NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Washington - 29. května 2018   02:00

Vegas
Vegas
07:15' C. Miller (Haula) • 18:19' W. Karlsson (R. Smith, Engelland) • 23:21' R. Smith (Engelland, Marchessault) • 42:41' Reaves  • 49:44' Nosek (Theodore) • 59:57' Nosek (Perron)
6:4
(2:2, 1:1, 3:1)
Stav série: (1:0)
Washington
Washington
14:41' Connolly  (Kempný, Burakovsky) • 15:23' Bäckström  (Oshie, J. Vrána) • 28:29' Carlson  (Oshie, Bäckström) • 41:10' T. Wilson  (Ovečkin, Kuzněcov)
Vegas
Joannette, McCauley – MacPherson, Murray
T-Mobile Arena, Las Vegas
18 575 diváků
Washington

Finále NHL hrají tři čeští hokejisté, všichni dnes bodovali, navíc Tomáš Nosek vstřelil poslední dvě branky zápasu.
3. Deryk Engelland (VEG)0+2
Tento finálový zápas nabídl snad úplně všechno. Oba týmy prohrávaly i vedly. Skóre otevřel Colin Miller. Následně dokázali hosté otočit stav utkání. Vyrovnal Brett Connolly, a pak se prosadil Nicklas Bäckström. Za Vegas na 2:2 srovnal William Karlsson, na jehož branku navázal Reilly Smith a domácí vedli. Jenže pak znovu dvakrát udeřili hosté. John Carlson vyrovnal a Tom Wilson poslal Capitals do vedení. Následovaly tři góly Vegas. Na 4:4 srovnal Ryan Reaves a poslední dva zásahy zaznamenal Tomáš Nosek, který se výrazně podepsal pod první finálovou výhru Vegas.
59:57'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Vegas vyhrává tento zápas, výhru svého celku gólem do prázdné branky pojistil český TOMÁŠ NOSEK. Asistence: David Perron.
59:42'
Posledních několik sekund.
59:12'
Vegas vyhazuje do středního pásma. Následně hosté měli před sebou odkrytou branku, ale nikdo z hráčů nezakončil.
59:00'
Nicklas Bäckström přišel o útočné pásmo, rychle se tam dostal znovu ale T. J. Oshie.
58:41'
Hosté se nastěhovali do útočného pásma,l Vegas se musí bránit.
58:24'
Jevgenij Kuzněcov dostal hru do útočného pásma, Marc-Andre Fleury vyrazil jen před sebe, tam jsou hosté.
58:10'
Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
57:41'
John Carlson skvěle vypálil, jeho ránu zblokoval jeden z obránců Vegas. Další rána mimo branku.
57:30'
Michal Kempný rozehrává od své branky.
57:14'
André Burakovsky vypálil hodně nepřesně.
57:07'
Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vegas. Washington má tak šanci.
56:50'
Capitals rozehrávají od své branky.
56:15'
Jevgenij Kuzněcov výborně vypálil, jeho pokus vyrazil domácí brankář, a pak už hrála obrana.
56:00'
Jonathan Marchessault nadvakrát vypálil, jeho pokusy kryje brankář Braden Holtby.
55:40'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
55:17'
T. J. Oshie měl velkou šanci, ale jeho pokus tak tak Marc-Andre Fleury vytěsnil mimo branku.
54:44'
Michal Kempný se propracoval do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná. Marc-Andre Fleury zasahovat nemusel.
54:10'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Alex Tuch se k puku v útočném pásmu nedostal, dobře si počínal obránce Michal Kempný.
53:06'
Jevgenij Kuzněcov se pokoušel v útočném pásmu probojovat k puku, Alexandr Ovečkin nedokázal vypálit, a tak se směr hry rychle otočil. Jonathan Marchessault nezakončil.
52:53'
Dmitrij Orlov rozehrává od své branky, mnoho šancí momentálně k vidění není.
52:20'
Washington se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně, David Perron měl obrovskou šanci, ale gólovou radost mu ukradl Braden Holtby.
51:45'
André Burakovsky se pokoušel probojovat do střelecké pozice, jeho rána však byla zblokovaná.
51:32'
31:25, tak vypadá statistika střel na branku.
51:12'
Zakázané uvolnění se nepíská, domácí celek může hrát.
51:03'
Tom Wilson vypálil, jeho rána byla tečovaná. Komerční přestávka. Vegas díky Noskově ráně vede.
50:48'
Další velkou šanci měl domácí celek, Jevgenij Kuzněcov dokázal vyhodit tak, aby z toho nebyl icing.
