NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Toronto - 30. května 2021   01:40

Montreal
Montreal
45:26' Perry (Toffoli) • 46:43' Toffoli (Suzuki, Petry) • 75:15' Kotkaniemi (Byron)
3:2
(0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Stav série: (3:3)
Toronto
Toronto
51:35' Spezza  (Kerfoot) • 56:49' Brodie  (Engvall)
Montreal
Pollock, Furlatt – Cherrey, Murchison
Bell Centre, Montreal
Toronto

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou!

3. Jesperi Kotkaniemi (MTL) – 1+0
Toronto hazarduje s postupem! Prohrálo i druhé prodloužení v řadě a tuto sérii tedy rozhodne až sedmý duel. Na gól jsme dnes čekali do 46. minuty, kdy se v přesilové hře trefil Corey Perry. Trenéři Toronta si po gólu vzali trenérskou výzvu, ale s tou neuspěli. Javorové listy tak hrály oslabení i nadále a o chvíli později navíc hned dva hráči museli usednout na trestnou lavici. Přesilovku 5 na 3 využil Tyler Toffoli. Hosté ale měli perfektní závěr třetí třetiny, po zásluze srovnali po brankách Jasona Spezzy a TJ Brodieho. V prodloužení bylo lepší Toronto, ale Montreal jednu z mála střel využil. Hrdinou utkání se tak stal Jesperi Kotkaniemi.
75:15'
Montreal právě vstřelil branku!
Montreal si na svou šanci počkal, a tu také využil! Po ztrátě puku v podání Travise Dermotta se ke kotouči dostal Paul Byron, který přihrál mezi kruhy. Tam si najel JESPERI KOTKANIEMI, jehož následná střela se od nohy Zacha Bogosiana odrazila mimo dosah Jacka Campbella. 3:2 po prodloužení. Asistence: Paul Byron.
74:24'
Nick Suzuki se postaral o šikovnou kličku, po které nabízel kotouč před bránu. Tam ale výtečně zapracoval jeden z beků, jenž si do přihrávky lehl.
73:42'
Eric Staal si to namířil do otevřenější obrany Toronta, ale při útočné snaze byl až příliš osamocen. Jeho rána zapadla od bruslí obránců do rohu kluziště.
73:24'
Hyman se po levé straně neprosadil. Navíc schytal tvrdý hit.
72:42'
Montreal ale v prodloužení vůbec nemá šance. Za delší konec provazu jednoznačně tahá Toronto, které zůstane v útočném pásmu, neboť domácí odehráli na icing.
72:17'
Nylanderovi nevyšla stahovačka na pravém křídle. Skvěle zapracoval Ben Chiarot, který dostal kotouč do rohu kluziště.
71:48'
Po dalším zákroku montrealského brankáře přichází na řadu komerční pauza.
71:07'
Ale pozor! Nepřesvědčivý zákrok Priceho poslal puk k holi Michejeva, který střílel rychle z otočky. Zkušený brankář ale chybu napravil a pravým betonem zakročil.
70:32'
Vypadalo to, že by domácí mohli vyrazit do brejku, ale Evans už zřejmě neměl dostatek sil ke sprintu.
69:56'
Zakázané uvolnění hostů se nepískalo. Ti totiž vyhodili puk tak přesně, že jej zrovna dojel Kulak.
69:14'
Alex Galchenyuk před sebou neměl průchozí prostor, a tak puk jen nahodil na zadní mantinel. Tam pomohl s rozehrávkou Carey Price.
68:22'
První lajna hostů zůstala v útočné třetině. Priceho zaměstnal Morgan Rielly, jehož rána skončila v lapačce domácího gólmana.
68:01'
Při bekhendovém zakončení Austona Matthewse mnoho nechybělo. Carey Price ale udržel pravý beton u tyče a elitního střelce Toronta vychytal.
67:52'
Brendan Gallagher nezpracoval skákavou přihrávku ze středního pásma. Je pískáno zakázané uvolnění Habs.
67:16'
Phillip Danault jen odevzdal kotouč na hokejky Toronta. Hokejisté v bílých dresech tak znovu mohou dopředu.
66:34'
Javorové listy zatím jsou v prodloužení lepším týmem. To chtěl potvrdit TJ Brodie, jehož ránu ale zastavil obětavý Joel Armia.
65:46'
Zach Bogosian tvrdě pálil od modré čáry, ale Price si ze svého postavení povyjel a velmi dobře zakročil.
65:24'
Travis Dermott po levém křídle pomohl útoku a navíc se dostal ke střele. Carey Price ale máchl lapačkou a připsal si důležitý zákrok.
65:03'
Foligno byl seslán na zem dovoleným způsobem. Nyní se už zřejmě bude vylučovat za zcela zřejmý faul.
64:24'
Morgan Rielly hledal co nejvýhodnější střeleckou pozici, ale mezi obránci domácích se neprosadil.
63:46'
Nylanderova zpětná přihrávka nenašla jeho spoluhráče na modré čáře. Maple Leafs se tak musí dostávat do pásma Canadiens opětovně.
63:12'
Cole Caufield to pohotově zkoušel po bráně hostů, ale úspěšný nebyl. Víceméně puk jen odevzdal na hole Toronta.
62:25'
