křížku s Justinem Abdelkaderem, ten se ale prát nechtěl. Boyle pak při odjezdu do šatny ukázal gesto slepice, že se Abdelkader bojí. Brendan Smith si to pro změnu chtěl rozdat s Hedmanem, ten ale také neměl zájem.
59:30
Ben Bishop míří na střídačku, Tampa Bay zkusí odvolat brankáře i při oslabení.
59:09
Až nyní se domácí dostali s kotoučem do útočného pásma, střela Pavla Dacjuka z pravého kruhu nebyla přesná.
58:37
Hráči Red Wings v klidu kombinují ve vlastním pásmu a střední třetině, domácí fanoušci vstávají a aplaudují.
58:10
Domácí hráči už se pochopitelně nikam netlačí, budou chtít hlavně v klidu držet kotouč na svých hokejkách, aby plynul čas.
57:43
Je zřejmě rozhodnuto. Braydon Coburn totiž neudržel nervy v souboji se Smithem a po hrubém zákroku je vyloučen za nedovolené bránění.
57:26
Další velká šance hostů! Tentokrát se ke střele z bezprostřední blízkosti branky dostal Jonathan Drouin, i jeho ale mrštným zákrokem vychytal Petr Mrázek!
56:43
Valtteri Filppula se dostal do obrovské šance, tváří v tvář Mrázkovi ale se svou střelou neuspěl!
56:20
Pavel Dacjuk je na ledě, Tampa Bay za celou přesilovku nevystřelila na branku.
56:00
Joakim Andersson sice vystřelil puk z vlastního pásma až na tribunu, vylučovat se ale nebude, jelikož byl kotouč tečován.
55:21
Hosté bez střely přišli o kotouč a musí se tak pro něj vracet až k vlastní brance, Red Wings navíc občerství svou bránící čtveřici.
54:54
Lightning kombinují v útočném pásmu, ještě se ale nedostali k žádnému ohrožení Mrázkovy branky.
54:20
Blesky mají jednu z posledních šancí něco s výsledkem udělat. Za podražení míří na trestnou lavici Pavel Dacjuk.
53:41
Riley Sheahan k radosti domácích fanoušků zastavil ve středním pásmu čistě pronikajícího Jonathana Drouina.
53:10
Luke Glendening se v předbrankovém prostoru nakonec dostal k dorážce, jeho pokus z bezprostřední blízkosti skončil těsně mimo branku!
52:58
Icing tentokrát na straně Lightning. V posledních minutách se hra hodně kouskuje, hosté ale zatím nepůsobí dojmem, že by měli na vítězi dnešního utkání ještě něco změnit.
52:33
Zakázané uvolnění na straně Red Wings, vhazovat se bude po pravé ruce Petra Mrázka.
52:11
Pavel Dacjuk dostal hodně času a prostoru, aby se s pukem zpoza branky vytočil až do zakončení, Ben Bishop jeho střelu i následnou dorážku ale dokázal pokrýt!
51:41
Střelecký pokus Jasona Garrisona končí sražen až v ochranné síti, po další reklamní pauze se bude vhazovat před Mrázkovou brankou.
51:23
Nikita Kučerov nahodil puk do útočné třetiny, kde puk ale bez problémů sbírají domácí hráči.
50:48
Justin Abdelkader na poslední chvíli ustřelil puk od hokejky Tylera Johnsona, který by jinak střílel z velmi dobré pozice.
50:02
