NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Florida - 22. května 2021   18:38

Tampa
Tampa
03:00' Cirelli (Killorn, Černák) • 07:24' Gourde (Kučerov, Sergačjov) • 16:45' Palát (Černák, Kučerov) • 25:41' Killorn (Kučerov, Hedman) • 27:15' Killorn (Stamkos, Cirelli) • 44:47' Kučerov (Stamkos, Killorn)
6:2
(3:1, 2:1, 1:0)
Stav série: (3:1)
Florida
Florida
08:49' Huberdeau  (Hörnqvist, S. Bennett) • 38:45' Verhaeghe  (Barkov, Huberdeau)
Tampa
Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh, D. Savard, Sergačjov, L. Schenn – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Colton – T. Johnson, Maroon.
Sutherland, Rank – Gawryletz, MacPherson
Amalie Arena, Tampa
9762 diváků
Florida
Bobrovskij (28. Driedger) – Forsling, Weegar, Nutivaara, Montour, Strälman, Gudas – Duclair, Barkov, Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau – Hörnqvist, Wennberg, Vatrano – Marchment, Acciari, Lomberg.

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost.
Chris Driedger (FLA) 11 zákroků, 1 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 31:10
Zápas bohužel vůbec nedohráli na straně Tampy právě Nikita Kučerov a Michail Sergačjov, u nichž se nyní musí pouze doufat, že jejich šrámy z tohoto zápasu nebudou vážnějšího rázu, ač jejich poslední záběry z ledu nebyly na pohled vůbec příjemné a pozitivní.
Ale zpět k hokeji. Tampa vyhrála čtvrtý zápas série suverénně 6:2 a ujala se vedení už 3:1 na zápasy. Je tak pouhou jednu výhru od postupu do dalšího kola play-off, přičemž na výhře mají obrovskou zásluhu brankář Andrej Vasilevskij, který si připsal 39 zákroků, a Nikita Kučerov, jenž jednu branku dal a na další tři přihrál.

Floridě nelze upřít snaha, kterou do utkání investovala, své soupeře také jednoznačně přestřílela poměrem 41-26, ale v zakončení neměla příliš štěstí. Naopak Tampa uštědřila hostům lekci z produktivity.
A také nevzdala. Končí tak zápas, který nabídl drama, spoustu branek, ale také chování, které bylo hodně za hranou, a to z obou stran. Jak již bylo napsáno níže, domácí Maroon a hostující Duclair a Hornqvist by se měli za své chování stydět. A o to více, že k jejich hrubým faulům došlo za stavu, kdy skóre zápasu bylo prakticky rozhodnuto (v případě Maroona za stavu 5:1, v případě hostujících Duclaira a Hornqvista za stavu 6:2 pro Tampu).
59:30'
Zatímco na tribunách povstali diváci a tleskají svému týmu, Tampa drží puk a nechce se ho až do konce zápasu vzdát.
58:52'
58:20'
Ač má Tampa přesilovku, snaží se zápas hlavně v klidu dohrát.
57:07'
Stamkos zkoušel střelu z levého kruhu, ale zblokoval ji Acciari.
56:52'
Trestů je požehnaně. Dvě minuty dostává Luke Schenn, Ryan Lomberg 2+2 a osobní trest na 10 minut, Markus Nutivaara 2+10 a Ross Colton 2+10.
56:52'
Od obou týmů je to za prakticky rozhodnutého stavu chování až na hranici nechutnosti. Vše přitom odstartoval ve druhé třetině Maroon úplně zbytečným vražením na hrazení Vatrana. Pokračoval s tím Duclair po seknutí do Kučerova a Hornqvist po hrubém faulu proti Sergačjovovi. A tak není divu, že se to rve na ledě i nyní.

Zatímco hra plynula a puk byl v obranném pásmu Floridy, pustili se do sebe v obranném pásmu Tampy Gourde a Lomberg, ke kterým se následně po přerušení hry sjeli další a rozjeli hromadnou šarvátku.
