NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Edmonton - 7. května 2022   04:10

30:07' Kopitar  • 37:29' Danault (Kempe, Kopitar)
(0:2, 2:3, 0:3)
Stav série: (1:2)
Edmonton
Edmonton
03:50' Draisaitl  (McDavid, Bouchard) • 06:07' Hyman  (McDavid, Barrie) • 26:27' Kane  (Ceci) • 27:42' Hyman  (Draisaitl) • 29:51' Kane  (Ceci, Puljujärvi) • 54:19' Nugent-Hopkins  (Hyman, Bouchard) • 55:40' Nugent-Hopkins  (Archibald, Ryan) • 59:40' Kane  (Nugent-Hopkins, Ceci)
Kings
Quick (28. Petersen) – Roy, Edler, Durzi, M. Anderson, Spence, Määttä – Kempe, Kopitar (C), Athanasiou – Moore, Danault (A), Iafallo – D. Brown (A), B. Lizotte, Grundström – Kaliyev, Kupari, Lemieux.
Rooney, Skilliter – Pancich, Mills
Crypto.com Arena, Los Angeles
18 230 diváků
Edmonton

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezké sobotní ráno.
Tři hvězdy utkání

1. Evander Kane (EDM) 3+0
2. Zach Hyman (EDM) 2+1
3. Connor McDavid (EDM) 0+2
Česká a slovenská stopa

Do zápasu žádný český ani slovenský hokejista nenastoupil.

