NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Toronto - 7. května 2022   01:30

31:03' Colton (Sergačjov, Palát) • 45:43' Palát (Killorn, McDonagh)
(0:2, 1:1, 1:2)
Stav série: (1:2)
Toronto
Toronto
04:54' Rielly  (Bunting, Marner) • 09:44' Blackwell  (Ljubuškin, Engvall) • 25:52' Kämpf   • 58:20' Michejev  (Engvall) • 59:56' Michejev  (Engvall)
Tampa
Lee, L'Ecuyer – Shewchyk, Galloway
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Toronto

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
3 hvězdy utkání

1. Jack Cambell (TOR) – 32 zákroků, úspěšnost zákroků 94,1 %
2. Ondřej Palát (TBL) – 1+1
3. Mitchell Marner (TOR) – 0+1
Kdo se postavil do brankoviště

Andrej Vasilevskij (TBL) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost zákroků 91,2 %, odchytal 57:58
Jack Campbell (TOR) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost zákroků 94,1 %, odchytal 60:00
Československá stopa v utkání

Erik Černák (TBL) – 0+0, účast 0, 0 střel na bránu, 2 TM, čas na ledě 17:36
Ondřej Palát (TBL) – 1+1, účast 0, 4 střely na bránu, 2 TM, čas na ledě 15:01
Ondřej Kaše (TOR) – 0+0, účast – 1, 1 střela na bránu, 0 TM, čas na ledě 12:44
David Kämpf (TOR) – 1+0, +3 účast, 2 střely na bránu, 0TM, čas na ledě 16:58
Na dnešní utkání se přišlo podívat do Amalie Areny 19 092 diváků!
Bodyčeky: 41– 36.
Je za námi třetí duel série mezi Tampou Bay Lightning a Torontem Maple Leafs. Utkání na ledě obhájce titulu dopadlo lépe pro Toronto, které zvítězilo 5:2. Klíčové kroky k výhře udělali Maple Leafs již v úvodní třetině, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Lightning sice dokázali ve 46. minutě po brance Ondřeje Paláta snížit dokonce na rozdíl jediné branky, na více se už však nezmohli. Naopak výhru Toronta pojistil dvěma brankami do prázdné klece Ilja Michejev. Hned třemi asistencemi poté pomohl k dnešnímu vítězství Maple Leafs Pierre Engvall. Svěřenci trenéra Sheldona Keefeho tak získávají důležitý druhý bod v sérii, která bude pokračovat v noci z neděle na pondělí.

TORONTO vede v sérii 2:1 na zápasy.
59:56'
Toronto právě vstřelilo branku! Hosté ještě navyšují vedení! Opět po dobré práce Engvalla se podruhé prosazuje ILJA MICHEJEV, hosté dnes získají důležitý druhý bod v sérii! Asistence: Pierre Engvall.
59:15'
Sražený kotouč končí od Stamkose ve středním pásmu, hosté v klidu brání svůj náskok.
58:47'
Vasilevskij je opět na střídačce, svěřenci trenéra Coopera opět v šesti hráčích na ledě!
58:20'
Toronto právě vstřelilo branku! Je zřejmě rozhodnuto! Domácí navyšují své vedení zásluhou ILJY MICHEJEVA, který po předložení Engvalla měl lehkou práci. Asistence: Pierre Engvall.
57:40'
Vasilevskij na střídačce, domácí v šesti!
57:14'
Hráči Toronta se už teď soustředí na to, aby do konce zápasu neinkasovali.
56:51'
Colton se drze dral před branku, hostující obránci na poslední chvíli dokázali kotouč šikulovi Tampy vypíchnout.
56:34'
Cirelli nabral rychlost ve středním pásmu, po přechodu do útočného nic nevymýšlel a vypálil. Po jeho ráně to v Amalie Areně pouze zahučelo, jeho pokus prolétla těsně kolem pravého betonu Campbella.
56:00'
Tvrdou dělovku vyslal od modré Hedman, jeho rána ale orazítkovala pouze mantinel za hostující brankou.
55:32'
Perry si nepohlídal přechod přes útočnou modrou čáru, je z toho ofsajd. Následuje komerční přestávka.
55:02'
Hra má v posledních minutách velký spád. Dočkají se Lightning vyrovnání?
