NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Colorado - 23. května 2021   23:15

St. Louis
St. Louis
24:25' Tarasenko (R. O'Reilly) • 48:39' Tarasenko (Thomas, R. O'Reilly)
2:5
(0:0, 1:2, 1:3)
Stav série: (0:4)
Colorado
Colorado
31:37' Saad  (Makar, Grubauer) • 34:53' Landeskog  (Girard, Rantanen) • 44:20' Rantanen  (MacKinnon, Landeskog) • 59:04' MacKinnon   • 59:57' Ničuškin
St. Louis
L'Ecuyer, McCauley – Berg, Rody.
Enterprise Center, St. Louis
9 000 diváků
Colorado

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek noci. Na počtenou někdy příště!
V sérii mezi Coloradem a St. Louis je hotovo, Avalanche svému soupeři nedovolily ani jednu výhru, a už po čtyřech utkáních tak míří do dalšího kola play-off! Stejně jako ve všech předchozích duelech byly i dnes na ledě Enterprise Center po většinu doby jednoznačně lepším celkem, domácí se krom pár krátkých pasáží aktivity prakticky nedostali ke slovu. Když už se jim podařilo sem tam zahrozit, jejich akci překazil ledově klidný Grubauer. Jediným, kdo držel bluesmany při životě, byl Vladimír Tarasenko, ale ani on svým parádním výkonem nezvládl odvrátit vyřazení. Hosté postupují zaslouženě.
Tři hvězdy utkání
1. Mikko RANTANEN (COL) – 1+1
2. Vladimír TARASENKO (STL) – 2+0
3. Gabriel LANDESKOG (COL) – 1+1

Československá stopa
Do zápasu nezasáhl ani jeden český či slovenský hráč.

Využití přesilovek: 1/2 – 3/3.
Colorado se stává prvním postupujícím do dalšího kola play-off, St. Louis z vyřazovacích bojů vymetlo nemilosrdně 4:0 na zápasy!
59:57'
Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté si ještě jedním zásahem pojišťují postup do čtvrtfinále, sezóna bluesmanů je definitivně u konce! Z hranice brankoviště poslední hřebík do rakve St. Louis zatloukl VALERIJ NIČUŠKIN – 2:5! Bez asistence.
59:04'
Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Vstupenku Lavin do dalšího kola play-off definitivně proštípl NATHAN MacKINNON, který z velké vzdálenosti zasáhl opuštěnou svatyni domácího výběru! Kanonýr Colorada se tak prosadil i dnes a ve vyřazovacích bojích skóroval už pošesté – 2:4! Bez asistence.
59:00'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!
58:46'
O'Reilly omylem vrazil v brankovišti do Grubauera, celá situace se obešla bez strkanice. Dění je pozastaveno, Binnington je opět na střídačce.
58:12'
Mike Hoffman (STL) zasáhl hvězdu Colorada hokejkou do helmy tak silně, že si za to od rozhodčích vysloužil hned dvakrát dvě minuty!
58:12'
Velká rána pro domácí naděje! MacKinnon byl faulován Hoffmanem ve středním pásmu, celou situaci ještě sudí zkoumají na videu!
58:03'
Je to tu, domácí hrají vabank a zkusí ještě štestí v šesti hráčích!
57:59'
Pryž se rozhodla opustit hrací plochu a vydala se pozdravit fanoušky v ochozech Enterprise Center, další vhazování proběhne po pravici Philippa Grubauera.
57:40'
St. Louis rychle střídá, Binnington stále nehodlá zamířit na střídačku. Dvě a půl minuty do konce!
56:51'
Míříme do finiše, bluesmanům se pomalu ale jistě krátí čas! Colorado si pečlivě hlídá své pásmo a nepouští soupeře k větším šancím.
56:27'
Scandella nahrál podél modré Krugovi, jehož projektil jen orazítkoval plexisklo za hostující klecí.
55:49'
Burakovsky projel za hranici útočného pásma a najel k mantinelu, odkud vypálil. Brankáře ale neohrozil, lehké nahození totiž bylo obětavě zblokováno protihráčem.