56:24'
Sergačjov už je naštěstí z ledu. Hit od Hornqvista ale byl zcela zbytečný a plný frustrace. Za to také dostal osobní trest na 10 minut. A desetiminutový trest dostává i Maroon, který se během komerční přestávky snažil svého spoluhráče pomstít.
56:24'
Sergačjov je osetřen, a to přinejmenším, spíš to vypadá, že po hrubém hitu od Hornqvista u mantinelu se zranil. Narazil do hrazení ramenem a stranou hlavy.
56:24'
Až teď je hra přerušena, neskutečné od rozhodčích, že jej nechali ležet bez povšimnutí takovou dobu a nechali Floridu dál útočit.
56:10'
Sergačjov zůstává ležet na ledě!
55:30'
Tampa už se naopak prakticky netlačí do zakončení. Stačí jí, že drží puk daleko mimo své území.
54:35'
Zakázané uvolnění Floridy po nepřesné rozehrávce. Hra se vrací před Driedgera.
53:47'
Snaha se Floridě upřít nedá, ale od inkasované šesté branky je to hodně bez nápadu a spíš se sebezapřením. Jejich další útok zastavuje postavení mimo hru.
53:30'
Palát prověřil střelou z mezikruží Driedgera, po jehož zásahu je hra přerušena. Komerční pauza.
52:57'
Panthers jsou v plném počtu.
52:14'
Kotouč v obranné třetině Tampy končí v hledišti a Hornqvist se rozčiluje. Při jednom ze soubojů mu byla zlomena hůl.
51:47'
Znovu se Floridě povedlo osvobodit a už se na led vrací Hornqvist. To nejhorší mají hosté za sebou.
51:20'
Florida, která hraje v dvojnásobném oslabení, vyhazuje puk přes všechny čáry.
50:57'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Anthony Duclair – 2 min., sekání).
50:57'
Po dlouhých desítkách sekund na ledě se Kučerov sice zvedá z ledu, ale nemůže došlápnout na levou nohu a odkulhává do kabiny. Hráč, který po operaci kyčle vynechal celou základní část, dnes nejspíše dohrál.
50:57'
To nevypadá dobře! Kučerov zůstává na ledě a drží se podle všeho za levé koleno! Po dohrání od Duclaira, úplně zbytečného.
50:38'
V útoku byli ale usazeni hostující hráči, kteří i přes oslabení zkoušeli kombinovat a nakonec i vystřelili, jenže puk končí v ochranné síti.
50:23'
Začíná zkrácená přesilovka Tampy.
49:58'
Při tlaku před brankou Tampy se Hornqvist zachoval poněkud nevybíravě a odchází za sekání na trestnou lavici.
49:36'
Florida zkouší hru bez brankáře!
49:36'
Hornqvist se snažil prosadit před brankou Vasilevského, ale dost nešetrně se ohnal po puku, který mířil k domácímu brankáři, za což byl sražen k ledu.
49:07'
A Tampe se daří vyhodit puk přes všechny čáry.
48:31'
Wennberg se snažil prosadit ze strany, ale trefil pouze tyč Vasilevského branky!
48:23'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jan Rutta – 2 min., krosček).
48:02'
Postavení mimo hru zastavuje návrat hostů do útoku.
47:38'
Stralman se to pokusil změnit z pravé strany, ale netrefil branku soupeře.
47:10'
Florida je usazena v útočném pásmu, ale z jejího projevu je patrné, že jí chybí tolik potřebná energie a ohrožení branky Vasilevského nyní přichází zřídka.
46:29'
Hra je kvůli přihrávce rukou Bennetta přerušena a vykázána do středního pásma. Komerční přestávka.
45:52'
Tippett se pěkně uvolnil v útočném pásmu a ohrozil Vasilevského střelou zápěstím. Puk po zásahu brankáře končí v ochranné síti.
44:47'
Tampa právě vstřelila branku!
