Petr Mrázek (CAR) 25 zákroků, 2 góly, 92,6%
Martin Nečas (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:49

Jaroslav Halák (BOS) 23 zákroků, 1 gól, 95,8%
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:21
David Krejčí (BOS) 1+1, 2 střely, čas na ledě 18:14
Ondřej Kaše (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:46
David Pastrňák (BOS) 0+2, 5 střel, čas na ledě 20:34

1. Patrice Bergeron (BOS) 1+1
2. David Krejčí (BOS) 1+1
3. David Pastrňák (BOS) 0+2
Střely na branku: 27 – 24
Je dobojováno. Bostonští Medvědi nakonec nejtěsnější možný náskok ubránili až do konce, ač Carolina měla mnohdy velký tlak před Halákovou brankou. Nyní si hráči obou celků podávají ruce a to znamená jediné. Série je u konce. Bruins ji vyhráli 4:1 na zápasy a jsou ve druhém kole play-off.
59:55'
Bruins mají kotouč v obranném pásmu a už ho nepustí. Je to jasné, Boston už nemine postup do dalšího kola play-off!
59:24'
Závar před Halákem Boston ustál a nakonec pak kotouč končí v nedohlednu. Hra je pozastavena a vhazuje se po levé ruce Haláka.
59:09'
Carolina si bere oddechový čas.
59:09'
Marchand z půlky hřiště netrefil prázdnou branku a Carolina se velmi rychle vrací zpět před Halákovu branku. Na srovnání stavu mají necelou minutu.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:54'
Carolina je v šesti a bez brankáře!
57:34'
Chris Wagner se natlačil před Mrázka, ale zblízka svou střelu poslal jen do betonu českého brankáře.
56:49'
Carolině se nedařila další souhra, pomohli tomu znovu hráči Bostonu, kteří je neustále napadali.
55:51'
Boston je nadále pod tlakem svého soupeře a brání se. Nyní ale vytěsnil puk do středního pásma jeden z obránců Bruins a ti jdou na druhou stranu.
55:38'
Další komerční pauza.
55:28'
Jordan Staal střílel z pravého kruhu na zadní tyč a brankář Bostonu pak zakročil a holí dostal puk do rohu obranného pásma.
54:44'
Další útočnou akci Caroliny napadali hráči Bostonu a dokázali znovu vytěsnit puk z obranného pásma ven.
53:42'
Hráči Caroliny nyní kombinovali dlouhou v pásmu Bostonu, jejich střely ale neskončily za Halákem. Následně pak Bruins vyvezli puk do středního pásma a jdou do útoku.
53:04'
Následuje další komerční přestávka.
52:38'
Sean Kuraly od zadního mantinelu nahodil puk před branku soupeře, ale tam nebyl nikdo, kdo by ho trefil.
51:40'
Bostonští urputně brání svůj těsný stav. Carolina začíná být před Halákem hodně nebezpečná a touží po vyrovnání. Čas rychle plyne a pokud chtějí Canes v sérii setrvat, musí minimálně srovnat.
50:38'
Chára získal puk v obranném pásmu a hned ho nahodil do střední třetiny. Poslal Boston do další akce, která ale byla hodně nepřesná.
49:58'
Carolina je v plném počtu.
49:17'
Petr Mrázek si připsal další přesný zákrok po střele od modré čáry a hra je pozastavena.
48:32'
David Krejčí netrefil částečně odkrytou branku Caroliny a hned se na sebe zlobil. Akce Bostonu pokračuje dále a Mrázek musí být v pohotovosti.
47:58'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Williams – 2 min., podrážení).
47:30'
Carolina nevybojovala za brankou Bostonu puk, po chvilce ho ale získala a na levé straně střílel Williams. Jenže to bylo jen vedle Halákovy klece.
47:21'
Jaccob Slavin dobře pokryl Davida Pastrňáka a poté dostal puk do středního pásma. Následovalo přerušení hry a je tu další komerční přestávka.
46:06'
Vatanenova střela byla zablokována a do rychlé akce na druhé straně šel Boston. DeBruskova střela ale mezi třemi tyčemi neskončila.
45:18'
Boston je v plném počtu.
45:05'
