NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Rangers - 8. června 2022   02:15

Tampa
Tampa
02:38' Maroon (Bogosian, Bellemare) • 33:07' Kučerov (Palát, Rutta) • 44:56' Stamkos (Palát, Rutta) • 59:51' Palát
Rangers

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

3. Jan Rutta (TBL) – 0+2
Skončilo nám čtvrté utkání série mezi Tampou a Rangers. I dnes se radují domácí, takže stav je nerozhodný 2:2 a o první mečbol se bude bojovat v New Yorku. Blesky dnes byly od začátku lepší a vyhrály po zásluze. Ve 3. minutě se trefil Patrick Maroon a ve druhé třetině navýšil vedení Nikita Kučerov. Ve třetím dějství úspěšně zamířil Steven Stamkos a dalo by se říct, že bylo hotovo. Rangers sice ještě zásluhou Artěmije Panarina snížili, ale Ondřej Palát zpečetil výhru svého celku gólem do prázdné brány. Palát si dnes připsal tři kanadské body. Tampa vyhrála 4:1.
59:51'
Tampa právě vstřelila branku!
Necelých devět sekund před koncem se trefuje ještě ONDŘEJ PALÁT, který si zároveň připisuje svůj třetí kanadský bod v utkání. O puk obral Millera a poté zamířil do opuštěné branky. 4:1. Bez asistence.
59:06'
Zibanejad připravil střeleckou pozici pro Millera, který pálil hned dvakrát za sebou. Podruhé těsně minul klec.
58:31'
Troubova dělovka od modré čáry nebyla pro Vasilevského nikterak nepříjemná. Tampa pak vyhodila tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
58:16'
Domácím se nepodařilo trefit odkrytou klec ze středního pásma. Šance hostů tedy ještě stále žije.
57:36'
Killorn i Stamkos si teď pořádně zkomplikovali život, poněvadž dvakrát se jim nepovedlo vyhodit. To vše ale posléze napravil Victor Hedman.
57:00'
Opět to hosté zkouší v šesti. Do konce třetí třetiny chybí už jen tři minuty.
56:27'
Rangers právě vstřelili branku!
Situaci šest proti čtyřem Rangers proměnili celkem rychle. Adam Fox od modré čáry hledal před bránou Coppa, který sice nezakončil, ale mrzet jej to nemuselo, poněvadž z pravého kruhu přesně zamířil ARTĚMIJ PANARIN. Puk se předtím ještě odrazil od hole Kreidera a brusle Vatrana. 3:1. Asistence: Frank Vatrano a Chris Kreider.
56:08'
Hosté si vzali oddechový čas, rovnou to zkusí v šesti proti čtyřem.
56:08'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Alex Killorn – 2 min., držení.
55:49'
Rangers zastavil ofsajd. Pokračovat budeme po poslední komerční přestávce.
55:33'
Mika Zibanejad vystřelil zajímavě zápěstím, ale vyrážečka domácího brankáře byla pozorná. Andrej Vasilevskij dnes chytá jednoznačně nejlepší utkání v této sérii, možná i své nejlepší v letošním play-off.
55:02'
Domácí si už situace na ledě příliš nekomplikují. Většinou praktikují taktiku protečovaných kotoučů do střední třetiny.
54:05'
Čtvrtá lajna Tampy byla aktivní v útočném pásmu. Maroon pracoval velmi dobře v předbrankovém prostoru.
53:42'
Na druhé straně se do střelecké pozice dostal kapitán Stamkos. Igor Šesťorkin zasáhl bez větších potíží, následně hru přerušil.
53:27'
Klec domácích ohrozil také Zibanejad, ale hosté stále zůstávají na nule. Pokud s tímto zápasem ještě chtějí něco dělat, nutně by potřebovali snížit.
53:15'
Perfektní Andrej Vasilevskij předvedl ukázkový semafor proti střele Trouby ihned po vhazování.
