NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Tampa - 24. září 2020   02:16

11:19' Dickinson (Hintz) • 46:49' Heiskanen (Pavelski, Cogliano)
(1:2, 0:3, 1:0)
Stav série: (1:2)
Tampa
Tampa
05:33' Kučerov   • 06:58' Stamkos  (Hedman, Rutta) • 20:54' Hedman  (Cirelli, Palát) • 32:02' B. Point  (Kučerov, Hedman) • 38:55' Palát  (B. Point, Shattenkirk)
Dallas
Chudobin (41. Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Caamano, Dickinson, Cogliano.
McCauley, O’Rourke – Cherrey, MacPherson
Rogers Place, Edmonton
Tampa

Z mé strany je to pro dnešek vše. Někdy zase na počtenou!
Druhý gól Dallasu nakonec vstřelil Miro Heiskanen. Oficiální statistiky za jeho autora dlouho považovaly Jasona Dickinsona.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 24:32 (16:8, 4:21, 4:3)
Zblokované střely – 9:12
Vyhraná vhazování – 26:21
Trestné minuty – 26:36
Hity – 59:54
Hokejisté Tampy dnes porazili Dallas 5:2 a ujímají se v sérii vedení 2:1 na zápasy!

Bleskům vyšel už úvod zápasu a v 7. minutě vedly 2:0. Nejprve se dostal do samostatného úniku Nikita Kučerov, který nezaváhal a o 85 sekund později přišla velká chvíle Stevena Stamkose. Kapitán Lightning, jenž se dnes vrátil do sestavy po dlouhém zranění, se z pravého křídla protáhl do střelecké pozice a vymetl vzdálenější horní růžek – od druhé části se však Stamkos už na ledě neobjevoval... Stars se ale nevzdali, naopak zvýšili tlak a ve 12. minutě skórovali dokonce ve vlastním oslabení, když Hintzovu práci zužitkoval Jason Dickinson, který ranou z levého kruhu zaskočil brankáře Vasilevského.

Druhá třetina přinesla dominantní výkon Bolts, kteří svůj náskok navýšili třemi góly. Hned po přestávce využil přesilovou hru střelou z mezikruží skvěle hrající Victor Hedman. Ve 33. minutě zužitkoval přečíslení 3 na 1 po Kučerovově nahrávce Brayden Point a 65 sekund před pauzou zvýšil na 5:1 z dorážky Ondřej Palát. Zatímco v úvodní části byli Texasané střelecky poměrně výrazně aktivnější, tak v prostřední periodě opanovaly veškeré ofenzivní statistiky Blesky.

Ve třetí třetině se už hráči Tampy s vědomím čtyřbrankového náskoku nikam nehnali. Hvězdám pak svitla naděje ve 47. minutě, kdy se po střele Heiskanema a nešťastných odrazech od brankáře Vasilevského a obránců puk ocitl až za brankovou čarou – za autora gólu byl nakonec označen Miro Heiskanen. Následně však Texasané nevyužili dvě nabídnuté přesilové hry a poté už bylo jasné, že si Lightning připíší druhou výhru v sérii.

