NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Washington - 2. května 2018   01:30

Pittsburgh
Pittsburgh
24:33' Guentzel (J. Schultz, Crosby) • 26:49' Hörnqvist (Malkin, Kessel) • 36:27' Crosby (Guentzel, Letang)
3:4
(0:0, 3:2, 0:2)
Stav série: (1:2)
Washington
Washington
20:48' Carlson  (Bäckström, Ovečkin) • 31:04' Stephenson  (Oshie, Bäckström) • 45:06' Niskanen  (Orlov, T. Wilson) • 58:53' Ovečkin  (Bäckström)

3. Jake Guentzel (PIT) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 22-22; Zablokované střely: 12-12; Vhazování: 61%-39%; Hity: 52-41; Přesilové hry: 1/4-1/4; Trestné minuty: 12-12.
Pittsburgh musí v dalším zápase vyhrát, jinak se finále Východní konference přiblíží Washington, který ve třetím zápase porazil úřadující dvojnásobné šampioni v PPG Paints Areně a dvě výhry ho dělí od postupu. O osudu utkání rozhodla třetí třetina, do které sice Penguins vstupovali s jednobrankovým vedením po divoké druhé třetině, jenže Matt Niskanen vyrovnal a obrat 67 sekund před koncem dovršil Alex Ovečkin. Konečný výsledek střetnutí. Pittsburgh Penguins 3 Washington Capitals 4 (stav série: 1-2 Washington).
59:23'
Matthew Murray naskočil na střídačku a Pittsburgh zkouší vyrovnat při hře bez brankáře! Caps vedou v Pittsburghu 4:3.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:53'
Washington právě vstřelil branku!
Nicklas Bäckström vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho, potažením puku se zbavil ležícího Jakea Guentzela a ALEXANDR OVEČKIN po jeho přihrávce orazítkoval pravou tyč, jenže poté se dostal k odraženému puku a u levé tyče ho ze vzduchu dorazil do brány! Washington se těsně před koncem ujal vedení 4:3! Drama vrcholí. Asistence: Nicklas Bäckström.
58:25'
Kris Letang vystřelil od modré čáry zápěstím a jeho střela mířící k pravé tyči byla sražena nad ledem mimo.
57:37'
Brian Dumoulin dokázal na levém křídle na útočné modré čáře udržet puk. Kdyby se mu to nepodařilo, hned trojice hráčů by se řítila do nebezpečného protiútoku 3 na 1.
57:14'
Další nepřesná přihrávka a poté zakázané uvolnění v podání hostujícího Washingtonu Capitals.
57:03'
Lars Eller rychle objel bránu a jeho střela u pravé tyče z otočky a ostrého úhlu byla zablokována.
56:40'
Střela Jakea Guentzela byla zablokována a Capitals málem znovu vyrazili do přečíslení dva na jednoho, tentokrát ovšem měli k odraženému puku příliš daleko.
56:07'
Capitals se nepodařilo rozehrát a pískalo se proti nim zakázané uvolnění. Buly před Bradenem Holtbym.
55:46'
Jevgenij Kuzněcov se před pár okamžiky dostal do zakončení po přečíslení dva na jednoho, jenže jeho střela skončila na ochranném skle poté, co minula bránu.
55:15'
Capitals vyrazili směrem vpřed a jejich akci v neutrální zóně zastavila přihrávka rukou.
54:48'
Braden Holtby si snadno poradil s nahozením Penguins z levé strany a podržel puk v lapačce.
54:35'
Jakub Vrána se během sedmi sekund dostal ke dvěma střelám. První z levého kruhu srazil vedle přední tyči Justin Schultz, zatímco druhá z mezikruží skončila na výstroji Matta Murrayho.
54:23'
Dnešní utkání sleduje 18634 diváků.
54:23'
Devante Smith-Pelly zkusil na levém křídle po přihrávce zpoza brány zaskočit Matthewa Murrayho střelou z ostrého úhlu, jenže ji minul a puk na vzdálenější pravé tyče opustil ledovou plochu. Komerční přestávka.
53:55'
Další útočnou snahu Capitals zastavilo postavení mimo hru, jelikož nedokázala vyčistit útočné pásmo.
53:33'
Jay Beagle na pravé straně vyrazil do přečíslení dva na jednoho, jenže žabičkou nedokázal přenést hru doleva na Bretta Connollyho, puk ve vzduchu skvěle zablokoval holí Chad Ruhwedel.