54:10'
Michejev se dokázal dostat do samostatného úniku, svojí střelou ale minul zcela branku!
53:55'
Hedmanova rána končí v lapačce Campbella, Tampa hraje svojí přesilovou hru velmi dobře, hosté však zatím vše dokázali přečkat.
53:18'
Kučerov našel přes šířku hřiště Stamkose, kterého fantastickým zákrokem dokázal vyčapat Jack Campbell, který drží Maple Leafs ve vedení!
52:46'
Giordano vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí rozjíždět další akci až ze své třetiny.
52:14'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Jake Muzzin – 2 min., hákování.
52:14'
Paul byl však při své snaze faulován, Muzzin míří na trestnou lavici.
52:14'
Nick Paul se dokázal proháčkovat mezi hostujícími obránci, dostal se až před Campella, kterého však překonat nedokázal.
51:50'
Zblokovaná rána Cirelliho. Po komerční pauze se bude vhazovat po levici Campbella.
51:03'
Holl sáhl do kombinace Paláta se Stamkosem, hostující obránce se tak ujmul kotouče.
50:23'
Parádní blok jednoho z hostující hráčů zmařil pokus Bogosiana.
49:37'
Po další nedohodě při rozehrávce hostů předvedl obětavý zákrok Marner, který rybičkou dokázal kotouč poslat pryč z obranného pásma hostů.
49:10'
Jason Spezza si dokázal udělat prostor, vybruslit si na střed hřiště a vypálit. Svojí ranou však trefil pouze náruč domácího brankáře.
48:38'
Rozjetý Colton nedokázal vyzrát na Brodieho, který mu čistě odebral kotouč a rozehrává.
47:32'
Po chybě domácí defenzivy mohli hosté spěchat dopředu, Nylander ale nedokázal zkrotit poskakující puk.
47:14'
Hosté jsou opařeni, naopak hráči Tampy jsou na ledě u všeho dříve.
46:16'
Fanoušci vycítili, že Tampa je na koni a ženou svůj celek kupředu.
45:43'
Po druhé inkasované brance si Sheldon Keefe vyžádal oddechový čas, hostující lodivod střídačky se zřejmě pokouší uklidnit své hráče.
45:43'
Tampa právě vstřelila branku! Lightning snižují na rozdíl jediné branky! Odražený kotouč se dostal na hůl ONDŘEJE PALÁTA, který přesnou ranou pod horní tyč dostává svůj celek do kontaktu. Asistence: Alex Killorn a Ryan McDonagh.
45:16'
Matthews vybídl ke střelbě ze středu hřiště Marnera. Po ráně kanadského hráče zvoní tyč domácí branky!
45:10'
Matthews se hnal sám na domácí branku, ani nadvakrát nedokázal překonat strážce domácí branky!
44:54'
Další rychlý protiútok Toronta zakončoval Matthews, který neuspěl proti domácímu brankáři.
44:19'
Mezi dva obránce se tlačil Sergačjov, do střelby se však dostat nedokázal.
43:46'
Bogosian si bere kotouč za svoji branku, obránce Tampy počká na to, až mu spoluhráčí vystřídají.
43:20'
Vyhození Maroona přes všechny čáry značí zakázané uvolnění domácího celku.
42:50'
Hosté se hnali do přečíslení tři na dva. Marnerovo přihrávka byla však sražena mimo led.
42:26'
Po rychlé kombinaci na modré pálil tvrdě Hedman. Dělovku domácího obránce dokázal Campbell vyrazit do rohu.
41:59'
Obrovský tlak Tampy na startu třetí třetiny, domácím však při náporu chybělo to nejdůležitější, což je střelba.
40:29'
Hned při prvním střídání zkoušel pálit z otočky Hagel, jeho rána přesná nebyla.
40:01'
Všichni aktéři dnešního duelu jsou zpět na ledě. Za malou chvilku odstartuje třetí část dnešního duelu.
Statistiky po 2. třetině:
Střely na branku: 20–29.
Zablokované střely: 8–11.
Trestné minuty: 10– 4.
Vyhraná vhazování: 16–24.
Bodyčeky: 31– 26.
