NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Dallas - 22. září 2020   02:15

Tampa
Tampa
11:23' B. Point (Kučerov, Hedman) • 14:22' Palát (Kučerov, Hedman) • 15:16' Shattenkirk (Coleman, Cirelli)
3:2
(3:0, 0:1, 0:1)
Stav série: (1:1)
Dallas
Dallas
34:43' Pavelski  (J. Klingberg, Radulov) • 45:27' Janmark  (J. Klingberg, Radulov)
Tampa
Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Rutta, McDonagh – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli (A), Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon, Verhaeghe (A).
Kozari, Sutherland – Amell, Barton
Rogers Place, Edmonton, AB
Dallas
Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Comeau (A), Dickinson, Cogliano.

3. John Klingberg (DAL) 0+2
Tampa Bay Lightning díky výborné první třetině vyhrává tento druhý finálový zápas 3:2 a srovnává stav série na 1:1. Letošní finále bude mít při nejmenším pět zápasů, to je už jasné. V první třetině se Tampa prosadila třikrát. Brayden Point, Ondřej Palát a Kevin Shattenkirk poslala Blesky do tříbrankového zápasu. Ve zbytku zápasu se dokázal prosadit dvakrát Dallas. Ve druhé třetině v přesilovce tečoval střelu od modré čáry Joe Pavelski, a pak ve třetí části Mattias Janmark snížil na rozdíl jediné branky. V závěru zápasu se Dallasu vyrovnat nepodařilo, nepomohla mu ani hra bez brankáře. Druhý zápas bere Tampa, díky čemuž je srovnáno na 1:1 na zápasy.
59:56'
Zakázané uvolnění Tampy, buly před její brankou. Dallas by mohl stihnout ještě jednu střelu.
59:33'
Dallas vyhrál buly. Anton Chudobin je znovu na střídačce.
59:24'
Barclay Goodrow (Tampa) minul branku od modré čáry. Následně Dallas udělal to nejhorší, co mohl. Dopustil se zakázaného uvolnění. Anton Chudobin musí do své branky, vhazovat se bude v útočném pásmu Tampy.
59:10'
Kotouč je ve středním pásmu, Dallas hraje v šesti bez brankáře.
59:01'
Andrej Vasilevskij (Tampa) kryje střelecký pokus, který z bezprostřední blízkosti vyslal Jamie Benn. Buly znovu před brankou Tampy.
58:51'
Dallas si vyžádal oddechový čas, Anton Chudobin míří na střídačku.
58:51'
Victor Hedman (Tampa) vyhodil kotouč přes všechny čáry. Icing.
58:39'
Anton Chudobin (Dallas) stále nemůže na střídačku. Tampa hraje takticky velmi dobře.
58:24'
Dallas má kotouč za svou brankou.
58:11'
Tampa se pokouší hrát co nejdál od své branky.
58:00'
Dvě minuty hry zbývají ze třetí třetiny, Stars se dostali do postavení mimo hru.
57:35'
Anton Chudobin (Dallas) si poradil se střelou od modré čáry, následná dorážka byla zblokovaná. Pak se Dallas dostal do útočného pásma.
57:00'
Tři minuty zbývají ze třetí třetiny.
56:30'
Tyler Seguin (Dallas) vypálil z horní hranice kruhu, jeho rána končí jen v rohu hrací plochy. Na druhé straně Barclay Goodrow nedokázal vypálit přesněji.
56:12'
Anthony Cirelli (Tampa) se dostal do útočného pásma, upadl, ale sudí nechávají hru plynout.
56:00'
Velkou šanci měla Tampa, ale prosadit se nyní nedokázala. Hraje se rychlý hokej.
55:14'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Tampa drží těsné vedení.
54:20'
Ryan McDonagh (Tampa) rozehrává od své branky, Kevin Shattenkirk chtěl pokračovat v akci, ale nemohl, dostal by se do postavení mimo hru.
53:45'
Stars rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma. John Klingberg to zkoušel individuálně, ale přišel o kotouč.
53:26'
Blake Coleman (Tampa) si vybruslil do útočného pásma, dostal se do střelecké pozice a jeho pokus kryje Anton Chudobin, Buly před jeho brankou.
53:00'
Dallas prohrává o jednu branku, čas třetí třetiny se nezadržitelně chýlí ke konci.
52:24'
Michail Sergačjov (Tampa) pálil od modré čáry, jeho pokus byl tečovaný mimo hrací plochu. Hra je tak přerušená.
52:00'
Tyler Johnson (Tampa) to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale jeho projektil končí vedle branky.
