NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Nashville - 8. května 2018   03:30

Nashville
01:02' Arvidsson  (Josi, Johansen) • 28:16' F. Forsberg  (C. Smith, Johansen) • 45:55' F. Forsberg  (Arvidsson, Josi) • 55:58' Arvidsson  (F. Forsberg)

3. Viktor Arvidsson (NSH) 2+1
Statistiky: Střely na bránu: 34-29; Zablokované střely: 8-23; Vhazování: 61%-39%; Hity: 16-18; Přesilové hry: 0/4-0/1; Trestné minuty: 2-8.
Nashville s přehledem zvládl šestý zápas série proti Winnipegu, kterou bude muset rozhodnout v Bridgestone Areně rozhodující sedmé utkání. Pekka Rinne poprvé v sérii udržel čisté konto a dovedl své spoluhráče k důležitému vítězství, pod které se dvěma góly podepsali Filip Forsberg a Viktor Arvidsson, zatímco Ryan Johansen zaznamenal dvě asistence. Konečný výsledek jednoznačného utkání s číslem 6. Winnipeg Jets 0 Nashville Predators 4 (série: 3-3).
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:48'
Další šanci měl Patrik Laine, jenže ani on střelou zápěstím mezi betony Pekku Rinneho v levém kruhu pro vhazování nepřekonal. Nashville vede před koncem 4:0.
58:37'
Jets mohli skórovat od modré čáry, když mířili těsně nad ledem k levé tyči, Pekka Rinne ale puk vykopl pravým betonem.
57:58'
Dustin Byfuglien je zpět na ledě a Winnipeg hraje v plném počtu. Jets se dnes nepodařilo vůbec nic.
57:46'
Pekka Rinne se během pár sekund snadno poradil se dvěma střelami Jets z velké vzdálenosti.
56:48'
Predators se nepodařilo rozehrát podél střídaček a v levém rohu útočného pásma puk nedobruslili.
55:58'
Dustin Byfuglien nesl poslední gól hodně nelibě a dostal dvě minuty za hrubost. Přesilová hra pro Nashville.
55:58'
Nashville právě vstřelil branku!
Filip Forsberg v levém rohu obranného pásma vybojoval puk a vyvezl ho do středního pásma, odkud se mohl pokusit skórovat, ještě ale rozdal puk doprava na VIKTORA ARVIDSSONA, který ho bezpečně dovezl do prázdné brány Jets, kteří dnes trochu zklamali! Asistence: Filip Forsberg.
55:18'
Dnešní utkání sleduje 15321 diváků.
54:37'
Josh Morrissey napřáhl na vrcholu levého kruhu k prudké střele zápěstím, která byla velmi nebezpečná, nakonec ale minula vzdálenější pravý horní roh brány.
54:26'
Connor Hellebuyck podržel střelu Predators z pravého křídla a následuje poslední reklamní přestávka.
53:49'
Filip Forsberg nebyl daleko od toho, aby zkompletovat hattrick poté, co na pravém křídle nabral rychlost a po objetí brány se snažil puk u levé tyče zasunout z otočky do odkryté brány, Connorovi Hellebuyckovi v rozštěpu pomohl Blake Wheeler, který kotouč skvěle zablokoval!
53:01'
Nashville se ocitl pod mírným tlakem Winnipegu a podél střídaček vyhodil puk na zakázané uvolnění.
52:54'
Joel Armia se ocitl u levé tyče pod tlakem a jednou rukou nedokázal bekhendem poslat puk mezi betony Pekka Rinneho, který si připsal další a snadný zákrok.
52:36'
Predators u střídaček napřáhli od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou Connor Hellebuyck na přední tyči ukryl vkleče v náručí a opět přerušil hru.
52:19'
Na opačné straně mohl vstřelit čtvrtý gól Nashvillu útočník Nick Bonino, jenže střelou z pravého kruhu Connora Hellebuycka nepřekonal a neuspěl ani z dorážky.