Hity 42:35
Los Angeles nebylo v první třetině horším týmem, Edmonton dokonce přestřílelo v poměru 19:7. Jenže gól nevstřelili domácí ani jeden a sami naopak dvakrát inkasovali. Nejprve se trefil po spolupráci s McDavidem Leon Draisaitl a na 2:0 krátce po té zvýšil v přesilové hře znovu po přihrávce McDavida Zach Hyman. Stejně jako ve druhém utkání této série, i v tom třetím Los Angeles inkasovalo hned třikrát ve druhé třetině. Když se v krátkém časovém sledu prosadili z dorážky Evander Kane a po pěkné individuální akci podruhé v utkáníZach Hyman, vystřídal Jonathana Quicka v brance LA Kings Cal Petersen. Také on však velmi brzy inkasoval, překonal ho svým druhým gólem v zápase Evander Kane. Teprve za stavu 0:5 se začali prosazovat také domácí. Nejprve se trefil bekhendem Anže Kopitar a přesilovku poté využil pohotovou dorážkou Phillip Danault. Ve třetí třetině se ale žádné drama nekonalo, hosté si své vítězství pohlídali a ještě přidali další tři góly. Dvakrát během minuty a 21 sekund se prosadil Ryan Nugent-Hopkins a v samotném závěru ještě dokonal svůj první hattrick v play-off v kariéře Evander Kane.
Střely na branku ve třetí třetině: 11:11.
Zápas skončil a Edmonton se raduje z vysokého vítězství 8:2 na ledě Los Angeles a také z toho, že otáčí sérii prvního kola play-off na 2:1 ve svůj prospěch. Čtvrté utkání se hraje znovu na ledě Kings pozítří ráno českého času. Poté se série vrátí zpět do Edmontonu.
59:40'
Edmonton právě vstřelil branku!
Tak přeci jen jsme se nakonec dnes dočkali hattricku! Ze tří dvougólových střelců se raduje EVANDER KANE, kterému parádně přihrál před odkrytou branku Nugent-Hopkins. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Cody Ceci.
59:34'
58:50'
Los Angeles se zatím brání dobře, Danault dokonce zavezl kotouč až do ofenzivního pásma.
58:12'
Domácí jsou ve čtyřech.
57:45'
Hosté sice hrají přesilovku pět na tři, ale ne ledě není ani McDavid a ani Draisaitl. Největší hvězdy se už mohou šetřit na zbývající zápasy série, tento už je pro Edmonton vyhraný.
57:34'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Rasmus Kupari – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
57:34'
Kotouč vypadl ze hry, vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:12'
Brendan Lemieux – 2 min., nedovolené bránění + 10 min. osobní trest, nesportovní chování, odpyká Arthur Kaliyev.
55:40'
Hosté zvyšují už na 7:2 a je to znovu RYAN NUGENT-HOPKINS, kdo se po minutě a 21 sekundách opět prosazuje! Archibald se rychle otočil u mantinelu a poslal před branku krásnou přihrávku, kterou poté mohl Nugent-Hopkins zužitkovat. Asistence: Josh Archibald, Derek Ryan.
54:19'
Edmonton je zase o něco blíž k vítězství a k vedení v sérii, na 6:2 zvyšuje RYAN NUGENT-HOPKINS. Domácí měli nyní i smůlu, protože útočník Edmontonu při své střele zápěstím z levého kruhu zlomil hokejku, takže kotouč zamířil nakonec jinam, než Petersen předpokládal. Asistence: Zach Hyman, Evan Bouchard.
53:54'
Leon Draisaitl se natlačil z pravé strany před branku a vystřelil, Petersenovu branku ale o kousek netrefil.
53:13'
Nahození Spenceho za brankou zastavil hokejkou Smith. Svou skvělou práci s hokejkou brankář Edmontonu svému týmu hodně pomáhá.
51:48'
Zach Hyman byl teď hodně blízko hattricku, když zakončoval přečíslení dva na jednoho a kotouč se otřel o tyčku branky Petersena!
51:20'
Z protiútoku vypálil z pravého kruhu Trevor Moore, kotouč skončil v lapačce Mika Smithe.
50:56'
Connor McDavid nabil na modrou čáru na střelu Codymu Cecimu, jehož rána však na branku LA Kings neprošla.
50:05'
Před Lemieuxem se otevíral zajímavý prostor na střelu, útočníkovi Los Angeles se ale zamotal puk na hokejce, takže z toho nakonec nic nebylo.
49:20'