51:35'
26:27, tak vypadá statistika střel na branku, ve třetí třetině 7:3.
51:02'
Ryan McDonagh (Tampa) autorem další zajímavé střelecké pozice, ale kotouč končí po zákroku brankáře Stars mimo.
50:32'
Victor Hedman (Tampa) pálil jako obránce od modré čáry, jeho tvrdá rána byla zblokovaná.
50:16'
Komerční přestávka.
50:03'
Jamie Benn (Dallas) měl na hokejce vyrovnání, ale jeho rána končí nad brankou. Vůbec to nebyl špatný pokus.
49:14'
Michail Sergačjov sice dostal kotouč do brány, ale Dallas si vyžádal trenérskou výzvu. Video ukázalo, že skutečně došlo k ofsajdu, branka tedy platit nemůže.
48:19'
Další vhazování před brankou Dallasu. Tentokrát dokázal bránící se celek vybojovat kotouč, rychle se pokoušel přenést hru.
48:00'
Souboje o kotouč probíhají zejména ve střední části hrací plochy.
47:24'
Tampa rozehrává od své branky, Anthony Cirelli (Tampa) se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale obrana si dokázala poradit.
46:39'
Buly před brankou Dallasu, Brayden Point (Tampa) vyhrál buly, následně Anton Chudobin raději přerušil hru.
46:33'
45:27'
Dallas právě vstřelil branku!
Je sníženo na rozdíl jediné branky, aktivně hrající Dallas se nyní dokázal prosadit. Alexandr Radulov se dostal do útočného pásma, John Klingberg mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku na najíždějícího spoluhráče na druhé straně. Přihrávku získal MATTIAS JANMARK, který snadno skóroval. Stačilo mu nastavit hokejku a usměrnit kotouč do brány. Asistence: John Klingberg a Alexandr Radulov.
45:13'
Brayden Point (Tampa) byl autorem jedné z prvních střel Tampy ve třetí třetině, z dolní hranice kruhu minul.
45:00'
Úvodních pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry.
44:22'
Jason Dickinson (Dallas) pálil od modré čáry, jeho pokus zblokoval před ním stojící hráč Tampy. Tým vedený jako domácí nakonec vybojoval kotouč a rozehrává od své branky.
43:40'
Tampa se pokouší hrát aktivně, ale přišla o kotouč v útočném pásmu, Jamie Oleksiak se následně dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.
43:04'
Jeden z hráčů Dallasu bleskově pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný.
42:54'
Dallas se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. John Klingberg pálil od modré čáry, Andrej Vasilevskij kryje kotouč. Buly před jeho brankou.
41:33'
20:24, tak vypadá statistika střel na branku, mírně aktivnější je hostující celek, ale Tampa vede o dva góly.
41:06'
Anton Chudobin (Dallas) kryje kotouč po střele jednoho z hráčů Tampy. Vhazovat se tak bude před brankou Dallasu.
40:06'
Blake Comeau (Dallas) zdá se, že není na střídačce, Dallasu.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou, úvodní buly pro pro Tampu.
40:01'
Jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině. V první třetině dominovala Tampa, ve druhé Dallas. Stars vypálili na bránu soupeře 18 střel, Tampa jen 5. Dallas v přesilovce snížil, Joe Pavelski výborně před bránou tečoval střelu spoluhráče. Po druhé třetině vede Tampa 3:1.
40:00'
39:40'
Andrej Sekera (Dallas) rozehrává od své branky, puk se zastavil ve středním pásmu, směr hry se otáčí. Následná rána Tampy byla nepřesná.
39:20'
19:24, tak vypadá statistika střel na branku. Dallas je aktivnější, ale prohrává o dva góly.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:58'
38:38'
Ještě dvacet vteřin zbývá z přesilovky Stars.
38:38'
Denis Gurjanov (Dallas) pálil z pravého kruhu, jeho pokus kryje brankář Tampy. Andrej Vasilevskij viděl na střelu soupeře.
38:23'
Mattias Janmark (Dallas) hledal spoluhráče přihrávkou, ale pas postrádal přesnost.
37:59'
Andrej Vasilevskij kryje ránu od modré čáry, Tyler Seguin pálil od modré tvrdou střelu.
37:46'
Přesilovku hraje Dallas, který se usadil v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.
36:58'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., hrubost).
