NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Pittsburgh - 21. května 2021   01:10

Islanders
Islanders
31:03' Mayfield (Barzal, Eberle) • 43:46' Clutterbuck (Cizikas, Mayfield) • 45:54' Beauvillier (Barzal, Dobson) • 54:17' Clutterbuck (Mayfield)
4:5
(0:1, 1:2, 3:2)
Stav série: (1:2)
Pittsburgh
Pittsburgh
02:01' Letang   • 33:33' J. Carter  (F. Gaudreau, M. Pettersson) • 38:03' Zucker  (Malkin, Letang) • 47:00' J. Carter  (Malkin) • 56:24' B. Tanev  (Letang, Aston-Reese)
Islanders
Rank, Sutherland – Murray, Mills
Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York
6 800 diváků
Pittsburgh

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 6 800 diváků.
Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 16:20
Utkání je u konce a třetí zápas této série byl skutečnou reklamou na play-off. I když domácí ztráceli dvě branky, tak se nevzdali a ve 46. minutě už bylo po gólech Cala Clutterbucka a Anthony Beauvilliera srovnáno. Jenže na konci 47. minuty vrátil hostům vedení Jeff Carter a vypadalo to, že tohle by mohl být zlomový gól. Ne. V 55. minutě totiž od modré vystřelil Mayfield a Cal Clutterbuck svou dnes druhou brankou opětovně vyrovnal skóre. Prodloužení bylo na spadnutí, to ale v 57. minutě odmítl baseballovým zakončením Brandon Tanev a tentokrát už Pittsburgh své těsné vedení udržel až do závěrečné sirény. Hosté tak zvítězili 5:4 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy.
59:47'
Tohle už pro hosty vypadá dobře, ti neprodyšně brání modrou čáru.
59:11'
Puk zase letí mimo pásmo Pittsburghu, tentokrát to ale nebude zakázané uvolnění a hosté mohou vystřídat.
58:55'
Dumoulin vyhodil na zakázané uvolnění, hosté teď nebudou moci střídat.
58:30'
New York hraje v šesti, Varlamov je na střídačce!
57:58'
Jarry levou rukou vytěsnil prudký švih z kruhu.
56:59'
Mohli jsme mít zase srovnáno, ale proti tomu byl Crosby, když předvedl skvělý obranný zákrok skokem do střely, která by mířila do části branky, kterou Jarry neměl pokrytou.
56:24'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Dnes je možné zřejmě vše, hosté zase vedou. Letangova střela byla sražena, puk se vznesl do výšky a na úrovni břevna jej do odkryté branky sklepl BRANDON TANEV – 4:5. Asistence: Kris Letang, Zach Aston-Reese.
55:40'
Zase tu máme nápor New Yorku, do útoku žene domácí hráče hlasité publikum.
54:17'
Islanders právě vstřelili branku!
Neskutečný zápas pokračuje, zase je srovnáno! Po nahození do útočného pásma se puk vrátil na modrou čáru a po nahození stál na tom správném místě u brankoviště CAL CLUTTERBUCK, od kterého se puk odrazil za Jarryho – 4:4. Asistence: Scott Mayfield.
53:28'
Trochu divoký odraz puku od zadního mantinelu před Jarryho branku, o pohotové sklepnutí se pokoušel Nelson, šlo to ale o kousek vedle.
52:50'
Domácí v útočném pásmu, tlačí se za vyrovnáním, Pittsburgh se teď pouze brání.
51:33'
Vyloučení na obou stranách, dvě minuty za hrubost dostali domácí Matt Martin a hostující John Marino.
51:26'
Cizikas si z pravé strany sjel před brankoviště a nebyl daleko od úspěchu, puk však projel těsně vedle Jarryho tyčky.
50:39'
Hosté se ubránili a zase hrají v plném počtu.
50:18'
Až teď vystřelil Palmieri, tlačil svůj bekhend pod horní tyčku, Jarry vyrazil ramenem!
50:04'
Aston-Reese opět vyhazuje, hostům toto oslabení vychází na výbornou.
49:37'
Puk je v obranném pásmu domácích, New York se nemůže dostat do kombinace.
48:39'
Jared McCann se pak ještě pokoušel o dorážku, jenže pouze vrazil bránícího Dobsona na brankovou konstrukci a dostal za to dvě minuty za krosček.
