NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Boston - 16. května 2021   01:15

Washington
Washington
06:22' T. Wilson (Oshie, Sprong) • 28:44' Dillon (Mantha, Ovečkin) • 64:41' Dowd (Oshie, T. Wilson)
3:2
(1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Stav série: (1:0)
Boston
Boston
13:10' DeBrusk  (Lazar) • 36:38' N. Ritchie  (Pastrňák, McAvoy)
Washington
Vaněček (14. C. Anderson) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Chára, Jensen – Mantha, Bäckström (A), Ovečkin (C) – M. Raffl, Eller, Sheary – T. Wilson, Oshie, Sprong – Hathaway, Dowd, Hagelin.
Luxmore, Dwyer – Daisy, Cormier
Capital One Arena, Washington
5 333 diváků
Boston

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou!

3. Brenden Dillon (WSH) – 1+0
Skončilo nám první utkání letošního play-off NHL. Washington vyhrál zaslouženě, protože byl o chlup lepším týmem. Dvakrát vedl, ale pokaždé se Boston dokázal vrátit do hry. Domácí mohli utkání rozhodnout už v základní hrací době, ale dvakrát v tomto utkání pálili do tyče. Nakonec rozhodující branka padla v 65. minutě, kdy se trefil Nic Dowd. Konečný výsledek prvního utkání tak zní 3:2 po prodloužení.
64:41'
Washington právě vstřelil branku!
Je hotovo! První bod v sérii si připisují hokejisté Washingtonu. V 65. minutě utkání rozhoduje NIC DOWD, který naprosto parádně tečoval ránu T. J. Oshieho z mezikruží, jemuž nabil Tom Wilson. Bostonský realizační tým si ještě vzal trenérskou výzvu, se kterou ovšem neuspěl. Chtěl přezkoumávat, jestli se náhodou neměl pískat ofsajd. 3:2 po prodloužení. Asistence: T. J. Oshie a Tom Wilson.
64:05'
David Pastrňák to proti Andersonovi zkusil z pravého křídla. Lapačka zkušeného brankáře ale byla v pohotovosti.
63:39'
Michael Raffl využil menšího zaváhání bostonské obrany. Pronikl středem kluziště, ale klec hostujícího celku minul.
62:56'
Garnet Hathaway si hledal prostor před brankovištěm. Kotouč k němu nedoputoval.
62:34'
Jérémy Lauzon se rychle otáčel ve vlastním pásmu a o chvíli později nabízel kotouč dopředu. Na útočné modré čáře se ale Bruins provinili ofsajdem.
61:56'
Sprongova přihrávka hledala Oshieho. Zkušený Američan ale nedostal kotouč přesně na hůl.
61:33'
Brandon Carlo střílel zápěstím od modré čáry. Jeho pokus ale zastavil jeden z bránících hráčů.
60:50'
Boston získal vhazování v útočném pásmu, ale nyní se už hraje daleko od Andersonovy brány.
60:13'
Na začátku prodloužení si hledal volný prostor David Pastrňák, jenž také zkoušel stahovačku. Kotouč jej ale moc neposlechl, a proto měl bránící hráč Dmitrij Orlov snadnou práci.
60:01'
Třetí dějství plynulo velmi rychle. Oba celky se snažily utkání rozhodnout a podstatně blíže k tomu byli domácí. Největší šanci třetiny měl Justin Schultz, který ale svou ránu z prostoru mezi kruhy namířil pouze do tyče. Více práce rozhodně měl Tuukka Rask, naopak Boston se do střeleckých pozic zas tolik netlačil.
Střely na bránu po 3. třetině: 31 – 24
60:00'
59:44'
Hostující beci drží kotouč ve svém pásmu. Zřejmě to ale ještě zkusí směrem dopředu.
59:05'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Vše nasvědčuje tomu, že hned v prvním zápase play-off uvidíme prodloužení.