Trocheck nyní jen kroutil hlavou, protože v mezikruží těsně před Halákem pouze promáchl. Tohle ho hodně mrzelo. Puk je ve středním pásmu a Boston zřejmě toto oslabení už zvládne.
44:10'
Po dalším obléhání bostonské branky se k puku dostala obrana Bruins a znovu ho poslala až na opačný konec kluziště.
43:30'
Z prostoru mezi kruhy střílel Ryan Dzingel, Jaroslav Halák ale sklapl betony a kotouč zastavil. Následně pak se Bruins osvobozují a posílají puk před Mrázka.
43:18'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Joakim Nordström – 2 min., nedovolené bránění).
42:44'
41:57'
Po zisku puku ho ale Carolina hned posílá až před branku Haláka a šetří cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
41:24'
Bruins mají k dispozici další přesilovou hru a už kombinují v pásmu soupeře. Pojistka by se jim jistě hodila.
40:44'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Warren Foegele – 2 min., držení).
40:01'
Střely na branku: 22 – 18
Prostřední část hry je taktéž za námi. V ní v šestatřicáté minutě využil přesilovou hru David Krejčí a bylo vyrovnáno. V závěru pak hrál Boston další přesilovku a i ta byla využita. Pouhé čtyři vteřiny před druhou sirénou se z úhlu trefil Patrice Bergeron a Boston tak záhy vedl. Ještě nás čeká zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 0:08.
40:00'
39:56'
Bruins právě vstřelili branku!
Čtyři vteřiny před koncem prostřední části hry využívají Medvědi další přesilovou hru a strhávají vedení na svou stranu. Ránu Davida Pastrňáka z levé strany srazil Mrázek za sebe, puk se odrazil od mantinelu a k němu se pak dostal PATRICE BERGERON. Ten poté bleskově vystřelil prakticky z nulového úhlu a od brusle Mrázka pak kotouč skončil za brankovou čarou – 2:1. Asistence: David Pastrňák a David Krejčí.
39:35'
Po střele Pastrňáka dostala Carolina puk do bezpečí a následně pak ho poslala až před branku Jaroslava Haláka.
39:10'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., hrubost).
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:25'
Další pokus Caroliny, zblízka střílel Warren Foegele, ale kotouč se odrazil od jednoho z beků Bostonu a následně pak šli Bruins do akce.
36:38'
Bruins vycítili šanci a po smazání manka se dostali znovu do akce, ale tentokráte se před Mrázkem neprosadili.
36:24'
Následuje další komerční pauza.
35:20'
Přesilovka Bostonu je využita a je vyrovnáno. DAVID KREJČÍ se na levé straně dostal k odraženému kotouči po odrazu od brusle Davida Pastrňáka a ten poté bez větších problémů zasunul do částečně odkryté Mrázkovy klece – 1:1. Asistence: David Pastrňák a Patrice Bergeron.
34:40'
Bruins už kombinují před Petrem Mrázkem. Ten poté zasáhl betonem proti střele Ondřeje Kašeho a poté se Carolina osvobodila.
33:47'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., hákování).
33:31'
Delší dobu Hurricanes operovali před Halákem, neúspěšně. Následovala střela Bergerona na opačné straně, ale Mrázek zasáhl betonem.
32:52'
Brady Skjei na levé straně vyslal přízemní pokus, jenž skončil na boční konstrukci Halákovy brány. Následně pak Carolina udržela útočné pásmo a vhazuje se před Halákem.
32:31'
Vhazovalo se před Mrázkovou klecí, buly vyhrála Carolina a zamířila před branku Haláka.
31:38'
Jordan Staal zavážel kotouč směrem k brance Jaroslava Haláka, ale nakonec o něj záhy přišel. Hráči Caroliny se tak vracejí zase zpět do obranné činnosti.
31:02'
DeBruskův pokus z levé strany zachytili beci Caroliny a pomohli tak Petru Mrázkovi, který nemusel zasahovat.
30:42'
30:01'
Justin Williams dostal přihrávku před Haláka, nakonec nevystřelil a akce Caroliny pokračovala dále. Od modré střílel Fleury, ale ani jeho projektil mezi tři tyče nezamířil.