Matthewsova přihrávka do předbrankového prostoru přesná nebyla. Montreal tedy přečkal mírný tlak hostů.
61:44'
Alexander Kerfoot se dostal do dobré pozice na levém kruhu. Nechal však vyniknout pouze Priceovu vyrážečku.
61:19'
Michejev nabral rychlost, díky které uvolnil Engvalla. Útočník hostů tlačil kotouč k přední tyči, ale Shea Weber předvedl dobrý obranný zákrok.
60:56'
Puk skončil na střídačce Toronta. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.
60:26'
Gallagher hned na začátku prodloužení střílel zápěstím, ale svatyni hostujícího celku minul. Campbell tak do zákroku nemusel.
60:01'
60 minut nerozhodlo o vítězi tohoto utkání, podruhé v sérii se tak bude prodlužovat. Ve 46. a 47. minutě vsítil Montreal dvě rychlé branky, rázem to tedy s ním vypadalo velmi dobře. Toronto ale zabralo a zásluhou Jasona Spezzy a TJ Brodieho vyrovnalo. Kdo se bude dnes radovat?
Střely na bránu po 3. třetině: 29 – 30
60:00'
59:56'
Ještě to Phillip Danault zkusil průnikem do útočného pásma, ale zastavil jej ofsajd.
59:14'
V plném proudu už máme poslední minutu třetí třetiny. Je vysoce pravděpodobné, že tento zápas bude pokračovat.
58:44'
Domácí teď pošetřili cenné vteřiny a vyměnili si kotouč před bránou. Teď je cítit, že za prodloužení by byli radši oni.
58:02'
Jake Evans vysoko napadal v obranném pásmu hostů a skoro byl úspěšný. Nakonec ale puk ze třetiny vyvezl Brodie.
57:24'
Toronto se snaží ještě tlačit. Ví, že nyní má dobrou pozici utkání i sérii rozhodnout.
56:49'
Toronto právě vstřelilo branku!
Velká pasivita se nevyplácí, o tom se nyní domácí přesvědčili. Zach Hyman zavezl puk do útočného pásma a Pierre Engvall následně na pravém kruhu našel TJ BRODIEHO. Obránce Maple Leafs vypálil tvrdě a zároveň mu pomohla i teč Jeffa Petryho. Petry tečoval kotouč i nyní, takže je podepsán pod oběma góly hostů. 2:2. Asistence: Pierre Engvall.
56:22'
Zach Hyman byl na zadním mantinelu obrán o kotouč. Oba celky poté svedly těžké souboje, které vyzněly pro Montreal.
55:43'
Montreal už hraje ve velkém bloku. Snaží se vykrývat téměř všechny střelecké pokusy hostů.
55:21'
Dermottovu ránu z kruhu zastavil Toffoli, který si tak musel nuceně prodloužit své už tak dlouhé střídání.
54:49'
Tyler Toffoli se chystal pálit, ale jeho záměr hostující beci přečetli. Toronto už míří kupředu.
54:23'
Po nepřesné rozehrávce hostů přišlo na řadu zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Jackem Campbellem.
53:54'
Sice to cinklo, ale víceméně jen z vnější konstrukce. Auston Matthews střílel z otočky, přičemž Carey Price byl přitisknut k tyči.
53:14'
Holl rychle dostával touš z vlastní třetiny, aby jeho spoluhráči mohli zaútočit.
52:31'
Domácí ale po inkasované brance kontrolují puk. Nicméně jistě se v závěru, nebo i dříve, dočkáme velkého tlaku Maple Leafs.
51:35'
Toronto se nakonec dočkalo a máme tady drama! Joel Edmundson nevyhodil kotouč z vlastní třetiny. Alexander Kerfoot poté našel před bránou stojícího JASONA SPEZZU, který se rychle vytočil a s přispěním nechtěné teče Jeffa Petryho trefil horní růžek. 2:1. Asistence: Alexander Kerfoot.
51:23'
Jesperi Kotkaniemi se uvolnil před bránou po šikovném prostrčení Coreyho Perryho. Teď se znovu činil Jack Campbell, jenž vytáhl famózní zákrok.
51:10'
Naopak nahození Joela Edmundsona získalo útočnou třetinu pro hokejisty Montrealu. Vhazovat se bude před Campbellem.
50:44'
Ani teď se hostům nepoštěstilo. Mitchell Marner stál zcela volný u zadní tyče, ale promáchl.
50:33'
Sotva se montrealský obránce vrátil na led, tak měl mezi kruhy příležitost Jason Spezza. Zkušený forvard ale zamířil pouze do hrudi Careyho Price, který i dnes drží Montreal nad vodou brilantními zásahy.
49:59'
O puk se nyní bojuje v rohu hrací plochy. Montreal se zuby nehty brání, ale zatím je úspěšný.
49:27'
Nylander našel přes osu Marnera, jehož střílenou pobídku se snažil tečovat Joe Thornton. Akce to byla téměř dokonalá, jen to finále nevyšlo.
48:51'
Toronto sice na začátku své přesilovky vystřelilo, ale teď už domácí tým vyhodil touš přes všechny čáry.
48:25'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Ben Chiarot – 2 min., sekání).
48:14'
William Nylander si udělal prostor na pravé straně, odkud zamířil jen těsně vedle bližší tyče. Price zasahovat nemusel.