51:43'
Mark Scheifele na pravém křídle v jízdě mířil střelou zápěstím na přední tyč, kde Pekka Rinne puk vyrazil levým betonem a poté ho zmrazil pod svou lapačkou.
51:16'
Pekka Rinne vyrazil střelu Jets z pravého kruhu a na opačné straně se vzápětí činil také Connor Hellebuyck.
50:47'
Kyle Connor v mezikruží napřáhl ke střele zápěstím, která mířila pod horní tyč, Pekka Rinne ji ale s problémy dokázal zastavit a zabránit tomu, aby puk mezi jeho levým podpaždím prošel do brány! Skvělý zákrok. Následuje komerční přestávka. Preds vedou 3:0.
49:36'
Viktor Arvidsson mohl skórovat u pravé tyče po rychlém protiútoku Nashvillu, jenže Connor Hellebuyck na přední tyči skvěle ucpal volný prostor levým ramenem.
49:13'
Mezi třemi hvězdami zápasů by kromě Pekky Rinneho neměli chybět Filip Forsberg, který vstřelil dva góly, a Ryan Johansen, jenž má na svém kontě dvě asistence.
48:47'
Patrik Laine zkusil vystřelit z pravého kruhu pro vhazování a jeho střelu zablokoval clonící Ryan Ellis.
48:07'
Nashville sice vyhodil puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění, za tříbrankového vedení ho to ale mrzet nemusí, i když samozřejmě nemůže nyní vystřídat.
48:00'
Hra byla ve středním pásmu přerušena kvůli hře vysokou holí a vypadá to vypadá, že Winnipeg poprvé v sérii vyjde střelecky naprázdno. Pekka Rinne je dnes skvělý.
46:53'
Pekka Rinne vyrazil další pokus Jets, který přišel tentokrát na pravém křídle od hrazení, a po následném přerušení hry následovala krátká reklamní přestávka.
46:13'
Nikolaj Ehlers se rychle pokusil odpovědět střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která mířila pod horní tyč, Pekka Rinne ji ovšem vyrazil a stále drží čisté konto.
45:55'
FILIP FORSBERG sice nejprve u pravé tyče ztroskotal na levém ramenu Connora Hellebuycka, vzápětí si ale najel na zpětnou přihrávku Viktora Arvidssona zpoza brány a u levé tyče pod pravým podpaždím brankáře Jets poslal puk do brány, když předvedl fenomenální střelu mezi nohama! Nashville vede již 3:0. Asistence: Viktor Arvidsson a Roman Josi.
45:25'
Lavička Winnipegu nebyla spokojená poté, co rozhodčí odpískali proti Jets zakázané uvolnění.
44:39'
Vyloučený P. K. Subban je zpět na ledě a Winnipeg dnes nevyužil ani jednu ze čtyř přesilových her. Stále je to 2:0. Jets pro zajímavost sami nefaulovali ani jednou.
43:52'
Paul Stastny si v pravém kruhu najel na zpětnou přihrávkou Marka Scheifeleho a bez přípravy vypálil vedle vzdálenější levé tyče. Pekka Rinne se jen ohlédl.
42:39'
P. K. Subban naskočil na led ze střídačky a po nedorozumění v obraně Nashvillu fauloval před vlastní bránou, když podrazil Marka Scheifeleho.
42:13'
Další střela Predators přišla z pravého křídla a mířila ke vzdálenější levé tyči, Connor Hellebuyck ale i tu vyrazil.
41:53'
Roman Josi na levé straně od modré čáry nahodil puk na přední tyč, kde ho snadno vyrazil Connor Hellebuyck.
41:37'
Jets vyhráli vhazování v útočném pásmu a na levém křídle rychle vystřelili od modré čáry, jejich pokus ovšem zamířil pouze do náruče klečícího Pekky Rinneho.
41:33'
Další nepřesná přihrávka Predators, tentokrát podél střídaček, a další zakázané uvolnění hostů.