53:05'
Při střele Trouby toho Vasilevskij mnoho neviděl. Andrew Copp ale tečí poslal kotouč do ochranné sítě.
52:41'
Icing domácích se nepískal, poněvadž Corey Perry byl u puku jako první. Čas ubíhá rychle, což Bleskům samozřejmě naplno vyhovuje.
52:02'
Patrick Maroon dohrál na zadním mantinelu obránce Schneidera, který tedy neměl mnoho prostoru na ideální rozehrávku.
51:06'
Stamkos zavezl kotouč do útočného pásma, ale poté nepřihrál úplně nejlépe svému spoluhráči Palátovi. Nicméně první formace Tampy je dnes formací rozdílovou.
50:29'
Před svatyní Rangers vyplaval úplně volný Hagel, který trefil tyč. Domácí byli velmi blízko ke vstřelení čtvrté branky.
49:42'
Také Jezdci už hrají v plném počtu. Do hry se ihned po svém návratu z trestné lavice zapojil Kreider.
49:10'
Hedman předvedl velmi pěknou bekhendovou přihrávku do předbrankového prostoru. Dorážející Cirelli ale neuspěl.
48:56'
Už pokračujeme zkrácenou přesilovkou Tampy. Do konce třetí třetiny chybí zhruba jedenáct minut.
48:34'
Panarin si okolo Černáka našel výhodnou střeleckou pozici, ale jeho pokus byl nakonec sražen do rohu hrací plochy.
48:00'
Hosté ve hře čtyř proti čtyřem sice drží kotouč, ale zároveň si jej předávají jako horký brambor. Rozehrávka se nevydařila Foxovi ani Goodrowovi.
47:33'
Vyloučení v týmu New York Rangers:
Chris Kreider – 2 min., nedovolené bránění.
47:27'
Přesilovka ale poměrně brzy skončí, přišel totiž útočný faul Chrise Kreidera.
47:06'
Rangers rozehráli svou první dnešní přesilovku. Podaří se jim alespoň snížit na 1:3?
46:37'
Ryan Reaves – 2 min., sekání.
46:37'
Michail Sergačjov – 2 min., krosček + 2 min., sekání.
46:00'
Uběhlo šest minut ze třetí třetiny a v tuto chvíli hraje vše do karet Tampě. Nic nenasvědčuje tomu, že by se měl hostům podařit velký obrat.
44:56'
Také u tohoto gólu má zcela zásadní podíl Ondřej Palát. Český útočník si tělem pokryl kotouč před Zibanejadem a poté se dostal do střelecké pozice. Igor Šesťorkin puk vyrazil jen vedle sebe, přičemž o dorážku do prázdné brány se postaral STEVEN STAMKOS. 3:0. Asistence: Ondřej Palát a Jan Rutta.
44:31'
Manévr Anthonyho Cirelliho na střed nebyl vůbec špatný. Útočník Tampy klec Rangers minul, ale určitě je sympatické, že domácí stále chtějí hrát dopředu.
43:56'
Černák nahazoval od modré čáry. Jeho pokus ale zablokovali obránci.
43:07'
Na konci přesilovky vybízel Colton zpoza brány Paula. Kotouč poskakoval na brankovišti, mezitím byl Igor Šesťorkin mimo svůj prostor, jenže dorážka nepřišla. Velká škoda pro Blesky.
42:38'
Kučerovova zadovka nebyla přesná. Do brejku se na opačné straně dostal Rooney, který byl ale dobruslen obráncem.
41:56'
Tyler Motte zachytil kotouč a posléze se dostal ke střele. Vasilevského bránu ale ranou zápěstím netrefil.
41:24'
Začala teprve druhá přesilovka tohoto utkání. Hosté ale dokázali už vyhodit alespoň do neutrální zóny.
41:06'
Chris Kreider – 2 min., podrážení.