55:27'
Čtyři a půl minuty do konce. Zakázané uvolnění přesune dění před Grubauera, Binnington zatím své brankoviště neopouští.
54:33'
Krug drží pryž za svou klecí a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají. Před brankovištěm na něj čeká dravě forčekující Brandon Saad.
Střely na branku: 17 – 32.
54:07'
Pryž po útoku Blues končí v ochranné síti nad Grubauerem, na řadu přichází snad už poslední komerční přestávka základní hrací doby.
53:52'
Dění probíhá v obrovském tempu, ani jeden celek nechce zaváhat. Sledujeme napínavou podívanou.
53:17'
Náročnou bitvu o kotouč v coloradské zóně vyhrál Burakovsky, který puk zavezl až k Binningtonovi. Avalanche ale tentokrát v útočném pásmu pobyli jen jednotky sekund.
52:43'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, St. Louis hodlá bojovat až do poslední sekundy. Tak to má být.
51:57'
Na druhém konci hrací plochy hodlal zahájit déšť čepit Tarasenko, kterému ale Grubauer v dovršení hattricku zabránil dalším zákrokem.
51:32'
J.T. Compher vs. Jordan Binnington – 0:3! Maskovaný fantom brankoviště bluesmanů si poradil jak s prudkou ranou z mezikruží, tak i se dvěma nepříjemnými dorážkami!
50:59'
Thomas rychle přebruslil neutrální zónu a znovu to vypadalo na nadějnou akci Blues, kterou ale bránící protihráč ukončil rychlým pohybem hokejky. Domácí forvard byl odzbrojen jen metr za modrou čarou.
50:21'
Borci v modrém se pokusili Grubauera překvapit ranou takřka okamžitě po vhazování, něměcký gólman se však nenechal obalamutit a pryž zneškodnil.
Střely na branku: 15 – 28.
49:58'
Sammy Blais od mantinelu hledal na vzdálenější kruh najíždějícího spoluhráče, jeho nabídka ale nebyla přesná. Domácí se ale i nadále drží vepředu.
49:30'
Colorado rychle ztratilo útočnou třetinu, St. Louis zpevnilo svou obranu a rozebralo soupeřovu akci.
48:39'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Tohle možná ještě bude drama, bluesmani tentokrát početní převahou nepohrdli a kýžený kontaktní gól je na světě! Obrana Avs nyní udělala naprosto fatální chybu – na pravém kruhu totiž nechala úplně bez povšimnutí volného VLADIMÍRA TARASENKA, který po převzetí nabídky Thomase bez slitování propálil Grubauera a zadělal si na hattrick – 2:3! Asistence: Robert Thomas, Ryan O'Reilly.
48:22'
Kotouč znovu letí k Binningtonovi, z ochozů Enterprise Center se line tichý pískot. Tohle pro domácí nevypadá ani trochu dobře.
47:56'
Hosté se dostali ke kotouči a bez váhání jej prudce vystřelili až na druhý konec ledové plochy.
47:29'
Torey Krug byl u střídačky zasažen vysokou holí Tylera Josta (COL) do ucha, uvidíme přesilovku.
Střely na branku: 13 – 28.
46:42'
Přečíslení tři na jednoho hosté zneškodnili už v neutrální třetině, Makar u mantinelu donutil Tarasenka vyhodit puk za brankoviště.
45:55'
Bluesmani předvádí bezkrevný výkon, třetí gól Colorada jim sebral poslední zbytky větru z jejich plachet.
45:14'
Donskoi vyšťouchl puk ven ze své obranné třetiny, jeden z protihráčů ho zachytil jen těsně za modrou čarou. Domácí čekají na šanci vstoupit zpět do útočné zóny.
44:52'
Hosté ani nyní nehodlají nechat soupeře na pokoji na i nadále dobývají brankoviště Jordana Binningtona.
44:20'
Avalanche se zničehonic prosazují a teď už to domácí budou mít už extrémně těžké! Do přečíslení dva na jednoho vyrazili MacKinnon a MIKKO RANTANEN, přičemž druhý jmenovaný zachytil krátkou přihrávku z hole toho prvního a následně pryž uklidil přesně za bezmocného maskovaného muže – 1:3! Asistence: Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog.
