NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : St. Louis - 22. srpna 2020   03:45

Vancouver
Vancouver
03:45' Beagle  • 22:09' Roussel (B. Sutter) • 26:49' Stecher (B. Sutter, E. Pettersson) • 28:06' Boeser (Q. Hughes, E. Pettersson) • 53:19' Motte (Beagle, B. Sutter) • 59:10' Motte
6:2
(1:0, 3:0, 2:2)
Stav série: (4:2)
St. Louis
St. Louis
46:32' Schwartz  (Dunn, R. O'Reilly) • 58:38' Schwartz  (Perron, Pietrangelo)
Vancouver
O'Rourke, Rooney – Shewchyk, Gibbons
Rogers Place, Edmonton, AB
St. Louis
Binnington (29. Allen) – Pietrangelo (C), Parayko, Faulk, Scandella, Bortuzzo, Dunn – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Blais, B. Schenn, Schwartz (A) – Kyrou, Thomas, Sundqvist – Barbašev, J. de La Rose, MacEachern.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou!

Colorado Avalanche – Dallas Stars
Je dobojováno! Vancouver v šestém duelu série vítězí 6:2 a po výhře 4:2 na zápasy postupuje do semifinále Západní konference. O svém dnešním úspěchu rozhodl v prvních dvou třetinách, po kterých si vybojoval náskok 4:0. Hosté se logicky tlačili více dopředu, ale nakonec se jim povedlo vsítit jen dvě branky. Canucks navíc další dvě trefy přidali, a proto se radují z pohodové výhry. Hned dva hráči si v tomto duelu připsali po dvou trefách. Byli jimi Tyler Motte z Vancouveru a Jaden Schwartz ze St. Louis. Bluesmanům se tak rozplývá sen o obhajobě Stanley Cupu z minulé sezony. Do nejlepší osmičky nepostoupili.
Tři hvězdy utkání

1. hvězda: Tyler Motte (VAN) – 2+0
2. hvězda: Jacob Markström (VAN) – %ús 94.4
3. hvězda: Jaden Schwartz (STL) – 2+0
Česká a slovenská stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

59:35'
Na střídačce Blues je vidět několik zklamaných tváří. Je jisté, že k obhajobě Stanley Cupu letos nedojde.
59:10'
Vancouver právě vstřelil branku!
Je definitivně vymalováno! Křížnou přihrávku Davida Perrona dokonale vystihl TYLER MOTTE, jenž ještě ze středního pásma zamířil do odkryté klece a zároveň si připsal svůj druhý gól v zápase. 6:2. Bez asistence.
58:56'
Allen zůstává na střídačce, ale do konce základní hrací doby zbývá už jen minuta.
58:38'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Druhá trefa hostů se v tomto zápase nakonec dostavila. Pietrangelo nabil Perronovi, jehož ránu domácí zablokovali pouze k JADENU SCHWARTZOVI, který z mezikruží skóroval. 5:2. Asistence: David Perron a Alex Pietrangelo.
58:32'
Střelu Davida Perrona z levého kruhu si domácí brankář našel v lapačce.
58:18'
Hostům je už jasné, že tuto ztrátu nedotáhnou. Přesto se ještě snaží vsítit čestný úspěch.
57:53'
Brayden Schenn zkusil štěstí z ostrého úhlu. Markström si bližší tyč pokryl.
57:26'
Markström parádně vychytal Pietrangela, který se uvolnil na pravém křídle. Tohle byla velká šance, neboť kapitán Blues stál u zadní tyče úplně sám.
57:06'
St. Louis už kombinuje v útočném pásmu. Pietrangelova střela ale až k Markströmovi nedoputovala.
56:29'
Tanner Pearson mohl pálit do prázdné klece, jenže ještě v poslední chvíli byl jemně zaháčkován. Sudí však tento zákrok trestat nebudou.
55:50'
Tak přece to Craig Berube ještě zkouší v šesti, protože už nemá co ztratit.
55:33'
Po ofsajdu Blues se přerušuje. Následuje poslední komerční pauza tohoto utkání.
54:40'
Allen zůstává v bráně. St. Louis už to zřejmě ani nezkusí. Případné vyrovnání by se rovnalo hokejovému zázraku.
53:39'
Hned vzápětí střílel z levého křídla Jaden Schwartz. Markströmovu svatyni ale netrefil.