40:26'
Hagel si o puk klepl za Foxem. Útočník Tampy se málem protlačil až před bránu, jenže na šanci si nakonec bude muset počkat.
40:01'
Druhá třetina nabídla spíše opatrnou hru. Dlouho jsme čekali na šanci, vlastně až do druhé branky Tampy. Skóroval Nikita Kučerov, jemuž na gól ve 34. minutě utkání asistovali Ondřej Palát a Jan Rutta. Rangers se nadechli až na konci periody, ale zatím pozorného Vasilevského ani jednou nepřekonali.
Střely na branku po 2. třetině: 15 – 22
40:00'
39:46'
Stamkos si mezi kruhy klepl o kotouč, ale bránící hráč proti němu vystartoval. Vzápětí se kapitán domácích musel rychle vracet, ale zvládl to.
39:21'
Ryan Lindgren se objevil v dobré pozici na pravém kruhu. Už mohl střílet, ale ještě se rozhodl přihrávat. A neudělal dobře.
38:49'
Zibanejadovi vyšel manévr, po kterém uvolnil Panarina. Druhý jmenovaný ještě vybídl zpět švédského útočníka, jehož prudká střela minula cíl.
37:56'
Ondřej Palát se po levé straně útočného pásma dostával do zajímavé pozice. Proti obránci zvolil ještě kličku, ale Palátovi nakonec černá guma utekla.
37:42'
U modré čáry v obranném pásmu Tampy vznikla valná hromada. Kotouč dlouho nebyl vidět, a proto rozhodčí hru raději přerušili.
36:58'
Brankář Tampy teď má problémy s bruslí. Do branky se ale co nevidět vrátí.
36:58'
Teď ale Andrej Vasilevskij neměl situaci moc jednoduchou, neboť jej při zákroku vyrušil vlastní obránce Erik Černák. Jeden z elitních brankářů celé ligy si ale poradil také v tomto případě.
36:36'
Hosté stále nemají protihru na velice kvalitní defenzivní práci Tampy, které momentálně vše hraje do karet.
35:33'
Tentokrát zaváhali domácí. Z druhé vlny se k volnému puku dostal Trouba. Zadák Rangers pálil zhruba dvacet centimetrů nad ledem, ale lapačka Vasilevského byla v pozoru.
34:56'
Blesky si nekomplikovaly situaci a celkem jednoduše vyhodily. Navíc tak šikovně, že se zakázané uvolnění pískat nemuselo.
34:14'
Ondřej Palát zastavil nepřesnou rozehrávku Rangers a rychle pálil z mezikruží. Český útočník o kousek přestřelil.
33:07'
První formace Tampy se do přečíslení dostala už před druhou brankou, ale nevyřešila to dobře. Domácí nakonec smutnit nemusí, poněvadž Ondřej Palát našel ve středním pásmu z otočky NIKITU KUČEROVA, jenž pádil sám na brankáře. Igora Šesťorkina překonal rychlou střelou. 2:0. Asistence: Ondřej Palát a Jan Rutta.
32:24'
Kotouč se ze středního pásma dokutálel až k brankáři Vasilevskému, který poměrně rychle rozehrál na kolegu McDonagha.
31:40'
Vatrano a Hagel si i na trestné lavici stále mají co říct. Kamery si je teď často vybírají.
31:23'
Brandon Hagel – 5 min., bitka.

Frank Vatrano – 5 min., bitka.
31:23'
Vatrano a Hagel si něco vyříkávali a rázem se do sebe pustili v pěstním souboji. Tato potyčka dopadla nerozhodně. Oba kohouti zamíří na pět minut na trestnou lavici.
30:53'
Ve druhém dějství stále čekáme na gólovou šanci na jedné či druhé straně. Utkání, které se už přehouplo do své druhé poloviny řádné hrací doby, je docela opatrné.
30:03'
Ofenzívě domácích vypomohl Hedman, který se bekhendem snažil do kotouče plácnout. Trefil však jen a pouze boční síť.