58:45'
Justin Schultz u mantinelu zastavil Taylora Halla. Útočník Bostonu ve svém snažení pokračovat nemohl.
58:09'
Nepřesná rozehrávka hostů doputovala na zakázané uvolnění. Za chvíli se bude vhazovat před Raskovou bránou.
57:53'
První lajna bostonských Medvědů zhruba dvacet sekund velmi solidně tlačila. Nakonec ale byla z pásma soupeře vyhnána.
57:32'
Pastrňák se snažil hledat Marchanda, ale přihrávku na svého kolegu nepropasíroval. Poté kotouč opustil hrací plochu, takže před námi je komerční přestávka.
56:58'
Boston se zase trochu osmělil a nyní on tlačí v útočném pásmu. Zatím se ale bojuje spíše za bránou.
56:11'
Krejčí přihrál na levou stranu Smithovi, který před sebou neměl moc vhodnou pozici ke střele. I tak to zkusil, nicméně Anderson do zákroku nemusel.
55:44'
DeBrusk si dokázal splnit defenzivní povinnosti, když včas a rychle obral rozjetého soupeře o kotouč.
54:50'
Tuukka Rask teď předvedl sérii dvou opravdu velmi dobrých zákroků. Nadvakrát dokázal vychytat Larse Ellera, který pálil z pravého kruhu.
54:27'
Domácí zadáci si nyní přihrávají za bránou. Hra se tedy nepatrně uklidnila.
53:52'
Oshie byl přitlačen na mantinel. Ve svém útočném průniku pokračovat nemohl.
53:22'
Domácí se stále drží v útočném pásmu a rychle si předávají kotouč z hole na hůl.
52:48'
Znovu to za Raskem zvonilo, v tomto mají domácí opravdovou smůlu. Justin Schultz si najel do velmi výhodné pozice mezi kruhy, odkud zamířil do tyče.
52:38'
Carl Hagelin posílal kotouč směrem na bránu, ale před Raskem k teči nedošlo. Finský brankář si černou gumu našel a raději ji ukryl ve své výstroji.
52:09'
Dlouho se hraje bez přerušení. Zřejmě sledujeme vůbec nejzajímavější pasáž v tomto utkání.
51:32'
Jake DeBrusk připravil zajímavou střeleckou pozici pro Curtise Lazara, jenž vystřelil opravdu rychle. Jeho pokus byl ale sražen mimo brankový prostor.
50:57'
Washington už ale měl poměrně dlouhé střídání. Chára tak pouze nahodil za bránu Bruins.
50:26'
Teď se hraje v opravdu vysokém tempu. Hra se přenáší ze strany na stranu a diváci se rozhodně musí bavit.
50:01'
Hall tentokrát načasoval velmi dobrou přihrávku ke Smithovi. Útočník hostů s číslem 12 ale bránu netrefil.
49:18'
Taylor Hall se snažil dorazit ránu McAvoye, ale kotouč nakonec forvardovi Bostonu odskočil v rozhodující chvíli od hokejky.
48:46'
David Pastrňák neměl nabídku spoluhráčů, tak jen nahodil kotouč do útočného pásma.
48:07'
Alexandr Ovečkin nabral velkou rychlost. Objel dva hráče Bostonu a jako tank se vřítil před bránu. Tuukka Rask ale stačil zareagovat.
47:34'
Justin Schultz podržel puk za bránou a následně jej přesně předal dopředu. Nicméně domácí hokejisty nakonec zastavil ofsajd.
47:06'
46:48'
Coyle si našel místo na vrcholu pravého kruhu, odkud zápěstím vystřelil. Bránu domácích ale o pár čísel přestřelil.
46:24'
Je nutno říct, že Washington zatím hraje oslabení velice dobře.
45:59'
Pastrňák nabízel puk do předbrankového prostoru, ale tam bylo v danou chvíli přehuštěno.
45:34'
Boston neudržel kotouč v útočném pásmu. Do těchto míst se ale záhy vrátí.