53:19'
Vancouver však dává další gól, aniž by hosté znovu odvolali Allena. V přečíslení dva na jednoho si Beagle zkušeně položil Faulka a poté přesně přihrál TYLERU MOTTEOVI, který se z levé strany dokázal prosadit. Jake Allen se přemístit nestačil. 5:1. Asistence: Jay Beagle a Brandon Sutter.
53:02'
Pettersson šikovně vyhodil tak, aby z toho nebyl icing. Čas k vyrovnání se hostům urychleně krátí.
52:27'
Při přechodu pásma byl jeden z hostujících hráčů chycen do ofsajdu. Jake Allen se do svého brankoviště vrátil.
52:18'
Hosté se však zatím až před bránou neusadili. Ani Vancouver se ale pořádně k puku nedostal.
51:46'
Hostující trenér už nyní odvolal brankáře. To je velice překvapivý krok!
51:19'
Po zákroku Markströma se muselo přerušit. Po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou Canucks.
50:52'
Pietrangelo oslovil Schenna, jenž ještě vybídl lépe postaveného Schwartze. Forvard St. Louis ale přesně nezamířil.
50:03'
Ryan O'Reilly si za bránou Vancouveru neudělal prostor, přestože si kotouč dobře pokryl. Elitní centr Blues ale přesnou přihrávku nevyprodukoval.
49:22'
Vancouver se směrem dopředu už také ve třetí třetině osmělil. Allen měl plné ruce práce i s dalším zakončením.
48:34'
Jake Virtanen projel útočnou modrou čárou jako nůž máslem. Najednou se však objevil až příliš blízko k bráně a navíc jeho pokus nebyl nikterak důrazný. Jake Allen si zákrok lapačkou vychutnal.
48:03'
Hosté pokračovali v aktivitě, jenže jejich chybnou rozehrávku mohl potrestat Loui Eriksson. Útočník Canucks pálil z pravého kruhu přímo do ramene brankáře Allena.
46:32'
Jiskřička naděje nad Bluesmany stále svítí. Dávají totiž svou první branku v dnešním utkání. JADEN SCHWARTZ využil přihrávky Dunna a po přesné střele se radoval. Výbornou práci na brankovišti odvedl Ryan O'Reilly, jenž Markströmovi dokonale zaclonil. 4:1. Asistence: Vince Dunn a Ryan O'Reilly.
46:04'
Loui Eriksson na trestnou lavici nepůjde. Hra pokračuje.
46:04'
Uvidíme, jestli se náhodou po komerční pauze nebude vylučovat. Sammy Blais se totiž snažil dostat do střelecké pozice, ale v rozhodujícím okamžiku byl zastaven jemnou sekerou Louiho Erikssona. Blais i tak vystřelil, ale našel pouze připravenou lapačku Jacoba Markströma.
45:34'
Markström svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Ukázal, že jeho práce s holí je taktéž velmi dobrá.
45:08'
Kotouč po vyhození J. T. Millera opustil hrací plochu. Vhazovat se bude ve střední třetině.
44:20'
Jacob Markström musel utěsnit přední tyč. Ryan O'Reilly totiž střílel velmi rychle z nulového úhlu téměř z brankové čáry. Švédského brankáře ve službách týmu z Kanady ale nepřekonal.
43:46'
Hosté jsou v plném počtu. Hříšník Mackenzie MacEachern se už vrátil na ledovou plochu.
43:21'
Vancouveru to s přechodem přes útočnou modrou čáru nevyšlo. Pískán je ofsajd a z přesilovky Canucks zbývá necelých třicet sekund.
42:42'
Až teď se Vancouver pořádně usadil před bránou soupeře a ukázal přesilovkovou kombinaci. Rána Eliase Petterssona z pravého kruhu ale přesná nebyla.
42:00'
Pettersson byl tvrdě přistrčen na mantinel. Vylučovat se ale tentokrát nebude.
41:46'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Mackenzie MacEachern – 2 min., krosček).
41:35'
Tlak Blues ale vyšel vniveč. Útočící hráči už neměli dostatek sil, a proto se obránci Canucks s přehledem ubránili.
40:44'
Alex Pietrangelo se musel pro kotouč vracet do vlastní třetiny. Kapitán Blues ale rychle otočil hru a hosté už znovu pobývají v útočném pásmu.
40:13'
David Perron po dobré práci Schwartze vystřelil z levého kruhu jen těsně nad horní tyč brány Vancouveru.
