NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Vegas - 3. května 2018   04:00

San Jose
San Jose
15:37' Sörensen (Fehr, Dillon) • 19:54' Donskoi (Dillon) • 25:35' Hertl (Bødker, Couture) • 51:43' Pavelski (Couture, Burns)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 34:34 (11:9, 13:14, 10:11)
Zblokované střely – 19:13
Vyhraná vhazování – 34:27
Trestné minuty – 22:22
Hity – 31:37
Hokejisté San Jose vítězí ve čtvrtém utkání semifinále Západní konference nad Vegas 4:0 a srovnávají stav série na 2:2!

V první části se domácí prosadili dvakrát. Skóre utkání otevřel v 16. minutě Marcus Sörensen, který si krásnou individuální akcí vychutnal obranu soupeře i brankáře Fleuryho. Pouhých 5,1 sekundy před přestávkou pak schoval svou střelu za obránce Joonas Donskoi a Fleury kapituloval podruhé. Třetí branku přidal ve 26. minutě Tomáš Hertl, jenž doklepl puk do sítě po akci Mikkela Bødkera. V závěrečné třetině pak hostující naděje definitivně pohřbil svým přesilovkovým zásahem Joe Pavelski. Golden Knights také měli dostatek šancí, ale dnes naráželi na skvěle chytajícího Martina Jonese.
59:58'
Ještě zákrok Fleuryho, který ukryl ve výstroji puk po střele Kevina Labanca.
59:39'
Cody Eakin dostal puk do středního pásma a pak ho poslal za branku Sharks. To ale domácím nevadí.
59:03'
Brayden McNabb vyhodil kotouč do hlediště a hosté jdou na závěr do tří!
59:01'
Začala už poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.
58:48'
Hosté vyhazují.
58:08'
Hostující Carrier dostal jednu dvojku navíc. Sharks tak zápas dohrají v početní výhodě.

