NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Dallas - 12. května 2022   03:30

Calgary
Calgary
46:49' Backlund (Mangiapane, Coleman) • 50:38' Mangiapane (Backlund, Zadorov) • 59:02' Lewis (J. Gaudreau, E. Lindholm)
3:1
(0:0, 0:1, 3:0)
Stav série: (3:2)
Dallas
Dallas
33:21' J. Robertson  (Ja. Benn, Lindell)
Calgary
Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Tanev (A), Zadorov, Gudbranson, Stone – J. Gaudreau, Tkachuk (A), E. Lindholm – Mangiapane, Backlund (A), Toffoli – Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, Lewis.
Luxmore, Pollock – Alphonso, Cherrey
Scotiabank Saddledome, Calgary
19 289 diváků
Dallas
Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen (A), Hanley, Klingberg (A), Lindell, Hakanpää – Raffl, Hintz, Pavelski – J. Robertson, Ja. Benn (C), Seguin – Peterson, Naměstnikov, Glendening – Kiviranta, Faksa, Studenič.

Kdo se postavil do brankoviště?

Jacob Markström (CGY) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 60:00
Jake Oettinger (DAL) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,5%, odchytal 58:59

Česká a slovenská stopa v utkání

Radek Faksa (DAL) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:30
Marián Studenič (DAL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 08:26