44:02'
Poslední dějství základní hrací doby je zatím bohaté hlavně na zakázaná uvolnění, Colorado nyní předvedlo hned dvě v rozmezí pěti deseti sekund.
43:52'
Torey Krug jen tak tak překonal protihráče a nahodil pryž do rohu, kam k ní ale jako první dobruslil jeden z borců v dresu Avalanche. Bluesmani působí bezzubě.
43:03'
Tyler Jost se po křídle dostal až do prostoru pro vhazování, odkud nastřelil jen hrazení za Binningtonem. Třetí třetina zatím větší šance nenabídla.
42:31'
Scandella tečoval střelu, jenže pryž letěla mimo tři tyče. Kotouče se zase ujímají hosté.
41:54'
Ani tato akce St. Louis ke střele nevedla, obrana Avalanche je nekompromisní a všechny šance likviduje už v zárodku.
41:14'
Schwartze jen krátce po přejezdu modré čáry zneškodnil Tyson Jost, Grubauer nebyl nucen zasáhnout.
40:52'
Blues třetí dvacetiminutovku skutečně nevykopli nejlépe, do statistik jim putuje další zakázané uvolnění.
40:41'
Jordan Binnington byl nyní nucen kotouč zalehnout, čímž protihráčům znemožnil dorážku. Přerušuje se.
40:11'
Tenhle křižný pas se Barabaševovi nepovedl, kotouč doklouzal až za Grubauera. Poslední část začínáme icingem.
40:01'
Laviny z Denveru dělí od postupu do čtvrtfinále, nebo chcete-li divizního finále, jediná třetina. Po úniku Tarasenka se sice jako první do vedení dostali domácí, jenže Colorado pak převzalo iniciativu a zásahy Brandona Saada a Gabriela Landeskoga otočilo skóre ve svůj prospěch. Bluesmani mají tedy už skutečně namále a pokud si chtějí sezónu aspoň malinko prodloužit, budou muset do následujících minut dát všechno.
39:42'
Znovu jsem se v hodnocení situace unáhlil, Colorado totiž vzápětí domácím trochu zatopilo pod kotlem! Binnington ale udržel svůj výběr nad vodou a kotouč hned několikrát vytěsnil!
39:16'
Hra je nyní z obou stran neohrabaná, ani jednomu klubu se nedaří něco vymyslet v útočném pásmu.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:36'
Tarasenkova střela proletěla kolem vzdálenější tyče, ani tentokrát nemusel Grubauer zasahovat.
37:58'
Brandon Saad si na svůj další zásah bude muset ještě chvíli počkat, tentokrát ho měl Binnington přečteného.
37:34'
Thomas zachytil puk v rohu za Binningtonem. Domácí zklidňují hru, drží pryž za klecí a rychle střídají.
36:48'
Blues jsou usazení v útočném pásmu, hra se ale drží jen kolem hrazení. Colorado výborně brání a nepouští protihráče do kvalitnějších střeleckých pozic.
36:26'
Thomas od mantinelu nahodil puk za brankoviště, kde se o něj nyní opakovaně bojuje.
35:44'
Z hranice brankoviště Binningtonovi hodně znepříjemnil život Graves, na jehož zakončení si ale opora domácích hráčů počíhala!
34:53'
Hosté pět minut před koncem druhé části otáčí skóre, bluesmani budou muset co nejdříve přidat! Z modré čáry se rozhodl Binningtona překvapit Girard, jehož projektil ale ještě v mezikruží tečoval spodní hranou zdvižené hole GABRIEL LANDESKOG! S nadějemi St. Louis na prodloužení série to rázem vypadá výrazně černěji – 1:2! Asistence: Samuel Girard, Mikko Rantanen.
34:13'
Reflexy Jordana Binningtona byly opět o něco rychlejší než střela protihráče, jdeme do další reklamní pauzy.
33:58'
Colorado má stále více ze hry, soupeř ale zpevnil svou defenzívu a nepouští Laviny do střeleckých šancí.
33:32'
To si měl Compher trochu víc promyslet, jeho hodně ukvapenou přihrávku před brankoviště zachytil protihráč.
