NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Edmonton - 24. května 2021   01:40

Winnipeg
Winnipeg
37:13' Ehlers (Dubois, Pionk) • 51:41' Perreault (Copp, Dubois) • 54:28' Wheeler (Morrissey, Scheifele) • 54:44' Morrissey (Lowry) • 69:13' Ehlers (Stastny)
5:4
(0:2, 1:1, 3:1 - 1:0)
Stav série: (3:0)
Edmonton
Edmonton
06:33' Draisaitl  (Koekkoek, McDavid) • 09:10' Draisaitl  (Yamamoto, McDavid) • 38:17' Kassian  (Draisaitl, McDavid) • 44:43' Khaira  (A. Larsson, D. Shore)
Winnipeg
Schlenker, Joannette – Brisebois, Barton
Bell MTS Place, Winnipeg
Edmonton

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný pondělní den. Na počtenou!

3. Leon Draisaitl (EDM) – 2+1
Tak tohle byl parádní zápas. Hlavně ve Winnipegu na něj budou dlouho vzpomínat, protože dlouhých 52 minut nic nenasvědčovalo tomu, že by dnes mohl pomýšlet na výhru. Osm minut před koncem třetí třetiny Edmonton vedl 4:1, ale velkolepé vyrovnání Jets a následný gól v 70. minutě znamená, že Oilers jsou už jen zápas od vyřazení. Hrdinou dnešního utkání se stává dánský útočník Nikolaj Ehlers, jenž vsítil dvě branky a nakonec tak totálně zastínil Leona Draisaitla na druhé straně, kterému se povedl stejný počin. 3:0 na zápasy pro Winnipeg!
69:13'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Winnipeg dokonává úžasný obrat a po dnešku vede už 3:0 na zápasy! Paul Stastny vyhrál vhazování pod sebe na NIKOLAJE EHLERSE, který se prosadil svižnou střelou pod horní tyč. Mike Smith máchl lapačkou do prázdna. 5:4 po prodloužení. Asistence: Paul Stastny.
69:11'
Stejný hráč si počkal na modré čáře na dlouhou přihrávku z hloubi pásma. Střelou zápěstím však Smithe nepřekvapil ani napodruhé.
68:53'
Mark Scheifele se postaral o další rychlé zakončení Jets. I tentokrát byl brankář hostujícího týmu úspěšnější.
68:34'
Mike Smith se ocitl v obtížné situaci. Tu ale zvládl, když si dokázal pokrýt spodní část své brány.
68:18'
Po náporu Edmontonu už útočí hokejisté v modrých dresech. Ti se nyní snaží usadit na kotouči.
67:43'
Kassian se vymotal zpoza brány a bekhendem velmi zajímavě tlačil puk k tyči. K dorážce si už sjížděl Ennis, ale obránci byli pohotovější.
66:59'
Paul Stastny střílel bekhendem z předbrankového prostoru. Střelu ale vychýlil i obránce Nurse, takže velký vzruch nepřišel.
66:46'
Nepřesná rozehrávka Oilers končí zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat po levici Mikea Smithe.
66:12'
Kyle Connor nepředal kotouč na Scheifeleho zrovna nejrychleji. Winnipeg tak snadno přišel o puk.
65:36'
Neal Pionk uklidnil hru ve svém pásmu. Přebral puk a teď váhá, kam rozehraje.
65:03'
Andrew Copp se na okamžik zjevil před Smithem, ale v obrovské rychlosti si nedokázal přebrat černou gumu zrovna nejlépe.
64:24'
Ryan McLeod se snažil prosadit podél mantinelu. Před bránu však přihrávat nemohl, neboť Kassian se mu na brankovišti neobjevil.
63:51'
Connor Hellebuyck musel řešit těžké chvíle před svým brankovištěm. Hru raději přerušil.
63:16'
Leon Draisaitl si rovnal kotouč ke střele z prostoru mezi kruhy, ale hned dva hráči se stačili včas vrátit a německému útočníkovi nakonec nadzvedli hokejku.
62:56'
Appletonovu střelu z velkého úhlu vyrazil Mike Smith za sebe.
62:06'
Kailer Yamamoto se ocitl úplně sám před bránou domácích. Měl hromadu času a prostoru, ale už byl zřejmě až moc blízko k bráně. Hellebuycka nepropálil.
61:44'
Tyson Barrie se opřel do kotouče ve středním pásmu. Hellebuyckovi pomohli i obránci, kteří dorážce zamezili.
