NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Boston - 18. května 2021   01:37

Washington
Washington
06:32' Oshie (Ovečkin, Carlson) • 16:42' Hathaway (Orlov, Eller) • 47:04' Hathaway (Orlov, Hagelin)
3:4
(2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Stav série: (1:1)
Boston
Boston
05:05' DeBrusk  (Coyle, N. Ritchie) • 09:21' Bergeron  (Pastrňák) • 57:11' Hall  (C. Smith, Grzelcyk) • 60:39' Marchand  (Grzelcyk, Krejčí)
Washington
C. Anderson (Copley) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Chára, Jensen – Mantha, Bäckström, Ovečkin (C) – M. Raffl, Eller, Sheary – T. Wilson, Oshie, Sprong – Hathaway, Dowd, Hagelin.
Lee, Hebert – Berg, Rody
Capital One Arena, Washington
5333 diváků
Boston
T. Rask (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Reilly, K. Miller, Clifton – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – Coyle, Kuraly, N. Ritchie – Wagner, Lazar, DeBrusk.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 5333 diváků.
Tři hvězdy utkání:

1. Brad Marchand (BOS) 1+0
2. Tuukka Rask (BOS) 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3%
3. Garnet Hathaway (WSH) 2+0
Česká a slovenská stopa

Zdeno Chára (WSH) – 0+0, 0 účast, 0 střel na branku, TM 0, čas na ledě 12:53
David Pastrňák (BOS) – 0+1, +1 účast, 4 střely na branku, TM 2, čas na ledě 16:58
David Krejčí (BOS) – 0+1, +2 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 19:50
Kdo se postavil do brankoviště?

Craig Anderson (WSH) – 44 zákroků, 4 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 60:39
Tuukka Rask (BOS) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 60:39
Střely na branku: 39 – 48
Je dobojováno! Prodloužení nakonec trvalo pouhých třicet devět sekund! Poté vypálil z pravého kruhu Brad Marchand a nechytatelnou ránou vystřelil Bostonu vítězství! Bruins tak dokázali srovnat stav série na 1:1 a nyní je čekají dva zápasy na domácím ledě.
60:39'
Bruins právě vstřelili branku!
Tak tohle bylo opravdu rychlé! Boston udeřil hned v úvodu prodloužení a srovnává stav série na 1:1! Hosté se dostali do útočného pásma. Na přihrávku od modré čáry si na pravém kruhu počkal BRAD MARCHAND, který bez přípravy napálil puk do sítě! Asistence: Matt Grzelcyk, David Krejčí.
60:10'
Boston uspěl na úvodním vhazování prodloužení. V prvním duelu udeřili v prodloužení domácí. Uvidíme, zda se Bostonu nakonec podaří srovnat stav série.
60:01'
Střely na branku: 39 – 45
Třetí třetina končí! Domácí Washington se sice přiblížil vítězství ve 48. minutě, kdy svou druhou branku v utkání přidal Garnet Hathaway, ale Boston se nevzdal. Hosté následně pokračovali v útočném snažení a tři minuty před koncem dokázal vyrovnat Taylor Hall. O vítězi druhého zápasu série tak rozhodne prodloužení.
60:00'
59:38'
Pastrňák byl příliš netrpělivý při přechodu do útočného pásma a projel do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Vše nasvědčuje tomu, že i ve druhém duelu se bude prodlužovat.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:35'
Anderson si dal pozor na prudké nahození ze středního pásma a jednoduše kotouč vyrazil mimo tři tyče. Washington může vyrazit vpřed.
58:10'
Domácí se v závěru třetí třetiny tlačí do útočného pásma, ale kotouč teď hokejistům Washingtonu odskakuje od hokejek.
57:35'
Rask si dal pozor na nahození ze středního pásma a ještě sklepl kotouč na své spoluhráče. Brankář Bostonu našel McAvoye.