29:52'
Trouba nahodil od modré čáry do připraveného Vasilevského. Máme tady komerční pauzu.
28:54'
Na druhé straně dobře zapracovala třetí útočná řada Jezdců. K ráně z druhé vlny se probil Filip Chytil, který o kousek přestřelil horní tyč.
28:14'
Černák dostal na modrou čáru přihrávku od Cirelliho. Slovenský zadák to vyzkoušel zápěstím po ledě, ale zadní tyč o pár čísel netrefil.
27:32'
Nikita Kučerov málem nachytal obránce Ryana Lindgrena, který odehrával ve vlastní třetině puk celkem ležérně. K ráně se ale ruský útočník neprotlačil.
26:45'
Jezdci si pomohli vyhozením přes všechny čáry, pískalo se zakázané uvolnění.
26:16'
Chris Kreider se snažil rychle posunout kotouč po mantinelu, ale u hracího předmětu byli jako první opět hokejisté v modrém.
25:32'
Rangers se ale ve druhé třetině velice obtížně dostávají do střeleckých pozic. Obránci Tampy zatím hrají precizně.
24:42'
Killorn se dostal k volnému puku. Okamžitě hledal před bránou zcela volného Cirelliho, jemuž se ale zakončení vůbec nevydařilo. Tato šance ještě může Blesky mrzet.
23:58'
Rána Schneidera byla hokejkami posunuta až do sítě nad brankou. Máme tedy přerušenou hru.
23:30'
Tyler Motte se šikovně prodral po pravé straně útočného pásma až do střelecké pozice. Andrej Vasilevskij si ale bližší tyč pokryl.
22:42'
První lajně Tampy se nepovedl úplně ideálně přechod přes útočnou modrou čáru. Je vidět, že oba celky se snaží být v přechodové fázi co nejvíce kompaktní.
21:50'
Teď to před Igorem Šesťorkinem chvíli hořelo, ale nakonec i s pomocí obránců gólman Rangers vše zvládl.
21:28'
Hagelova přihrávka mířila k útočné modré čáře. Tam ale byl jeden z obránců pozdě.
20:49'
Miller dostal poměrně těžkou přihrávku na modrou čáru. Kotouč si tedy musel zastavit rukavicí a ke střele se v rychlosti nedostal.
20:18'
Kakko se hned na začátku třetiny tlačil za kotoučem, ale Hedman si poradil. O pár sekund později Alexis Lafreniere vydoloval puk a následně střílel. Lapačka Vasilevského byla pozorná.
20:01'
Po dvaceti minutách jdou do šaten v lepším rozmaru hokejisté Tampy, kteří se poměrně brzy ujali vedení. Povedenou akci Zacha Bogosiana proměnil v gól dorážející a důrazný Patrick Maroon. Tampa měla v následných minutách více ze hry, ale druhou branku nevytěžila. Závěr periody už byl poměrně poklidný, a proto domácí vedou 1:0.
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 10
20:00'
19:30'
Vasilevskij se musel mít na pozoru, poněvadž čtvrtá lajna Rangers byla aktivní v útočném pásmu.
19:09'
Reaves byl v rohu kluziště v útočném pásmu poslán na led. Podle rozhodčího to bylo dovoleným způsobem.
18:34'
Anthony Cirelli si to mířil dopředu v poměrně velké rychlosti. Těsně za modrou čárou vystřelil, ale Igor Šesťorkin dával pozor.
17:44'
Pomalu ale jistě se dostáváme do závěrečné fáze první dvacetiminutovky. Rozehrávku si bere na starosti Victor Hedman.
16:54'
Palát nabil svému českému kolegovi Ruttovi. Zadák Tampy vypálil z první, ale zadní tyč branky Newyorčanů těsně minul.