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Carrier – 2+2 min, hrubost + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Alex Tuch.
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Pierre-Édouard Bellemare – 10 min., nesportovní chování).
58:08'
Šarvátka, kterou odstartoval hit Carriera na Brendena Dillona. Vzápětí se přidali i další na obou stranách!
57:34'
Z ledu se těžce zvedá Timo Meier. Domácí útočník se drží za ruku. Snad nepůjde o nic vážného.
57:23'
Domácí v plném počtu.Teď už se hraje jen o čisté konto pro brankáře Jonese.
57:00'
Ne, hosté se nemohou dostat do útočného pásma. Sharks hrají toto oslabení výborně.
56:29'
Neujaly se střely Colina Millera a Nateho Schmidta. Domácí pak opět vyhodili.
55:57'
Tentokrát vyhazuje Sörensen. Čas ubíhá.
55:38'
Chris Tierney vyhodil puk až k Fleurymu.
55:22'
Timo Meier poslal k ledu Marchessaulta a je vyloučen za nedovolené bránění. Ještě tedy přesilovka pro Golden Knights.
55:02'
Do konce zápasu zbývá pět minut. Těžko předpokládat, že by hosté mohli čtyřikrát skórovat.
54:19'
Hráči Vegas zahráli jen na zakázané uvolnění.
53:34'
Hosté to zkoušeli přes Jamese Neala. Ani jeho tvrdá střela si však nenašla cestu za bezchybného Jonese.
52:55'
Domácí už hrají v klidu. Teď drží puk na svých holích.
51:57'
Po objetí branky to zkoušel William Carrier. Jones byl připraven.
51:43'
San Jose právě vstřelilo branku!
Žraloci početní výhodu využívají a asi definitivně rozhodují utkání! Logan Couture našel střílenou přihrávkou z vrcholu levého kruhu před brankou číhajícího JOEA PAVELSKIHO a ten puk zblízka dopravil za Fleuryho – 4:0. Asistence: Logan Couture a Brent Burns.
51:23'
Domácí to sehráli na Tomáše Hertla, který střílel z levého kruhu, ovšem puk tečoval do ochranné sítě obránce Engelland.
51:16'
Tomáš Hertl donutil k faulu Braydena McNabba. Po reklamní pauze začne přesilovka Sharks.
51:05'
Mikkel Bødker vyrazil spolu s Tomášem Hertlem do přečíslení 2 na 1. Rozhodl se zakončit sám a z pravého kruhu trefil jen Marca-Andreho Fleuryho.
50:15'
Čas ubíhá a hostům se stále nedaří korigovat. Sharks dělí od druhé výhry v sérii necelých deset minut.
49:37'
Ofenzivu se vydal podpořit hostující obránce Shea Theodore. Bekhendem zakončil jen do boční síťky.
49:12'
Hra je přerušena a tak přichází čas pro reklamní přestávku.
47:54'
Tvrdou střelu Jamese Neala z pravé strany vyráží výtečný Jones. Domácí jsou už kompletní.
46:50'
Domácí se osvobozují.
46:29'
Další výborný zákrok Martina Jonese! Po závaru před domácí brankou se dostal k puku Reilly Smith. Ten se ho snažil bekhendem zasunout za záda domácího brankáře, ale ten se nacházel na správném místě.
45:51'
Brent Burns zahákoval Tucha a hosté tak budou hrát přesilovku.
45:30'
Teď se mohli Golden Knights prosadit! Alex Tuch našel přihrávkou, která prošla brankovištěm, Jamese Neala, jenž ale netrefil odkrytou branku!
44:26'
Hosté by potřebovali rychle vstřelit gól. Čas ubíhá a to hraje do karet hokejistům San Jose.
43:31'
Domácím je i přes snahu Bødkera odpískáno zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Jonesovu branku.
43:00'
Hosté jsou již v plném počtu.
42:50'
Další střela Logana Coutura. Do ní ale vložil hůl Tomáš Nosek.
42:33'
Z vrcholu levého kruhu to zkoušel Logan Couture. Branku netrefil.
42:06'
Erik Haula odpaluje kotouč do bezpečí.
41:49'
Z pravého kruhu střílel Evander Kane. Fleury byl na místě.
41:25'
Už začala přesilovka San Jose.
40:59'
V oslabení zaútočil Tomáš Hertl a za záchranou brzdu zatáhl Nate Schmidt. Ten je vyloučen zahákování.
40:44'
Marchessault našel hezkým pasem Williama Karlssona. Jones se stačil přemístit a připsal si další dobrý zákrok.
40:02'
Hosté ještě dohrávají podstatnou část přesilové hry při vyloučení Coutura.
Hity – 23:29
Hokejisté San Jose vedou po dvou třetinách nad Vegas 3:0 a zdá se, že směřují k vyrovnání stavu série na 2:2! Aktuální skóre stanovil ve 26. minutě Tomáš Hertl, jenž doklepl puk do sítě po akci Mikkela Bødkera. Hosté se do šancí dostávají těžko, a pokud už nějakou mají, stojí jim v cestě dnes nepřekonatelný Martin Jones.
40:00'
39:56'
Martin Jones dnes má svůj den! Nejprve na něho pálil z mezikruží William Karlsson, ale domácí gólman zasáhl vyrážečkou. Následně se pak stačil postavit i proti ráně Jonathana Marchessaulta!
39:23'
Logan Couture je vyloučen za podražení. Hosté si zahrají přesilovku.
38:56'
Velká příležitost Marcuse Sörensena, jenž se dostal před brankou k odraženému puku, ale po stažení kotouče na bekhend svatyni Vegas minul. Poté pálil po Fehrově zpětné přihrávce Melker Karlsson, ani on však netrefil přesně.
38:19'
Málem šance San Jose. Timo Meier předkládal kotouč na zadní tyčku, kde by Kevin Labanc střílel do poloodkryté klece. Přihrávku však zablokoval Theodore, jenž puk srazil pod Fleuryho.
37:28'
Tomáš Nosek vyvezl puk do středního pásma a poslal ho za branku Sharks. Na víc neměl prostor ani síly.
36:43'
Tomáš Hertl hledal na zadní tyčce Brenta Burnse. Ten na puk nedosáhl.
36:31'
Domácí jsou v plném počtu. Stále vedou o tři branky.
36:14'
Domácí vyhazují.
35:42'
Schmidt nahrál puk na levý kruh, kde byl James Neal. Ten neprostřelil brankáře Jonese.
35:11'
Hráče Vegas zastavil hvizd čárového. Byli v postavení mimo hru.
34:58'
Domácí poslali puk až za branku soupeře.
34:30'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., hrubost).
34:30'
V signalizované výhodě spálil tutovku Jonathan Marchessault! Hostující útočník zakončoval už do téměř odkryté branky, ale Martin Jones se ještě stačil proti němu natáhnout a zabránil téměř jistému gólu!