32:58'
Burakovsky zavezl pryž do útočného pásma, kde se ale hosté tentokrát udrželi jen pár sekund.
Střely na branku: 10 – 18.
32:27'
Hosté chtěli neutrální zónu překonat dlouhou rozehrávkou, kterou ale nikdo z rozjetých borců nezachytil. Pryž tak dojela až za zadní čáru, odpískán další icing.
31:37'
Tak pozor, to jsem zakřikl – Avs se dvě sekundy před koncem početní výhody prosazují a v Enterprise Center začínáme zase od začátku! Na střeleckou listinu se po Tarasenkovi zapisuje BRANDON SAAD, který se uvolnil v prostoru pro vhazování a následně vyslal nechytatelnou laserovou ránu do bližšího vinglu klece – 1:1! Asistence: Cale Makar, Philipp Grubauer.
31:18'
Santini se dostal ke kotouči a bez váhání ho poslal až za Grubauera, tohle oslabení už St. Louis nejspíš přežije.
30:50'
Pronikající Sanford byl protihráči rychle zkrocen, Colorado se vrací zpět do útočné třetiny hrací plochy.
30:20'
Krátkou šňůru přihrávek z kruhu zakončil MacKinnon, jenž pryž namířil přesně do nastražené rukavice.
29:39'
Niko Mikkola (STL) zasáhl u mantinelu Gravese holí do obličeje a stráví následujících chvíle na trestné lavici.
29:11'
Posledních pár minut sledujeme hru jen na jednom konci ledové plochy, Grubauer se musí už trochu nudit. Zato Binnington má práce přehršel.
28:40'
Cale Makar odvážně najel přesně do skupinky čtyř protihráčů, které přes veškerou snahu nakonec neobehrál. Akce Avalanche dospěla k rychlému konci.
Střely na branku: 9 – 16.
28:19'
Conor Timmins měl na holi vyrovnávací branku! Domácí obrana na hostujícího beka úplně zapomněla a ten z pozice před brankou tečoval nastřelenou přihrávku přesně k pravé tyči, jenže Binnington znovu začaroval svou lapačkou!
27:58'
Bluesmani po dvaceti sekundách boje u mantinelu odzbrojili své soky a vyváží puk do neutrální zóny.
27:39'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jednomu týmu se nedaří si na delší dobu přivlastnit neposednou pryž.
26:44'
Binnington znovu dal svůj gólmanský um na odiv a zastavil další projektil, pod kterým byl podepsán Rantanen.
26:07'
Hra čtyři na čtyři zatím přinesla trochu klidnější podívanou než dosud, aktivnějším celkem je Colorado.
25:43'
Znovu na sebe upoutal pozornost Cale Makar, jehož projektil ze zadní hranice kruhu pro vhazování shořel na betonu připraveného Binningtona.
25:09'
Na trestnou lavici se nyní přesouvají hned dva borci, jeden z každého celku. Torey Krug (STL) je vyloučen za hrubost, Carl Söderberg (COL) jde ven za sekání.
24:25'
Čekání na první branku utkání je u konce, v polovině pětadvacáté minuty střelecké ticho prolomil domácí fantom VLADIMÍR TARASENKO! Přední bluesman se ocitl sám na útočné modré čáře a po převzetí dlouhé přihrávky bez váhání vyrazil do útoku, přičemž svůj únik následně završil krásnou střelou do horního růžku – 1:0! Asistence: Ryan O'Reilly.
23:58'
Scandella našel Tarasenka, Grubauer následně vytáhl z rukávu další povedený zásah.
23:28'
Cale Makar vypálil z pravé strany, ani on ale recept na dosud perfektního Binningtona nenašel.
22:53'
Gólman St. Louis si na své konto připsal první dva zákroky v prostředním dějství, do útoku nyní míří zase domácí.
22:29'
Colorado toho před Binningtonem tentokrát moc nepřevedlo, defenzíva Blues je zatím nekompromisní.
22:04'
Brandon Saad se po křídle propracoval až do rohu, kde ho ale od kotouče úspěšně oddělil Niko Mikkola.
