31:34' Pavelski (Cogliano) • 39:01' Ja. Benn (J. Klingberg, Radulov)
Dallas
O'Rourke, Rooney – Murray, Kovachik
Rogers Place, Edmonton, AB
Vegas

Dallas Stars je jednu výhru od postupu do finále Stanley Cupu, ve kterém se naposledy objevil před dvaceti lety. Svěřenci kouče Ricka Bownesse dnes lepší nebyli, ale díky skvělému Antonu Chudobinovi, a propracované defenzívě, nakonec zvítězili. První branka padla ve 28. minutě z hole Alece Martineze, jenž využil přesilovku. Vedení Vegas bylo naprosto zasloužené, protože první polovina zápasu jednoznačně patřila celku z města hazardu. Dallas ale hru postupem času vyrovnal a navíc skóre dokázal překlopit na svou stranu. Do střelecké listiny se zapsal Joe Pavelski a Jamie Benn, takže po druhé třetině platilo skóre 2:1. Tento stav nakonec vydržel až do konce, přestože třetí třetina opět patřila Golden Knights. Hosté si ale vylámali zuby na bezchybném Chudobinovi a navíc nevyužili minutovou přesilovku pěti proti třem. Třetí bod v sérii tak bere Dallas, který po dnešku vede 3:1 na zápasy.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné nedělní ráno. Na počtenou!

59:46'
Ani teď to s útočnou akcí hostům nevyšlo. Vypadá to, že je hotovo.
59:22'
Seguin vyhodil tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Rytíři musí podnikat akci opět ze svého pásma.
58:56'
Dallas ale závěrečné minuty hraje zkušeně. Zatím to vypadá, že dění má pod kontrolou a do velkého tlaku se soupeře pouštět nechystá.
58:38'
Lehner už je na střídačce. Hosté hrají powerplay!
57:54'
Miro Heiskanen se objevil v samostatném úniku! Robin Lehner ale udržel šance na prodloužení, neboť zasáhl pravým ramenem.
57:12'
Alex Tuch obral soupeře o puk, ale nyní raději zvolil rozehrávku přes své obránce.
56:36'
Robin Lehner musí za svou bránu. Domácí totiž do tohoto prostoru puk nahodili.
56:06'
Dickinson je zpět na ledě. Dallas zatím dokázal přežít velice těžké chvíle před svou svatyní.
55:52'
Jonathan Marchessault vyslal jedovatou ránu z levého kruhu, ale Anton Chudobin kotouč udržel na své hrudi.
55:14'
A stejný hráč pálil ještě jednou, ale znovu byl Chudobin na svém místě. Z přesilové hry pět na tři zbývají dvě sekundy.
55:10'
Shea Theodore střílel od modré čáry do připravené lapačky Antona Chudobina.
54:42'
Hosté i nadále drží kotouč na svých hokejkách a hledají výhodné střelecké pozice. Chudobin se ale stačí přesouvat velice rychle.
54:25'
Chudobin zlikvidoval střelu Karlssona. Tlak Vegas ale pokračuje.
54:06'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., podrážení).
53:59'
Dickinson se v oslabení hnal po levém křídle dopředu. Lehner ale útočníka Dallasu vychytal. O chvíli později ale právě Dickinson zbytečně fauloval, takže Stars půjdou zanedlouho do tří.
53:32'
Theodore nahodil od modré čáry. Chudobin ale pokus elitního obránce hostů moc dobře viděl, a proto pro něj nebyl problém zakročit ramenem.
53:16'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 2 min., podrážení).
52:36'
Seguinova střela z velkého úhlu byla zablokovaná. Vegas mohlo vyrazit do brejku, ale to by si musel Alex Tuch lépe přebrat kotouč.
52:01'
Zadovku Marchessaulta domácí hráči skvěle přečetli. Dallas tak bude mít dostatek času k vystřídání.
51:12'
Hosté se sice vydali dopředu, ale držení puku jim moc dlouho nevydrželo. Dallas se šikovným obloučkem osvobodil.
50:24'
Tyler Seguin si v útočném pásmu zpracoval puk a poté se snažil oslovit Kivirantu. Útočník Dallasu se ale k zakončení nedostal, neboť bránící hráči Vegas zapracovali rychle.
49:40'
Po kontaktu s Comeauem ztratil Max Pacioretty stabilitu. Útočná akce Vegas tak vyšla vniveč.