Několikanásobně tečované nahození Matta Carlea od modré čáry končí na zadním hrazení, v akci pokračuje Ryan Callahan.
49:35
Odpískána přihrávka rukou, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
49:00
Darren Helm dostal dobrou přihrávku do mezikruží, ke střele se ovšem nedostal. Alexej Marčenko pak nahodil od modré čáry a puk skončil na betonu Bena Bishopa.
48:23
Tomáš Tatar vyslal skrytou střelu z vrcholu levého kruhu, kotouč skončil mimo branku. Po následné střele Jonathana Ericssona se puk odrazil nebezpečně před branku, domácí hráči jej ale nedokázali dostat do sítě.
47:47
Alex Killorn skáče zpátky na led, Tampa Bay hraje v plném počtu.
47:05
Riley Sheahan zatáhl kotouč do útočné třetiny, přihrávka na Dacjuka byla ale hodně čitelná.
46:33
Bleskům se podařilo osvobodit a Mike Green tak bude muset započít novou útočnou akci až od vlastní branky.
46:04
Dylan Larkin se dostal ke dvěma střelám, nejdříve ihned po vhazování mířil mimo branku, poté jeho pokus vyrazil Bishop.
45:47
Další vyloučení na straně Lightning. Za podražení míří na trestnou lavici Alex Killorn.
45:20
Tyler Johnson je zpátky na ledě, hosté hrají v plném počtu.
44:54
Rudá křídla se zatím ale nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu, moc času už domácím v přesilové hře nezbývá.
44:23
Niklas Kronwall je zpátky na hrací ploše, začíná tak přesilová hra Red Wings.
43:58
Kučerov s Killornem v útočném pásmu nic nevymysleli a domácí dokázali dostat kotouč za modrou čáru.
43:20
Síly na ledě se vyrovnají, za hákování je vyloučen Tyler Johnson. Lehce přes minutu se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
42:58
Darren Helm a Nikita Kučerov jsou zpátky na ledě, Lightning pokračují v klasické přesilovce 5 na 4.
42:50
Petr Mrázek vyrážečkou zastavil ránu Jonathana Drouina a domácím hráčům se následně podařilo vyhodit.
42:23
Tampa Bay si zahraje přesilovou hru 4 na 3! Na trestnou lavici za držení protihráče míří obránce Niklas Kronwall.
42:06
V přerušené hře se do dalšího pošťuchování dostali Jonathan Ericsson a Alex Killorn, tentokrát se vše obejde bez vyloučení.
41:54
Domácí hráči dnes zatím velmi dobře brání a nepouští své soky k častým střelám, Petr Mrázek zatím musel likvidovat jen 13 střel.
41:25
Ondřej Palát se po pravé straně kluziště tlačil do zakončení, nakonec v pádu vypálil, ale mimo branku.
40:58
Po vzájemné potyčce mezi střídačkami jsou za hrubost vyloučeni Darren Helm a Nikita Kučerov, pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
40:58
40:52
Henrik Zetterberg je zpátky z trestné lavice na ledě, Red Wings hrají v plném počtu.
40:34
Lightning na startu třetí části hry pokračují v přesilové hře, zatím se ale nedostali k žádné střele.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 3:09.
Československá stopa po druhé třetině:

Tomáš TATAR (DET) – 0+1, 0 střel, čas na ledě 9:47
Petr MRÁZEK (DET) – 12 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: Kronwall 16:04 – Hedman 16:39
Druhá třetina už nabídla mnohem lepší momenty než úvodní dvacetiminutovka. Na domácích je vidět extrémní touha dnešní zápas za nepříznivého stavu série vyhrát a také si zatím za vítězstvím Red Wings rázně jdou.

Na začátku třetiny sice neproměnil slušnou šanci Erik Condra, poté ale Detroit dominoval. O první branku utkání se postaral v 33. minutě tvrdou ranou z levého kruhu Andreas Athanasiou.

O pár minut později pak přidal druhou branku Henrik Zetterberg, který doslova dotlačil puk za brankovou čáru. Rozhodčí si ještě překontrovali celou situaci u videa a trenér hostů Cooper následně neuspěl s trenérskou výzvou a ztratil tak možnost oddechového času.

Detroit tak po čtyřiceti minutách hry vede nad Tampou Bay 2:0 a je na dobré cestě ke snížení stavu série.
40:00
39:36
Nyní se Blesky z útočného pásma vyhnali špatnou přihrávkou sami a moc času už jim na snížení ve druhém dějství nezbývá.
39:09
Tyler Johnson netrefil v mezikruží puk po přihrávce od Kučerova a Abdelkader tak mohl v klidu vyhodit.
38:52
Tampa Bay si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase, za nedovolené bránění je vyloučen kapitán Henrik Zetterberg.
38:40
Riley Sheahan se po obkroužení branky snažil překvapit Bishopa rychlým zakončením, puk ovšem putoval mimo tři tyče.
37:52
Zakázané uvolnění Red Wings, hra se stěhuje před branku Petra Mrázka, který zatím ve druhé části hry neměl moc práce.
37:22
Ani trenérská výzva nebere Detroitu vedení o dva góly! Tampa Bay navíc neúspěšným pokusem ztrácí oddechový čas.
37:22
Na ledovou plochu během dlouhé pauzy mezitím přistála další chobotnice.
37:22
Tak ještě není branka stoprocentně uznána, jelikož trenér hostů Jon Cooper si ještě bere trenérskou výzvu kvůli nedovolenému bránění brankáře.
37:22
Rozhodčí po poradě u videa neuznali Zetterbergovo kopnutí jako úmyslné, branka tak platí a Detroit se ujímá v závěru druhé třetiny vedení o dvě branky!
37:22
Celá situace se ovšem ještě bude řešit u videa, rozhodnutí rozhodčích na ledě ale bylo jasné – gól!
37:22
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí udeřili podruhé po tlaku v útočném pásmu! Mike Green při své ráně od modré čáry sice zlomil hokejku, puk se ale odrazil od zadního mantinelu zpátky před branku, kde si Bishop trochu nešikovně puk zastavil v brankovišti. Důrazný HENRIK ZETTERBERG jej pak dotlačil za brankovou čáru! Bez asistence.
37:00
Henrik Zetterberg bekhendem opět nahrnul kotouč na Bishopa, ten si s jeho pokusem poradil.
36:21
Danny DeKeyser netrefil dobře kotouč na útočné modré čáře a dopředu tak může spěchat Nikita Kučerov, jehož lajna je dnes zatím hodně málo vidět.
35:52
Luke Gledening tvrdým hitem přišpendlil na mantinel Victora Hedmana, následně Mrázek musel pokrýt kotouč pod svou lapačkou před napadajícími protihráči.
35:06
Brendan Smith parádním obranným zákrokem vleže zastavil průnik Valtteriho Filppuly.
34:48
Darren Helm sice vystihl rozehrávku soupeře, jeho spoluhráč se ale nacházel v útočné třetině, a tak je odpískán ofsajd domácích.
34:12
Nahození hostů ze středního pásma končí až v ochranné síti za Mrázkovou brankou, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
33:26
Čtvrtá formace Lightning si nyní několika osobními souboji udělala trochu respekt. Arénou zní posměvné povykování na adresu Bena Bishopa.
32:49
Úvodní branka zápasu ihned vzbudila na ledě emoce, u Bishopovy branky se to ihned začalo mlít.