41:25'
Calle Järnkrok chtěl podél trestných lavic nahodit puk do útočného pásma, jenže kotouč nikdo nedojel, a tak se pískalo zakázané uvolnění Nashvillu.
41:02'
Blake Wheeler si vybruslil zpoza brány a na levém křídle z ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kde ho zastavil připravený Pekka Rinne a nepustil domácí ke střele.
40:01'
Paul Stastny a Nick Bonino se postavili na vhazování a ve Winnipegu začala třetí třetina. Nashville dělí dvacet minut od toho, aby sérii přesunul domů a poslal ji do sedmého rozhodujícího zápasu.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-17; Zablokované střely: 7-16; Vhazování: 62%-38%; Hity: 14-17; Přesilové hry: 0/3-0/0; Trestné min.: 0-6.
Třetí třetina začne přibližně v 5:39.
V první části skóroval Viktor Arvidsson, zatímco po přestávce Filip Forsberg, a tak Nashville bude vstupovat do závěrečné třetiny utkání o holé bytí a nebytí s dvoubrankovým vedením. Pekka Rinne během předchozích pěti utkání ve čtyřech případech inkasoval minimálně čtyři branky, dnes ovšem zatím drží čisté konto. Skóre po druhé třetině zápasu číslo 6 v Bell MTS Place. Winnipeg Jets 0 Nashville Predators 1.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:33'
Nikolaj Ehlers vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Pekka Rinne jeho ránu s příklepem úspěšně podržel.
38:01'
Kevin Fiala nabral rychlost a po objetí brány se snažil u levé tyče zasunout puk do brány, jenže mu sjel z hole a v mezikruží nebyl žádný ze spoluhráčů.
37:37'
Scott Hartnell na levém křídle zkusil skórovat z nulového úhlu, jenže jeho pokus skončil pouze na boční síti.
36:27'
Jets vyrazili do přečíslení dva na jednoho a následnou přihrávku z pravého křídla dokázal Pekka Rinne dopravit do vzdálenějšího rohu ledové plochy.
35:59'
Joel Armia napřáhl na levém křídle těsně před útočnou modrou čárou ke tvrdé střele s příklepem, kterou na přední tyči klečící Pekka Rinne úspěšně vyrazil.
34:55'
Tyler Myers vystřelil na levém křídle od modré čáry a Pekka Rinne na přední tyči puk úspěšně vyrazil, tím ovšem nebezpečí pro jeho bránu neskončilo. K dorážce se dostal totiž Adam Lowry, který chtěl z otočky zasunout puk po ledě k bližší tyči, jenže finský brankář zůstal nepřekonán poté, co kotouč skvěle vyrazil pravým betonem! Jets stále čekají na gól.
34:20'
Winnipeg se ocitl na pravém křídle v ofsajdu poté, co nedokázal včas vyklidit útočné pásmo po předchozí akci. Oba týmy si mohou oddechnout. Komerční přestávka.
33:29'
Kevin Fiala se snažil z levého kruhu střelou zápěstím zamířit do bližšího horního rohu brány, jenže Ben Chiarot si připsal klíčový blok, když puk přizvedl do ochranné sítě.
33:07'
Fanoušci Winnipegu ucítili, že jejich tým potřebuje povzbudit, a z tribun se line hlasitý pokřik "Let's go Jets!".
32:14'
Winnipeg nehraje špatný zápas a vytvořil si řadu střeleckých pozic, jenže zatím doplácí na nepřesnou koncovku. Predators vedou nad Jets o dvě branky 2:0.
31:57'
Filip Forsberg nedokázal v levém kruhu ideálně zamířit a jeho střelu zápěstím Connor Hellebuyck ukryl pod lapačkou poté, co ji těsně předtím ztlumil hrudí.
31:36'
Blake Wheeler na pravém křídle nabral slušnou rychlost a vystřelil zápěstím, jeho pokus zápěstím ale minul vzdálenější levou tyč brány Pekka Rinneho.