40:01'
Čtyřicet minut je za námi a Vancouver je velmi blízko k postupu mezi osm nejlepších celků letošní sezony NHL. Kosatky mají tým ze St. Louis doslova na lopatě, neboť při vedení 3:2 na zápasy a průběžném stavu 4:0 po dvou třetinách se nedá říct nic jiného. Canucks vstřelili ve druhé části hry hned tři branky v rozmezí šesti minut. Na trefu Roussela navázal obránce Stecher. Aby toho nebylo málo, tak ještě před polovinou základní hrací doby využil přesilovku Brock Boeser, jenž vystrnadil Jordana Binningtona z brány. Dnešní zápas tak dochytá Jake Allen.
Střely na bránu po 2. třetině: 21 – 23
40:00'
39:42'
Vypadá to, že domácí těžké chvíle s noblesou přežijí. Druhá perioda se totiž dohrává ve střední třetině.
39:08'
Vancouver se i nadále urputně brání. Nyní to od modré čáry zkoušel kapitán Bluesmanů Alex Pietrangelo, jenže jeho dělovka byla sražena do ochranné sítě.
38:44'
Až nyní je hra přerušena. Vancouver má za sebou těžké chvíle, neboť jej St. Louis zhruba minutu a půl drželo v pásmu.
38:12'
St. Louis se stále drží v útočném pásmu. Střela zápěstím v podání Jadena Schwartze skončila na těle Alexandera Edlera.
37:24'
Mezi kruhy se v pásmu Vancouveru semlela nepřehledná situace. Nikdo nevěděl, kde kotouč je. Z tohoto však hosté nic nevytěžili, střela nepřišla.
36:26'
Adam Gaudette mohl těžit z rychlé přihrávky svého spoluhráče z otočky. Kdyby byl pas přesnější, tak útočník Canucks mohl střílet do poloprázdné brány, neboť Jake Allen byl v danou chvíli mimo ideální brankářské postavení.
35:27'
Důrazný Bo Horvat přitlačil soupeře na mantinel. Zpoza brány ale nepřihrál zrovna nejlépe, takže šance z této akce nebyla.
34:43'
Robert Thomas na druhé straně z mezikruží nevypálil. Přihrávka ze strany totiž na něj byla až příliš prudká.
33:55'
Elias Pettersson pokračoval v povedeném střídání. Najel si mezi kruhy, kde měl hromadu prostoru. Ve velké šanci ale trefil pouze rameno hostujícího gólmana Allena.
33:22'
Brock Boeser si před brankovištěm hledal zajímavou pobídku Petterssona. Švédský útočník znovu prokázal svou šikovnost. Dokázal si poradit hned mezi třemi bránícími hráči.
32:37'
Hosté prohrávají o čtyři branky, ale zajímavé je, že na střelecké pokusy přímo na bránu momentálně vedou 22:19.
32:08'
Brayden Schenn se před bránou domácích rychle snažil zakončit. V rozhodující chvíli mu však puk utekl z čepele jeho hokejky.
31:44'
Sanford si přikopl touš bruslí, aby mohl hned poté nebezpečně vypálit. Jeho pokus z pravého křídla ale přední tyč o chlup minul.
31:12'
A následnou situaci si navíc nekomplikovali. Opět vyhodili pouze na zakázané uvolnění.
30:38'
Vancouver má hru plně pod kontrolou. Hokejisté v modrých dresech stále dobře bruslí a náskok navíc mají více než komfortní.
29:46'
Zachary Sanford zůstal na krátkou chvíli volný před bránou. Nezorientoval se však dobře a navíc z této pozice ani nevystřelil.
29:15'
Jake Allen si poprvé v utkání sáhl na kotouč. Ze střední třetiny dokázal zlikvidovat tvrdou ránu Tylera Motteho.
29:08'
Canucks puk odpálili na icing. Za chvíli se bude vhazovat u nich ve třetině.
28:50'
St. Louis se nutně potřebuje zvednout alespoň jedním gólem v brzké chvíli. O to se pokoušel zadák Vince Dunn. Střelu obránce Blues ale Jacob Markström vyrazil pravým betonem.
28:06'
Střídání v týmu St. Louis Blues: ze hřiště odchází Jordan Binnington, přichází Jake Allen.