32:42
Konečně jsme se dočkali úvodní branky dnešního zápasu, prosazuje se čtvrtá formace Red Wings! Joakim Andersson nejdříve neuspěl se svou bekhendovou střelou, akce ale pokračovala, Andersson si vyměnil kotouč s Tatarem a následně přihrávkou našel ANDREASE ATHANASIOUA, který tvrdou ranou propálil Bishopa! Asistence: Joakim Andersson a Tomáš Tatar.
32:22
Joakim Andersson vypálil z levé strany hodně tvrdě, puk se od boční konstrukce branky odrazila do ochranné sítě. Po reklamní pauze se bude vhazovat na neutrálním území.
31:46
Pavel Dacjuk tlačil puk na Bishopovu branku, hostující obrana ale dokázala opět svou branku uhájit.
31:05
Hraje se opět ve strhujícím tempu, na druhé straně se do rychlého brejku dostal Darren Helm, svou střelou branku přestřelil.
30:42
Victor Hedman si s pukem sjel od modré čáry blíže k brance, jeho střelu ale Mrázek dokázal vyrazit.
30:10
Po jednom z tvrdých zákroků odjel v bolestech na střídačku domácí obránce Alexej Marčenko.
29:37
Victor Hedman je zpátky na ledové ploše, Red Wings nevyužili další přesilovku a Lightning hrají v plném počtu.
29:16
Lightning se zatím v oslabení brání skvěle, Henrik Zetterberg bojuje o kotouč v rohu.
28:37
Sheahanova přihrávka před branku byla sražena Šustrovou bruslí a Bishop musel zasahovat svým betonem. Následně brankář hostů pokryl i střelu Pavla Dacjuka z vrcholu levého kruhu.
28:08
Domácím hráčům opět trvalo dost dlouho, než se konečně dokázali s pukem zkonsolidovat v útočné třetině.
27:37
Dlouho v plném počtu ale Tampa Bay nevydržela. Na trestnou lavici za sekání totiž putuje Victor Hedman. Red Wings si tak zahrají už čtvrtou přesilovou hru v dnešním zápase.
27:26
Andrej Šustr se vrací z trestné lavice, Lightning hrají v plném počtu.
27:09
Kronwallova střela byla zblokována Filppulou a Blesky následně opět vyhodili přes všechny čáry.
26:34
Henrik Zetterberg se od pravého mantinelu dostal až před branku, svou bekhendovou střelou ovšem minul branku.
26:15
Rudým křídlům se při početní výhodě zatím moc nedaří, po nepodařené střele Mika Greena se bude vhazovat ve středním pásmu.
25:56
Valtteri FIlppula se vydal na výlet při vlastním oslabení, jeho bekhendový pokus Mrázek dokázal vyrazit.
25:26
Andrej Šustr míří na trestnou lavici za hákování, když na hranici brankoviště zastavil dorážejícího Glendeninga.
24:55
Ondřej Palát střílel z prostoru mezi kruhy, svého kamaráda Mrázka ale neprověřil, jelikož byla jeho střela sražena.
24:13
Po ráně Braydona Coburna se k odraženému puku od zadního mantinelu dostal Erik Condra, střílel téměř do prázdné branky, z úhlu ale minul!
23:46
Po dlouhém boji několika hráčů o kotouč u hrazení rozhodčí nakonec přerušili hru a vhazovat se bude před Bishopem.
23:03
Další přečíslení v podání domácích, Andreas Athanasiou vzal celou akci na sebe, s jeho zakončením ale neměl Bishop moc problémů.
22:20
Výborné střídání zakončila Zetterbergova lajna další zajímavou šancí, snášející se puk ale nezapadl za Bishopova záda.
21:58
Gustav Nyquist nejdříve výborně vypálil, poté se málem dostal do obrovské šance, když mu Zetterberg přihrál před prázdnou branku, Nyquist ale skákavý kotouč vůbec netrefil.
21:27
Pavel Dacjuk přenechal v útoční třetině kotouč Bradu Richardsovi, který vystřelil jen do obránce před sebou.
20:50
Hedman tentokrát v práci na druhé straně kluziště, kde vložil hokejku do střely Pavla Dacjuka a odrazil kotouč vysoko do ochranné sítě.
20:25
Petr Mrázek si připisuje první úspěšný zákrok ve druhé třetině, když zastavil nahození Victora Hedmana od modré čáry.