57:11'
Je vyrovnáno! Boston se dočkal vytoužené branky! Před brankou Washingtonu se odehrála velká mela. Kotouč se dlouho povaloval na brankovišti a důrazný TAYLOR HALL doklepl puk do sítě! Asistence: Craig Smith, Matt Grzelcyk.
56:35'
David Krejčí se ve středním pásmu dobře vyhnul Manthovi, ale přihrávkou na Halla celou akci Bostonu zbrzdil. Washington pokračuje v pozorném bránění.
56:10'
Charlie Coyle se na pravé straně dostal k volnému kotouči, přihrál mezi kruhy, ale tam už neměl nikoho ze svých spoluhráčů v bílém.
55:22'
Další ofenzivní akci Bostonu zastavuje postavení mimo hru. Na pravé straně byl příliš netrpělivý Brad Marchand. Vhazuje se ve středním pásmu.
55:05'
Bergeron se po vyhraném vhazování opřel do volného kotouče, ale Anderson jeho ránu vykopl pravým betonem. Domácí následně vyhodili kotouč za modrou čáru.
54:38'
Hagelin získal odražený kotouč za brankou Bostonu, přihrál na modrou čáru, jenže následné zakončení Carlsona směřovalo mimo tři tyče.
54:10'
Washington se vymanil ven z obranného pásma, jenže daleko se domácí nedostali. Hokejisté Bostonu nyní aktivně napadají a přistupují k hráčům Washingtonu.
53:38'
Nick Jensen se zmocnil kotouče za vlastní brankou a vyhozením podél hrazení puk poslal mimo obranné pásmo. Boston se stále nemůže dostat do tempa.
53:05'
Nicklas Bäckström se zmocnil puku na levé straně útočného pásma, ale přihrávkou mezi kruhy trefil hokejku jednoho ze soupeřů.
52:36'
Bergeron protečoval nahození Carlsona ke svým spoluhráčům z obrany a Boston může znovu zaútočit. Více prostoru už dostávají první dvě formace.
52:10'
Hall střílel od modré čáry, ale Anderson jeho vysokou ránu viděl a připsal si snadný zákrok pravým ramenem. Capitals hrají pozorně.
51:42'
Orlov nahodil puk ze středního pásma do útočného pásma, kam se ale nedostal nikdo v červeném dresu Capitals. Boston potřebuje hrát na opačné straně.
51:10'
Michael Raffl se hnal do útočného pásma, jenže z rohu útočného pásma bekhendem nenašel nikoho v červeném. Washington ale pokračuje v aktivitě.
50:36'
Carlo vyhodil puk po mantinelu ven z obranného pásma. Na jeho vyhození si sjel Krejčí, ale ihned u něj hlídkoval hráč v červeném dresu Capitals.
50:15'
Tukka Rask vyjel za svou branku a zastavil prudké nahození po mantinelu. Brankář Bostonu následně bez problémů rozehrál na spoluhráče.
49:38'
Zdeno Chára uspěl v souboji na modré čáře a nepustil hráče Bostonu do útočného pásma. Proti svým bývalým spoluhráčům zatím hraje Chára skvěle.
49:10'
Garnet Hathaway se stáhl do obranného pásma a na poslední chvíli přizvedl hokejku jednomu ze soupeřů. Washington brání ve třetí části skvěle.
48:30'
Hagelin zablokoval přihrávku směřující do útočného pásma a srazil kotouč mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:02'
Sprong se po levém křídle tlačil do útočného pásma, ale Carlo mu výbornou poziční hrou zatarasil cestu do zakončení. Boston bude muset zabrat.
47:17'
Až nyní se Boston poprvé ve třetí části dostal do zakončení a hned z toho bylo velké nebezpečí pro domácí branku! David Krejčí z mezikruží nechal vyniknout Andersona.
47:04'
Washington právě vstřelil branku!
