NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Montreal - 1. června 2021   01:10

(0:0, 0:2, 1:1)
Stav série: (3:4)
Montreal
Montreal
23:02' Gallagher  (E. Staal) • 35:25' Perry  (Suzuki, E. Gustafsson) • 57:22' Toffoli  (E. Staal, Danault)
Toronto
Meier, Pollock – Cherrey, Murchison
Scotiabank Arena, Toronto
Montreal

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 2:4
Je dobojováno a na straně Montrealu propuká radost z postupu. Třetí třetina přinesla ze strany hostů trpělivý a soustředěný výkon v obranné činnosti, kterou dokázali otupit veškeré snahy Toronta o zvrat. Domácím nepomohla ani dlouhá power-play, v té navíc inkasovali z hole Tylera Toffoliho třetí gól. Až poté skórovali i domácí, když se trefil William Nylander, na zvrat už však bylo pozdě a duel skončil výsledkem 1:3. Montreal tak postupuje do čtvrtfinále soubojů o Stanley Cup a utká se s Winnipegem. Pro Toronto tak sezóna končí opravdu hořce, tým promarnil vedení 3:1 na zápasy a navíc prodloužil nelichotivou sérii prohraných rozhodujících zápasů na osm.
59:37'
Hosté vyhodili tak šikovně, že z toho ani nebude zakázané uvolnění.
59:11'
Hyman se snažil přihrát před brankoviště, puk byl ale sražen.
58:42'
Je tu zase power-play domácího celku.
58:24'
Toronto právě vstřelilo branku!
Tak možná tu ještě máme drama. Domácí se usadili v útočném pásmu, zpoza branky se hra vyloupla mezi kruhy, kde byl na chvíli nebráněný WILLIAM NYLANDER a ten pohotovým zakončením nedal Priceovi šanci na zákrok – 1:3. Asistence: Auston Matthews, Jason Spezza.
57:22'
Montreal právě vstřelil branku!
Vypadá to, že je rozhodnuto. Domácí sice vyhráli vhazování v útočném pásmu, jenže o puk přišli a TYLER TOFFOLI svou šanci trefit opuštěnou branku nepromarnil – 0:3. Asistence: Eric Staal, Phillip Danault.
57:14'
Závar před Pricem, ten si vleže dokázal puk najít a přikrýt.
56:56'
Nylanderova střela od levého mantinelu šla vedle. Puk poté vylétl z pásma ven.
56:25'
Campbell je na střídačce, začíná power-play Toronta!
56:25'
Snadný zákrok pro gólmana Montrealu, na Folignovu střelu měl dokonalý výhled a ta navíc ani nebyla příliš prudká.
55:32'
Nahození domácích šlo přesně na Price, ten zpracoval a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
54:29'
Armia se dostal do nenápadné akce na levé straně, nabruslil si před Campbella, ale i brankář Toronta předvádí povedené zákroky.
53:20'
Montreal přečkal oslabení, hraje zase v plném počtu, musí se však i nadále bránit.
52:48'
Price přidal další dva zákroky, jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny čáry.
52:18'
Neuspěl ani Nylander, toho pro změnu skvělým zákrokem vychytal Price.
52:07'
Marner si u branky vyjel do lepšího úhlu, poté ale vystřelil nad!
51:29'
Začátek přesilovky se domácím nevydařil, Sandinovi utekl puk do středního pásma.
51:20'
Přesilovka pro Toronto. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Shea Weber.
50:15'
Marnerova střela přes obránce Price nevystrašila, měl docela dobrý výhled a puk srazil.
49:38'
Suzuki poslal prudký puk do útočného pásma, nikdo z jeho spoluhráčů se ale do akce nehnal.
48:59'
Akce hostů, přihrávka zpoza branky ale nebyla pro Campbella nebezpečná.
47:57'
Velká šance Toronta na snížení. Po pravé straně se do pásma dostal Matthews, ještě vylepšoval situaci příhrou na Hymana, ten ale svým švihem trefil Price pouze do ramene.
47:30'
Rielly pouze vyhodil z vlastního pásma, puk je u obrany Montrealu. Hosté čekají na dostřídání.
46:45'
Kostrbatá rozehrávka Toronta skončila postavením mimo hru, domácí jsou již lehce rozhození z vědomí, že dnes jim to zrovna neklape...
45:47'
Marner bekhendem našel na chvíli volného Matthewse, jeho okamžité zakončení zvládl pozorný Price zpacifikovat.
44:55'
Holl musel pospíchat za volným pukem, poté zpoza vlastní branky rozehrál.
43:59'
Gallagher zastavil nahození na Priceovu branku, hosté se poté v poklidu ubránili.
42:45'
Hostující tým se teď nikam nehrne, nemá to ani zapotřebí. Montrealu prostě stačí vycházet z dobré obrany.
41:59'
Montreal se ubránil, Armia je zase na ledové ploše.
41:41'
Spezza přihrával na modrou čáru, puk ale jeho spoluhráči přeskočil hůl a skončil ve středním pásmu.
41:12'
A opět letí puk přes všechny čáry, Torontu se teď nedaří.
40:40'
První nápor domácích v přesilovce, Montreal se po chvilce osvobodil vyhozením.