31:09'
Jacob Trouba napřáhl ke tvrdé střele na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale zablokován a další akci Winnipegu zastavilo postavení mimo hru.
30:30'
Predators se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru, po kterém následuje krátká reklamní přestávka.
29:22'
Nashvillu se nepodařilo rozehrát a puk po gólu na 2:0 zamířil podél hrazení na zakázané uvolnění.
28:16'
FILIP FORSBERG na pravém křídle vyhrál důležitý souboj na modré čáře a poté si sjel od hrazení před bránu, kde na přední tyči zasunul puk mezi betony Connora Hellebuycka do sítě! Situace zaváněla postavením mimo hru, Coach Challenge se ovšem nekonala a Nashville vede v Kanadě 2:0. Asistence: Craig Smith a Ryan Johansen.
27:33'
Craig Smith mohl potrestat špatnou rozehrávku Jets, když se v pravém kruhu zmocnil puku a na přední tyči s ním krásně zamíchal, jenže z ostrého úhlu fantastického brankáře Connora Hellebuycka nepřekonal! Brankář Winnipegu v rozštěpu skvěle vyrazil puk lapačkou mimo!
27:03'
Austin Watson předvedl na levém křídle skvělý forčeking, jenže Predators se vzápětí v útočném pásmu do zakončení dostat nedokázali. Winnipeg se ubránil.
26:16'
Pekka Rinne podržel v náručí střelu Jets z levého kruhu pro vhazování a hra byla přerušena. Komerční přestávka.
26:06'
Kyle Connor se ocitl u pravé tyče v šanci a po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže puk byl zablokován a Predators ho poté vyhodili raději na zakázané uvolnění.
24:56'
Winnipeg podnikl rychlý protiútok a u pravé tyče se ocitl ve velké šanci Paul Stastny, jenže ani nadvakrát Pekku Rinneho nepřekonal! Finský brankář si připsal skvělý zákrok v rozštěpu a následná dorážka již minula bránu! Tak nakonec to bylo naopak, Paul Stastny nejprve minul bránu a poté se z ostrého úhlu snažil puk poslat pod horní tyč, jenže finský brankář v rozštěpu lapačkou kotouč fantasticky vyrazil mimo!
24:20'
Jets z pravého kruhu nebezpečně nahazovali puk před bránu, kde si připsal dobrý obranný zákrok Filip Forsberg a odpálil kotouč obloukem do neutrální zóny.
23:55'
Matt Irwin napřáhl na vrcholu levého kruhu k prudké ráně s příklepem, kterou Connor Hellebuyck srazil k ledu a poté puk zmrazil rychle pod svou lapačkou.
23:09'
Austin Watson mířil z pravého kruhu ke vzdálenější levé tyči, Connor Hellebuyck ale puk vyrážečkou vyrazil a připsal si další úspěšný zákrok. Skóre zůstává 1:0.
23:00'
Blake Wheeler už se po přihrávce z pravého křídla ocital v mezikruží v šanci, nakonec se ale ke střele nedostal a Predators mohli otočit hru, což také udělali.
21:58'
Mattias Ekholm na levé straně útočného pásma vystřelil od modré čáry a Connor Hellebuyck jeho pokus bez problému podržel v náručí. Hra byla přerušena.
21:14'
Viktor Arvidsson se snažil protáhnout na pravém křídle u hrazení, na kterého ho ostře narazil Josh Morrissey. Tvrdý a čistý hit.
21:04'
Blake Wheeler patří k nejproduktivnějším hráčům Jets a nyní se ocitl u levé tyče ve slibné šanci, jenže střelou zápěstím po přihrávce zpoza brány minul bližší horní roh! Slibná příležitost.
20:17'
Jets dokázali krásně přenést hru z pravého křídla doleva, kde v blízkosti vrcholu levého kruhu vystřelil směrem na vzdálenější pravou tyč Patrik Laine. Pekka Rinne vůbec nic neviděl, střela ale nakonec zřejmě byla zablokována.