Domácí Washington se poprvé v dnešním souboji dostává do vedení! Capitals sice nedokázali využít dvě přesilovky, ale následně se dostali do přečíslení! Orlov poslal přihrávku na pravý kruh a GARNET HATHAWAY pohotovou střelou propálil Raska! Asistence: Dmitrij Orlov, Carl Hagelin.
46:53'
46:15'
Znovu se hostům podařilo vyhodit puk přes celé kluziště k brance Washingtonu. Domácímu celku se během této přesilovky vůbec nedaří.
45:34'
Obrana Bostonu vybojovala kotouč v obranném pásmu a hosté puk vyhodili přes celé kluziště. Capitals tak musí rozjet útok od své branky.
45:06'
Ovečkin z levé strany nahodil puk zápěstím před branku. Rask nepředvedl úplně jistý zákrok a situaci museli hasit zadáci Bostonu.
44:53'
Další přesilovka pro Washington! Dvě minuty za podrážení dostává Hall.
44:28'
Marchand projel do útočného pásma, skvěle si přehodil kotouč na bekhend, ale jeho pokus skončil nad břevnem domácí klece.
44:05'
43:32'
Alexandr Ovečkin pálil ze svého typického prostoru z levého kruhu, ale do jeho rány se postavil jeden z obránců, který jeho dělovku zablokoval rozklekem.
43:10'
Carlson dostal prostor na modré čáře, ale místo zakončení ještě rozehrál na pravou stranu. Washington se snaží vystavit přesilovkový vzorec.
42:29'
Anthony Mantha se v přesilovce dostal do skvělé pozice, ale jeho pokus zápěstím schoval připravený Tukka Rask do lapačky!
42:05'
Washington si zahraje přesilovku. Ritchie dostává dvě minuty za hrubost.
41:30'
Boston se z tlaku Washingtonu vymanil za cenu vyhození kotouče na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před klecí Bruins.
41:10'
Boston se dostal do útočného pásma, ale přihrávka z pravé strany směřující mezi kruhy skončila u dobře postaveného Dmitrije Orlova.
40:35'
Mike Reilly udržel puk na modré čáře, ale bekhendem jej musel nahodit před branku soupeře. Na jeho pobídku však nikdo v bílém dresu nedosáhl.
40:10'
Boston uspěl na úvodním vhazování třetí třetiny. Uvidíme, zda jeden z týmů dokáže o svém triumfu rozhodnout v základní hrací době.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:36.
Střely na branku: 27 – 33
Druhá třetina končí! V prostřední části jsme se další branky nedočkali. Naopak jsme sledovali moře nedovolených zákroků a několik potyček. Oba týmy soupeři nedarují ani metr prostoru a důrazní hokejisté se začínají projevovat naplno. Největší šanci prostřední části měl domácí Mantha, ale Rask jeho pokus vyrazil. Po čtyřiceti minutách tak stále platí stav 2:2.
40:00'
39:26'
David Krejčí dostal prostor na levé straně, přehodil si puk na forhend a z ostrého úhlu prověřil pozornost domácího brankáře. Anderson ale nepustil puk za čáru.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:56'
Oba týmy hrají v plném počtu.
38:10'
Michael Raffl dostal prudkou přihrávku do jízdy, probil se do útočného pásma, jenže bekhendem netrefil branku Bostonu. Hosté následně získali puk.
37:38'
Marchand operoval s kotoučem na levé straně útočného pásma, jenže bývalý spoluhráč Zdeno Chára hvězdu Bostonu nenechal přihrát před branku.
37:10'
Orlov vybojoval kotouč v obranném pásmu a odrazem o mantinel puk vyhodil do středního pásma. Boston ale vybojoval odražený puk a může zaútočit.
36:56'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nick Jensen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Craig Smith – 2 min.).
36:10'
Nick Jensen získal kotouč na pravé straně a poslal přihrávku do středního pásma. Pokračuje tvrdý souboj o každý metr ledové plochy.