52:57'
Olli Määttä tvrdě vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem letící těsně nad ledem trefila těsně před bránou do brusle clonícího Johna Carlsona.
52:06'
Brian Dumoulin vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím minula levý horní roh brány Capitals.
51:39'
Hra byla ve středním pásmu přerušena kvůli přihrávce rukou a následuje další reklamní přestávka.
51:03'
Capitals nyní hrají hodně jednoduše. Nicklas Bäckström nahodil puk do útočného pásma tak, aby se proti Washingtonu nepískalo zakázané uvolnění.
50:30'
Washington vyhodil puk na zakázané uvolnění, jenže 11 sekund na to se v pravém kruhu dostal ke střele český útočník Jakub Vrána, který minul bránu Penguins.
50:09'
Hra byla přerušena a utkání za současného stavu míří do prodloužení poté, co na začátku třetí části vyrovnal Matt Niskanen. Komerční přestávka.
50:01'
Devante Smith-Pelly vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Matt Murray jeho ránu na přední tyči vyrazil.
49:27'
Brian Dumoulin si z pravého kruhu krásně sjel před bránu, jenže brankář Braden Holtby mu na vzdálenější levé tyči pravým betonem nedovolil puk zasunout do brány! Fantastický zákrok.
48:52'
Washington nahodil puk do útočného pásma, kde nebyl nikdo, a Kris Letang mohl v klidu rozehrát.
47:52'
Capitals se opět snažili prosadit na pravém křídle, tentokrát ale jejich nahození nic kloudného nepřineslo.
46:08'
Jakub Vrána na pravém křídle chytře podržel puk u hrazení a poté si vybruslil z úhlu před bránu, jeho zakončení ale po ledě minulo vzdálenější levou tyč.
45:06'
MATT NISKANEN před levým kruhem napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, kde ji Matthew Murray v rozštěpu nedokázal udržet v lapačce a puk se ze vzduchu snesl do brány! Stav utkání je 3:3. Asistence: Dmitrij Orlov a Tom Wilson.
44:31'
Matt Niskanen na levém křídle vystřelil z úhlu a na přední tyči Matthew Murray po zákroku hrudí puk zmrazil rychle pod lapačkou, aby nepřipustil dorážku.
43:22'
Braden Holtby čepelí hole vestoje zastavil nahození Penguins ze středního pásma a snadno rozehrál.
42:43'
Jevgenij Malkin na pravém křídle vyrazil do rychlého protiútoku a z bodu kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která se od vzdálenější levé tyče odrazila zpět do hry! Třetí tyč Pens!
42:03'
Sidney Crosby v levém kruhu vystřelil na přední tyč, kde byla jeho střela zablokována. Ještě předtím z levé strany nahazoval puk před bránu z ostrého úhlu Kris Letang, Patric Hörnqvist ho ale nedokázal usměrnit směrem mezi tři tyče.
41:39'
Chandler Stephenson byl na levém křídle tvrdě dohrán u hrazení, na které ho narazil tvrdě Jamie Oleksiak.
40:58'
Conor Sheary odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Pittsburgh hraje v plném počtu.
40:01'
Conor Sheary sedí na trestné lavici stejně jako Jevgenij Malkin v úvodu třetiny, ovšem třetí, do které Pittsburgh vstupuje s jednobrankovým vedením 3:2.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-12; Zablokované střely: 8-7; Vhazování: 63%-37%; Hity: 34-31; Přesilové hry: 1/4-1/4; Tr. minuty: 12-12.
Třetí třetina začne přibližně v 3:41.
Prostřední část přinesla neméně pohledný hokej, na rozdíl od první třetiny v ní ale padlo hned pět gólů. Krátce po přestávce otevřel skóre v přesilové hře John Carlson, na jehož gól rychle odpověděl Jake Guentzel, a utkání poté otočil na stranu Penguins útočník Patric Hörnqvist. V polovině zápasu sice vyrovnal Chandler Stephenson, krátce před druhou přestávkou ovšem vrátil Pittsburghu vedení kapitán Sidney Crosby, který využil individuálních schopností Jakea Guentzela. Skóre po druhé třetině atraktivního zápasu. Pittsburgh Penguins 3 Washington Capitals 2.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:58'
Penguins špatně střídali a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Conor Sheary.
37:12'
Capitals se v rychlém sledu dostali na pravém křídle ke dvěma střelám, Matt Murray ale obě vyrazil pravým betonem.