Stav série – 1:2
59:46'
Roope Hintz ještě v oslabení prověřil Vasilevského střelou na vzdálenější tyčku. Brankář Tampy zasáhl vyrážečkou.
59:30'
Dallas vyhazuje.
59:16'
Tyler Johnson dostal puk na levý kruh, odkud vystřelil a zasahovat musel Oettinger.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:05'
Celou situaci vyprovokoval krosček Joea Pavelskiho. Jsou tam také oboustranné tresty za hrubost. Vyústěním je každopádně přesilovka pro Bolts.
58:05'
Šarvátka za brankou Dallasu! Rozhodčí musejí uklidňovat vášně.
57:40'
Jake Oettinger, který po druhé třetině vystřídal v brance Dallasu Chudobina, má minimum práce. Po střele Alexe Killorna si připsal teprve druhý zákrok.
56:39'
Blake Coleman střílel z levého kruhu. Trefil ale jen protihráče a následně byl navíc sražen čistým hitem.
55:41'
Blesky navíc drží puk na svých hokejkách a čas rychle utíká.
55:01'
Pět minut do konce zápasu. Třígólové vedení Tampy by už mělo být dostatečné.
54:47'
Tampa v plném počtu. Nyní je tu reklamní přestávka.
54:24'
Krásná souhra Dallasu! Po Janmarkově přihrávce však minul odkrytou branku Joe Pavelski!
53:48'
A znovu, hrát musí Oettinger.
53:30'
Tohle je už asi poslední šance Stars na zdramatizování zápasu. Tampa ale vyhazuje.
52:41'
Michail Sergačjov dostal dvě minuty za podražení. Alexandr Radulov je zpátky na střídačce.
52:10'
Tak Radulov schytal ostrý hit, při kterém spadl hlavou na mantinel a musí se podrobit povinné prohlídce kvůli případnému otřesu mozku.
51:52'
Do šaten odkráčel Alexandr Radulov. Možná má nějaký zdravotní problém a kouč Rick Bowness se ho rozhodl šetřit.
51:31'
Nepovedená přesilovka Texasanů skončila. Tampa je zase blíže vítězství.
51:08'
Případný gól v této přesilovce by ještě zvedl naděje Dallasu. To by ale Hvězdy musely hrát jinak.
50:28'
Tampa vyhazuje a půl oslabení má za sebou.
49:30'
Za sekání je vyloučen Kevin Shattenkirk. Šance pro Dallas na další korekci.
48:00'
Dickinson byl jako autor branky posléze potvrzen hlasatelem i v oficiálních statistikách. Dallas tak má dnes zatím jediného střelce.
46:49'
Dallas právě vstřelil branku!
Tak pozor! Stars šťastným gólem snižují na rozdíl tří zásahů! Puk se dostal na pravý kruh k Mirovi Heiskanenovi, který střílel na přesouvajícího se Vasilevského. Ten si kotouč vyrazil ramenem do masky, odkud se odrazil do brankoviště za jeho záda. Tam se snažili gólu zabránit obránci, opačné úmysly měl naopak Jason Dickinson a hrací předmět se nakonec ocitl až za brankovou čarou. Gól je připsán MIROVI HEISKANENOVI – 2:5. Asistence: Joe Pavelski a Andrew Cogliano.
45:55'
Hra už nemá takové tempo jako v prvních dvou třetinách. Tampa se nemusí nikam hnát a Stars už asi ve zvrat příliš nevěří.
45:06'
Zakázané uvolnění Tampy.
44:59'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
44:38'
Kevin Shattenkirk měl napřaženo na modré čáře, trefil ale jen protihráče.
43:38'
Oba kohouti dostali tresty na 2 + 10 minut. Tato vyloučení se do počtu hráčů na ledě ale neprojeví.
43:38'
Do výměny názorů se tentokrát dostali Jamie Benn a Jan Rutta. Došlo na kravaty, rukavice zůstaly na svém místě.
42:58'
Dvě minuty za hrubost dostal Ondřej Palát, který se u střídačky Dallasu kočkoval s Radulovem... V první chvíli to vypadalo na přesilovku pro Stars, ale na trestnou lavici byl nakonec odeslán i Mattias Janmark, který se do situace po chvíli vložil. Hrát se bude 4 na 4.
41:46'
Od pravého mantinelu vypálil Barclay Goodrow. Prostor mezi tyčemi Dallasu nenašel.
40:01'
O přestávce došlo ke změně v brance Dallasu. Anton Chudobin zůstal na střídačce a duel dochytá Jake Oettinger.
40:01'
Ve druhé třetině se už neobjevoval na ledě Steven Stamkos. Kapitán Blesků, který se dnes vrátil po dlouhé absenci, tedy utkání nedohraje.
Hity – 41:38
Druhá třetina přinesla dominantní výkon Bolts, kteří svůj náskok navýšili třemi góly! Do šaten se tak odchází za stavu 5:1 pro Tampu. Hned po přestávce využil přesilovou hru střelou z mezikruží skvěle hrající Victor Hedman. Ve 33. minutě zužitkoval přečíslení 3 na 1 po Kučerovově nahrávce Brayden Point a 65 sekund před pauzou Dallas pro dnešek možná už definitivně zařízl z dorážky Ondřej Palát. Zatímco v úvodní části byli Texasané střelecky poměrně výrazně aktivnější, tak v prostřední periodě opanovaly veškeré ofenzivní statistiky Blesky.
40:00'
38:55'
Tampa právě vstřelila branku!