61:06'
Kulikov dokázal zachytit puk ve středním pásmu a následně také zahrozit. S jeho střelou zápěstím ale Connor Hellebuyck neměl větší problémy.
60:23'
Smith měl co dělat, aby zastavil první střelu DeMela a také následnou dorážku Adama Lowryho. Domácí načali prodloužení velmi dobře.
60:01'
Viděli jsme opravdu fantastický závěr třetí třetiny, ve kterém hokejisté Winnipegu dorovnali třígólovou ztrátu. Nejprve v 52. minutě skóroval Mathieu Perreault v přesilovce a o tři minuty později na něj navázal Blake Wheeler. Aby toho nebylo málo, tak o 16 sekund později zavěsil i Josh Morrissey, takže dnes uvidíme prodloužení! Uspějí v něm Tryskáči stejně jako v minulém zápase?
Střely na bránu po 3. třetině: 30 – 41
60:00'
59:30'
Winnipeg předvedl opravdu velký důraz před brankou, ale Smith odolal. Do konce třetí třetiny zbývá už jen pár sekund.
59:21'
Po přihrávce Pionka se dostal ke střele z velkého úhlu Kyle Connor. Mike Smith předvedl velmi důležitý zákrok.
58:46'
Obránci hostů si nyní mění kotouč u své brány jako horký brambor. Ofenzivní hráči Winnipegu aktivně napadají.
58:09'
Smith chtěl zrychlit rozehrávku tím, že s ni spoluhráčům vypomohl. Následná souhra hostů ale skončila ve středním pásmu.
57:36'
Ryan Nugent-Hopkins nabral velkou rychlost, díky které objel beka. Jeho projektil mířící k přední tyči ale Hellebuyck vyrazil.
56:56'
Josh Morrissey dokázal zablokovat střelu Leona Draisaitla z pravé strany. Kotouč odskočil mimo hrací plochu.
56:23'
Další akce Oilers byla zastavena kvůli ofsajdu. Čeká nás tedy vhazování ve střední třetině.
55:57'
Ryan Nugent-Hopkins dostal puk proti hokejce. Jeho svižný střelecký pokus skončil na Hellebuyckových betonech.
55:09'
Po komerční pauze už útočí Edmonton. Tvrdou střelu vyslal Bear, ale bohužel pro něj branku minul.
54:44'
Neuvěřitelné! Po dalších šestnácti vteřinách přichází vyrovnávací gól, o který se stará obránce JOSH MORRISSEY. U této branky zřejmě nebude mít brankář Mike Smith čisté svědomí, neboť puk mu od modré čáry propadl podél lapačky do sítě. Tohle je neskutečný návrat do utkání. 4:4. Asistence: Adam Lowry.
54:28'
Přichází další branka, nyní to je už jen o jeden zásah! Střelu Joshe Morrisseyho od modré čáry vyrazil Mike Smith levým betonem před zcela volného BLAKEA WHEELERA, jehož zakončení bylo výborné. 3:4. Asistence: Josh Morrissey a Mark Scheifele.
53:56'
Střela obránce DeMela byla sražena do rohu kluziště. Poté Edmonton dokázal dostat kotouč do neutrální zóny.
53:31'
Těžké střídání ale už hosté přežili a nyní drží puk co nejdále od své brány. Nicméně Winnipeg branka na 2:4 evidentně povzbudila.
52:36'
Hned po vstřelené brance měl zajímavou možnost na levém kruhu Kyle Connor. Útočník Jets minul zadní tyč o pár čísel.
51:41'
Domácí využívají přesilovku rychle a znovu se tak dostávají do hry! Po střele Duboise z kruhu vznikla před Smithem nepřehledná situace, ve které byl nejaktivnější Andrew Copp a také MATHIEU PERREAULT. Posledně jmenovaný puk doklepl do sítě. 2:4. Asistence: Andrew Copp a Pierre-Luc Dubois.
51:11'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Josh Archibald – 2 min., podrážení).
50:46'
Na druhé straně zase byla k vidění celkem velká šance Edmontonu, která ale skončila u pozorného Hellebuycka, jenž tak drží naděje Jets.
50:13'
Mike Smith teď vůbec nevěděl, kde kotouč má. Měl velkou kliku, že jeho spoluhráči mu pomohli.
49:52'