48:39'
Hosté se dostali do brejku dva na jednoho, zakončoval Gaudreau, trefil ale pouze Varlamovův postoj.
48:13'
Prudký pokus hostů od modré čáry, tentokrát to letělo vedle a Varlamov nemusel zasahovat.
47:00'
I hosté využívají přesilovku a zase vedou! Cizikasovi se nepovedlo vyhodit puk do středního pásma, Malkin přihrál do levého kruhu na JEFFA CARTERA a ten se přesně trefil nad Varlamovovo rameno – 3:4. Asistence: Jevgenij Malkin.
46:23'
Další pošťuchovaná u Jarryho, tentokrát se ale vylučuje pouze na straně domácích. Dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal Cal Clutterbuck.
45:54'
Přesilovka je bleskově využitá a my máme srovnáno! Z modré čáry se puk dostal k pravému kruhu, kde pohotově po ledě vystřelil ANTHONY BEAUVILLIER a zametl svůj pokus za Jarryho – 3:3. Asistence: Mathew Barzal, Noah Dobson.
45:35'
Za hosty dvě minuty za hrubost obdrželi Jake Guentzel, Sidney Crosby, Bryan Rust, Kris Letang a Brian Dumoulin. Jake Guentzel navíc obdržel dvě minuty za sekání a je tu tak přesilovka pro New York.
45:35'
Za domácí dostali dvě minuty za hrubost Kyle Palmieri, Jean-Gabriel Pageau, Scott Mayfield, Oliver Wahlstrom a Nick Leddy.
45:35'
Na trestné lavici New Yorku je pět hráčů, na té hostující dokonce šest! Následovat bude dlouhé statistické okénko s tresty.
45:35'
Po přerušení hry se nám strhla potyčka, do které se zapojili všichni na ledě mimo gólmanů a rozhodčí budou mít plno práce. Trestné lavice se hodně zaplní...
45:35'
Obrovský závar před Jarrym, domácí se tlačili do brankoviště a diváci se už dokonce radovali z vyrovnání. Rozhodčí však rozpažil, gól nebyl.
44:34'
New York je snižující brankou povzbuzen a zase se hraje před Jarrym. Ten musel čelit střele Pulocka.
43:46'
Máme tu zdramatizování zápasu. Domácí se vymotali z rohu, poté přišly dvě zblokované střely, aby v závěru akce přiklepl Cizikas na CALA CLUTTERBUCKA a ten zblízka zametl puk do odkryté branky – 2:3. Asistence: Casey Cizikas, Scott Mayfield.
42:58'
Lépe se už vedlo Barzalovi, ten po uvolnění vystřelil z pravé strany, křížnou ranou ale Jarryho branku minul.
42:11'
Zleva se před branku tlačil domácí Palmieri, puk měl pokrytý na holi, Letang jej ale dokázal uhlídat a znemožnit mu zakončení.
41:51'
Šance na druhé straně, od modré čáry nahazoval na teč Marino, puk skončil ve Varlamovově lapačce.
40:45'
New York se ihned v úvodu pouští do útočení a snaží se co nejdříve snížit.

Trestné minuty: 2:4
Čtyřicet minut hry je za námi a Pittsburgh má třetí bitvu série skvěle rozehranou. Domácí New York se sice v této části hry prosadil jako první, když ve 32. minutě srovnával Scott Mayfield, jenže ve 34. minutě strhl vedení na stranu Pittsburghu Jeff Carter a ve 39. minutě předvedl pěknou parádu Jason Zucker a jeho švih do horního růžku znamená současný stav zápasu 1:3. V kabině newyorského celku tak mají rozhodně o čem přemýšlet a pokud chtějí domácí tento zápas otočit, musí po přestávce rozhodně přidat.
40:00'
39:12'
Jarry pokryl Nelsonův výpad levou stranou, jeho střelu zápěstím schoval mezi svými chrániči.
38:30'
Doteď bouřlivé publikum zmlklo, diváci jsou průběhem této třetiny jako opaření.
38:03'
A jedna taková akce končí gólem! Hosté předvedli v útočném pásmu svižnou kombinaci, zleva si s pukem na bekhendu najel na střed JASON ZUCKER, po rychlém přehození na forhend krátkým švihem vystřelil nad Varlamovovu lapačku a upravil na 1:3! Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.