Tři hvězdy utkání

1. Mikael Backlund (CGY) – 1+1
2. Andrew Mangiapane (CGY) – 1+1
3. Jacob Markström (CGY) – 20 zákroků, úspěšnost 95,2%
Dallas vedl po druhé třetině 1:0, trefil se Jason Robertson. Ve třetí třetině však domácí zabrali a trpělivou hrou dokázali pátý zápas otočit. Mikael Backlund srovnal, Andrew Mangiapane poslal domácí do vedení a výhru Flames pojistil Trevor Lewis. Dost možná klíčový moment celé série vyšel Flames.
59:02'
Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí tento zápas vyhrají, Johnny Gaudreau minul prázdnou branku ze středního pásma, ale z dorážky se dokázal prosadit poměrně snadno TREVOR LEWIS. Asistence: Johnny Gaudreau a Elias Lindholm.
58:27'
Calgary drží hru daleko od své branky. Následně Joe Pavelski minul bránu.
58:06'
John Klingberg pálil, od modré čáry minul branku. Hosté musí až za svou branku.
58:01'
Dallas hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.
57:41'
Radek Faksa vypracoval střeleckou pozici, Joe Pavelski nechal vyniknout domácího brankáře.
56:31'
Ryan Suter se dostal do útočného pásma, ale kotouč nechal u mantinelu, v rozhodující chvíli mu přeskočil hokejku.
56:08'
Johnny Gaudreau nabral rychlost ve středním pásmu, do útoku se nedostal, pískal by se ofsajd. Tyler Toffoli následně pálil od modré čáry vedle.
55:50'
31:19, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.
55:31'
Domácí těžkou situaci zvládli, už hrají v plném počtu.
55:20'
54:46'
Jamie Benn sice čekal na přihrávku, ale spoluhráči k němu puk nedostali.
54:30'
Domácí hokejisté hrají oslabení hodně zodpovědně, soupeři mnoho prostoru nedávají.
54:04'
Blake Coleman se po pěkné individuální akci dostal do zakončení, ale obrana mu nedala hodně prostoru. Puk následně kryje Jake Oettinger.
53:37'
Domácí celek nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šli hráči střídat. Následně se hosté znovu dostali před branku soupeře.
52:06'
Sledujeme dramaticky hokej a konec třetí třetiny se nezadržitelně blíží.
51:40'
Dillon Dubé měl další zajímavou příležitost domácích, ale v rozhodující chvíli mu sjel puk z hokejky.
50:38'
Tak pozor, domácí celek se dostává do vedení, po rychlé akci ve středním pásmu se do útočné třetiny dostal ANDREW MANGIAPANE. Jeho rána překvapila brankáře a zapadla přesně do horní části branky. Asistence: Mikael Backlund a Nikita Zadorov.
50:18'
Dillon Dubé chtěl dobruslit situaci a místo toho narazil do brankáře. To se nelíbilo obráncům, kteří po něm šli.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:28'
48:59'
Sledujeme dramatický zápas a fanoušci vytvářejí parádní atmosféru.
48:40'
Matthew Tkachuk měl na hokejce vedoucí branku domácích, ale z bezprostřední blízkosti netrefil branku.
47:57'
Joel Hanley vedl zajímavou hostující akci, ale jeho pokus končí poule nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.
47:40'
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, a tak se musí Stars převážně bránit.
46:49'
Obrovská radost domácích fanoušků zde v areně i před ní. Je vyrovnáno. Andrew Mangiapane vybojoval kotouč, a pak jej poslal před branku, kde byl MIKAEL BACKLUND. Jeho přihrávku zakončující hráč pouze usměrnil do branky. Pěkná akce Flames. Asistence: Andrew Mangiapane a Blake Coleman.
46:37'
Flames rozehrávají od své branky, Blake Coleman se natlačil do zakončení.
45:20'
Milan Lucic vybojoval puk ve svém pásmu a rychle otočil směr hry, Mikael Backlund se pokoušel dostat k zakončení, ale obrana mu nedala prostor.
44:22'
Jake Oettinger kryje kotouč po střele, kterou od modré čáry vyslal Calle Järnkrok.
44:01'
Domácí rozehrávají od své branky, oba kluby střídají a na led jdou odpočinutí hráči.
43:39'
Elias Lindholm hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit poměrně snadno.
42:55'
Joe Pavelski se dostal po rychlé akci do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář Jacob Markström. Ten si poradil následně i s další střelou.
42:24'
Domácí vedou střelecky 19:16, ale na góly prohrávají.
42:06'
Dillon Dubé postupoval do útočného pásma, ale výraznější příležitost si on ani jeho spoluhráči nevypracovali.
41:36'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, fanoušci podporují domácí hráče a vytváří dobrou atmosféru v areně.
40:43'
Domácí rozehrávají po nepřesné akci soupeře od vlastní branky, ale ve střední třetině o puk přišli.
40:13'
Mikael Backlund měl velkou šanci z kraje třetí třetiny, ale brankář Jake Oettinger našel jeho střelu v rukavici. Bude se vhaozvat.
40:01'
Jason Robertson se dokázal prosadit jako jediný, a tak díky jeho střele vede hostující celek na ledě Calgary po čtyřiceti minutách těsně 1:0.
40:00'
39:10'
Johnny Gaudreau pálil, jeho projektil byl před brankou zblokovaný.