21:38'
Start druhé dvacetiminutovky doprovází nepřesnosti na obou stranách barikády, domácí hráči se nyní dopustili zakázaného uvolnění.
21:09'
Toewsova nepovedená rozehrávka končí na holi jednoho z protihráčů, bluesmani zaváží puk za svou klec a střídají.
20:45'
Tarasenko uzavřel početní převahu Blues rychlou střelou z kruhu, kterou gólman Avs vyrazil betonem.
20:11'
Rychlá přihrávka se od nastavené hole Bellemareho odrazila na jednu ze střídaček, další vhazování proběhne po levé ruce Philippa Grubauera.
20:01'
První třetina je v Enterprise Center u konce a zatím sledujeme hodně divokou podívanou! Po opatrných úvodních minutách se jako první na ledě rozehřáli hráči Avalanche, kteří na Binningtona vyslali nejednu povedenou ránu. Bluesmani pak začali hrozit až na konci periody, ani jejich šance ale rozhodně nebyly k zahození. Na první gól souboje nicméně stále čekáme, uvidíme, kdo se pod něj podepíše.
Střely na branku: 6 – 9.
Zblokované střely: 9 – 4.
Vhazování: 4 – 11.
Bodyčeky: 8 – 3.
Trestné minuty: 0 – 2.
Využití přesilovek: 0/0* – 0/0.

* – Přesilovka domácích bude po pauze pokračovat.
Další třetina začne přibližně v 0:07.
20:00'
19:55'
Thomas se natahoval po odraženém kotouči na hranici brankoviště, jenž ale nezvládl včas zpracovat! Velká škoda pro Blues, na jejich forvarda totiž zívala tak dvaceticentimetrová mezera mezi položeným Grubauerem a tyčkou!
19:31'
Krug sbírá vyhozený kotouč před svým brankovištěm a rychle ho zaváží zpět do útočného pásma.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny!
18:55'
Grubauer zlikvidoval první pokus bluesmanů v přesilovce a na pár desítek sekund přerušil průběh hry.
18:41'
Domácí dostávají šanci se s úvodní částí rozloučit gólem, Mikko Rantanen (COL) je vykázán za podrážení.
18:18'
Třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do závěrečné sirény zbývá odehrát něco přes minutu a půl.
17:47'
Divoká sekvence událostí v St. Louis! Na druhém konci ledové plochy cinkla tyč, Binningtona poprvé zachránila branková konstrukce!
17:22'
Thomas našel krátkou přihrávkou u pravé tyče nikým nehlídaného Bozaka, jenž chtěl puk uklidit mezi bližší tyč a beton německého brankáře! Grubauer se však natáhl a černému nesmyslu do cesty položil rukavici, skvělý zákrok!
16:50'
Přímočará střela z modré trefila jen mantinel za Grubauerem, Colorado si bere puk na své hole a míří zpět dopředu.
Střely na branku: 2 – 8.
16:37'
Poslední chvíle se nesly v obrovském tempu, které ale nyní trochu zmírní další reklamní pauza.
15:58'
Jeden z hostů se dostal do ideální palebné pozice před brankovištěm, gólman Blues se ale nenechal překonat ani tentokrát!
15:31'
Rychlá šňůra přihrávek poslala do další střely Toewse, který ani tentokrát ale Binningtona moc nepotrápil.
14:47'
Graves nahodil pryž na branku z modré čáry a následovala nepříjemná situace, kterou nakonec někdo z domácích zvládl uhasit a puk včas vyšťouchl ven z brankoviště!
14:16'
Jost chtěl vypálit z mezikruží, na poslední chvíli se na něj ale nalepil protihráč a střelu mu zhatil.
13:49'
Misky pomyslných vah se plně překlopily na stranu Avalanche, St. Louis se svým sokem ztratilo krok.
13:18'
Binnington byl i tentokrát bez práce, přesně totiž z opačného prostoru pro vhazování nemířil ani MacKinnon.
12:44'
Graves po souhře s Donskoiem vystřelil z pravého kruhu, přičemž jeho střela jen proletěla kolem vzdálenější tyče branky Blues. Jeden z hostů puk poté vyhodil na icing.