45:06'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michael Raffl – 2 min., podrážení).
44:56'
Anderson tentokrát nerozehrál zrovna přesvědčivě. Jeho přihrávka našla Smithe, jenž se snažil ještě vybídnout Krejčího. Český útočník ale nevystřelil.
44:06'
Pastrňák podél útočné modré čáry našel Marchanda, jehož pokus byl spíše propagační. Anderson s ním větší starosti rozhodně neměl.
43:18'
Zdeno Chára zvládl rozehrávku z vlastní třetiny, kotouč mají stále pod kontrolou hokejisté v červených dresech.
42:44'
Justin Schultz se po přihrávce Nicklase Bäckströma do puku pořádně opřel. Jeho pumelice skončila nad horní tyčí.
42:03'
Domácí jsou zatím na začátku třetí třetiny aktivnějším týmem. Převážnou část hrací doby pobývají v pásmu soupeře.
41:29'
Ritchie byl čistým způsobem povalen na zem a posléze pálil z ideální pozice na levém kruhu Ovečkin. Ruský kanonýr ale trefil připraveného Raska.
40:50'
Washington předvedl díky Alexandru Ovečkinovi velmi solidní napadání v útočném pásmu, ale střelecký pokus ze své snahy nevytěžil.
40:01'
Také po čtyřiceti minutách platí nerozhodné skóre. Třetina druhá navíc měla podobný scénář jako ta první. Znovu do vedení šel Washington, když se střelou z velké dálky prosadil Brenden Dillon, jemuž pomohla i nechtěná teč obránce Lauzona. Ve 37. minutě ale bylo vyrovnáno. Pastrňákovu střelu nasměroval za záda Craiga Andersona Nick Ritchie. Uvidíme, jaký hokej budou oba celky praktikovat ve třetí periodě, která odstartuje zhruba ve 3:28.
Střely na bránu po 2. třetině: 22 – 16
40:00'
39:57'
Washington vyrazil do otevřené obrany a Lars Eller nebyl daleko ke skórování. Jeho rána zápěstím zazvonila o horní tyč.
39:32'
O puk se poměrně dlouho bojuje v obranném pásmu Bostonu. Ani jeden tým nedostává od soupeře prostor.
38:56'
Tvrdá střela Zdena Cháry od modré čáry zaplula jen kousek vedle levé tyče z jeho pohledu. O chvíli později Tuukka Rask raději přikryl puk pod lapačkou.
38:15'
Po nahození Orlova hostující brankář Rask rychle vytřepal puk a záhy jej rozehrál do strany.
37:49'
Po inkasované brance domácí ožili. Nyní zkouší kombinovat v útočném pásmu.
36:38'
Bruins právě vstřelili branku!
Medvědi využívají přesilovku! Střílené nahození Davida Pastrňáka bylo přizvednuto zadákem a následně se otřelo i od před bránou stojícího NICKA RITCHIEHO. Důrazný útočník Bostonu ani nevěděl, jak skóroval. Puk nakonec jen o chlup zapadl celým objemem za brankovou čáru, přestože jej obránce Dillon vytahoval. 2:2. Asistence: David Pastrňák a Charlie McAvoy.
36:12'
V oslabení zahrozil z prostoru mezi kruhy Tom Wilson, Rask ovšem pozorně zasáhl.
35:44'
O zajímavý úvod přesilovky se postaral David Pastrňák, jehož rána skončila na levém betonu brankáře Andersona.
35:21'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Dmitrij Orlov – 2 min., vysoká hůl).
35:17'
Po střele Patrice Bergerona zazvonila tyč. Kotouč poté poskakoval na brankovišti, ale tam jej žádný z hráčů v bílých dresech nedorazil do sítě. Nejblíže ke vstřelené brance byl David Pastrňák.
35:04'
Michael Raffl se nyní pořádně vztekal, neboť domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění, přestože rakouský útočník asi měl ke kotouči blíže.