28:06'
S obhájci poháru to už vůbec nevypadá dobře. BROCK BOESER využívá početní výhodu a dává čtvrtou branku svého mužstva. Počkal si na levém kruhu na prostrčení Hughese a poté prudkou a přesně umístěnou střelou prostřelil Binningtona, jenž dnešní zápas už jistě nedochytá. 4:0. Asistence: Quinn Hughes a Elias Pettersson.
27:44'
Hughes od modré čáry uvolnil Petterssona, jehož rána z první se od masky Binningtona odrazila nad bránu a sklouzla až do ochranné sítě.
27:05'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Oskar Sundqvist – 2 min., sekání).
26:49'
Ale branky dnes střílí Vancouver! Elias Pettersson ukázal výborný přehled ve hře a po pěkné kombinaci vyzval u brankové čáry stojícího Suttera. Ten však situaci ještě vyšperkoval přihrávkou na TROYE STECHERA, jenž se z vrcholku kruhu přesnou střelou k zadní tyči nemýlil. 3:0. Asistence: Brandon Sutter a Elias Pettersson.
26:40'
Justin Faulk po pravém křídle pronikl do pásma domácích. Vystřelil jen těsně vedle brány.
26:02'
Jordan Binnington musel dávat pozor. Jake Virtanen se totiž báječně obtočil okolo brány a zpoza ní vracel kotouč na brankoviště. Hostující brankář měl štěstí, že si jej betonem nesrazil za záda.
25:16'
David Perron hledal mezi kruhy O'Reillyho, jemuž se touš zamotal pod bruslemi. Proto pak útočník s číslem 90 v barvách Blues nevystřelil.
24:32'
Ivan Barbašev zrychlil přes celé střední pásmo hru na de La Roseho, který se však přes bránícího hráče neprosadil.
23:54'
Vancouver pečlivě brání. Nelze se co divit, protože teď jsou na tahu svěřenci Craiga Berubeho.
23:22'
Na druhé straně střílel Brayden Schenn pouze do připravené hrudi brankáře Jacoba Markströma.
22:09'
Domácí odskakují do dvougólového vedení ze své první střely ve druhé třetině. Sutter zabojoval o puk v útočném pásmu a poté od brusle Bortuzza odrazil černou gumu k ANTOINU ROUSSELOVI, jenž rychlou střelou do spodních pater brány překonal Jordana Binningtona. 2:0. Asistence: Brandon Sutter.
21:42'
Tanev založil útočnou protiakci, která pokračovala přes Pearsona. Útočník Vancouveru si ale nepřebral puk ideálně, a proto raději nahodil do útočné třetiny.
21:13'
Stále platí, že úvodní sekundy druhé periody patří St. Louis. Kosatky se z tlaku soupeře zatím nevymanily.
20:32'
Poprvé ve druhé třetině se v pásmu útočném představili hosté. Jacob Markström musel zasahovat pravým betonem až při přechodu Parayka přes útočnou třetinu. Obránce Blues to udělal velmi dobře.
20:01'
První třetina skončila. Vancouver byl v úvodních deseti minutách aktivnější herně i střelecky, ale více než jednu branku nevytěžil. Bluesmani se i díky svým dvěma přesilovkám dostali do hry, ale zatím si na výtečného Markströma nepřišli. Canucks po první periodě po trefě Beagla vedou 1:0 a momentálně jsou čtyřicet minut od postupu do dalšího kola.
Střely na bránu: 13 – 12
20:00'
19:53'
Brayden Schenn ještě pálil z levého kruhu. Trefil však před sebou blokujícího Christophera Taneva.
19:33'
Brayden Schenn se rychle snažil vytočit před bránou, aby ještě mohl vybídnout Schwartze v lepší pozici. Do přihrávky se však položil Alexander Edler.
18:53'
Hosté se v úvodu své druhé přesilovky zatím před bránou švédského gólmana neusadili. Vancouver se už dvakrát ubránil odpalem přes všechny čáry.
18:22'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jay Beagle – 2 min., držení).
18:22'
Osmadevadesát sekund před koncem první třetiny zde máme poslední komerční přestávku v rámci první části hry. Pokračovat budeme za moment.
18:08'
Beagle se snažil probít do útočné třetiny, jenže jeho postup vpřed skončil u Scandelly, jenž si své defenzivní úkoly splnil.
17:26'
Hra se už uklidňuje za bránou St. Louis. Parayko zde přidržel kotouč a čeká na vystřídání svých kolegů.