49:16'
Jamie Benn si našel prostor mezi kruhy, odkud zápěstím vypálil. Pokus kapitána Stars byl sražen do ochranné sítě.
48:13'
Na druhou stranu ale do samostatného úniku vyrazil Denis Gurjanov. Člen druhé lajny Stars byl v rozhodujícím momentu obklíčen beky, a proto neměl tolik prostoru k zakončení.
47:40'
Těžiště hry i nadále zůstává před Chudobinem. Dallas se už hodně zatáhl.
46:59'
Heiskanen touš z vlastního pásma nevyvezl a zároveň se dopustil obrovské hrubky. Hosté rázem zaútočili dva na jednoho, ale střílející Max Pacioretty orazítkoval pouze zadní tyč.
46:25'
Vegas se znovu natlačilo před bránu. Při závaru hokejistů v bílých dresech si ale kotouč jako první našel dnes již tolikrát zmíněný Anton Chudobin.
46:11'
Alexandr Radulov si společně s Jamiem Bennem připsal zblokovanou střelu. Přece se ale Schmidt k čisté ráně od modré propracoval, ale vše dokonale uhasila lapačka Antona Chudobina.
45:32'
Anton Chudobin se dokázal na brankové čáře natáhnout. Stephenson šikovně nahazoval puk před bránu. Cousins stál před ruským brankářem, ale nakonec nedokázal doklepnout puk, který byl u pravého betonu Chudobina chvíli volný.
45:12'
Nate Schmidt přidržel touš za bránou. Čeká na nabídku spoluhráčů.
44:14'
Na druhé straně pádil do zajímavé pozice Joel Kiviranta. Objev letošního play-off bránu hostů jen těsně minul.
43:55'
Chudobin posunul puk po mantinelu, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou, což se povedlo.
43:06'
Hra je přerušena kvůli dalšímu ofsajdu. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu blíže k bráně Dallasu.
42:32'
Teď se už Golden Knights nepovedlo přejít přes útočné pásmo.
41:49'
Domácí vyhodili touš tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Pětice v zelených dresech urychleně míří na střídačku.
41:10'
Hosté se ale dokázali usadit před bránou Dallasu. Zřejmě podobný obrázek uvidíme po většinu času ve třetí periodě.
40:46'
Alec Martinez pálil od modré čáry. Anton Chudobin zasáhl levým betonem.
40:22'
Nate Schmidt zpoza vlastní brány rozehrál na Maxe Paciorettyho, jenž protečoval puk, který si následně chtěl dojet. Jelikož k teči ale došlo před červenou čárou, tak musel být odpískán icing.
40:01'
Druhá třetina nám skončila. První polovina zápasu jednoznačně patřila Vegas a jen díky dalšímu skvělému výkonu Antona Chudobina Dallas prohrával jen o jeden gól. Vše se ale otočilo po chybě Schmidta, jenž domácím doslova nabídl vyrovnávací branku. Poté se hra vyrovnala a nakonec se průběžný stav překlopil na stranu Stars. Minutu před koncem třetiny totiž využil přesilovou hru kapitán Jamie Benn.
Střely na bránu po 2. třetině: 14 – 24
40:00'
39:36'
Tato branka domácí výrazně povzbudila. Dallas se ještě něco snaží před bránou Golden Knights vymyslet.
39:01'
Dallas právě vstřelil branku!
Stars přesilovku po deseti vteřinách využívají a poprvé v zápase jdou do vedení. Paradoxně skórují ve 40. minutě, ve které se trefili i v minulém utkání. Klingbergova střela byla odražena do mezikruží, odkud si se zakončením poradil JAMIE BENN. Kapitán Dallasu pohotově zakončil pod horní tyč. 2:1. Asistence: John Klingberg a Alexandr Radulov.
38:51'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., držení).
38:44'
Dallas se už dokázal vymanit z menšího tlaku hostujícího týmu. Vegas tak chce opět zahrozit.
38:07'
Karlsson si dobře všiml rozjetého Tucha, jehož bekhendové zakončení jen o pár čísel minulo horní tyč.
37:22'
Gurjanov byl u mantinelu sražen k ledu důrazným Reavesem. Ani po tomto střetu se vylučovat nebude.
36:49'
Dickinson se zapojil do hry, přestože byl signalizován ofsajd. Proto hra musela být přerušena.