37:40'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, mírně nebezpečnější jsou akce hostujícího Pittsburghu.
36:22'
Pageau neúspěšně nahazoval na Jarryho branku, hosté zvládli puk zastavit a svému brankáři tak hodně pomoci.
35:36'
Ceci kontroluje nahozený puk do pásma Pittsburghu, čeká na spoluhráče a pokouší se rozjet protiútok.
34:24'
Další nápor před Varlamovem, vedoucí branka Pittsburgh notně nakopla a snaží se dát branku, kterou by se tým z Pensylvánie dostal do trháku.
33:33'
Hosté si berou zpět své vedení. Po rychlé akci pravou stranou prodloužil Gaudreau na JEFFA CARTERA, ten si nabruslil do útočného pásma a nekompromisní ranou překonal Varlamova – 1:2. Asistence: Frécérick Gaudreau, Marcus Pettersson.
32:58'
Bryan Rust měl na pravé straně dost prostoru na případné zakončení, nedokázal toho ale využít a nakonec byl vytlačen.
32:21'
Další útočný pokus domácích skončil nepřesně, po zakázaném uvolnění se hra vrací k Varlamovovi.
31:03'
Je srovnáno! Barzal sice při své akci a střele z první neuspěl, akce ale pokračovala, po krátké kombinaci se puk dostal na pravou stranu, kde se hezky uvolnil SCOTT MAYFIELD a svým švihem trefil horní růžek Jarryho branky – 1:1. Asistence: Mathew Barzal, Jordan Eberle.
30:06'
Po krátkém tlaku domácích se Pittsburgh osvobodil chytrým vyhozením, které ani neskončilo na zakázaném uvolnění.
29:35'
Nepřesná kombinace hostů, pas na Gaudreaua skončil pouze u mantinelu.
28:32'
Před Varlamovem se najednou objevil Crosby a snažil se zasunout za jeho levou tyčku. Na pomoc se vydal Palmieri a hostujícího útočníka vytlačil za branku.
27:09'
Hosté jsou zase v plném počtu, přesilovka New Yorku je u konce.
26:59'
Barzal sice předvedl hezkou kličkovanou do útočného pásma, tam však hned o puk přišel, když si najel do dvou obránců.
26:11'
Z první zakončoval Wahlstrom, jeho dělovku zvládl přemisťující se Jarry vyrazit.
25:27'
Beauvillier tečoval nahození z pravé strany, Jarry na poslední chvíli vytáhl reflexivní zákrok.
25:09'
Hodně nepovedené střídání hostů, ti hráli v šesti a za příliš mnoho hráčů na ledě jde na trestnou lavici Jason Zucker.
24:13'
Už se hrálo na opačné straně, Guentzelovu střelu dobře zablokoval Greene.
23:25'
V obrovské šanci se ocitl domácí Beauvillier, když dostal přihrávku do sóla, jenže to nevyužil, když vystřelil vedle Jarryho branky!
22:45'
Po rychlé kombinaci se domácí dostali do útočného pásma, Bailey ale skončil v rohu a celkem složitě pak dostával hru do akčnějších míst.
21:39'
Pittsburgh se v oslabení celkem hravě ubránil, Blueger je zase na ledové ploše.
20:33'
Domácí pokračují v přesilovce, Leddyho švih od modré čáry srazil Aston-Reese.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, která přinesla velice svižný hokej a také jeden rychlý gól, když už na začátku třetí minuty přišlo hostující nahození od modré čáry v podání Krise Letanga. Pittsburgh se pak snažil toto vedení navýšit, jenže ani časté ostřelování Varlamovovy branky k dalšímu gólu nevedlo. Domácí New York se ke slovu dostal až s postupem času, předvedli slušný tlak na Jarryho branku, ten ovšem všem pokusům odolal a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
20:00'
19:39'
Nakonec se ale pískal faul zcela mimo hlavní dění a na trestnou lavici zamířil hostující Teddy Blueger. Ten se provinil sekáním.
19:38'
Leddy si to namířil mezi dva obránce, odvážný pokus mu ale nevyšel a o puk přišel.