49:44'
Domácí celek se dostává do vedení. Skvěle Shea Theodore našel TOMÁŠE NOSKA, který byl zcela zapomenutý obránci Washingtonu a poslal Vegas do vedení. Asistence: Shea Theodore.
49:28'
Braden Holtby si vůbec nebyl jistý, kde má kotouč, a tak se pokoušel Ryan Reaves dorážet. To ale schytal několik tvrdých úderů od obránců Capitals.
49:04'
Hraje se spíše ve středním pásmu, oba týmy střídají. Brayden McNabb rozehrává od své branky. Nate Schmidt pokračoval v akci.
48:27'
Jevgenij Kuzněcov zkoušel obkroužit branku a zasunout kotouč k tyčce, pozorný byl domácí Marc-Andre Fleury.
48:03'
Reilly Smith dostal hru do útočného pásma, Brooks Orpik ale rychle otáčí směr hry.
48:00'
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nechce chybovat.
47:53'
Oba týmy hrají v plném počtu.
46:46'
Shea Theodore nepřesně vypálil, kotouč se dotkl ochranné sítě nad brankou, bude se vhazovat. Komerční přestávka.
46:31'
Ryan Carpenter se dostal do útočného pásma, rána postrádala přesnost.
46:08'
Jevgenij Kuzněcov se propracoval do střelecké pozice a vypálil, jeho rána končí mimo branku, Marc-Andre Fleury zasahovat nemusel.
45:53'
Budeme sledovat hru čtyři na čtyři.
45:53'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (David Perron – 2 min., krosček).
45:53'
Jonathan Marchessault odchází otřesený do kabiny, zda se bude vylučovat, o tom se radí sudí.
45:53'
Braden Holtby měl nyní štěstí, Reilly Smith trefil brankovou konstrukci, následně byl hodně agresivně ve středním pásmu dohraný Jonathan Marchessault.
45:43'
Domácí hráči se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu. Obrovskou šanci měl jeden z hráčů.
45:20'
John Carlson skvěle vypálil. Jeho rána se od brankové konstrukce odrazila zpět do hry. Hokejisté Vegas měli nyní štěstí.
44:50'
John Carlson rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej.
44:41'
Colin Miller rozehrával od své branky, jeho akci ale nikdo ze spoluhráčů nepochopil, a tak se píská icing.
44:21'
Sledujeme velmi rychlý hokej, který již nabídl osm branek a ještě není konec.
42:41'
A je vyrovnáno. Domácí celek využil nepřehledné situace. Tomáš Nosek přihrával před branku, přes obránce Capitals se puk dostal do míst, kde byl RYAN REAVES. Jeho tvrdá rána na vzdálenější tyč byla úspěšná.
41:10'
Washington právě vstřelil branku!
Z kraje třetí třetiny se dostává Washington do vedení. Po přihrávce Ovečkina vystřelil TOM WILSON. Jeho ránu sice brankář Marc-Andre Fleury zastavil, ale při následném pohybu si bruslí srazil kotouč do branky. Asistence: Alexandr Ovečkin a Jevgenij Kuzněcov.
40:42'
V poklidném tempu se třetina rozehrála.
40:06'
Utkání pokračuje třetí třetinou.
Zápas ve VIP prostorech sleduje také Floyd Mayweather.
40:01'
Dva góly jsme viděli ve druhé třetině. Domácí celek se dostal do vedení. Reilly Smith dostal kotouč do branky a Vegas vedlo. Následně ale chybovala obrana Golden Kniághts a před brankou zůstal zcela volný John Carlson, který stanovil stav na ten aktuální 3:3.
40:00'
39:53'
Už se nic nestane.
39:30'
Hosté mají kotouč za svou brankou, v poklidném tempu dohrávají třetinu. Jay Beagle nedokázal vypálit přesněji.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v této části hry.
38:54'
David Perron vypálil z první, jeho ránu kryje bez výraznějších problémů Braden Holtby.
38:25'
Reilly Smith byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale v době zakončení mu hokejku pokryl obránce Capitals, domácí tak zakončit nedokázali.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Nicklas Bäckström byl volný před brankou. Kotouč se k němu ale nedostal.
37:35'
Marc-Andre Fleury rozehrává od své branky, následně jeho spoluhráči špatně vyhodnotili situaci, píská se icing. Buly před brankou Vegas.
37:24'
Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není.
36:40'
Brett Connolly dobře vypálil, jeho ránu dokázal se štěstím vyrazit Marc-Andre Fleury.
36:13'
Luca Sbisa dobře vypálil a jeho ránu kryje brankář. Braden Holtby přerušuje hru. Komerční přestávka.