36:24'
Před bránou Vegas vznikla drobná strkanice. Vylučovat se po ní ale podle všeho nebude.
35:50'
Miro Heiskanen posunul do rohu kluziště Perrymu, jenž si nabruslil před bránu. Díky svému důrazu se málem mohl radovat, ale Robin Lehner včas utěsnil mezírku mezi svými betony.
35:25'
Anton Chudobin si připsal další zásah, nicméně se jednalo o jeden z těch méně složitých.
35:11'
34:55'
Dallas se zkoušel usadit v pásmu soupeře ještě jednou, ale obrana Vegas zafungovala dobře.
34:12'
Dallas rozjel v útočném pásmu rychlý kolotoč, který skončil nepřesnou přihrávkou Radulova k modré čáře. Smith poté už neměl dostatek sil k zaútočení v oslabení.
33:17'
Dallas mohl tuto početní výhodu bleskově využít. Pavelski přistrčil na pravý kruh nikým neobsazenému Alexandru Radulovovi, jehož střela do horních pater brány byla zastavena Robinem Lehnerem.
33:11'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., krosček).
32:53'
Anton Chudobin musel být znovu v pozoru. Lapačkou dokázal zasáhnout proti přímočaré akci Vegas.
31:34'
Je vyrovnáno! Nate Schmidt si nyní vybral pořádný kopec smůly. Nejprve zaváhal s rozehrávkou tak, že trefil Cogliana, od kterého se kotouč odrazil. JOE PAVELSKI si přebral touš a bekhendem vypálil. Schmidt se situaci snažil uhasit zablokováním střely, jenže od čepele jeho hole se puk odrazil tak nečekaně, že přelétl rameno bezmocného Lehnera. 1:1. Asistence: Andrew Cogliano.
31:19'
Radulov v tandemu vybídl Pavelského, jenž střílel ze zajímavé pozice. Stone ale předvedl skvělý blok.
30:58'
Další krásná kombinace hostů! Marchessault stačil v pádu posunout Smithovi, jenž v ideální pozici před bránou oslovil Paula Stastného. Útočník Vegas ale trefil rameno ruského brankáře ve službách Dallasu.
30:41'
Vegas se znovu usadilo před brankou Dallasu. Anton Chudobin ale tentokrát zasahovat nemusel.
29:36'
Po sraženém vyhození skončil kotouč na střídačce Dallasu. Nicméně faktem je, že Stars za necelých deset minut vyslali jen jeden střelecký pokus mezi tři tyče.
29:02'
Hned vzápětí se hosté dostali do další zajímavé šance. Chudobin se ale z bezprostřední blízkosti proti Smithovi zaskvěl.
27:44'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Rytíři ale nakonec jdou do zaslouženého vedení! Paul Stastny vyhrál buly na modrou čáru, u které Schmidt nabil na pravý kruh ALECI MARTINEZOVI. Zadák Vegas vystřelil tak dobře, že kotouč Chudobinovi propadl nad betonem a zároveň těsně pod vyrážečkou. 0:1. Asistence: Nate Schmidt a Paul Stastny.
27:40'
Vegas prováhalo další velkou šanci ke skórování! Stastny po odrazu kotouče od betonu Chudobina trefil tyč. Následně se puk odrazil k Paciorettymu, jenž minul poloprázdnou klec Dallasu.
27:05'
Alex Tuch si v předbrankovém prostoru nenašel odražený puk, posléze se Dallas osvobodil.
26:34'
Shea Theodore zápěstím nahazoval od modré čáry. Chudobin nakonec zasahovat nemusel, protože střelecký pokus šel vedle.
26:01'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., vysoká hůl).
25:49'
Corey Perry po obkroužení branky posunul puk proti hokejce Oleksiaka, jenž vypálil z prvního doteku. Jeho dělovka ale skončila na zadním mantinelu.
25:24'
Přesto se však Stars vydali dopředu, jenže jejich snažení zastavil ofsajd. Následuje vhazování ve středním pásmu.
25:03'
Hosté ze své aktivity nepolevili. Dallas dosud ve druhé části hry Robina Lehnera neohrozil.
23:58'
O gól se nejednalo. Chudobin puk před brankovou čárou udržel a tímto si připsal další skvělý zákrok.
23:58'
A pozor! Hosté možná vstřelili úvodní gól. William Karlsson z velkého úhlu prostrčil puk mezi betony domácího brankáře, ale otázkou je, jestli černá guma přešla čáru celým objemem. Videorozhodčího tak čeká práce.