Trestné minuty: 2:2
Čtyřicet minut hry je za námi a Montreal má našlápnuto do druhého kola. Domácí tým sice začal druhou část zápasu aktivněji, jenže v koncovce to nebylo vůbec ono. A tak na začátku 24. minuty udeřilo na opačné straně, když po rychlém přechodu do útoku skóroval Brendan Gallagher. Náskok Montrealu pak ještě ve 36. minutě navýšil skvěle clonící Corey Perry a stav po této trefě je tedy 0:2. Torontu zbývá dvacet minut na to, aby skvěle rozehranou sérii definitivně neztratili.
40:00'
39:59'
Campbell zůstal na střídačce, domácí to zkusí na jednu bleskovou akci v šesti proti čtyřem.
39:59'
V úplném závěru tu ale máme ještě jeden faul na straně Montrealu a Joel Armia dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
39:37'
Už to vypadá, že Montreal tuto třetinu dohraje bez větších problémů.
38:10'
Přečíslení Montrealu tři na dva, po rychlé kombinaci přišla střela přes padajícího Brodieho, Campbell zakročil rychlou lapačkou.
37:27'
Anderson pouze nahodil do pásma Toronta, domácím se pak protiakce nevyvedla a puk skončil na zakázaném uvolnění.
36:45'
Teď už to budou mít domácí velice těžké, obrana Montrealu totiž své pásmo dobře zamkla.
35:25'
Akce ale pokračovala a skončila gólem! Suzuki se tentokrát stal střelcem, jeho prudký švih ze střední vzdálenosti lehce tečoval před brankou clonící COREY PERRY a to stačilo na to, aby Campbell nedokázal puk zastavit – 0:2. Asistence: Nick Suzuki, Erik Gustafsson.
35:19'
Suzuki z pravé strany přihrál mezi kruhy na Toffoliho, jeho rána šla vedle.
34:44'
Je tu vůbec první vyloučení zápasu a přesilovku si dají hosté. Dvě minuty za držení dostal Pierre Engvall.
33:58'
Další rozehra domácích už tak povedená nebyla, skončilo to zakázaným uvolněním.
33:10'
Po vyhraném buly se hra dostala na pravou stranu a Price musel vyrážet Brodieho bombu. Puk se pak odrazil k Marnerovi a jeho sražená dorážka šla kousek nad břevno!
32:38'
Michejev podržel puk v útočném pásmu, poté jej vyslal na modrou čáru, odkud vystřelil Holl. Price musel vyrážet, jistý si ale moc nebyl.
31:44'
Na druhé straně z podobné pozice zakončoval Matthews a Price musel vyrážet.
31:24'
Gallagher vysunul na levé straně Eanse, jeho švih přes obránce šel mimo.
30:43'
Nylander si sám nahodil za branku Montrealu, kde ale neměl proti přesile moc šancí a akci tak nerozvinul.
29:37'
Montreal dobře brání modrou čáru, domácí teď mají celkem problém se vůbec dostat do pásma.
28:15'
No a ta mohla skončit gólem,neboť na Andersona zívala odkrytá branka. Campbell se ale dokázal nakonec přemístit a zachránit svůj tým.
27:57'
Foligno ztratil v útočném pásmu puk a pustil tak Montreal do akce.
26:58'
Další akce domácích, po buly zakončoval z pravého kruhu Holl, prudkou ranou ale trefil pouze jednoho ze stínících obránců.
26:40'
Toronto začíná hodně tlačit na pilu, poslední okamžiky se odehrávají pouze před Pricem.
25:23'
Po nahození od modré čáry se o dorážku pokoušel opět Hyman, Price jeho pokus v pokleku zvládl pokrýt.
24:48'
Matthews se dnes prakticky nepředvedl, nyní se snažil vybudovat útočnou akci, skončil však pouze v rohu.
24:03'
Toronto chce samozřejmě co nejrychleji vyrovnat a daleko nebyl Zach Hyman. Ten se objevil před brankovištěm, jenže zblízka na Price nevyzrál.
23:02'
Hosté jdou do vedení! Marner na útočné modré ztratil puk, Montreal se dostal do rychlého protiútoku, po přejezdu do útočného pásma vystřelil švihem BRENDAN GALLAGHER a povedlo se mu Campbella prostřelit – 0:1. Asistence: Eric Staal.
22:35'
Akce od Bogosiana na Simmondse skončila hned ve středním pásmu, druhému jmenovanému odskočil puk od hokejky.
21:57'
Od pravého mantinelu vystřelil na zkoušku Anderson, Campbell jeho pokus vyrazil do rohu.
20:45'
Aktivněji do druhé třetiny vstupují domácí, ti se hned od úvodního buly usadili v útočném pásmu.