Druhá část je minulostí! I do třetí třetiny si ponese Toronto dvoubrankový náskok. Mohlo být však ještě veseleji, když hosty ve 26. minutě již do tříbrankového náskoku poslal český útočník David Kämpf. Domácí však nic nezabalili a snížili zásluhou Rosse Coltona ve 32. minutě. Obhájci titulu si dokázali ještě do pauzy vypracovat několik příležitostí, ani jedna se však neujala, a tak Lightning ztrácí před třetím dějstvím dvě branky.
40:00'
39:30'
Černák svojí ranou tvrdě sestřelil Muzzina, který se těžko svíjí, domácí jsou však v tlaku, a tak hostující obránce nemůže vystřídat.
38:58'
Vasilevskij ukázal dobrou práci hokejkou, když přečetl dobře hru a rozehrál kotouč před napadajícím Engvallem.
38:32'
Ofsajd hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:10'
Maple Leafs po celé utkání intenzivně napadají, to dělá domácímu celku velké problémy.
37:28'
Pouze za cenu zakázaného uvolnění se osvobozující hosté, kteří v posledních minutách tahají za kratší konec.
37:01'
Hedman neprocpal kotouč před Engvalla, kotouč se dostává do středního pásma.
36:20'
Po ztrátě Stamkose dostal k dalšímu střeleckému pokusu Nylander, jeho rána pouze vyprášila mantinel za brankou.
35:30'
Ross Colton v obrovské šanci minul téměř odkrytou hostující branku!
34:59'
Po vyhraném buly se dostal k zakončení Colton, Campbell rychle dokázal zareagovat a pohotovým zákrokem betonem ránu vyrazil.
34:38'
Po dalším zásahu Campbella je hra přerušena, následuje komerční pauza.
34:26'
Point se nádhernou kličkou zbavil soupeře, jeho následná nabídka před branku však nebyla úspěšná.
33:57'
Po zásahu vysokou holí hra přerušena, vhazovat se bude uprostřed hřiště.
33:31'
Palát je zpátky na ledě, domácí kritické momenty přečkali.
32:30'
Po rychlé kombinaci pálil ze středu hřiště Nylander, beton domácího brankáře připraven.
31:59'
Marner se dostal do dobré příležitosti, jeho rána těsně minula branku.
31:31'
Palát tvrdě sestřelil zezadu Kašeho, Maple Leafs čeká další přesilová hra.
31:31'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Ondřej Palát – 2 min., vražení na hrazení.
31:03'
Tampa právě vstřelila branku! Je sníženo! ROSS COLTON tvrdou ranou nedal šanci hostující brankáři a dodává domácímu celku novou krev do žil! Asistence: Michal Sergačjov a Ondřej Palát.
30:42'
Ljubuškin zavázal při vyhození, nakonec však obránci dokázali vše zažehnat.
30:15'
Po chybě hostující obrany se dostal do obrovské šance Mitch Marner, který ale ani nadvakrát nedokázal dostat kotouč do branky!
29:35'
Holl rychlostně nestačil na Hagela, po držení míří hostující obránce na trestnou lavici.
29:35'
Justin Holl – 2 min., držení.
28:15'
Point pálil z otočky pouze do bloku Riellyho.
27:51'
Maroon svojí ranou pouze vyprášil lapačku Campbella, po komerční pauze se bude vhazovat po pravici hostujícího strážce svatyně.
27:20'
Po zaváhání domácí obrany pálil Blackwell, i tentokrát Vasilevskij úspěšný.
26:42'
Michejev nabral rychlost podél pravého mantinelu a prověřil svého krajana na straně soupeře z úhlu, Vasilevskij dokázal jeho ránu srazit do rohu.
25:52'
Toronto právě vstřelilo branku! Maple Leafs odskakují do tříbrankového vedení! DAVID KÄMPF ukradl kotouč ve středním pásmu, dokázal si udělat prostor a přesnou střelou navyšuje vedení Toronta! Bez asistence.
25:25'
Domácí spěchali do přečíslení, zadovka Pointa nenašla adresáta.
24:55'
Sergačjov uklidňuje hru za brankou, Lightning mohou vystřídat.
24:19'
Po chybné rozehrávce hostů se snažil prosadit Kučerov, Campbell si proti jeho ráně dokázal udělat prostor a jeho ránu kryje.
23:35'
Domácí jsou v plném počtu. Hosté mohou litovat dvou nevyužitých přesilových her.
23:31'
Spezza nastřeloval kotouč na teč pro Kerfoota, Vasilevskij kryje.