34:49'
Justin Schultz přitlačil na mantinel Nicka Ritchieho. Útočníkovi Bostonu nepovolil zahrozit.
34:03'
Tom Wilson odvedl pro svůj tým velmi dobrou práci v útočné třetině. Nejprve přihrával Dowdovi a poté i povyjel s pukem na holi.
33:38'
Po zákroku Craiga Andersona je hra přerušena. Obránci Washingtonu ale nepouštějí hosty do vyloženějších pozic.
32:56'
Dělovku Dmitrije Orlova od modré čáry viděl Rask na poslední chvíli. Nicméně i tak stačil zakročit.
32:14'
David Krejčí se na chvíli ukázal před bránou a toho využil. Okamžitě se snažil tlačit puk k zadní tyči, ale tu, bohužel pro něj, netrefil.
31:57'
David Krejčí hledal rychlonohého Taylora Halla. Rána druhého jmenovaného byla sražená do ochranné sítě.
31:29'
McAvoy byl zastaven. Přes útočné pásmo tedy projít nedokázal.
31:01'
30:58'
Na konci přesilovky Conor Sheary postrčil puk Alexandru Ovečkinovi, jehož rychlá rána skončila v moci gólmana hostů.
30:17'
Anthony Mantha byl zaparkován před bránou, přičemž se snažil tečovat nahození Bäckströma. To se mu i povedlo, ale Rask měl veškerý prostor pokrytý.
29:46'
Ovečkinova rychlá přihrávka směrem před bránu byla zastavena. Bostonští obránci bez problémů vyhodili.
29:16'
Washington načal svou první přesilovku v tomto utkání. Do útočného pásma se ale musí dostávat z neutrální zóny.
29:01'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jérémy Lauzon – 2 min., krosček).
28:44'
Washington jde podruhé v utkání do vedení! Ke kotouči se na modré čáře dostal BRENDEN DILLON, který nahodil puk na bránu. Před brankovištěm v tu chvíli operoval Alexandr Ovečkin, jenž touš zřejmě netečoval. O změnu směru puku se totiž postaral obránce Jérémy Lauzon. Ten totiž nechtěně přizvedl černou gumu nad Raskovu lapačku. 2:1. Asistence: Anthony Mantha a Alexandr Ovečkin.
28:37'
Vyhození Kevana Millera doputovalo na zakázané uvolnění. Těžiště hry se přesouvá před Raska.
28:18'
Justin Schultz se dostal ke střele z první, ale jeho pokus byl bruslemi bránících hráčů sražen do rohu kluziště.
27:42'
Po komerční pauze se už pokračuje ve hře. Předávka elitní lajny Bostonu přesná nebyla.
27:00'
Obrovská šance domácích zůstala nevyužita. Lars Eller v přečíslení tři na jednoho vybídl v mezikruží zcela osamoceného Johna Carlsona, jehož střela zapadla těsně vedle bližší tyče.
26:06'
Bäckström se snažil ze vzduchu zasáhnout sraženou pobídku Jensena. Moc dobrou pozici k zakončení neměl, což se na jeho střele i potvrdilo.
25:33'
Lauzonovu střílenou pobídku tečoval David Krejčí. Anderson se ale rychle přesunul a znovu úspěšně zakročil.
25:22'
Smith si při napadání počínal na hranici pravidel. Faul se ale nepískal, což vyvolalo v ochozech značnou nevoli.
24:58'
Charlie Coyle si stáhl puk a následně zápěstím rychle vypálil. Craig Anderson byl včas na zemi a dokázal utěsnit mezírku mezi betony.
24:42'
Přechod Washingtonu do útočného pásma byl velice krkolomný. Tentokrát je hra zastavena kvůli ofsajdu.
24:13'
David Krejčí vybídl Brada Marchanda, který zakončoval bekhendem. Kotouč ovšem natlačil až příliš vysoko, a proto svatyni Capitals minul.