36:27'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Jake Guentzel v levém kruhu krásně prohodil puk mezi nohama jednoho z hráčů Washingtonu a forhendovou přihrávkou předložil puk SIDNEYMU CROSBYMU, který na vzdálenější pravé tyči zamířil z úhlu nad lapačkou Bradena Holtbyho pod horní tyč! Pittsburgh podruhé vede. Asistence: Jake Guentzel a Kris Letang.
35:55'
Tom Kühnhackl dostal dvě minuty za držení hole, zatímco Michal Kempný za hákování.
35:24'
Braden Holtby si poradil se střelou Penguins z levého křídla a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
35:15'
Vyloučený Alex Ovečkin, Tom Wilson a Jamie Oleksiak už jsou zpět na ledě a oba týmy hrají v plném počtu.
34:36'
Jevgenij Malkin střelou z pravého kruhu dokázal Bradena Holtbyho propálit mezi betony a puk pomalu klouzal za brankovou čáru, překonaného brankáře Caps ale zachránil Matt Niskanen!
34:13'
Patric Hörnqvist na levém křídle střelou z úhlu mířil na přední tyč, Braden Holtby měl ale skvělý výhled a pravým betonem puk v pohodě vyrazil mimo.
33:35'
Jevgenij Malkin v rychlosti vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a puk se od clonícího Johna Carlsona odrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
33:15'
Alex Ovečkin dostal dvě minuty za krosček, zatímco Tom Wilson za nesportovní chování. Poté se strhla potyčka, kterou vyvolal Jamie Oleksiak a také byl vyloučen za krosček. Přesilová hra pro Penguins.
32:41'
Alex Ovečkin z pravého křídla přenesl hru doleva, kde se snažil z otočky vystřelit Michal Kempný, jeho táhlý pokus byl ale zablokován jedním z hráčů Pittsburghu.
32:03'
Conor Sheary z pravého kruhu posílal puk před bránu bekhendem a hledal Phila Kessela, který na kotouč těsně nedosáhl a do zakončení se nedostal.
31:32'
Penguins na pravém křídle vypálili s příklepem od modré čáry a Braden Holtby puk mířící pod horní tyč vyrazil maskou! Skvělý zákrok.
31:10'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. První dva zápasy série nabídly shodně pět gólů, dnes už jsme byli svědky čtyř.
31:04'
CHANDLER STEPHENSON si najel do mezikruží na krásnou bekhendovou přihrávku T. J. Oshieho z levého rohu útočného pásma a bez přípravy zamířil mezi levým betonem a lapačkou Matta Murrayho k pravé tyči! Stav utkání je 2:2. Asistence: T. J. Oshie a Nicklas Bäckström.
30:27'
Capitals se v pravém kruhu dostali ke střele, kterou Matthew Murray úspěšně vyrazil mimo.
29:51'
Zach Aston-Reese se soustředil u střídaček na hru a chtěl zavést puk do útočného pásma, jenže do cesty se mu postavil tvrďák Tom Wilson, který ho sestřelil levým ramenem! Na ledě se objevila krev a útočník Pittsburghu zamířil v PPG Paints Areně na ošetřovnu.
29:33'
Justin Schultz musel v levém rohu obranného pásma hrát, protože zakázané uvolnění bylo odvoláno.
28:52'
Pittsburgh od modré čáry napřáhl k další prudké střele, tentokrát ovšem skončila nad bránou Bradena Holtbyho.
27:40'
Jamie Oleksiak napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která mířila do pravého horního rohu brány, Braden Holtby ale předvedl pěkný semafor. Komerční přestávka.
26:49'
Jevgenij Malkin u levé tyče krásně zamíchal s pukem po přihrávce Phila Kessela a bekhendem ho nahodil před bránu, kde ho na vzdálenější pravé tyči z blízkosti ze vzduchu poslal do sítě PATRIC HÖRNQVIST! Také Pittsburgh využil jednu ze tří přesilových her a otočil utkání – 2:1! Asistence: Jevgenij Malkin a Phil Kessel.
26:20'
John Carlson odvedl v obranném pásmu dobrou práci, když puk z pravé strany vyhodil až za bránu Matta Murrayho.
25:36'
Brooks Orpik byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Pittsburgh si zahraje třetí přesilovou hru, během které se pokusí otočit zápas na svou stranu.