47:45'
47:34'
Domácí ještě dohrávají přesilovku, ale v té už zřejmě neudeří. Hyman odvádí dobrou práci v útočném pásmu.
46:43'
Hostům se nyní vše sype jako domeček z karet! Montreal nakonec přesilovku pět na tři využívá a během chvíle vede už 2:0! Nick Suzuki z pravé strany vybídl TYLERA TOFFOLIHO, jehož rychlá rána zapadla mezi tyč a tělo Jacka Campbella. 2:0. Asistence: Nick Suzuki a Jeff Petry.
46:27'
Weberovu ránu z vrcholu kruhu Campbell moc dobře viděl. Canadiens tedy zatím neudeřili podruhé.
46:06'
Montreal nenačal přesilovku 5 na 3 moc dobře. Vlastní nepřesností se vymanil z útočného pásma.
45:45'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:26'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (2 min. – zdržování hry / trenérská výzva). Trest odpyká William Nylander.
45:26'
Za celý průběh utkání jde zcela po zásluze do vedení domácí tým. Po střele Colea Caufielda se před bránou hostů vyvrbila opravdu nepřehledná situace. Jack Campbell v pádu odbruslil ze svého brankoviště a volný puk posléze doklepl do sítě COREY PERRY. Sheldon Keefe si vzal trenérskou výzvu kvůli případné hře v brankovišti, ale rozhodčí gól uznali. 1:0. Asistence: Tyler Toffoli.
45:16'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (William Nylander – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
44:44'
Toronto mělo velkou šanci. K odraženému puku se mezi kruhy dostal Pierre Engvall, jenž ale nepropálil v danou chvíli rozhozeného Careyho Price.
44:18'
44:01'
Wayne Simmonds tlačil kotouč před brankoviště, ale brána Montrealu byla posunuta. Zapříčinili se o to bránící i útoční hráči.
43:17'
William Nylander dostával kotouč na pravou stranu útočného pásma, ale puk mu přeskočil čepel. Tohle byla škoda, neboť švédský hráč měl poloprázdnou bránu před sebou.
42:46'
Dělovka torontského střelce Matthewse mířila do středu brány, tam byl velezkušený Price připraven.
42:18'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., držení hole).
42:11'
Mitchell Marner zpoza brány vybízel Austona Matthewse, který se k zakončení nedostal, ale byl faulován. Přesilovka pro Toronto!
41:36'
Armiaova rána byla po teči obránce sražena do ochranné sítě. Tentokrát se bude vhazovat před Campbellem.
41:27'
Morgan Rielly se už chystal vystřelit, ale nakonec mu byl odpískán ofsajd. Kotouč už skutečně byl o chloupek za modrou čárou.
40:57'
Nick Foligno nevyprodukoval moc přesnou přihrávku, přesto ale hosté zůstávají na puku v útočném pásmu.
40:26'
Price zachytil nahození hostů a poté i s přehledem rozehrál do strany. Uvidíme, jakým směrem se bude třetina ubírat. Určitě by to chtělo minimálně gól na jedné či druhé straně.
40:01'
Výkon Toronta zatím může být pro mnohé zklamáním. Hosté moc nevypadají na to, že by dnes měli postoupit do dalšího kola, ale Jack Campbell je zatím drží ve hře. Montreal je lepším mužstvem, což vypovídá i počet střel na bránu. Měl i tři gólové šance, ale právě koncovka jej nejvíce trápí.
Střely na bránu po 2. třetině: 21 – 15
40:00'
39:42'
Shea Weber už má velmi dlouhé střídání. Kapitán Habs už odpočítává poslední sekundy třetiny, neboť na puku jsou hosté.
39:07'
Toronto se snaží být v posledních vteřinách aktivnějším týmem, ale zatím se mu moc nedaří ohrožovat brankový prostor soupeře.
38:38'
Alexander Kerfoot v útočném pásmu příliš neuspěl. Neměl ani dostatečnou podporu spoluhráčů ze stran.
37:56'
Ben Chiarot pálil po ledě od modré čáry. Jack Campbell měl znovu pečlivě utěsněny volné prostory.
37:00'
Alex Galchenyuk se snažil ze středního pásma proniknout sám až před bránu Montrealu, ale zadáci domácích si jej doslova vychutnali.
36:16'
Cole Caufield si nabruslil na přihrávku Jeffa Petryho a poté z pravého kruhu prudce vypálil. Kotouč skončil na zadním mantinelu.
35:25'
Brendan Gallagher napadal Campbellovu rozehrávku, jenže kotouč na svou hůl získat nedokázal. Montreal ale působí, že je na tom bruslařsky o trochu lépe po celý zápas.
34:50'
Po dlouhé pasáži bez přerušení přichází na řadu komerční pauza. Už téměř 35 minut čekáme na úvodní gól, přestože k němu bylo blízko už několikrát.
34:28'
O kotouč se celkem dlouho bojovalo za bránou Montrealu, nicméně hokejisté v bílém puk na své hokejky nakonec nezískali.