35:39'
Taylor Hall uklidnil rozehrávku Bostonu v obranném pásmu. Nikdo v červeném dresu Washingtonu nyní rozehrávku svého soupeře neatakuje.
35:10'
David Pastrňák se na levém kruhu hlásil o přihrávku, ale Krejčí svou pomalou pobídku trefil hokejku jediného hráče v červeném dresu Capitals.
34:11'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Anthony Mantha – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., sekání).
34:10'
Marchand projel středním pásmem do útočného pásma, poslal přihrávku na levou stranu, ale Mike Reilly svou střelu poslal mimo tři tyče.
33:31'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 2 min., nedovolené bránění).
33:10'
Daniel Sprong napadal Reillyho v obranném pásmu Bostonu. Tempo hry v posledních minutách o něco opadlo. Ani jeden z týmů nechce chybovat.
32:38'
Taylor Hall spěchal za nahozením na levou stranu útočného pásma, nicméně Justin Schultz to měl k puku o pořádný kus blíže a odehrál jej za modrou čáru.
32:10'
Krejčí projel středem ledové plochy do útočného pásma a zkusil své střelecké štěstí. Anderson si na jeho pokus dal pozor a vykopl puk mimo tři tyče.
31:35'
Orlov před vlastní brankou zastavil nebezpečnou přihrávku z hole Davida Pastrňáka. V opačné případě by Marchand mohl pálit do poloodkryté klece.
31:12'
Bergeron si sjel do útočného pásma, kde se opřel do kotouče, ale jeho rána příklepem skončila nad břevnem branky Washingtonu.
30:37'
Nick Jensen našel Larse Ellera, který projel do útočného pásma a zakončil zápěstím. Jeden z obránců Bostonu jeho ránu srazil mimo led.
30:00'
Je za námi polovina základní hrací doby a stále sledujeme vyrovnané střetnutí. Washington je ve druhé části o něco aktivnější, ale gólmani se rozchytali k dobrým výkonům.
29:17'
Po delší odmlce musel zasahovat také hostující brankář Rask. Domácí Eller jeho pozornost prověřil hned po vyhraném vhazování, ale gólman Bostonu byl připraven.
29:05'
Mantha se dral do útočného pásma, ale v jeho rohu jej o kotouč připravil obránce, který puk následně vyhodil podél hrazení přes všehny čáry na zakázané uvolnění.
28:22'
28:03'
Po další akci už David Krejčí vyslal tvrdou ránu příklepem, ale jeho projektil zablokoval obětavý obránce v červeném dresu Washingtonu.
27:34'
David Krejčí dostal přihrávku na levý kruh, odkud mohl zakončovat příklepem, ale český útočník ještě zvolil přihrávku. Boston zatím nezakončil.
27:06'
David Pastrňák z levé strany nahodil kotouč před branku Washingtonu, ale nikdo v bílém jeho pobídku netečoval. Domácí následně vyhodili puk do bezpečí.
26:22'
John Carlson podrazil ujíždějícího Halla a dostává dvě minuty.
26:10'
Orlov střílel od modré čáry, ale Rask jeho ránu celou dobu viděl a bez problémů kotouč vykopl pravým betonem mimo tři tyče.
25:29'
Garnet Hathaway si sjel na levou stranu, odkud nahodil puk před branku soupeře, ale nikdo v červeném dresu jeho pobídku netečoval.
25:06'
Wilson spěhal za nahozením na pravou stranu, jenže puk skončil na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před klecí domácího Washingtonu.
24:52'
David Pastrňák projel za branku Washingtonu, ale zadovkou bekhendem nenašel nikoho v bílém dresu Bruins. Oba týmy se snaží hrát aktivně.
24:15'
Anthony Mantha projel po pravém křídle do útočného pásma, z kruhu zakončoval zápěstím na zadní tyč, ale pozorný Rask jeho pokus vyrazil!