24:33'
JAKE GUENTZEL před bránou skvěle tečoval střelu Justina Schultze od modré čáry a puk po minutí lapačky Bradena Holtbyho skončil v pravém horním rohu brány! Pittsburgh dokázal rychle odpovědět na inkasovaný gól. Stav: 1-1. Asistence: Justin Schultz a Sidney Crosby.
23:50'
Conor Sheary se ocitl u pravé tyče po přihrávce z mezikruží ve velké šanci, z ostrého úhlu ale do sítě nezamířil, protože Braden Holtby levým ramenem vytáhl puk do bližší tyče, od níž se odrazil za bránu! Domácí se radovat nemohli.
22:07'
Kris Letang od střídaček napálil puk za bránu Bradena Holtbyho, jenže v dresu Pittsburghu nebyl v útočném pásmu nikdo, kdo by puk mohl dojet.
21:35'
Penguins se nepodařilo přesně rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
20:48'
JOHN CARLSON napřáhl po zpětné přihrávce z pravého kruhu na ose útočného pásma od modré čáry k prudké střele s příklepem, která se od hole Bryana Rusta odrazila nad vyrážečku Matthewa Murrayho a zamířila k levé tyči! Capitals využili přesilovou hru pouhé dvě sekundy před návratem Jevgenije Malkina a i ve třetím zápase série skórovali jako první. Asistence: Nicklas Bäckström a Alexandr Ovečkin.
20:01'
Jevgenij Malkin sedí na trestné lavici a Washington v úvodu druhé části dohrává přesilovou hru, která potrvá rovných 50 sekund. Zatím se hraje bez branek.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-7; Zablokované střely: 6-3; Vhazování: 61%-39%; Hity: 17-18; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 6-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:37.
Ačkoliv si Washington během první třetiny zahrál tři přesilové hry, z nichž poslední si přenese do druhé části, a Pittsburgh dvě, úvodní třetina třetího zápasu série mezi oběma týmy gól nenabídla. Nejblíže k němu měl krátce před přestávkou Bryan Rust, který střelou z pravého kruhu orazítkoval bližší tyč. Skóre po první třetině. Pittsburgh Penguins 0 Washington Capitals 0.
20:00'
19:59'
Nicklas Bäckström v poslední sekundy úvodní části vystřelil z pravého kruhu a Matthew Murray puk podržel.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:50'
Jevgenij Malkin dostal dvě minuty za podržení a Washington dohraje první třetinu v přesilové hře, pokud ji nevyužije ještě před přestávkou.
18:40'
Bryan Rust si najel v pravém kruhu na krásnou zadovku od Toma Kühnhackla a z blízkosti mířil do pravého horního rohu brány, jenže puk skončil na tyči, od které se odrazil zpět do hry!
18:30'
Vyloučený Kris Letang je zpět na ledě a hokejisté Pittsburghu také úspěšně přečkali druhé oslabení.
17:39'
Capitals si vytvořili slušný tlak, jenže Alex Ovečkin z levého kruhu minul bránu a Penguins se podařilo vyhodit.
16:30'
Kris Letang vzápětí fauloval Toma Wilsona na pravé straně obranného pásma a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
16:25'
Kris Letang na pravém křídle před útočnou modrou čárou trestuhodně přišel o puk a Alex Ovečkin se po skvělém sprintu z levé strany krásně natlačil před bránu, poté ale bekhendem nedokázal v tísni jednou rukou zakončit!
15:01'
Lars Eller vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a mířil nad ledem k přední tyči, kde Matthew Murray nedokázal puk sevřít mezi pravým podpaždím a těsně minul vzdálenější pravou tyč! Nepřesvědčivý zákrok, ale gól nikde.
14:38'
Jamie Oleksiak tvrdě vypálil od modré čáry a jeho tečovaná střela minula levý horní roh brány Caps.
14:15'
Olli Määttä na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho střelu z úhlu na přední tyči s problémy podržel Braden Holtby, který už se ohlížel za sebe, puk ale dokázal v náručí zastavit. Komerční přestávka. V PPG Paints Areně gól zatím nepadl.
13:41'
Kris Letang se snažil na pravém křídle zavést puk do útočného pásma, jenže u hrazení se mu skvěle postavil do cesty český obránce Michal Kempný.
13:06'
Penguins vyhodili puk tak, že vedle jejich střídaček opustil ledovou plochu a vhazovalo se ve středovém kruhu.