Slater Koekkoek se dostal do nebezpečné pozice mezi kruhy, odkud také pohotově vystřelil. Mířil do horních pater brány, ty měl ale brankář Hellebuyck moc dobře pokryty.
49:16'
Ehlers si to namířil do pásma Oilers, kde však bylo v danou chvíli přehuštěno. Nic moc tedy z této situace nevytěžil.
48:41'
Pionkovu přihrávku zachytil Khaira, který se s kotoučem nikým neatakován vydal až do vlastního pásma.
47:59'
I po skončení přesilovky se Edmonton drží v útočném pásmu. Dá se říct, že nyní má hru pod kontrolou.
47:28'
47:09'
Přesilovka hostů pomalu míří do svého konce. Edmonton se ale pokusí ještě něco vymyslet.
46:26'
Také McDavid se dostal do palebného místa, ale brankový prostor netrefil. Touš se poté od mantinelu odrazil do středního pásma.
45:53'
Leon Draisaitl zaútočil z levého kruhu na hattrick. Jeho rána příklepem ale skončila o kousek vedle pravé tyče.
45:28'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dylan DeMelo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:21'
Winnipeg se musí pokusit o vstřelení minimálně tří gólů, jestliže chce tento zápas ještě zvrátit. Teď se ale opět musí bránit.
44:43'
Edmonton právě vstřelil branku!
Přichází klid na hokejky hostů! V ponechané výhodě vystřelil od modré čáry Adam Larsson, jehož střelu tečoval mimo dosah brankáře Hellebuycka JUJHAR KHAIRA. Pro forvarda Edmontonu se jednalo o první trefu v tomto play-off. 1:4. Asistence: Adam Larsson a Devin Shore.
44:23'
Olejáři se nyní drží daleko od vlastní třetiny, což jim za tohoto stavu samozřejmě vyhovuje.
43:49'
Barrieho střela ze strany pořádně prověřila beton Connora Hellebuycka. Hosté setrvávají v útočné třetině.
43:32'
Tentokrát přichází zakázané uvolnění v podání domácího týmu, neboť Andrew Copp si dlouhou přihrávku nezpracoval.
42:56'
Connor McDavid si vedl kotouč do střelecké pozice, ale hokejky domácích hráčů včas zapracovaly.
42:14'
Vzápětí přichází další zakázané uvolnění Oilers. Formace, kterou vede Ryan McLeod, střídat nyní nemůže.
41:53'
Stanleymu se rána od modré čáry moc nepovedla, i tak skončila až u brankáře. O chvíli později hosté vyhodili na icing.
41:34'
Blake Wheeler si sjel mezi kruhy, odkud vystřelil. Mike Smith měl ale odkrytý výhled, a proto bez problémů zakročil.
41:08'
Puk skončil na střídačce Winnipegu. Mělo by se vhazovat v neutrální zóně.
40:50'
Leon Draisaitl našel rychlou přihrávkou Adama Larssona, který se do rány pořádně opřel. Trefil však připravenou Hellebuyckovu lapačku.
40:22'
Edmonton už podniká, co předvede na útočné polovině. Ve hře je opět jeho elitní lajna.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli vyrovnaný hokej, ve kterém si šance tvořily oba celky. První branka prostředního dějství ale padla až na konci z hole Nikolaje Ehlerse, jenž se prosadil v přesilovce. O minutu později se ale znovu radovali hosté, za které se trefil Zack Kassian. Edmonton je blízko k zisku prvního vítězství v sérii.
Střely na bránu po 2. třetinách: 18 – 30
40:00'
39:41'
Devin Shore ale už dostal puk co nejdále od vlastní brány. Vypadá to, že Edmonton i po dvou třetinách povede o dva góly.
39:13'
Na konci třetiny ještě domácí tlačí. Aktivní je třetí útok vedený Adamem Lowrym.
38:47'
Smith raději přikryl kotouč pod lapačkou. Ještě více než minutu se bude hrát ve druhé periodě.
38:17'
Velmi důležitý gól pro hosty, kteří znovu odskakují do dvoubrankového vedení! Akci načal středem kluziště opět McDavid, jehož přihrávka na levou stranu našla Draisaitla. Německý útočník poté milimetrově přesným pasem vybídl ZACKA KASSIANA, který přesně zakončil ke vzdálenější tyči. 1:3. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