36:52'
Joe Pavelski (Dallas) se dostal nadvakrát do střelecké pozice, ale brankáře nedokázal prostřelit. Pak Tampa rychle přenesla hru a měla velkou šanci. Alex Killorn (Tampa) ani jeho spoluhráči nedokázali skórovat. Obrovské šance obou týmů.
36:36'
Anton Chudobin (Dallas) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
36:15'
Ryan McDonagh (Tampa) rozehrává od své branky, rychlý přihrávka do útočného pásma, byla protočovaná, icing se nepíská.
34:43'
Hostující celek proměnil přesilovku, díky čemuž snižuje na rozdíl dvou branek. Po vyhraném buly v útočném pásmu vypálil John Klingberg. Jeho ránu před brankou nechytatelně tečoval někdejší hráč San Jose JOE PAVELSKI. Pavelski díky úspěšné teči dává desátou branku v letošním play-off. Asistence: John Klingberg a Alexandr Radulov.
34:38'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ondřej Palát – 2 min., sekání).
34:12'
Po krátké přestávce utkání pokračuje dál.
34:10'
Dallas se dostal do ofsajdu. Komerční přestávka.
33:48'
Tampa se po delší době dostala do útočného pásma, střela od modré čáry byla zblokovaná. Následná rána od modré končí mimo.
32:57'
Tyler Seguin (Dallas) měl velkou příležitost, po přihrávce spoluhráče byl sám před brankou, jeho rána končí mimo.
32:00'
Andrew Cogliano (Dallas) měl velkou šanci, dostal se před branku Tampy, ale nedokázal z bezprostřední blízkosti poslat kotouč mimo dosah brankáře.
31:24'
Joe Pavelski (Dallas) se rychle dostal do útočného pásma, jeho pokus vyrazil mimo hrací plochu gólman. Andrej Vasilevskij byl pozorný.
31:07'
Cédric Paquette (Tampa) zkoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale vypálit nedokázal.
30:09'
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Mattias Janmark (Dallas) pálil, následně jeho spoluhráč zakončoval. Pak se před brankou Tampy strhla potyčka.
29:32'
Nikita Kučerov pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář Stars. Anton Chudobin byl připravený, vhazovat se bude před jeho brankou.
29:05'
15:11, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.
28:30'
Stars přesilovku neproměnili, a tak stále platí tříbrankové vedení Tampy.
27:48'
Joel Kiviranta (Dallas) se pokoušel dostat hru před branku Tampy, ale přihrávka na krátkou vzdálenost nebyla vůbec přesná.
27:14'
Denis Gurjanov (Dallas) udržel útočné pásmo, tak nakonec ne. Na modré čáře mu kotouč uskočil až do neutrální zóny.
26:55'
Jamie Benn (Dallas) se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře. Následná rána od modré čáry byla nepřesná.
26:30'
Tampa vyhazuje přes všechny čáry, John Klingberg (Dallas) musí rozehrávat od své branky.
26:26'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., krosček).
26:26'
26:13'
Andrew Cogliano (Dallas) z otočky a složité střelecké pozice poslal kotouč na branku, gólman byl připravený.
25:47'
25:45'
Jamie Oleksiak (Dallas) se po individuální akci dostal do zakončení, jeho ránu kryje brankář Andrej Vasilevskij.
25:22'
V přesilovce se hokejisté Stars nemohou dostat do výraznější šance, Miro Heiskanen (Dallas) rozehrává od své branky.
24:45'
Victor Hedman (Tampa) chtěl vyhodit od své branky, což se mu nepodařilo, a tak mohou hrát soupeři.
24:10'
Nyní už hrají přesilovku hokejisté Dallasu.
24:02'
23:53'
Sledujeme hru čtyři na čtyři.
23:47'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., podrážení).
23:19'
Patrick Maroon (Tampa) pálil z dobré pozice, zkoušel kotouč poslat ke vzdálenější tyči, ale minul branku.
22:52'
Nikita Kučerov (Tampa) to zkoušel individuálně, ale neuspěl, podobně jako jeho spoluhráči.
22:32'
Tampa se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, obrana Stars je zatím pozorná.
22:20'
22:04'
Přesilovku si z kraje druhé třetiny zahraje také tým Tampy.
22:02'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., nedovolené bránění).
21:37'
Anthony Cirelli (Tampa) se propracoval do střelecké pozice, z mezikruží branku trefit nedokázal.
21:12'
Buly ve středním pásmu, kotouč vybojovali hráči Dallasu. Ti se rychle usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
20:43'
Mnoho šancí v úvodu třetiny k vidění není, Stars se nemohou dostat do pásma.
