Montreal
Lee, Charron – Cormier, Brisebois
Scotiabank Arena, Toronto, ON
Flyers

Třetí zápas série mezi Montrealem a Philadelphií skončil. Sice jsme viděli gólově nejchudší zápas letošního play-off, ovšem to fanoušky Philadelphie mrzet nemusí. Letci zvítězili 1:0 po brance českého útočníka Jakuba Voráčka. Ten se v šesté minutě nejlépe zorientoval v brankovišti a celkem šťastně tečoval Girouxovo nahození za bezmocného Price. Montreal si sice vypracoval několik příležitostí, nicméně fantastický Carter Hart dnes dokázal zabránit všem střelám Canadiens. Favorit této série to dneska vyloženě ubojoval, protože lepším týmem nebyl. Philadelphia ale po dnešku vede 2:1 na zápasy!

Z mé strany je to pro tento duel vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pondělního rána a samozřejmě také celého dne. Na počtenou!

59:56'
Rychlá přihrávka Tomáše Tatara nenašla adresáta před bránou. Je hotovo!
59:39'
Hostům se povedlo touš vyhodit. Teď se hraje ve středním pásmu a s Philadelphií to už vypadá dobře.
59:10'
Jesperi Kotkaniemi se prodral až před bránu, odkud bekhendem neuspěl. Trefil pouze střed, takže si Hart mohl připsat další skvělý zákrok.
58:47'
Philadelphii se povedlo ukrojit další kousek času. Opět však byl pískán icing a těžiště hry zůstává před Hartem.
58:29'
Po zakázaném uvolnění hostů je hra přerušena. Price zůstane na střídačce a domácí trenéři si berou oddechový čas.
58:16'
Petryho střelu od modré vyrazil Carter Hart do rohu kluziště. Mezitím se Montreal dostal ke hře v šesti hráčích v poli. Price je na střídačce.
57:32'
Čtvrtá formace Flyers odvedla před bránou Montrealu kus dobré práce. Z toho mohl těžit čerstvý Voráček, který ale zařízení z levého kruhu minul.
56:58'
Domácím zbývají už jen tři minuty. Nyní se hraje ve středním pásmu.
56:08'
Nepříjemný moment. Jeff Petry od modré čáry trefil kotník Aube-Kubela, jenž musel na střídačku Flyers odkulhat.
55:41'
Carey Price musel být v pohotovosti. Sean Couturier vybídl Jakuba Voráčka v mezikruží. Útočník s číslem 93 na zádech ale trefil střed brány, kde byl Price připraven.
55:18'
Domácí to zkoušeli průnikem po levé straně útočného pásma. Po sražené přihrávce ale kotouč zamířil do ochranné sítě.
54:52'
Couturier byl poslán na zem Kotkaniemim. Vypadalo to na faul, jenže vylučovat se nebude.
54:22'
Montrealu čas rychle ubíhá. Nyní sice drží kotouč častěji na holích, ovšem až těsně před Harta se dostává ojediněle. Fotbalové skóre tak platí i nadále.
53:09'
Po nahození od modré čáry musel hru přerušit Carey Price. Kanadský brankář si našel kotouč přes dobře clonícího Tylera Pitlicka.
52:29'
S koncem oslabení zahrozil po levém křídle Artturi Lehkonen, proti jehož střele namířené k zadní tyči dokonale zasáhl ramenem Carter Hart.
52:10'
Závěrečné sekundy početní výhody tráví Letci za svou bránou.
51:44'
Philadelphia teď kontroluje kotouč ve střední třetině, ovšem ani tentokrát žádný přesilovkový tlak nepřichází.
51:12'
Provorov si hledal dobrou výchozí pozici ke střele. Jakmile se do ní dostal, tak trefil pouze bránícího hráče.
50:39'
Montreal vyhrál vhazování a Ben Chiarot přes celé kluziště odpálil puk. Hart musel dávat pozor, neboť skákavý kotouč mířil na bránu.
50:28'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Xavier Ouellet – 2 min., podrážení).
49:59'
Tečované vyhození hostů z vlastní třetiny zamířilo až k Priceovi, který musel rozehrát.
49:05'
Max Domi se vrátil na led. Flyers se ani tato přesilovka nepovedla podle představ.
48:46'
Niskanen stěží udržel puk v útočné třetině. Philadelphia v závěru přesilovky přecejen drží pásmo.
48:16'
Paul Byron vypálil ve svém oslabení z levého křídla. Hart bez potíží zasáhl.
47:32'
Carey Price si zahrál s nervy fanoušků Montrealu u obrazovek. Na poslední chvíli stačil napravit své zaváhání při zpracování puku a navíc dokonale oblafl Couturiera.
47:05'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Max Domi – 2 min., sekání).
46:56'
Travis Konecny si nahodil puk před sebe a rychle za ním upaloval. Nicméně až ke střele se přes beka Meteho nedostal.
46:17'
Montreal sice lépe bruslí, ale na konsolidovanou obranu Philadelphie to zatím nestačí.
45:36'
Sean Couturier si ve střední třetině najel protihráče a snažil se jej seslat na zem hitem. To se ale nepovedlo a naopak domácí pokračovali cestou vpřed. Akci zakončil pohotovým pokusem z nulového úhlu Danault. Hart ale u bližší tyče dával pozor.