37:13'
Domácí sehráli tuto přesilovku velmi dobře. Vidět byl hlavně Pierre-Luc Dubois, jenž si připsal asistenci. Puk poslal na levý kruh NIKOLAJI EHLERSOVI, který fantastickou střelou zápěstím vymetl horní růžek. 1:2. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Neal Pionk.
36:56'
Dubois se dostal do další zajímavé šance. Tentokrát ztroskotal na opravdu velmi rychlém přesunu Mikea Smithe.
36:18'
Pierre-Luc Dubois si až moc dlouho rovnal kotouč na pravém kruhu. Černá guma se poté odrazila před brankoviště, kde holí zapracoval Smith.
35:56'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., držení).
35:40'
Blake Wheeler neměl podporu spoluhráčů, a proto jen posunul kotouč za edmontonskou bránu.
34:54'
Hned po vyhraném vhazování vypálil od modré čáry Bear, s jehož zakončením brankář Jets větší potíže neměl.
34:43'
Mohlo to být o tři góly. Connor McDavid dostal na pravém kruhu až příliš mnoho prostoru. Touš tlačil k zadní tyči, jenže pravý beton Hellebuycka zasáhl opravdu rychle.
34:15'
Andrew Copp zatím není vidět tak, jak by si přál. To nezměnil ani svým přechodem vpřed po pravém křídle.
33:40'
Také čtvrtá lajna Oilers se drží na kotouči v útočném pásmu. To je samozřejmě pro hosty nesmírně důležité.
33:08'
Slater Koekkoek zkusil štěstí od modré čáry. Po této ráně se kotouč příhodně od zadního mantinelu odrazil k McLeodovi, jehož zakončení skončilo v moci Connora Hellebuycka.
32:28'
Je pískáno zakázané uvolnění týmu v bílých dresech. Vše se chystá k buly ve třetině Oilers.
31:56'
Mark Scheifele si počkal na vhodný moment ke střele, který přišel. Jeho pokus ale zapadl nad bránu, přestože Mike Smith toho moc neviděl.
31:25'
Stejný scénář se opakoval i při defenzivním zásahu útočníka Jujhara Khairy. Nutno říct, že Edmonton dnes brání moc dobře prostor před svou svatyní.
31:12'
Jemný zásah hostů posunul puk do sítě nad bránou. Hra je přerušena a posléze se bude vhazovat před Smithem.
30:48'
První lajna Oilers už přenesla těžiště hry před Hellebuycka, který se musel mít na pozoru proti opravdu ostré střele Tysona Barrieho.
30:10'
29:49'
Pionk si až příliš dlouho měnil kotouč u modré čáry s Connorem a Wheelerem. Tato trojice zřejmě prováhala ideální možnost ke střele.
29:03'
Teď ale Wheeler přihrál mizerně. Ke kotouči se dostal Leon Draisaitl, jenž se rozhodně nebál zaútočit ani v oslabení.
28:36'
Blake Wheeler dostal nabito na levý kruh. Kapitán Winnipegu vypálil tvrdě, ale až příliš přesně. Jeho pumelice se totiž odrazila do ochranné sítě od horní tyče.
28:10'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
28:02'
Druhá formace Winnipegu hýří aktivitou. Nikolaj Ehlers je zatím asi nejlepším hráčem v modrém dresu.
27:39'
Až teď tato dlouhá pasáž bez přerušení skončila. Hosté sice odpálili puk mezi sedačky, ale pomohlo jim k tomu plexisklo, takže se vylučovat nebude.
27:12'
Dlouho se hraje bez přerušení a zároveň se hraje ve velkém tempu. Hra se přelévá ze strany na stranu.
26:39'
Dmitrij Kulikov se musel po nepřesné střele rychle vracet. S Lewisem krok nedokázal držet, nicméně forvard Jets minul brankový prostor.
25:50'
Také následné střídání Jets bylo velice povedené. Mason Appleton nebezpečně střílel z pravého kruhu.
25:09'