12:50'
Capitals se ubránili a podél střídaček vyrazili do protiútoku, který ztroskotal na útočné modré čáře. Dále se hokejisté Washingtonu nedostali.
11:51'
T. J. Oshie se snažil před bránou sklepnout nahozený puk holí do brány, jenže minul levou tyč a navíc ji měl příliš vysoko, takže i kdyby skóroval, gól by neplatil.
11:40'
Olli Määttä na levém křídle vystřelil od hrazení a Braden Holtby jeho střelu ukryl na přední tyči v náručí.
11:02'
Patric Hörnqvist se po dvou zákrocích Matthewa Murrayho ocitl v mezikruží po zpětné přihrávce Jakea Guentzela zpoza brány ve slibné šanci, jenže prudkou střelou zápěstím minul nad ledem pravou tyč! Další šance domácího Pittsburghu.
10:31'
Michal Kempný nabral na levém křídle slušnou rychlost a ani jeho střela zápěstím z levého kruhu nebyla špatná, když nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Matthew Murray ji ovšem ukryl v lapačce a následuje druhá reklamní přestávka. První proběhla po vyloučení T. J. Oshieho.
09:47'
T. J. Oshie se vrátil z vězení zpět na trestnou lavici a hokejisté Washingtonu přečkali druhé oslabení.
09:42'
Sidney Crosby se ocitl v levém kruhu v šanci, jeho střelu z úhlu ale Braden Holtby podržel v náručí.
09:11'
Derick Brassard vypálil před vrcholem mezikruží a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
08:56'
Další střela přišla z bodu pravého kruhu pro vhazování, která tentokrát minula bližší horní roh brány a skončila v ochranné síti. Hra byla přerušena.
08:18'
Jevgenij Malkin po přihrávce z levého křídla na vrcholu pravého kruhu vypálil bez přípravy s příklepem a jeho tečovanou střelu jedním z obránců Capitals na přední tyči výtečně vyrazil lapačkou Braden Holtby! Skóre zůstává 0:0.
07:47'
T. J. Oshie se snažil před bránou Pittsburghu tak usilovně dostat do zakončení, až fauloval a dostal dvě minuty za držení. Druhá přesilová hra pro Pittsburgh.
06:39'
Vyloučený Patric Hörnqvist už je také zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu.
06:35'
Nicklas Bäckström krásnou zadovkou zpoza brány našel v levém kruhu pro vhazování Alexe Ovečkina, který se snažil zápěstím zamířit ke vzdálenější pravé tyči, jenže do jeho střely se obětavě vrhl jeden z hráčů Penguins, který ji levou nohou zablokoval! Bryan Rust to byl.
06:19'
Alexandr Ovečkin z levého křídla nahodil puk nebezpečně před bránu, kde ho nedokázal tečovat Nicklas Bäckström.
05:56'
Vyloučený Brett Connolly naskočil na led a začíná zkrácená přesilová hra hostujícího Washingtonu.
05:09'
T. J. Oshie na pravém křídle skvěle podržel puk a získal čas pro své spoluhráče, aby kompletně vystřídali.
04:56'
Jevgenij Kuzněcov si na levé straně útočného pásma najížděl na kolmou přihrávkou od T. J. Oshieho, jenže byla nepřesná a proti Washingtonu se pískalo zakázané uvolnění.
04:39'
Patric Hörnqvist se snažil před bránou tečovat puk, jenže fauloval a také on byl vyloučen na dvě minuty za podražení. V PPG Paints Areně se tedy bude hrát ve hře 4 na 4.
04:35'
Justin Schultz vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela mířila těsně nad ledem přesně ke vzdálenější pravé tyči, Braden Holtby ji ale výborně vyrazil levým betonem.
04:24'
Justin Schultz napřáhl na levém křídle mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou k prudké střele s příklepem, kterou připravený Braden Holtby zastavil vkleče mezi betony.
03:56'
Brett Connolly chtěl z levého křídla obranného pásma vyrazit do protiútoku, jenže podrazil Zacha Astona-Reese a dostal dvě minuty za podržení. První přesilová hra pro Penguins.
03:34'
Penguins se ocitli pod mírným tlakem, byli to ovšem vzápětí hráči Washingtonu, kteří vyhodili puk po nepřesné přihrávce na zakázané uvolnění.
03:17'
John Carlson na vrcholu pravého kruhu po přihrávce zpoza brány prudce vypálil z otočky, jenže jeho tečována rána se na vzdálenější levé tyče od Alexe Ovečkina odrazila nad.