44:42'
Phillip Danault si nestačil rukavicí stáhnout tvrdou přihrávku spoluhráče. Philadelphia byla u kotouče jako první a opět se stačila osvobodit.
44:06'
Montreal se ale stále častěji dostává ke střelám. Další takovýto příklad nyní ukázal Kulak, jehož přízemní pokus hostující gólman udržel mezi betony.
43:36'
Robert Hägg musel neposedný puk vyhodit po mantinelu. Vše se mu povedlo podle představ a nakonec mohl i odjet na střídačku.
43:06'
Jesperi Kotkaniemi za bránou hostů neuspěl, jelikož byl na poslední chvíli zdvojen. Následovala rána od modré čáry, kterou Hart zachytil.
42:52'
Letci si ani tentokrát nekomplikovali situaci v defenzívě. Puk přes všechny čáry vyhodili na icing.
42:00'
Hosté vyvezli puk do střední třetiny a u červené čáry jej poslali za Priceovu bránu.
41:38'
Canadiens zahrozili. Po zdlouhavé, ale zároveň nebezpečné kombinaci první formace od modré čáry napřáhl Ben Chiarot. Carter Hart byl připraven i proti této střele.
41:06'
Voráček si odstrčil soupeře a poté přihrál na modrou čáru. Sanheimovi se však nepovedlo trefit prostor mezi tyčemi.
40:19'
Kulakovi se úvodní rozehrávka moc nepovedla. Dopředu tak mohla vyrazit Philadelphia, jenže Michael Raffl při následné střele nepropálil prvního bránícího hráče.
40:01'
Také po druhé periodě platí průběžný stav 0:1 pro Philadelphii. Pár šancí k vidění bylo, primárně je měl na hokejkách Montreal, ale Carter Hart stále zůstává nepřekonán. Obraz hry zůstal podobný jako v první třetině. Jedná se o opatrný zápas, při kterém se oba celky snaží hrozit z rychlých kontrů. Před třetí dvacetiminutovkou je tak vše otevřeno a druhý bod v sérii může nakonec brát kdokoliv.
Střely na bránu po 2. třetině: 13 – 14
40:00'
39:46'
Jakub Voráček chtěl svou přihrávkou z levého křídla hledat Girouxe. Obránci domácích si ale počínali obratně a puk okamžitě vyhodili.
39:07'
Ivan Provorov znovu ukázal, jak je ofenzivně laděný. Namířil si to mezi dva obránce Canadiens.
38:33'
Na druhé straně zkusil štěstí od modré čáry Philippe Myers. Zadák Flyers pořádně provětral lapačku brankáře Careyho Price.
37:58'
Tatar přenechal do jízdy Metemu, kterému ale pokus o střelu nevyšel. Touš mu na poslední chvíli sklouzl z hole.
37:19'
Letci sice v útočné třetině vyhráli vhazování, ovšem v tlaku moc dlouho nevydrželi. Posléze puk opustil hrací plochu, skončil totiž na střídačce Philadelphie.
37:12'
Na druhé straně musel čarovat Carey Price. Zkušený brankář Montrealu si počínal velmi dobře v nepřehledné situaci u svého brankoviště.
36:36'
Znovu bylo rušno před bránou Philadelphie, ale Carter Hart i teď odolal.
35:55'
Ouellet mohl pálit po přihrávce zpoza brankové čáry. Pitlick se do tohoto pokusu obětavě položil a projektil beka domácích zablokoval.
34:48'
Couturier sice obral Webera o puk, ale spoluhráč Chiarot svému parťákovi v těžké chvíli pomohl. Flyers se tak ke střele nepropracovali.
34:30'
Kotouč skončil v ochranné síti, a proto je hra zastavena. Následuje poslední komerční přestávka ve druhé třetině.
34:20'
Armia se vrátil na led. Philadelphia při své početní výhodě nic moc nevymyslela.
33:49'
Montreal ve vlastním oslabení ujel do přečíslení. Zakončení vzal na sebe Nick Suzuki. Mířil na přední tyč, jenže zde měl Carter Hart připravenou lapačku.
33:07'
Provorov si na sebe vzal až moc velké sousto s individuální akcí. Nakonec ale vše vyšlo vniveč, protože byl pískán ofsajd.
32:36'
Ještě pár sekund se bude hrát ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Poté však už začne přesilovka Philadelphie.
32:20'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Armia – 2 min., nedovolené bránění).
32:12'
Kostrbatý přechod vpřed v podání domácích nebyl ideální. Přesto se Canadiens na okamžik na puku udrželi.
31:35'
Montreal musí další akci podnikat z vlastní třetiny.
30:52'
Nick Suzuki střílel na vrcholu kruhu. Nechal však vyniknout pohotového Harta, jenž svůj celek v průběhu celého zápasu drží.
30:42'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Carter Hart – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Derek Grant.
30:27'
Max Domi pálil z první na pravém kruhu, ovšem ani jemu rána nesedla dle představ. Černá guma skončila na boční síti.
29:47'
Ani tentokrát Montrealu kombinace nevyšla. Philadelphii se zatím daří v pohodě bránit.
29:03'