Winnipeg měl dost možná svou zatím největší šanci v tomto střetnutí. Nikolaj Ehlers v přečíslení dva na jednoho našel u zadní tyče Pierre-Luc Duboise, jehož zakončení minulo bránu o kousek.
24:16'
Darnell Nurse si pohotově zpracoval puk a následně jej i vší silou napálil směrem na bránu. Hellebuyck ovšem zapracoval vyrážečkou.
23:29'
Ennisovi odskočil puk od hole, ale Lewisův průnik byl velice krkolomný. Obránci Oilers se včas vrátili na své pozice.
22:49'
Neal Pionk počkal s rozehrávkou, neboť hráči Edmontonu opět vysoko napadali. Následně nabídl touš na levé křídlo.
22:06'
Shore udržel puk na své hokejce a následně jej i přesně přihrál spoluhráči. Hellebuyck vzápětí předvedl skvělý rozklek.
21:30'
Pionk vybídl Forborta, ale stejně se k zakončení dostal on. Svou střelu zápěstím od modré čáry ale neumístil přesně.
20:42'
Dvojice McDavid – Draisaitl se opět připomněla a Connor Hellebuyck měl co dělat, aby nelovil puk ze své sítě dnes už potřetí.
20:16'
Leon Draisaitl pospíchal hned v prvních vteřinách dopředu, ale přesnou pobídku ze strany nedostal.
20:01'
Úvodní třetina třetího utkání vyšla lépe Edmontonu. Ten se díky aktivnímu vstupu do duelu ujal zaslouženě vedení, když se prosadil Leon Draisaitl. Stejný hráč skóroval i ve dvojnásobné přesilovce, která se hrála o tři minuty později. Winnipeg byl po druhém gólu horším týmem a měl i štěstí, že neinkasoval potřetí. Na konci třetiny se ale zvedl, i když to ke gólu nevedlo.
Střely na bránu po 1. třetině: 7 – 17
20:00'
19:36'
Edmonton už ale otupil nápor a nyní drží kotouč v útočném pásmu. Je možné, že se v tomto prostoru úvodní část i dohraje.
18:59'
Tlak Jets pokračoval. DeMelo vyslal z kruhu utaženou střelu, kterou se snažil do sítě dorazit Adam Lowry. Útočník Winnipegu ale bekhendem svatyni minul.
18:38'
Domácí předvedli dobré střídání. Přesně takové potřebují, neboť první třetina v jejich podání zatím rozhodně není ideální.
18:20'
Forbortovu ránu z velké dálky Smith vůbec neviděl. Kotouč se dost možná i otřel o brankovou konstrukci.
17:51'
Zkušený brankář hostů se zapojil i do rozehrávky, kterou zvládl na jedničku. Pozdější Nurseova přihrávka ale už adresáta nenašla.
17:17'
Dylan DeMelo vyzkoušel po delší době pozornost Smithe, který ale svůj zásah zvládl. Winnipeg alespoň vybojoval útočné pásmo.
16:56'
Bekhendová střela Leona Draisaitla skončila v lapačce brankáře domácího celku. Na řadu přichází poslední komerční pauza této třetiny.
16:26'
Při dalším zákroku přišel domácí brankář o hokejku. Také v tuto chvíli si situací moc jistý nebyl.
15:56'
Josh Morrissey neodehrál včas puk pryč z pásma. Znovu se tak obrana Winnipegu dostala do úzkých.
15:17'
Connor Hellebyuck si nebyl moc jistý svým zákrokem. Kotouč se mu od ramene odrazil nad bránu.
14:41'
Bojovný Gaëtan Haas získal puk za bránou Winnipegu, přičemž o chvíli později oslovil Barrieho. Obránce Oilers si ale střelu rozmyslel a raději kombinoval.
13:56'
Edmonton na tom je zatím lépe bruslařsky. Znovu se snaží být ve třetině Jets co nejvíce aktivní.
13:14'
Tečující Puljujärvi poslal kotouč jen těsně nad horní tyč. Hellebuyck by ale zřejmě lapačkou zasáhl.
12:46'
Scheifele se dostal k téměř ztracenému puku a nakonec zpoza brány vybídl obránce Dereka Forborta, s jehož střelou měl Mike Smith plné ruce práce.
12:00'
Kyle Connor se rychle vrátil na svou polovinu, aby zamezil útočné snaze Tylera Ennise.
11:28'
Hosté bojovali u hrazení o každý centimetr ledu. Kotouč však trvaleji na své hokejky v tomto střídání nezískali.
10:59'