23:26'
Žabička v podání Anthonyho Manthy neskončila na hokejce Nicklase Bäckströma. Na řadu tak přišlo další zakázané uvolnění.
22:45'
Ani jeden tým se ve druhé třetině nikam nežene. Je zcela evidentní, že se oba celky soustředí primárně na obranu.
22:13'
Opět se připomněl Tom Wilson, jenž si počkal na vhodný moment ke střele. Zápěstím poté zamířil těsně nad horní tyč.
21:23'
Betony Tuukky Raska nyní pořádně provětral Alexandr Ovečkin. Kapitán Washingtonu ale finského brankáře nepřekonal.
20:56'
Teď už český centr střílel z mezikruží, ale Andersonova vyrážečka byla v pohotovosti.
20:46'
David Krejčí nezpracoval zrovna nejlépe přihrávku na červené čáře. K puku se sice dostali domácí, ale ti jej pouze posunuli na icing.
20:10'
Bergeron se snažil proniknout do útočné třetiny, ale zastavil jej ofsajd.
20:01'
V první periodě se děly věci. Po aktivním vstupu z obou stran padla první branka v 7. minutě, kdy se po rychlé kombinaci prosadil Tom Wilson. Vyrovnání přišlo ve 14. minutě. Curtis Lazar vyhrál buly k Jakeu DeBruskovi, jehož přesně umístěná rána skončila v brance. Při pokusu o zákrok se navíc zranil Vítek Vaněček, a tak do brány musel naskočit devětatřicetiletý Craig Anderson. Zatím si ale vede dobře. Po první třetině platí stav 1:1.
Střely na bránu po 1. třetině: 11 – 7
20:00'
19:39'
Ještě to jeden z domácích beků zkusil od modré čáry. Kotouč až k Raskovi nedorazil.
19:10'
Manthova přihrávka na Ellera nebyla moc přesná. Zdá se, že první perioda se dohraje převážně v neutrální zóně.
18:42'
Také druhé oslabení dokázal Washington přežít. Nyní se pokračuje v pěti na obou stranách.
18:31'
Nicméně hosté se nakonec do tlaku dostali. Ve chvíli, kdy Bergeron adresoval přihrávku do střelecké pozice Pastrňákovi byla posunuta brána Washingtonu. Hra musela být zastavena.
17:59'
Ani teď se hostům nedaří se usadit v pásmu soupeře. Ani jedna z přesilových her Bostonu nebyla moc přesvědčivá.
17:33'
Carl Hagelin získal puk a následně jej poslal přes všechny čáry až k bráně Bruins.
17:01'
David Krejčí ve středním pásmu skvěle nastartoval Halla, jehož průnik skončil na betonech pozorného Andersona.
16:42'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Justin Schultz – 2 min., podrážení).
16:12'
DeBrusk si našel místo okolo Cháry a stačil prostrčit svůj pas k hokejce Curtise Lazara. Rána Medvědů ale nebyla dostatečně důrazná.
15:39'
Lars Eller objel klec hostů a poté přihrál Orlovovi. Ten se snažil situaci vyšperkovat další přihrávkou, ale ta nebyla přesná.
15:08'
Sean Kuraly natáhl krok a hned za modrou čárou zkusil překvapit ještě nerozchytaného domácího brankáře. Anderson si ale touš lapačkou našel.
14:31'
Je pískáno zakázané uvolnění bostonských Medvědů. Znovu se bude vhazovat po levici Raska.
14:22'
Tuukka Rask musel řešit těžké chvíle před svým brankovištěm. Vše ale s přehledem zvládl a nyní přichází na řadu komerční pauza.
14:06'
Carlova tvrdá střela od modré čáry orazítkovala pouze zadní mantinel. K dorážce se už hosté nedostali.
13:36'
Carlson měl problémy s vysoko napadajícím Marchandem. O chvíli později si připsal Anderson první zákrok po Bergeronově ráně z otočky.