38:54'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácích.
38:34'
Matthew Tkachuk ani Tyler Toffoli neudrželi útočné pásmo, směr hry se tedy rychle otáčí.
38:17'
Dallas dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry, domácí musí rozehrávat od své branky.
37:55'
V závěru druhé třetiny si zahraje přesilovku domácí celek.
37:55'
Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Miro Heiskanen – 2 min., sekání.
37:23'
Johnny Gaudreau si vypracoval dobro střeleckou pozici, ale nedokázal kotouč dostat do branky. Nechybělo moc jeho akci.
37:00'
Vladislav Naměstnikov si vybruslil před branku, ale spoluhráč k němu kotouč nedokázal dostat.
36:47'
36:20'
Miro Heiskanen rozehrává od své branky, dostal se až do útočné třetiny, kde ztratil rovnováhu i kotouč.
35:53'
Stars se na malý moment dostali do útočného pásma, ale střelecký pokus byl zblokovaný.
35:18'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí celek je nyní aktivnější, ale čeká na první gólovou akci.
34:09'
Michael Stone vyslal na branku soupeře tvrdou ránu, ale jeho pokus končí jen v moci brankáře. Následně neuspěl Andrew Mangiapane.
33:52'
Dallas pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, obrana Flames musí být pozorná.
33:21'
Dallas právě vstřelil branku!
Jako blesk z čistého nebe se prosazuje hostující celek. Po rychlé akci vypálil JASON ROBERTSON. Jeho střelu brankář vyrazit, a pak si kotouč srazil Noah Hanifin do své branky. Asistence: Jamie Benn a Esa Lindell.
33:01'
Stále čekáme na první branku v tomto zápase, mnoho vyložených šancí jsme zatím neviděli.
32:27'
Špatná rozehrávka hostů znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou, ve které je Jake Oettinger.
32:10'
Vhazovat se nyní bude před brankou Dallasu, který je střelecky aktivnější 14:11.
31:41'
Tyler Toffoli se po pěkné individuální akci dostal do zakončení, ale minul branku. Na druhé straně Joel Kiviranta byl hodně důrazný, ale neuspěl.
30:41'
Hostující celek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, následně se Michael Raffl dostal do ofsajdu. Komerční přestávka.
29:03'
Jake Oettinger kryje tak tak kotouč, domácí celek nyní hraje aktivně, tlačí se do zakončení. Hosté se jen brání.
28:35'
Tyler Toffoli pálil, Luke Glendening jeho pokus dokázal zblokovat. Následně domácí akce pokračovala dál, ale kotouč končí těsně vedle branky.
28:17'
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, zatím čekáme na první branku.
26:32'
Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.
26:01'
Dallas rozehrává od své branky, Marián Studenič postupoval do útočného pásma, ale pokus o zakončení byl zblokovaný.
25:20'
Domácí vypálili od modré čáry, Oliver Kylington pálil a jeho pokus kryje brankář Jake Oettinger.
25:01'
Hosté jsou střelecky aktivnější, vedou 10:7, ale na góly je to stále smírné.
23:51'
Mikael Backlund se vrací za svou branku, odkud rozehrává na spoluhráče, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí k vidění není v tomto zápase.
23:27'
Jani Hakanpää to vzal na sebe, jeho rána končí výrazně vedle, brankář Calgary nyní zasahovat nemusel.
22:50'
Joe Pavelski měl vekou šanci, ale domácí brankář se dokázal do branky rychle vrátit a zastavil akci dobrým zákrokem.
22:45'
Nyní se hraje už pět na pět, domácí hokejisté se ubránili tlaku soupeře.
21:43'
Oba týmy střídají, puk je za brankou Dallasu. Hosté následně zahráli na zakázané uvolnění.
21:24'
John Klingberg kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následná rána byla nepřesná.
21:04'
Přesilovku hraje hostující celek, ale domácí obrana je zatím pozorná.
20:45'
Calle Järnkrok dostal kotouč do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.
20:27'
Ofsajd Dallasu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:23'
Rasmus Andersson – 2 min., hákování.
20:01'
Oba týmy si v první třetině vyzkoušely přesilovku, ale ani jeden gól jsme neviděli. Po první třetině platí střelecky vyrovnaný stav 7:7, ale bez branek. Zápas 5, série Calgary – Dallas.
20:00'
19:20'
Domácí hráč míří do kabiny, nyní se Flames budou muset chvilku obejít bez něho.
19:19'
Johnny Gaudreau inkasoval zásah kotoučem do obličeje. Je otřesený, ale bude podle všeho v pořádku. Sudí raději přerušili hru.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Na úvodní branku čekáme.
18:33'
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.
18:05'
Jacob Markström kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Následně se strhla menší potyčka.
17:53'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.
17:13'
Dallas vybojoval kotouč v útočném pásmu, následná rána od modré čáry končí vedle branky. Jani Hakanpää byl tím, kdo zakončoval.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:34'