16:24'
Panarinovu přihrávku domácí v pohodě zastavili. Poté si to vpřed mířil Kučerov, ale mezitím se dobře vrátili také hosté.
15:52'
Schneiderovu žabičku zastavil McDonagh, který se snažil okamžitě přihrávat Maroonovi. Střelec zatím jediného gólu ale přihrávku nezpracoval, a proto se pískalo zakázané uvolnění.
14:36'
Pěknou individuální akci předvedl Kreider, který ale po svém průniku mnoho prostoru ke střele nedostal. Je třeba napsat, že domácí brání velice dobře a do šancí Rangers nepouštějí.
13:47'
Tampa i nadále pokračovala v aktivitě. Zpoza brány se snažil vytočit Perry, jehož záměr ale holí přečetl Šesťorkin.
12:58'
Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Stamkos Kučerovovi nepřihrával, poněvadž obránce tuto variantu čekal. Kapitán Tampy tedy střílel, ale Igor Šesťorkin zasáhl lapačkou.
11:56'
Stamkos přetlačil Zibanejada a rázem se ocitl sám před bránou. Kotouč mu ale ve finální fázi utekl, takže zakončení nepřišlo.
11:33'
Nahození Ryana Lindgrena z dálky vyrazil Vasilevskij do ochranné sítě. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici ruského gólmana ve službách Tampy Bay.
11:12'
Do puku se na modré čáře opřel obránce Braun, jehož ránu ale zablokoval pozorně bránící Riley Nash.
10:55'
Rutta nahodil za bránu Rangers. V té chvíli musel počítat s tím, že bude naražen na mantinel, což se také stalo.
10:12'
Kučerov uklidnil hru ve středním pásmu. Pomohl si s kolegou a následně zamířil na střídačku.
09:29'
Tampa je v úvodu lepším týmem a dá se říct, že vede zaslouženě. Nyní se jí nepovedl přechod do třetiny soupeře, pískal se ofsajd.
09:06'
Vatrano nahodil za bránu. Pro kotouč si dojel brankář Vasilevskij, jenž svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
08:26'
08:16'
Kotouč v souboji vydoloval Copp, který následně posunul do středního pásma. Vypadá to, že Rangers své první oslabení přežijí.
07:40'
Hedman nabíjel Stamkosovi, u kterého byli hosté rychle. Poté se ale mezi kruhy uvolnil Perry, který trefil Šesťorkina.
07:02'
Hedmanova rána se odrazila před brankoviště, kde hostující gólman zareagoval rychle. Puk za svá záda nepustil.
06:55'
Začátek přesilovky sehrála Tampa poměrně slušně. Mezi kruhy se uvolnil Perry, jehož pohotovou střelu Igor Šesťorkin zastavil.
06:26'
Ryan Reaves – 2 min., podrážení.
05:58'
Dvakrát za sebou pálil od modré čáry obránce Černák. Oba jeho pokusy byly zablokovány.
05:19'
Anthony Cirelli hledal spoluhráče u modré čáry, ale přesná přihrávka to nebyla. Následně to po křídle zkoušel Hagel, avšak stopku mu vystavili obránci v bílých dresech.
04:56'
Miller nabral rychlost a celkem snadno projel do útočného pásma. Poté našel Kreidera, jehož pokus nebyl moc důrazný.
04:16'
Erik Černák vracel do útočného pásma ve chvíli, kdy už byl v ofsajdu. Hra se tedy musela přerušit.
03:28'
Nikita Kučerov se snažil přihrávat zpoza brány, ale pozičně to zvládl velmi dobře Panarin, který dráhu pobídky přečetl.
02:38'
Ve 3. minutě jdou domácí do vedení! Klíčovým mužem této akce byl obránce Zach Bogosian, jenž si na pravé straně pohrál s Reavesem a Braunem a následně se dostal do střelecké pozice. Bekhendem sice trefil gólmana, ale dorážející PATRICK MAROON touš zametl do sítě. 1:0. Asistence: Zach Bogosian a Pierre-Édouard Bellemare.