13:10'
Střídání v týmu Washington Capitals: ze hřiště odchází Vítek Vaněček, přichází Craig Anderson.
13:10'
Velká komplikace pro domácí! Vítek Vaněček se při pokusu zakročit zranil a míří do šaten. Do hry se tak zapojí velezkušený Craig Anderson.
13:10'
Je srovnáno. Hned po vyhraném buly Curtise Lazara vystřelil prudce a překvapivě JAKE DEBRUSK. Jeho projektil zaplul přesně k tyči a Vaněček zasáhnout nedokázal. 1:1. Asistence: Curtis Lazar.
13:05'
Craig Smith před sebou neměl dostatek prostoru, proto musel pouze nahodit na washingtonskou svatyni.
12:44'
Nahození Mikea Reillyho od modré čáry bylo pro českého brankáře snadnou pochoutkou.
12:21'
Marchand s Pastrňákem nesehráli přečíslení dva na jednoho vůbec dobře. Zajímavá možnost Bruins tedy vyšla vniveč.
11:56'
Michael Raffl zachytil puk a následně vystřelil. Rask dával pozor a vyrážečkou posunul puk do bezpečí.
11:20'
Hokejisté v červených dresech ale drželi puk pouze u mantinelu. Boston zásluhou Grzelcyka nakonec vyhodil obloučkem do středního pásma.
10:53'
DeBrusk si mezi dvěma hráči Washingtonu střeleckou pozici nenašel. Domácí už míří do útočných pozic.
10:26'
Wagner předvedl tvrdý hit za bránou soupeře, puk ovšem nezískal. Vzápětí se ke střele z pravého kruhu dostal Nicklas Bäckström. Tuukka Rask s přehledem zasáhl.
09:58'
09:44'
Boston se nedokázal udržet ve třetině domácích. Dopředu navíc mířil Hagelin, těsně před ním rozehrával Rask.
09:01'
Pastrňákovu dělovku stačil vyrazit Vítek Vaněček ramenem. Následně už Capitals znovu vyhodili.
08:46'
Ritchie po přihrávce Marchanda šikovně vracel puk pod sebe, ale tady chybělo pár centimetrů k přesnější kombinaci.
08:14'
První sekundy přesilovky Bostonu domácí přežili bez úhony. Kotouč dokázali rychle vyhodit ven z vlastní třetiny.
07:58'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (John Carlson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
07:27'
Brad Marchand nabil na střed Bergeronovi, jehož rána cíl minula. Vaněček do zákroku nemusel.
07:09'
Boston se chvíli nadechoval k odpovědi, ale Washington zvládl své defenzivní povinnosti výborně. Situaci si nekomplikoval, a tak vyhodil na icing.
06:22'
Skóre série otevírá TOM WILSON! Vše začalo nepovedenou střelou McAvoye, který zlomil hokejku. Poté se už k puku dostal Oshie s Wilsonem, kteří si jej rychle předali a posledně jmenovaný z levého kruhu vymetl horní růžek. 1:0. Asistence: T. J. Oshie a Daniel Sprong.
06:01'
Hra se nám trochu uklidnila. Hosté nyní drží puk na svých hokejkách v obranných řadách.
05:30'
Miller nedokázal rychle vyvézt puk z pásma. Toho mohl využít Ovečkin, to by ale musel přesně přihrát před bránu.
05:05'
Boston ještě chvíli hrál před Vaněčkem. Domácí obrana další střelu nedopustila, a proto se už hraje ve středním pásmu.
04:19'
Chris Wagner přidržel puk v rohu kluziště. Následně se do zajímavé pozice natlačil Jake DeBrusk, ale útočník Bruins brankový prostor netrefil.
03:36'
Třetí formace domácích poprvé potvrdila svůj důraz před bránou. Sprong se snažil tlačit touš k tyči, ale Raskův beton byl připraven.