20:01'
Ve Winnipegu právě začala druhá třetina a Nashville do ní vstupuje s jednobrankovým vedením, jenže bez Mikea Fishera, což je pro Predators špatná zpráva.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-10; Zablokované střely: 1-6; Vhazování: 57%-43%; Hity: 7-11; Přesilové hry: 0/3-0/0; Trestné minuty: 0-6.
Druhá třetina začne přibližně v 4:44.
Zápas číslo 6 v sérii mezi Winnipegem a Nashvillem přinesl brzký gól, když se již po 62 sekundách prosadil Viktor Arvidsson, který skvěle sklepl puk holí ze vzduchu mezi betony Connora Hellebuycka. Branka sice přímo na ledě uznána nebyla, po přezkoumání videa už ovšem ano. Další branka zatím nepadla. Skóre po první části. Winnipeg Jets 0 Nashville Predators 1.
20:00'
19:26'
Vyloučený Yannick Weber je zpět na ledě a Predators přečkali v první třetině všechny tři oslabení. Dobrá práce.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:36'
Predators se dostali v pravém kruhu během oslabení ke střele, kterou Connor Hellebuyck podržel v náručí.
17:26'
Yannick Weber v pravém rohu obranného pásma podrazil Andrewa Coppa a byl vyloučen na dvě minuty za podržení.
16:58'
Vyloučený Austin Watson je zpět na ledě a hokejisté Winnipegu nevyužili ani jednou ze dvou přesilových her.
16:53'
Útok Jets na levém křídle zastavilo postavení mimo hru v momentě, kdy do návratu vyloučeného Austina Watsona na straně Nashvillu zbývá 5 sekund.
16:01'
Patrik Laine po krásném přenesení hry tvrdě vypálil na vrcholu levého kruhu a mířil do bližšího horního rohu brány, Pekka Rinne ale puk sevřel mezi rukavicemi.
15:18'
Jets nepříjemně vypálili z pravého kruhu pro vhazování a Pekka Rinne měl co dělat, aby puk dokázal zastavit! Nakonec se mu to ale podařilo a dorážka nepřišla! Hra byla poté přerušena.
14:58'
Austin Watson vyfasoval dvě minuty za hákování a Nashville jde podruhé v zápase do čtyřech hráčů.
14:58'
Bryan Little dostal v levém kruhu krásnou kolmou přihrávku od Joela Armiy a skvěle si ho pokryl před Austinem Watsonem, následovalo zamíchání s pukem, po kterém se snažil puk po ledě zasunout ke vzdálenější pravé tyči, jenže Pekka Rinne puk fantasticky vytáhl špičkou levého betonu mimo! Parádní zákrok Rinneho.
14:42'
Predators sice vyhráli vhazování v obranném pásmu, jenže vzápětí vyhodili puk na zakázané uvolnění.
14:33'
Patrik Laine na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Pekka Rinne na přední tyči dokázal puk zastavit. V úvodní části zápasu následuje poslední brejk.
13:36'
Toby Enström na levém křídle napřáhl u hrazení z úhlu k prudké střele s příklepem, jeho pokus ale mířil pouze doprostřed brány a Pekka Rinne ho úspěšně vyrazil.
12:52'
Connor Hellebuyck si připsal další úspěšný zákrok, když vyrazil střelu Predators z levého křídla. Hosté se poté snažili puk vrátit z levého rohu ledové plochy před bránu, jenže brankář Jets jejich pas zmrazil na přední tyči pod lapačkou.
11:57'
Josh Morrissey na levém křídle zkusil zaskočit Pekku Rinneho střelou z ostrého úhlu, jenže jeho pokus zápěstím minul bližší tyč a skončil za bránou Predators.
11:30'
Washington dokázal vyhrát v Pittsburghu po prodloužení 2:1 a ve finále Východní konference vyzve Tampu Bay. Postoupí dnes i Winnipeg?