28:55'
Sebastian Aho sice dostal přihrávku od Teuva Teräväinena, ale jeho pokus skončil jen vedle branky Haláka. Na opačnou stranu pak bleskově zamířili Bruins, ale Mrázka neohrozili.
28:08'
27:47'
Slavin nahodil puk do středního pásma, v další akci Caroliny pak střílel Jordan Staal, kapitán Hurricanes ale nevyzrál na Jaroslava Haláka, jenž kryje jeho pokus.
27:14'
David Pastrňák vystřelil z pravého kruhu, ale jeho pokus branku Caroliny minul. Na druhé straně si zase nepřesně počínal Brock McGinn.
27:06'
Jake Gardiner za brankou Caroliny odvezl puk z obranného pásma a Hurricanes šli do další akce. Ale před Halákem opět neuspěli.
25:45'
Martin Nečas zavezl puk do útočného pásma, tam střílel Nino Niederreiter, avšak jeho pokus do bezpečí dostala obrana Bostonu.
25:02'
Petr Mrázek držel kotouč v lapačce a hned ho poslal zpět na hokejky svých spoluhráčů. Carolina se opět stěhuje do pásma bostonských Medvědů.
24:05'
Hned po návratu z trestné lavice pádil David Pastrňák na Petra Mrázka, proti jeho střele pak gólman Caroliny uspěl a výrazně tak svůj tým a jeho těsné vedení podržel.
23:49'
23:36'
Martin Nečas clonil před Jaroslavem Halákem a poté se pokusil tečovat pokus spoluhráče, ale to se mu nepovedlo. Následovala další skrumáž před brankou Bruins, nic z toho znovu nebylo.
22:55'
Závar před Halákovou brankou, nakonec puk obránce Charlie McAvoy odpálil až před Petra Mrázka.
21:59'
Boston čelí další přesilovce Caroliny, která se už uhnízdila v pásmu Bruins. Od modré čáry pálil Haydn Fleury, ale puk skončil jen na zadním mantinelu.
21:49'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., hákování).
20:56'
Teuvo Teräväinen napřáhl na levém kruhu a kotouč pak zaletěl těsně nad břevno Halákovy branky. Aktivita Caroliny stoupá a ráda by přidala pojistku.
20:13'
Carolina se hned v úvodu druhé třetiny dostala před branku Bostonu a Halák vytěsnil kotouč betonem.
20:01'
Střely na branku: 9 – 8
První dějství je minulostí. Hrálo se oboustranně ve vysokém tempu, Boston si v úvodu vypracoval několik šancí, ale nakonec se v desáté minutě prosadil soupeř. Haydn Fleury se z pravého kruhu prosadil střelou do horního růžku Halákovy branky, odrazil se a vypadl před brankoviště na nohu brankáře Bruins. Ti se celou dobu snažili o vyrovnání, zatím se však nedočkali. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně ve 23:10.
20:00'
19:45'
Boston se nedokázal dostat do útočného pásma, obrana Caroliny své území zamkla a poté ještě Hurricanes zamířili do útoku, ale tam už nic nevymysleli.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:25'
Warren Foegele dostal puk na levou stranu a poté okamžitě vystřelil. Ovšem Jaroslav Halák byl připraven a jeho pokus zastavil.
17:34'
McGinnova střela z pravé strany se sklouzla po ruce Jaroslava Haláka a kotouč skončil za jeho brankou. Hra je pozastavena a následuje další komerční přestávka.
17:15'
16:44'
Sebastian Aho poslal puk Vincentu Trocheckovi, ale ten se nedokázal prosadit před Jaroslavem Halákem. Poté se Boston znovu osvobozuje.
15:57'
Zatím se však Hurikánům nedaří tuto početní výhodu využít, Boston se dobře brání a posílá puky až před Mrázkovu branku. Nyní musejí Hurricanes zakládat další akci od svého brankáře.
15:38'
Carolina má možnost navýšit své vedení, když jako první získala v utkání přesilovou hru.
15:15'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., hákování).
14:39'
Teuvo Teräväinen spěchal před Haláka, ale kotouč obránci Bostonu nesebral. Poté se tak před brankou Bruins nedostal k žádnému zakončení a Boston jde zase dopředu.