Iafallo poslal puk před branku, kde se však nejlépe zorientoval Smith a svou hokejkou vypíchl puk do bezpečí.
48:01'
Connor McDavid mohl přidat šestou branku Edmontonu v tomto zápase. V samostatném úniku však trefil břevno branky Los Angeles!
47:08'
Od modré čáry napřáhl ke střele obránce Kings Alexander Edler, branku Edmontonu ovšem netrefil.
46:31'
Kotouč vypadl ze hry, pokračovat se bude po krátké komerční pauze.
45:28'
Connor McDavid svou typicky velkou rychlostí zavezl kotouč do útočného pásma a vypálil z pravého kruhu. Petersen předvedl úspěšný zákrok.
44:00'
Edmonton vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Mikem Smithem.
43:02'
Rychlá střela zápěstím z hokejky Leona Draisaitla byla nepřesná. Petersen zůstal tentokrát bez práce.
42:24'
Tentokrát pálil Alex Iafallo z pravého kruhu. Smith se dokázal skvěle přesunout a opět výborně zasáhl.
41:50'
Lizotteho střelu z pravého kruhu ještě tečoval Iafallo, ani tato změna směru však Smithe nepřekvapila.
41:21'
40:38'
Domácí pokračují v přesilovce. Dobrou střelu vyslal na Smithe Danault, ale brankář Edmontonu dokázal zasáhnout.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 6:21.
Střely na branku ve druhé třetině: 16:19.
Druhá třetina je za námi. Los Angeles prohrává na domácím ledě s Edmontonem 2:5. Stejně jako ve druhém utkání této série, i v tom třetím Los Angeles inkasovalo hned třikrát ve druhé třetině. Když se v krátkém časovém sledu prosadili z dorážky Evander Kane a po pěkné individuální akci Zach Hyman, vystřídal Jonathana Quicka v brance LA Kings Cal Petersen. Také on však velmi brzy inkasoval, překonal ho svým druhým gólem v zápase Evander Kane. Teprve za stavu 0:5 se začali prosazovat také domácí. Nejprve se trefil bekhendem Anže Kopitar a přesilovku poté využil pohotovou dorážkou Phillip Danault.
40:00'
39:44'
Los Angeles zatím tráví celou přesilovku v útočném pásmu. Od modré čáry ostře vypálil Kopitar, ale o kousek minul branku.
39:20'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Tyson Barrie – 2 min., podrážení.
39:09'
Do dobré střelecké pozice se dostal Brendan Lemieux, ale kotouč mu bohužel pro domácí sjel po hokejce, takže Smith nemusel zasahovat.
38:12'
Domácí jsou rázem při chuti a znovu se usadili v útočném pásmu. Přímou střelou však tentokrát Smithe neohrozili.
37:29'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Domácí poprvé v sérii využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl tří branek. Kempe dostal nabito na pravý kruh a jeho střelu Smith jen vyrazil. Před brankou byl připravený PHILLIP DANAULT, který provedl snadnou bekhendovou dorážku. Asistence: Adrian Kempe, Anže Kopitar.
37:21'
Derek Ryan – 2 min., nedovolené bránění.
37:17'
Dustin Brown byl na chvíli volný na pravém kruhu. Nakonec skutečně dostal kotouč, ale jeho následná střela byla zablokovaná.
35:47'
Connor McDavid se dostal do dobré šance, ze vzduchu se pokusil dorazit puk za Petersena. Ten ale znovu výborně zasáhl.
35:31'
Zach Hyman zavezl kotouč do útočného pásma a i proti velké početní převaze hráčů Los Angeles dokázal vystřelit. Petersen ale předvedl poměrně snadný zákrok.
34:37'
Píská se zakázané uvolnění Edmonotnu, takže nyní nebudou moci vystřídat pro změnu hosté.
33:50'
Edmonton si opět vytvořil tlak a bránící se hráči Los Angeles už byli dlouho na ledě. Nakonec se jim však přeci jen povedlo osvobodit se a vystřídat.
32:33'
Oba týmy v plném počtu.
31:44'
Na druhé straně se dostal do velké šance Anže Kopitar, ale z pravého kruhu mu střela úplně nesedla a Smith chytil kotouč do lapačky.
31:20'
Kane zaútočil na hattrick, ale jeho ostrou ránu z mezikruží dokázal Petersen vyrazit.
31:05'
Píská se ofsajd Edmontonu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:33'
Blake Lizotte – 2 min., podrážení.

Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., držení.
30:07'
Poprvé v zápase se prosazují také domácí a Smith si tak druhé čisté konto v řadě nepřipíše. Před branku si z levé strany nabruslil kapitán Kings ANŽE KOPITAR a bekhendovou střelou pod horní tyč překonal Smithe. Bez asistence.
29:51'
Peterson v brance Los Angeles se ani pořádně neohřál a už inkasuje, Edmonton vede už 5:0! Pátá branka Edmontonu byla velmi podobná té čtvrté. Od modré čáry vypálil Ceci a z dorážky se prosadil EVANDER KANE. Asistence: Cody Ceci, Jesse Puljujärvi.
29:02'
Ke střele od modré čáry se odhodlal Evan Bouchard a jen o kousek minul branku Los Angeles, kterou nově stráží Cal Petersen.
28:40'
Edmonton je i dál při chuti a znovu se usadil v útočném pásmu.
27:42'
Střídání v týmu Los Angeles Kings:
ze hřiště odchází Jonathan Quick, přichází Cal Petersen.
27:42'
Nad domácím týme se už v tomto zápase stahují mračna, protože prohrávají už 4:0! Skvělou individuální práci odvedl ZACH HYMAN, který se nenechal odstavit od puku a poté přesnou střelou z předbrankového prostoru překonal Quicka. Asistence: Leon Draisaitl.
26:27'
Hosté zvyšují svůj náskok už na 3:0! Edmonton využil toho, že hráči Los Angeles byli na ledě už dlouho a byli unavení. Od modré čáry kotouč nastřelil na branku Ceci a z dorážky se poté prosadil svým už třetím gólem v této sérii EVANDER KANE. Asistence: Cody Ceci.
26:11'
Píská se zakázané uvolnění, hra se přesune zpět před branku Jonathana Quicka.
24:15'
Kane se snažil objet branku a rychle zakončit, což se mu sice nepovedl, ale kotouč se stejně odrazil na Quicka, který ho raději přikryl pod lapačku.
23:24'
Zach Hyman vyslal prudkou střelu zápěstím z mezikruží. Quick předvedl výborný zákrok a kotouč ani nevyrazil.
22:50'
Edmonton se poprvé ve druhé třetině na chvíli usadil v útočném pásmu, střela z toho ale nebyla.
21:56'
Brendan Lemieux dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, odkud z pokleku vypálil. Smith však předvedl další spolehlivý zákrok.
21:29'
Kempe dokázal alespoň tečovat dlouhou a nepřesnou přihrávku, takže se nebude pískat zakázané uvolnění.
20:46'
Los Angeles nastoupilo do druhé třetiny velmi aktivně, ale znovu ztroskotalo na zatím skvělém brankáři Smithovi.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:19.
Střely na branku v první třetině: 19:7.
První třetina je za námi, Los Angeles na domácím ledě prohrává s Edmontonem 0:2. Los Angeles nebylo v první třetině horším týmem, Edmonton dokonce přestřílelo v poměru 19:7. Jenže gól nevstřelili domácí ani jeden a sami naopak dvakrát inkasovali. Nejprve se trefil po spolupráci s McDavidem Leon Draisaitl a na 2:0 krátce po té zvýšil v přesilové hře znovu po přihrávce McDavida Zach Hyman.
20:00'
19:35'
Kings mají kotouč na svých holích a ještě se rychle pokusí založit poslední akci první třetiny.
18:02'
17:37'
Ani Anže Kopitar nebyl úspěšný, jeho střelu zápěstím z levého kruhu chytil Smith do své lapačky.
16:29'
Artur Kaliyev se dostal hned dvakrát po sobě do zakončení, ale ani jednou nemířil přesně.
16:02'
Brett Kulak – 2 min., nedovolené bránění.
15:19'
Z velké dálky nastřelil kotouč Duncan Keith, ale minul branku Jonathana Quicka.
14:00'
Po delší době měl práci také Jonathan Quick. A brankář Kings předved vynikající zákrok betonem proti střele Jesseho Puljujärviho ze slotu.
12:14'
Kings jsou v posledních minutách aktivnějším týmem. Tentokrát střílel z levého kruhu Kaliyev a Smith měl co dělat, aby kotouč vyrazil.
11:52'
Dustin Brown zkusil štěstí střelou z hodně ostrého úhlu. Smith si svou levou tyčku dobře hlídal, tam místo nebylo.
10:41'
10:19'
Kotouč byl sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude před brankou Smithe.
09:25'
Kings se v přesilovkách zatím v této sérii hodně trápí, neproměnili ani jednu. Nepovedlo se to ani Adriadnu Kempemu, jeho rána z levého kruhu skončila na výstroji Smithe.
08:41'
Evan Bouchard – 2 min., nedovolené bránění.
07:47'
Mikey Anderson vypálil z levého bodu pro vhazování, ale Smith předvedl úspěšný zákrok a kotouč navíc ani nevyrazil.
06:07'
Hosté vedou už o dvě branky, i ve třetím utkání této série využívají přesilovou hru! Edmonton rozjel svou tradiční rychlou přesilovkovou kombinaci. McDavid už mohl střílet, ale viděl před brankou postaveného ZACHA HYMANA a parádní přihrávkou našel jeho hokejku. Hyman z blízka nasměroval kotouč do sítě. Asistence: Connor McDavid, Tyson Barrie.
05:46'
Trevor Moore – 2 min., držení.
04:29'
O rychlou odpověď se pokusil střelou od modré čáry obránce Olli Määttä, jeho pokus byl ale zablokovaný.
03:50'
Hosté otevírají skóre zápasu! Prosazuje se dvojice největších hvězd v sestavě Edmontonu po rychlé brejku. McDavid předvedl svou neuvěřitelnou rychlost s pukem na hokejce a před brankou poté našel LEONA DRAISAITLA, který z blízka překonal Quicka a vstřelil už svůj třetí gól v této sérii. Asistence: Connor McDavid, Evan Bouchard.
02:40'
Brendan Lemieux – 2 min., hrubost.

