NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Montreal - 1. července 2021   02:15

Tampa
Tampa
26:40' Cirelli (T. Johnson, Rutta) • 39:59' Coleman (Goodrow, McDonagh) • 55:42' Palát
Montreal

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný čtvrteční den. Na počtenou!

3. Anthony Cirelli (TBL) – 1+0
Je dobojováno! Tampa vítězí i v dnešním utkání a už je jen dvě výhry od obhajoby nejcennější hokejové trofeje na světě. Blesky dnes určitě nebyly v prvních dvou třetinách lepší, ale na to se historie ptát nabude. Do vedení se dostaly díky trefám Anthonyho Cirelliho a Blakea Colemana. V závěru ještě navýšil jejich vedení Ondřej Palát. Jediným úspěšným střelcem Montrealu byl dnes Nick Suzuki. Hrdinou zápasu se stal Andrej Vasilevskij, který kryl 42 ran soupeřova týmu. Tampa tak vyhrála 3:1 a ve finálové sérii vede 2:0 na zápasy.
59:33'
Cole Caufield vystřelil z levého kruhu. Mířil do horních pater brány, jenže Vasilevského rameno bylo na svém místě.
59:14'
Trenéři Montrealu si vzali oddechový čas. Hrát se bude ještě 46 sekund.
59:14'
Už mohlo být hotovo. Jeden z beků Tampy odhodil puk přes všechny čáry, ale černá guma propadla vedle tyče opuštěné klece o pár desítek centimetrů.
59:03'
Střílená přihrávka hostů popadla pár centimetrů vedle vzdálenější tyče.
58:42'
Andrej Vasilevskij utěsnil přední tyč po pohotovém zakončení Coreyho Perryho, který málem využil příhodného odrazu od mantinelu.
58:26'
Suzukimu vůbec nesedla rána z levého kruhu. Nicméně Montreal zůstává na kotouči v pásmu soupeře.
58:02'
V plném proudu jsou poslední dvě minuty základní hrací doby. Price už sprintuje na střídačku a hosté to zkouší v šesti.
57:48'
Proti McDonaghově střele Price zasáhl. Montreal ale teď potřebuje hrát v jiném pásmu než v jeho obranném.
57:17'
Andrej Vasilevskij musel rychle zasahovat proti nepříjemnému nahození ze strany. Kotouč však z lapačky rychle vytřepal a následně i rozehrál.
56:42'
Fanoušci Tampy už tuší, že to vyjde i dnes. Montreal je gólem zaskočen a v uplynulé minutě se nedokázal dostat z vlastního pásma.
55:42'
Tampa právě vstřelila branku!
Joel Edmundson udělal obrovskou chybu, po které se Tampa dostává do dvoubrankového vedení. Zpoza brány předával puk naslepo za sebe, ale spoluhráči mu do daného prostoru nenajeli. U puku tak byl první ONDŘEJ PALÁT, který z brankové čáry odrazil kotouč od betonu Careyho Price do brány. 3:1. Bez asistence.
55:00'
Phillip Danault si najel na pravou stranu, Hedmana ale už neprostřelil. Švédský obránce poté s přehledem odpravil puk do středního pásma.
54:32'
Na řadu přichází poslední komerční pauza třetí třetiny. Tampa stále hájí svůj jednobrankový náskok.
53:57'
Anthony Cirelli udržel puk v útočném pásmu a následně pošetřil cenné sekundy pro své barvy.
53:11'
Hráči Montrealu se pro Tampu nebezpečně motali před její bránou. Snažení hostů ale obhájce Stanley Cupu přečkal.
52:42'
Ben Chiarot zkoušel Vasilevského překvapit z ostrého úhlu. Ruský brankář se ale nedal a s přehledem zakročil.
52:05'
Po odrazu od výstroje Nikity Kučerova se puk dostal do hlediště. Bude se vhazovat v neutrální zóně.