Petry nabil Weberovi, jemuž rána vůbec nesedla. To byla voda na mlýn pro hosty, kteří vyrazili do přečíslení. Derek Grant ale nechal vyniknout Careyho Price.
28:49'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Matt Niskanen – 2 min., hákování).
28:10'
James van Riemsdyk svádí u mantinelu v pásmu Montrealu tvrdý souboj. Čelí převaze dvou hráčů v červených dresech.
27:26'
Křížná přihrávka Seana Couturiera zamířila do vzduchu. Kotouč si poté sklepl Giroux, který se zpoza brány snažil hledat Voráčka. Český útočník sice puk zasáhl, ovšem Price akci hostů přečetl.
27:10'
Akce Artturiho Lehkonena byla zastavena kvůli ofsajdovému postavení. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:41'
26:22'
Domiho ránu z pravého kruhu srazil Travis Sanheim do rohu kluziště.
25:57'
Carey Price musí opět za svou bránu, aby spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
25:32'
Nyní se už dvakrát po sobě hosté ubránili výhozem přes všechny čáry.
24:52'
Montreal to po buly sehrál na jeden dotek parádně. Suzuki posunul na Tatara, který okamžitě oslovil mezi kruhy Gallaghera, jenž vyprášil vyrážečku Harta.
24:41'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., krosček).
24:12'
Nepřesná rozehrávka Montrealu znamenala zakázané uvolnění. Předtím však domácí dobývali pevnost jménem Carter Hart, který si ale pokryl veškerý prostor u bližší tyče.
23:20'
Pitlickova přihrávka v pádu adresáta nenašla. Pobyt Philadelphie v útočné třetině nebyl moc dlouhý.
22:28'
Hosté odpálili puk do středního pásma. O deset sekund později ale Montreal znovu operoval v útočné třetině. Hart musel přikrýt kotouč do výstroje po tvrdé střele Xaviera Ouelleta. Gólman Flyers ale vše dobře viděl, proto neměl větší problémy.
21:55'
Brendan Gallagher zachytil nepřesnou přihrávku Flyers a rázem se ocitl nikým nehlídán v mezikruží. Carter Hart máchl lapačkou a prudkou střelu vyrazil před sebe. Tohle byla velká šance Canadiens.
21:25'
Brett Kulak si musel ve vlastním pásmu poradit ve hře tělem proti Kevinu Hayesovi.
20:40'
Philadelphia pokračovala v aktivitě. Niskanenovu střelu vyrazil Price pouze k brusli Jakuba Voráčka, od které se kotouč až za brankovou čáru neodrazil.
20:15'
Ivan Provorov hned na začátku třetiny pozlobil obranu Montrealu průnikem podél mantinelu. Přihrávku před bránu ale nepředložil.
20:01'
Na začátku jsme sledovali opatrný zápas. Branka padla de facto z prvního ohrožení domácí svatyně. Giroux nahodil puk před bránu, kde se od těla Jakuba Voráčka touš šťastně odrazil za brankovou čáru. Montreal měl optickou převahu, jenže pouhých pět pokusů na bránu dává domácím varovný signál k tomu, aby se mnohem více tlačili do brány. Flyers ale tento zápas rozhodně nemají pod kontrolou, neboť už také mohli inkasovat.
Střely na bránu: 5 – 8
20:00'
19:46'
Závěrečná minuta třetiny patří Flyers. Štěstí zkusil Matt Niskanen, nicméně zamířil do dobře blokujícího hráče Canadiens.
19:05'
Čtvrtá formace Flyers si vynutila tlak v útočném pásmu. Thompson ale honil puk pouze u mantinelu. Jakmile se hra dostala k modré čáře, tak Braun si střelu rozmyslel.
18:41'
Vteřinu po Petryho návratu vjel do útočné třetiny jeden z domácích hráčů. Byl natolik důrazný, že vybojoval vhazování před Hartem.
18:18'
Domácí se až nyní pořádně ubránili. Philadelphia předvedla velmi povedenou úvodní minutu své přesilovky.
17:45'
Konecny byl znovu v hlavní roli u modré čáry. Nebezpečně puk nahazoval před bránu, před kterou se později vytvořila nepřehledná situace.
17:03'
Claude Giroux chytře prostrkával puk na najíždějícího Konecného. Druhý jmenovaný se k zakončení nedostal, neboť mu byl puk vypíchnut.
16:40'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., nedovolené bránění).
16:01'
Nick Suzuki střílel hned za modrou čárou nepřesně. Montreal ale zůstal na puku a rozjel kolotoč. Tatar vybídl na modré Jeffa Petryho, jehož střelu Hart vyrazil.
15:32'
Max Domi si nabruslil až k modré čáře. Nahození směřoval před bránu, kde operovali hned dvě hole hokejistů v červeném dresu. Hart musel na zem, ale touš až k němu nedoputoval.
15:05'
Shea Weber si vybruslil do prostoru mezi kruhy, odkud kotouč ještě potáhl do strany. Poté ale pálil z nepříliš komfortní pozice, a proto Carter Hart se zákrokem problémy neměl.
14:46'
Byron si nedokázal zkrotit skákavý puk z hole spoluhráče. Obránci Philadelphie ale v určitých fázích rychlostně ztrácí.