11:15'
Connor Hellebuyck snadno zastavil střelu Predators z vrcholu levého kruhu pro vhazování a sevřel puk v náručí. V Bell MTS Place dostává prostor reklamní přestávka.
10:54'
Vyloučený Mattias Ekholm je zpět na ledové ploše a hokejisté Nashvillu úspěšně přečkali první oslabení.
10:18'
Austin Watson si na vzdálenější levé tyči najel na krásnou přihrávku z pravého křídla po rychlém protiútoku Nashvillu, jenže bránu těsně minul v oslabení.
10:04'
Kyle Connor na ose ledové plochy pronikl do útočného pásma a na vrcholu mezikruží napřáhl mezi dvěma protihráči ke střele zápěstím, kterou klečící Pekka Rinne ukryl v náručí a hra byla přerušena.
09:40'
Lajně Patrika Laineho se nepodařilo správně přejít přes útočnou modrou čáru a pískalo se postavení mimo hru. Winnipeg je zatím v přesilové hře bezzubí.
08:54'
Mattias Ekholm pod tlakem vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Winnipeg si v polovině první části zahraje první přesilovou hru.
08:10'
Puk po nahození Jets z pravého křídla doklouzal od hrazení k přední tyči, kde ho Pekka Rinne zmrazil nikým neatakován pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.
06:40'
A rychle na opačnou stranu, kde v levém kruhu dobře vypálil bez přípravy po krásném přenesení hry s příklepem Ryan Johansen a mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Connor Hellebuyck byl připravený a levým ramenem pokus mířící do jeho protipohybu senzačně vyrazil! Nashville málem vedl rozdílem dvou gólů.
06:26'
Kyle Connor mohl na opačné straně ledové plochy udeřit střelou z levého kruhu pro vhazování, která těsně nad ledem mířila k přední tyči, Pekka Rinne ji ale vyrážečkou vyrazil do rohu hrací plochy! Finský brankář nepřekonán.
05:49'
Viktor Arvidsson si v pravém kruhu najel na prudkou kolmou přihrávku a napřáhl k jedovaté ráně s příklepem, která z blízkosti zasvištěla vedle bližšího horního rohu brány.
04:27'
Toby Enström napřáhl od modré čáry k další prudké ráně, která tentokrát mířila na straně Winnipegu pod horní tyč brány, zároveň ale doprostřed. Pekka Rinne puk vyrazil.
04:06'
Kevin Fiala se ocitl u pravé tyče ve slibné brankové příležitosti, jenže Connor Hellebuyck šel rychle do kolen a jeho pokus sevřenými betony úspěšně vyrazil. K dorážce už se Nashville snažil dostat marně a neuspěl.
03:34'
Jacob Trouba vyzkoušel také vystřelit od modré čáry, jenže jeho pokus nad ledem minul levou tyč brány Nashvillu a Pekka Rinne zatím podruhé v zápase zasahovat nemusel.
03:05'
Ben Chiarot se s tím nepáral a ze středního pásma napálil puk do útočného pásma, v zóně bránícího Nashvillu ovšem nebyl nikdo z hráčů v modrém, který by ho dojel.
02:13'
Winnipeg na levém křídle vypálil od modré čáry, následná rána ale minula přední horní roh brány a skončila za Pekkou Rinnem na ochranném skle.
01:02'
Rozhodčí přezkoumali pečlivě video a nakonec rozhodnutí na ledě otočili, takže VIKTOR ARVIDSSON sklepl puk ze vzduchu holí mezi betony Connora Hellebuycka na nebo pod úrovní horní tyče a Nashville vede ve Winnipegu po 62 sekundách 1:0! Predators začali zostra. Asistence: Roman Josi a Ryan Johansen.
01:02'
Viktor Arvidsson nejprve na levém křídle podstoupil souboj s Dustinem Byfuglienem a tvrdě narazil za bránou do hrazení, poté se ovšem zvedl a nahození od modré čáry v levém kruhu sklepl nad úrovní horní tyče holí mezi betony Connora Hellebuycka! Gól ovšem nebyl na ledě uznán kvůli vysoké holi. Následuje video.