51:41'
Zdálo se, že domácí nebezpečně zaútočí. Point předával do strany na Goodrowa, jenž se ale okolo Petryho neproháčkoval.
51:11'
Suzuki si chtěl obhodit Sergačjova, který ale soupeře k ráně proniknout nenechal. Montreal se ale znovu stále častěji a častěji dostává do tlaku.
50:22'
Josh Anderson sice byl sražen k zemi, ale podle rozhodčích se o přestupek nejednalo. Vzápětí vznikla před brankou Tampy nepřehledná situace, kterou hráči v modrém stačili ubránit.
49:44'
Andrej Vasilevskij musel vyrazit za bránu, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. To se mu také povedlo.
49:17'
Carey Price si připsal nepříliš těžký zákrok. Montreal má před sebou už jen necelých jedenáct minut, které mu budou sloužit k případnému vyrovnání.
48:55'
Mathieu Joseph kvalitně forčekoval v útočném pásmu. Beky Canadiens dostal při rozehrávce pod tlak.
47:59'
Nikita Kučerov si nabruslil za obranu. Hostující obránci jej sice z jasné šance vytěsnili, ale ruský útočník i tak vystřelil. Price ale přední tyč utěsnil.
47:48'
Hned dvě slušné střelecké příležitosti v řadě si vytvořil Montreal. Nejprve neuspěl Caufield a o pár vteřin později i Tyler Toffoli.
47:18'
Domácí vyhodili tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. Pro puk si dojel Shea Weber.
46:39'
Třetí formace Lightning znovu předvedla svůj um v útočném pásmu. V rozhodující chvíli si ale Blake Coleman nenavedl kotouč ideálně na střelu.
45:52'
Kotkaniemiho propagační rána skončila v rohu kluziště. Andrej Vasilevskij skvěle zapracoval pravým betonem.
45:10'
Teď si vytvořila Tampa velmi dobrou příležitost. Nejprve Goodrow mířil sám na bránu, ale výtečným odebráním puku jej zastavil Shea Weber. Prvně jmenovaný o pár sekund později našel Colemana, který ale Price nepropálil.
44:18'
Brendan Gallagher dlouho držel puk u mantinelu, ale poté už jej na své hokejce neudržel. To byla voda na mlýn pro Ondřeje Paláta, jenž prověřil betony Careyho Price.
43:44'
Montreal se nepřesnou rozehrávkou provinil zakázaným uvolněním. Těžiště hry se tak stěhuje před brankáře Price.
43:12'
Paul Byron vyrazil vpřed, ale proti němu se rozjeli hned tři hráči v modrých dresech. Útočník Canadiens tak neměl nárok na úspěch.
42:34'
Připomněl se i Mathieu Joseph, jehož rána z pravého křídla skončila po Priceově odrazu na zadním mantinelu. Rozhodně sledujeme aktivní úvod třetí třetiny z obou stran.
41:55'
Při rychlém úniku hostujících hokejistů tlačil Eric Staal černou gumu před brankoviště. Snažil se, aby se poté puk odrazil, ale Vasilevskij si situaci pohlídal.
41:05'
Také Tyler Johnson to po bráně hostujícího celku zkoušel. Carey Price pohotově zapracoval vyrážečkou, přičemž touš posunul do rohu kluziště.
40:22'
Coleman se dostal k další střele, tentokrát z prostoru mezi kruhy. Úspěšnější byl v tomto případě Carey Price.
40:01'
Střely na bránu po 2. třetině: 13 – 29
Po čtyřiceti minutách vede domácí Tampa 2:1. Montreal je dnes lepším týmem, ale zatím ztroskotává na skvělém výkonu brankáře Andreje Vasilevského. Naopak Tampa těží ze své produktivity. Za ni se prosadili Anthony Cirelli a na konci třetiny také Blake Coleman. Zatím jediný zásah Habs má na svědomí Nick Suzuki.