Jestli existovala naděje, že by Florida toto utkání mohla ještě zdramatizovat, nejspíš ji NIKITA KUČEROV zašlapal do ledu. Přesnou střelou z voleje se prosadil z pravého kruhu a využívá přesilovou hru. Asistence: Steven Stamkos, Alex Killorn.
44:18'
Panterům se povedlo odehrát puk do bezpečí, Tampa se ale snaží o rychlý návrat.
44:00'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Radko Gudas – 2 min., faul loktem).
43:05'
Hra ve třetí třetině zatím plyne rychle bez zbytečného přerušování. Zároveň ale také bez šancí na obou stranách.
42:00'
Palát zkoušel štěstí z mezikruží, neprostřelil ovšem bránícího Weegara.
41:29'
40:29'
Postavení mimo hru přerušilo útočné snahy hostujícího týmu.
40:01'
Pokračuje přesilová hra Floridy.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:45.
Skončila divoká druhá třetina, v níž si Tampa vypracovala komfortní tříbrankové vedení. To bylo dokonce ještě výraznější, čtyřgólové, ale využitou přesilovkou mírnil ztrátu Verhaeghe. K vidění, kromě spousty branek, byla i spousta strkanic, drobných šarvátek, i tvrdých (a v jednom případě hrubém) zákroků, což přineslo spoustu vyloučení. Floridě jde o hodně, paradoxně se ale k faulování uchylují zejména domácí, kteří si tak zahrávají s ohněm a mají štěstí, že se Panthers nedaří početní převahy tolik využívat.
40:00'
39:27'
A kupodivu je právě Kuřerov vyloučen za nedovolené bránění brankáři.
39:27'
Kučerov se dral do úniku, ale byl při svém přesunu před brankoviště ještě před zakončením zastaven Weegarem. Co je ale horší, tak nekontroloval kvůli důrazné obraně soupeře svůj pohyb a nepříjemně vrazil do brankáře Driedgera, který je otřesen.
38:45'
Florida právě vstřelila branku!
Hostům se daří využít přesilovou hru. CARTER VERHAEGHE se dostal k puku v levém kruhu, kličkou se přesunul na střed mezi kruhy a bekhendovým zakončením k pravé tyči snižuje na 2:5. Asistence: Aleksander Barkov, Jonathan Huberdeau.
38:32'
Hra se rychle přesunula zpět před Vasilevského, který hru přerušuje.
38:16'
Killorn se dostal do úniku v oslabení, projel až za útočnou modrou čáru, ale možná svou střelu uspěchal. Mířil k levé tyčce, ale Driedger jej vychytal.
37:45'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., hrubost).
37:45'
Vatrano, který schytal ve druhé třetině už nepříjemné vražení na hrazení od Maroona, byl pro změnu faulován Sergačjovem, který jej srazil k zemi kvůli zaklesnuté holi.
37:36'
37:25'
Coleman vyrazil do útoku v oslabení, ale nepovedlo se mu přihrát najíždějícímu Cirellimu.
37:09'
Puk už byl ve středním pásmu a hra je přerušena kvůli odehrání puku na jednu ze střídaček. Vhazuje se tak v neutrální zóně.
36:55'
Panthers drží soupeře uzamčené ve vlastním pásmu. Zatím ale marně hledají pozici pro skórování. Neprosadil se ani Bennett.
36:12'
Barkov se napřáhl a vyslal na Vasilevského prudký puk, který brankář Tampy sráží mimo branku.
35:41'
Začíná přesilovka Floridy.
35:36'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., hákování).
35:36'
Střela Nutivaary, po které ale přichází faul na straně Tampy a bude se vylučovat. Napřed ale komerční pauza.
34:45'
Hra plyne nyní poměrně rychle bez šancí.
33:58'
Stralman zkusil štěstí z pravého kruhu, na Vasilevského ale nevyzrál. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
33:41'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ryan Lomberg – 2 min., hrubost).