Teď už se Thompson vrátil na led, takže Winnipeg může hrát po delší době v plném počtu.
10:24'
Po vyhraném buly domácí okamžitě poslali puk přes všechny čáry. Nicméně početní výhodě Oilers ještě konec není.
10:08'
Přesilovka Edmontonu samozřejmě pokračuje a Connor Hellebuyck měl opět plné ruce práce. Teď kotouč dokázal udržet na svých betonech.
09:10'
Přesilovka pět na tři byla bleskově využita! Také tentokrát se trefuje LEON DRAISAITL. Connor McDavid z vrcholu kruhu nabízel puk před bránu, kde se rychle vytočil Kailer Yamamoto. Od něj se kotouč dostal na pravý kruh k Draisaitlovi, jehož rána do poloprázdné brány byla přesná. 0:2. Asistence: Kailer Yamamoto a Connor McDavid.
08:59'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nate Thompson – 2 min., vysoká hůl).
08:44'
I poté se hosté dostali k nebezpečné střele, ale následně už Winnipeg vyhodil kotouč do třetiny Oilers.
08:14'
Po individuální akci McDavida zakončoval z těsné blízkosti Jesse Puljujärvi. Hellebuyck reagovat nemohl, ale nakonec měl štěstí, že jej finský útočník trefil.
07:45'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., hákování).
07:32'
Po vstřelené brance jsou hosté na koni. I nadále pobývají v útočném pásmu.
06:33'
Edmonton dává druhou branku v této sérii! Poprvé se zároveň prosazuje nejnebezpečnější útok hostů. Connor McDavid přihrál na modrou čáru Koekkoekovi, jehož ránu Adam Lowry nešťastně srazil na hokejku LEONA DRAISAITLA, jenž si udělal kličku a poté jen zametl puk do prázdné klece. 0:1. Asistence: Slater Koekkoek a Connor McDavid.
05:56'
McDavid zavážel kotouč do pásma soupeře, avšak pečlivě byl u toho střežen. Hned čtyři hráči v tmavých dresech byli poměrně rychle u něj.
05:26'
Bearovu tvrdou ránu od modré čáry vyrazil domácí brankář vyrážečkou do rohu kluziště.
04:56'
Olejáři se málem dostali do zajímavé střelecké pozice, to by ale Tyler Ennis musel lépe zpracovat puk.
04:24'
Khaira našel na modré čáře Archibalda, který byl ale poměrně rychle zastaven. Nezbývalo mu nic jiného, než nahodit kotouč na mantinel.
03:46'
Winnipeg znovu nabral kotouč na své hokejky a teď vyráží opět do útočných pozic.
03:03'
Tvrdou střelu DeMela vyrazil Smith pouze před sebe. Na brankovišti pracoval nepříjemně Blake Wheeler, jenž ale bekhendem touš do sítě nezametl.
02:21'
Nikolaj Ehlers šikovně tečoval nabídku od modré čáry. Mike Smith svůj první zákrok v zápase s mírnými obtížemi zvládl.
02:01'
Domácí se na začátku utkání museli vypořádat s aktivním napadáním soupeře. Kotouč už sice dopředu vyvezli, ale zastavil je ofsajd.
01:17'
Edmonton se ale v následných sekundách usadil v útočném pásmu a hlavně Ryan Nugent-Hopkins byl hodně cítit v předbrankovém prostoru. Puk ale po přihrávce netrefil ideálně.
00:47'
Ryanu McLeodovi nevyšla úplně ideálně předávka na útočné modré čáře, puku se následně zmocnili domácí.
00:18'
Dylan DeMelo musel hned v rámci prvního střídání svádět těžký souboj u mantinelu.
00:01'
Začátek utkání se ještě zpozdí. Před úvodním buly si samozřejmě vyslechneme kanadskou státní hymnu.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Forbort, Pionk, Poolman, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Dubois, Stastny, Ehlers – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Bear, Nurse (A), A. Larsson, D. Kulikov, Barrie, Koekkoek – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl (A) – Kassian, R. McLeod, Nugent-Hopkins – J. Archibald, Khaira, D. Shore – Yamamoto, Haas, Ennis.