14:29'
Sražený kotouč skončil v ochranné síti. Po komerční přestávce budeme pokračovat vhazováním v pásmu Canadiens.
13:56'
Montreal po celou první třetinu vysoko napadá. Philadelphia má s aktivitou domácích problémy.
13:18'
Artturi Lehkonen zrychlil krok, ale před důrazného obránce Sanheima se do střelecké pozice na pravém křídle nedostal.
12:39'
Čtyřminutová přesilovka Letců zůstala nevyužita. Kotkaniemi je zpět na ledě a hned se zapojil do akce.
12:11'
Hayes chtěl přihrávat zpět na modrou čáru, jenže jeho úmysl byl přečten bránícími hráči. Montreal vyhazuje.
11:46'
Až nyní začíná přesilovka Philadelphie vypadat dobře. Tlak teď hostům poměrně dlouho vydržel.
11:04'
První přesilovková rána Philadelphie skončila taktéž na břevně! Travis Konecny pálil zápěstím z pravého kruhu až moc přesně. Na brankovišti navíc brankáři Priceovi stínil Voráček, takže domácí gólman to měl složitější.
10:14'
Minuta a půl je z přesilovky pryč a hosté stále nevystřelili. Montreal mezitím dvakrát prostřídal.
09:42'
Dobrou práci v defenzívě odvedl Paul Byron, jenž posléze svůj mančaft také osvobodil.
09:18'
Philadelphia se zatím neusadila v pásmu soupeře. Montreal svého soka hned vyhnal.
08:39'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2+2 min, vysoká hůl).
08:16'
Dvě tyče za sebou! Montreal měl hned dvě možnosti k vyrovnání. Nejprve z mezikruží střílel Kotkaniemi. Hart už byl překonán, ale konstrukce brány mu pomohla. O chvíli později trefil druhou stranu břevna i Brett Kulak.
07:50'
Lehkonen šikovně prostrčil puk na spoluhráče, který však na červené čáře ztroskotal na pohotovém Justinu Braunovi, který forvardovi domácích nastavil tělo.
07:08'
V úvodu zápasu se hra často kouskuje. Ani jeden tým se zatím nemůže dostat pořádně do tempa, přestože Philadelphia už branku vstřelila.
06:54'
Brendan Gallagher se velice obtížně dostával přes nástrahy na útočné modré čáře. Jelikož mu přes ní spoluhráč přejel rychleji, tak byl pískán ofsajd.
06:40'
Další rozehrávka přes celé kluziště v podání Flyers nebyla přesná. Pískán je icing a těžiště hry se opět přesouvá před Harta.
05:49'
Provorov nedostal puk ven z pásma a toho využil Shea Weber, jehož první střela v tomto střetnutí skončila na betonu Cartera Harta.
05:21'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Letci jdou do vedení! Úspěšným střelcem se stal český útočník JAKUB VORÁČEK. Claude Giroux nahodil puk před bránu z levého kruhu a právě od těla Jakuba Voráčka puk zaplul až do sítě. Útočník Philadelphie stál přesně tam, kde stát měl a navíc při něm stálo i štěstí. 0:1. Asistence: Claude Giroux a Robert Hägg.
04:42'
Na druhé straně poprvé zahrozil hostující celek. Kevin Hayes se před bránou domácích nebezpečně obtáčel, ovšem kotouč mu ve finální fázi nakonec sklouzl z čepele.
04:08'
Tomáš Tatar se snažil přitlačit těsně před bránou Flyers. Na přihrávku Suzukiho jen těsně nedosáhl.
03:36'
Na druhý střelecký pokus stále čekáme. Montreal se nyní za ním hnal, jenže až před bránu soupeře se prokombinovat nedokázal.
02:48'
Nepřesná přihrávka Maxe Domiho skončila zakázaným uvolněním Canadiens. Vhazovat se bude před Pricem.
02:16'
O puk se nyní bojuje v obranném pásmu Philadelphie. Montreal je zatím aktivnější a hosté do utkání spíše vstoupili opatrněji.
01:32'
Carey Price na sebe za svou bránou nalákal soupeře a poté přesně rozehrál. I na tomto je vidět pohoda, v jaké brankář Montrealu po celé play-off chytá.
00:56'
Tatar našel Gallaghera, jenž pálil z pravé strany. Přes dva obránce ale kotouč procedit nedokázal.
00:31'
Jako první zahrozil Montreal! Drouinovu šikovnou přihrávku do předbrankového prostoru jemně tečoval Kulak. Zakončení domácího obránce skončilo ve výstroji Cartera Harta, který se ihned zapotil.
00:01'
V Torontu za malý okamžik zazní hymny Spojených států amerických a Kanady. Oba celky už vjíždějí na hrací plochu.
Utkání začne podle všeho později, než bylo původně v plánu. Montreal do dnešního zápasu nastoupí v červených dresech a Philadelphia v dresech bílých.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Ouellet, Mete – Gallagher (A), Suzuki, Tatar – Domi, Kotkaniemi, Drouin – Byron (A), Danault, Lehkonen – Armia, Evans, Belzile.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Laughton – Aube-Kubel, D. Grant, J. van Riemsdyk – Pitlick, N. Thompson, M. Raffl.