33:41'
Hra je přerušena před brankou Tampy a důvod je zřejmý, Killorn se totiž vrhnul na Lomberga, který krátce předtím trefil tyčku, jenže při pokračující akci se dostal do brankoviště a strčil do chytajícího Vasilevského. Za to jej Sergačjov krosčekoval. Lomberg, kterému se nechtělo příliš z brankáře Tampy vstát, byl právě Sergačjovem přizvednut, načež jej sám srazil k zemi. A za to se na něho vrhnul právě Killorn.
33:28'
Další zakázané uvolnění Tampy, které vrací hru před Vasilevského.
32:45'
Zakázané uvolnění domácích.
32:11'
Driedger se natahoval po letícím puku z hole Savarda. Střela přeletěla nejen jeho lapačku, ale i branku Floridy.
31:42'
Po ráně Stralmana od modré čáry vyráží Vasilevskij puk až do ochranné sítě a hra musí být přerušena.
31:02'
Driedger musel zasáhnout proti rychlému útoku domácích. Puk se mu povedlo pokrýt a hru přerušit. Komerční pauza.
30:56'
30:45'
Obrovská šance Barkova, který se uvolnil mezi kruhy a vsadil na razanci. Jeho dělovku Vasilevskij vychytal!
30:37'
Florida je v plném počtu a hraje kraťoučkou přesilovku.
30:23'
Tampě se vrací Maroon, hraje se krátce ve čtyřech.
30:11'
To Huberdeau a Bennet se trefili, ale jejich pokusy zastavil Vasilevskij. Hra je přerušena a znovu dochází ke strkanicím před brankovištěm.
30:03'
Hornqvist a Barkov v rychlém sledu pálili, oba netrefili branku.
29:30'
Zatím z toho ale nic nedokázala vytěžit. Naopak, Tampě se povedlo osvobodit.
28:56'
Každopádně, Florida má přesilovku 4 na 3.
28:56'
No, a může být rád, že jsou to jen dvě minuty za hrubost. Při odchodu na trestnou lavici totiž něco pokřikoval a třískl vrátky na trestnou lavici, div nevypadlo plexisklo.
28:56'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., hrubost).
28:56'
Jenže na ledě se to emocemi jen hemží. Černák po přerušení hry neudržel nervy na uzdě a snažil se nasadit kravatu jednomu z protihráčů.
28:37'
A je po přesilovce. Verhaeghe se totiž v útočném pásmu provinil proti pravidlům nedovoleným bráněním proti Cirellimu.
28:23'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., vražení na hrazení).
28:23'
Vatrano vypadá, že je sice otřesen, ale jinak v pořádku. Vstává z ledu. To je dobrá zpráva. Za tohoto stavu to byl zcela zbytečný atak od Maroona.
28:23'
Zatímco Vatrano zůstává na ledě, kolem něj se postrkují a rvou snad všichni hráči, co zůstali na ledě, s výjimkou brankářů.
28:23'
Rychlý protiútok Floridy, při němž se pro změnu zaskvěl Vasilevskij proti střele Vatrana, jíž srazil na zadní hrazení. Jenže akce má dost ošklivou dohru, když Maroon na zadním mantinelu narazil právě Vatrana proti hrazení.
28:11'
Sergačjov vypálil od modré čáry a pořádně protáhl Driedgera, který si musel dávat pozor na dorážející soupeře.
27:15'
Střídání v týmu Florida Panthers: ze hřiště odchází Sergej Bobrovskij, přichází Chris Driedger.
27:15'
To už je s Floridou hodně zlé! Domácí vyhráli buly ve svém pásmu a rozehráli rychlý protiútok, na jehož konci Stamkos z pravého křídla nahrál před brankoviště na rozjetého ALEXE KILLORNA, který se prosadil podruhé během pouhých 94 sekund! Asistence: Steven Stamkos, Anthony Cirelli.
27:06'
Marchment se po svém dalším střídání rozčiluje. Snažil se prodrat k puku, ale nedostal se k němu dostatečně rychle a Vasilevskij přerušuje hru.
26:04'
Komerční přestávka po střele Marchmenta, kterou Vasilevskij chytá.