14:20'
Další slibně se rozvíjející akci Bostonu zastavilo postavení mimo hru a ta se stěhuje do středního pásma. Po dalším reklamním bloku se tak bude vhazovat blíže brance Caroliny.
13:35'
Pär Lindholm vybojoval kotouč, nabruslil s ním do útočného pásma, ale když přihrával zpětně, tak ho o puk obrala obrana Caroliny.
12:56'
Jaroslav Halák si nyní připsal další důležitý zákrok a poslal hned kotouč zpět do hry. Boston tak vyráží směr další útočná akce před Mrázkovu klec.
11:58'
Patrice Bergeron poslal puk na Davida Pastrňáka, který si sjel na pravou stranu, ale poté nevyzrál na Petru Mrázkovi!
11:19'
Bruins se snaží o vyrovnání, obrana Caroliny je však zatím proti a samozřejmě také brankář Petr Mrázek. Ten drží čisté konto.
11:06'
Na řadě je první komerční přestávka.
10:50'
Carolina ožila a natlačila se opět před Halákovu klec, tentokráte ale nebyla před jeho brankou úspěšná. Na druhé straně Coyleho vychytal Petr Mrázek.
09:35'
Carolina právě vstřelila branku!
Hurikáni se v desáté minutě hry ujímají vedení. HAYDN FLEURY vystřelil z pravého kruhu a kotouč pak proletěl svatyní a vyskočil ven k Halákově brusli – 0:1. Asistence: Sebastian Aho a Jordan Martinook.
09:18'
Martin Nečas neprošel skrze obranu Bostonu, puk tedy vrátil za sebe a Carolina zakládá další akci od začátku.
08:07'
Warren Foegele se prodral do blízkosti Halákovy branky, zakončil, ovšem beton brankáře bostonských Medvědů byl na místě. Na druhou stranu pak po zisku puku pádí jeho spoluhráči.
07:23'
Hraje se ve velkém tempu a čas rychle plyne. Akce střídá akci, zatím jsme se ale úvodního gólu nedočkali.
06:10'
Charlie Coyle vyslal křižnou přihrávku na Seana Kuralyho, ten ji však minul. Před Mrázkem tak teď nebezpečno nebylo a na druhé straně se dobrou střelou prezentoval Sebastian Aho, jehož pokus kryje Halák.
05:33'
Brock McGinn se nyní postaral o nebezpečnou akci Caroliny. U levé tyče Haláka zívalo odkryté místo, ale brankář Bostonu lapačkou puk přikryl a také přerušuje hru.
05:01'
A další zákrok českého brankáře ve službách Caroliny, když zastavil skákavý puk po střele Davida Krejčího. Za malý okamžik se bude vhazovat před jeho klecí.
04:10'
Jake DeBrusk nahodil puk k zadnímu mantinelu a Bruins pokračovali v útočné akci. Z levého kruhu střílel po přihrávce Kašeho David Krejčí a beton Mrázka byl na místě.
03:43'
David Pastrňák mezi kruhy tečoval pokus od modré čáry a do akce musel jeho krajan v brance Hurricanes. Petr Mrázek má puk u sebe a zastavuje hru.
02:53'
Halák si povyjel za svou branku a i když k němu mířil protihráč, posunul puk k rohu, kde se o něj postaral Torey Krug. Ovšem Bruins se nedostali ven a nadále čelí aktivitě Hurikánů.
02:02'
Charlie Coyle nezachytil přihrávku od spoluhráče a poté Bostonští ztratili kotouč. Hned se tedy museli vracet zase zpátky do obranného pásma.
01:19'
Ondřej Kaše podél levého mantinelu zavezl touš do útočného pásma, poslal ho Davidu Krejčímu, jenž ale svou přízemní střelu poslal jen do brusle jednoho z beků Caroliny.
00:45'
Jordan Matinook projel útočným pásmem, přihrávky se nedočkal a rázem pak šel směrem dopředu Boston. Ale i ten si nepočínal přesně.
00:10'
Carolina se hned po úvodním vhazování dostala do útočného pásma a chvíli zde kombinovala. Ale nakonec se ke střele před Halákem nedostala.
00:01'
Už zní americká hymna, po ní přijde na řadu ještě i kanadská a poté už bude moci utkání začít.
Je to jasné, dnes už David Pastrňák do utkání zasáhne, tradičně v první formaci s Bergeronem a Marchandem.