35:55'
35:25'
Alexandr Ovečkin nepřesně vypálil, puk získal domácí celek, který vyhodil přes všechny čáry.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, T. J. Oshie nezpracoval dobře přihrávku, ale jeho tým je dál u puku.
34:44'
John Carlson výborně vypálil od modré čáry, jeho ránu tak tak vytěsnil brankář Vegas nad branku.
34:34'
Jevgenij Kuzněcov pálil z první,ale minul branku.
34:19'
Domácí celek se brání první přesilovce soupeře v tomto zápase. Washington se pokouší stabilněji usadit v útočném pásmu.
34:04'
Domácí hráči hrající v oslabení dostali kotouč přes všechny čáry.
33:55'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (David Perron – 2 min., příliš mnoho hráčů).
33:43'
Erik Haula dostal kotouč do útočného pásma, následně pálil od modré čáry obránce Colin Miller.
32:31'
Marc-Andre Fleury rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, domácí si příliš nerozuměni, je z toho icing a buly před brankou Vegas.
31:40'
Sledujeme klidnější pasáž hry, hra se přelévá ze strany na stranu.
31:17'
Po krátké přestávce způsobené úpravou ledu rozhodčími hra pokračuje dál.
30:52'
Matt Niskanen rozehrává od své branky, následně ale Nicklas Bäckström přišel o kotouč. Akci Vegas vedl Tomáš Nosek. Ránu od modré čáry kryje Braden Holtby.
30:33'
Brayden McNabb se musel vracet, aby dokázal kotouč dobruslit a zamezil šanci soupeře.
30:11'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině. Vhazovat se bude před brankou Capitals.
29:45'
Sledujeme rychlý hokej, Reilly Smith vedl akci Vegas, kterou zakončil zblokovanou střelou.
29:34'
Ryan Carpenter vypálil, ale jeho projektil byl zblokovaný.
28:29'
Aktivně hrající hostující celek dokázal vyrovnat. Domácí obrana nedokázala kotouč vyhodit z obranného pásma, čehož využil hosté. Puk se dostal ke zcela volnému JOHNU CARLSONOVI, který pohodlně zakončoval do prázdné branky. Marc-Andre Fleury neměl šanci zasáhnout. Asistence: T. J. Oshie a Nicklas Bäckström.
28:16'
Jakub Vrána měl velkou šanci, ale nedokázal vypálit přesněji.
27:17'
Po delší době se domácí celek dostal do útočného pásma a byla z toho velmi nebezpečná situace, kterou hostující brankář tak tak dokázal vyřešit.
27:00'
Marc-Andre Fleury nyní podržel své spoluhráče, velmi dobře vypálil jeden z hostujících hráčů. Domácí celek se na svého brankáře může spolehnout.
26:45'
Komerční přestávka.
26:22'
Alexandr Ovečkin si dobře počínal v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal. Následně před brankou tečoval kotouč Jevgenij Kuzněcov, a tak musel zasahovat Marc-Andre Fleury.
25:53'
André Burakovsky vypálil, jeho rána byla sražená nad branku. Buly v útočném pásmu Capitals. Vegas se musí bránit.
25:11'
T. J. Oshie dostal kotouč před branku, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by mohl zakončovat.
23:21'
Naprosto zaslouženě se domácí celek dostává do vedení. Na první dvě střely dosáhl hostující brankář, Deryk Engelland přihrával před branku, kde byl zapomenutý REILLY SMITH. Na jeho ránu už brankář nedosáhl. Asistence: Deryk Engelland a Jonathan Marchessault.
22:53'
Deryk Engelland vypálil a jeho ránu kryje brakář Braden Holtby.
22:48'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Washingtonu.
22:30'
Colin Miller výborně vypálil, jeho ránu tak tak dokázal hostující brankář vyrazit.
22:08'
Lars Eller se dobře vrátil do obranného pásma a vybojoval kotouč. Jen na chvilku.
21:37'
Colin Miller dostal hru do útočného pásma, za kotoučem spěchal James Neal.
20:53'
Domácí hokejisté hrají aktivně, pokouší se získat vedení, zatím ale marně. Obrana Capitals hraje dobře.
20:16'
Jonathan Marchessault vypálil, jeho rána však postrádala přesnost.
20:01'
Zápas pokračuje druhou třetinou.
20:01'
Vegas se v první třetině dostalo do vedení, první branku finále NHL vstřelil v přesilovce Colin Miller. Následně dvěma góly během minuty dokázali hosté otočit. Nejprve se prosadil Brett Connolly, a pak Nicklas Bäckström. Stav 2:2 zajistil William Karlsson, kterému se vyplatilo sledovat kotouč.