40:00'
39:59'
Pár desetin sekund před koncem druhé třetiny jde Tampa podruhé v utkání do vedení! Barclay Goodrow zabojoval o puk, objel Bena Chiarota a následně po své levé ruce vybídl BLAKEA COLEMANA, který v pádu zakončil. Kotouč se přehoupl přes přesunujícího se Price a skončil v síti. 2:1. Asistence: Barclay Goodrow a Ryan McDonagh.
39:29'
Poslední minuta prostřední periody je už v plném proudu. Útočnou akci Montrealu zastavilo postavení mimo hru.
38:38'
38:34'
Gourde našel před bránou Patricka Maroona, který bekhendem okamžitě zakončil. Price měl s neposedným pukem potíže, nakonec ale situaci zvládl.
37:54'
Stamkosova přihrávka k modré čáře přesná nebyla. Domácí se tak museli vracet zpět do středního pásma.
37:25'
Teď už byl ale tlak elitní přesilovkové lajny Tampy otupen. Hosté vyhodili puk přes všechny čáry.
36:58'
Od Hedmana šel kotouč rychle do strany na Kučerova, jehož přihrávka hledala v mezikruží Pointa. Rychlá kombinace Tampy byla přečtena Careym Pricem.
36:38'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Armia – 2 min., vysoká hůl).
36:18'
Tampa se marně snaží trvale usadit před bránou Montrealu. Rozhodně musí být za průběžný výsledek ráda.
35:46'
Petry velmi dobře ukryl svou střelu z velké dálky. Vasilevskij dokázal zasáhnout špičkou levého betonu, kotouč byl navíc před ním tečován.
35:12'
Michail Sergačjov nahodil černou gumu na zadní mantinel. Po poslední komerční pauze této třetiny se tedy opět pokračuje ve hře.
34:01'
Cole Caufield tvrdě napřáhl z pravé strany. Jeho pumelice skončila několik centimetrů nad horní tyčí.
33:18'
Vzápětí mohl Joel Armia potrestat špatnou rozehrávku Tampy. Dostal se do ideální pozice mezi kruhy, ale také v tomto případě proti němu stála hráz v podobě Andreje Vasilevského.
32:51'
Přečíslení Montrealu dva na jednoho vyřešil střelou z levé strany Eric Staal. Zkušený útočník ale nezamířil přesně, a proto Vasilevskij opět úspěšně zasáhl.
32:15'
Hosté pokračují v tlaku a v těchto chvílích jsou jasně lepším týmem. Střelecká převaha Canadiens je už obrovská, konkrétně 24 ku 8.
31:44'
Montreal je při chuti a znovu hrozí. Shea Weber vší silou napřáhl od modré čáry a domácí gólman musel zasahovat vyrážečkou.
30:36'
Montreal právě vstřelil branku!
V táboře hostů zavládla velká euforie. Montreal v přesilovce srovnává průběžný stav. Pár sekund po buly se ke kotouči dostal NICK SUZUKI, jehož střela bekhendem dokonale překvapila Andreje Vasilevského. Corey Perry sice před ním máchl hokejkou, ale kotouč netečoval. Vasilevskému puk propadl mezi betony. 1:1. Bez asistence.
30:31'
Montrealu se počáteční kombinace příliš nevydařila. Po teči domácích puk zaplul do ochranné sítě.
30:03'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., nedovolené bránění).
29:40'
Savard chtěl pomoct ofenzívě Tampy, ale ve spolupráci s Josephem jej zastavil ofsajd. Bezmála v polovině základní hrací doby nás čeká buly ve středním pásmu.
29:15'
Montreal ale stupňoval svůj tlak a během jednoho střídání vyzkoušel Vasilevského hned třikrát. Zatím pokaždé ale domácí muž v masce odolal.
28:51'
Jeff Petry si protáhl střídání a následně i mířil k zadní tyči. Vyrážečka domácího brankáře byla v pohotovosti.
28:22'
Petry posílal kotouč do prostoru před bránou. Tam ale byli pozorní Hedman s Vasilevským.