03:04'
Washington chvíli kombinoval v útočném pásmu, ale přihrávka Orlova mířila pouze na hůl soupeře. Dopředu vyrazil Krejčí společně se Smithem, ale tyto dva zastavil ofsajd.
02:43'
Dmitrij Orlov rychle přistrčil Johnu Carlsonovi, jehož nepříliš důrazný pokus skončil v připravené lapačce Tuukky Raska.
02:12'
Patrice Bergeron se včas vrátil na svou polovinu a poté chtěl založit útočnou akci svého týmu. Následná předávka ovšem přesná nebyla.
01:50'
Domácí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Poprvé v utkání se bude vhazovat před Vítkem Vaněčkem.
01:34'
David Krejčí schytal uvítací hit od Alexandra Ovečkina. Start tohoto duelu je nesmírně zajímavý.
01:23'
David Krejčí byl zastaven Dillonem, který se rychle hnal vpřed. Jeho pobídka na Bäckströma byla jen o chlup nepřesná.
00:44'
Stejná situace přišla i na opačné straně. Shearymu se ale přihrávka na Orlova nepovedla.
00:18'
Hned po pár vteřinách se hnali hosté do otevřenější obrany. David Pastrňák nabízel kotouč Marchandovi, ale těsně před ním vložil hůl do přihrávky John Carlson.
00:01'
Před startem utkání si samozřejmě ještě vyslechneme hymnu Spojených států amerických.
Zhruba sedm minut chybí do startu letošních bojů o Stanleyův pohár. Washington dnes nastoupí v červených dresech a Boston v dresech bílých.

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Chára, Jensen – Mantha, Bäckström (A), Ovečkin (C) – M. Raffl, Eller, Sheary – T. Wilson, Oshie, Sprong – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Boston Bruins: T. Rask (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Reilly, K. Miller, Lauzon – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – Coyle, Kuraly, N. Ritchie – Wagner, Lazar, DeBrusk.

Rozhodčí: Luxmore, Dwyer – Daisy, Cormier.

BOSTON BRUINS

Medvědi v loňské sezoně dosáhli na 2. kolo Východní konference, v této fázi ale nestačili na pozdějšího vítěze z Tampy. Během letošní základní části měli řadu potíží. Několikrát jim absentovalo velké množství obránců, ale svěřenci Bruce Cassidyho nakonec vše zvládli a ze třetí příčky se kvalifikovali do play-off. V něm se utkají po dlouhých devíti letech s hokejisty Washingtonu. Třetím nejproduktivnějším hráčem celé NHL byl v této sezoně Brad Marchand, který celkově nasbíral 69 bodů za 29 branek a 40 asistencí. Na konci základní části se dařilo druhé formaci vedené Davidem Krejčím, potvrdí svou formu i ve vyřazovací fázi?

WASHINGTON CAPITALS

Hokejisté Washingtonu touží po nápravě posledních dvou z jejich strany nepovedených play-off. Před dvěma lety padli s Carolinou a v sezoně minulé s Islanders. Pokaždé se jednalo o 1. kolo. Letos chce tým z hlavního města USA navázat na rok 2018, kdy zvedl nad hlavu Stanleyův pohár. V letošní základní části skončil na druhé příčce Východní divize, když stačil posbírat 77 bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal Nicklas Bäckström. Na druhém místě produktivity byl obránce John Carlson a za ním T. J. Oshie s Alexandrem Ovečkinem. Brankářskou jedničkou Washingtonu pro play-off by měl být Vítek Vaněček, který si ve své první sezoně v NHL vede velmi slušně.
Přeji příjemné nedělní ráno. Je to tady! Tímto zápasem startuje play-off NHL pro tuto sezonu. Hned první zápas bude pro české a slovenské fanoušky velmi lákavý. Hokejisté Washingtonu Capitals totiž změří síly s Bostonem Bruins. Úvodní buly utkání padne v 1:15. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:15.