Elias Lindholm se propracoval po rychlé akci do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si celkem snadno poradil brankář.
16:10'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
15:52'
15:34'
Mikael Backlund postupoval do útočného pásma, Oliver Kylington pálil a jeho rána byla zblokovaná.
15:12'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Michael Stone trefil jen výstroj brankáře.
14:55'
Jake Oettinger si jen tak tak dokázal poradit se střelou soupeře, následně jeho spoluhráči získali puk a rychle otočili směr hry.
14:21'
Přesilovku hraje domácí celek, který se však nemůže dostat stabilněji do útočného pásma. Hosté hrají zodpovědně.
13:52'
Michael Raffl – 2 min., krosček.
13:23'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Flames, dlouhou dobu se hrálo bez přerušení.
12:53'
Matthew Tkachuk bojoval o kotouč, před brankou byl volný Milan Lucic, ale kotouč k němu nedostal.
12:32'
Jason Robertson pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat tentokrát nemusel.
11:42'
Erik Gudbranson rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu kotouč získal a hru uklidnil Marián Studenič.
11:17'
Johnny Gaudreau se dostal do dobré střelecké pozice, ale možnost na střelu prováhal.
11:00'
Sledujeme hodně fyzický hokej, tvrdých soubojů přibývá.
10:38'
Tyler Toffoli nedokázal přesněji trefit poskakující kotouč před brankou, následně Stars otočili směr hry.
10:20'
Christopher Tanev se vrací do svého pásma a čeká na dostřídání spoluhráčů.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry mají nyní domácí hokejisté, kteří dokázali ubránit oslabení.
09:47'
Flames se nyní usadili v útočném pásmu, následně puk kryje brankář. Komerční přestávka.
09:09'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
08:47'
Jacob Markström si dokázal poradit se střelou, kterou z dobré pozice vyslal Luke Glendening.
08:07'
V pohodě se domácí celek dokázal ubránit oslabení, velmi dobré čtení hry od domácí obrany.
08:06'
07:40'
Další vyhození, Jake Oettinger musel za svou branku, kde přenechal kotouč pro spoluhráče.
07:17'
Flames znovu vyhazují přes všechny čáry, domácí se zatím v pohodě brání tlaku soupeře.
07:00'
Polovina přesilovky je pryč a hostující celek na nějakou výraznější šanci čeká.
06:07'
Začala přesilovka domácích, Tyler Seguin tečoval kotouč před brankou, ale gólman byl připravený.
06:06'
06:06'
Nikita Zadorov – 2 min., podrážení.
05:50'
Domácí rána od modré čáry se zajímavě odrazila před branku, ale brankář nakonec zasahovat nemusel.
05:14'
Christopher Tanev prodloužil kotouč do útočného pásma, kde se usadili jeho spoluhráči. Oliver Kylington ještě pokračoval v akci, ale přes obranu se ke střele nedostal.
04:26'
Branka Flames vypadla ze svého postavení, bude se vhazovat.
04:00'
Nikita Zadorov postupoval do útočného pásma, ale na branku soupeře vypálit nedokázal. Obrana byla pozorná.
03:38'
Zakázané uvolnění proti Dallasu, vhazovat se bude před jeho brankou.
03:06'
Marián Studenič byl před brankou osamocený, dostal přihrávku a jeho pokus tak tak dokázal brankář vytěsnit vedle.
02:40'
Hostující brankář vyjel za svou branku, odkud rozehrává, následně ale nedokázal přesněji najít spoluhráče.
02:24'
Jani Hakanpää měl co dělat, aby si dokázal poradit s akcí soupeře. Nakonec se mu to podařilo.
02:00'
Sledujeme rychlý hokej v úvodu zápasu, střely na branku jsou nyní 1:1. Tento hokej musí fanoušky bavit.
01:21'
Matthew Tkachuk se dostal do střelecké pozice, mířil z brejku na brankáře, ale Jake Oettinger si dokázal poradit s jeho pokusem.
00:50'
Andrew Mangiapane postupoval do útočného pásma, ale do střelecké pozice se nedostal.
00:01'
Hráči jdou na led, zápas začne výrazně později.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Tanev, Zadorov, Gudbranson, Stone – J. Gaudreau, Tkachuk, E. Lindholm – Mangiapane, Backlund, Toffoli – Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, Lewis, Ritchie.

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Hanley, Klingberg, Lindell, Hakanpää – Raffl, Hintz, Pavelski – J. Robertson, Ja. Benn, Seguin – Peterson, Naměstnikov, Glendening – Kiviranta, Faksa, Studenič.
Společně budeme sledovat pokračování série, ve které mnoho branek nepadá. Úvodní mač vyhrálo Calgary těsně 1:0, pak srovnal Dallas výhrou 2:0. Za nerozhodného stavu se série stěhovala do Dallasu. První zápas vyhráli domácí 4:2, ale druhý prohráli 1:4.

Za stavu 2:2 se série vrací do Calgary, kde budeme sledovat dost možná klíčový pátý duel. Jeho vítěz bude už hodně blízko postupu do další fáze play-off. Naopak poražený bude v komplikované pozici, k postupu by musel dvakrát vyhrát v řadě.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.