27:41'
Předávka v neutrální zóně hostům nevyšla dle představ. I tak se ale dostali do třetiny soupeře, nicméně razantnější střelecký pokus nevyprodukovali.
27:12'
Montreal chtěl okamžitě odpovědět ranou ze strany. Paul Byron ale našel pouze připraveného brankáře Lightning.
26:40'
Jako blesk z čistého nebe přichází úvodní branka Tampy v tomto utkání! Domácí si měnili puk v rohu kluziště, ale moc nebezpeční nebyli. Jan Rutta si vyměnil svou pozici s ANTHONYM CIRELLIM, jehož rána od modré čáry dokonale zapadla za brankovou čáru. Price si puk vyrážečkou do branky srazil. 1:0. Asistence: Tyler Johnson a Jan Rutta.
25:59'
Jeff Petry nadvakrát střílel od modré čáry. Andrej Vasilevskij ale skvěle zasáhl levým betonem. Také dnes je Vasilevskij velkou oporou svého týmu.
25:44'
Vasilevskij zachytil za bránou nahození Kotkaniemiho. Následně se musel postarat o kloudné rozehrání.
25:11'
Nahození Erika Černáka od modré čáry skončilo v připravené lapačce Careyho Price. Za okamžik se bude vhazovat po levici zkušeného gólmana.
24:40'
Domácí tým má nyní problémy s přechodem do útočného pásma. Rozhodně se před zápasem nečekalo, že Price bude v tak malé permanenci.
23:56'
Joel Armia hledal zpoza brány Perryho, který si už už hledal prostor ke střele. Vasilevskij si ale holí situaci pohlídal.
23:24'
Puk skončil po odrazu na střídačce Montrealu. Nicméně na hostech jde vidět, že i druhou třetinu chtějí hrát aktivně.
22:39'
Hned po Danaultově úspěšném vhazování pálil příklepem Shea Weber. Kvalitní blok ale předvedl Barclay Goodrow, od něhož se puk odrazil do střední třetiny.
22:02'
Anthony Cirelli nepřihrál v útočném pásmu přesně. Joel Edmundson dobře zapracoval vystrčenou hokejkou.
21:35'
Bekhendové zakončení Joshe Andersona skončilo na hrudi domácího brankáře. Tampa už je v plném počtu a za okamžik se bude vhazovat v jejím obranném pásmu.
21:04'
Perry už mohl na levém kruhu střílet, ale nakonec přihrával do strany. Zřejmě to nebyla nejlepší volba, protože přihrávka před bránu se poté nepovedla.
20:22'
Corey Perry operoval na brankovišti velmi dobře. Z druhé vlny zakončoval Nick Suzuki, po jehož střele se ale zaskvěl Andrej Vasilevskij.
20:01'
Střely na bránu po 1. třetině: 6 – 13
Montreal předvedl v první třetině kvalitní výkon. Přestože Tampa často hrála před jeho bránou, dokonale čekal na brejkové situace a rozhodně byl nebezpečnějším týmem. Po dvaceti minutách ale stále platí bezbrankové skóre. Hosté navíc budou dohrávat přesilovku.
20:00'
19:37'
Nyní už pokračuje klasická přesilovka Canadiens. Hosté ale mají před sebou ještě necelé dvě minuty.
19:26'
Jesperi Kotkaniemi si najel mezi kruhy, odkud velice prudce vystřelil. Vasilevskij ale střelci zmenšil střelecký úhel a navíc ramenem rychle zakročil.
18:56'
Erik Gustafsson si najížděl před bránu na šikovnou přihrávku ze strany. Domácí měli štěstí, že zadákovi Montrealu kotouč přeskočil hůl.
18:18'
Montreal ale pokračuje v přesilové hře čtyř proti třem s kotoučem na hokejkách.
17:54'
Suzuki šikovně hledal na brankovišti Toffoliho, který ale nenastavil správně hokejku, a proto klec trefit nedokázal.