00:15'
Winnipeg po pravém křídle rozjel první slibnou akci a od hrazení přišla střela, kterou na přední tyči bezpečně zastavil Pekka Rinne, a podržel puk ve své lapačce, aby přerušil hru.
00:01'
Na úvodní vhazování se postavili Ryan Johansen a Adam Lowry. Utkání číslo 6 bylo právě zahájeno!
00:01'
Hokejisté Winnipegu právě vyběhli na ledovou plochu následování hráči Nashvillu a nyní v hale probíhá představování domácího týmu. Poté zazní americká a kanadská národní hymna, po kterých bude vše připraveno k úvodnímu vhazování zápasu číslo 6.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Perreault, Stastny, Laine – Ehlers, Little, Armia – Copp, Lowry, B. Tanev. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, P. K. Subban, Josi (C), Ellis (A), Irwin, Y. Weber – F. Forsberg (A), Johansen, Arvidsson – Sissons, Bonino, Watson – Fiala, Turris, C. Smith – Hartnell, Fisher, Järnkrok. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Marc Joannette, Wes McCauley. Čároví: Devin Berg, Jonny Murray.
Předpokládané sestavy:

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Stastny, Laine – B. Tanev, Lowry, Copp – Perreault, Little, Armia.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Hartnell, Fisher, Järnkrok..
Nashville Predators

Nashville musí na ledě Winnipegu podat bezchybný výkon, aby se mu podařilo sérii dotáhnout do rozhodujícího sedmého zápasu. Klíčový bude určitě výkon Pekky Rinneho, který byl v zápase číslo 5 během druhé třetiny odvolán z brány poté, co inkasoval 6 gólů z 20 střel. Nebylo to ovšem poprvé. Finský brankář byl odvolán z brány také v zápase číslo 1, když inkasoval tři góly z 16 střel. Pekka Rinne inkasuje v průměru 3,23 gólu na zápas s průměrnou úspěšností 89,7%, což na takhle skvělého brankáře nejsou dobrá čísla. Vzpruhou pro Predators může být návrat útočníka Callea Järnkroka, který vynechal poslední tři zápasy kvůli nespecifikovanému zranění a měl by nahradit Ryana Hartmana. Jak to dopadne?

Nejproduktivnější hráči playoff

1. Filip Forsberg (NSH) 12 bodů (5+7)
2. Ryan Johansen (NSH) 11 bodů (5+6)
3. Austin Watson (NSH) 8 bodů (5+3)
Winnipeg Jets

Winnipeg dělí jeden jediný zápas od toho, aby se ve finále Západní konference střetl s Vegas Golden Knights, které v pondělí v noci vyřadilo San Jose, na jehož ledě vyhrálo 3:0 a v sérii 4:2 na zápasy. Velice důležitou roli může sehrát návrat útočníka Mathieua Perreaulta, který skóroval v zápase číslo 5 poté, co vynechal osm utkání kvůli zranění v horní části těla. Jeho přítomnost ovšem není jen o gólech nebo bodech, ale také o tom, že týmu dodává svěží vítr.

1. Mark Scheifele (WPG) 14 bodů (9+5)
2. Blake Wheeler (WPG) 13 bodů (3+10)
3. Dustin Byfuglien (WPG) 12 bodů (4+8)
Winnipeg se prezentuje velice ofenzivním stylem hokeje a proti Nashvillu se mu velice daří, když do jeho sítě ve čtyřech z pěti utkání série vstřelil minimálně čtyři branky. Ačkoliv měli svěřenci Petera Lavioletta v posledním vzájemném střetnutí výhodu domácího prostředí Bridgestone Areny, před svými fanoušky podlehli Jets vysoko 6:2 a v Kanadě se budou snažit v úterý v noci poslat sérii do rozhodujícího sedmého zápasu. Winnipeg Jets vede v sérii 2. kola playoff 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.