25:41'
Domácí využívají přesilovku a dělají významný krok za výhrou ve čtvrtém utkání série! Přesným "centrem" z pravého kruhu našel Nikita Kučerov ALEXE KILLORNA, který protečoval puk z první za záda bezmocného Bobrovského, jenž se nestihl přesunout. Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.
25:08'
Hosté vyhráli buly a odpálili puk přes všechny čáry.
25:02'
Po Cirelliho střele z levého kruhu je hra přerušena a bude se vhazovat po pravici Bobrovského.
24:45'
Floridě se povedlo odpálit puk do bezpečí.
24:27'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Anthony Duclair – 2 min., držení).
24:24'
Z mezikruží neuspěl ani Colton, bude se ale vylučovat na straně Floridy.
24:10'
Blesky se začínají prosazovat v ofenzivě. McDonagh, Point, ani Černák od modré, ovšem Bobrovského nepřekonali.
23:33'
První střela ve druhé třetině. Zaznamenal ji hostující Verhaeghe, který otřel puk o Vasilevského beton, od nějž se odrazil na zadní hrazení.
22:55'
Domácí se pokusili o první střelecký pokus v rámci druhé dvacetiminutovky, ale puk byl zblokován před brankovištěm.
22:20'
Hosté se snaží nahazovat puky do útočného pásma, ale to jim k usazení v útoku nestačí. Více ze hry má zatím Tampa.
21:29'
Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Bobrovského.
20:45'
Druhá třetina začala ze strany Floridy opatrněji než ta první. U puku jsou tak více hráči Floridy, kterým se ale nepovedlo dostat do zakončení.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:38.
První třetina patřila sice možná herně Floridě, ale hosté dostali tvrdou lekci z produktivity. Zatímco Florida vyslala na branku 15 střel oproti pouhým 7 ze strany Tampy, prohrává 1:3. Domácím se totiž povedlo s až smrtící jistotou využívat svých šancí a nasměrovat se za dost možná klíčovým vítězstvím v této sérii.
20:00'
19:27'
Dlouho se držela Florida v útoku, k dalšímu ohrožení Vasilevského branky ovšem nedošlo.
19:11'
Kotouč těsně proskákal kolem brankové čáry za Vasilevského zády, do klece ovšem nezaplul.
18:09'
A dokonce to je Marchment, kdo se dostává do zakončení. Jenže napálil pouze bránícího Ruttu.
17:55'
Marchment se dral skrz dva hráče Tampy do úniku, snažil se uvolnit ze všech sil, ale nakonec i s trochou smůly neprošel. Florida přesto zůstává v útoku.
17:48'
Po přerušení hry přichází na řadu komerční přestávka.
16:45'
Pěkná střela Erika Černáka od modré čáry, kterou svou nohou mezi kruhy protečoval ONDŘEJ PALÁT, jenž zvyšuje vedení Tampy na 3:1! Asistence: Erik Černák, Nikita Kučerov.
16:15'
Avšak ne na dlouho. Nicméně Panthers nevyšla přihrávka skrz střední pásmo a zakázané uvolnění vrátí hru před Bobrovského.
15:51'
Hraje se ze strany na stranu. Oba týmy se připsaly rychlé ztráty puku a do držení se vrací domácí.
15:20'
Hraje se dlouho bez přerušení. Puk mají pro změnu v moci hráči Floridy, kteří se ale nemohou dostat do zakončení.
14:40'
Prudká Schennova rána od modré čáry neprošla a odráží se od jednoho z hráčů mezi kruhy. Tampa se ale nechce puku vzdát a stále dotírá na své soupeře.
13:55'
Na druhé straně kluziště se neprosadil před brankovištěm Huberdeau. Puku se zmocnila obrana Tampy, která vyčkává s rozehrávkou na prostřídání.
13:10'
Palát se snažil prosadit v útoku, branku Floridy ovšem minul a rychle musel pelášit zpět do obrany.