17:32'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2+2 min, vysoká hůl).
17:27'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Paul Byron – 2 min., sekání).
16:45'
Ruttova nabídka k teči od modré čáry skončila na noze obránce Webera. Montrealští zadáci tedy také nyní dokázali dobře zapracovat.
16:12'
O chvíli později vyrazili hosté do přečíslení dva na jednoho, které ale moc dobře nevyřešili.
15:51'
Victor Hedman propadl na útočné modré čáře, čímž se vytvořil volný prostor pro Toffoliho, který okamžitě pádil vpřed. Jeho ránu ale zastavil pozorný Vasilevskij.
15:38'
Hosté jen vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před Careym Pricem.
15:02'
To, že obrana Montrealu zatím funguje skvěle, dosvědčuje fakt, že domácí na bránu vystřelili jen ve čtyřech případech, a to tráví většinu času v útočném pásmu.
14:17'
Maroon se pro přihrávku Johnsona natahoval marně. Tampa nedokázala setrvat v útočné třetině.
13:47'
Erik Gustafsson pořádně tvrdě napřáhl z levého kruhu. Andrej Vasilevskij měl co dělat, aby neposedný puk zachytil do lapačky.
13:32'
Hedman si hledal vhodný prostor ke střele na pravé straně, ale pozorná defenzíva Canadiens jej k lepšímu zakončení nepustila.
12:48'
Hosté jen nahodili kotouč kupředu, neboť Tyler Toffoli neměl na křídlech dostatečnou podporu spoluhráčů.
11:59'
Na konci přesilovky ještě zkusil štěstí z vrcholu pravého kruhu Tyler Johnson. Zkušenému útočníkovi ale ránu zablokoval Ben Chiarot.
11:14'
Kučerovův pokus o přihrávku bekhendem zachytil Armia. Nicméně domácí ještě chvíli kombinovali a právě nejproduktivnější hráč letošního play-off pálil. Price ale brilantně zasáhl ramenem.
10:44'
Teď už kanadský tým dostal kotouč co nejdále od své brány. Do rozehrávky se musel zapojit i Vasilevskij.
10:15'
Nikita Kučerov našel mezi kruhy Braydena Pointa, jenž okamžitě střílel. Elitní centr Tampy ale jen těsně minul prostor u zadní tyče.
09:57'
09:50'
Po faulu na kapitána Stamkose budou hrát domácí další početní výhodu. Uvidíme, jestli ji tentokrát využijí.
09:34'
Kotkaniemi hledal Andersona, který si na útočné modré čáře černou gumu zpracoval a poté ji poslal za bránu.
09:04'
Po ofsajdu Tampy přichází na řadu první komerční přestávka.
08:42'
V úvodních minutách sledujeme spíše opatrný hokej podpořen o kvalitní defenzívy. Zároveň se přerušuje jen ojediněle.
07:58'
Caufield se společně s Toffolim dostal do zajímavé pozice. Ruský brankář ve službách Tampy se musel rychle přesouvat, vše ale zvládl.
07:30'
Přesně na konci přesilovky Tampy vyhazuje i Nick Suzuki. Domácí tým se k žádnému zakončení v početní výhodě nedostal.
06:54'
Stejný scénář přichází i o pár sekund později. Úvodní přesilovka utkání se zatím hokejistům v modrých dresech moc nedaří.
06:22'
Teď se už ale Montreal bez potíží osvobodil vyhozením kotouče přes všechny čáry. Tampa tak musí dopředu opětovně.
05:57'
Domácí už kombinují v útočném pásmu. Výměna puku mezi trojicí Point, Kučerov a Hedman je jako obvykle nebezpečná.
05:29'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., podrážení).
04:59'
Eric Staal sice zastavil přihrávku domácích, avšak posléze nepřihrál zrovna nejlépe. Vasilevskij tak touš zachytil a následně jej přesně rozehrál na Savarda.