23:45'
Oshie projel středem ledové plochy do útočného pásma, zadovkou přenechal kotouč Wilsonovi, ale jeho ránu přizvedl obránce Bostonu do ochranné sítě.
23:12'
Tom Wilson dostal přihrávku do rohu útočného pásma, odkud přihrál mezi kruhy, ale Sprong bekhendem Raska propálit nedokázal.
22:38'
Conor Sheary napadal rozehrávku Bostonu v jeho obranném pásmu. Zadáci v bílém si dali na domácího útočníka dobrý pozor a puk dostali za modrou čáru.
22:10'
Nick Jensen uspěl v souboji na modré čáře, vybojoval puk pro Washington a rozehrál na pravou stranu. Ve druhé části se zatím hraje o něco opatrněji.
21:31'
T. J. Oshie uspěl v souboji za brankou Bostonu, přihrál na modrou čáru, ale Carlsonovi kotouč přeskočil před čepel za modrou čáru do středního pásma.
21:05'
Nicklas Bäckström si sjel na přihrávku na modrou čáru, kde si krásně obhodil jednoho ze soupeřů, ale už nedokázal zakončit na branku.
20:35'
Bergeron střílel od modré čáry, ale domácí brankář jeho dělovku od modré čáry dobře viděl a vykopl kotouč pravým betonem mimo tři tyče.
20:10'
Washington uspěl na úvodním vhazování druhé třetiny. Doufejme, že budeme sledovat stejně dobrý hokej jako v první části.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:39.
Střely na branku: 18 – 18
První třetina končí! V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali parádní hokej! Boston vlétl do utkání o něco lépe a po pěti minutách otevřel skóre Jake DeBrusk! Na jeho zásah ale v početní převaze odpověděl T. J. Oshie. Boston si vzal vedení zpět o minutu později. Po přihrávce Davida Pastrňáka se trefil Patrice Bergeron. V závěru třetiny však srovnal Garnet Hathaway.
20:00'
19:50'
Sheary se ještě u branky pobil s Reillym! Domácí hokejista svému soupeři uštědřil několik tvrdých ran!
19:28'
Lars Eller se po levém křídle vydal do útočného pásma, ale důrazný obránce k němu přistoupil a čistým hitem soupeře přitlačil k mantinelu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:19'
Až nyní je hra přerušena! Domácí brankář Anderson si našel cestičku k odraženému kotouči a na brankovišti jej přikryl lapačkou. Vhazuje se po jeho pravici.
18:03'
Domácí brankář si tentokrát pohlídal zakončení z ostrého úhlu a jednoduše puk vyrazil za svou branku. Boston ale ještě drží útočné pásmo.
17:39'
Mantha udělal krátkou kličku ve středním pásmu a už nedokázal rozehrát na někoho ze spoluhráčů. Pokračuje boj o každý metr ledové plochy.
17:12'
Bergeron projel do útočného pásma a bekhendem prověřil pozornost domácího brankáře. Anderson jeho nízkou ránu vykopl pravým betonem.
16:42'
Je znovu vyrovnáno! Washington udeřil z velmi nenápadné akce! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu střílel Dmitrij Orlov a jeho střelu ještě tečoval mezi nohy brankáře GARNET HATHAWAY! Asistence: Dmitrij Orlov, Lars Eller.
16:28'
Wilson nakonec protečoval puk ven z obranného pásma. Do útoku se prodral Raffl, ale hostující brankář Rask jeho pomalou ránu ukryl v lapačce.
16:10'
Carlson si sjel pro přihrávku do obranného pásma a rozjel další akci domácího Washingtonu. Boston ale v posledních minutách výrazně zlepšil obranu.
15:54'
15:12'
Mantha dohnal kotouč za brankou Bostonu, odkud po mantinelu našel Carlsona. Druhý jmenovaný pálil zápěstím, ale jeho rána byla hodně nepřesná.