02:03'
Zibanejad se na pravé straně zmocnil kotouče. Následně jej servíroval před brankoviště, kam si najížděl Vatrano, ale Vasilevskij si poradil.
01:33'
Hagel hledal před bránou Anthonyho Cirelliho, nicméně přihrávka to byla až příliš prudká. Ani v tomto případě z toho první rána mezi tři tyče nebyla.
01:02'
Kučerov se uvolnil na pravé straně. Pak se snažil přihrávat před bránu, ale tam si jeho spoluhráč nenajel.
00:36'
Do kvalitní střelecké pozice na pravém kruhu se dostal hostující obránce Trouba, ale hokejka obránce byla pohotovější. Vasilevskij do prvního zákroku nemusel.
00:01'
Oba celky se už dostaly na ledovou plochu. Před začátkem utkání ještě tradičně uslyšíme hymnu Spojených států amerických.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Bogosian, Sergačjov – Kučerov, Stamkos (C), Palát – Hagel, Cirelli, Killorn – Perry, Colton, Paul – Bellemare, Maroon, Nash.
Trenér: Jon Cooper

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Trouba (A), Miller, Schneider, Braun – Vatrano, Zibanejad (A), Kreider – Copp, Rooney, Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Reaves, Goodrow (A), Motte.
Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: O’Rourke, L’Ecuyer – Barton, Daisy.
Tampa dokázala v prvním kole zdolat v sedmi zápasech silné Toronto, o kolo později už měla situaci jednodušší, podařilo se jí poslat na dovolenou hokejisty Floridy. Blesky začaly sérii s Rangers na hostujícím ledě. V prvním utkání prohrály vysoko 2:6, když dva góly za Jezdce vstřelil český útočník Filip Chytil. Také druhé utkání vyznělo lépe pro tým z Madison Square Garden, tentokrát však Rangers vyhráli těsně 3:2. Jako rozdílová se ukázala být trefa útočníka Zibanejada, na kterou ke konci reagoval hostující Paul jen snížením. Třetí bitva nabídla vyrovnanou podívanou. Už to vypadalo, že se půjde za stavu 2:2 do prodloužení, ale v poslední minutě řádné hrací doby rozhodl Čech Ondřej Palát. Tampa tedy snížila na 1:2 na zápasy, nicméně o krok napřed jsou stále Newyorčané. Vybojují si mečbol a budou blíže k postupu do finále proti Coloradu? V předchozím průběhu play-off už vyřadili Pittsburgh a Carolinu.

NY Rangers – Tampa Bay 6:2
Branky a nahrávky: 2. Kreider (Zibanejad, Vatrano), 28. Vatrano (Fox), 31. Chytil (Kakko, Lafreniere), 36. Chytil (Miller, Lafreniere), 41. Panarin (Copp, Trouba), 47. Zibanejad (Panarin, Fox) – 8. Stamkos (Rutta, Cirelli), 29. Palát (Cirelli, Stamkos).

2. zápas

NY Rangers – Tampa Bay 3:2
Branky a nahrávky: 6. Miller (Vatrano, Kreider), 18. Kakko (Fox, Chytil), 42. Zibanejad (Fox, Kreider) – 3. Kučerov (Hedman, Cirelli), 58. Paul (Perry, Kučerov).

3. zápas

Tampa Bay – NY Rangers 3:2
Branky a nahrávky: 31. Kučerov (Hedman, Stamkos), 42. Stamkos (Perry, Kučerov), 60. Palát (Kučerov, Hedman) – 28. Zibanejad (Fox, Panarin), 30. Kreider (Zibanejad, Panarin).
Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu ze čtvrtého utkání série finále Východní konference mezi týmy Tampa Bay Lightning a New York Rangers. Začínáme krátce po 2:00. Pěknou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.