12:42'
Vatrano zkoušel štěstí v prostoru mezi kruhy. Byla to už jedenáctá střela Floridy v první třetině. Vasilevskij puk chytá a přerušuje hru.
12:01'
Branka za Vasilevským je posunuta a znovu dochází ke strkanici mezi kohouty z obou týmů. Hornqvist, který při útoku skončil v brankovišti Tampy, vystartoval po Hedmanovi, který ale nejevil zájem o šarvátku. Vylučovat se nebude.
11:16'
Nebezpečné bekhendové zakončení Stralmana z pravého kruhu se nakonec odráží od nohy Hedmana mimo nebezpečí. Domácí následně vyhazují na zakázané uvolnění.
10:46'
Po střele Montoura z mezikruží je hra přerušena a na řadu přichází druhá komerční přestávka.
09:50'
Černák vyslal puk ze středního pásma přímo na Bobrovského. I toto nahození bude považováno za střelu, byť hostujícího gólmana příliš neohrozilo.
09:40'
Hosté se snaží využít psychické výhody po vstřelené brance k vyrovnání, jejich další útok byl ale zastaven postavením mímo hru.
08:49'
Hosté využívají přesilovou hru! Klíčová kombinace začala a také skončila u JONATHANA HUBERDEAUA. Ten rozehrál puk k modré čáře, od níž přišel pas do levého kruhu, kde se ke střele napřáhl . Vasilevskij puk vyrazil do pravé strany, kde už číhal na dorážku právě Huberdeau. Asistence: Patric Hörnqvist, Sam Bennett.
08:15'
Domácí úspěšně vyhodili puk do bezpečí.
07:55'
Zakázané uvolnění Floridy, jenže vhazovat se bude před brankou Tampy. Gourde se totiž dostal znovu do konfliktu se soupeři a odchází za nesportovní chování na dvě minuty na trestnou lavici.
07:24'
Velké problémy pro Floridu! Bobrovskij podruhé inkasuje, když Kučerov nahodil od modré čáry na branku soupeře. Byť puk mířil jasně mimo klec, YANNI GOURDE šikovně kotouč protečoval a nasměroval jej za záda ruského brankáře. Asistence: Nikita Kučerov, Michail Sergačjov.
06:34'
Kučerov se uvolnil před brankou Floridy, na brankáře ale nevyzrál. Hra pokračuje, Tampa dál útočí.
06:13'
Gudas u modré čáry Tampy tvrdě, ale čistě, atakoval Maroona, čímž ovšem nezastavil brejk soupeře. Rychlý výpad domácích se pokusil zakončit Sergačjov, jeho střelu však zastavil Bobrovskij a následně byla branka Floridy posunuta. Komerční pauza.
04:58'
Florida uzamkla své soupeře v jejich pásmu a ostřelovala Vasilevského branku. Finální pokus si připsal Montour, který se opřel do puku po otočce v pravém kruhu, Vasilevskij ovšem puk pokryl a přerušuje hru.
04:23'
Oba týmy jsou v plném počtu.
03:55'
Florida se po inkasované brance opět pouští do aktivního útočení. Bennett střelou zpoza levého kruhu přinutil brankáře Tampy přerušit hru.
03:00'
Při hře ve čtyřech na obou stranách ponechali hosté trestuhodně otevřený prostor na středu neutrální zóny. Při souboji u mantinelu se k puku dostal ANTHONY CIRELLI, který nikým nebráněn projel až k Bobrovskému a otevřel skóre zápasu střelou pod betony hostujícího brankáře. Asistence: Alex Killorn, Erik Černák.
02:23'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Huberdeau – 2 min., hrubost).
02:23'
Hra je přerušena, jelikož se u střídaček do sebe pustili Gourde a Huberdeau kvůli srážce při střídání. Huberdeau si postrkování ze strany soupeře nenechal líbit a soupeře doslova prohodil otevřenými vrátky střídačky domácích.
01:45'
Tampa je v úvodu zápasu hodně aktivní, tlačí se do útočného pásma, tlačí se do zakončení a chce rychle skórovat.