Velký nápor Tampy přinesl pátý puk v Chudobinově síti! Obrana Dallasu už byla utavena a nedokázala ubránit nejprve Braydena Pointa, jehož zakončení ještě Chudobin vykopl pravým betonem a poté ONDŘEJE PALÁTA, jenž svou bekhendovou dorážku nasměroval do odkryté klece. Asistence: Brayden Point a Kevin Shattenkirk.
38:25'
Tampa momentálně soupeři téměř nepůjčuje puk. Mezi kruhy si ho naopak rovnal Hedman, Když viděl, že prostor na střelu nemá, posunul ho na modrou na Shattenkirka. Ani on ale až k Chudobinovi nedostřelil.
37:25'
Další zákrok Chudobina, který vyrazils střelu obránce Michaila Sergačjova.
37:16'
Puk byl tečován do hlediště a tak je tu ještě jedna reklamní přestávka. Lightning jsou ve druhé třetině jasně lepším celkem.
36:42'
Hned po buly přišla střela Victora Hedmana, kterou vyrazil Chudobin.
36:37'
Zakázané uvolnění Dallasu. Hra se vrací před branku Antona Chudobina.
35:32'
Tampa ubránila oslabení a sama zatlačila soupeře do obranného pásma! Přišlo několik střel a největší příležitost měl Nikita Kučerov, jehož ránu přes obránce z levého kruhu vytěsnil mimo branku Chudobin!
34:44'
Tampa je v plném počtu.
33:53'
Vasilevskij přikryl puk, který poslal do jeho brankoviště Roope Hintz.
33:34'
Hráčům Tampy se podařilo přerušit nápor Texasanů a vyhodit.
33:04'
Benn připravil nahrávkou zpoza branky šanci pro Tylera Seguina, který zakončoval do betonů Vasilevského!
32:43'
Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Yanni Gourde. Šance pro Dallas na snížení.
32:02'
Blesky přidávají čtvrtý gól! Hráči Dallasu ztratili kotouč ve středním pásmu a pustili soupeře do přečíslení 3 na 1. To vyřešil Nikita Kučerov nahrávkou na BRAYDENA POINTA, který z voleje překonal přesouvajícího se Chudobina – 1:4. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.
31:19'
Blesky už otočily statistiky střel na branku ve svůj prospěch. Momentálně v tomto směru vedou 20:18.
30:56'
Shattenkirkova střela od modré branku Stars netrefila.
30:24'
Nyní je tu prostor na reklamní přestávku.
30:06'
S pokusem Denise Gurjanova si poradil Vasilevskij, Bolts následně zahráli na icing.
29:22'
Další střelu na Chudobina vyslal z levého kruhu Cédric Paquette. Brankář Dallasu ji vyrazil.
28:44'
Od modré čáry vystřelil Jan Rutta. Pokus českého obránce pokryl Chudobin.
28:12'
Udeřit mohlo i na druhé straně! Vasilevskij se vydal za branku, kde ho zaskočil Alexandr Radulov, který mu puk vypíchl! Z osy kluziště tak pálil na prázdnou klec Tampy Jamie Oleksiak, ovšem jeho ránu vychýlil mimo tyče obránce McDonagh.
28:02'
Goodrow našel před brankou volného Yanniho Gourdea, který nedokázal zblízka zasunout puk za Chudobina!
27:43'
Ve druhé třetině toho Dallas zatím směrem dopředu moc nepředvedl. Hvězdy přitom potřebují být za tohoto stavu aktivní.
27:21'
Ofsajd Tampy. Následuje reklamní přestávka.
26:57'
Od modré čáry vypálil Kevin Shattenkirk. Jeho střela však byla cestou k brance Stars zablokována.
26:32'
Dallas je v plném počtu.
26:04'
Z vrcholu levého kruhu vypálil Tyler Johnson. Branku však minul a puk se následně odrazil až do středního pásma.
25:36'
Tahle přesilovka Tampě zatím nevychází. Blesky se nemohou usadit v útočném pásmu.
25:17'
Stars se opět osvobozují.
24:40'
Sekera okamžitě vyhodil až za branku soupeře.
24:31'
Za hákování je dnes podruhé potrestán Alexandr Radulov. Dallas se bude muset bránit ve čtyřech.
24:20'
Z levé strany vystřelil Alex Killorn, Chudobin vyrazil hrací předmět do rohu kluziště.
22:44'
Tampa využívá momentum a momentálně působí živěji. Rána Nikity Kučerova však branku netrefila.
22:15'
Alex Killorn tečoval nahození spoluhráče a zasahovat musel Chudobin.
20:54'
Využitá přesilovka Bolts! Po souboji za brankou se puk dostal k Anthonymu Cirellimu, který ho posunul mezi kruhy. Tam byl zcela volný VICTOR HEDMAN a švédský zadák zamířil přesně k pravé tyčce z pohledu brankáře Chudobina – 1:3. Asistence: Anthony Cirelli a Ondřej Palát.
20:43'
Od modré čáry střílel Victor Hedman. Puk je ve výstroji brankáře Chudobina.
20:03'
Tampa ještě dohrává přesilovku při vyloučení Radulova.
Hity – 21:21
Skončila první třetina, která byla velmi zajímavá. Tampa začala utkání výborně a v 7. minutě vedla už 2:0. V 6. minutě se nejprve dostal do samostatného úniku Nikita Kučerov, který nezaváhal a o 85 sekund později přišla velká chvíle Stevena Stamkose. Kapitán Lightning, jenž se dnes vrátil do sestavy po dlouhém zranění, se z pravého křídla protáhl do střelecké pozice a vymetl vzdálenější horní růžek. Stars se ale nevzdali, naopak zvýšili tlak a ve 12. minutě skórovali dokonce ve vlastním oslabení, když Hintzovu práci zužitkoval Jason Dickinson, který ranou z levého kruhu zaskočil brankáře Vasilevského. Celkově Dallas dvojnásobně přestřílel Tampu, i ta má ale své příležitosti ke skórování.