20:00'
19:41'
V poklidném tempu se třetina dohrává.
19:15'
Braden Holtby kryje kotouč po střele Pierre-Édouard Bellemarea. Buly v útočném pásmu Vegas.
19:00'
Stav zápasu je vyrovnaný a platí to i po dvojšanci hostujícího Alexandra Ovečkina, který nedokázal prostřelit brankáře Vegas.
18:19'
Reilly Smith vypálil, jeho střela se odrazila za branku, puk získal WILLIAM KARLSSON. Ten rychle vypálil a kotouč si hostující brankář srazil do své branky. Asistence: Reilly Smith a Deryk Engelland.
18:00'
Dvě minuty hry v první třetině, icing proti Capitals.
17:36'
Cody Eakin vypálil od modré čáry, jeho pokus byl tečovaný, ale končí mimo branku.
17:20'
Brett Connolly byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč se k němu dostat nepodařilo.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, Vegas rozehrává od své branky.
16:32'
Hostující celek hraje aktivně, nyní jsou to domácí, kteří se musí bránit tlaku soupeře.
15:23'
Hostující celek přidává druhou branku a otáčí stav zápasu. T. J. Oshie vybruslil před brankou a jeho nepříliš povedená střela se stala přihrávkou pro NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který poměrně snadno prostřelil brankáře Vegas. Asistence: T. J. Oshie a Jakub Vrána.
14:56'
Stav zápasu je vyrovnaný, střelecky aktivnější je domácí celek, nicméně hosté dokázali vyrovnat. Buly ve středním pásmu.
14:41'
Michal Kempný vypálil od modré čáry, jeho ránu před brankou výborně tečoval BRETT CONNOLLY, a pak ještě domácí obránce Colin Miller. Pro brankáře Vegas nechytatelné. Třetí střela Capitals na branku a je vyrovnáno. Asistence: Michal Kempný a André Burakovsky.
14:20'
Pierre-Édouard Bellemare špatně rozehrál, toho využil Brett Connolly a málem se dostal do střelecké pozice.
14:16'
Brooks Orpik vedl akci svého celku, ale jeho projektil nebyl nejpřesnější. Komerční přestávka.
13:50'
Tomáš Nosek byl blízko branky, jeho ránu výborně zastavil Braden Holtby.
13:26'
William Karlsson protečoval kotouč do útočného pásma, nikdo ze spoluhráčů jej nevybojoval.
13:00'
Jonathan Marchessault dobře vypálil, ale jeho pokus vyrazil mimo branku gólman Braden Holtby.
12:52'
Další přerušení hry, puk opustil hrací plochu. Buly ve středním pásmu. Capitals se pokouší hrát aktivně, zjednodušili hru.
12:40'
Oba týmy střídají.
12:10'
Marc-Andre Fleury musel za svou branku, domácí rozehrávají, ale k puku se dostal Brett Connolly, jehož rána končí nad.
11:52'
Buly vyhrál hostující celek, který je střelecky pasivnější.
11:40'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:26'
Shea Theodore se dokázal výborně vrátit a zastavit nebezpečně vypadající šanci soupeře.
11:04'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Domácí hokejisté se pokouší navýšit své vedení.
10:58'
Braden Holtby přerušuje hru. Komerční přestávka. Sledujeme dramatický hokej.
10:23'
Washington není zrychlil hru, dostává se snadněji do šancí. Alexandr Ovečkin však vypálit nedokázal. V útočném pásmu Vegas dostal hráč přihrávku na brusle.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Devante Smith-Pelly se nedostal do zakončení. Na druhé straně musel zasahovat Braden Holtby.
09:40'
Další zakázané uvolnění, buly před brankou Capitals. Braden Holtby musí být pozorný.
09:22'
Alex Tuch se pokoušel napadat rozehrávku soupeře, což se podařilo a málem se James Neal dostal do šance.
08:46'
Domácí hokejisté se vrací k aktivní hře. Pierre-Édouard Bellemare dostal hru do útočného pásma, hledal spoluhráče před brankou. Tam byli také obránci Capitals.
08:31'
Ryan Carpenter přišel ve středním pásmu o puk, následně ale hosté špatně rozehráli. Píská se icing.
08:11'
Jakub Vrána pokračuje v útočné akci, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice.
08:05'
07:15'
Přesilová hra je využitá, domácí celek se dostává do vedení. Po Haulově přihrávce se prosazuje tvrdou ránou COLIN MILLER. Jeho spoluhráč výborně clonil před brankou. Braden Holtby mnoho neviděl. Asistence: Erik Haula.