18:12'
Na opačné straně se kličkou uvolnil Barzal a zkusil to z bekhendové strany. Byla z toho pěkná střela, nicméně Jarry na brankové čáře dokázal zakročit.
18:02'
Matheson si z levé strany najel do útočného pásma a vytáhl prudký švih. Varlamov ale byl připraven a pokus pokryl.
17:38'
Zakázané uvolnění Pittsburghu, vše se zase vrací před Jarryho.
16:56'
Do bránění se zapojuje i Malkin, jeho bloky Jarrymu hodně pomohly při tlaku domácích před brankovištěm.
16:02'
Ebedleho nahozemí od modré čáry skončilo u Marina v rohu, hosté se pro tuto chvíli ubránili.
15:16'
Oba celky střídají během hry, v posledních minutách sledujeme nadechnutí se domácích, ti jsou nyní tím aktivnějším celkem.
14:30'
Wahlstrom dostal zpoza branky přihrávku na brusle, nepovedlo se mu tak zpracovat a ani vystřelit na Jarryho branku.
13:40'
Malkinova křížná přihrávka byla až moc signalizována, s tímto neměla obrana New Yorku žádné problémy a akce byla zastavena ještě před útočným pásmem.
12:24'
Z velice ostrého úhlu to zkoušel domácí Greene, Jerry jeho střelu vyrážel ramenem.
11:56'
Jarry vykopl švih od modré čáry, Bryan Rust poté rozjel protiakci Pittsburghu.
10:28'
Po delší době si musel dávat pozor i Jarry, střelu z levého kruhu však blokoval jeho obránce.
10:11'
Varlamov musel nadvakrát krotit Malkinovu střelu nakonec přerušil hru a mohl si tak společně se spoluhráči vydechnout.
09:29'
Matheson se ke své střele nedostal, dobře bránící Eberle jej vytlačil až do rohu a sám poté rozjel protiútok New Yorku.
08:47'
Z levého rohu kluziště puk dostal až k vrcholu pravého kruhu, kde byl najetý Marino a jeho švih musel krotit povyjetý Varlamov.
07:54'
Pokračuje hostující převaha, hráči v modrém se zatím naopak nemohou dostat do tempa.
06:56'
Gólman New Yorku musel opětovně zasahovat, nyní proti tvrdé Ceciho ráně od modré čáry.
06:50'
Pittsburgh je v útočném pásmu hodně nebezpečný, prakticky každé nahození je pro Varlamova nebezpečné.
06:02'
Krátké ostřelování Jarryho branky, ten se na brankovišti musel hodně otáčet, ale povedlo se mu nakonec vleže puk přikrýt a přerušit hru.
05:44'
Na opačné straně měl v levém kruhu trochu prostoru na zakončení Bailey, švihem ale trefil pouze Jarryho postoj.
05:12'
Cody Ceci si sjel za branku New Yorku a odtud se snažil najít najeté spoluhráče. Jeho pas byl sražen.
04:37'
Už je po přesilovce, domácí celek je opětovně v plném počtu.
04:26'
Dva blokované pokusy od modré čáry, hráči New Yorku poté opět vyhodili přes všechny čáry.
03:24'
Varlamov si už v oslabení připsal dva poměrně těžké zákroky, jeho spoluhráči poté vyhodili a u Jarryho předvedli i tvrdý hit za brankou.
02:37'
Navíc je tu vyloučení na straně domácích, nedovoleného bránění gólmanovi se totiž dopustil Kyle Palmieri.
02:01'
Je tu první gól utkání! Hosté se udrželi v útočném pásmu, přišlo nahození KRISE LETANGA od modré čáry a po jemné teči jednoho z bránících hráčů skončil puk za zády marně zasahujícího Varlamova – 0:1. Bez asistence.
01:23'
Domácí Eberle pouze nahazoval z pravé strany do útočného pásma, gólman Jarry pouze spoluhráčům ukazoval, kam puk letí.
00:52'
První pokusy obou celků o útočné výpady, zatím vše končí ještě před modrými čarami.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Pittsburgh Penguins: Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – F. Gaudreau, J. Carter, McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Rozhodčí: Rank, Sutherland – Murray, Mills.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Nassau Veterans Memorial Coliseum začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.