34:12'
Z pravé strany střílel právě William Carrier. Jones si připsal snadný zákrok.
33:51'
William Carrier hrál puk už za modrou čarou. Hostům je pískán ofsajd.
32:48'
Mohlo to být už o čtyři góly! Tomáš Hertl a Mikkel Bødker se dostali do situace dva proti brankáři Fleurymu. Hertl puk předložil svému dánskému spoluhráči, ale skvěle se vrátil Shea Theodor, jenž stačil Bødkerovi znemožnit zakončení!
32:27'
Dobré napadání Tomáše Hertla. Fleury však před ním odehrál puk do bezpečí.
31:41'
Hosté v postavení mimo hru. Dnes se v ofenzivě zatím příliš neprosazují.
30:56'
Od levého mantinelu nahodil puk na hostující branku Melker Karlsson. Fleury ho podržel v lapačce a tak tu máme další reklamní přestávku.
30:18'
Zápas se přehoupl už do své druhé poloviny. Sharks hájí tříbrankový náskok.
29:41'
Série nepřesností na obou stranách. Ani jeden z týmů tak nedotáhl slibně rozjeté akce do nějaké příležitosti, co by stála za zmínku.
28:47'
V útočném pásmu si našel volný puk Tomáš Hertl. Ten pak čekal na podporu svých spoluhráčů, ale nedokázal kotouč nikomu předat.
27:20'
Žraloci mají tenhle zápas výborně rozehraný a zdá se, že míří za vyrovnáním stavu série.
26:53'
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
25:35'
A je to 3:0 pro Sharks! Couture vyhrál buly pro Mikkela Bødkera, který s pukem objel branku a poslal ho do brankoviště. Tam hlídkovali Logan Couture a TOMÁŠ HERTL a byl to právě český útočník, jenž doklepl kotouč za záda Fleuryho. Asistence: Mikkel Bødker a Logan Couture.
25:16'
Colin Miller našel pěkným pasem Codyho Eakina. Jones se ale s přihrávkou stačil přemístit a Eakin ho neměl kudy prostřelit.
24:42'
24:03'
Joe Pavelski a Evander Kane nádherně vykombinovali hostující obranu. Druhý jmenovaný šel tváří v tvář Fleurymu do bekhendové kličky a už to vypadalo, že zasune puk za brankovou čáru. V tom mu však na poslední chvíli zabránil levý beton bývalého gólmana Pittsburghu!
23:38'
Hosté se osvobozují díky Tomášovi Noskovi. Ten dobře pracoval v obranném pásmu a teď navíc vyhodil.
22:53'
Joe Pavelski posunul puk na Kevina Labanca, který střílel z dobré pozice. Fleury předvedl kvalitní zákrok.
22:41'
Za hákování je vyloučen obránce Vegas Jon Merrill. Sharks si zahrají přesilovku.
22:36'
Velký tlak domácích! Fleury musel likvidovat střely Melkera Karlssona a Erica Fehra.
21:58'
Domácí dobře forčekovali a z toho mohl těžit Timo Meier. Ten z pravého kruhu těsně minul branku!
21:15'
Vylučovat se nakonec nebude. Některý ze sudí tedy viděl dotek puku s okrajem plexiskla.
21:15'
Martin Jones poslal kotouč do hlediště. Rozhodčí se radí, zda se puk dotkl plexiskla, nebo ne!
21:00'
Další střelu vyslal z levé strany James Neal. Ten branku netrefil.
20:28'
Hosté začali třetinu aktivně. Ránu Shey Theodora vyrazil Jones.
Hity – 14:12
Po první třetině mohou být domácí velmi spokojeni, do šaten totiž odcházejí s vedením 2:0! Skóre utkání otevřel v 16. minutě Marcus Sörensen, který si krásnou individuální akcí vychutnal obranu soupeře i brankáře Fleuryho. Pouhých 5,1 sekundy před přestávkou pak schoval svou střelu za obránce Joonas Donskoi a Fleury kapituloval podruhé. Golden Knights přitom také měli své příležitosti, ale Reilly Smith mířil ještě za bezbrankového stavu jen do ramene brankáře Jonese a Nate Schmidt trefil v přesilovce tyčku.
20:00'
19:54'
Domácí zvyšují na 2:0 pouhých 5,1 sekundy před koncem první třetiny! Ve vlastním obranném pásmu si vzal puk JOONAS DONSKOI, který s ním projel až do útočné třetiny a střelou, která prošla mezi bruslemi obránce McNabba, zaskočil Fleuryho, jenž máchl lapačkou do prázdna. Asistence: Brenden Dillon.
19:39'
Domácí nahazují puk za branku soupeře a ještě posílají na led čerstvé síly.
19:00'
Přesně minutu před koncem třetiny domácí zahráli na zakázané uvolnění.
18:44'
Domácí jsou již v plném počtu!
18:21'
Nahození Nateho Schmidta Jones vůbec neviděl a puk skončil na tyčce!
17:52'
Burnsovi se podařilo vyhodit.
17:01'
Od modré čáry střílel Shea Theodore. Jones byl na místě a přerušil hru.
16:43'
Právě Mikkel Bødker je vyloučen za nedovolené bránění.
16:36'
Po vhazování v útočném pásmu Sharks puk vyplaval před brankou, kde si ho našel Mikkel Bødker. Jen Fleuryho postřeh hosty uchránil od druhého inkasovaného gólu!
16:03'
Máme tu ještě poslední reklamní přestávku v první třetině.
15:37'
Domácí se ujímají vedení! Nádherně to udělal MARCUS SÖRENSEN, který se dostal k puku u pravého mantinelu. Člen čtvrté řady Sharks se pak drze prokličkoval až před Fleuryho, kterého oklamal kličkou do forhendu a zvedl kotouč mimo jeho dosah. Asistence: Eric Fehr a Brenden Dillon.
15:22'
Obránce Brenden Dillon dotáhl kotouč až za branku soupeře. Na jeho přihrávku před brankoviště však nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
14:20'
William Carrier se vyřítil dopředu, ale k radosti domácího publika ho čistě zastavil obránce Joakim Ryan.
14:02'
V dobré pozici se ocitl Tomáš Hertl. Bellemare se však postavil do dráhy jeho střely z pravého kruhu.
13:33'
Mikkel Bødker důrazně napadal hostující rozehrávku, obránci Vegas si ale poradili a nechybovali.
12:34'
A bylo z toho dobré střídání Golden Knights. Hosté nebezpečně kroužili v útočné třetině, jejich snahu ukončil až Jones, jenž zastavil puk po ráně Colina Millera.
11:57'
Domácím se nepodařilo vytěžit z pobytu v útočném pásmu nějakou příležitost. Dopředu vyrážejí hosté.
10:48'
Po přihrávce Marchessaulta zpoza branky byl v obrovské šanci Reilly Smith. Martin Jones se stačil proti jeho zakončení postavit a vyrazil puk ramenem!
10:32'
Střely na branku – 5:4.