12:11'
Barbašev vybídl k zakončení O'Reillyho, Grubauer ho měl přečteného a zasáhl. Německý gólman si poradil i s následnou nepříjemnou skrumáží před svou klecí.
Střely na branku: 1 – 3.
11:36'
Slušnou střelou se nyní blýskl Ničuškin, gólman Blues byl ale i tentokrát ve střehu a zabránil gólu.
11:14'
MacKinnon poslal puk za sebe Nemethovi, jenž jej následně rozehrál dopředu. Colorado se snaží rozjet šňůru přihrávek před Binningtonem.
10:19'
Tyler Bozak se pokusil ohrozit Grubauera projektilem přes dva protihráče, přičemž jeden z nich jeho ránu zblokoval. Puk doskákal až za brankoviště.
09:50'
Binnington si na své konto připisuje další zákrok, Girardovu ránu z podstatné vzdálenosti vyrazil mimo nebezpečí. Colorado pokračuje v napadání.
09:16'
Parayko nezvládl zkrotit puk včas a musel zajet za modrou čáru, domácí ztrácí útočné pásmo a musí se stáhnout do neutrální zóny.
08:51'
Alex Newhook aspoň dočasně mizí do útrob stadionu. Hostující borec v úvodu bitvy ošklivě narazil na mantinel, snad bude v pořádku.
08:29'
Ani tahle akce Colorada nepřinesla větší gólovou příležitost, kotouče se zase ujímají hráči Blues.
Střely na branku: 1 – 2.
07:57'
Pokus domácích o návrat do útočného pásma zastavil čárový sudí, který svěřence Craiga Berubeho nachytal v ofsajdu. Následuje první komerční pauza.
07:42'
Ta stále trvá, ke střele se zatím bluesmani neodhodlali. Avalanche excelentně a dravě brání.
06:58'
Paraykovi málem unikl kotouč z hokejky, domácí bek se ho tak pro jistotu rozhodl klepnout za Grubauera. St. Louis rozjíždí kombinaci.
06:23'
Blues od začátku utkání působí bezzubě, Grubauer zatím nemusel čelit ani jediné střele. Ani Colorado se však zatím v ofenzívě moc nepřevedlo.
05:48'
Toews nyní zkusil štěstí z hranice třetiny. Střela mu ale vůbec nevyšla, skákavý kotouč na kruhu zachytil jeden z borců v modrém dresu.
05:30'
Po přerušení nyní byla před hostujícím brankovištěm k vidění první menší strkanice, která se ale obejde bez vyloučení. Kdyby měly ostatně padnout tresty, bylo by to sudími posouzeno hodně přísně.
04:58'
Grubauer vyjel z brankoviště až do rohu, kde zastavil vyhozený puk a přenechal ho Toewsovi. Ten ho zavezl za klec a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
04:17'
Bozakovu rozehrávku jako první dojel Thomas, na kterého si ale počíhal Saad. Ani tentokrát tak St. Louis v coloradské třetině žádnou škodu nenapáchalo.
03:47'
Lehký projektil z modré čáry byl zblokován, do jeho trajektorie se postavil tuším Schenn. Pryž se následně odrazila do rohu.
03:17'
Hra se nyní přelévá z jednoho konce hrací plochy na ten druhý, aktivnější jsou v úvodu bluesmani.
02:55'
Icingu se nyní dopustili zase domácí hráči, dění se tak minimálně na pár sekund vrácí k Binningtonovi.
02:05'
Bluesmani aktivním forčekem ukradli kotouč svým soupeřům a momentálně se snaží se usadit v jejich pásmu, což se jim ale pořádně nedaří. Protihráči jsou jim v patách a nenechávají jim na ledě prostor pro kombinace.
01:22'
Sledujeme bitvu u mantinelu v pásmu St. Louis, do které je zapojeno hned několik borců z obou celků.
01:04'
Z pravé strany proklepl reflexy domácího brankáře rozjetý Girard, Binnington zareagoval včas. Kotouč doslova zmizel v jeho výstroji, přerušuje se.
00:34'
Nepovedená rozehrávka Lavin končí za brankovou čárou, hosté si do statistik zapisují první icing.