16:54'
David Perron střílel z pravého kruhu. Markström posunul puk špičkou své hole do rohu kluziště.
16:14'
Nyní sledujeme velice zajímavý hokej. Hra se přelévá ze strany na stranu. V těchto chvílích už útočí zase hosté.
15:06'
Brandon Sutter důsledně dobruslil kotouč v útočném pásmu. Po zapracování hráče s číslem 20 na dresu ve hře pokračoval Roussel. Francouzský útočník ale zpoza brány touš za beton nedostal.
14:22'
14:02'
Robert Thomas dostal na vrchol kruhu pobídku od Coltona Parayka. Posléze vyprášil levý beton Markströma, jenž musel dávat pozor, aby se žádný z hráčů v bílých dresech nedostal k dorážce.
13:13'
Vancouver se osvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry. Na led už posílá čerstvé síly.
12:36'
Blues pokračovali v aktivitě a před bránou Vancouveru vytvořili pořádný závar. Jacob Markström ale s vypětím všech sil odolal.
12:22'
Alex Pietrangelo uvolnil ze strany Ryana O'Reillyho, jehož ránu dokázal Markström odrazit ramenem.
12:08'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Motte – 2 min., držení).
11:42'
Vancouver se dostal do přečíslení, které nevyřešil úplně nejlépe. Vzápětí se k zakončení na opačné straně dostal Ryan O'Reilly, ale taktéž zkušený centr hostů zařízení minul.
11:02'
Alex Pietrangelo nedokázal propasírovat přihrávku na rozjetého Oskara Sundqvista, jenž by se jinak řítil do samostatného úniku.
10:22'
Schenn hledal v mezikruží Jadena Schwartze, který se snažil pálit bez přípravy. Od obránců Vancouveru ale v rozhodující chvíli dostatek prostoru nedostal.
09:36'
Domácí mnohem lépe bruslí a celkem snadno se proti obhájcům Stanley Cupu dostávají ke střelám. To nyní potvrdil i Jake Virtanen, který si nabruslil na pravý kruh, odkud vypálil. Binningtonovi provětral lapačku.
08:45'
Po krásné kombinaci beků Vancouveru zůstal u zadní tyče chvíli volný Boeser. Přihrávku Hughese ale nedokázal trefit ideálně.
08:05'
Domácí rychle otočili hru dopředu. Střelou od modré čáry to zkoušel Oscar Fantenberg, jenž svatyni St. Louis o centimetry minul.
07:32'
Pietrangelo se vydal na útočný výlet. Za bránou Canucks byl ale na mantinel přitlačen Troyem Stecherem.
06:48'
Mackenzie MacEachern pořádně překvapil Markströma. Při nenápadné střele z levé strany zazvonil o tyč domácí svatyně.
05:55'
Vancouver je v úvodních minutách střelecky aktivní. Téměř každou palebnou pozici zakončuje střelou. Po necelých šesti minutách už Kosatky devětkrát vystřelily mezi tři tyče.
05:26'
Elias Pettersson šikovně přistrčil puk do strany, kde stál J. T. Miller. Druhý jmenovaný posléze zápěstím pálil do připravené lapačky Jordana Binningtona.
04:55'
Robert Bortuzzo se snažil získat klid za svou bránou. Pomohl si se svým kolegou Dunnem, který ale o pár sekund později nezvládl rozehrávku. Pískáno je zakázané uvolnění.
03:45'
Zápas načíná lépe Vancouver! JAY BEAGLE dokázal špičkou hole obrat obránce St. Louis o kotouč, rychle si z levého kruhu povyjel více na osu a poté parádní střelou k zadní tyči otevřel skóre. Bluesmani tuto situaci celkem podcenili a nakonec za to byli značně potrestáni. 1:0. Bez asistence.
03:13'
Pozor musel dávat i na druhé straně Jacob Markström. Důsledný Parayko totiž vybojoval puk za bránou a okamžitě se snažil, když měl možnost, zamést touš k bližší tyči. Švédský gólman ale odolal.
02:38'
Quinn Hughes na vrcholu levého kruhu pořádně napřáhl. Binnington si se střelou ofenzivního zadáka Vancouveru poradil nadvakrát.
01:48'
Rána Christophera Taneva hned po vhazování zamířila těsně vedle zadní tyče. Dokonce byla bruslí obránce St. Louis tečována.