23:22'
Rána Spezzy byla zablokovaná Palátem, vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
22:45'
Hosté zatím v přesilových hrách na startu druhé části tápou, Lightning s přehledem brání.
22:00'
Černák je zpět ve své třetině, domácí jsou ve čtyřech.
21:35'
Tavares však prohrál buly v útočné třetině, hosté musí spěchat ke své brance.
21:35'
Ryan McDonagh vyhodil kotouč mimo led, hosté si zahrají pětadvacet sekund přesilovou hru pěti proti třem!
21:35'
Ryan McDonagh – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
20:58'
Po zaváhání Marnera spěchal do brejku Bellemare, jehož rána opravdu těsně minula branku hostů!
20:01'
Na úvodním buly druhé části úspěšnější hosté, kteří mají k dispozici přesilovou hru.
20:01'
Erik Černák – 2 min., hrubost.
20:01'
Oba týmy se již vracejí zpět na lede Amalie Areny, druhá třetina za malou chvíli začne!
Bodyčeky: 17– 12.
Máme za sebou úvodní třetinu dnešní bitvy, která dopadlo na jedničku pro Maple Leafs. Toronto po brankách Morgana Riellyho a Colina Blackwella vede o dvě branky. Hosté vstoupil do zápasu rozhodně lépe, vypracovali si několik příležitostí, dvě z nich dokázali proměnit. Lightning se rozjížděli pomaleji, postupem času však zvyšovali aktivitu a Campbell na konci třetiny se již rozhodně nenudil. Opět se již začíná také přiostřovat, rozhodně nás čekají zajímavé minimálně dvě třetiny!
20:00'
19:59'
Killorn zbytečně dohrál Holla na konci třetiny. Díky tomu se trhla po záverečném hvizdu první třetiny potyčka, tu však dokázali rozhodčí rychle vyřešit.
19:47'
Tampa po tlaku hostů pouze vyhazuje do středního pásma. Giordano již zřejmě nebude nikam chvátat.
19:02'
Na modré čáře si dokázal ke střele udělat prostor Marner. Tvrdou dělovku dokázal domácí brankář nadvakrát pokrýt.
18:39'
Černákovi nevyšla rozehrávka, hra se přesouvá před domácí branku.
18:22'
Lightning zasypávají Campbella častěji a častěji. Při dalším rychlém brejku pálil opět Paul, opět však pouze doprostřed branky.
18:05'
Po zaváhání Holla se dostal do backhandového zakočení Killorn. Pokus domácího útočníka však zamířila pouze do náručí strážce hostující svatyně.
17:20'
Zakázané uvolnění Maple Leafs, hra se vrací před branku Jacka Campbella.
16:45'
Michejev dobrou zadovkou zpět na Muzzinu uklidňuje hru, hosté mohou vystřídat.
16:14'
Ihned po překročení modré čáry pálil Paul. Campbell měl však čistý výhled a s ránou domácího centra neměl problém.
14:59'
Velká šance domácích! Prostor ke střelbě dostal v dobré pozici Point, Campbell jeho ránu dokázal vyrazit. Dojíždějící Rielly si však málem dovezl kotouč do vlastní branky, nakonec celou situaci hosté ustáli a skóre zůstává nezměněno!
14:34'
Důležitý zákrok domácího brankáře, který dokázal projektil Nylandera udržet v lapačce. Následuje další komerční přestávka.
14:08'
Nylander nabil při tlaku na střelu Brodiemu, jehož rána ale letěla daleko od domácí branky.
12:52'
Bogosian zpět na ledě, hosté tentokrát přesilovou hru nevyužili.
12:44'
Prostor v přesilovce dostala i druhá přesilovkové formace. Spezza nic nevymýšlel a napálil kotouč na domácího brankáře, on ani dorážka Engvalla nebyla úspěšná.
12:01'
Po dobré kombinaci hledal prostor na přední tyči Matthewse. Vasilevskij měl však tento prostor zaplněn a nedovolil hostujícímu sniperovi se prosadit.
11:30'
Hostům se zatím nedaří dostat se do pásma domácích, kteří se již třikrát dokázali osvobodit.
10:52'
Zach Bogosian zahrál po ztrátě kotouče vysokou holí. Za svůj prohřešek míří zkušený obránce domácích na trestnou lavici. Hosté mají možnost ještě navýšit svůj náskok.