23:16'
Radulov se snažil prostrčit na modrou čáru. Reilly Smith ale dokázal dráhu přihrávky zablokovat.
22:39'
Tempo hry se po dobrém nástupu Vegas zase trochu uklidnilo. Hosté drží touš na svých hokejkách na vlastní modré čáře.
22:01'
Jonathan Marchessault nabídl svou šikovností velmi dobrou střeleckou pozici pro bekhend Paula Stastného. Zkušený útočník ale zakončil přímo do připravené lapačky Antona Chudobina.
21:46'
Alec Martinez o chvíli později zvládl i defenzivní povinnost. Dokázal srazit ránu Jasona Dickinsona z pravého křídla do ochranné sítě.
20:58'
Střílená přihrávka Alece Martineze skončila na bruslích bránících hráčů. Vegas ale také druhou periodu rozjelo lépe.
20:19'
William Carrier se rozjel na levé straně. Kličkou se snažil překvapit Klingberga, jenže obránce Dallasu vše zvládl s přehledem.
20:01'
Vegas bylo v úvodní třetině aktivnější, jenže stav zůstává bezbrankový. Jedinou větší šanci první třetiny měli hosté ve vlastním oslabení. Anton Chudobin ale příležitost Paula Stastného dokázal zlikvidovat. Dallas urputně brání a zatím mu to vychází. Určitě ale bude muset přidat také směrem dopředu.
Střely na bránu: 5 – 13
20:00'
19:26'
První lajna Dallasu zabojovala o puk v útočném pásmu. V tomto prostoru se ale neohřála moc dlouho, protože Radulovovi klička nevyšla.
18:55'
Ihned po skončení oslabení chtěl zaútočit Janmark. Při přechodu do pásma soupeře byl však osamocen.
18:50'
18:09'
Martinez přes šíři útočné třetiny našel hůl Paciorettyho, jemuž se ale zpětná přihrávka mezi kruhy nepovedla ideálně.
17:48'
Theodoreovo nahození skryl domácí brankář ve své moci. Chudobin také dnes chytá velice jistě.
17:29'
Stoneova střela z vrcholu pravého kruhu byla zablokovaná Esou Lindellem. Finský obránce svému týmu nesmírně pomohl.
16:59'
Joe Pavelski zahrozil v oslabení. Lehner musel neposedný puk krotit nadvakrát.
16:50'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joel Hanley – 2 min., hákování).
16:40'
Alexandr Radulov zbytečně přišel o puk na hranici vlastního pásma. Toho mohl využít Nick Cousins. Útočník Vegas ale zařízení netrefil.
16:14'
Nepřesná rozehrávka Golden Knights znamená, že se pískal icing. Po delší době se bude vhazovat před Robinem Lehnerem.
15:47'
15:37'
Jonathan Marchessault to zkusil individuální akcí. Šikovný útočník hostů se proháčkoval okolo dvou hráčů, jenže jeho skrytý pokus našel pouze lapačku Antona Chudobina.
15:02'
Vegas se musí do útočné třetiny dostávat zpět. Oba celky v tento okamžik střídají.
14:08'
Vypadalo to, že domácí půjdou kvůli vyhození Pavelského mimo hrací plochu do tří, jenže rozhodčí nakonec vylučovat nebudou. Zřejmě došlo k teči.
13:55'
Vyhozený puk ihned doletěl k Lehnerovi, jenž svým spoluhráčům musel pomoct s rozehrávkou.
13:47'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Tyler Seguin – 2 min., podrážení).
13:40'
Martinez střílel hned po vhazování. Jeho pokus ale trefil pouze boční konstrukci domácí svatyně.
13:12'
Nicolas Roy vydoloval puk u mantinelu, ovšem poté přihrát nedokázal. Sledujeme opatrný hokej z obou stran, ve kterém se více snaží směrem dopředu Vegas, ale obrana Dallasu je pevná.
12:33'
Hosté už kombinují v útočné třetině, jenže obranná činnost hokejistů v zelených dresech je velice důsledná.
12:05'
Nick Holden musel dojet kotouč jako první, protože předem avizované zakázané uvolnění se nakonec nepískalo.
11:27'
Shea Theodore rychle využil svého volného prostoru na modré čáře. Rána nejproduktivnějšího beka Vegas ale mezi tři tyče nezaplula.