Největší čas na ledě: Kronwall 7:53 – Garrison 9:02
První třetina dlouho nabízela hodně opatrný hokej z obou stran, trochu vzrušení přinesla až druhá polovina úvodní části hry. Větší střelecké příležitosti si dokázali vytvořit domácí.

Tatar v situaci dvou na jednoho netrefil branku, následně Sheahan neuspěl v samostatném úniku. Poté předvedl parádní akci Athanasiou, ani on ale nenašel recept na skvěle chytajícího Bishopa.

Detroit tak hraje s Tampou Bay ve třetím pokračování série po dvaceti minutách bez branek.
20:00
19:39
Danny DeKeyser čeká za vlastní brankou na své spoluhráče, až mu pořádně najedou na nejspíše poslední útok úvodního dějství.
19:07
Henrik Zetterberg projel kolem Hedmana jako kdyby byl kužel a natlačil se před Bishopa, ten ale situaci zvládl na výbornou.
18:38
Andreas Athanasiou si prodloužil puk do útočného pásma, kde k němu měl ale blíže Bishop.
17:57
Alexej Marčenko je v první třetině střelecky hodně aktivní, jeho další bomba od modré čáry končí mimo tři tyče.
17:33
Ondřej Palát také skáče zpátky na ledovou plochu, Tampa Bay hraje v plném počtu.
17:06
Brian Boyle předvedl úžasnou práci při vlastním oslabení, puk dovezl až do útočného pásma, kde ho musel pokrýt Mrázek.
16:32
Tyler Johnson skáče na led rychle pomoct svým spoluhráčům, Lightning se už brání ve čtyřech.
16:17
Ben Bishop si poradil se střelami Pavla Dacjuka i Brada Richardse, Detroitu se dvojnásobná přesilovka nedaří využít.
16:02
Po sérii několika přihrávek se ke střele nakonec odhodlal Brad Richards, jeho rána ovšem byla zblokována.
15:33
Obrovská šance pro domácí! Na trestnou lavici rovněž za podražení totiž míří i Ondřej Palát a Red Wings tak mají k dispozici 59 vteřin přesilovky 5 na 3!
15:16
Tomáš Tatar přišel o kotouč a hosté se osvobodili, Mike Green už čeká za vlastní brankou na své spoluhráče.
14:55
Red Wings od začátku přesilovky kombinují v útočné třetině, Richardsova střela z pravé strany byla nepřesná.
14:32
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, zahrají si ji domácí hokejisté. Tyler Johnson ihned po vhazování podrazil Luka Glendeninga a míří si odpočinout na trestnou lavici.
14:29
Odpískána hra vysokou holí, po další reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
14:10
Darren Helm se přihrávkou snažil najít spoluhráče před brankou, puk nasměroval jen do boční konstrukce branky.
13:37
Bishopovi ztížil práci při zákroku clonící Luke Glendening, hostující brankář si i tak puk po nahození Marčenka od modré čáry našel.
13:14
Další střelecký pokus v podání Henrika Zetterberga je Callahanem zblokován vysoko do ochranné sítě. Po další reklamní pauze se bude vhazovat před Bishopovou brankou.
12:49
Další obrovská šance Detroitu! Tentokrát se svou mladickou rychlostí vřítil do útočného pásma Andreas Athanasiou, dvakrát krásně zasekl kotouč, poté ale vypálil mimo branku!
12:23
Po rychlé akci se do samostatného úniku dostal Riley Sheahan, pálil pod horní tyč, puk ale nezvedl dostatečně vysoko!
12:12
Gustav Nyquist rychle vletěl do útočné třetiny, jeho střela byla ovšem hodně nepřesná. Na druhé straně pálil Andrej Šustr, Petr Mrázek byl ale připraven.
11:50
Jonathan Drouin se nenápadně dostal do slušné střelecké pozice, svou střelou ale napálil jen protihráče před sebou.
11:29
Pavel Dacjuk nemůže pokračovat v útoku dál, jelikož byl útok domácích zastaven pro postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat mezi modrými čarami.
10:51
Domácí hokejisté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Athanasiou předložil puk Tomáši Tatarovi, jenž z levé strany o malý kousek minul branku!
10:24
Zakázané uvolnění na straně Tampy, vhazovat se bude po pravé ruce Bena Bishopa.
10:03
Nyní se hraje dlouhou dobu bez přerušení, Riley Sheahan se svou individuální akcí nebyl úspěšný.
09:24
Hraje se ve velmi slušném tempu, hra má spád. Petr Mrázek nyní musel likvidovat střelu Valterriho Filppuly.