Puk se nyní ocitl hledišti. Následuje další reklamní přestávka.
09:35'
Nate Schmidt nahazoval puk na domácí branku z ostrého úhlu. Jones byl pozorný a vyrazil ho.
09:00'
Brent Burns odehrál puk přes všechny čáry. Asi ho ale otřel o napadajícího obránce a icing se tak nepíská.
08:26'
Vypadá to na další těsný zápas. Hraje se s velkým nasazením, ale také s obezřetností v zadních řadách.
07:17'
Mikkel Bødker se po buly ujal puku a po rychlém objetí branky hledal Joonase Donskoie. Ten nedokázal položit čepel hole na led včas.
07:11'
Puk se odrazil na hostující branku od Tomáše Hertla. Fleury byl pozorný a přikryl ho. Je tu první reklamní přestávka.
06:50'
Na druhé strany vyrazil po levé straně dopředu William Karlsson. Jeho ránu na bližší tyčku vykopl Jones pravým betonem.
06:39'
Evander Kane svým důrazem dostal puk až před Fleuryho. S Joonasem Donskoiem však puk za záda brankáře Vegas nedotlačili.
05:57'
Z pravého kruhu to zkoušel David Perron. Burns jeho střelu zablokoval.
05:42'
Zakázané uvolnění Sharks, hra se stěhuje před Jonese.
04:48'
Colin Miller nahodil kotouč na Jonese, který ho podržel. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.
04:23'
Dopředu měl namířeno James Neal. Útočník Vegas ale na modré čáře neustál bruslařský obrat.
03:39'
Od modré čáry střílel Justin Braun, Jeho pokus byl zablokován.
03:17'
Tomáš Nosek se na levém křídle neprosadil, domácí obrana ho připravila o kotouč.
02:22'
Dobré střídání Žraloků. Hosté situaci vyřešili vyhozením na zakázané uvolnění.
01:33'
Od modré čáry pálil Dylan DeMelo, jeho rána ale neprošla až na branku.
01:00'
Po vyhraném buly to zkoušel James Neal. Ten trefil Pavelskiho.
00:55'
Hosté získali puk v rohu útočného pásma a ten okamžitě putoval před branku na hůl Erika Hauly. Finský útočník mířil na bližší tyčku, ale kotouč byl sražen do ochranné sítě.
00:23'
Na kotouč si však musel sáhnout Martin Jones. Ten ho raději přikryl.
00:03'
Úvodní buly vyhrál Tomáš Hertl a domácí mohou založit útočnou akci.
00:01'
Dozněla hymna Spojených států amerických. Utkání začne za malou chvíli.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns (A), J. Ryan, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Donskoi, Pavelski (C), E. Kane – Bødker, Couture (A), Hertl – Labanc, Tierney, Meier – M. Karlsson, Fehr, Sörensen.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland (A), Theodore, C. Miller, Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Haula, Neal – Tatar, Eakin, Perron (A) – Carrier, Bellemare, Nosek.