14:46'
14:42'
John Carlson dostal přihrávku na modrou čáru, odkud zakončil příklepem, ale trefil jen obránce v dresu Bostonu.
14:12'
David Krejčí projel s pukem do útočného pásma, zadovkou přenechal puk Hallovi, ale jeho střela zápěstím prolétla kolem přední tyčky domácí klece.
13:54'
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty za hrubost dostává Brad Marchand.
13:36'
David Pastrňák poslal přihrávku na levý kruh, kde hrozil Bergeron, ale Anderson jeho ránu viděl a připsal si snadný zákrok. Hosté ale nadále drží pásmo.
13:10'
Chára vybojoval puk v obranném pásmu a bez váhání kotouč vyhodil za modrou čáru. Boston ale rychle otočil hru a tlačí se zpátky do útoku.
12:46'
Boston si zahraje svou první přesilovku. Nic Dowd dostává dvě minuty za hrubost.
12:29'
Hagelin se hnal za nahozením do útočného pásma, ale McAvoy jeho pobyh přečetl, natlačil se před soupeře tělem a odehrál puk po mantinelu.
12:10'
Marchand se na pravé straně zbavil obránce a nahodil puk před branku Capitals. Na jeho pobídku ale nedosáhl clonící Patrice Bergeron.
11:42'
Daniel Sprong se hnal za nahozením do útočného pásma, ale nikdo v červeném dresu jeho akci nepodpořil. Boston tak může rozjet útok od své klece.
11:06'
Ovečkin nahodil puk po mantinelu za branku Bostonu, nicméně Rask vyjel za svou klec a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Boston je teď herně nahoře.
10:38'
DeBrusk projel po levé straně do útočného pásma, jenže nikdo v bílém dresu Bostonu jeho průnik nepodpořil. Washington může rozjet další útok.
10:06'
Lars Eller dojel volný kotouč na pravé straně útočného pásma a poslal jej za branku, kam si sjel Raffl. Osamocený hráč Washingtonu neměl proti zadákům Bruins nárok.
09:21'
Boston si bere zpět své ztracené vedení! Boston udeřil z rychlé akce! Pastrňák potáhl kotouč po pravém křídle, přihrál mezi kruhy a nikým nehlídaný PATRICE BERGERON zápěstím propálil brankáře! Asistence: David Pastrňák.
09:10'
Charlie McAvoy dostal nabito na modrou čáru, odkud zakončil příklepem, ale jeho pokus zablokoval bývalý spoluhráče Zdeno Chára.
08:22'
Sprong byl příliš netrpělivý při přechodu do útočného pásma a projel přes modrou čáru ještě před kotoučem. Postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.
08:05'
Proti dalšímu nahození Washingtonu se postavil jeden z hráčů Bostonu a obětavým zákrokem přizvedl kotouč do ochranné sítě. Vhazuje se před klecí Bruins.
07:34'
Carlo se před vlastní brankou zmocnil odraženého kotouče a odrazem o mantinel jej poslal do středního pásma. Taktovku po vyrovnávací brance znovu převzal Washington.
07:03'
Brenden Dillon se tlačil do útočného pásma, jenže těsně za modrou čárou narazil na Ritchieho, který mu puk dokázal vypíchnout špičkou čepele.
06:32'
Je vyrovnáno! Washington bleskově využívá přesilovou hru a dotahuje s Bostonem krok! Alexandr Ovečkin dostal klasicky přihrávku na levý kruh, odkud střílel a T. J. OSHIE jeho pokus tečoval do sítě! Asistence: Alexandr Ovečkin, John Carlson.
06:19'
Poprvé v utkání se bude vylučovat! David Pastrňák dostává dvě minuty za hákování.
06:04'
Sprong si sjel na přihrávku od pravého mantinelu a ihned střílel zápěstím. Pozorný Rask jeho ránu vykopl pravým betonem do bezpečí.