08:53
Henrik Zetterberg se svými křídly nadělal v útočné třetině opět pořádnou neplechu, Nyquistova střela z bezprostřední blízkosti Bishopa nepřekonala.
08:08
Tomáš Tatar v souboji v rohu kluziště přišel o hokejku a diváci opět dávají najevo svůj nesouhlas s verdiktem rozhodčích nevylučovat.
07:27
Na druhé straně se po rychlé akci a střele Blundena dostal k dorážce ze slušné pozice Jason Garrison, Mrázek se ale stihl přesunout a bombu obránce Tampy zlikvidoval.
07:13
Opět výborný forčeking přinesl kotouč pro domácí v útočném pásmu, Bishop zareagoval na teč Athanasioua.
06:34
Darren Helm i Braydon Coburn jsou zpátky na ledě, oba týmy hrají v plném počtu.
06:11
Larkin sice dobruslil puk jako první, rozhodčí ale nakonec odpískali zakázané uvolnění Detroitu, což se nelíbí domácímu obecenstvu.
05:52
Ben Bishop lehce vyrazil střelecký pokus Dylana Larkina z levého kruhu, kotouč se pak ocitl v ochranné síti, vhazovat se bude v obranném pásmu Lightning.
05:20
Tomáš Tatar se nebojácně vydal vstříc hostující obraně, o puk ale slovenský šikula velmi rychle přišel.
04:59
Alexej Marčenko vypálil nebezpečně od modré čáry, Ben Bishop jeho ránu dokázal vyrazit mimo nebezpečí.
04:34
Vzájemné vyloučení na obou stranách. Braydn Coburn je vyloučen za hákování, zároveň ale také Darren Helm za nafilmovaný pád. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
04:34
04:27
Po dobrém forčekingu čtvrté formace Detroitu se ke střele z pravé strany dostal Andreas Athanasiou, svou střelu otřel o jednoho z obránců Tampy a puk skončil v ochranné síti.
04:08
Další zakázané uvolnění na straně Tampy Bay, vhazovat se bude po levé ruce Bena Bishopa.
03:41
Ben Bishop šel pro puk daleko z branky, rozehrávku ale zvládl na výbornou a v akci Bolts pokračuje Andrej Šustr.
03:12
Gustav Nyquist nabral slušnou rychlost ve středním pásmu, až do zakončení se ale nedostal.
02:30
Alexej Marčenko se vydal na útočný výlet, jeho střela po přejetí modré čáry se stala snadnou kořistí pro Bena Bishopa, který si připisuje první úspěšný zákrok dnešního večera.
02:04
Brendan Smith u mantinelu sroloval Cedrica Paquetta, za což si vysloužil obrovský aplaus domácího publika. Mrázek následně zkrotil puk ve své lapačce po střele od modré čáry.
01:50
Pavel Dacjuk se v situaci jeden na jednoho přes Šustra neprosadil, Lightning nicméně poté zahráli puk jen na zakázané uvolnění.
01:23
Sražená střela Jonathana Drouina skončila mimo tři tyče, následně se Ondřej Palát snažil uvolnit Andreje Šustra, přihrávka neprošla.
00:57
Kučerov nahodil puk ze středního pásma na Mrázka a zamířil střídat, český brankář ve službách Detroitu si tak poprvé osahal puk v play off 2016.
00:32
Red Wings ve svém prvním útoku neuspěli, na druhé straně se neprosadil ani Nikita Kučerov.
00:01
Hymna Spojených států je za námi, tradiční chobotnice rovněž přistála na led. Nyní tak už nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního třetího pokračování série mezi Red Wings a Lightning!
Oba týmy už nastupují na hrací plochu, za malou chvíli zazní americká státní hymna.
Kromě Mrázka se do sestavy Red Wings vrací ještě obránce Brendan Smith, který ve třetím páru nahradí Kyla Quinceyho. V sestavě Bolts dochází k jedné změně, Erik Condra nastoupí místo J. T. Browna.
Utkání začne, jak je u NHL už tradičním zvykem, s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, Marčenko, DeKeyser, Smith, Green – Helm, Dacjuk, Richards – Nyquist, Zetterberg (C), Larkin – Abdelkader, Sheahan, Glendening – Andersson, Athanasiou, Tatar. Trenér: Jeff Blashill.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Carle, Garrison, Šustr, Coburn, Nestěrov – Killorn, Johnson, Kučerov – Palát, Filppula, Drouin – Namestnikov, Paquette, Callahan – Blunden, Boyle, Condra. Trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Amell, Nowak.