33:44'
Toronto je rádo, že už mohlo vystřídat, neboť poslední dvě střídání se mu vůbec nepovedla.
33:01'
Ani Phillip Danault v celkem dobrém místě neuspěl. Nyní defenzíva Toronta rozhodně nepracuje moc dobře, ale Jack Campbell chytá skvělé utkání.
32:04'
Jeff Petry vytvořil pro Erica Staala obrovskou šanci. Nabil mu na pravou stranu, odkud Staal pálil bez přípravy. Bránu Toronta minul, když se Campbell přesouval.
31:15'
Armia si z pravé strany šikovně stáhl puk na střed a poté rychle vystřelil. Rameno Campbella bylo v pohotovosti.
30:37'
Nylanderova rána se od betonu domácího brankáře odrážela před Joa Thorntona, jehož úmysl zastavil Brett Kulak.
29:59'
Po zisku puku ve vlastní třetině Montreal vyrazil do přečíslení, které ale nakonec musel přibrzdit. Větší šanci si poté už nevytvořil.
29:11'
Ben Chiarot výtečně zakřižoval Zacha Hymana, jenž si už už vedl kotouč do střelecké pozice.
28:40'
Ilja Michejev založil útočnou akci Toronta, která až k zakončení dotažena nebyla. Vzápětí hosty zastavil ofsajd.
27:54'
Hosté poměrně rychle dostali kotouč do útočných pozic. Na levý kruh si najel Nylander, jehož rychlé zakončení Price vyrazil. Musel však zacvaknout betony velmi rychlým způsobem.
27:28'
Po teči puk opustil hrací plochu. Mělo by se znovu vhazovat před Careym Pricem.
27:16'
Evans díky svému dobrému bruslení zabojoval o puk za bránou, přičemž ještě našel Gallaghera. Zkušený forvard Habs ale poslal puk pouze pod lapačku Jacka Campbella.
26:39'
Nepříjemná střela Colea Caufielda nadělala brankáři Toronta značné komplikace. Nadvakrát ji ale Campbell zkrotil.
26:06'
Po skončení oslabení měl Montreal obrovskou šanci. Weber se zapojil zpět do hry a hned tři hráči se řítili na jednoho beka. Tyler Toffoli vzal zakončení na sebe a udělal špatně. Vystřelil totiž do míst, kde Jack Campbell stál.
25:18'
Auston Matthews sice nezpracoval žabičku, ale hosté i tak dokázali udržet útočné pásmo.
24:41'
Poté se ale domácí osvobodili a nyní se stále drží celkem daleko od Priceovy svatyně.
24:02'
Hned po buly vyslalo Toronto rychlou střelu zásluhou Muzzina. Kotouč chtěl do předbrankového prostoru vracet Nylander, ale to se mu nepovedlo.
23:53'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Shea Weber – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
23:32'
Poprvé ve druhé třetině je hra přerušena. Zakázaným uvolněním se provinili hosté.
23:01'
Engvall nastartoval Thorntona, před kterým ale důsledně zapracovali obránci celku v červených dresech.
22:22'
Přihrávka obránce Riellyho letěla do míst, kde žádný z jeho spoluhráčů nestál. Montreal tak nemusel čelit další střele.
21:40'
Po zajímavé střele domácích se k zakončení na straně opačné vzápětí dostal William Nylander, který provětral Priceovy betony.
21:02'
Útočné snažení Montrealu vyšlo vniveč, neboť Nick Suzuki si vzal až moc velké sousto. Okolo tří hráčů Maple Leafs se dopředu nedostal.
20:22'
Hyman si sice zpracoval těžkou přihrávku z vlastní třetiny, ale v souboji s Weberem moc šancí neměl. Kapitán domácích jej natlačil k mantinelu.
20:01'
Montreal měl velmi dobrý start do utkání, který však přerušil brzký útočný faul. Toronto se dostalo do tempa až ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky, ale přestože si nějaké šance vytvořilo, uspět nedokázalo. Zatím sledujeme vyrovnané utkání.
Střely na bránu po 1. třetině: 15 – 9
20:00'
19:46'
Zřejmě se však už před první sirénou nic závažnějšího nestane. Na branku tedy budeme muset čekat dál.
19:16'
V plném proudu už nám probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky. Montreal spřádá plány k zaútočení.
18:49'
Anderson tentokrát nepronikl do zóny soupeře, hráči Toronta jej zdvojili.
18:16'
Auston Matthews málem narazil na vysoké napadání soupeře. I tak ale dokázal dostat kotouč na Marnera, jenž z pravého kruhu vyslal velmi solidní pokus. Price ale skvěle máchl lapačkou.
17:48'
Carey Price utěsnil veškerý volný prostor při rychlé ráně Jasona Spezzy z otočky.
17:06'
Josh Anderson si vyčkal na šikovnou přihrávku obránců a málem se dostal do brejku. Těsně před střelou jej ale hosté zastavili.
16:29'
Joel Armia uklidňuje hru ve vlastní třetině, s rozehrávkou totiž rozhodně nespěchá.