10:50'
Pobyt Dallasu v útočné třetině netrval moc dlouho. Nate Schmidt svému týmu velice dobře pomohl skvělou defenzivní prací.
10:04'
Jonathan Marchessault se dostal k odraženému puku. Klíčový útočník hostů střílel z otočky, jenže Chudobin skvěle zasáhl lapačkou.
09:38'
Cousins je zpět na ledě. Ani druhá přesilovka Stars úvodní brankou nekončí.
09:32'
Tyler Seguin kotouč za bránou hostů zbytečně posouval po mantinelu. S Radulovem se vůbec nepochopil, a proto se Golden Knights bezpečně osvobodili.
09:10'
Také v této chvíli Vegas velice dobře napadá ve vlastním oslabení.
08:42'
Nyní mají domácí problém s přechodem přes útočnou modrou čáru. Vegas mezitím vystřídalo.
08:02'
Dallas se sice v úvodu přesilovky před bránou hostů usadil, ovšem přesný střelecký pokus nepřišel. Stále platí, že Lehner v úvodu třetiny moc práce nemá.
07:38'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nick Cousins – 2 min., podrážení).
07:22'
Chandler Stephenson šikovně posunul puk na levé křídlo. Následná střela ale nepřišla, neboť Cousinsovu hokejku touš přeskočil.
06:25'
06:18'
Hintz ještě v závěru přesilovky mířil na přední tyč. Robin Lehner ale puk úspěšně vyrazil.
05:52'
Vegas si vytvořilo první šanci v oslabení. Paul Stastny jel společně se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Centr hostů to zkusil sám, ale skulinu v Chudobinově výstroji nenašel.
05:07'
Kotouč se dostal na vrchol kruhu, odkud pálil John Klingberg. Švédský zadák ale zápěstím až k Lehnerovi nedostřelil, jeho rána totiž byla sražená.
04:35'
Po vyhraném buly u mantinelu přitlačil Martinez. Stejný hráč o chvíli později vyhodil přes všechny čáry až k Chudobinovi.
04:25'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2 min., sekání).
03:58'
Před Chudobina se protlačil Marchessault, ani on ale nedostal od beků Dallasu tolik potřebný prostor.
03:10'
Rozjetý Jamie Benn dostal milimetry prostoru na levém křídle. Střelu si ale rozmyslel, neboť byl dobruslen hned dvěma hráči v bílých dresech.
02:40'
Oleksiak se snažil přitlačit na Schmidta, který si ale v prostoru za svou bránou poradil. Posunul na spoluhráče, jenž puk dostal do střední třetiny.
02:22'
Anton Chudobin si připsal první úspěšný zákrok. Dokázal si najít černou gumu po nepříjemném nahození od modré čáry.
02:02'
Stephenson našel Cousinse, jenž se ale přes bránícího hráče ke střele nedostal.
01:28'
Reilly Smith si dělal na levém kruhu prostor. Posléze přihrál na modrou čáru, od které však střela nepřišla.
01:09'
Hra je poprvé přerušena. Po přihrávce rukou se bude vhazovat v obranné třetině Dallasu.
00:55'
Stejně tak se bojuje také za bránou na druhé straně. Na úvodní střelecký pokus zatím čekáme.
00:15'
Hned v úvodu se Vegas dostalo vpřed a dlouho bojovalo o puk u mantinelu v obranném pásmu Dallasu. Stars ale poté posunuli do střední třetiny.
00:01'

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Comeau, Dickinson, Cogliano.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Theodore, Martinez, Schmidt (A), McNabb, Whitecloud, Holden – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone (A), Stastny, Pacioretty – Tuch, Cousins, Stephenson – Reaves, W. Carrier, N. Roy.

Rozhodčí: O'Rourke, Rooney – Murray, Kovachik.
Oba celky už za okamžik přijedou na hrací plochu. Čekají nás samozřejmě ještě hymny Spojených států amerických a Kanady. Dallas, protože je dnes domácím celkem, obleče zelené dresy. Golden Knights budou hrát v bílém.
Podle předpokladů by dnes měli chybět oba čeští útočníci. Za Vegas podle všeho nenastoupí Tomáš Nosek a za Dallas Radek Faksa. Oba hráči mají v předpokládaných sestavách u svých jmen větu „unfit to play".