Tomáš TATAR (DET) – 2 zápasy, 2 body (0+2)
Tomáš JURČO (DET) – zatím nenastoupil
Petr MRÁZEK (DET) – zatím nenastoupil

Ondřej PALÁT (TBL) – 2 zápasy, 0 bodů
Andrej ŠUSTR (TBL) – 2 zápasy, 0 bodů
DRUHÝ ZÁPAS

Také ve druhém utkání série exceloval první útok Blesků. Tyler Johnson čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence dovedl svůj tým k druhému vítězství v sérii. V obou utkáních na ledě Amalie Areny bylo k vidění hned několik potyček.

Tampa Bay – Detroit 5:2 (1:0, 1:1, 3:1).
Branky a nahrávky: 16. Kučerov (Hedman, Johnson), 27. Boyle (Drouin, Coburn), 47. Johnson (Killorn), 55. Johnson (Kučerov, Garrison), 58. Killorn (Carle, Johnson) – 24. Larkin (Ericsson, Kronwall), 45. Richards (Green, Tatar).
PRVNÍ ZÁPAS

Série mezi Tampou a Detroitem otevřela letošní boje o Stanleyův pohár. V prvním zápase dominovala elitní formace Lightning, která zařídila třemi góly vítězství svého týmu 3:2. Detroit sice na začátku druhé třetiny otočil skóre, na následný zvrat Bolts už ale hosté nenašli síly.

Tampa Bay – Detroit 3:2 (1:0, 1:2, 1:0).
Branky a nahrávky: 7. Kučerov (Johnson, Killorn), 30. Kučerov (Coburn, Nestěrov), 49. Killorn (Johnson, Kučerov) – 23. Green (DeKeyser, Tatar), 25. Abdelkader (Quincey).
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa Bay obhajuje svou finálovou účast z loňské sezony. První polovina základní části se ovšem Bleskům nevyvedla zcela dle představ, svěřenci kouče Coopera se dokonce delší dobu drželi na pozicích mimo play off. Nakonec se ale Lightning v klidu do bojů o Stanley Cup dostali z 2. místa v Atlantické divizi.

Kvůli zraněním se letos rozpadla formace "Trojčat", Nikita Kučerov ale prožil svůj nejlepší ročník kariéry a posbíral 66 bodů (30+36). S 36 góly byl nejlepším střelcem týmu kapitán Steven Stamkos, o kterém se po celý ročník vedou spekulace o případném odchodu.

Bodově slabší ročník prožila sehraná dvojice Ondřej Palát – Tyler Johnson, jenž ale provázela již zmíněná zranění. Slušnou základní část odehrál dvoumetrový obránce Andrej Šustr, který se stal nejproduktivnějším českým obráncem (4+17).
DETROIT RED WINGS

Detroit postoupil do vyřazovacích bojů po 25. za sebou, což je v současné době platových stropů opravdu úctyhodný počin. Red Wings bojovali o postup do posledního zápasu, nakonec 3. místo v Atlantické divizi uhájili na úkor Bostonu.

Bodově v přestavovaném týmu nikdo neexceloval, veteráni Henrik Zetterberg (50 bodů, 13+37) a Pavel Dacjuk (49 bodů, 16+33) uzavírali první stovku bodování soutěže. Výborný premiérový ročník prožil Dylan Larkin, s 23 góly nejlepší střelec týmu v základní části.

Svými výkony letos upoutal také Justin Abdelkader, jenž si vysloužil pozvánku do týmu USA na Světový pohár. V brankovišti panoval boj o pozici jedničky, kterou dlouhou dobu vyhrával Petr Mrázek. Ztráta formy českého brankáře před play off ale mezi tyče vrátila Jimmyho Howarda.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího ledního hokeje na zeměkouli! Minulý týden odstartovaly boje o Stanley Cup. V noci z neděle na pondělí se odehrají čtyři zápasy, v tomto podrobném online přenosu budeme sledovat třetí utkání série mezi Detroit Red Wings a Tampa Bay Lightning.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.