Rozhodčí: Meier, Joannette – Brisebois, Barton.

EDMONTON OILERS

Edmonton už v loňské sezoně velmi rychle v play-off skončil. Tento scénář může nastat i letos, proto dnes potřebuje stav série snížit. Olejáři se trápí hlavně v koncovce, kromě útočníka Puljujärviho se totiž do střelecké listiny zatím nikdo jiný nezapsal. Největší ofenzivní síla Edmontonu samozřejmě je v Connoru McDavidovi a Leonu Draisaitlovi. Hvězdné duo je ale pečlivě bráněno, a proto se velmi obtížně prosazuje. Dokáže to dnes změnit a překlopit duel na stranu Edmontonu?

WINNIPEG JETS

Hokejisté Winnipegu zvládli velmi dobře úvodní dva duely. Před sérií favoritem nebyli, ale díky kompaktním výkonům zatím vedou 2:0. V základní části zvítězili nad Edmontonem jen dvakrát z devíti zápasů, to všechno jde ale nyní stranou. V prvním zápase dokázal Winnipeg rychle zareagovat na úvodní gól Oilers a v 50. minutě se navíc dostal i do vedení zásluhou branky Dominica Toninata. Poté ještě dvakrát skóroval do prázdné brány a vyhrál. Ve druhém utkání Jets vybojovali důležitou výhru 1:0 po prodloužení, když v 65. minutě rozhodl Paul Stastny.
1. zápas

Edmonton – Winnipeg 1:4

Branky a nahrávky: 29. Puljujärvi (Barrie, Nurse) – 32. Poolman (Wheeler, N. Thompson), 50. Toninato (Stanley, N. Thompson), 59. Connor (Scheifele, Pionk), 59. Wheeler (Connor, Scheifele)

2. zápas

Edmonton – Winnipeg 0:1 po prodloužení

Branky a nahrávky: 65. Stastny (Copp, Poolman)
Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
Přeji příjemné brzké pondělní ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes se společně zaměříme na třetí utkání série 1. kola play-off mezi Winnipegem Jets a Edmontonem Oilers. Winnipeg vede 2:0 na zápasy a po dnešku může být už jen krůček od postupu. Zápas začíná v 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.