01:30'
Poprvé zasahoval také Jordan Binnington na straně druhé. Jednička Blues ale se střelou útočícího hráče Vancouveru neměla větší potíže.
00:18'
Hned po osmnácti sekundách se k zakončení z pravého kruhu dostal David Perron, jenž mohl trestat chybnou rozehrávku Canucks. Bránu brankáře Markströma ale o kousek netrefil.
00:01'
Halou v Edmontonu už zní hymny Spojených států amerických a Kanady. Utkání mezi Vancouverem a St. Louis začne za pár okamžiků.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Stecher, Edler, Ch. Tanev (A), Q. Hughes, Jo. Benn, Fantenberg – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – L. Eriksson, Horvat (C), Pearson – B. Sutter (A), Gaudette, Roussel – Virtanen, Beagle, Motte.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Faulk, Parayko, Scandella, Bortuzzo, Dunn – Perron, R. O'Reilly (A), Schwartz (A) – Bozak, B. Schenn, Kyrou – Blais, Thomas, Sanford – Sundqvist, J. de La Rose, Barbašev.
Utkání se vzhledem k opatřením kvůli koronaviru odehraje bez diváků.
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhne žádný český nebo slovenský hráč. V ani jednom týmu totiž žádný Čech či Slovák nefiguruje.

Pátý zápas série – 2:3

Po první třetině páté bitvy vedlo St. Louis 2:1. V prostřední části hry pak navýšilo své vedení na dvoubrankový rozdíl. Ale ani to nestačilo k úspěchu. Vancouverským se povedlo snížit na kontaktní branku a následně pak i vyrovnat. V devětatřicáté minutě se pak trefil Tyler Motte a později se ukázalo, že jeho branka byla tou vítěznou. Ve třetí periodě se už nic nestalo a Vancouver tak znovu strhl vedení v sérii na 3:2. Dnes tak mají obhájci Stanley Cupu ze St. Louis doslova nůž na krku. Jsou na pokraji vyřazení a pokud dnes neuspějí, sezóna pro ně skončí.
Čtvrtý zápas série – 2:2

Čtvrté vzájemné měření sil ovládlo St. Louis Blues. Jeho hráči vedli po první třetině 1:0, na začátku té druhé ale Canucks vyrovnali a začínalo se znovu od začátku. Jenomže to bylo z jejich strany vše. Bluesmani přidali další dva přesné zásahy a po výhře 3:1 se vrátili definitivně zpět do série, kterou srovnali na 2:2. Dvakrát skóroval Ryan O'Reilly.
Třetí zápas série – 2:1

Třetí vzájemný souboj byl už opatrnější, první a třetí třetina nepřinesly žádnou branku. Skóre se čtyřikrát měnilo jen v prostřední části. Základní hrací doba skončila 2:2 a následovalo tak další prodloužení. V něm rozhodl v šestasedmdesáté minutě Brayden Schenn a Bluesmani snížili na 1:2 v sérii.
Druhý zápas série – 0:2

Také ve druhém utkání otevřel skóre Bo Horvat, a to v osmé minutě. Následně pak šel Vancouver do dvoubrankového vedení, St. Louis ale snížilo. Ovšem Bluesmenům se povedlo srovnat. Sedm vteřin před koncem třetí třetiny rozvlnil vancouverskou síť David Perron a St. Louis si vynutilo prodloužení. To ale trvalo necelých šest minut a rozhodl ho kdo jiný než kanonýr Vancouveru Bo Horvat. Canucks tak šli do vedení v sérii 2:0.
První zápas série – 0:1

Úvodní zápas série mezi Vancouverem a St. Louis vyzněl lépe pro Kosatky z Vancouveru. Po dvou třetinách to sice bylo vyrovnané 2:2, pak se ale Canucks utrhli a postupně svému soupeři nasázeli tři branky a po výhře 5:2 se tak radovali ze zisku prvního bodu v sérii. V tomto duelu se dvěma góly zaskvěl Bo Horvat, jenž nejprve otevřel účet zápasu a poté zvyšoval na 4:2.
Hezké sobotní časné ráno přeji všem příznivcům zámořské NHL. První kolo play-off NHL je už v plném proudu. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na šestý duel v sérii ve čtvrtfinále Západní konference mezi týmy Vancouver Canucks a St. Louis Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:45.