20:00'
19:48'
19:37'
Alexandr Radulov si nedovoleně počínal v souboji s Blakeem Colemanem, kterého zahákoval. Máme tu tedy vyloučení na straně Stars.
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
18:25'
Bolts se nadechli k náporu. Po přihrávce Nikity Kučerova se dostal do šance Ondřej Palát, ale Chudobin se proti němu stačil přemístit, zmenšit mu střelecký úhel a podržel tak svůj tým!
17:35'
Jan Rutta si udělal útočný výlet a objel branku Dallasu. Poté puk nahrál na modrou čáru, odkud vyplil Victor Hedman. Letící kotouč ještě velmi šikovně tečoval Cédric Paquette a Stars mohou vděčit Chudobinovi, že neinkasovali potřetí.
17:07'
Po nahození hráče Dallasu se puk dotkl ochranné sítě za brankou Tampy. Reklamní přestávka.
16:20'
Dallas je střelecky velmi aktivní. Podle statistik Hvězdy vystřelily na Vasilevského už 16 ran.
15:15'
Zmatky před brankou Tampy, kde puk vypadl před Jasonem Dickinsonem. Ten Vasilevského nepřekonal a vzápětí netrefil branku jeho spoluhráč Andrew Cogliano.
14:39'
Střelu Ondřeje Paláta si pohlídal Chudobin. O pár sekund později byla branka Stars posunuta a hra tedy musela být přerušena. Následuje reklamní přestávka.
13:40'
Střely na branku – 12:5
13:10'
Vyrovnání měl na holi Corey Perry, který dostal přihrávku do předbrankového prostoru. Jeho střelu ale Vasilevskij dokázal vyrazit!
11:35'
11:19'
Texasané snižují ve vlastním oslabení! Po ztrátě Tampy na obranné modré se nejprve dostal ke střele Roope Hintz. Tu Vasilevskij vyrazil do rohu, kde finský útočník kotouč opět vybojoval a nabil na levý kruh JASONOVI DICKINSONOVI, jenž se z první trefil k bližší tyčce. Vasilevskij se v té chvíli přesouval více do středu své svatyně a na puk letící do protipohybu už nedosáhl – 1:2. Asistence: Roope Hintz.
10:54'
Hvězdám se podařilo vyhodit.
10:14'
Tampa v plném počtu, je tu její zkrácená přesilovka.
09:34'
Za nedovolené bránění je vyloučen Joel Kiviranta. Síly na ledě se vyrovnají.
09:06'
Seguinův nástřel tečoval z pozice u brankoviště Joe Pavelski. Puk ale je v držení Andreje Vasilevského.
08:13'
Eric Černák dostává trest za podražení a Dallas tak bude moci něco vymyslet v přesilové hře.
06:58'
Tak tohle je návrat kapitána do sestavy jako hrom! Victor Hedman poslal puk na pravé křídlo, kde byl najetý STEVEN STAMKOS. Ten se u mantinelu protáhl kolem obránce a přestože už byl v poměrně ostrém úhlu, dokázal krásnou střelou vyhnat pavoučky ze vzdálenějšího horního růžku Chudobinovy svatyně. Asistence: Victor Hedman a Jan Rutta.
06:44'
Nyní střílel od modré čáry Victor Hedman a do akce musel brankář Dallasu Chudobin. Po jeho zákroku následuje první reklamní přestávka.
05:33'
Z brejku se ale prosazují Blesky! Velkou chybu udělal obránce Miro Heiskanen, který pod tlakem forčekujícího Ondřeje Paláta namazal kotouč do úniku NIKITOVI KUČEROVOVI. Ten se nemýlil a střelou na vyrážečku Chudobina otevřel skóre třetího finále. Bez asistence.
04:47'
Stars se na delší dobu usadili v útočné třetině a snaží se najít prostor k nějakému nebezpečnému zakončení.
03:38'
Pavelski posílal do úniku Denise Gurjanova. Vypadalo to, že ruský útočník už pojede sám na krajana Vasilevského, ovšem skvělou práci odvedl Victor Hedman, který stačil situaci dobruslit a čistě protihráči kotouč vypíchnout!
02:54'
Po přihrávce Gourdea střílel z ostrého úhlu Barclay Goodrow. Anton Chudobin drží kotouč na hrudi.
02:02'
Po zadovce Cogliana se ocitl na pravém kruhu u puku útočník Stars Jason Dickinson. Byl ale hned dostoupen a zakončit nestačil.
01:28'
Brayden Point dostal přihrávku do jízdy na pravé křídlo. Zkusil vystřelit, ránu mu však hokejkou zablokoval obránce Jamie Oleksiak.
01:10'
Alex Killorn nabral rychlost ve středním pásmu, ale na útočné modré se neprosadil proti obránci Dallasu.
00:40'
Blesky okamžitě začínají důrazným forčekinkem rozehrávky Dallasu. Protihráčům komplikoval situaci především Yanni Gourde.
00:01'
Zazní hymny USA a Kanady.
Do sestavy Lightning se po dlouhé době vrací uzdravený kapitán Steven Stamkos! Podle předpokladů by měl figurovat ve čtvrté formaci, ale uvidíme, s kým ho nakonec kouč Jon Cooper bude na led posílat.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Caamano, Dickinson, Cogliano.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Stamkos (C), Paquette, Maroon.