20:22'
Roope Hintz (Dallas) se pokoušel dostat do útočného pásma a do střelecké pozice, ale obrana soupeře mu sebrala kotouč.
20:01'
Tampě výborně vyšla první třetina, byla střelecky aktivnější, měla převahu a dokázala se třikrát prosadit. Brayden Point, Ondřej Palát a Kevin Shattenkirk se dokázali prosadit v první třetině. Díky těmto třem střelcům vede po první třetině Tampa ve druhém finále Play-off 2020 nad Dallasem 3:0. Stars na branku vyslali šest střel.
20:00'
19:46'
Hra je přerušena pro postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.
19:24'
Tyler Seguin (Dallas) pokračoval v útočné akci, následně Blesky dostaly hru do středního pásma.
19:00'
Poslední minuta hry v první třetině, Dallas se usadil v útočné třetině. Alexandr Radulov neuspěl v předbrankovém prostoru.
18:56'
Andrej Vasilevskij (Tampa) musel být pozorný. Soupeři vyhráli buly v útočném pásmu, ale Joe Pavelski (Dallas) nedokázal prostřelit brankáře z dobré pozice.
18:49'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ondřej Palát – 2 min., nedovolené bránění).
18:49'
Joe Pavelski (Dallas) pálil od modré čáry, Andrej Vasilevskij kryje.
18:37'
Přesilovka pro Dallas.
18:15'
Tyler Johnson (Tampa) vybojoval kotouč v útočném pásmu, pokoušel se najít spoluhráče před bránou, pas byl nepovedený.
17:51'
Anton Chudobin (Dallas) rozehrával kotouč za svou brankou, následně jeho spoluhráči se dostali do útočného pásma. Na branku vypálit nedokázali.
17:35'
Velké šance v posledních minutách mají hokejisté Tampy. Dallas má velké problémy s přechodem do útočného pásma.
Patrick Maroon (Tampa) si vybruslil před branku a pokoušel rychle vypálit. Jeho střelecký pokus po ledě betonem vyrazil Anton Chudobin. Tampa se k dorážce nedostala.
16:26'
Ondřej Palát (Tampa) se sám dostal před branku, měl čas na zamíření, ale jeho projektil kryje brankář Stars. Anton Chudobin nyní své spoluhráče podržel.
15:16'
Tampa právě vstřelila branku!
Aktivně hrající Tampa přidává další branku. KEVIN SHATTENKIRK vypálil od modré čáry, jeho pokus v těsné blízkosti branky tečoval obrácen Stars Esa Lindell mimo dosah svého brankáře. Asistence: Blake Coleman a Anthony Cirelli.
15:01'
9:2, tak vypadá statistika střel na branku, další mohla přijít, ale Alex Killorn neuspěl.
14:37'
Třináct minut už hokejisté Dallasu nedokázali vystřelit na branku.
14:22'
Tampa navyšuje své vedení. Po pěkné akci se puk dostal k ONDŘEJI PALÁTOVI, který trefil odkrytou část branky, Anton Chudobin se nedokázal přesunout. Výbornou práci odvedl Kučerov, který naznačil střelu, a pak našel křížnou přihrávkou právě českého hráče. Devátá branka v tomto play-off pro Ondřeje Paláta. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.
14:04'
Palát našel Kučerova, jehož tvrdou ránu z první vyrazil Anton Chudobin před sebe.
13:40'
Blake Comeau (Dallas) vyhazuje z obranné třetiny přes všechny čáry, domácí tedy musí o útočné pásmo znovu bojovat.
13:20'
Další přesilovka pro Tampu, ta rozehrává od své branky.
13:11'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., držení).
12:58'
Další přesilovka pro Tampu, má ponechanou výhodu, Andrej Vasilevskij už je na střídačce.
12:18'
7:2, tak vypadá statistika střel na branku, aktivně hraje Tampa, která se v přesilovce dokázala prosadit.
11:23'
Máme tu první gól zápasu. V přesilovce našel Kučerov skvělým pasem mezi kruhy volného spoluhráče. Tím byl BRAYDEN POINT. Bez přípravy vypálil a trefil se do odkryté části branky, Anton Chudobin se přesouval ke druhé tyči. Desátý gól v tomto play-off pro Pointa. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.
11:15'
Blesky se usadily v útočném pásmu.
10:58'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 2 min., podrážení).
10:36'
Tyler Johnson (Tampa) pálil od modré čáry, jeho pokus kryje pozorný Anton Chudobin. Komerční přestávka.