Rozhodčí: Lee, Charron – Cormier, Brisebois.
Montreal v minulém klání dokázal srovnat stav série. Po úvodní prohře 1:2 se v druhém zápase prosazoval překvapivě snadno. Zaslouženě dokázal vyhrát 5:0. Kanadský celek je v této sérii outsiderem, ovšem ve stejné výchozí pozici dokázal v předkole překvapit favorizovaný Pittsburgh, který porazil 3:1 na zápasy. Philadelphia po koronavirové pauze prohrála poprvé až ve druhém utkání této série. Ve skupině o umístění uspěla ve všech třech zápasech, takže tímto počinem si vybojovala prvenství ve Východní konferenci. Dnešní utkání bude velice důležité. Který tým půjde do vedení 2:1 na zápasy?
Česká a slovenská stopa

Tomáš Tatar (Montreal) – Slovensko
Jakub Voráček (Philadelphia) – Česko
Úvodní zápasy série

1. zápas
Philadelphia – Montreal 2:1

Branky a nahrávky: 9. Provorov (Giroux, Konecny), 35. Farabee (Sanheim) – 35. S. Weber (Drouin, Gallagher)

2. zápas
Philadelphia – Montreal 0:5

Branky a nahrávky: 2. Tatar (Gallagher, Suzuki), 13. Kotkaniemi (Drouin, Domi), 22. Tatar (Mete, Domi), 38. Armia (Evans, Belzile), 51. Kotkaniemi (Domi, Mete)
Přeji příjemné brzké pondělní ráno při sledování textového přenosu z play-off NHL. Hokejisté Montrealu Canadiens se dnes v noci potřetí v sérii utkají s Philadelphií Flyers. Úvodní buly v torontské Scotiabank Areně je naplánováno na 2:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.