07:00'
Minuta přesilovky je pryč a domácí celek ještě nevystřelil.
06:40'
Alex Tuch a Jonathan Marchessault kombinují v útočném pásmu, o které však nepřesnou přihrávkou přišli.
06:21'
Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu, hosté dokázali prostřídat.
06:00'
Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry.
05:53'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (André Burakovsky – 2 min., vražení na hrazení).
05:30'
Brooks Orpik pálil nepřesně od modré čáry. Následně Brett Connolly a jeho pokus kryje Marc-Andre Fleury.
05:12'
Ozývají se fanoušci, kteří ženou hokejisty Vegas vpřed.
04:30'
Brett Connolly rozehrává od své branky, domácí celek se musí bránit, sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu.
04:14'
5:0, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.
03:53'
Braden Holtby má na svém kontě další zákrok, následně kryje puk po střele aktivněji hrajícího Jonathana Marchessaulta. Buly v útočném pásmu Golden Knights.
03:14'
William Karlsson a Jonathan Marchessault se dostali do střelecké pozice, jejich zakončení postrádalo přesnost a důraz.
03:07'
Capitals se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:00'
Tři minuty rychlého hokeje jsou pryč.
02:30'
Vegas rozehrává od své branky, Luca Sbisa ani Tomáš Nosek nedokázali vypálit. Následně od modré čáry jejich spoluhráč nepřesně zakončoval.
02:12'
Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku, domácí celek začal zápas aktivně, ale na výraznější šanci čeká.
02:12'
Ryan Carpenter vypálil, jeho pokus kryje hostující brankář. Braden Holtby uklidňuje situaci.
01:41'
Dmitrij Orlov vypálil z velké dálky, jeho rána končí nad, následně další rána Washingtonu končí nad brankou.
01:16'
Nicklas Bäckström hledal spoluhráče, tím byl T. J. Oshie. Hosté se dostávají do útočného pásma.
01:05'
Atmosféra je úžasná.
00:46'
Nate Schmidt rozehrává od svého obranného pásma, puk získal Braden Holtby za brankou, směr hry se otáčí.
00:44'
Reilly Smith čekal před brankou na přihrávka, kotouč se k němu nedostal.
00:03'
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.
00:01'
Nyní už hymna.
Na ledové ploše probíhá znovu fenomenální předzápasová show, která je tak moc specifická pro Vegas.
Zápas začne později než bylo oficiálně naplánované. Což je v NHL zcela běžné.
Velká hokejová párty plná očekávání. Tak nějak by se dalo popsat dění posledních hodin ve Vegas.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Sbisa, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Neal, Haula, Perron – Carpenter, Eakin, Tuch – Nosek, Bellemare, Reaves.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström, Oshie – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Beagle, Smith-Pelly..
Vzhledem k tomu, že týmy důležité předchozí zápasy vyhrály, žádné velké změny s sestavách se nečekají.
Washington Capitals se v prvním kole dostali do složité situace, prohrávali 0:2 na zápasy s Columbusem Blue Jackets. Parta okolo Ovečkina zabrala ve správný čas a čtyřmi vyhranými zápasy v řadě postoupila do dalšího kola. Ve velmi sledované sérii proti sobě hrál Washington a Pittsburgh. V šestém zápase v prodloužení vyhráli Capitals, kteří tak postoupili do finále konference. To se neslo ve znamení třaskavých a dramatických bitev s Tampou Bay. Washington vedl 2:0 na zápasy, pak ale dvakrát vyhrála Tampa. Pátý duel vyzněl lépe pro Blesky, které se dostaly do vedení 3:2 na zápasy. Kritický šestý duel vyhrál Washington 3:0, a tak si vynutil rozhodující sedmý duel. V něm Capitals vyhráli 4:3, stejným poměrem vyhráli v sérii a postoupili do velkého finále.
Daleko od České republiky, mezi dunami Mohavské pouště ve městě zábavy a hříchu, Las Vegas, se po mnoha pokusech podařilo vybudovat profesionální sportovní klub, který bude jednak konkurenceschopný, ale také bude dělat radost obyvatelům města. Hokejová pohádka Golden Knights pokračuje další kapitolou. V prvním kole hráči Vegas vyřadili Los Angeles 4:0 na zápasy, ve druhém kole si poradili se San Jose 4:2 na zápasy a ve finále Západní konference přehráli Winnipeg 4:1 na zápasy. Cesta do velkého finále tak byla volná.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. NHL jde do finále a něm proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.