15:56'
Brodieho střílené nahození bylo sraženo do rohu hrací plochy. Domácí zatím velmi dobře blokují nebezpečné pozice.
15:06'
Travis Dermott se výtečně vymotal až do mezikruží, odkud vyslal rychlou střelu. Ta však skončila na připraveném pravém betonu zkušeného brankáře Canadiens.
14:32'
Po poslední komerční pauze této třetiny už pokračujeme ve hře. Vhazovat se bude po levici Price.
14:16'
Corey Perry zakončoval z velkého úhlu po přistrčení Byrona. Volný prostor u tyče ale nenašel.
13:41'
Nahození Joela Edmundsona bylo mířeno k teči. Ta sice před Campbellem přišla, ale kotouč zapadl celkem daleko od zadní tyče.
12:55'
Wayne Simmonds schytal ostrý bodyček ve střední třetině, posléze se na kotouč dostali domácí, kteří také vystřelili. Campbell byl připraven.
12:30'
Michejev se snažil dostat jednoho z domácích beků pod tlak, úspěšnější byl v danou chvíli Montreal.
11:34'
Auston Matthews se po dobré práci spoluhráčů dostal k zakončení z prostoru mezi kruhy. Jeho tvrdá rána jen o kousek prosvištěla nad břevnem.
11:08'
Marnerova kličkovaná byla na útočné modré čáře zastavena, neboť rozhodčí přesně viděl postavení mimo hru.
10:46'
Joel Armia zkusil štěstí propagační ranou ze strany. Bránu celku v bílých dresech znatelně minul.
10:11'
Z ničeho nic se dostal Nick Suzuki do zřejmě největší šance dosavadního průběhu tohoto zápasu. Útočník Habs se natlačil před obránce a rázem se objevil sám před Campbellem. Proti bekhendovému blafáku ale brankář Toronta zakročil.
09:56'
Zach Hyman už neměl dostatek sil, a tak kotouč poslal k zadnímu mantinelu.
09:24'
09:08'
Závěr oslabení tráví hosté na kotouči, na gól to tedy v přesilovce Montrealu nevypadá.
08:42'
Montreal se zatím ve své přesilovce těžce usazuje v útočném pásmu. V počtu 5 na 5 mu to šlo rozhodně lépe.
08:00'
V oslabení vystrčil růžky i Hyman, jenže svůj blafák nedokázal dotáhnout do zdárného konce.
07:39'
Mitchell Marner předvedl po zisku kotouče zajímavý manévr, kterým se snažil hledat kolegu u zadní tyče.
07:24'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., vysoká hůl).
07:16'
Toronto se ale nadechlo a svého soka přitlačilo v pásmu. Justin Holl si všiml na modré čáře Michejeva. Ránu útočníka s číslem 65 na dresu ale Price nad sebe vyrazil.
06:32'
Price se snažil svým spoluhráčům pomoct s rozehrávkou, ale touš nezasáhl ideálně. Černá guma se tak odrazila do rohu kluziště.
06:04'
Také William Nylander připravil pozici k zakončení pro obránce Zacha Bogosiana, který s ranou neváhal. Carey Price si však touš našel a zasáhl proti němu.
05:24'
Matthews posunul na Riellyho. Obránce hostů vystřelil zápěstím, ale zařízení v tento moment minul.
04:49'
Price si poradil s rychlou střelou z levého křídla. Maple Leafs ale rozhodně nechytli za správný konec úvod střetnutí.
04:28'
Už se opět hrálo před Campbellem, jenž musel odvracet další tlak směrem do brány. Před brankovištěm totiž skvěle pracoval Nick Suzuki.
03:57'
03:41'
Kerfoot našel na modré čáře Muzzina, jehož rychlá střela byla zablokovaná. Montreal se zatím velice solidně brání.
03:01'
Poprvé zasahoval i Carey Price, který měl plné ruce práce s nahozením Morgana Riellyho.
02:29'
V oslabení zahrozil Shea Weber, jehož dělovka od modré čáry zamířila do připravené vyrážečky Jacka Campbella.
01:57'
Jenže domácí se provinili zbytečným útočným faulem. Na trestnou lavici už usedá za podrážení Josh Anderson.
01:48'
Tlak Montrealu pokračuje. Toronto zatím bruslařsky vůbec nestíhá.
01:20'
Po obkroužení Caufielda se dostal ke střele z mezikruží Nick Suzuki. Domácí centr ale bránu minul, přestože se objevil ve velmi dobrém postavení.
00:26'
Montreal je od úvodních sekund aktivní. Dostal se do celkem zajímavého tlaku, ale přesný střelecký pokus z něj nevzešel.
00:07'
Domácí hned nahodili kotouč na Campbella, který jej raději přikryl ve své lapačce. Canadiens tedy vybojovali útočné pásmo.
00:01'
Hymnu si zazpívali pouze fanoušci, kteří se po několika měsících v Kanadě vrátili do arén.
Před úvodním buly si samozřejmě ještě vyslechneme kanadskou státní hymnu.
V Bell Centre se už vše pomalu ale jistě chystá k začátku šestého utkání této série. Postoupí dnes Toronto do čtvrtfinále NHL?