05:35'
Boston po vstřelení úvodní branky pokračuje ve své aktivitě a nadále se tlačí do útočného pásma. Naopak domácí Washington poněkud vypadl z tempa.
05:05'
Boston se po pěti minutách dnešního souboje dostává do vedení! Coyle dostal prostor v útočném pásmu, naznačil ránu, objel branku Washingtonu a poslal přihrávku před branku, odkud už dílo dokončil JAKE DEBRUSK! Asistence: Charlie Coyle, Nick Ritchie.
04:32'
Michael Raffl napadal rozehrávku Bostonu v jeho obranném pásmu. Brankář Rask si dal na domácího hráče pozor a bekhendem puk odehrál do středního pása.
04:10'
Hagelin poslal bekhendem puk za branku Bostonu, ale tam uspěli jen hosté, kteří kotouč bez problémů dostali za modrou čáru. Zatím se ale hraje opatrně.
03:35'
David Pastrňák uspěl v souboji v útočném pásmu, ale obrana Washingtonu nenechala českého útočníka probít se do zakončení.
03:00'
Nic Dows jako blesk z čistého nebe vyplaval sám před brankářem Bostonu, ale Rask jeho pokus o bekhendový blafák zneškodnil betonem!
02:29'
Rask musel znovu zasahovat. Hostující brankář však zakončení od mantinelu dobře viděl a bez problémů schoval puk v lapačce. Vhazuje se po jeho levici.
02:10'
Zdeno Chára svedl v obranném pásmu souboj s obráncem a ostrým hitem odstavil hokejistu Bostonu od kotouče. Začalo se hodně ostře.
01:42'
První obrovská šance Washingtonu! Domácí útočník Anthony Mantha dotíral na brankovišti a snažil se bekhendem překonat brankáře. Rask ale předvedl skvělý zákrok betonem.
01:12'
Hall se po levém křídle prodral do útočného pásma, ale jeho pokus směřující na přední tyč dokázal gólman s velkým přehledem vyrazit.
00:39'
Domácí se dostali do útočného pásma, ale první kombinace skončila nepřesnou přihrávkou na modrou čáru. Washington musí vyklidit pásmo.
00:10'
Domácí celek uspěl na úvodním vhazování dnešního souboje. Uvidíme, zda se Washington přiblíží k postupu do další fáze Stanley Cupu.
00:01'
Průběh série

1. zápas
Washington – Boston 3:2 v prodloužení
Branky a nahrávky: 7. T. Wilson (Oshie, Sprong), 29. Dillon (Mantha, Ovečkin), 65. Dowd (Oshie, T. Wilson) – 14. DeBrusk (Lazar), 37. N. Ritchie (Pastrňák, McAvoy).

Washington Capitals

Domácí Washington také prožil povedenou základní část. Vítěz Stanley Cupu z roku 2018 v posledních dvou sezónách v play-off zrovna nezážil. V tom loňském vypadl s New York Islanders. V základní části nasbíral celek z hlavního města sedmdesát sedm bodů a skončil na druhém místě ve Východní divizi. Nicklas Bäckström se v základní části stal nejproduktivnějším hráčem Washingtonu. Výborně se dařilo tradičně Ovečkinovi nebo obránci Carlsonovi.
Boston Bruins

Boston v letošním ročníku zkouší navázat na dlouhé putování z minulé sezóny. V té Medvědi tažení produktivním Davidem Pastrňákem došli až do finále Východní konference, kde padli s Tampou, která celou NHL posléze ovládla. Letos se Boston trápil kvůli zraněním, ale přesto nakonec obsadil třetí pozici Východní divize a zajistil si postup do bojů o Stanley Cup. V průběhu sezóny navíc Medvědy posílil Taylor Hall, který výrazně oživil druhou formaci s Davidem Krejčím. Nejproduktivnějším hráčem Bostonu v základní části byl pak Brad Marchand, který získal šedesát devět bodů.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi Washingtonem Capitals a Bostonem Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.