04:24'
Steven Stamkos zastavil puk ve středním pásmu. Na levém kruhu ale do střely nemohl, neboť proti němu vyjeli hned tři hráči soupeřova týmu.
03:50'
Domácí nahodili a jejich obránci mezitím střídají. I tak ale Tampa chce uhájit útočné pásmo.
03:08'
Kučerov manévroval na levém kruhu, aby poté přistrčil k modré čáře. Z tohoto místa ale rána nepřišla, neboť hosté předvedli solidní blok.
02:24'
Do samostatného úniku ale vyrazil Nick Suzuki, který se snažil kotouč stáhnout do bekhendu a poté jej umístit do sítě. Vystrčená hokejka Andreje Vasilevského ale domácí tým zachránila.
01:49'
Tampa je v úvodu aktivnější. Zatím hraje s kotoučem na hokejkách převážně ona.
01:10'
Jan Rutta o chvíli později zahrozil z podobného místa. Jeho střela se navíc od jednoho z beků otřela tak, že zapadla k brankovišti. Tam ale hosté zareagovali.
00:55'
Erik Černák nabral na pravé straně velkou rychlost. Těsně za modrou čárou pálil zápěstím, ale Price touš vyrazil mimo hrací plochu.
00:12'
Carey Price musel hned po pár vteřinách za svou bránu. Rozehrávku mu sice vystihl Goodrow, ale před bránou poté byl volný Danault, takže domácí do šance nepustil.
00:01'
Druhý zápas finálové série začne už za pár minut. Oba celky postupně přijíždějí na led a ještě i samozřejmě uslyšíme hymny Kanady a USA.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, T. Johnson – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, Colton, Maroon.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Merrill, E. Gustafsson – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois.

MONTREAL CANADIENS

Už nyní můžeme říct, že Montreal je jednoznačně největším překvapením tohoto ročníku NHL. Do play-off šel až ze čtvrté pozice v divizi, ze které se dokázal dostat dál proti Torontu a Winnipegu. V semifinále opět překvapil, když poměrem 4:2 na zápasy vyřadil favorizované Vegas. Symbolem úspěchu Canadiens v play-off je bezesporu brankář Carey Price, jenž si drží 92,8% úspěšnost zákroků. Montreal se zároveň může opřít o velmi kvalitní defenzívu, ve které dominuje velezkušený kapitán Shea Weber, nejvytěžovanější hráč týmu. Kanadský tým nedává tolik branek jako Tampa, a proto jeho nejproduktivnější hráč Tyler Toffoli má na kontě jen 14 kanadských bodů.

TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa v letošním play-off obhajuje svůj triumf z loňské sezony. Je na velmi dobré cestě, neboť ve finálové sérii zatím nad Montrealem vede 1:0 na zápasy. Tým Jona Coopera na své cestě do finále dokázal už zdolat celky Floridy, Caroliny a Islanders. Zatím klíčovou postavou Blesků ve vyřazovací fázi je Nikita Kučerov. Ruský útočník se vrátil po dlouhém zranění a v devatenácti zápasech zatím posbíral 30 kanadských bodů. Je tedy na prvním místě produktivity a hned následně v této statistice najdeme další hráče Tampy, konkrétně Braydena Pointa, Stevena Stamkose, Alexe Killorna a Victora Hedmana. Gólman Andrej Vasilevskij je v procentuální úspěšnosti zákroků nejlepším brankářem play-off.

Tampa Bay – Montreal 5:1

Branky a nahrávky: 7. Černák (Palát, B. Point), 26. Gourde (Colton, Goodrow), 42. Kučerov (Sergačjov), 52. Kučerov (B. Point), 59. Stamkos (Kučerov, B. Point) – 38. Chiarot (Kotkaniemi, S. Weber)
Přeji příjemné brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z druhého utkání finálové série NHL mezi Tampou Bay Lightning a Montrealem Canadiens. Start střetnutí je na programu krátce po 2:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.