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, E. Gustafsson, Kulak – Caufield, Suzuki, Toffoli – Gallagher (A), Danault, Evans – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Andersen) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner (A), Matthews (A), Hyman – W. Nylander, N. Foligno, Galchenyuk – Simmonds, Kerfoot, I. Michejev – Spezza, Engvall, J. Thornton.

Rozhodčí: Pollock, Furlatt – Cherrey, Murchison.

Montrealu se vůbec nevydařily oba dva domácí zápasy, ve kterých Torontu podlehl 1:2 a 0:4. Kvůli nim pak musel na venkovním kluzišti odvracet mečbol soupeře, a to se mu povedlo. Canadiens vedli 3:0, ale o svůj náskok přišli, i tak však v prodloužení rozhodl Nick Suzuki, jenž přisoudil Habs důležitý druhý bod. Dnes se tým kapitána Webera pokusí srovnat stav a vynutit si sedmý zápas. Nejproduktivnějším hráčem týmu v play-off je zatím čtyřbodový Joel Armia, brankář Carey Price si drží 91,9% úspěšnost zákroků.

Toronto má velkou šanci k tomu, aby po sedmnácti letech postoupilo do čtvrtfinále NHL. V sérii vedlo už 3:1 na zápasy, ale předešlý domácí duel nezvládlo. Švédskému útočníkovi Williamu Nylanderovi se zatím hodně daří, v pěti zápasech totiž posbíral 7 kanadských bodů. I nadále se musí Javorové listy vypořádat bez Johna Tavarese, který už v prvním utkání prodělal nepříjemný otřes mozku. Pozici brankářské jedničky vykonává Jack Campbell, jenž si drží velmi slušná čísla. Je na 94,4% úspěšnosti.
Zápasy této série