02:05'
Christian Djoos vystřelil na straně Washingtonu pod odpískání postavení mimo hru a byli jsme svědky drobné potyčky.
01:42'
Conor Sheary na levém křídle vystřelil bekhendem z ostrého úhlu a Braden Holtby zřejmě levým betonem vkleče vyrazil puk mimo. Střela ovšem byla příliš slabá.
01:29'
Phil Kessel nabral u střídaček rychlost a jako vítr se vřítil do útočného pásma, jenže se pískalo postavení mimo hru.
01:14'
Phil Kessel na pravém křídle ihned po vhazování vystřelil z úhlu a jeho střelu od hrazení Braden Holtby na přední tyči zastavil v náručí. Hra byla znovu přerušena.
01:10'
Alex Ovečkin se v pravém kruhu pro vhazování ke střele nedostal, zatímco nahození po ledě od Jakea Guentzela na vzdálenější pravé tyči zmrazil pod lapačkou připravený Braden Holtby.
00:09'
Justin Schultz zaváhal před bránou s rozehrávkou a málem z toho byla velká chyba, obránce Penguins ji ale nakonec v mezikruží napravil a Capitals se do zakončení nedostali.
00:01'
Puk dopadl na led a jako první se mohou vydat směrem vpřed hokejisté domácího Pittsburghu.
00:01'
Americká národní hymna dozněla a vše je připraveno k úvodnímu vhazování dnešního zápasu série číslo 3!
Oba týmy přichází na led za bouřlivé atmosféry v PPG Paints Areně a do začátku zápasu číslo 3, kterému samozřejmě bude předcházet americká hymna, zbývá pár okamžiků! Pittsburgh se poprvé představí doma.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist – Simon, Malkin (A), Rust – Aston-Reese, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Brassard, Sheary. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov (A), Niskanen, Orpik, Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Stephenson, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, Smith-Pelly (A) – J. Vrána, Beagle, Chiasson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Francois StLaurent. Čároví: Greg Devorski, Ryan Gibbons.
Hokejisté Pittsburghu vyrazili za bouřlivého přivítání na rozbruslení a za pár okamžiků bychom se měli dozvědět sestavu Penguins pro třetí zápas série.
Domácí Pittsburgh bude ve třetím zápase série proti Washingtonu o něco silnější, do jeho sestavy se totiž zřejmě vrátí uzdravený Jevgenij Malkin, který vynechal poslední tři zápasy kvůli zranění v dolní části těla. O tom, zda skutečně nastoupí nebo ne, se rozhodne těsně před začátkem zápasu. Na soupisky čekáme.
Washington Capitals

Alex Ovečkin má fantastickou formu a Washington na něj bude spoléhat i v zápase číslo 3 poté, co ruský kanonýr v každém z úvodních dvou utkání série proti Pittsburghu vstřelil gól a celkem během posledních tří zápasů playoff zaznamenal čtyři góly. Už nyní kapitán Capitals vyrovnal bilanci z loňského playoff, během něhož v sedmi zápasech druhého kola proti Penguins skóroval dvakrát. Letos tak může svou bilanci vylepšit.

Nejproduktivnější hráči playoff

1. Alex Ovečkin (WSH) 11 bodů (7+4)
2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 9 bodů (5+4)
3. Nicklas Bäckstrom (WSH) 9 bodů (3+6)
Pittsburgh Penguins

Svěřenci hlavního trenéra Mikea Sullivana si musí dát obrovský pozor na vstup do utkání, který hrál v obou dosavadních soubojích důležitou roli. V zápase číslo 1 se Jevgenij Kuzněcov prosadil po 17 sekundách, zatímco ve druhém poslal Washington po minutě a 26 sekundách do brzkého vedení kapitán Alex Ovečkin.

1. Jake Guentzel (PIT) 17 bodů (7+10)
2. Sidney Crosby (PIT) 15 bodů (7+8)
3. Patric Hörnqvist (PIT) 8 bodů (3+5)
Pittsburgh po fantastickém obratu na začátku třetí třetiny prvního zápasu, během níž vstřelil tři góly během necelých pěti minut, v utkání číslo 2 podlehl domácímu Washingtonu 4:1 a série se přesunula do PPG Paints Areny za stavu 1:1. Loňský souboj musel rozhodnout až sedmý zápas a i letos zatím vypadá série playoff mezi oběma velkými rivaly vyrovnaně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.