Rozhodčí: O'Halloran, Meier – Cherrey, MacPherson.

Průběh série – 1:2 na zápasy:
Nováček z NHL z Vegas vyřadil v úvodním kole LA Kings výsledkem 4:0 na zápasy a ve velkém stylu vlétl také do série proti Sharks. Na domácím ledě tak Golden Knights soupeře deklasovali 7:0. Druhý duel už byl o něčem jiném. San Jose sice prohrávalo na začátku druhé části už 0:2, ale ještě v téže třetině skóre otočilo a byť domácí utkání posunuli do prodloužení, tak v něm už byli šťastnější Žraloci. Těm trefil výhru v 86. minutě Logan Couture. V utkání číslo tři v San Jose domácí ve třetí části dotáhli skóre z 1:3 na 3:3, ovšem v prodloužení duel rozhodl William Karlsson. Ten tak poslal Vegas do vedení 2:1 na zápasy.

1. zápas: Vegas – San Jose 7:0 (4:0, 1:0. 2:0)
Branky a nahrávky:
5. Eakin (McNabb, Perron), 5. Haula (Tuch, Neal), 7. Marchessault (R. Smith, W. Karlsson), 12. Tuch (W. Karlsson, R. Smith), 24. Theodore (R. Smith, Marchessault), 45. C. Miller (W. Karlsson, Marchessault), 49. Neal (Perron, Haula)

2. zápas: Vegas – San Jose 3:4 po prodl. (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0 0:1)
18. W. Karlsson (C. Miller, Schmidt), 21. W. Karlsson (R. Smith), 54. Schmidt (Theodore, Haula) – 22. Burns (Pavelski), 32. Couture (Hertl), 35. Burns (Meier, Pavelski), 86. Couture (Labanc, Burns)

3. zápas: San Jose – Vegas 3:4 po prodl. (0:0, 1:3, 2:0 – 0:1)
27. Meier (Tierney, Bødker), 48. E. Kane, 59. Hertl (Braun, Labanc) – 30. C. Miller (Neal, Perron), 34. Marchessault (Tuch, R. Smith), 35. R. Smith (W. Karlsson, Marchessault), 69. W. Karlsson (Neal, Marchessault)
Zdravím všechny hokejové milovníky! Play-off NHL je v plném proudu a dnes v noci nás čeká čtvrté utkání semifinálové série západní konference mezi San Jose Sharks a Vegas Golden Knights. Lépe mají sérii rozehranou hostující Rytíři, kteří v ní vedou 2:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.