10:16'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
09:25'
Yanni Gourde (Tampa) pálil z dobré pozice, Anton Chudobin musel na led, ale zakončující hráč minul branku.
09:04'
Roope Hintz (Dallas) se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho rána postrádala přesnost.
08:45'
Zakázané uvolnění Tampy, vhazovat se bude před brankou domácích.
08:30'
Nikita Kučerov (Tampa) se vrací zpět na střídačku, zdá se, že měl opravdu problém s výstrojí.
08:01'
Cédric Paquette (Tampa) se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se ve středním pásmu.
07:47'
Nikita Kučerov (Tampa) odchází do kabiny, otázkou je, co je příčinou jeho odchodu ze střídačky. Zda nějaké zranění nebo problém s výstrojí.
07:37'
Blake Coleman (Tampa) pálil po Palátově přihrávce, jeho rána končí v rukavici brankáře Dallasu. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Tampy.
06:55'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Dallas se usadil v útočném pásmu. Jamie Oleksiak (Dallas) to nemyslel vůbec špatně, ale brankář si dokázal poradit.
06:52'
Victor Hedman (Tampa) pálil a jeho pokus kryje Anton Chudobin do své rukavice. Komerční přestávka.
06:20'
2:2, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.
05:51'
Roope Hintz (Dallas) to vzal na sebe, individuálně se dostal středem hrací plochy až před branku. Pokoušel pálit do horní části branky, ale jeho rána končí nad.
05:30'
Kotouč vypadl z hrací plochy, první přesilovka úspěšná nebyla. Vhazovat se tak bude před brankou Tampy.
05:20'
05:00'
Michail Sergačjov (Tampa) mohl pálit od modré čáry, ránu mu ale nesedla, a pak Dallas dostal hru do středního pásma.
04:50'
Tyler Johnson (Tampa) pálil po přihrávce spoluhráče z horní hranice kruhu. Jeho tvrdou ránu dokázal brankář Stars vyrazit do ochranné sítě.
04:12'
Blesky se nemohou dostat stabilněji do útočného pásma, Dallas znovu vyhazuje přes všechny čáry.
03:58'
Tampa vyhrála buly v útočném pásmu, ale vinou špatné přihrávky o kotouč tým vedený jako domácí přišel.
03:40'
Victor Hedman (Tampa) pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář Dallasu, buly před jeho brankou.
03:20'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., vysoká hůl).
03:04'
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
02:36'
Corey Perry (Dallas) otočil směr hry, dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali nic vymyslet před brankou soupeře.
02:15'
Joel Kiviranta (Dallas) se pokoušel v útočném pásmu vybojovat kotouč, ale obrana Tampy jej nenechala vypálit.
01:58'
Dallas je střelecky aktivnější v úvodu zápasu, v tomto ohledu vede 2:1. Na nějakou výraznější šanci čekáme.
01:35'
Kevin Shattenkirk (Tampa) rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů, s rozehrávkou nepospíchal. Nakonec je z toho jen icing.
01:00'
V poklidném tempu zápas začal, nyní se Patrick Maroon (Tampa) dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
00:40'
Alexandr Radulov (Dallas) se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.
00:01'
Nyní už následují hymny.
Úvodní buly bude vhozeno zhruba ve 2:15.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman, Černák, Sergačjov, Bogosian, McDonagh, L. Schenn – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Radulov, Seguin, Ja. Benn – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Comeau, Dickinson, Cogliano..
Dallas znovu spoléhá na svého brankáře. Chudobin nejprve vychytal hokejisty Las Vegas, a teď v prvním zápase ukázal, že může být rozdílovým hráčem.
Dallasu stačilo v úvodním finálovém zápase dvacet střel k tomu, aby vyhráli nad svým soupeřem. Z dvaceti střel Stars dali čtyři branky. Tampě nestačilo k výhře 36 střel, prosadila se jen jednou.
Tampa – Dallas 1:4 ((1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Gourde (Coleman, Goodrow) – 6. Hanley (Hintz), 33. Oleksiak (Radulov, Heiskanen), 40. Kiviranta (Lindell, J. Klingberg), 59. Dickinson (Comeau, Janmark)
Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Bogosian, Sergačjov, Černák, L. Schenn – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn (A), Cirelli, T. Johnson – Goodrow, Gourde, Coleman – Maroon, Paquette.
Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Hanley – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Kiviranta, Hintz, Perry – Cogliano, Dickinson, Comeau (A).
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. NHL se dostala do svého velkého finále. O Stanley Cup hrají hokejisté Tampy Bay Lightning a Dallasu Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.