Trestné minuty: 0:0
První třetina je za námi a je poznat, že se hraje o všechno. Oba celky si dávaly velký pozor v obranách a tak větších příležitostí bylo opravdu málo. Jak Campbell, tak i Price měli ve svých obráncích velké opory a nemuseli řešit kritické okamžiky. Gólu jsme se tak nedočkali a do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:58'
Na závěr třetiny tu byla střela domácích, Rielly se dostal mezi kruhy, rána do chumlu před brankovištěm ale skončila vedle branky.
19:27'
Vyhozený puk přes všechny čáry doputoval až za branku Montrealu, zakázané uvolnění se ale kupodivu nepískalo.
18:50'
Sandin pouze nahodil do útočného pásma, puk se po mantinelu dostal na opačnou stranu a po teči jednoho z hostů skončil mimo hrací plochu.
17:25'
Spezzova střela z dorážky nahození nadělala Priceovi menší problémy, puk vyrazil před sebe a poté jeho spoluhráči vyhodili.
16:44'
Zápase sice přelévá ze strany na stranu, nicméně na první opravdu stoprocentní šanci stále čekáme.
15:59'
O něco podobného se na opačné straně pokoušel Suzuki a zde už gólman musel do práce. Campbella puk trefil do masky.
14:47'
Prudký Galchenyukův švih, svým tělem jej zastavil dobře postavený Gallagher a Price zasahovat nemusel.
14:21'
Okolo obránce se uvolňoval hostující Armia a povedlo se mu i z pravého kruhu vystřelit. Campbell vyrazil svou holí.
13:45'
Rychlost na ledě trochu poklesla, je vidět, že oba celky si dávají v obraně velký pozor.
12:56'
Do volného prostoru dostal přihrávku Rielly a kousek za kruhy mohl vystřelit. Price si nebyl svým zákrokem příliš jistý a pro jistotu se ohlížel za sebe.
11:55'
Pokus domácích o rychlé Nylanderovo vysunutí do sóla, puk byl obranou Montrealu na poslední chvíli zachycen.
10:53'
Toronto nikam nepospíchá, nyní se snaží tempo hry lehce uklidnit.
09:51'
Šance Montrealu na otevření skóre, když se po chybě domácích dostali hráči v bílém do přečíslení, jenže Andersonovi poskočila přihrávka na holi a on tak nemohl zamířit do poloodkryté branky!
09:25'
Krátký výpad domácích, vše ale svou lapačkou vyřešil Carey Price a přerušil hru.
08:41'
Už to vypadalo na rychlý protiútok Montrealu, možná dokonce přečíslení, Toffoli se ale na levé straně lehce zasekl a nebezpečí pro branku Toronta pro tuto chvíli pominulo.
07:46'
Evansova střela z úhlu přes obránce letěla na vzdálenější tyčku, okolo branky Toronta však pouze těsně prolétla.
06:23'
Na druhé straně to zkoušel od modré čáry Bogosian, jeho švih se ale zastavil o hůl jednoho z bránících hráčů.
05:53'
Přes obránce to zkoušel Suzuki, jeho švih prolétl vedle Campbellovy branky.
05:17'
Na modrou čáru dostal nabito Weber a ihned vyslal tvrdý golfák .Campbell svým zákrokem přerušil hru.
04:16'
Nenápadný Gustafssonův bekhend od pravého mantinelu, Campbell vyrážel pouze před sebe a musel čelit dorážce Kotkaniemiho. První vážnější okamžik před brankou Toronta.
03:27'
Zleva se na individuální výlet vydal hostující Evans, u mantinelu se ale dostal do presu dvou protihráčů, byl sražen k ledu a o puk přišel.
02:35'
Po Hollově střele od modré čáry vznikl před Pricem menší závar, o dorážku se pokoušel zejména Spezza, hosté nakonec své brankoviště uhájili.
02:10'
Ssandin za vlastní brankou čeká na své spoluhráče, aby mohl rozehrát.
01:24'
Montreal se vydal do útoku levou stranou, celá akce však rychle skončila hvizdem čárového – postavení mimo hru.
00:46'
Oba celky si již vyzkoušely první výpad směrem kupředu, oba pokusy skončily mimo branku.
00:01'

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Andersen) – Brodie, Rielly (A), Holl, Dermott, Bogosian, Sandin – Marner (A), Matthews (A), Hyman – W. Nylander, Kerfoot, Galchenyuk – Simmonds, Engvall, I. Michejev – Spezza, N. Foligno, J. Thornton.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, E. Gustafsson, Edmundson, Kulak – Caufield, Suzuki, Toffoli – Gallagher (A), Danault, Evans – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Rozhodčí: Meier, Pollock – Cherrey, Murchison.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas může začít!
Zápas ve Scotiabank Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.