Boston Bruins: Halák (Vladař) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – O. Kaše, Krejčí, DeBrusk – Studnicka, Coyle, Wagner – Kuraly, P. Lindholm, Nordström.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Vatanen, Skjei, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Martinook (A) – Williams, Trocheck, Dzingel – B. McGinn, J. Staal (C), Foegele – Nečas, Geekie, Niederreiter.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Barton, Berg.
David Pastrňák sice nefiguruje v předpokládaných sestavách, ale trenér Bostonu nevyloučil, že by se těsně před utkáním mohl na soupisce objevit.
Utkání se vzhledem k opatřením kvůli koronaviru odehraje bez diváků.

Čtvrtý zápas série

Ani do čtvrtého klání v dresu Bostonu nenastoupil nejlepší střelec Bostonu Pastrňák, nicméně znovu se Bruins dařilo. Ti v závěru zápasu vedli 4:2 a vypadalo to, že tento stav vydrží do konce. Ovšem v devětapadesáté minutě se prosadil Teuvo Teräväinen a ještě pro Carolinu vykřesal jiskru naděje. Jenže to bylo ze strany Hurikánů vše a ti nyní mají nůž na krku. Bostonští hráči vedou 3:1 na zápasy a v dnešním duelu mají první mečbol. Pokud ho využijí, budou slavit postup do druhého kola play-off a Carolina se naopak pokusí hrozbu vyřazení odvrátit.
Třetí zápas série

Třetí sérii ovlivnily dva faktory, do utkání nezasáhl David Pastrňák a navíc jednička v brance Tuukka Rask oznámil, že předčasně z rodinných důvodů končí a opouští bublinu. Jeho místo tedy dostal Jaroslav Halák a nakonec svými zákroky, i když vyrobil jednu hrubici, po které padl jediný gól Caroliny, dovedl Boston po výhře 3:1 k zisku dalšího bodu a Bruins tak v sérii vedli 2:1 na zápasy.
Druhý zápas série

Druhé utkání v sérii mezi Bostonem a Carolinou začali lépe bostonští Medvědi, kteří se dostali do vedení v šestnácté minutě. David Krejčí využil přesilovou hru a Boston měl náskok. Poté se skóre dlouho nepohnulo. V šestatřicáté minutě už ale ano a znovu to bylo v přesilové hře. Teuvo Teräväinen ji zužitkoval a ve Scotiabank aréně bylo vyrovnáno. A netrvalo dlouho a Carolina otočila zápas. Andrej Svečnikov zužitkoval pas od Martina Nečase a lépe se dýchalo Canes. Pět vteřin před vypršením prostřední části hry se mezi tři tyče trefil Brad Marchand a znovu se začínalo zase od začátku. V devětačtyřicáté minutě pak Martin Nečas poslal přesnou přihrávku pro Dougieho Hamiltona jenž Raska překonal. Nakonec se ukázalo, že tento moment rozhodl a Carolina díky výhře 3:2 slavila vyrovnání stavu série na 1:1.
První zápas série

Úvodní zápas série mezi Bostonem a Carolinou vyzněl lépe pro Hurricanes. Ve čtrnácté minutě se prosadil Joel Edmundson, který dal Carolině vedení. Ovšem Bruins ještě do konce první části hry stihli vyrovnat zásluhou Davida Pastrňáka, jenž překonal svého krajana Petra Mrázka v brance Canes. V pětadvacáté minutě přišly dvě slepené branky. Nejprve šel Boston opět do vedení. Do odkryté klece se trefil Charlie Coyle a o jednadvacet vteřin později pak ve vlastním oslabení vyrovnal Brock McGinn a znovu se začínalo od začátku. V úvodu třetího dějství znovu Bostonští odskočili díky Davidu Krejčím. Vedení však Bruins znovu ztratili, v padesáté minutě znovu srovnal krok Haydn Fleury. Zápas nakonec došel do začátku druhého prodloužení, ve kterém rozhodl o zisku prvního bodu pro Boston Patrice Bergeron.
Play-off se hraje na ve dvou arénách

Všechny duely se hrají ve dvou arénách, a sice v Kanadě. Vyřazovací boje tak vidí Scotiabank Arena v Torontu, jenž hostí celky z Východní konference. Týmy ze Západní konference pak líté boje hrají v aréně Rogers Place v Edmontonu. Finálová série se pak bude hrát v Rogers Place v Edmontonu. A samozřejmě vše probíhá bez účasti diváků.
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům zámořské NHL. První kolo play-off NHL je už v plném proudu. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na pátý duel v sérii ve čtvrtfinále Východní konference mezi týmy Boston Bruins a Carolina Hurricanes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.