Rozhodčí: McCauley, O’Rourke – Cherrey, MacPherson.

Průběh série 1:1 na zápasy:

1. zápas: Tampa – Dallas 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
První finálový zápas skvěle zvládl celek z Texasu. Ten se ujal vedení už v 6. minutě, kdy se z mezikruží trefil obránce Hanley. Bolts srovnali ještě v úvodní části po odrazu puku od brusle Gourdea, ovšem druhá třetina jasně patřila hráčům Dallasu. Jejich tlak po polovině utkání nejprve zužitkoval střelou z vrcholu levého kruhu Oleksiak a 28 sekund před druhou přestávkou zamířil přesně Kiviranta. V závěrečné dvacetiminutovce se Blesky nadechly k velkému náporu, ale vynikajícího brankáře Chudobina překonat nedokázaly. V závěru naopak zpečetil skóre na konečných 4:1 pro Dallas zásahem do prázdné branky Dickinson.

Branky a nahrávky: 13. Gourde (Coleman, Goodrow) – 6. Hanley (Hintz), 33. Oleksiak (Radulov, Heiskanen), 40. Kiviranta (Lindell, J. Klingberg), 59. Dickinson (Comeau, Janmark)

2. zápas: Tampa – Dallas 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Klíčem úspěchu Tampy ve druhém utkání byla skvělá první třetina. V její druhé polovině se totiž postupně prosadili Brayden Point, Ondřej Palát a Kevin Shattenkirk, kteří svému týmu zajistili třígólový náskok. Dallas se nevzdal. V prostřední části tečoval v přesilovce puk za Vasilevského záda Joe Pavelski a ve 46. minutě snižoval na rozdíl jediného zásahu Mattias Janmark. Vyrovnání už ale Hvězdám nepřinesla ani hra bez gólmana.

Branky a nahrávky: 12. B. Point (Kučerov, Hedman), 15. Palát (Kučerov, Hedman), 16. Shattenkirk (Coleman, Cirelli) – 35. Pavelski (J. Klingberg, Radulov), 46. Janmark (J. Klingberg, Radulov)
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího hokeje! Ve čtvrtek brzy ráno je na programu třetí finálový zápas Stanley Cupu! O hokejový grál si to rozdávají týmy Dallasu Stars a Tampy Bay Lightning. Série je to zatím vyrovnaná, po dvou utkáních totiž platí stav 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.