1. zápas

Toronto – Montreal 1:2

Branky a nahrávky: 25. W. Nylander (Rielly, Holl) – 13. J. Anderson (Edmundson, Perry), 53. Byron (Armia)

2. zápas

Toronto – Montreal 5:1

Branky a nahrávky: 13. Spezza (Bogosian), 26. Matthews (Holl), 34. Sandin (Marner, Matthews), 49. W. Nylander (Matthews, Rielly), 59. Kerfoot (W. Nylander) – 8. Kotkaniemi (Armia, Toffoli)

3. zápas

Montreal – Toronto 1:2

Branky a nahrávky: 34. Suzuki (Perry, Tatar) – 28. W. Nylander (Kerfoot), 37. Rielly (Marner, Brodie)

4. zápas

Montreal – Toronto 0:4

Branky a nahrávky: 22. W. Nylander (Galchenyuk, Kerfoot), 33. Spezza (Galchenyuk, Muzzin), 35. J. Thornton (Spezza, Kerfoot), 57. Galchenyuk (Kerfoot)

5. zápas

Toronto – Montreal 3:4 v prodloužení

Branky a nahrávky: 27. Hyman (Marner, Matthews), 47. Muzzin (Simmonds, W. Nylander), 52. Muzzin (Galchenyuk, W. Nylander) – 6. Armia, 9. Armia (Perry, E. Staal), 25. Kotkaniemi, 61. Suzuki (Caufield)
Česká a slovenská stopa

Tomáš Tatar (Montreal)
David Rittich (Toronto)
Přeji příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Hokejisté Montrealu Canadiens dnes odehrají 6. zápas série proti Torontu Maple Leafs. Utkání začne pár minut po 1:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.