10:52'
Zach Bogosian – 2 min., vysoká hůl.
09:44'
Toronto právě vstřelilo branku! Hosté navyšují vedení! Hráči Maple Leafs se dostali po vypršení trestu Ljubuškina do přečíslení tři na jednoho, které zahrálo parádně. Na konci pohledné kombinaci do prázdné branky stál COLIN BLACKWELL. Asistence: Ilja Ljubuškin a Pierre Engvall.
09:22'
Po úspěšném vhazování Kämpfa se hosté opět osvobozují.
08:54'
Velmi dobrou práci odvádí Kerfoot s Michejevem, kteří šetří drahocenné sekundy daleko od branky hostů.
07:44'
Hosté hned v úvodu vyhazují přes všechny čáry, Stamkos na modré čáře poskakující kotouč zachytit nedokázal.
07:35'
Vysokou holí zahrál nedovoleně Ilja Ljubuškin, první přesilovku si zahrají i domácí.
07:35'
Ilja Ljubuškin – 2 min., vysoká hůl.
07:35'
Další pokus Cirelliho končí v lapačce hostujícího brankáře, následuje komerční pauza.
07:12'
Při nátlaku Lightning pálil od modré Černák, Campbell nic neviděl. Pouze intuitivně dokázal brankáře hostí kotouč vyrazit do bezpečí.
06:39'
Po rychlém začátku uklidňuje na chvilku hru Foote, který si počká, až mu spoluhráči rozehrají.
05:31'
Chybu Davida Kämpfa mohl potrestat krajan Ondřej Palát, v dobré šance ale zcela minul hostující branku!
04:54'
Toronto právě vstřelilo branku! Hosté jdou přeci v přesilové hře do vedení! Po ranách Matthewse a následně Marnera se kotouč odrazil na hůl MORGANA RIELLYHO, který tak otevírá stav zápasu! Asistence: Michael Bunting a Mitch Marner.
04:20'
Po propadnutí Killorna se řítil do přečíslení se spoluhráči Matthews s kotoučem na holi, nepřesná nahrávka hostujícího útočníka všechny snahy zhatila.
03:59'
Matthewsova rána zblokována, zatím to není dobrá přesilová hra pro hosty.
03:28'
Po výměně s Matthewsem se dral do zakončení Marner, na poslední chvíli mu dokázal vypíchnout McDonagh.
02:56'
Maroon vyhodil kotouč až na tribunu, Maple Leafs tak mají k dispozici první přesilovou hru.
02:56'
Patrick Maroon – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
02:46'
McDonagh si počínal důrazně za brankou, sebral kotouč do své moci. Následně mu však nevyšla přihrávka, po zakázaném uvolnění se hra vrací před domácího brankáře.
02:09'
Dobrý vstup Maple Leafs do zápasu. Hosté poslední minutu a půl strávili v útočné třetině, ze svého tlaku si však vypracovat větší šanci nedokázali.
01:19'
Opět v akci Kaše, který z otočky hledal naslepo kotouč před brankou, žádného ze spoluhráčů ale nenašel.
00:58'
Kaše navezl puk z levé strany do domácího brankoviště. Vasilevskij se nachytat nenechal, s pukem v lapačce raději přerušuje hru.
00:31'
Matthews nabral rychlost a poprvé se tlačil k zakončení. Ke střeleckému pokuse se však nedostal, stopku mu vystavil Stamkos.
00:01'
Úvodní buly ve prospěch domácích, kteří se okamžitě vrhají kupředu.
00:01'
Všechny formality již máme za sebou. Nic nebrání tomu, aby dnešní duel mohl odstartovat!
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, následují státní hymny Kanady a USA.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman (A), Bogosian, McDonagh (A), Foote, Sergačjov – Kučerov, Stamkos, Palát – Point, Cirelli, Killorn – Colton, Paul, Hagel – Perry, Bellemare, Maroon.
Trenér: John Cooper

Toronto Maple Leafs: Campbell (Källgren) – Ljubuškin, Rielly (A), Brodie, Muzzin, Giordano, Holl – Marner, Matthews (A), Bunting – Kaše, Tavares (C), Nylander – Kerfoot, Kämpf, Michejev – Spezza, Blackwell, Engvall.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Lee, L'Ecuyer – Shewchyk, Galloway.