01:06'
Po buly sice Panthers ztratili útočné pásmo, ale rychle se do něj vrátili a Barkov na nic nečekal. Rychlou střelu Vasilevskij srazil do rohu.
00:49'
Forsling se napřáhl zpoza levého kruhu a přinutil Vasilevského k prvnímu zákroku v utkání. Hra je následně přerušena a vhazovat se bude v obranném pásmu Tampy.
00:01'
Předpokládané sestavy:

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh, D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Colton – M. Joseph, T. Johnson, Maroon.

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Forsling, Weegar, Nutivaara, Montour, Strälman, Gudas – Duclair, Barkov, Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau – Hörnqvist, Wennberg, Vatrano – Marchment, Acciari, Lomberg.

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Gawryletz, MacPherson.

Ondřej Palát (TBL)
Jan Rutta (TBL)
Erik Černák (TBL)

Radko Gudas (FLA)
3. zápas série – Tampa – Florida 1:2

Po přesunutí série do Tampy se lépe dařilo floridským Panterům. Ti začali zápas velmi dobře a po druhé třetině vedli 2:0. Pak ale přišel rychlý obrat Blesků. Hráči Tampy totiž v deváté minutě prostředního dějství vedli 3:2.Pak ale Florida vyrovnala a začínalo se znovu od začátku. Jenže netrvalo dlouho a znovu šli do vedení domácí hráči. Nejprve strhl vedení na stranu Tampy Brayden Point, po něm se pak trefil ještě Alex Killorn a před třetí třetinou měli po vedení 5:3 dvougólový náskok. Florida však znovu zabrala a postupně se dostala k vyrovnání a vynutila si nastavenou hrací dobu. V ní na konci šesté minuty rozhodl zápas Ryan Lomberg a v tu chvíli bylo jasné, že Florida snížila v sérii na rozdíl jediného bodu a je tedy zpět ve hře. I dnes by ráda uspěla, aby se zpět na svůj led vracela s nerozhodným stavem v zádech.
2. zápas série – Florida – Tampa 0:2

Hráči Floridy šli do druhého zápasu s cílem nepříznivý stav série srovnat. Zápas však pro Pantery dobře nezačal, když po prvním dějství prohrávali 0:2. O druhý gól se postaral český útočník Ondřej Palát a lépe na tom tedy byly Blesky. Floridští v prostřední třetině snížili na rozdíl jediné branky a byli tak opět zpátky ve hře. Jenomže se jim vyrovnat nepovedlo a navíc pak v závěru inkasovali do prázdné branky, když se pokusili ve hře bez gólmana vymazat své manko. Tampa tak zvítězila 3:1 a i druhý bod získala na svou stranu. V domácích duelech tak bude chtít být znovu stoprocentní a zajistit si postup do dalšího kola v nejkratším možném čase, naopak Florida bude usilovat o srovnání série.
1. zápas série – Florida – Tampa 0:1

Vzhledem k tomu, že se v tabulce lépe umístila Florida, měla výhodu domácího prostředí v prvních dvou duelech. A v první třetině se Panterům vedlo, když vedli 2:1. Ovšem prostřední dějství patřilo obhájcům Stanley Cupu z Tampy Bay, dvěma trefami se prezentoval Nikita Kučerov a před třetí třetinou měli hráči Tampy těsný náskok 3:2. Florida si však v úvodu poslední části základní hrací doby dovolila jít opět do vedení a Tampa tak musela dotahovat. Úderem třinácté minuty se to povedlo, když se trefil Brayden Point a zařídil tak svému celku vyrovnání. A když už se pomalu schylovalo k prodloužení, byl to opět Brayden Point, který se na konci devětapadesáté minuty prosadil podruhé a první zápas série tak lépe zvládla Tampa po výsledku 5:4.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům hokeje. Play-off NHL už je v plném proudu a probíhají osmifinálová klání. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat čtvrtý zápas série mezi týmy Tampa Bay Lightning a Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.