00:05'
Jako první se do útoku podívali hokejisté St. Louis, jejichž úvodní nápor ale Colorado velmi rychle rozebralo. Hra se přesouvá před Binningtona.
00:01'
Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
První lajny obou celků jsou seřazeny na modrých čarách, halou za chvíli zazní americká hymna. Pak nebude úvodnímu buly stát v cestě už vůbec nic.
Duel začne s menším zpožděním, jak je ostatně v NHL zvykem. V Enterprise Center je vše připraveno.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Scandella, Parayko, Krug, Santini, Mikkola, Walman – Barbašev, R. O'Reilly (C), Kyrou – Schwartz, B. Schenn (A), Tarasenko (A) – Hoffman, Bozak, Thomas – Clifford, Sanford, Blais.

Colorado Avalanche: Grubauer (J. Johansson) – D. Toews, Makar, Graves, Girard, Nemeth, Timmins – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen (A) – Burakovsky, Compher, Donskoi – Saad, Jost, Ničuškin – Söderberg, Bellemare, Newhook.

Rozhodčí: L'Ecuyer, McCauley – Berg, Rody.
Colorado mezi tři tyče opět pošle Philippa Grubauera. Důvod měnit obsazení brankoviště tým skutečně nemá, vždyť devětadvacetiletý německý brankář v prvních třech zápasech série zastavil úctyhodných 94,4% střel bluesmanů! Hosté pravděpodobně i dnes vsadí na Jordana Binningtona, jehož čísla jsou podstatně horší (89,7%), jisté to však zatím není.
Avalanche se i dnes budou muset obejít bez Matta Calverta a Logana O'Connora, kteří okupují marodku, a nekompromisní osmizápasový distanc nepustí do hry vyhlášeného bouřliváka Nazema Kadriho. V domácím táboře se ze zranění zotavují Justin Faulk, Robert Bortuzzo a Vince Dunn; David Perron a Nathan Walker zase bitvu vynechají kvůli podezření na koronavirus.
Ještě jednou vás zdravím, čtvrtý duel začíná zhruba za půl hodiny! Na potvrzení definitivní podoby sestav obou celků stále ještě čekáme, o pár věcech je však jasno již nyní. Pojďme si udělat rychlý přehled.
Avalanche hned v prvním utkání ukázali, že to s ambicemi na vítězství Stanleyova poháru myslí vážně. Na Binningtona v průběhu šedesáti minut vyslali jen těžko uvěřitelných padesát střel, přičemž svou velmi výraznou převahu nakonec přetavili ve vítězství 4:1. Dvakrát se trefil Nathan MacKinnon a další zásahy přidali Cale Makar a Gabriel Landeskog, zatímco za hosty se prosadil jen Jordan Kyrou.

Favorit uspěl i ve druhém duelu, opět tříbrankovým rozdílem. Nathan MacKinnon se tentokrát blýskl hattrickem, dva zářezy si na pažbu udělal Joonas Donskoi a zbývající trefu Colorada měl na svědomí Brandon Saad. St. Louis se zmohlo jen na tři góly, jejichž autory byli Sammy Blais, Brayden Schenn a Mike Hoffman, a po závěrečné siréně tak na světelné kostce v Denveru svítilo skóre 6:3.

Dosud naposledy na sebe dnešní soupeři narazili v pátek a tentokrát to bylo ještě menší drama než v prvních dvou meetinzích. Laviny totiž po bezbrankové úvodní periodě následně prostřelily Binningtona hned třikrát po sobě, přičemž na střeleckou listinu se zapsali Ryan Graves, Alex Newhook a Tyler Jost. Bluesmani pak sice zdramatizovali průběh ranou Tylera Bozaka, v poslední dvacetiminutovce ale puk do sítě uklidili jen hostující Brandon Saad a J. T. Compher, a výhra 5:1 tak byla na světě. Pokud tedy St. Louis padne i dnes, jeho krátká cesta vyřazovacími boji bude u konce.
Příjemnou neděli u sledování play-off NHL! St. Louis je po prvních třech utkání osmifinálové série nad propastí, Colorado si už dnes večer může v Enterprise Center v tom nejkratším možném čase zajistit postup dál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.