Brett Kulak – 2 min., hrubost.
02:30'
Dustin Brown dostal vynikající přihrávku mezi kruhy, ale z dobré pozice trestuhodně minul branku.
01:20'
Cody Ceci střílel z vrcholku pravého kruhu. Jonathan Quick na jeho ránu dobře viděl a kotouč chytil.
00:35'
Na druhé straně pálil také z dálky Evander Kane a i Quick si tak připsal první úspěšný zákrok.
00:10'
Domácí začínají aktivně, už po deseti sekundách hry prověřil pozornost Smithe střelou od modré čáry Trevor Moore.
00:01'
Centři obou zahajovacích formací se už sklánějí na úvodní buly tohoto zápasu!
Domácí Los Angeles dnes bude hrát v bílo-modrých dresech, Edmonton se představí v černé variantě dresů.
V Crypto.com Areně už dozněly hymny Kanady a Spojených států amerických, a to znamená, že zápas brzy začne.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Roy, Edler, Durzi, M. Anderson, Spence, Määttä – Kempe, Kopitar (C), Athanasiou – Moore, Danault (A), Iafallo – D. Brown (A), B. Lizotte, Grundström – Kaliyev, Kupari, Lemieux.
Trenér: McLellan

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), Kane – Yamamoto, Draisaitl, Hyman – Ryan, Nugent-Hopkins (A), Archibald – Kassian, McLeod, Foegele.
Trenér: Woodcroft

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – Pancich, Mills.
STAV SÉRIE: 1:1

2. zápas: EDM 6:0 LAK
Druhý zápas byl jednoznačnou záležitostí ve prospěch Edmontonu. Po vyrovnané první třetině, ve které žádná branka nepadla, hosté zcela propadli a Edmontonu hodně usnadnili cestu za vítězstvím. Ve druhé třetině se prosadili Leon Draisaitl v přesilovce, Darnell Nurse v oslabení a Ryan McLeod. Ve třetí třetině Los Angeles dostalo do čtyř minuty další dvě branky od Evandera Kanea a Jesseho Puljujarviho a tečku utkání pak dal svým druhým gólem Kane. Los Angeles doplatilo na to, že nevyužilo nabídnuté přesilovky a při hře pět na pět na Edmonton nestačilo.

1. zápas: EDM 3:4 LAK
První bod v sérii získalo překvapivě Los Angeles. Kings vstoupili do zápasu velmi dobře a v první třetině si díky brankám Trevora Moorea a Alexe Iafalla vytvořilo náskok 2:0. V závěru první třetiny předvedl svůj hvězdný moment Connor McDavid, když po krásném sólu snížil. Na začátku druhé třetině se povedlo Kaileru Yamamotovi vyrovnat, ale přišla rychlý reakce Kings, kteří po gólu Brendana Lemieuxe znovu vedli 3:2. Edmonton znovu ještě ve druhé třetině vyrovnal díky gólu Leona Draisaitla z přesilovky. Ve třetí třetině rozhodla o vítězství Los Angeles velká chyba brankáře Mikea Smitha při rozehrávce. Střelcem vítězné branky se stal Phillip Danault, který tečoval střelu Durziho.
Československá stopa v utkání

Na soupiskách obou týmů není žádný český ani slovenský hokejista.
Edmonton Oilers

Edmonton obsadil v základní části se 104 body druhé místo v Pacifické divizi a byl pátým nejlepším týmem v Západní konferenci.
Los Angeles Kings

Los Angeles nasbíralo v základní části 99 bodů a obsadilo třetí místo v Pacifické divizi. Celkově Kings patřilo v Západní konferenci šesté místo.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu třetího utkání série 1. kola play-off NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Edmonton Oilers. Zápas se odehraje v Crypto.com Areně v Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.